Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kovalčíková Alena | AOP0751 | E | Orientační Běh Opava | 21:25 | |
2. | Kundratová Eva | TZL0950 | E | SKOB Zlín | 30:17 | + 8:52 |
3. | Pachmannová Iva | AOP0852 | E | Orientační Běh Opava | 32:28 | + 11:03 |
MS | Cenková Ema | 3TC0550 | C | FENIX SKI TEAM | 31:59 | + 10:34 |
MS | Jurik Marek | 3TC0650 | C | FENIX SKI TEAM | 33:29 | + 12:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chabiera Filomena | 6DC0750 | E | SILVA OCamp | 24:08 | |
2. | Gallo Natálie | AOP0652 | E | Orientační Běh Opava | 24:14 | + 0:06 |
3. | Holasová Barbora | AOP0651 | E | Orientační Běh Opava | 25:46 | + 1:38 |
4. | Mianowska Tosia | 6DC0751 | E | SILVA OCamp | 25:57 | + 1:49 |
5. | Benešová Michaela | SJH0651 | E | SJH Jindřichův Hradec | 35:55 | + 11:47 |
6. | Feyza Ozdemir | 6DC0899 | E | SILVA OCamp | 40:22 | + 16:14 |
7. | Rybínová Vendula | KOR0651 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 44:02 | + 19:54 |
8. | Valyavka Viktoriya | 6DC0850 | E | SILVA OCamp | 91:23 | + 67:15 |
9. | Salichová Ivana | AOP0753 | E | Orientační Běh Opava | 112:52 | + 88:44 |
10. | Cetlová Karolína | AOP0752 | E | Orientační Běh Opava | 122:46 | + 98:38 |
Komárková Zbyňka | SJH0751 | E | SJH Jindřichův Hradec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chvátilová Johana | PHK0450 | E | OK 99 Hradec Králové | 21:23 | |
2. | Dovhan Anna | 6DC0455 | E | SILVA OCamp | 22:16 | + 0:53 |
3. | Smékalová Karolina | 6DC0452 | E | SILVA OCamp | 23:37 | + 2:14 |
4. | Smékalová Viktorie | 6DC0451 | E | SILVA OCamp | 24:24 | + 3:01 |
5. | Binarová Adéla | 6DC0454 | E | SILVA OCamp | 24:46 | + 3:23 |
6. | Porubská Lenka | 6DC0450 | E | SILVA OCamp | 27:35 | + 6:12 |
7. | Lukašáková Sára | 6DC0453 | E | SILVA OCamp | 29:14 | + 7:51 |
8. | Pachmannová Katka | AOP0551 | E | Orientační Běh Opava | 29:53 | + 8:30 |
9. | Mihaličová Simona | 6DC0550 | E | SILVA OCamp | 31:23 | + 10:00 |
10. | Kovalčíková Anna | AOP0453 | E | Orientační Běh Opava | 32:33 | + 11:10 |
11. | Swobodzińska Aniela | 6DC0553 | E | SILVA OCamp | 32:48 | + 11:25 |
12. | Komárková Jindra | SJH0453 | E | SJH Jindřichův Hradec | 44:21 | + 22:58 |
13. | Cetlová Magdalena | AOP0552 | E | Orientační Běh Opava | 48:31 | + 27:08 |
14. | Kostyuk Anastasiya | 6DC0552 | E | SILVA OCamp | 49:50 | + 28:27 |
15. | Brabbing Noa | 6DC0499 | E | SILVA OCamp | 64:14 | + 42:51 |
16. | Senay Cengiz | 6DC0458 | E | SILVA OCamp | 75:32 | + 54:09 |
Beste Ipek Kara | 6DC0457 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Oujeská Simona | 6DC0551 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Výchová Veronika | KOR0550 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Marková Ema | 6DC0253 | E | SILVA OCamp | 30:48 | |
2. | Šmelíková Dorota | 6DC0254 | E | SILVA OCamp | 35:08 | + 4:20 |
3. | Nitsch Aleksandra | 6DC0358 | E | SILVA OCamp | 36:00 | + 5:12 |
4. | Chabiera Lena | 6DC0357 | E | SILVA OCamp | 36:36 | + 5:48 |
5. | Polewka Aleksandra | 6DC0261 | E | SILVA OCamp | 37:56 | + 7:08 |
6. | Gąsienica-Samek Anna | 6DC0359 | E | SILVA OCamp | 38:02 | + 7:14 |
7. | Laura Fidalgo Casares | 6DC0258 | E | SILVA OCamp | 38:20 | + 7:32 |
8. | Genova Paolina | 6DC0255 | E | SILVA OCamp | 42:44 | + 11:56 |
9. | Hubáčková Dagmar | LCE0351 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 43:29 | + 12:41 |
