Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Škáchová Viktorie | KAM0650 | SK Kamenice | 9:34 | ||
2. | Kulová Laura | ONO0552 | SKOB Ostrov | 11:35 | + 2:01 | |
3. | Škáchová Zuzana | KAM0651 | SK Kamenice | 11:39 | + 2:05 | |
4. | Zmarzláková Olga | KRL0552 | Kometa Kralovice | 12:09 | + 2:35 | |
5. | Pecková Tereza | EKP0551 | VŠTJ Ekonom Praha | 13:01 | + 3:27 | |
6. | Palátová Renáta | ABM0655 | KOB Moira Brno | 16:06 | + 6:32 | |
7. | Holíková Simona | NEJ0551 | TJ Jiskra Nejdek | 24:22 | + 14:48 | |
8. | Kohoutková Klára | BSO0650 | KOB Baník Sokolov | 25:15 | + 15:41 | |
9. | Holíková Petra | NEJ0651 | TJ Jiskra Nejdek | 45:57 | + 36:23 | |
10. | Lošťáková Sára | LTP0650 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 53:30 | + 43:56 | |
Peřinová Zuzana | 5MC0001 | LK Slovan K.Vary | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Suchá Simona | SHK0351 | OK Slavia Hradec Králové | 10:13 | ||
2. | Richtrová Kamila | VPM0451 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 12:17 | + 2:04 | |
3. | Thýnová Martina | SHK0350 | OK Slavia Hradec Králové | 12:19 | + 2:06 | |
4. | Fišarová Eliška | KRL0351 | Kometa Kralovice | 12:52 | + 2:39 | |
5. | Štraitová Jolana | VSP0456 | USK Praha | 13:05 | + 2:52 | |
6. | Staňková Radka | VPM0452 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 13:32 | + 3:19 | |
7. | Nádeníčková Iva | NEJ0350 | TJ Jiskra Nejdek | 13:36 | + 3:23 | |
8. | Ziebová Veronika | NEJ0450 | TJ Jiskra Nejdek | 14:29 | + 4:16 | |
9. | Prokšíková Anna Agáta | SHK0355 | OK Slavia Hradec Králové | 15:19 | + 5:06 | |
10. | Kopecká Valentýna | VSP0453 | USK Praha | 15:31 | + 5:18 | |
11. | Šauli Kateřina | VPM0456 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 15:54 | + 5:41 | |
12. | Pavlíčková Hana | KPY0450 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 16:47 | + 6:34 | |
13. | Bartošová Marie | MLA0451 | MLOK Mariánské Lázně | 17:04 | + 6:51 | |
14. | Nešporová Marie | TTR0351 | OOB Třebíč | 17:11 | + 6:58 | |
15. | Dítková Markéta | SKV0451 | TJ Slovan Karlovy Vary | 17:36 | + 7:23 | |
16. | Beranová Hana | VSP0455 | USK Praha | 18:00 | + 7:47 | |
17. | Morávková Barbora | SHK0352 | OK Slavia Hradec Králové | 18:18 | + 8:05 | |
18. | Petříková Adéla | MAS0352 | KČT Aš | 22:05 | + 11:52 | |
19. | Brožíková Barbora | SHK0358 | OK Slavia Hradec Králové | 23:58 | + 13:45 | |
20. | Křížková Marie | MAS0450 | KČT Aš | 33:06 | + 22:53 | |
21. | Dellingerová Anna | NEJ0351 | TJ Jiskra Nejdek | 35:16 | + 25:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nádeníčková Pavla | NEJ0150 | TJ Jiskra Nejdek | 10:59 | ||
2. | Černá Kateřina | MLA0251 | MLOK Mariánské Lázně | 11:05 | + 0:06 | |
3. | Šlechtová Tereza | KRL0152 | Kometa Kralovice | 11:29 | + 0:30 | |
4. | Amann Leonie | 34D0151 | OLG Regensburg | 11:47 | + 0:48 | |
5. | Zimová Barbora | SHK0151 | OK Slavia Hradec Králové | 12:02 | + 1:03 | |
6. | Hertel Katrin | 34D0251 | OLG Regensburg | 12:08 | + 1:09 | |
7. | Kodytková Denisa | SHK0252 | OK Slavia Hradec Králové | 12:38 | + 1:39 | |
8. | Holečková Petra | SHK0250 | OK Slavia Hradec Králové | 12:51 | + 1:52 | |
9. | Hertel Jasmin | 34D0250 | OLG Regensburg | 13:12 | + 2:13 | |
10. | Finkenstaedt Franziska | 26D0150 | OLV Potsdam | 13:33 | + 2:34 | |
11. | Raková Petra | SHK0251 | OK Slavia Hradec Králové | 13:37 | + 2:38 | |
12. | Staňková Markéta | VPM0153 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 14:08 | + 3:09 | |
13. | Horáková Barbora | VSP0150 | USK Praha | 14:20 | + 3:21 | |
14. | Nürnberger Amelie | 34D0150 | OLG Regensburg | 14:47 | + 3:48 | |
15. | Kerscher Antonia | 34D0152 | OLG Regensburg | 15:40 | + 4:41 | |
16. | Titzová Adéla | VSP0250 | USK Praha | 16:07 | + 5:08 | |
