Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kovářová Lucie | MAS0350 | C | KČT Aš | 27:31 | |
2. | Martanová Lea | VLI0555 | C | Slavia Liberec orienteering | 27:57 | + 0:26 |
3. | Bednaříková Emma | VLI0359 | C | Slavia Liberec orienteering | 32:03 | + 4:32 |
4. | Janečková Josefína | EKP0351 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 34:47 | + 7:16 |
5. | Komárková Jindra | SJH0453 | C | SJH Jindřichův Hradec | 40:26 | + 12:55 |
6. | Nešporová Marie | TTR0351 | C | OOB Třebíč | 40:59 | + 13:28 |
7. | Nehasilová Veronika | LDC0350 | C | KOB Děčín | 43:12 | + 15:41 |
8. | Havlová Kateřina | VRL0552 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:47 | + 26:16 |
9. | Černíková Zuzana | DOB0555 | C | KOB Dobruška | 64:12 | + 36:41 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vyhnálková Marie | MFP0151 | B | VŠSK MFF UK Praha | 19:34 | |
2. | Kalousková Marie | DKP0151 | B | Oddíl OB Kotlářka | 23:47 | + 4:13 |
3. | Martanová Elin | VLI0252 | C | Slavia Liberec orienteering | 26:38 | + 7:04 |
4. | Jelínková Zuzana | CHC0151 | C | K.O.B. Choceň | 31:26 | + 11:52 |
5. | Pulda Aleksandra | 19P0200 | C | Tukan Iwiny | 45:36 | + 26:02 |
6. | Valterová Adéla | KBP0150 | C | KBP Praha | 51:45 | + 32:11 |
7. | Brylak Karolina | 19P0050 | C | Tukan Iwiny | 55:22 | + 35:48 |
8. | Havlová Klára | VRL0152 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:08 | + 42:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Firešová Markéta | ZBM9951 | A | SK Žabovřesky Brno | 23:09 | |
2. | Kubecová Kateřina | STB9999 | A | TJ Stadion Nový Bor | 24:54 | + 1:45 |
3. | Dědková Teodora | TAP0051 | B | KOB TRETRA Praha | 26:14 | + 3:05 |
4. | Šklíbová Veronika | SRK0153 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 28:20 | + 5:11 |
5. | Novotná Tereza | ZLH0051 | B | OOB TJ Zlaté Hory | 35:21 | + 12:12 |
6. | Bednaříková Adéla | VLI0059 | C | Slavia Liberec orienteering | 54:13 | + 31:04 |
7. | Lišková Hana | KPY9951 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 58:26 | + 35:17 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vyhnálková Barbora | MFP9850 | A | VŠSK MFF UK Praha | 29:39 | |
2. | Veljačiková Hana | SCP9750 | C | OK Sparta Praha | 30:28 | + 0:49 |
3. | Zemánková Tereza | SRK9752 | A | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 32:34 | + 2:55 |
4. | Fukalová Hana | AOV9850 | A | OOB TJ Baník Ostrava | 32:40 | + 3:01 |
5. | Nedbálková Hana | ZBM9755 | B | SK Žabovřesky Brno | 41:12 | + 11:33 |
6. | Vývodová Jana | MOV9852 | A | SKOB Ostrava | 43:19 | + 13:40 |
7. | Novotná Klára | ZLH9851 | B | OOB TJ Zlaté Hory | 44:56 | + 15:17 |
8. | Dundáčková Julie | SJH9853 | B | SJH Jindřichův Hradec | 46:00 | + 16:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Myslivcová Markéta | SHK9650 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 42:50 | |
2. | Fukalová Martina | AOV9550 | B | OOB TJ Baník Ostrava | 48:26 | + 5:36 |
3. | Košková Anička | LLI9550 | C | TJ Loko Liberec | 50:24 | + 7:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haniszewska Angelika | 19P9550 | C | Tukan Iwiny | 36:39 | ||
2. | Hrstková Vladěna | PGP8753 | R | SK Praga | 37:01 | + 0:22 | 8914 |
3. | Kociánová Lenka | VBM8553 | C | VSK Mendelu Brno | 38:20 | + 1:41 | 8611 |
4. | Dlouhá Marie | DKP8756 | R | Oddíl OB Kotlářka | 38:24 | + 1:45 | 8596 |
5. | Hrušková Barbora | ZBM9354 | R | SK Žabovřesky Brno | 38:25 | + 1:46 | 8592 |
6. | Folbrechtová Šárka | BOR9051 | C | OK Jiskra Nový Bor | 38:28 | + 1:49 | 8581 |
7. | Hepnerová Martina | SHK8152 | E | TJ Slavia Hradec Králové | 38:32 | + 1:53 | 8565 |
8. | Rufferová Iva | TUR8354 | E | OOB TJ Turnov | 38:42 | + 2:03 | 8527 |
9. | Myslivcová Pavla | SHK9352 | R | TJ Slavia Hradec Králové | 38:44 | + 2:05 | 8519 |
10. | Teplá Karolína | SHK9251 | R | TJ Slavia Hradec Králové | 39:24 | + 2:45 | 8366 |
11. | Szeliga Małgorzata | 19P9350 | C | Tukan Iwiny | 39:29 | + 2:50 | |
12. | Kopáčková Iva | CHT8851 | C | OOB SK Chrast | 41:48 | + 5:09 | 7815 |
13. | Rychlá Pavlína | KRN8559 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 42:44 | + 6:05 | 7601 |
14. | Kopcová Michaela | KRN8456 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 43:39 | + 7:00 | 7390 |
15. | Zamazalová Kateřina | TAP9053 | C | KOB TRETRA Praha | 44:03 | + 7:24 | 7299 |
16. | Kožinová Jana | PGP6651 | C | SK Praga | 44:32 | + 7:53 | 7188 |
17. | Smutná Pavla | VAM8651 | C | OOB Vamberk | 44:43 | + 8:04 | 7145 |
18. | Chmelařová Michaela | SHK9151 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 44:47 | + 8:08 | 7130 |
19. | Kožinová Zuzana | PGP9650 | A | SK Praga | 45:20 | + 8:41 | 7004 |
20. | Beranová Barbora | BOR9159 | C | OK Jiskra Nový Bor | 45:33 | + 8:54 | 6954 |
21. | Gabrovská Lucie | TAP8854 | C | KOB TRETRA Praha | 47:29 | + 10:50 | 6510 |
22. | Hančová Marie | SNA8255 | C | TJ START Náchod | 49:41 | + 13:02 | 6005 |
23. | Chumová Jana | SLP7451 | C | OOB Slavia Praha | 49:58 | + 13:19 | 5940 |
24. | Fundová Eliška | SHK9351 | A | TJ Slavia Hradec Králové | 50:36 | + 13:57 | 5794 |
25. | Petrová Tereza | AOV8750 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 54:51 | + 18:12 | 4819 |
26. | Kašparová Šárka | AOP7251 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 55:57 | + 19:18 | 4566 |