10. | Raclavská Vlaďka | 6DC0250 | E | SILVA OCamp | 43:53 | + 13:05 |
11. | Alicia Claramunt Moraga | 6DC0259 | E | SILVA OCamp | 48:03 | + 17:15 |
12. | Černochová Michaela | 6DC0350 | E | SILVA OCamp | 53:00 | + 22:12 |
13. | Ana Madoz De Vidal | 6DC0260 | E | SILVA OCamp | 53:28 | + 22:40 |
14. | Yordanova Desislava | 6DC0354 | E | SILVA OCamp | 53:31 | + 22:43 |
15. | Krčková Helena | AOP0251 | E | Orientační Běh Opava | 53:37 | + 22:49 |
16. | Trepacova Gabriela | 6DC0351 | E | SILVA OCamp | 53:54 | + 23:06 |
17. | Pachmannová Bára | AOP0351 | E | Orientační Běh Opava | 56:01 | + 25:13 |
18. | Paola Villa Rodriguez | 6DC0256 | E | SILVA OCamp | 59:15 | + 28:27 |
19. | Mudráková Eliška | LCE0352 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 59:23 | + 28:35 |
20. | Němečková Kateřina | 6DC0353 | E | SILVA OCamp | 59:24 | + 28:36 |
21. | Sara Arnau Ochando | 6DC0257 | E | SILVA OCamp | 61:45 | + 30:57 |
22. | Gabriela Estrada Ferrero | 6DC0355 | E | SILVA OCamp | 62:03 | + 31:15 |
23. | Hartmannová Anna | 6DC0352 | E | SILVA OCamp | 62:48 | + 32:00 |
24. | Duygu Yigen | 6DC0360 | E | SILVA OCamp | 64:30 | + 33:42 |
25. | Nevěřilová Kateřina | LCE0254 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 65:44 | + 34:56 |
26. | Raclavská Zuzana | 6DC0251 | E | SILVA OCamp | 65:50 | + 35:02 |
27. | Raclavská Lenka | 6DC0252 | E | SILVA OCamp | 84:21 | + 53:33 |
28. | Teresa Ríos Alonso | 6DC0356 | E | SILVA OCamp | 85:09 | + 54:21 |
29. | Cohen Gali | 6DC0851 | E | SILVA OCamp | 108:04 | + 77:16 |
Gozde Berin Ungor | 6DC0362 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Zeynep Sude Gultekin | 6DC0262 | E | SILVA OCamp | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Susek Julia | 6DC0158 | E | SILVA OCamp | 40:24 | |
2. | Dermendzhieva Mariya | 6DC0052 | E | SILVA OCamp | 40:48 | + 0:24 |
3. | Mianowska Julia | 6DC0157 | E | SILVA OCamp | 40:51 | + 0:27 |
4. | Ozge Bozca | 6DC0062 | E | SILVA OCamp | 41:37 | + 1:13 |
5. | Anna Illa Camps | 6DC0055 | E | SILVA OCamp | 41:52 | + 1:28 |
6. | Zrníková Adéla | OSN0099 | E | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 42:32 | + 2:08 |
7. | Laura Andrés Arnaiz | 6DC0058 | E | SILVA OCamp | 44:01 | + 3:37 |
7. | Plhalová Šárka | ASU0097 | E | Magnus Orienteering | 44:01 | + 3:37 |
9. | Hrabošová Magdalena | ASU0099 | E | Magnus Orienteering | 44:15 | + 3:51 |
10. | Rosochacka Karolina | 2DP0051 | E | UKS OSiR Gora Kalwaria | 45:21 | + 4:57 |
11. | Angeles Lopez Ruiz | 6DC0054 | E | SILVA OCamp | 46:46 | + 6:22 |
12. | Novotná Tereza | 6DC0050 | E | SILVA OCamp | 49:04 | + 8:40 |
13. | Svobodová Barbora | 6DC0151 | E | SILVA OCamp | 49:30 | + 9:06 |
14. | Claudia Gomez Iglesias | 6DC0056 | E | SILVA OCamp | 51:00 | + 10:36 |
15. | Melisa Altinci | 6DC0159 | E | SILVA OCamp | 51:52 | + 11:28 |
16. | Inés Pozo Prada | 6DC0059 | E | SILVA OCamp | 53:27 | + 13:03 |
17. | Lucía Iruzubieta Pinillos | 6DC0153 | E | SILVA OCamp | 57:05 | + 16:41 |
18. | Sumeyra Gokcul | 6DC0063 | E | SILVA OCamp | 57:58 | + 17:34 |
19. | Ana Isabel Toledo Navarro | 6DC0060 | E | SILVA OCamp | 59:34 | + 19:10 |
20. | Laura Estrada Ferrero | 6DC0152 | E | SILVA OCamp | 59:37 | + 19:13 |
21. | Ana Defez Cernicharo | 6DC0156 | E | SILVA OCamp | 60:21 | + 19:57 |
22. | Hilal Arslan | 6DC0061 | E | SILVA OCamp | 63:14 | + 22:50 |