17. | Vítová Lucie | BSO0250 | KOB Baník Sokolov | 16:52 | + 5:53 | |
18. | Křížová Daniela | MAS0250 | KČT Aš | 16:55 | + 5:56 | |
19. | Beranová Eva | VSP0254 | USK Praha | 17:16 | + 6:17 | |
20. | Zierhutová Michaela | LCV0250 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 24:20 | + 13:21 | |
Marešová Klára | NEJ0250 | TJ Jiskra Nejdek | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hanáková Lenka | KRL9951 | Kometa Kralovice | 18:30 | ||
2. | Tokárová Regina | NEJ0151 | TJ Jiskra Nejdek | 19:02 | + 0:32 | |
3. | Marešová Alexandra | NEJ9950 | TJ Jiskra Nejdek | 21:21 | + 2:51 | |
4. | Kolářová Johana | PGP9952 | SK Praga | 22:47 | + 4:17 | |
5. | Kosíková Eliška | VSP0051 | USK Praha | 23:58 | + 5:28 | |
6. | Kopecká Johana | VSP9950 | USK Praha | 25:58 | + 7:28 | |
7. | Roušalová Denisa | SHK0052 | OK Slavia Hradec Králové | 29:22 | + 10:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pelcová Tereza | MAS9853 | KČT Aš | 26:24 | ||
Casanova Silvia | 34D9750 | OLG Regensburg | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kožinová Jana | PGP6651 | SK Praga | 22:07 | 6472 | ||
2. | Hlubučková Kristína | KAM | SK Kamenice | 22:32 | + 0:25 | ||
3. | Štěpánková Kateřina | TBM7654 | KOS TJ Tesla Brno | 23:16 | + 1:09 | 6162 | |
4. | Lavičková Michaela | KRL9655 | Kometa Kralovice | 23:50 | + 1:43 | 6010 | |
5. | Meissner Britta | 1SD9550 | OLV Landshut | 24:16 | + 2:09 | ||
6. | Urbánková Kateřina | ONO9250 | SKOB Ostrov | 25:39 | + 3:32 | 5520 | |
7. | Moeser Beate | 34D8461 | OLG Regensburg | 26:22 | + 4:15 | ||
8. | Škáchová Petra | KAM7054 | SK Kamenice | 27:01 | + 4:54 | 5152 | |
9. | Kučerková Romana | STB8196 | TJ Stadion Nový Bor | 28:15 | + 6:08 | 4820 | |
10. | Kohlová Zuzana | KPY8852 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 28:51 | + 6:44 | 4658 | |
10. | Mikulášová Helena | PGP9353 | SK Praga | 28:51 | + 6:44 | 4658 | |
12. | Hasmanová Lenka | VPM7551 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 28:55 | + 6:48 | 4641 | |
13. | Chumová Jana | SLP7451 | OOB Slavia Praha | 29:53 | + 7:46 | 4380 | |
14. | Procházková Zuzana | KPY8650 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 30:58 | + 8:51 | 4088 | |
15. | Černíková Barbora | DOB7878 | KOB Dobruška | 31:17 | + 9:10 | 4003 | |
16. | Wilke Katharina | 34D9652 | OLG Regensburg | 32:49 | + 10:42 | ||
17. | Horová Klára | PGP8455 | SK Praga | 34:25 | + 12:18 | 3159 | |
18. | Krejčová Vlasta | SKV9453 | TJ Slovan Karlovy Vary | 35:22 | + 13:15 | 2903 | |
19. | Dowling Anna | 34D9650 | OLG Regensburg | 40:22 | + 18:15 | ||
20. | Pintarelli Carmen | 34D9651 | OLG Regensburg | 47:03 | + 24:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rothauer Lucie | 41A7250 | ASKÖ Salzburg-Henndorf | 15:18 | ||
2. | Městková Kateřina | VSP7650 | USK Praha | 18:30 | + 3:12 | |
3. | Kovářová Jitka | VPM7350 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 18:52 | + 3:34 | |
4. | Lošťáková Ivana | LTP7758 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 19:48 | + 4:30 | |
5. | Kučerová Marie | VSP7551 | USK Praha | 20:00 | + 4:42 | |
6. | Trnková Dana | VSP7351 | USK Praha | 20:42 | + 5:24 | |
7. | Dítkova Jitka | SKV7752 | TJ Slovan Karlovy Vary | 20:43 | + 5:25 | |
8. | Hrstková Dana | SJI6051 | OK Jihlava | 20:56 | + 5:38 | |
9. | Zakouřilová Helena | VSP7453 | USK Praha | 21:07 | + 5:49 | |
10. | Bejvlová Martina | LME7350 | SK Los Mělník | 22:13 | + 6:55 | |
11. | Šauli Iva | VPM7852 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 22:34 | + 7:16 | |
12. | Staňková Marcela | VPM6951 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 22:35 | + 7:17 | |
13. | Horáková Lenka | VSP7255 | USK Praha | 22:47 | + 7:29 | |
