Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Martanová Lea | VLI0555 | Slavia Liberec orienteering | 27:36 | ||
2. | Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | 27:55 | + 0:19 | |
3. | Haková Michaela | PGP0451 | SK Praga | 49:56 | + 22:20 | |
4. | Kubcová Anna | DOB0550 | KOB Dobruška | 53:09 | + 25:33 | |
5. | Kopecká Martina | PHK0555 | OK 99 Hradec Králové | 57:41 | + 30:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koberová Kateřina | LPU0352 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:57 | ||
2. | Thýnová Martina | SHK0350 | TJ Slavia Hradec Králové | 38:06 | + 6:09 | |
3. | Martanová Elin | VLI0252 | Slavia Liberec orienteering | 41:26 | + 9:29 | |
4. | Petrásová Hana | LPU0399 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:12 | + 27:15 | |
5. | Bednaříková Emma | VLI0359 | Slavia Liberec orienteering | 67:13 | + 35:16 | |
6. | Richterová Julie | ADA0351 | OOB TJ Spartak Adamov | 71:12 | + 39:15 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Thýnová Nikola | SHK0051 | TJ Slavia Hradec Králové | 27:10 | ||
2. | Kosová Tereza | SRK0151 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 30:56 | + 3:46 | |
3. | Vyhnálková Marie | RIC0151 | OB Říčany | 31:28 | + 4:18 | |
4. | Šklíbová Veronika | SRK0153 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 33:43 | + 6:33 | |
5. | Renner Linda | 58S0150 | OK Södertörn | 38:10 | + 11:00 | |
6. | Míchalová Šárka | KPY0050 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 58:33 | + 31:23 | |
7. | Hlaváčková Petra | PHK0052 | OK 99 Hradec Králové | 62:31 | + 35:21 | |
8. | Ash Kristina | OCB0051 | OC České Budějovice | 67:22 | + 40:12 | |
9. | Bednaříková Adéla | VLI0059 | Slavia Liberec orienteering | 74:33 | + 47:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kopecká Anna | LPU9958 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:38 | ||
2. | Matoušová Kateřina | VRL9955 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:25 | + 6:47 | |
3. | Gažiová Romana | CET9851 | TJ Loko Česká Třebová | 76:21 | + 31:43 | |
4. | Kmentová Barbora | LPU9957 | OK Lokomotiva Pardubice | 83:45 | + 39:07 | |
5. | Lišková Hana | KPY9951 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 99:49 | + 55:11 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jansová Doubravka | LPU9750 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:24 | ||
2. | Hrabánková Klára | PGP9654 | SK Praga | 69:23 | + 10:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vyhnálková Barbora | RIC9850 | OB Říčany | 71:36 | 8162 | ||
2. | Snížková Petra | DKP7752 | Oddíl OB Kotlářka | 78:19 | + 6:43 | 7537 | |
3. | Procházková Klára | LPU9451 | OK Lokomotiva Pardubice | 88:55 | + 17:19 | 6549 | |
4. | Klíchová Jana | SSU8151 | SK Severka Šumperk | 89:16 | + 17:40 | 6517 | |
5. | Novotná Barbora | SHK8658 | TJ Slavia Hradec Králové | 90:52 | + 19:16 | 6368 | |
6. | Kožinová Anna | PGP9350 | SK Praga | 92:28 | + 20:52 | 6219 | |
7. | Petrasová Zuzana | ASU9695 | Magnus Orienteering | 93:35 | + 21:59 | 6115 | |
8. | Foglarová Kamila | DKP8655 | Oddíl OB Kotlářka | 93:57 | + 22:21 | 6080 | |
9. | Hrobařová Lenka | TJN7754 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 97:00 | + 25:24 | 5796 | |
10. | Choutková Magdalena | SOB8851 | SOBSA | 97:42 | + 26:06 | 5731 | |
11. | Kožinová Jana | PGP6651 | SK Praga | 99:13 | + 27:37 | 5590 | |
12. | Reslová Hana | SRK | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 101:31 | + 29:55 | ||
13. | Kolaja Ehlerová Jana | VLI8055 | Slavia Liberec orienteering | 112:08 | + 40:32 | 4387 | |
14. | Záveská Anna | DOB8851 | KOB Dobruška | 123:51 | + 52:15 | 3295 | |