27. | Mesiarkinová Kamila | MBM8282 | C | O-mikron | 58:50 | + 22:11 | 3904 |
28. | Fólová Martina | TJN8853 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 61:31 | + 24:52 | 3288 |
29. | Uhrová Zuzana | VSP8050 | C | USK Praha | 68:00 | + 31:21 | 1799 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hojná Silvie | SCP7950 | C | OK Sparta Praha | 34:49 | 5526 | |
2. | Pavlíková Jitka | LIT8352 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 35:14 | + 0:25 | 5462 |
3. | Janečková Dagmar | EKP6550 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 35:28 | + 0:39 | 5425 |
4. | Peremská Dana | SRK9351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 36:29 | + 1:40 | 5267 |
5. | Borovičková Lenka | FSP7350 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 36:34 | + 1:45 | 5254 |
6. | Doležalová Lenka | SHK8256 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 37:46 | + 2:57 | 5067 |
7. | Setínková Eva | DKP8759 | C | Oddíl OB Kotlářka | 37:49 | + 3:00 | 5060 |
8. | Mátlová Pavlína | ASU9392 | C | Magnus Orienteering | 38:59 | + 4:10 | 4878 |
9. | Pavlíková Klára | LIT7451 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 39:26 | + 4:37 | 4808 |
10. | Dubnová Kateřina | LDC9151 | C | KOB Děčín | 40:49 | + 6:00 | 4593 |
11. | Kvapilová Jana | TUR7850 | C | OOB TJ Turnov | 40:51 | + 6:02 | 4588 |
12. | Procházková Lucie | ADA7651 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 42:03 | + 7:14 | 4401 |
13. | Šípová Jana | FSP8353 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 42:31 | + 7:42 | 4328 |
14. | Hendrychová Zuzana | ZBM8954 | C | SK Žabovřesky Brno | 43:35 | + 8:46 | 4162 |
15. | Jirásková Pavla | FSP7950 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 44:48 | + 9:59 | |
16. | Hostinská Jana | VAM8451 | C | OOB Vamberk | 45:35 | + 10:46 | 3851 |
17. | Winklerová Hanna | LPM8051 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 46:08 | + 11:19 | 3766 |
18. | Chloupková Jana | SLP5951 | C | OOB Slavia Praha | 46:19 | + 11:30 | 3737 |
19. | Kočí Jana | AOP8850 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 46:28 | + 11:39 | 3714 |
20. | Borovičková Jana | FSP9455 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 46:36 | + 11:47 | 3693 |
21. | Zitková Radka | LPU7958 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 46:43 | + 11:54 | 3675 |
22. | Rydlová Eva | FSP8989 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 48:24 | + 13:35 | 3413 |
23. | Zajícová Markéta | TAP9054 | C | KOB TRETRA Praha | 50:21 | + 15:32 | 3109 |
24. | Venclová Veronika | ZAM8251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 52:08 | + 17:19 | 2832 |
25. | Müllerová Petra | VAM9098 | C | OOB Vamberk | 55:55 | + 21:06 | 2243 |
26. | Hruskova Kristyna | YBM9151 | C | Klub turistů a lyžařů Brno | 56:36 | + 21:47 | |
27. | Pavlíková Romana | FSP8950 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 61:20 | + 26:31 | 1400 |
28. | Petrvalská Olívia | LME9150 | C | SK Los Mělník | 65:26 | + 30:37 | 762 |
29. | Dubnová Kateřina | LDC8250 | C | KOB Děčín | 68:45 | + 33:56 | 246 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křivdová Lenka | 2PC1350 | C | 38:19 | ||
2. | Růžičková Kamila | PHK7153 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:47 | + 2:28 |
3. | Myslivcová Lenka | SHK7051 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 41:02 | + 2:43 |
4. | Kubečková Zdena | PHK7551 | C | OK 99 Hradec Králové | 41:09 | + 2:50 |
5. | Vildmonová Pavla | LBE7451 | C | TJ Lokomotiva Beroun | 41:23 | + 3:04 |
6. | Rožková Petra | MFP7551 | C | VŠSK MFF UK Praha | 42:45 | + 4:26 |
7. | Dvořáčková Jana | TTR7852 | C | OOB Třebíč | 43:45 | + 5:26 |
8. | Šklíbová Jana | SRK7651 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 44:39 | + 6:20 |
9. | Nešporová Marie | TTR7251 | C | OOB Třebíč | 46:35 | + 8:16 |
10. | Kovářová Jitka | MAS7350 | C | KČT Aš | 48:23 | + 10:04 |
11. | Vandasová Markéta | VAM7250 | C | OOB Vamberk | 49:20 | + 11:01 |
12. | Bendáková Jitka | LTU6951 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 50:19 | + 12:00 |
13. | Nehasilová Zuzana | LDC7150 | C | KOB Děčín | 50:40 | + 12:21 |
Filipová Ivana | SRK7373 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Marečková Kateřina | CHT7551 | C | OOB SK Chrast | 38:53 | |
2. | Martanová Daniela | VLI7452 | C | Slavia Liberec orienteering | 42:47 | + 3:54 |
3. | Junková Petra | STH7451 | C | SK Studenec | 44:12 | + 5:19 |
4. | Šimková Markéta | LME7755 | C | SK Los Mělník | 44:21 | + 5:28 |
5. | Kubecová Jana | STB7399 | C | TJ Stadion Nový Bor | 46:19 | + 7:26 |
6. | Zemánková Eva | SRK7452 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 46:24 | + 7:31 |
7. | Kuželová Michaela | FSP7851 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 48:04 | + 9:11 |
8. | Hájková Michaela | BBM7750 | C | BETA URSUS Orienteering | 54:30 | + 15:37 |
9. | Ždimerová Monika | LME6950 | C | SK Los Mělník | 56:31 | + 17:38 |
10. | Čapková Petra | PHK7850 | C | OK 99 Hradec Králové | 56:33 | + 17:40 |
11. | Langrová Monika | SHK7251 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 58:15 | + 19:22 |
12. | Rydlová Jana | VIC7752 | C | OB Vizovice | 61:02 | + 22:09 |