14. | Uhrová Zuzana | VSP8050 | USK Praha | 22:55 | + 7:37 | |
15. | Asterová Jana | SLA7451 | SKOB Slaný | 22:57 | + 7:39 | |
16. | Nyklová Helena | MFP7550 | VŠSK MFF UK Praha | 23:09 | + 7:51 | |
17. | Kavková Dana | SCP6150 | OK Sparta Praha | 24:02 | + 8:44 | |
18. | Nešporová Marie | TTR7251 | OOB Třebíč | 24:04 | + 8:46 | |
19. | Průšová Markéta | VSP7256 | USK Praha | 24:05 | + 8:47 | |
20. | Kotásková Jana | JES7451 | OK Rakovník | 24:28 | + 9:10 | |
21. | Hejduková Jana | BSO7250 | KOB Baník Sokolov | 24:59 | + 9:41 | |
22. | Černá Monika | MLA7451 | MLOK Mariánské Lázně | 26:03 | + 10:45 | |
23. | Melišíková Radka | TAP7152 | KOB TRETRA Praha | 26:25 | + 11:07 | |
24. | Bartošová Jana | MLA7051 | MLOK Mariánské Lázně | 26:33 | + 11:15 | |
25. | Beranová Iva | VSP7150 | USK Praha | 26:49 | + 11:31 | |
26. | Kamarytová Martina | MLA6651 | MLOK Mariánské Lázně | 27:22 | + 12:04 | |
27. | Bejčková Jana | DKL7150 | KOB Kladno | 28:02 | + 12:44 | |
28. | Krausová Marcela | LCV7351 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 28:09 | + 12:51 | |
29. | Pechová Iva | LPM6151 | OK Lokomotiva Plzeň | 28:56 | + 13:38 | |
30. | Richtrová Lucie | VPM7451 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 29:08 | + 13:50 | |
31. | Ječmenová Věra | ONO8050 | SKOB Ostrov | 29:52 | + 14:34 | |
32. | Zierhutová Michaela | LCV7151 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 36:38 | + 21:20 | |
33. | Jandová Hana | LCV7150 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 38:59 | + 23:41 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kettnerová Lenka | HCE6450 | TJ Sokol Hostivice | 18:37 | ||
2. | Němečková Jarmila | VSP6650 | USK Praha | 19:07 | + 0:30 | |
3. | Grifoni Milena | 34D6850 | OLG Regensburg | 19:12 | + 0:35 | |
3. | Nováková Marie | OKP6953 | SK OK 24 Praha | 19:12 | + 0:35 | |
5. | Kubínová Jana | SKV6751 | TJ Slovan Karlovy Vary | 20:21 | + 1:44 | |
6. | Thýnová Ivana | SHK6651 | OK Slavia Hradec Králové | 21:58 | + 3:21 | |
7. | Michálková Jiřina | VSP6151 | USK Praha | 22:13 | + 3:36 | |
8. | Mrázová Pavla | DCE5550 | KOB Dobřichovice | 22:47 | + 4:10 | |
9. | Pecková Ivana | EKP6252 | VŠTJ Ekonom Praha | 24:11 | + 5:34 | |
10. | Mádlová Iva | SHK6351 | OK Slavia Hradec Králové | 25:17 | + 6:40 | |
11. | Šplinarová Jana | SKV6451 | TJ Slovan Karlovy Vary | 27:32 | + 8:55 | |
12. | Kosíková Helena | VSP6550 | USK Praha | 29:16 | + 10:39 | |
13. | Procházková Miluše | DCE5450 | KOB Dobřichovice | 29:19 | + 10:42 | |
14. | Krejčová Vlasta | SKV6351 | TJ Slovan Karlovy Vary | 30:25 | + 11:48 | |
15. | Hejnalová Hana | PHK6151 | OK 99 Hradec Králové | 43:02 | + 24:25 | |
Freyová Michaela | KPY6050 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Opavová Stanislava | MLA5451 | MLOK Mariánské Lázně | 14:00 | ||
2. | Štrossová Jiřina | DCE5650 | KOB Dobřichovice | 17:51 | + 3:51 | |
3. | Gabrielová Šárka | ONO5950 | SKOB Ostrov | 19:02 | + 5:02 | |
4. | Zavadilová Naďa | SCP5450 | OK Sparta Praha | 19:27 | + 5:27 | |
5. | Doležalová Vlasta | PGP5550 | SK Praga | 19:56 | + 5:56 | |
6. | Nováková Svatava | SKV5351 | TJ Slovan Karlovy Vary | 20:09 | + 6:09 | |
7. | Mágrová Ivana | LCV5550 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 21:25 | + 7:25 | |
8. | Sands Carol | 26G5150 | BASOC | 22:36 | + 8:36 | |
9. | Patáková Mária | KSH5751 | OOB TJ Kašperské Hory | 34:41 | + 20:41 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haňkovská Jana | PGP4050 | SK Praga | 18:07 | ||
2. | Kubátová Milada | PGP4750 | SK Praga | 20:13 | + 2:06 | |
3. | Krausová Marie | LLI4451 | TJ Loko Liberec | 30:20 | + 12:13 | |
4. | Zmeková Míla | SLP4451 | OOB Slavia Praha | 31:39 | + 13:32 | |