Kožinová Zuzana | PGP9650 | SK Praga | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Volfová Julie | VLI8051 | Slavia Liberec orienteering | 59:11 | 4981 | ||
2. | Širůčková Daniela | 73C7650 | xxx | 61:44 | + 2:33 | ||
3. | Venclová Veronika | ZAM8251 | OB T.J. Sokol Žamberk | 66:33 | + 7:22 | 4458 | |
4. | Říčařová Žaneta | SRK9152 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 68:17 | + 9:06 | 4335 | |
5. | Fencíková Vladislava | JHB6553 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 75:08 | + 15:57 | 3849 | |
6. | Černíková Barbora | DOB7878 | KOB Dobruška | 87:51 | + 28:40 | 2946 | |
7. | Pěluchová Daniela | CHC8851 | K.O.B. Choceň | 90:58 | + 31:47 | 2725 | |
8. | Bednaříková Daniela | VLI7759 | Slavia Liberec orienteering | 91:58 | + 32:47 | 2654 | |
9. | Puternicka Joanna | 22P8750 | KInO Stowarzysze Warszawa | 95:54 | + 36:43 | ||
Lebedínská Romana | LPU8257 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:58 | + | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Renner Daniela | 58S7750 | OK Södertörn | 77:29 | ||
2. | Jemelíková Lada | VBM6555 | VSK Mendelu Brno | 77:43 | + 0:14 | |
3. | Šklíbová Jana | SRK7651 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 81:31 | + 4:02 | |
4. | Mrskočová Dana | LPU7356 | OK Lokomotiva Pardubice | 84:52 | + 7:23 | |
5. | Šrámková Iva | RIC7251 | OB Říčany | 87:28 | + 9:59 | |
6. | Procházková Lucie | ADA7651 | OOB TJ Spartak Adamov | 89:10 | + 11:41 | |
7. | Čapková Petra | PHK7850 | OK 99 Hradec Králové | 109:54 | + 32:25 | |
8. | Haková Magda | PGP7651 | SK Praga | 116:17 | + 38:48 | |
9. | Vyhnálková Eva | RIC7552 | OB Říčany | 118:38 | + 41:09 | |
10. | Dudíková Hana | LBE7099 | TJ Lokomotiva Beroun | 152:56 | + 75:27 | |
Krpatová Zuzana | LPU7558 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Škorpilová Jana | SJC7451 | TJ Sportcentrum Jičín | 54:44 | ||
2. | Koberová Lenka | LPU6954 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:33 | + 6:49 | |
3. | Filipová Ivana | SRK7373 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 66:42 | + 11:58 | |
4. | Zuzánková Růžena | TJN6051 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 74:21 | + 19:37 | |
5. | Sedláčková Jana | HLV7060 | KČT - OB Holešov | 75:12 | + 20:28 | |
6. | Háková Eva | NPA6951 | SK LOB Nová Paka | 83:57 | + 29:13 | |
7. | Zemánková Eva | SRK7452 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 84:48 | + 30:04 | |
8. | Smith Lucie | VRL7353 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 85:58 | + 31:14 | |
9. | Kubcová Lenka | DOB7451 | KOB Dobruška | 92:33 | + 37:49 | |
10. | Brožková Květa | KUO7451 | KOB Ústí nad Orlicí | 95:59 | + 41:15 | |
11. | Matoušová Petra | VRL7154 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 110:43 | + 55:59 | |
12. | Přibíková Monika | PGP7256 | SK Praga | 124:29 | + 69:45 | |
13. | Hlaváčková Renata | PHK7060 | OK 99 Hradec Králové | 131:41 | + 76:57 | |
14. | Lockerová Milena | SRK7251 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 139:26 | + 84:42 | |
Martanová Daniela | VLI7452 | Slavia Liberec orienteering | DISK | |||
Poláčková Bohuslava | PZR7070 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kosová Michaela | SRK6752 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 63:56 | ||
2. | Kavková Dana | SCP6150 | OK Sparta Praha | 68:20 | + 4:24 | |
3. | Mutinská Zdeňka | KUO6499 | KOB Ústí nad Orlicí | 76:44 | + 12:48 | |
4. | Demlová Jitka | LPU6955 | OK Lokomotiva Pardubice | 77:21 | + 13:25 | |
5. | Thýnová Ivana | SHK6651 | TJ Slavia Hradec Králové | 90:22 | + 26:26 | |
6. | Ženčáková Marie | 47C6850 | ASPV OA Šumperk | 91:25 | + 27:29 | |
7. | Jelínková Jana | TZL6556 | SKOB Zlín | 92:34 | + 28:38 | |