13. | Bednaříková Daniela | VLI7759 | C | Slavia Liberec orienteering | 61:53 | + 23:00 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kosová Michaela | SRK6752 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 38:40 | |
2. | Hrstková Dana | SJI6051 | C | OK Jihlava | 41:25 | + 2:45 |
3. | Hlavová Miroslava | KON6389 | C | KOB Konice | 42:01 | + 3:21 |
4. | Kavková Dana | SCP6150 | C | OK Sparta Praha | 42:25 | + 3:45 |
5. | Müllerová Zorka | VAM6767 | C | OOB Vamberk | 44:04 | + 5:24 |
6. | Jakubecz Andrea | 18H6750 | C | 46:17 | + 7:37 | |
7. | Němečková Jarmila | OKP6650 | C | SK OK 24 Praha | 46:32 | + 7:52 |
8. | Tichá Jana | TJH6451 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 46:42 | + 8:02 |
9. | Kettnerová Lenka | HCE6450 | C | TJ Sokol Hostivice | 48:02 | + 9:22 |
10. | Mrázová Pavla | DCE5550 | C | KOB Dobřichovice | 48:10 | + 9:30 |
11. | Procházková Miluše | DCE5450 | C | KOB Dobřichovice | 57:46 | + 19:06 |
Chmelařová Marie | SHK6352 | C | TJ Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rückerová Olga | LTU6751 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 39:19 | |
2. | Kulová Jana | VAM6550 | C | OOB Vamberk | 40:03 | + 0:44 |
3. | Jašková Monika | TBM6363 | C | KOS TJ Tesla Brno | 40:53 | + 1:34 |
4. | Cabalková Ivana | ZAM6351 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 42:53 | + 3:34 |
5. | Justová Jana | PHK6153 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:18 | + 3:59 |
6. | Jelínková Marta | CHC6751 | C | K.O.B. Choceň | 43:42 | + 4:23 |
7. | Zimmermannová Milena | KRE6851 | C | OOB TJ Sokol Křemže | 45:59 | + 6:40 |
8. | Syslová Iva | TTR6151 | C | OOB Třebíč | 47:06 | + 7:47 |
9. | Peremská Dana | SRK6351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 49:04 | + 9:45 |
10. | Nožková Dagmar | ZAM6251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 49:09 | + 9:50 |
11. | Dubnová Lenka | LDC6651 | C | KOB Děčín | 50:01 | + 10:42 |
12. | Peřinková Irena | BBM6550 | C | BETA URSUS Orienteering | 51:11 | + 11:52 |
13. | Zelenková Lenka | PHK6152 | C | OK 99 Hradec Králové | 56:21 | + 17:02 |
14. | Mudrová Martina | HCE6451 | C | TJ Sokol Hostivice | 58:38 | + 19:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jansová Alena | CHT5852 | C | OOB SK Chrast | 38:31 | |
2. | Smičková Eva | KON5887 | C | KOB Konice | 38:51 | + 0:20 |
3. | Kolaříková Věra | SBK5251 | C | KOB Start Blansko | 39:34 | + 1:03 |
4. | Doležalová Vlasta | PGP5550 | C | SK Praga | 40:35 | + 2:04 |
5. | Martincová Helena | ZAM5051 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 44:11 | + 5:40 |
6. | Novotná Jiřina | LPU5654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:18 | + 5:47 |
7. | Procházková Helena | TBM5351 | C | KOS TJ Tesla Brno | 46:10 | + 7:39 |
8. | Křížová Zdenka | PZR5051 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 46:16 | + 7:45 |
9. | Slámová Hana | TBM4951 | C | KOS TJ Tesla Brno | 49:36 | + 11:05 |
10. | Šilerová Zdena | NNN5050 | C | NNN/Neregistrovaní | 54:54 | + 16:23 |
11. | Jelínková Dagmar | TZL5757 | C | SKOB Zlín | 59:48 | + 21:17 |
Seifertová Marie | SBK5555 | C | KOB Start Blansko | DISK | ||
Podhorská Věra | FJI5252 | C | SK FREE Jihlava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Suchánková Libuše | SOP4851 | C | OOB TJ Slezan Opava | 41:09 | |
2. | Lhotská Hana | ZAM4651 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 61:44 | + 20:35 |
3. | Malá Marie | LPU4753 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:27 | + 22:18 |
4. | Nejezchlebová Věra | KAS4551 | C | KOB Kamenický Šenov | 65:48 | + 24:39 |
Kohoutová Jitřenka | UVP4850 | C | Slovan Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kožina Štěpán | PGP0300 | C | SK Praga | 25:32 | |
2. | Novotný Erik | ZLH0301 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 26:18 | + 0:46 |
3. | Pachnik Stanisław | 19P0300 | C | Tukan Iwiny | 27:14 | + 1:42 |
4. | Rožek Vilém | MFP0301 | C | VŠSK MFF UK Praha | 29:13 | + 3:41 |
5. | Bednařík Vilém | VLI0509 | C | Slavia Liberec orienteering | 29:29 | + 3:57 |
6. | Dundáček Karel | SJH0401 | C | SJH Jindřichův Hradec | 29:36 | + 4:04 |
7. | Martínek Jaroslav | KPY0300 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 34:07 | + 8:35 |
8. | Rožek Vojtěch | MFP0501 | C | VŠSK MFF UK Praha | 37:33 | + 12:01 |
9. | Kužel Jan | FSP0400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 38:12 | + 12:40 |
10. | Bukovác Filip | 27S0501 | C | Farmaceut Bratislava | 38:42 | + 13:10 |
11. | Doucha Martin | SNA0501 | C | TJ START Náchod | 43:25 | + 17:53 |
12. | Valter Ondřej | KBP0400 | C | KBP Praha | 53:39 | + 28:07 |
13. | Zelenka Vincent | KPY0400 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 53:41 | + 28:09 |
14. | Dvořáček Jakub | TTR0302 | C | OOB Třebíč | 56:43 | + 31:11 |
15. | Pulda Eryk | 19P0500 | C | Tukan Iwiny | 57:34 | + 32:02 |
16. | Černík David | DOB0303 | C | KOB Dobruška | 67:34 | + 42:02 |
17. | Pavlík Matěj | LIT0401 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 68:53 | + 43:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mareček Šimon | CHT0202 | B | OOB SK Chrast | 23:02 | |
2. | Paleček Ondřej | SRK0103 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 25:54 | + 2:52 |