5. | Zenkerová Miluše | LCV4550 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 34:51 | + 16:44 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Štěpánek Jan | TBM0607 | KOS TJ Tesla Brno | 8:14 | ||
2. | Černý Jonáš | MLA0501 | MLOK Mariánské Lázně | 8:35 | + 0:21 | |
3. | Stehlík Šimon | LPM0501 | OK Lokomotiva Plzeň | 8:58 | + 0:44 | |
4. | Štrait Vilém | VSP0701 | USK Praha | 9:15 | + 1:01 | |
5. | Městka Václav | VSP0600 | USK Praha | 10:59 | + 2:45 | |
6. | Horák Martin | VSP0601 | USK Praha | 11:30 | + 3:16 | |
7. | Hasman Jakub | VPM0501 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 12:14 | + 4:00 | |
8. | Ječmen Matyáš | ONO0600 | SKOB Ostrov | 13:58 | + 5:44 | |
9. | Nešpor Jiří | TTR0502 | OOB Třebíč | 23:18 | + 15:04 | |
10. | Stehlík Jakub | LPM0700 | OK Lokomotiva Plzeň | 31:42 | + 23:28 | |
Melišík Jan | TAP0502 | KOB TRETRA Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tichý Lubomír | SHK0303 | OK Slavia Hradec Králové | 10:55 | ||
2. | Štěrba Marek | SKV0401 | TJ Slovan Karlovy Vary | 11:43 | + 0:48 | |
3. | Průša Dominik | VSP0406 | USK Praha | 11:56 | + 1:01 | |
4. | Černík Adam | SHK0404 | OK Slavia Hradec Králové | 12:09 | + 1:14 | |
5. | Zakouřil Matyáš | VSP0400 | USK Praha | 12:14 | + 1:19 | |
6. | Šesták Štěpán | MLA0302 | MLOK Mariánské Lázně | 12:23 | + 1:28 | |
7. | Oncirk Jan | ONO0301 | SKOB Ostrov | 12:45 | + 1:50 | |
8. | Bejvl Marek | LME0400 | SK Los Mělník | 13:30 | + 2:35 | |
9. | Palát Tomáš | ABM0307 | KOB Moira Brno | 13:37 | + 2:42 | |
10. | Titz Adam | VSP0401 | USK Praha | 13:52 | + 2:57 | |
11. | Orany Vojtěch | SJI0401 | OK Jihlava | 14:07 | + 3:12 | |
12. | Weissar Samuel | LPM0300 | OK Lokomotiva Plzeň | 14:36 | + 3:41 | |
13. | Kodytek Adam | SHK0402 | OK Slavia Hradec Králové | 14:42 | + 3:47 | |
14. | Tokár Radim | NEJ0300 | TJ Jiskra Nejdek | 15:06 | + 4:11 | |
15. | Milota Břetislav | MLA0300 | MLOK Mariánské Lázně | 15:11 | + 4:16 | |
15. | Dohnálek Tomáš | SHK0403 | OK Slavia Hradec Králové | 15:11 | + 4:16 | |
17. | Rak Tomáš | SHK0400 | OK Slavia Hradec Králové | 16:08 | + 5:13 | |
18. | Trnka Marek | VSP0402 | USK Praha | 16:15 | + 5:20 | |
19. | Kurz Ondřej | VPM0503 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 16:55 | + 6:00 | |
20. | Trnka Martin jun | VSP0300 | USK Praha | 18:31 | + 7:36 | |
21. | Horák Pavel ml. | VSP0301 | USK Praha | 19:07 | + 8:12 | |
22. | Nykl Petr | MFP0302 | VŠSK MFF UK Praha | 21:45 | + 10:50 | |
Vejražka David | KPY0401 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK | |||
Makovský Vojtěch | SHK0301 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Fábera David | SHK0305 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Richtr Lukáš | VPM0204 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 16:32 | ||
2. | Kurz Šimon | VPM0208 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 17:20 | + 0:48 | |
3. | Šauli Filip | VPM0301 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 18:30 | + 1:58 | |
4. | Hasman Marek | VPM0201 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 19:08 | + 2:36 | |
5. | Kovář Ondřej | VPM0200 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 22:08 | + 5:36 | |
6. | Melišík Martin | TAP0200 | KOB TRETRA Praha | 22:13 | + 5:41 | |
7. | Nešpor Jan | TTR0101 | OOB Třebíč | 23:00 | + 6:28 | |
8. | Převrátil Petr | KPY0100 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 23:04 | + 6:32 | |
9. | Dellinger Mikuláš | NEJ0100 | TJ Jiskra Nejdek | 23:52 | + 7:20 | |
10. | Průša Kryštof | VSP0102 | USK Praha | 25:25 | + 8:53 | |
11. | Kohoutek Oldřich | BSO0301 | KOB Baník Sokolov | 25:58 | + 9:26 | |
12. | Čáslavský Tadeáš | SHK0102 | OK Slavia Hradec Králové | 27:30 | + 10:58 | |