8. | Roudná Eva | LPU6554 | OK Lokomotiva Pardubice | 94:05 | + 30:09 | |
9. | Peřinková Irena | BBM6550 | BETA URSUS Orienteering | 105:12 | + 41:16 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
MS. | Kratochvílová Silva | VAM | OOB Vamberk | 64:53 | + 64:53 | |
1. | Syslová Iva | TTR6151 | OOB Třebíč | 66:01 | ||
2. | Hausvaterová Marcela | SHK6152 | TJ Slavia Hradec Králové | 68:29 | + 2:28 | |
3. | Veljačiková Markéta | SCP6451 | OK Sparta Praha | 69:01 | + 3:00 | |
4. | Novotná Iva | SHK6151 | TJ Slavia Hradec Králové | 69:29 | + 3:28 | |
5. | Košková Vlasta | LLI6351 | TJ Loko Liberec | 71:18 | + 5:17 | |
6. | Nožková Dagmar | ZAM6251 | OB T.J. Sokol Žamberk | 72:26 | + 6:25 | |
7. | Jašková Monika | TBM6363 | KOS TJ Tesla Brno | 76:20 | + 10:19 | |
8. | Vlčková Pavla | TYN6351 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 76:29 | + 10:28 | |
9. | Remešová Alena | DOB6150 | KOB Dobruška | 78:28 | + 12:27 | |
10. | Cabalková Ivana | ZAM6351 | OB T.J. Sokol Žamberk | 81:15 | + 15:14 | |
11. | Tichá Jiřina | DOB6050 | KOB Dobruška | 84:25 | + 18:24 | |
12. | Freyová Michaela | KPY6050 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 87:00 | + 20:59 | |
13. | Doležalová Ivana | TYN6451 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 88:46 | + 22:45 | |
14. | Hrabicová Iva | OOP6150 | TJ Opava | 99:51 | + 33:50 | |
15. | Zákravská Hana | SNA6451 | TJ START Náchod | 100:47 | + 34:46 | |
16. | Felklová Jarmila | 47C6050 | ASPV OA Šumperk | 103:51 | + 37:50 | |
17. | Hanušová Jitka | LTU6352 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 119:23 | + 53:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bártová Eva | SRK5551 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 46:09 | ||
2. | Rosecká Alena | PZR5654 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 47:01 | + 0:52 | |
3. | Běhounová Jiřina | PHK5651 | OK 99 Hradec Králové | 57:23 | + 11:14 | |
4. | Doležalová Vlasta | PGP5550 | SK Praga | 61:29 | + 15:20 | |
5. | Potěšilová Vladimíra | VBM5655 | VSK Mendelu Brno | 63:18 | + 17:09 | |
6. | Jansová Alena | CHT5852 | OOB SK Chrast | 63:54 | + 17:45 | |
7. | Eremiášová Jana | TBM5451 | KOS TJ Tesla Brno | 76:42 | + 30:33 | |
8. | Dusílková Marie | SRK5752 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 78:32 | + 32:23 | |
9. | Gabrielová Šárka | ONO5950 | SKOB Ostrov | 80:52 | + 34:43 | |
10. | Tvrdková Eva | LBE5150 | TJ Lokomotiva Beroun | 83:53 | + 37:44 | |
11. | Zavadilová Naďa | SCP5450 | OK Sparta Praha | 93:46 | + 47:37 | |
Koblížková Hana | ZAM5851 | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK | |||
Pokorná Eva | TCB5751 | SK Technik České Budějovice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Opavová Stanislava | MLA5451 | MLOK Mariánské Lázně | 45:44 | ||
2. | Ševčíková Alena | CHA5351 | OK Chrastava | 54:07 | + 8:23 | |
3. | Martincová Helena | ZAM5051 | OB T.J. Sokol Žamberk | 60:00 | + 14:16 | |
4. | Pachnerová Jaroslava | VLI5152 | Slavia Liberec orienteering | 73:50 | + 28:06 | |
5. | Paulová Mirka | DCE5250 | KOB Dobřichovice | 77:40 | + 31:56 | |
6. | Bednaříková Olga Marie | VLI5151 | Slavia Liberec orienteering | 109:11 | + 63:27 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kutáčková Stanislava | LTU4751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:36 | ||
2. | Kohoutová Jitřenka | UVP4850 | Slovan Praha | 47:26 | + 3:50 | |
3. | Novotná Ludmila | OOP4850 | TJ Opava | 50:07 | + 6:31 | |
4. | Lohrová Jarmila | SCP4650 | OK Sparta Praha | 51:57 | + 8:21 | |
5. | Kubíková Květa | LPU4752 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:49 | + 9:13 | |