3. | Langr Jan | SHK0101 | B | TJ Slavia Hradec Králové | 26:28 | + 3:26 |
4. | Nešpor Jan | TTR0101 | B | OOB Třebíč | 28:11 | + 5:09 |
5. | Locker Daniel | SRK0200 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 35:30 | + 12:28 |
6. | Kovář Ondřej | MAS0200 | C | KČT Aš | 42:43 | + 19:41 |
7. | Pavlík Ondřej | LIT0101 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 88:45 | + 65:43 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tryzna Matěj | VRL0004 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:13 | |
2. | Jelínek Tomáš | CHC9903 | C | K.O.B. Choceň | 101:54 | + 39:41 |
MS | Kříž Martin | PZR7801 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 76:13 | + 14:00 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandas Daniel | PHK9805 | A | OK 99 Hradec Králové | 26:23 | |
2. | Růžička Adam | PHK9704 | A | OK 99 Hradec Králové | 28:09 | + 1:46 |
3. | Netuka Vojtěch | SHK9701 | A | TJ Slavia Hradec Králové | 30:08 | + 3:45 |
4. | Wieczorek Marcin | 19P9600 | C | Tukan Iwiny | 31:54 | + 5:31 |
5. | Ptáček Patrik | BBM9800 | B | BETA URSUS Orienteering | 32:01 | + 5:38 |
6. | Locker Tomáš | SRK9802 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 35:55 | + 9:32 |
7. | Bendák Jan | LTU9801 | A | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 36:16 | + 9:53 |
8. | Drozd Michal | BBM9701 | B | BETA URSUS Orienteering | 40:29 | + 14:06 |
9. | Borovička Tomáš | FSP9801 | B | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 45:28 | + 19:05 |
10. | Peřinka Šimon | BBM9700 | C | BETA URSUS Orienteering | 49:05 | + 22:42 |
11. | Rusz Vratislav | KUN9801 | C | TJ Sokol Kunvald | 53:02 | + 26:39 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ptáček Pavel | BBM9600 | A | BETA URSUS Orienteering | 34:07 | |
2. | Záděra Pavel | BBM9500 | A | BETA URSUS Orienteering | 34:25 | + 0:18 |
3. | Křivda Martin | CHC9501 | A | K.O.B. Choceň | 34:46 | + 0:39 |
4. | Landovský Jakub | PGP9601 | B | SK Praga | 39:45 | + 5:38 |
5. | Ptáček Martin | SRK9509 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 43:28 | + 9:21 |
6. | Dušek Martin | ZAM9602 | B | OB T.J. Sokol Žamberk | 46:09 | + 12:02 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Grundmann Jan | LPU9410 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 33:51 | 9220 | |
1. | Baier Martin | TUR7603 | R | OOB TJ Turnov | 33:51 | + 0:00 | 9220 |
3. | Kettner Vojtěch | KAM9601 | A | SK Kamenice | 35:42 | + 1:51 | 8734 |
4. | Makovský Jakub | TAP8511 | C | KOB TRETRA Praha | 36:01 | + 2:10 | 8651 |
5. | Minář Marek | ASU9444 | A | Magnus Orienteering | 36:03 | + 2:12 | 8642 |
6. | Udržal Tomáš | LPU8002 | E | OK Lokomotiva Pardubice | 36:06 | + 2:15 | 8629 |
7. | Kořínek Tomáš | BOR9007 | C | OK Jiskra Nový Bor | 36:16 | + 2:25 | 8585 |
8. | Komanec Václav | SHK8406 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 37:00 | + 3:09 | 8392 |
9. | Kamenický Jakub | PHK9104 | C | OK 99 Hradec Králové | 37:27 | + 3:36 | 8274 |
10. | Váňa Martin | TUR8401 | C | OOB TJ Turnov | 37:47 | + 3:56 | 8186 |
11. | Bukovác Maroš | 27S7601 | C | Farmaceut Bratislava | 38:15 | + 4:24 | |
12. | Jurczyk Tomasz | 51P9400 | C | 38:34 | + 4:43 | ||
13. | Pavlovec Jan | BOR9503 | A | OK Jiskra Nový Bor | 39:17 | + 5:26 | 7792 |
14. | Pýcha Lukáš | SNA8402 | C | TJ START Náchod | 39:48 | + 5:57 | 7656 |
14. | Pospíšil Ondra | DKP8717 | C | Oddíl OB Kotlářka | 39:48 | + 5:57 | 7656 |
16. | Grundman Vojtěch | CHC8801 | C | K.O.B. Choceň | 40:15 | + 6:24 | 7538 |
17. | Azeb Karim | PHK9110 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:36 | + 6:45 | 7446 |
18. | Jansa Jiří | CHT8402 | C | OOB SK Chrast | 40:38 | + 6:47 | 7437 |
19. | Karvánek Matouš | BOR9006 | C | OK Jiskra Nový Bor | 40:45 | + 6:54 | 7407 |
20. | Kopec Tomáš | KRN8203 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 40:47 | + 6:56 | 7398 |
21. | Pašek František | KAM7600 | C | SK Kamenice | 40:51 | + 7:00 | 7380 |
22. | Babych Serhiy | 45P8300 | C | 41:28 | + 7:37 | ||
23. | Henych Martin | SJC8601 | R | Sportcentrum Jičín | 41:31 | + 7:40 | |
24. | Suchý Petr | LPM7820 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 41:34 | + 7:43 | 7192 |
25. | Kalous Vladislav | EKP7702 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 41:36 | + 7:45 | 7183 |
26. | Mrázek Jiří | DKP7911 | C | Oddíl OB Kotlářka | 41:37 | + 7:46 | 7179 |
26. | Lenner Miroslav | LPU8605 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 41:37 | + 7:46 | 7179 |
28. | Kočí Martin | VBM8702 | C | VSK Mendelu Brno | 42:01 | + 8:10 | 7074 |
29. | Rychlý Pavel | KRN8505 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 42:06 | + 8:15 | 7052 |
30. | Veselý Jakub | PGP9503 | A | SK Praga | 42:08 | + 8:17 | 7043 |
31. | Čech Jan | FSP7900 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 42:12 | + 8:21 | 7026 |
32. | Vlach Jiří | AOV7900 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 42:16 | + 8:25 | 7008 |
33. | Vrabec Ondřej | SCP8303 | C | OK Sparta Praha | 42:31 | + 8:40 | 6942 |
33. | Doucha Jiří | SNA7105 | C | TJ START Náchod | 42:31 | + 8:40 | 6942 |
35. | Justa Pavel | PHK8701 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:40 | + 8:49 | 6903 |