23. | Evgenieva Anna-Maria | 6DC0053 | E | SILVA OCamp | 63:38 | + 23:14 |
24. | Klabouchová Veronika | 6DC0150 | E | SILVA OCamp | 69:17 | + 28:53 |
25. | Sara García Rodriguez | 6DC0155 | E | SILVA OCamp | 74:21 | + 33:57 |
26. | Alba Serra Reyes | 6DC0057 | E | SILVA OCamp | 75:37 | + 35:13 |
27. | Carlota Miranda Junco | 6DC0154 | E | SILVA OCamp | 83:08 | + 42:44 |
28. | Roháčová Viktória | 6DC0051 | E | SILVA OCamp | 91:11 | + 50:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mitkova Borislava | 6DC9952 | E | SILVA OCamp | 33:59 | |
2. | Zimmerová Kateřina | KAM9850 | E | OK Kamenice | 39:23 | + 5:24 |
3. | Hojná Dominika | SJH9852 | E | SJH Jindřichův Hradec | 40:24 | + 6:25 |
4. | Betul Esner | 6DC9961 | E | SILVA OCamp | 50:19 | + 16:20 |
5. | Novotná Klára | ZLH9851 | E | OOB TJ Zlaté Hory | 51:33 | + 17:34 |
6. | Hájková Eliška | KAM9851 | E | OK Kamenice | 53:02 | + 19:03 |
7. | Sara Ricoy Rajoy | 6DC9956 | E | SILVA OCamp | 53:15 | + 19:16 |
8. | Marek Wiktoria | 6DC9960 | E | SILVA OCamp | 53:54 | + 19:55 |
9. | Slovenčíková Eliška | 6DC9950 | E | SILVA OCamp | 56:28 | + 22:29 |
10. | Zatloukalová Romana | SSU9950 | E | SK Severka Šumperk | 58:30 | + 24:31 |
11. | Irene Morales Jiménez | 6DC9954 | E | SILVA OCamp | 59:02 | + 25:03 |
12. | Svačinková Kateřina | VRB9899 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 59:41 | + 25:42 |
13. | Nerea Madoz De Vidal | 6DC9959 | E | SILVA OCamp | 61:57 | + 27:58 |
14. | Laia Medina Olmos | 6DC9953 | E | SILVA OCamp | 65:26 | + 31:27 |
15. | Paula Amalia S. Gomez | 6DC9955 | E | SILVA OCamp | 86:01 | + 52:02 |
16. | Julia Fuertes Saco | 6DC9958 | E | SILVA OCamp | 89:48 | + 55:49 |
Marta Garnacho Velasco | 6DC9957 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Pazourová Tereza | ASU9998 | E | Magnus Orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | WANCZYK Zuzanna | 25P9751 | E | PUKS Mlode Orly | 33:41 | ||
2. | DOMINIAK Dagmara | 25P9752 | E | PUKS Mlode Orly | 49:11 | + 15:30 | |
3. | SZMULKOWSKA Magdalena | 25P9753 | E | PUKS Mlode Orly | 49:42 | + 16:01 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wysocka Malwina | DOB8585 | E | KOB Dobruška | 48:15 | 4557 | |
2. | Doležalová Monika | KAM8851 | E | OK Kamenice | 48:20 | + 0:05 | 4549 |
3. | Rychlá Pavlína | KRN8559 | E | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 49:15 | + 1:00 | 4464 |
4. | Kolaja Ehlerová Jana | VLI8055 | E | Slavia Liberec orienteering | 50:52 | + 2:37 | 4314 |
5. | Kukolová Šárka | LCE9251 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 52:37 | + 4:22 | 4151 |
6. | Tomečková Zuzana | KON8279 | E | KOB Konice | 61:22 | + 13:07 | |
Kasparova Sarka | AOP7251 | C | Orientační Běh Opava | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Andršová Jana | SRK8756 | E | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:31 | 0 | |
2. | Jergušová Hana | 84S9101 | E | Akademik TU Košice | 60:05 | + 8:34 | |
3. | Žitná Jana | SMB9251 | E | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 62:07 | + 10:36 | 0 |
4. | Kalata Agnieszka | 88P8950 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 65:24 | + 13:53 | |
5. | Dušková Pavla | KOR9050 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 75:46 | + 24:15 | 0 |