6. | Lhotská Hana | ZAM4651 | OB T.J. Sokol Žamberk | 65:37 | + 22:01 | |
7. | Ehlová Iva | SRK3951 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 66:37 | + 23:01 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kolář Šimon | HOR0400 | TJ Jiskra Hořice | 30:08 | ||
2. | Renner Björn | 58S0400 | OK Södertörn | 42:10 | + 12:02 | |
3. | Bednařík Vilém | VLI0509 | Slavia Liberec orienteering | 45:55 | + 15:47 | |
4. | Štichhauer Daniel | LPU0405 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:36 | + 19:28 | |
5. | Pucherna František | TAP0404 | KOB TRETRA Praha | 54:07 | + 23:59 | |
6. | Nešpor Jiří | TTR0502 | OOB Třebíč | 102:21 | + 72:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kožina Štěpán | PGP0300 | SK Praga | 41:51 | ||
2. | Hák Petr | NPA0301 | SK LOB Nová Paka | 53:42 | + 11:51 | |
3. | Klíma Robert | OTK0202 | OOB TJ Jiskra Otrokovice | 57:49 | + 15:58 | |
4. | Pokorný Dominik | SRK0301 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 135:10 | + 93:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Roudný Martin | LPU0002 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:44 | ||
2. | Roudný Václav | LPU0001 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:41 | + 5:57 | |
3. | Nešpor Jan | TTR0101 | OOB Třebíč | 54:54 | + 13:10 | |
4. | Kulhavý Tadeáš | LPU0005 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:00 | + 19:16 | |
5. | Jakeš Josef | TYN0101 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 99:37 | + 57:53 | |
6. | Dadák Petr | JPV0101 | Oddíl OS SK Prostějov | 102:05 | + 60:21 | |
7. | Rusz Rostislav | KUN0101 | TJ Sokol Kunvald | 109:46 | + 68:02 | |
Poláček Tomáš | PZR0102 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šabata Milan | SRK9904 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 57:00 | ||
2. | Locker Tomáš | SRK9802 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 67:30 | + 10:30 | |
3. | Šklíba Michal | SRK9900 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 69:45 | + 12:45 | |
4. | Paukert Lukáš | KUO9801 | KOB Ústí nad Orlicí | 71:28 | + 14:28 | |
5. | Skalický Johan | KUO9901 | KOB Ústí nad Orlicí | 74:24 | + 17:24 | |
6. | Mašata Metoděj | PHK9905 | OK 99 Hradec Králové | 77:28 | + 20:28 | |
7. | Rusz Vratislav | KUN9801 | TJ Sokol Kunvald | 112:32 | + 55:32 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Werner Michal | PGP9705 | SK Praga | 66:42 | ||
2. | Janeba Vladimír | CHC9602 | K.O.B. Choceň | 67:56 | + 1:14 | |
3. | Skalický Matyáš | KUO9605 | KOB Ústí nad Orlicí | 83:14 | + 16:32 | |
4. | Čermák Adam | PGP9701 | SK Praga | 86:22 | + 19:40 | |
5. | Peřinka Šimon | BBM9700 | BETA URSUS Orienteering | 86:42 | + 20:00 | |
6. | Pokorný David | SRK9701 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 101:26 | + 34:44 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Potštejnský Jan | SRK7807 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 66:50 | 7895 | ||
2. | Král Václav | SSU8243 | SK Severka Šumperk | 68:38 | + 1:48 | 7697 | |
3. | Illner Vojtěch | DKP9600 | Oddíl OB Kotlářka | 72:23 | + 5:33 | 7284 | |
4. | Fišer Jiří | SLP8503 | OOB Slavia Praha | 72:36 | + 5:46 | 7260 | |
5. | Veselý Jakub | PGP9503 | SK Praga | 73:22 | + 6:32 | 7176 | |
6. | Johanovský Tomáš | DKP8500 | Oddíl OB Kotlářka | 73:27 | + 6:37 | 7167 | |
7. | Pátek Lukáš | SRK8905 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 78:50 | + 12:00 | 6574 | |
8. | Pachnik Wojciech | STB9101 | TJ Stadion Nový Bor | 80:01 | + 13:11 | 6444 | |
9. | Nývlt Petr | DKP8004 | Oddíl OB Kotlářka | 87:24 | + 20:34 | 5631 | |
10. | Uhlíř Marek | PGP9405 | SK Praga | 88:57 | + 22:07 | 5461 | |
11. | Khel Richard | SCP7500 | OK Sparta Praha | 89:32 | + 22:42 | 5397 | |