36. | Zelenka Tomáš | PHK9001 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:43 | + 8:52 | 6890 |
37. | Zajíc Vítězslav | TAP8610 | C | KOB TRETRA Praha | 42:52 | + 9:01 | 6850 |
38. | Dvořáček Radek | ASU9445 | A | Magnus Orienteering | 43:03 | + 9:12 | 6802 |
39. | Sokalski Dariusz | 46F8400 | C | 43:07 | + 9:16 | ||
40. | Pachnik Wojciech | 19P9100 | C | Tukan Iwiny | 43:33 | + 9:42 | |
41. | Zháňal Jan | ZBM8721 | C | SK Žabovřesky Brno | 43:59 | + 10:08 | 6557 |
42. | Veverka Tomáš | VAM8401 | C | OOB Vamberk | 44:00 | + 10:09 | 6553 |
43. | Hanč Petr | VRL8001 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:17 | + 10:26 | 6478 |
44. | Martan Jiří | VLI7300 | C | Slavia Liberec orienteering | 44:27 | + 10:36 | 6434 |
45. | Navrátil Tomáš | ASU8817 | C | Magnus Orienteering | 45:05 | + 11:14 | 6268 |
46. | Hubáček Jonáš | LCE9501 | A | OOB TJ Slovan Luhačovice | 45:18 | + 11:27 | 6211 |
47. | Šrubař Michal | MBM8606 | C | O-mikron | 45:22 | + 11:31 | 6193 |
48. | Moskva Roman | ZLH7501 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 45:55 | + 12:04 | 6049 |
49. | Krmaš Václav | SRK8001 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 45:58 | + 12:07 | 6036 |
50. | Rožek David | MFP7403 | C | VŠSK MFF UK Praha | 45:59 | + 12:08 | 6031 |
51. | Johanovský Tomáš | DKP8500 | C | Oddíl OB Kotlářka | 47:19 | + 13:28 | 5681 |
52. | Bašus Petr | SCP7400 | C | OK Sparta Praha | 47:51 | + 14:00 | 5541 |
53. | Hodek Michal | TAP8808 | C | KOB TRETRA Praha | 48:09 | + 14:18 | 5462 |
54. | Pavlík Libor | LIT7605 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 48:40 | + 14:49 | 5326 |
55. | Stoszek Jakub | AOP8300 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 48:55 | + 15:04 | 5260 |
56. | Khel Richard | SCP7500 | C | OK Sparta Praha | 49:29 | + 15:38 | 5112 |
57. | Lepšík Petr | BOR8202 | C | OK Jiskra Nový Bor | 50:27 | + 16:36 | 4858 |
58. | Janeček Jura | EKP6701 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 50:48 | + 16:57 | 4766 |
59. | Tichý Martin | TJH6401 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 53:11 | + 19:20 | 4139 |
60. | Vondra Jiří | FSP7600 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 54:21 | + 20:30 | 3833 |
61. | Sedlák Radek | SNA7501 | C | TJ START Náchod | 55:34 | + 21:43 | 3513 |
62. | Pawłowicz Adam | 19P9200 | C | Tukan Iwiny | 56:16 | + 22:25 | |
63. | Rohel Marek | AOV9401 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 57:23 | + 23:32 | 3035 |
64. | Uhlíř Marek | LBE9400 | A | TJ Lokomotiva Beroun | 58:12 | + 24:21 | 2821 |
65. | Zaoral Pedros | TJN7904 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 58:56 | + 25:05 | |
66. | Pavlík Bronislav | LIT8201 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 59:17 | + 25:26 | 2536 |
67. | Matoušek Petr | EKP7503 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 61:44 | + 27:53 | 1892 |
68. | Komárek Arnošt | TJH7701 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 64:21 | + 30:30 | 1205 |
69. | Kettner Lukáš | KAM9403 | A | SK Kamenice | 67:54 | + 34:03 | 272 |
70. | Kavan Tomáš | TBM8603 | C | KOS TJ Tesla Brno | 72:05 | + 38:14 | 0 |
71. | Kalous Antonín | KON7708 | C | KOB Konice | 99:59 | + 66:08 | 0 |
Loniewski Grzegorz | 46F8200 | C | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koblížek Kamil | KUO8001 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 42:45 | 5600 | |
2. | Hladký Viktor | VAM8201 | C | OOB Vamberk | 42:54 | + 0:09 | 5581 |
3. | Procházka Jiří | ADA7512 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 43:33 | + 0:48 | 5497 |
4. | Fukátko Jan | LPU8105 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:09 | + 1:24 | 5419 |
5. | Kovács Boldizsár | 18H9100 | C | 44:22 | + 1:37 | ||
6. | Duben Jiří Šumík | LDC8800 | C | KOB Děčín | 44:25 | + 1:40 | 5385 |
7. | Hrouda Martin | FSP7612 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 44:42 | + 1:57 | 5348 |
8. | Kořan Pavel | VBM7401 | C | VSK Mendelu Brno | 44:53 | + 2:08 | 5325 |
9. | Remeš Petr | SHK9999 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 45:16 | + 2:31 | |
10. | Suchomel Vít | MBM8448 | C | O-mikron | 45:23 | + 2:38 | 5260 |
11. | Kutlvašr Ruda | VRL7601 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 45:48 | + 3:03 | 5206 |
12. | Duben Jiří | LDC8101 | C | KOB Děčín | 45:55 | + 3:10 | 5191 |
13. | Vlach Oldřich | AOV7700 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 46:33 | + 3:48 | 5109 |
14. | Slavík Pavel | SNA7349 | C | TJ START Náchod | 47:42 | + 4:57 | 4961 |
15. | Denemarek Ivo | BBM7901 | C | BETA URSUS Orienteering | 49:23 | + 6:38 | 4744 |
16. | Zitka Adam | LPU8402 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:56 | + 7:11 | 4673 |
17. | Tejkal Jan | ADA8110 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 51:36 | + 8:51 | 4458 |
18. | Jašek Otakar | ZBM9422 | C | SK Žabovřesky Brno | 53:48 | + 11:03 | 4174 |
19. | Kalousek Tomáš | ZAM8901 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 55:50 | + 13:05 | 3911 |
20. | Kubec Pavel | STB6601 | C | TJ Stadion Nový Bor | 56:30 | + 13:45 | 3825 |
21. | Procházka Martin | LTU8101 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 56:38 | + 13:53 | 3808 |