6. | Dettlaff Anna | 87P8951 | E | UKS Wloczykij | 83:04 | + 31:33 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gallo Martina | AOP7951 | C | Orientační Běh Opava | 54:34 | |
2. | Kundratová Jana | TZL7350 | E | SKOB Zlín | 58:14 | + 3:40 |
3. | Pecharová Michaela | TJP6550 | E | TJ Sokol Troja | 68:10 | + 13:36 |
4. | Fukalová Radmila | AOV7051 | E | OOB TJ Baník Ostrava | 74:58 | + 20:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rykalová Jitka | VAM7251 | E | OOB Vamberk | 46:04 | |
2. | Włodarczyk Anna-Maria | 88P7600 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 46:53 | + 0:49 |
3. | Zbraňková Magda | STE7352 | E | SK SKI-OB Šternberk | 48:20 | + 2:16 |
4. | Tršová Daniela | PBM7375 | E | TJ Spartak 1. Brněnská | 52:18 | + 6:14 |
5. | Němečková Věra | PLU7777 | E | TJ SOKOL Plumlov | 52:39 | + 6:35 |
6. | Chvátilová Pavlína | PHK7450 | E | OK 99 Hradec Králové | 54:35 | + 8:31 |
7. | Vránová Helena | UOL7652 | E | SOB Olomouc | 56:34 | + 10:30 |
8. | Slavíková Lenka | VRB7373 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 57:10 | + 11:06 |
9. | Hladká Petra | KOR7950 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 62:03 | + 15:59 |
10. | Junková Petra | STH7451 | E | SK Studenec | 66:52 | + 20:48 |
11. | Černá Petra | ALB7450 | E | OOB Albrechtice nad Orlicí | 70:50 | + 24:46 |
12. | Svačinková Jitka | VRB7777 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 72:09 | + 26:05 |
13. | Langrová Lenka | KOR7450 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 74:16 | + 28:12 |
14. | Rybínová Iva | KOR7551 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 88:03 | + 41:59 |
Siatková Silvie | ZLH7451 | E | OOB TJ Zlaté Hory | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hubáčková Dagmar | LCE6569 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 41:15 | |
2. | Benešová Iva | SJH7051 | E | SJH Jindřichův Hradec | 43:15 | + 2:00 |
3. | Barcíková Renáta | AOP6753 | E | Orientační Běh Opava | 49:00 | + 7:45 |
4. | Forstová Lenka | MFP6850 | E | VŠSK MFF UK Praha | 49:05 | + 7:50 |
5. | Poklopová Ivana | UOL6451 | E | SOB Olomouc | 49:43 | + 8:28 |
6. | Veljačiková Markéta | SCP6451 | E | OK Sparta Praha | 66:30 | + 25:15 |
7. | Trykozko Urszula | 53P6951 | E | Team 360 | 87:35 | + 46:20 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sibileva Maria | 33S7070 | E | Karlskrona SOK | 40:03 | |
2. | Syslová Iva | TTR6151 | E | OOB Třebíč | 45:40 | + 5:37 |
3. | Jirková Renata | ZPV6553 | E | KOB ZPV Prostějov | 59:32 | + 19:29 |
4. | Nechutová Alena | PZR6969 | E | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 71:55 | + 31:52 |
5. | Peřinková Irena | BBM6550 | E | BETA URSUS Orienteering | 72:25 | + 32:22 |
6. | Ostřanská Iveta | SSU6591 | E | SK Severka Šumperk | 78:27 | + 38:24 |
7. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | E | TJ START Náchod | 84:00 | + 43:57 |
8. | Pelikánová Lucie | MFP6950 | E | VŠSK MFF UK Praha | 111:25 | + 71:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kuleva Angelina | 2HD5750 | E | Privat | 41:58 | |
2. | Wysocka Jolanta | 24P5650 | E | Slask O-Team | 44:23 | + 2:25 |
3. | Mrázová Pavla | DCE5550 | E | KOB Dobřichovice | 46:44 | + 4:46 |
4. | Vlažná Mirka | LCE5852 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 47:16 | + 5:18 |
5. | Procházková Helena | TBM5351 | E | KOS TJ Tesla Brno | 49:09 | + 7:11 |
6. | Štrossová Jiřina | DCE5650 | E | KOB Dobřichovice | 49:14 | + 7:16 |