13. | Hejduk Zdeněk | BSO0201 | KOB Baník Sokolov | 28:21 | + 11:49 | |
14. | Lill Petr | BSO0203 | KOB Baník Sokolov | 29:52 | + 13:20 | |
15. | Křížek Josef | MAS0201 | KČT Aš | 30:35 | + 14:03 | |
Porkert Jan | SHK0100 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Casanova Riccardo | 34D0011 | OLG Regensburg | 14:38 | ||
2. | Schwarck Philipp | 34D9901 | OLG Regensburg | 15:13 | + 0:35 | |
3. | Tichý Radomír | SHK0000 | OK Slavia Hradec Králové | 16:25 | + 1:47 | |
4. | Eichenseher Vincent | 34D9900 | OLG Regensburg | 19:19 | + 4:41 | |
5. | Solomko Adam | BSO0002 | KOB Baník Sokolov | 20:36 | + 5:58 | |
6. | Vecko Jan | NEJ0002 | TJ Jiskra Nejdek | 21:50 | + 7:12 | |
7. | Hejduk Jan | BSO0001 | KOB Baník Sokolov | 22:34 | + 7:56 | |
8. | Bartoš Václav | MLA0101 | MLOK Mariánské Lázně | 24:52 | + 10:14 | |
9. | Rosenbaum Ondřej | JES0001 | OK Rakovník | 32:11 | + 17:33 | |
Novák Josef | KPY0000 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hasal Martin | PGP9804 | SK Praga | 22:54 | ||
2. | Zieba Jakub | NEJ9800 | TJ Jiskra Nejdek | 29:12 | + 6:18 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Semík Ondřej | KAM9401 | SK Kamenice | 19:24 | 8931 | ||
2. | Kettner Vojtěch | KAM9601 | SK Kamenice | 19:29 | + 0:05 | 8894 | |
3. | Novotný Ondřej | ABM9211 | KOB Moira Brno | 20:25 | + 1:01 | 8480 | |
4. | Valeš Jiří | LPM9502 | OK Lokomotiva Plzeň | 20:26 | + 1:02 | 8472 | |
5. | Kettner Lukáš | KAM9403 | SK Kamenice | 20:31 | + 1:07 | 8435 | |
6. | Palát Petr | ABM7415 | KOB Moira Brno | 20:47 | + 1:23 | 8317 | |
7. | Kamaryt Tomáš | VPM8807 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 21:02 | + 1:38 | 8206 | |
8. | Hora Vojtěch | PGP8301 | SK Praga | 21:46 | + 2:22 | 7881 | |
9. | Kučera Jan | VSP7302 | USK Praha | 21:48 | + 2:24 | 7866 | |
10. | Fibír Tomáš | FSP7901 | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 22:31 | + 3:07 | 7548 | |
11. | Popule Tomáš | LPM8803 | OK Lokomotiva Plzeň | 22:37 | + 3:13 | 7504 | |
12. | Hájek Adam | KAM9202 | SK Kamenice | 23:01 | + 3:37 | 7326 | |
13. | Matějka Lukáš | LTP9802 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 23:33 | + 4:09 | 7090 | |
14. | Stehlík Petr | LPM7903 | OK Lokomotiva Plzeň | 23:38 | + 4:14 | 7053 | |
15. | Řehořek Tomáš | SKV9601 | TJ Slovan Karlovy Vary | 23:45 | + 4:21 | 7001 | |
16. | Ritter Aleš | ONO7401 | SKOB Ostrov | 24:36 | + 5:12 | 6624 | |
17. | Frank Jiří | MAS9600 | KČT Aš | 24:46 | + 5:22 | 6550 | |
18. | Fišer Jiří | SLP8503 | OOB Slavia Praha | 25:25 | + 6:01 | 6262 | |
19. | Komín David | PGP7405 | SK Praga | 26:23 | + 6:59 | 5833 | |
20. | Vlach Martin | PGP8605 | SK Praga | 26:36 | + 7:12 | 5737 | |
21. | Hýbl Lukáš | PGP7504 | SK Praga | 26:46 | + 7:22 | 5663 | |
22. | Nürnberger Julian | 34D9600 | OLG Regensburg | 26:49 | + 7:25 | ||
23. | Matoušek Petr | EKP7503 | VŠTJ Ekonom Praha | 26:58 | + 7:34 | 5574 | |
24. | Aster Tomáš | PGP9604 | SK Praga | 27:31 | + 8:07 | 5330 | |
25. | Kolář Tomáš | SLA7103 | SKOB Slaný | 28:14 | + 8:50 | 5012 | |
26. | Kučerka Jan | LIT8002 | KOB Chemopetrol Litvínov | 28:58 | + 9:34 | 4687 | |
27. | Eiselt Jan | LTP8801 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 29:52 | + 10:28 | 4288 | |
28. | Lohr Ivo | SCP6801 | OK Sparta Praha | 32:18 | + 12:54 | 3209 | |
29. | Kamaryt Michal | MLA9205 | MLOK Mariánské Lázně | 32:44 | + 13:20 | 3016 | |
30. | Vonášek Adam | LPM9101 | OK Lokomotiva Plzeň | 34:53 | + 15:29 | 2063 | |
31. | Schimm Petr | BSO8202 | KOB Baník Sokolov | 35:34 | + 16:10 | 1760 | |
32. | Vojta Marek | SHK8804 | OK Slavia Hradec Králové | 42:47 | + 23:23 | 0 | |