22. | Kohl Jiří | KPY6201 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 56:49 | + 14:04 | 3784 |
23. | Hegner Lukáš | LPM8104 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 59:05 | + 16:20 | 3492 |
24. | Ryjáček Jan | LPM8004 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 60:55 | + 18:10 | 3255 |
25. | Dvořák Ladislav | C | 64:15 | + 21:30 | |||
26. | Havlůj František | DKP8308 | C | Oddíl OB Kotlářka | 64:44 | + 21:59 | 2762 |
27. | Thiemel Jiří | ASU8948 | C | Magnus Orienteering | 68:50 | + 26:05 | 2233 |
Vančura Martin | TJN8002 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | DISK | 0 | ||
Dlouhý Josef | 97C9100 | C | DISK | ||||
Duben Jan | LDC8501 | C | KOB Děčín | DISK | 0 | ||
Chum Jaroslav | SLP6601 | C | OOB Slavia Praha | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nehasil David | BOR7713 | C | OK Jiskra Nový Bor | 34:06 | |
2. | Skripnik Ondřej | FSP7502 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 35:53 | + 1:47 |
3. | Kužel Tomáš | FSP7610 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 37:33 | + 3:27 |
4. | Junek Petr | STH7801 | C | SK Studenec | 38:55 | + 4:49 |
5. | Valter Dalibor | KBP6900 | C | KBP Praha | 39:25 | + 5:19 |
6. | Nehasil Vladislav | LDC7101 | C | KOB Děčín | 39:58 | + 5:52 |
7. | Šklíba Jan | SRK7501 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 42:27 | + 8:21 |
8. | Pecka Jan | EKP6800 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 42:54 | + 8:48 |
9. | Novotný Tomáš | ZLH7001 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 44:02 | + 9:56 |
10. | Kurfürst Pavel | FSP7400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 44:07 | + 10:01 |
11. | Kovář Vladimír | MAS7200 | C | KČT Aš | 44:17 | + 10:11 |
12. | Berger Tomáš | MOV6901 | C | SKOB Ostrava | 44:31 | + 10:25 |
13. | Mareček Petr | CHT6901 | C | OOB SK Chrast | 46:03 | + 11:57 |
14. | Šimek Tomáš | FSP6304 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 46:28 | + 12:22 |
15. | Kraus Petr | SJC7303 | C | Sportcentrum Jičín | 48:14 | + 14:08 |
16. | Myslivec Tomáš | SHK7002 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 49:30 | + 15:24 |
17. | Pachnik Dariusz | 19P6900 | C | Tukan Iwiny | 49:37 | + 15:31 |
18. | Liška Jindřich | KPY6700 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 55:06 | + 21:00 |
19. | Žitný Tomáš | SMB6401 | C | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 56:45 | + 22:39 |
20. | Adamovský Michal | VAM7200 | C | OOB Vamberk | 67:06 | + 33:00 |
21. | Müller Kamil | VAM7501 | C | OOB Vamberk | 69:58 | + 35:52 |
Müller Robert | VAM6900 | C | OOB Vamberk | DISK | ||
Killar Marek | LTU6801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Svěchota Milan | MOV7202 | C | SKOB Ostrava | 38:27 | |
2. | Dundáček Milan | SJH6902 | C | SJH Jindřichův Hradec | 40:29 | + 2:02 |
3. | Kalousek Jiří | DKP6901 | C | Oddíl OB Kotlářka | 41:03 | + 2:36 |
4. | Tomášek Jakub | FSP7613 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 41:07 | + 2:40 |
5. | Locker Martin | SRK7001 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 44:23 | + 5:56 |
6. | Jirous Jiří | TAP7201 | C | KOB TRETRA Praha | 45:23 | + 6:56 |
7. | Dvořáček Jan | TTR7701 | C | OOB Třebíč | 46:55 | + 8:28 |
8. | Vaněk Petr | ZBP7302 | C | OOB SK Zbraslav | 47:03 | + 8:36 |
9. | Ždimera Zdeněk | LME7000 | C | SK Los Mělník | 50:30 | + 12:03 |
10. | Eisner Leo | PVP7003 | C | VSK Přírodověda | 51:26 | + 12:59 |
10. | Rusz Roman | KUN7201 | C | TJ Sokol Kunvald | 51:26 | + 12:59 |
12. | Čapek Miroslav | PHK7603 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:15 | + 16:48 |
13. | Bednařík Aleš | VLI7309 | C | Slavia Liberec orienteering | 57:22 | + 18:55 |
14. | Procházka Pavel | KUO6901 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 57:32 | + 19:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Urválek Jiří | TBM6107 | C | KOS TJ Tesla Brno | 30:52 | |
2. | Křivda Ivan | 2PC6700 | C | 32:27 | + 1:35 | |
3. | Ptáček Pavel | BBM6508 | C | BETA URSUS Orienteering | 33:27 | + 2:35 |
4. | Grepl Ladislav | KON6111 | C | KOB Konice | 33:44 | + 2:52 |
5. | Kaňák Petr | SJI6115 | C | OK Jihlava | 33:48 | + 2:56 |
6. | Nešpor Jan | TTR6101 | C | OOB Třebíč | 34:29 | + 3:37 |
7. | Němeček Jan | VSP6201 | C | USK Praha | 35:06 | + 4:14 |
8. | Zimmermann Pavel | KRE6401 | C | OOB TJ Sokol Křemže | 35:55 | + 5:03 |
9. | Kožina Petr | PGP6000 | C | SK Praga | 36:13 | + 5:21 |
10. | Kettner Pavel | HCE5900 | C | TJ Sokol Hostivice | 37:29 | + 6:37 |
11. | Růžička Ivan | PHK6702 | C | OK 99 Hradec Králové | 37:40 | + 6:48 |
12. | Lohr Ivo | SCP6801 | C | OK Sparta Praha | 38:17 | + 7:25 |
13. | Chmelař Pavel | SHK6402 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 38:22 | + 7:30 |
14. | Veljačik Pavel | SCP6200 | C | OK Sparta Praha | 38:47 | + 7:55 |
15. | Havel Leoš | VRL6401 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 39:50 | + 8:58 |
16. | Teplý Jiří | SHK6401 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 40:05 | + 9:13 |
17. | Langr Jan | SHK6701 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 41:22 | + 10:30 |
18. | Novotný Miroslav | LPU5905 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 42:37 | + 11:45 |
19. | Suchý Jiří | SJI6601 | C | OK Jihlava | 45:29 | + 14:37 |