12. | Červák Jan | LCE8001 | OOB TJ Slovan Luhačovice | 93:57 | + 27:07 | 4910 | |
13. | Filičko Marek | LPU7102 | OK Lokomotiva Pardubice | 94:03 | + 27:13 | 4899 | |
14. | Ramba Jiří | DKP8606 | Oddíl OB Kotlářka | 95:12 | + 28:22 | 4773 | |
15. | Hostaš Petr | TUR9001 | OOB TJ Turnov | 100:35 | + 33:45 | 4180 | |
16. | Pitra Martin | CHT9204 | OOB SK Chrast | 102:26 | + 35:36 | 3977 | |
17. | Koblížek Kamil | KUO8001 | KOB Ústí nad Orlicí | 105:33 | + 38:43 | 3634 | |
18. | Vančura Martin | TJN8002 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 110:40 | + 43:50 | 3071 | |
19. | Tomeš Jaroslav | DKP8109 | Oddíl OB Kotlářka | 114:33 | + 47:43 | 2643 | |
20. | Deml Tomáš | LPU9502 | OK Lokomotiva Pardubice | 115:07 | + 48:17 | 2581 | |
Zelenka Tomáš | PHK9001 | OK 99 Hradec Králové | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fátor Jan | DOB7907 | KOB Dobruška | 69:39 | 4968 | ||
2. | Benroth Jakub | TZL9002 | SKOB Zlín | 70:50 | + 1:11 | 4888 | |
3. | Bernášek Jiří | STB8101 | TJ Stadion Nový Bor | 73:46 | + 4:07 | 4689 | |
4. | Lohr Ivo | SCP6801 | OK Sparta Praha | 75:27 | + 5:48 | 4575 | |
5. | Sýkora Bohumil | CHC8601 | K.O.B. Choceň | 75:28 | + 5:49 | 4573 | |
6. | Souček Tomáš | PHK8202 | OK 99 Hradec Králové | 76:53 | + 7:14 | 4477 | |
7. | Štěpánek Milan | KUO8301 | KOB Ústí nad Orlicí | 77:50 | + 8:11 | 4413 | |
8. | Jirásek Jakub | TTR8601 | OOB Třebíč | 78:31 | + 8:52 | 4366 | |
9. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 91:12 | + 21:33 | 3505 | |
10. | Kolaja Jan | VLI8100 | Slavia Liberec orienteering | 94:37 | + 24:58 | 3273 | |
11. | Mokrý Pavel | VLI7501 | Slavia Liberec orienteering | 97:26 | + 27:47 | 3082 | |
12. | Kuchař Jiří | NNN | Neregistrovaní | 107:26 | + 37:47 | ||
13. | Krunčík Pavel | 66C8501 | Amateri | 108:42 | + 39:03 | ||
14. | Bednařík Aleš | VLI7309 | Slavia Liberec orienteering | 120:47 | + 51:08 | 1497 | |
Wieszaczewski Jacek | 21P8500 | Orientop Wrocław | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Toužil Karel | SHK7602 | TJ Slavia Hradec Králové | 71:57 | ||
2. | Šklíba Jan | SRK7501 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 72:38 | + 0:41 | |
3. | Procházka Jiří | ADA7512 | OOB TJ Spartak Adamov | 74:08 | + 2:11 | |
4. | Václavek Jan | LPU7816 | OK Lokomotiva Pardubice | 82:13 | + 10:16 | |
5. | Choutka Jaroslav | SOB6301 | SOBSA | 85:48 | + 13:51 | |
6. | Dvořáček Jan | TTR7701 | OOB Třebíč | 87:28 | + 15:31 | |
7. | Čapek Miroslav | PHK7603 | OK 99 Hradec Králové | 103:16 | + 31:19 | |
8. | Žitný Tomáš | SMB6401 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 108:02 | + 36:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zuzánek Zdeněk | TJN5901 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 53:53 | ||
2. | Martan Jiří | VLI7300 | Slavia Liberec orienteering | 64:14 | + 10:21 | |
3. | Kubec Martin | DOB7002 | KOB Dobruška | 67:11 | + 13:18 | |
4. | Kolář Viktor | HOR7300 | TJ Jiskra Hořice | 76:32 | + 22:39 | |
5. | Cveček Martin | SSU7400 | SK Severka Šumperk | 85:31 | + 31:38 | |
6. | Sita Vratislav | SSU7341 | SK Severka Šumperk | 88:16 | + 34:23 | |
7. | Locker Martin | SRK7001 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 90:02 | + 36:09 | |
8. | Rusz Roman | KUN7201 | TJ Sokol Kunvald | 103:40 | + 49:47 | |
9. | Kohout Josef | SHK6902 | TJ Slavia Hradec Králové | 106:32 | + 52:39 | |
10. | Eisner Leo | PVP7003 | VSK Přírodověda | 106:46 | + 52:53 | |
11. | Zemánek Miroslav | SRK7401 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 130:42 | + 76:49 | |
12. | Froš Štěpán | LPU7309 | OK Lokomotiva Pardubice | 140:49 | + 86:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Grepl Ladislav | KON6111 | KOB Konice | 67:40 | ||