Koldinský Jan | KPY8506 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Štěpánek Martin | TBM7327 | KOS TJ Tesla Brno | 20:12 | ||
2. | Průša Michal | VSP7310 | USK Praha | 21:47 | + 1:35 | |
3. | Bejvl Jakub | LME7100 | SK Los Mělník | 22:41 | + 2:29 | |
4. | Hašek Ondřej | VPM6902 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 22:57 | + 2:45 | |
5. | Leibiger Jens | 18D5900 | Post SV Dresden | 23:12 | + 3:00 | |
6. | Slovák Miroslav | SHK7704 | OK Slavia Hradec Králové | 23:21 | + 3:09 | |
7. | Procházka Vít | KPY8000 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 23:26 | + 3:14 | |
8. | Ševčík Petr | ONO7200 | SKOB Ostrov | 24:28 | + 4:16 | |
9. | Fišar Miroslav | KRL7201 | Kometa Kralovice | 24:43 | + 4:31 | |
10. | Horák Pavel (Starosta) | VSP7305 | USK Praha | 25:08 | + 4:56 | |
11. | Zakouřil Václav | VSP7401 | USK Praha | 25:11 | + 4:59 | |
12. | Kurz Zdeněk | VPM6301 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 25:37 | + 5:25 | |
13. | Pecka Jan | EKP6800 | VŠTJ Ekonom Praha | 26:11 | + 5:59 | |
14. | Orany Tomáš | SJI7311 | OK Jihlava | 26:15 | + 6:03 | |
15. | Svoboda Ondřej | SHK7605 | OK Slavia Hradec Králové | 26:21 | + 6:09 | |
16. | Šubrt Antonín | DKP7100 | Oddíl OB Kotlářka | 26:48 | + 6:36 | |
17. | Richtr Aleš | VPM6601 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 27:09 | + 6:57 | |
18. | Černý Libor | MLA6901 | MLOK Mariánské Lázně | 27:41 | + 7:29 | |
19. | Hasman Jan | VPM6901 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 28:12 | + 8:00 | |
20. | Procházka Antonín | DCE5500 | KOB Dobřichovice | 28:56 | + 8:44 | |
21. | Ječmen Vladimír | ONO7900 | SKOB Ostrov | 31:48 | + 11:36 | |
22. | Křížek Filip | MAS7800 | KČT Aš | 32:07 | + 11:55 | |
23. | Bodurka Jaroslav | KRL7301 | Kometa Kralovice | 32:22 | + 12:10 | |
24. | Staněk Rostislav | VPM6801 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 33:40 | + 13:28 | |
25. | Kohoutek Oldřich | BSO7100 | KOB Baník Sokolov | 34:00 | + 13:48 | |
26. | Pintarelli Denis | 34D7000 | OLG Regensburg | 36:04 | + 15:52 | |
27. | Vejražka Jiří | KPY7400 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 36:44 | + 16:32 | |
28. | Škácha Michal | KAM7102 | SK Kamenice | 39:34 | + 19:22 | |
Dítko Jan | SKV7301 | TJ Slovan Karlovy Vary | DISK | |||
Kovář Vladimír | VPM7200 | KOS Slavia VŠ Plzeň | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Němeček Jan | VSP6201 | USK Praha | 19:46 | ||
2. | Bílý Petr | LTP6805 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 21:37 | + 1:51 | |
3. | Milota Josef | MLA5801 | MLOK Mariánské Lázně | 22:08 | + 2:22 | |
4. | Casanova Valerio | 34D6600 | OLG Regensburg | 22:41 | + 2:55 | |
5. | Chum Jaroslav | SLP6601 | OOB Slavia Praha | 22:48 | + 3:02 | |
6. | Dokoupil Vojtěch | ZPV6425 | KOB ZPV Prostějov | 23:32 | + 3:46 | |
7. | Bruner Luboš | LTP6501 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 24:10 | + 4:24 | |
8. | Finkenstaedt Björn | 26D6500 | OLV Potsdam | 24:32 | + 4:46 | |
9. | Hartman Aleš | VSP6506 | USK Praha | 25:11 | + 5:25 | |
10. | Bartoš Luděk | MLA6701 | MLOK Mariánské Lázně | 25:32 | + 5:46 | |
11. | Semík Jan | VSP6507 | USK Praha | 26:08 | + 6:22 | |
12. | Beránek Petr | BOR6701 | OK Jiskra Nový Bor | 26:59 | + 7:13 | |
13. | Nešpor Jan | TTR6101 | OOB Třebíč | 27:20 | + 7:34 | |
14. | Kettner Pavel | HCE5900 | TJ Sokol Hostivice | 27:35 | + 7:49 | |
15. | Nürnberger Erich | 34D6300 | OLG Regensburg | 27:45 | + 7:59 | |
16. | Kavka Jiří | SCP5900 | OK Sparta Praha | 27:50 | + 8:04 | |
17. | Weissar Petr | LPM7020 | OK Lokomotiva Plzeň | 29:19 | + 9:33 | |
18. | Kohl Jiří | KPY6201 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 29:55 | + 10:09 | |
19. | Kamaryt Miloš | MLA6404 | MLOK Mariánské Lázně | 30:00 | + 10:14 | |