20. | Kavka Jiří | SCP5900 | C | OK Sparta Praha | 47:08 | + 16:16 |
21. | Hošek Ladislav | SCP6001 | C | OK Sparta Praha | 47:21 | + 16:29 |
22. | Pavlů Jaroslav | DCE6100 | C | KOB Dobřichovice | 49:30 | + 18:38 |
23. | Kovács Gábor | 18H6700 | C | 51:55 | + 21:03 | |
24. | Jelínek Roman | CHC6301 | C | K.O.B. Choceň | 52:07 | + 21:15 |
25. | Vrabec Martin | SCP6100 | C | OK Sparta Praha | 56:32 | + 25:40 |
26. | Borovička Milan | FSP6104 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 57:04 | + 26:12 |
Bendák Petr | LTU6500 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | ||
Zeman Jaroslav | CHT5901 | C | OOB SK Chrast | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lux Zdeněk | KUN6201 | C | TJ Sokol Kunvald | 41:02 | |
2. | Melichar Igor | PHK6504 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:34 | + 1:32 |
3. | Patočka Petr | BBM6300 | C | BETA URSUS Orienteering | 43:47 | + 2:45 |
4. | Jašek Milan | TBM6201 | C | KOS TJ Tesla Brno | 44:01 | + 2:59 |
5. | Hanuš Pavel | LTU6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 45:55 | + 4:53 |
6. | Suk Marek | PZR6701 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 46:01 | + 4:59 |
7. | Tryzna Pavel | VRL6801 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 46:40 | + 5:38 |
8. | Šimek Miroslav | LME6300 | C | SK Los Mělník | 49:38 | + 8:36 |
9. | Sysel Svatobor | TTR6202 | C | OOB Třebíč | 51:28 | + 10:26 |
10. | Holec Jan | MOV6701 | C | SKOB Ostrava | 52:40 | + 11:38 |
11. | Justa Jaromír | PHK6101 | C | OK 99 Hradec Králové | 54:55 | + 13:53 |
12. | Dobeš Václav | KPY5701 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 80:44 | + 39:42 |
Hruška Tomáš | YBM6401 | C | Klub turistů a lyžařů Brno | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Peterka František | TJP4900 | C | TJ Sokol Troja | 33:18 | |
2. | Jelínek Petr | TZL4902 | C | SKOB Zlín | 33:48 | + 0:30 |
3. | Ryšavý Jiří | MOV5803 | C | SKOB Ostrava | 34:28 | + 1:10 |
4. | Hořínek Jaroslav | VSP5000 | C | USK Praha | 34:49 | + 1:31 |
5. | Uher Petr | VSP5001 | C | USK Praha | 35:11 | + 1:53 |
6. | Trejtnar Pavel | KUN5801 | C | TJ Sokol Kunvald | 36:22 | + 3:04 |
7. | Valter Petr | KBP4500 | C | KBP Praha | 36:51 | + 3:33 |
8. | Kolařík Zdeněk | SBK5406 | C | KOB Start Blansko | 37:00 | + 3:42 |
9. | Rejmont Milan | LTU4801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 37:42 | + 4:24 |
10. | Fikejs Vladimír | ZAM5702 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 37:54 | + 4:36 |
11. | Balcar Pavel | 3HC5600 | C | 39:23 | + 6:05 | |
12. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | C | TJ Sokol Kunvald | 40:44 | + 7:26 |
13. | Grundman Martin | CHC5801 | C | K.O.B. Choceň | 42:36 | + 9:18 |
14. | Doležal Miroslav | PGP5501 | C | SK Praga | 52:22 | + 19:04 |
15. | Kolorenč Pavel | LDC5101 | C | KOB Děčín | 57:54 | + 24:36 |
Ďoubal Jaromír | 66C5500 | C | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jelínek Vít | TZL5102 | C | SKOB Zlín | 34:04 | |
2. | Vlk Josef | LDC5801 | C | KOB Děčín | 35:59 | + 1:55 |
3. | Stárek Jiří | SRK5002 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 37:27 | + 3:23 |
4. | Blecha Ladislav | FJI5106 | C | SK FREE Jihlava | 37:55 | + 3:51 |
5. | Sláma Dušan | TBM4730 | C | KOS TJ Tesla Brno | 39:44 | + 5:40 |
6. | Duben Jiří | LDC5601 | C | KOB Děčín | 40:43 | + 6:39 |
7. | Ptáček Ladislav | BBM5300 | C | BETA URSUS Orienteering | 42:10 | + 8:06 |
8. | Denemarek Oldřich | BBM5100 | C | BETA URSUS Orienteering | 43:31 | + 9:27 |
9. | Procházka Jan | TBM4907 | C | KOS TJ Tesla Brno | 45:41 | + 11:37 |
10. | Hnyk Petr | SNA5701 | C | TJ START Náchod | 51:56 | + 17:52 |
11. | Dvořák Vlastimil | BOV4901 | C | TJ Baník Ostrava OKD | 57:49 | + 23:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švadlena Jiří | CHC4601 | C | K.O.B. Choceň | 27:38 | |
2. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 28:29 | + 0:51 |
3. | Kříž Pavel | PZR4800 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 33:00 | + 5:22 |
4. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 33:45 | + 6:07 |
5. | Novák Miloš | SCP4600 | C | OK Sparta Praha | 36:25 | + 8:47 |
6. | Paul Josef | DCE4401 | C | KOB Dobřichovice | 37:16 | + 9:38 |
7. | Nosál Stanislav | LBE4600 | C | TJ Lokomotiva Beroun | 39:59 | + 12:21 |
8. | Nejezchleba Jiří | KAS4600 | C | KOB Kamenický Šenov | 42:34 | + 14:56 |
9. | Málek Josef | LPU3901 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:08 | + 19:30 |
10. | Šponar Josef | ZAM4701 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 50:05 | + 22:27 |
11. | Vávra Jaroslav | LPU4601 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:08 | + 27:30 |
Tobiška Václav | ZAM4401 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK | ||
Chloupek Radek | SLP4001 | C | OOB Slavia Praha | DISK | ||
Procházka Jiří | LTU4802 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kohout Tomáš | UVP3700 | C | Slovan Praha | 34:26 | |
2. | Novotný Petr | PHK3802 | C | OK 99 Hradec Králové | 63:57 | + 29:31 |
3. | Hanák Milan | FSP3400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 69:20 | + 34:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubecová Magdalena | STB0550 | C | TJ Stadion Nový Bor | 30:10 | |