2. | Pachnik Dariusz | STB6901 | TJ Stadion Nový Bor | 71:24 | + 3:44 | |
3. | Kober Michal | LPU6702 | OK Lokomotiva Pardubice | 76:45 | + 9:05 | |
4. | Ženčák Jaroslav | 47C6100 | ASPV OA Šumperk | 78:38 | + 10:58 | |
5. | Mutinský Viktor | KUO6501 | KOB Ústí nad Orlicí | 83:53 | + 16:13 | |
6. | Hostaš Petr | TJN6601 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 85:16 | + 17:36 | |
7. | Sedláček Jaroslav | HLV6404 | KČT - OB Holešov | 87:40 | + 20:00 | |
8. | Levý Tomáš | ZAM6801 | OB T.J. Sokol Žamberk | 88:09 | + 20:29 | |
9. | Jakeš Josef | TYN6501 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 88:36 | + 20:56 | |
10. | Procházka Radek | LPU6504 | OK Lokomotiva Pardubice | 89:12 | + 21:32 | |
11. | Chládek Josef | ZAM5901 | OB T.J. Sokol Žamberk | 92:19 | + 24:39 | |
12. | Liška Jindřich | KPY6700 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 93:20 | + 25:40 | |
13. | Kment Libor | LPU6703 | OK Lokomotiva Pardubice | 99:39 | + 31:59 | |
14. | Jordanov Nikolaj | VBM6501 | VSK Mendelu Brno | 100:37 | + 32:57 | |
15. | Brožek Tomáš | KUO6902 | KOB Ústí nad Orlicí | 105:01 | + 37:21 | |
16. | Procházka Pavel | KUO6901 | KOB Ústí nad Orlicí | 106:51 | + 39:11 | |
17. | Felkl Luděk | 47C6000 | ASPV OA Šumperk | 118:36 | + 50:56 | |
18. | Hanuš Pavel | LTU6501 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 119:00 | + 51:20 | |
19. | Šrámek Petr | RIC6905 | OB Říčany | 124:01 | + 56:21 | |
20. | Janeba Petr | CHC6001 | K.O.B. Choceň | 151:38 | + 83:58 | |
21. | Dobeš Václav | KPY5701 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 158:28 | + 90:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kožina Petr | PGP6000 | SK Praga | 70:04 | ||
2. | Vávra Martin | HOR6302 | TJ Jiskra Hořice | 70:07 | + 0:03 | |
3. | Přibík Jan | PGP6301 | SK Praga | 75:53 | + 5:49 | |
4. | Roudný Václav | LPU6102 | OK Lokomotiva Pardubice | 78:20 | + 8:16 | |
5. | Nešpor Jan | TTR6101 | OOB Třebíč | 78:46 | + 8:42 | |
6. | Veljačik Pavel | SCP6200 | OK Sparta Praha | 83:51 | + 13:47 | |
7. | Novotný Pavel | SHK6104 | TJ Slavia Hradec Králové | 89:57 | + 19:53 | |
8. | Jelínek Roman | CHC6301 | K.O.B. Choceň | 90:26 | + 20:22 | |
9. | Kohl Jiří | KPY6201 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 91:01 | + 20:57 | |
10. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | OK 99 Hradec Králové | 92:24 | + 22:20 | |
11. | Jašek Milan | TBM6201 | KOS TJ Tesla Brno | 92:37 | + 22:33 | |
12. | Kavka Jiří | SCP5900 | OK Sparta Praha | 98:49 | + 28:45 | |
13. | Sysel Svatobor | TTR6202 | OOB Třebíč | 105:26 | + 35:22 | |
14. | Lux Zdeněk | KUN6201 | TJ Sokol Kunvald | 119:06 | + 49:02 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hausvater Karel | SHK5801 | TJ Slavia Hradec Králové | 59:53 | ||
2. | Tichý Boris | DOB5500 | KOB Dobruška | 68:01 | + 8:08 | |
3. | Běhoun Pavel | PHK5701 | OK 99 Hradec Králové | 69:08 | + 9:15 | |
4. | Horák Petr | TJN5602 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 77:53 | + 18:00 | |
5. | Zákravský Zdeněk | SNA5702 | TJ START Náchod | 80:33 | + 20:40 | |
6. | Dudík Petr | LBE | TJ Lokomotiva Beroun | 93:19 | + 33:26 | |
7. | Doležal Miroslav | PGP5501 | SK Praga | 95:03 | + 35:10 | |
8. | Mutina Vlastimil | BFM5701 | SKOB Frýdek - Místek | 97:10 | + 37:17 | |
9. | Grivalský Michal | PGP5900 | SK Praga | 120:07 | + 60:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Valter Petr | KBP4500 | KBP Praha | 51:28 | ||
2. | Jelínek Petr | TZL4902 | SKOB Zlín | 52:22 | + 0:54 | |
3. | Koudelný Jiří | TTR5401 | OOB Třebíč | 53:53 | + 2:25 | |
4. | Farář Václav | LPU5201 | OK Lokomotiva Pardubice | 54:49 | + 3:21 | |