20. | Würz Jiří | LTP6502 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 30:05 | + 10:19 | |
21. | Sanna Roberto | DKP6703 | Oddíl OB Kotlářka | 30:39 | + 10:53 | |
22. | Přeček Zdeněk | SCP5200 | OK Sparta Praha | 32:17 | + 12:31 | |
23. | Hrstka Vladislav | JHB5702 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 32:20 | + 12:34 | |
24. | Jeřábek Luboš | JPV6112 | Oddíl OS SK Prostějov | 32:40 | + 12:54 | |
25. | Aster Vladimír | SLA6500 | SKOB Slaný | 35:56 | + 16:10 | |
26. | Kozelka Jan | LCV7000 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 41:32 | + 21:46 | |
27. | Braatz Frank | 17D6200 | TSV Berlin | 56:37 | + 36:51 | |
Dobeš Václav | KPY5701 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Škorpil Martin | HOR5700 | TJ Jiskra Hořice | 16:25 | ||
2. | Pilař Karel | MAS5501 | KČT Aš | 17:52 | + 1:27 | |
3. | Kožina Petr | PGP6000 | SK Praga | 18:12 | + 1:47 | |
4. | Jaroš Vladimír | DCE5400 | KOB Dobřichovice | 18:48 | + 2:23 | |
5. | Meissner Ralph | 52D6000 | TV Coburg-Neuses | 19:27 | + 3:02 | |
6. | Eiselt Miloš | LTP5802 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 19:40 | + 3:15 | |
7. | Adrián Petr | EKP5600 | VŠTJ Ekonom Praha | 21:38 | + 5:13 | |
8. | Janošík Lubomír | KSH5901 | OOB TJ Kašperské Hory | 22:04 | + 5:39 | |
9. | Grivalský Michal | PGP5900 | SK Praga | 22:59 | + 6:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sands Tim | 26G4900 | BASOC | 12:57 | ||
2. | Jirásek Jaroslav | DCH4701 | Radioelektronika Cheb | 15:31 | + 2:34 | |
3. | Hořínek Jaroslav | VSP5000 | USK Praha | 15:59 | + 3:02 | |
4. | Böhm Eduard | 41A5000 | ASKÖ Salzburg-Henndorf | 16:31 | + 3:34 | |
5. | Fiala Miloš | KSH4801 | OOB TJ Kašperské Hory | 17:45 | + 4:48 | |
6. | Frey Jaromír | NEJ4100 | TJ Jiskra Nejdek | 18:32 | + 5:35 | |
7. | Höfer Eberhard | 1UD0001 | ASG Teutoburger Wald | 19:59 | + 7:02 | |
8. | Schimm Dieter | BSO4401 | KOB Baník Sokolov | 20:01 | + 7:04 | |
9. | Mágr Zdeněk | LCV5000 | TJ Lokomotiva, o.s. Chomutov | 20:39 | + 7:42 | |
10. | Paul Josef | DCE4401 | KOB Dobřichovice | 20:41 | + 7:44 | |
11. | Fišák Jan | MLA4401 | MLOK Mariánské Lázně | 24:19 | + 11:22 | |
12. | Reischl Georg | 1RD3400 | TV TV Osterhofen | 24:55 | + 11:58 | |
13. | Hlavatý Karel | SJP4200 | KČT Slavoj Praha | 28:09 | + 15:12 | |
14. | Kraus Jan | LLI4501 | TJ Loko Liberec | 29:25 | + 16:28 | |
Lisý Jan | ONO4201 | SKOB Ostrov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fišarová Adéla | KRL0651 | Kometa Kralovice | 10:38 | ||
2. | Peřinová Anna | 5MC0003 | LK Slovan K.Vary | 11:09 | + 0:31 | |
3. | KARLICZEK TOMÁŠ | 68C0003 | LK Nové Hamry | 11:15 | + 0:37 | |
4. | Bodurková Denisa | KRL0752 | Kometa Kralovice | 12:38 | + 2:00 | |
5. | KŘÍŽ FILIP | 68C0010 | LK Nové Hamry | 14:44 | + 4:06 | |
6. | Kučera Jakub | VSP0900 | USK Praha | 16:15 | + 5:37 | |
7. | Peřinová Eliška | 5MC0002 | LK Slovan K.Vary | 17:41 | + 7:03 | |
7. | Šilhan Vojta | NEJ0801 | TJ Jiskra Nejdek | 17:41 | + 7:03 | |
9. | Matoušek Martin | MFP0600 | VŠSK MFF UK Praha | 18:40 | + 8:02 | |
10. | Pávek Štěpán | NEJ0700 | TJ Jiskra Nejdek | 20:42 | + 10:04 | |
Zakouřilová Klára | VSP0850 | USK Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Štěpánek Ondřej | TBM0809 | KOS TJ Tesla Brno | 7:38 | ||
2. | Chumová Adéla | SLP0950 | OOB Slavia Praha | 8:39 | + 1:01 | |
3. | POTUŽNÍKOVÁ MAGDALÉNA | 68C0005 | LK Nové Hamry | 8:59 | + 1:21 | |
4. | Ječmenová Veronika | ONO0950 | SKOB Ostrov | 9:05 | + 1:27 | |
5. | Matyáš Muchka | 68C0023 | LK Nové Hamry | 11:24 | + 3:46 | |
6. | PEJŠOVÁ BARBORA | 68C0015 | LK Nové Hamry | 11:28 | + 3:50 | |
7. | PICHLÍK TOMÁŠ | 68C0009 | LK Nové Hamry | 11:33 | + 3:55 | |