2. | Nešporová Terezie | TTR0852 | C | OOB Třebíč | 33:18 | + 3:08 |
3. | Nešpor Jiří | TTR0502 | C | OOB Třebíč | 33:27 | + 3:17 |
4. | Denemarek Max | BBM0800 | C | BETA URSUS Orienteering | 35:07 | + 4:57 |
5. | Růžičková Magdalena | C | 36:36 | + 6:26 | ||
6. | Adamovská Kateřina | VAM0350 | C | OOB Vamberk | 37:51 | + 7:41 |
7. | Pachnik Jędrzej | 19P0600 | C | Tukan Iwiny | 38:58 | + 8:48 |
8. | Marečková Ema | CHT0451 | C | OOB SK Chrast | 43:03 | + 12:53 |
9. | Müllerová Kateřina | VAM0750 | C | OOB Vamberk | 45:04 | + 14:54 |
10. | Komárková Zbyňka | TJH0751 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 46:37 | + 16:27 |
11. | Procházková Doubravka | ADA0651 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 47:45 | + 17:35 |
12. | Filipová Lucie | SRK0351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 47:55 | + 17:45 |
13. | Ruszová Svatava | KUN0751 | C | TJ Sokol Kunvald | 48:00 | + 17:50 |
14. | Doucha Tomáš | SNA0801 | C | TJ START Náchod | 49:14 | + 19:04 |
15. | Skripniková Kateřina | FSP8051 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 54:35 | + 24:25 |
16. | Dvořáček Jan | TTR0701 | C | OOB Třebíč | 57:43 | + 27:33 |
17. | Kašpar Adam | LPM0402 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 60:21 | + 30:11 |
18. | Hegnerová Adéla | LPM0450 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 60:31 | + 30:21 |
19. | Hladký Matěj | C | 67:27 | + 37:17 | ||
20. | Eisner Flora | PVP1050 | C | VSK Přírodověda | 68:19 | + 38:09 |
21. | Chumová Adéla | SLP0950 | C | OOB Slavia Praha | 74:01 | + 43:51 |
22. | Vlach Antonín | AOV0700 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 78:00 | + 47:50 |
23. | Berger Tomáš | C | 80:47 | + 50:37 | ||
24. | Pavlík Tobiáš | LIT1111 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 120:42 | + 90:32 |
25. | Vítová Marianne | EKP1158 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 140:12 | + 110:02 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Procházka Radek | LPU6504 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 24:08 | |
2. | Pavlíček Daniel | MOV7100 | C | SKOB Ostrava | 27:24 | + 3:16 |
3. | Firešová Andrea | ZBM | C | SK Žabovřesky Brno | 29:09 | + 5:01 |
4. | Vývoda Zdeněk | MOV6702 | C | SKOB Ostrava | 29:13 | + 5:05 |
5. | Dvořáková Tereza | C | 32:50 | + 8:42 | ||
6. | Zemánek Miroslav | SRK0049 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 32:52 | + 8:44 |
7. | Lebedinský Aleš | C | 33:57 | + 9:49 | ||
8. | Šváb Jan | VSP5801 | C | USK Praha | 34:15 | + 10:07 |
9. | Králová Linda | LDC | C | KOB Děčín | 36:30 | + 12:22 |
10. | František Jireš | NNN0000 | C | NNN/Neregistrovaní | 39:25 | + 15:17 |
11. | Suková Renata | PZR7352 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 40:25 | + 16:17 |
12. | Pavlíčková Lenka | MOV7151 | C | SKOB Ostrava | 40:36 | + 16:28 |
13. | Dundáčková Hana | SJH7052 | C | SJH Jindřichův Hradec | 40:57 | + 16:49 |
14. | Balázs Anna | 18H9150 | C | 41:08 | + 17:00 | |
15. | Novotná Jitka | ZLH7050 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 44:36 | + 20:28 |
16. | Lebedinská Marcela | C | 45:04 | + 20:56 | ||
17. | Hanušová Jitka | LTU6352 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 45:29 | + 21:21 |
18. | Motyčková Miroslava | C | 45:51 | + 21:43 | ||
19. | Procházková Jaroslava | C | 46:17 | + 22:09 | ||
20. | Lišková Hana | KPY6650 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 49:19 | + 25:11 |
21. | Jílková Radka | ZBP7751 | C | OOB SK Zbraslav | 51:33 | + 27:25 |
22. | Višňáková Andrea | C | 65:15 | + 41:07 | ||
23. | Vývodová Zuzana | MOV6952 | C | SKOB Ostrava | 65:50 | + 41:42 |
24. | Ryšavá Ilona | MOV6251 | C | SKOB Ostrava | 65:53 | + 41:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křivda Tomáš | CHC9901 | A | K.O.B. Choceň | 33:25 | |
2. | Pavlovec Dan | BOR0001 | B | OK Jiskra Nový Bor | 38:36 | + 5:11 |
3. | Hnilica Přemek | ASU9141 | C | Magnus Orienteering | 38:59 | + 5:34 |
4. | Novotná Klára | PHK9751 | A | OK 99 Hradec Králové | 39:26 | + 6:01 |
5. | Jurczyk Maciej | 51P9800 | C | 41:32 | + 8:07 | |
6. | Pavlovec Petr | BOR6303 | C | OK Jiskra Nový Bor | 41:49 | + 8:24 |
7. | Kos Michal | SRK6802 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 45:35 | + 12:10 |
8. | Zákravský Zdeněk | SNA5702 | C | TJ START Náchod | 49:54 | + 16:29 |
9. | Šimek Jan | FSP9600 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 53:38 | + 20:13 |
10. | Bukovácová Alena | 27S7451 | C | Farmaceut Bratislava | 56:08 | + 22:43 |
11. | Grundmannová Hana | LTU9251 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 57:24 | + 23:59 |
12. | Eva Vyhnálková | MFP7599 | C | VŠSK MFF UK Praha | 60:07 | + 26:42 |
13. | Košková Vlasta | LLI6351 | C | TJ Loko Liberec | 61:02 | + 27:37 |
14. | Tarnawa Szymon | 55P0000 | C | 61:44 | + 28:19 | |
15. | Košek Jan | LLI9801 | C | TJ Loko Liberec | 70:48 | + 37:23 |
16. | Růžková Romana | SCP8250 | C | OK Sparta Praha | 73:52 | + 40:27 |
17. | Martínková Kateřina | KPY7350 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 74:32 | + 41:07 |
18. | Kuklová Jana | TJP8750 | C | TJ Sokol Troja | 76:27 | + 43:02 |
Košek Ladislav | LLI5903 | C | TJ Loko Liberec | DISK |