5. | Stárek Jiří | SRK5002 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 55:46 | + 4:18 | |
6. | Třasák Milan | LPU5206 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:53 | + 9:25 | |
7. | Barták Jiří | CHA5100 | OK Chrastava | 63:04 | + 11:36 | |
8. | Novotný Stanislav | OOP4800 | TJ Opava | 65:19 | + 13:51 | |
9. | Tvrdek Vojtěch | LBE4900 | TJ Lokomotiva Beroun | 67:02 | + 15:34 | |
10. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | TJ Sokol Kunvald | 68:31 | + 17:03 | |
11. | Rybička Jan | CET5001 | TJ Loko Česká Třebová | 68:46 | + 17:18 | |
12. | Blecha Ladislav | FJI5106 | SK FREE Jihlava | 71:10 | + 19:42 | |
13. | Denemarek Oldřich | BBM5100 | BETA URSUS Orienteering | 71:30 | + 20:02 | |
14. | Hamáček Bohuslav | LBE5000 | TJ Lokomotiva Beroun | 71:57 | + 20:29 | |
15. | Ševčík Milan | CHA5003 | OK Chrastava | 75:27 | + 23:59 | |
16. | Ševčík Břetislav | OOP5001 | TJ Opava | 77:54 | + 26:26 | |
17. | Pohl Zdeněk | SRK5301 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 84:08 | + 32:40 | |
18. | Doležal Petr | TYN5401 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 91:09 | + 39:41 | |
19. | Bednařík Libor | VLI5200 | Slavia Liberec orienteering | 109:33 | + 58:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pospíšil Jaromír | PZR4417 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 44:49 | ||
2. | Švadlena Jiří | CHC4601 | K.O.B. Choceň | 48:03 | + 3:14 | |
3. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 49:06 | + 4:17 | |
4. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 51:48 | + 6:59 | |
5. | Bauer Emil | VBM4410 | VSK Mendelu Brno | 54:05 | + 9:16 | |
6. | Tobiška Václav | ZAM4401 | OB T.J. Sokol Žamberk | 56:54 | + 12:05 | |
7. | Fiala Miloš | KSH4801 | OOB TJ Kašperské Hory | 61:09 | + 16:20 | |
8. | Daníček Josef | SRK4901 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 81:42 | + 36:53 | |
9. | Čepelka Petr | LPU4701 | OK Lokomotiva Pardubice | 109:06 | + 64:17 | |
Šponar Josef | ZAM4701 | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
MS. | Karlík Václav | VAM | OOB Vamberk | 56:58 | + 56:58 | |
1. | Paul Josef | DCE4401 | KOB Dobřichovice | 62:47 | ||
2. | Bouček Václav | OCB4101 | OC České Budějovice | 71:00 | + 8:13 | |
3. | Šidla Jiří | OTK4001 | OOB TJ Jiskra Otrokovice | 79:44 | + 16:57 | |
4. | Hlavatý Karel | SJP4200 | KČT Slavoj Praha | 82:02 | + 19:15 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Attl Vladimír | PGP3800 | SK Praga | 50:51 | ||
2. | Novotný Petr | PHK3802 | OK 99 Hradec Králové | 57:59 | + 7:08 | |
3. | Fajgl Jaromír | RAD3801 | TJ Sokol Radslavice | 79:52 | + 29:01 | |
Kohout Tomáš | UVP3700 | Slovan Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petrásová Michaela | LPU1 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:12 | ||
2. | Čapková Markéta | PHK | OK 99 Hradec Králové | 33:36 | + 1:24 | |
3. | Nešporová Terezie | TTR0852 | OOB Třebíč | 34:53 | + 2:41 | |
4. | Fabian Felix | VSP0607 | USK Praha | 39:39 | + 7:27 | |
5. | Fabian Max | VSP0902 | USK Praha | 40:14 | + 8:02 | |
6. | Štichhauer Adam | LPU0603 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:44 | + 8:32 | |
7. | Chlupáčová Anežka | xxx | xxx | 42:04 | + 9:52 | |
8. | Ruszová Svatava | KUN | TJ Sokol Kunvald | 43:21 | + 11:09 | |
9. | Strýček Jan | ADA0503 | OOB TJ Spartak Adamov | 43:47 | + 11:35 | |
10. | Puchernová Bára | xxx | xxx | 44:11 | + 11:59 | |
11. | Kruliš Janek | 8KC1000 | ZŠ a MŠ Chotyně | 45:06 | + 12:54 | |
12. | Snížková Adéla | DKP0850 | Oddíl OB Kotlářka | 45:30 | + 13:18 | |
13. | Procházková Doubravka | ADA0651 | OOB TJ Spartak Adamov | 45:41 | + 13:29 | |