8. | MATYSKOVÁ ANDREA | 68C0011 | LK Nové Hamry | 11:38 | + 4:00 | |
9. | Vejražková Anna | KPY0750 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 12:21 | + 4:43 | |
10. | Ondra Muchka | 68C0028 | LK Nové Hamry | 12:38 | + 5:00 | |
11. | Hendrich Aleš | NNN | Neregistrovaní | 13:15 | + 5:37 | |
12. | Rothauer Emma | 41A | ASKÖ Salzburg-Henndorf | 13:24 | + 5:46 | |
13. | Štěrba Lukáš | SKV1001 | TJ Slovan Karlovy Vary | 14:57 | + 7:19 | |
14. | Kučerka Radek | STB1101 | TJ Stadion Nový Bor | 15:37 | + 7:59 | |
15. | Kučerková Adéla | STB1450 | TJ Stadion Nový Bor | 15:43 | + 8:05 | |
16. | Kučerová Kateřina | VSP0950 | USK Praha | 16:09 | + 8:31 | |
17. | Nešporová Terezie | TTR0852 | OOB Třebíč | 16:24 | + 8:46 | |
18. | TRINEROVÁ NELLA | 68C0016 | LK Nové Hamry | 16:39 | + 9:01 | |
19. | NOVÁK JAKUB | 68C0019 | LK Nové Hamry | 16:52 | + 9:14 | |
20. | LEBEDOVÁ VERONIKA | 68C0021 | LK Nové Hamry | 16:57 | + 9:19 | |
21. | ŠIMONKOVÁ TEREZIE | 68C0014 | LK Nové Hamry | 17:19 | + 9:41 | |
22. | ŠIMONKOVÁ BARBORA | 68C0013 | LK Nové Hamry | 17:26 | + 9:48 | |
23. | ŠAMBERGROVÁ EMMA | 68C0006 | LK Nové Hamry | 17:28 | + 9:50 | |
24. | PILAŘOVÁ JOHANA | 68C0007 | LK Nové Hamry | 17:33 | + 9:55 | |
25. | LOUDA JAKUB | 68C0012 | LK Nové Hamry | 18:00 | + 10:22 | |
26. | Chumová Lada | SLP1250 | OOB Slavia Praha | 18:25 | + 10:47 | |
27. | Mála Matyáš | MAS0800 | KČT Aš | 18:47 | + 11:09 | |
28. | Křížek Ivo | MAS0801 | KČT Aš | 18:48 | + 11:10 | |
29. | PETR JAN | 68C0022 | LK Nové Hamry | 19:41 | + 12:03 | |
30. | VORLICKÁ ELIŠKA | 68C0017 | LK Nové Hamry | 19:52 | + 12:14 | |
31. | Káninská Magdaléna | 65X0004 | Běhej Poděbrady | 31:08 | + 23:30 | |
32. | Káninská Daniela | 65X0003 | Běhej Poděbrady | 31:09 | + 23:31 | |
33. | Procházková Anička | KPY1550 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 33:43 | + 26:05 | |
34. | Povolný Vojtěch | 65X0001 | Běhej Poděbrady | 42:51 | + 35:13 | |
35. | Lounek Alexandr | 65X0002 | Běhej Poděbrady | 42:53 | + 35:15 | |
Nikola Kováčová | 68C0024 | LK Nové Hamry | DISK | |||
Kouřil Vojta | KPY0700 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK | |||
Křížek Vilém | MAS1000 | KČT Aš | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Veselý Vladimír | 6YC9900 | Neregistrovaní | 13:32 | ||
2. | Newiak Nick | 6YC0100 | Neregistrovaní | 14:51 | + 1:19 | |
3. | Titzová Pavlína | VSP7463 | USK Praha | 15:56 | + 2:24 | |
4. | Beran Jiří | VSP7102 | USK Praha | 17:02 | + 3:30 | |
5. | Himmel Petr | OKP6500 | SK OK 24 Praha | 17:36 | + 4:04 | |
6. | Křížková Jitka | MAS8050 | KČT Aš | 20:17 | + 6:45 | |
7. | Žampachová Barbora | 5MC | LK Slovan K.Vary | 20:26 | + 6:54 | |
8. | Pávková Jana | NEJ | TJ Jiskra Nejdek | 20:40 | + 7:08 | |
9. | Lounková Zuzana | 65X0005 | Běhej Poděbrady | 22:59 | + 9:27 | |
10. | Augusta Jiří | VSP7421 | USK Praha | 27:26 | + 13:54 | |
11. | Kopecká Alena | VSP7250 | USK Praha | 27:28 | + 13:56 | |
12. | Káninská Hana | 65X0006 | Běhej Poděbrady | 35:15 | + 21:43 | |
13. | Petrečková Jana | LME | SK Los Mělník | 38:32 | + 25:00 | |
14. | Povolný Michal | 65X0007 | Běhej Poděbrady | 42:34 | + 29:02 | |
Theo Van Den Zanden | 32N0001 | nonreg | DISK | |||
Tineke Vermulsf v Lierop | 32N0002 | nonreg | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pavlíček Lubomír | KPY7800 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 21:08 | ||
2. | Uher Petr | VSP5001 | USK Praha | 22:36 | + 1:28 | |
3. | Lounek Jakub | 65X0008 | Běhej Poděbrady | 22:55 | + 1:47 | |
4. | Titz Pavel | VSP7400 | USK Praha | 25:17 | + 4:09 | |
5. | Doležalová Barbora | VPM | KOS Slavia VŠ Plzeň | 35:38 | + 14:30 | |
6. | Michael Melišík | 44C0001 | Neregistrovaní | 51:37 | + 30:29 |