14. | Matušincová Anna | PHK0561 | OK 99 Hradec Králové | 48:12 | + 16:00 | |
15. | Dvořáček Jan | TTR0701 | OOB Třebíč | 48:30 | + 16:18 | |
16. | Panáčková Alžběta | 8MC0850 | Papiyon | 48:57 | + 16:45 | |
17. | Hlaváček Pavel | PHK0601 | OK 99 Hradec Králové | 53:38 | + 21:26 | |
18. | Střelba Antonín | xxx | xxx | 54:37 | + 22:25 | |
19. | Matušinec Jakub | xxx | xxx | 55:48 | + 23:36 | |
20. | Richter Rudolf | ADA0601 | OOB TJ Spartak Adamov | 58:31 | + 26:19 | |
21. | Eisner Flora | PVP1050 | VSK Přírodověda | 62:19 | + 30:07 | |
22. | Strýčková Bára | ADA0852 | OOB TJ Spartak Adamov | 64:21 | + 32:09 | |
23. | Kotek Petr | CHC | K.O.B. Choceň | 71:57 | + 39:45 | |
Veljačik Jonáš | xxx | xxx | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šabata Radek | SRK | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 30:35 | ||
2. | Neyrick Markéta | xxx | xxx | 34:06 | + 3:31 | |
3. | Štichhauerová Kateřina | LPU7468 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:19 | + 9:44 | |
4. | Krunčíková Iva | xxx | xxx | 40:51 | + 10:16 | |
5. | Kánský | xxx | xxx | 43:01 | + 12:26 | |
6. | Locker Daniel | SRK0200 | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 43:34 | + 12:59 | |
7. | Renner Claes | xxx | xxx | 44:53 | + 14:18 | |
8. | Filipová Tereza | LPU0050 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:01 | + 15:26 | |
9. | Slancová Petra | 8CC7850 | OK Mariánská Hora | 48:21 | + 17:46 | |
10. | Švarcová Simona | xxx | xxx | 49:55 | + 19:20 | |
11. | Rochlová Kateřina | xxx | xxx | 50:15 | + 19:40 | |
12. | Švarc Lukáš | xxx | xxx | 56:48 | + 26:13 | |
13. | Lipenská | xxx | xxx | 64:51 | + 34:16 | |
14. | Hak Robert | 66C7501 | Amateri | 66:37 | + 36:02 | |
15. | Serban Ivett | PVP7750 | VSK Přírodověda | 73:46 | + 43:11 | |
16. | Kacerová-Mikulová | xxx | xxx | 77:00 | + 46:25 | |
17. | Kánská | xxx | xxx | 79:01 | + 48:26 | |
18. | Míchalová Marcela | KPY6850 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 91:26 | + 60:51 | |
19. | Lišková Hana | KPY6650 | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 91:28 | + 60:53 | |
Rozmarová Alena | DKP8050 | Oddíl OB Kotlářka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chládková Simona | ZAM | OB T.J. Sokol Žamberk | 50:14 | ||
2. | Neckář Jan | xxx | xxx | 59:36 | + 9:22 | |
3. | Trýzna Aleš | DKP9100 | Oddíl OB Kotlářka | 60:44 | + 10:30 | |
4. | Švarc Jiří | NNN | Neregistrovaní | 61:08 | + 10:54 | |
5. | Jašek Otakar | xxx | xxx | 65:46 | + 15:32 | |
6. | Benrothová Irena | NNN1120 | Neregistrovaní | 72:12 | + 21:58 | |
7. | Pilíková Veronika | CET8152 | TJ Loko Česká Třebová | 72:31 | + 22:17 | |
8. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 75:35 | + 25:21 | |
9. | Souček Pavel | PHK5503 | OK 99 Hradec Králové | 75:48 | + 25:34 | |
10. | Střelba Ondřej | xxx | xxx | 76:22 | + 26:08 | |
11. | Košek Ladislav | LLI5903 | TJ Loko Liberec | 79:12 | + 28:58 | |
12. | Košek Jan | LLI9801 | TJ Loko Liberec | 80:56 | + 30:42 | |
13. | Vellechová Radka | MOV8051 | SKOB Ostrava | 84:27 | + 34:13 | |
14. | Neyrick Noel | xxx | xxx | 94:21 | + 44:07 | |
15. | Benroth Miroslav | NNN1121 | Neregistrovaní | 96:39 | + 46:25 | |
16. | Vellech Aleš | MOV8000 | SKOB Ostrava | 101:47 | + 51:33 | |
17. | Beránková Lenka | NNN | Neregistrovaní | 107:58 | + 57:44 | |
18. | Nečas David | TBM7611 | KOS TJ Tesla Brno | 108:16 | + 58:02 | |
19. | Jirásková Dora | xxx | xxx | 110:13 | + 59:59 | |
20. | Strýčková Monika | ADA7454 | OOB TJ Spartak Adamov | 113:44 | + 63:30 | |
21. | Kuchařová Ana | NNN1114 | Neregistrovaní | 148:54 | + 98:40 | |
Přívozníková Pavla | NNN1115 | Neregistrovaní | DISK | |||
Le Bihan Julian | xxx | xxx | DISK |