7. | Freyová Michaela | KPY6050 | E | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 50:11 | + 8:13 |
8. | Štáblová Jitka | HSU5350 | E | Horizont klub Šumperk | 58:34 | + 16:36 |
9. | Dudíková Eva | JPV5757 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 73:21 | + 31:23 |
10. | Olbrycht Anna | 73P5650 | E | OLBnO | 149:00 | + 107:02 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křížová Zdenka | PZR5051 | E | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 51:23 | |
2. | Kupcová Věroslava | HSU4850 | E | Horizont klub Šumperk | 70:46 | + 19:23 |
3. | Ender Irina | 11D5050 | E | HSG TURBINE ZITTAU | 83:22 | + 31:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Světnický Antonín | 6DC0800 | E | SILVA OCamp | 20:41 | |
2. | Hladký Matěj | KOR0700 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 25:06 | + 4:25 |
3. | Gao Minjuan Skyle | 6DC0703 | E | SILVA OCamp | 27:27 | + 6:46 |
4. | Kovalčík Petr | AOP0901 | E | Orientační Běh Opava | 29:19 | + 8:38 |
5. | Mrkvica Vaclav | 6DC0801 | E | SILVA OCamp | 29:33 | + 8:52 |
6. | Hladký Radovan | KOR0900 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 31:19 | + 10:38 |
7. | KubisiakTomasz | 6DC0702 | E | SILVA OCamp | 31:38 | + 10:57 |
8. | Gallo Ondřej | AOP0802 | E | Orientační Běh Opava | 31:53 | + 11:12 |
9. | Cenek Tomáš | 3TC0700 | E | FENIX SKI TEAM | 46:21 | + 25:40 |
MS | Velc Roman | 3TC0400 | C | FENIX SKI TEAM | 34:22 | + 13:41 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Janšo Jakub Karol | 6DC0602 | E | SILVA OCamp | 19:33 | |
2. | Roháč Adam | 6DC0601 | E | SILVA OCamp | 21:40 | + 2:07 |
3. | Gąsienica-Samek Adam | 6DC0603 | E | SILVA OCamp | 22:43 | + 3:10 |
4. | Borunský Matěj | AOP0600 | E | Orientační Běh Opava | 26:43 | + 7:10 |
5. | Jelínek Jakub | AOP0601 | E | Orientační Běh Opava | 27:40 | + 8:07 |
6. | Balabanov Yelizar | 6DC0650 | E | SILVA OCamp | 31:55 | + 12:22 |
7. | Kundrata Vít | TZL0700 | E | SKOB Zlín | 32:38 | + 13:05 |
8. | Volkov Maksym | 6DC0700 | E | SILVA OCamp | 33:52 | + 14:19 |
9. | Denemarek Max | TBM0800 | E | KOS TJ Tesla Brno | 36:31 | + 16:58 |
10. | Yordanov Filip | 6DC0749 | E | SILVA OCamp | 38:33 | + 19:00 |
11. | Vekhnovskyi Renat | 6DC0900 | E | SILVA OCamp | 40:04 | + 20:31 |
12. | Oujeský Dan | 6DC0701 | E | SILVA OCamp | 71:07 | + 51:34 |
13. | Cetl Jan | AOP0902 | E | Orientační Běh Opava | 77:32 | + 57:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bolehovský Daniel | EKP0508 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 22:00 | |
2. | Antonowicz Jan | 6DC0509 | E | SILVA OCamp | 24:34 | + 2:34 |
3. | Wójtowicz Krzysztof | 6DC0402 | E | SILVA OCamp | 30:47 | + 8:47 |
4. | Tomášek Adam | 6DC0401 | E | SILVA OCamp | 32:31 | + 10:31 |
5. | Dundáček Karel | SJH0401 | E | SJH Jindřichův Hradec | 33:21 | + 11:21 |
6. | Rutka Antoni | 6DC0508 | E | SILVA OCamp | 34:45 | + 12:45 |
7. | Wołek Stanisław | 6DC0404 | E | SILVA OCamp | 35:31 | + 13:31 |
8. | Otruba František | 6DC0500 | E | SILVA OCamp | 36:35 | + 14:35 |
9. | Langr Jakub | KOR0401 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 36:55 | + 14:55 |
10. | Černoch Martin | 6DC0502 | E | SILVA OCamp | 38:53 | + 16:53 |
11. | Dermendzhiev Alexander | 6DC0507 | E | SILVA OCamp | 39:16 | + 17:16 |
12. | Doucha Martin | SNA0501 | E | TJ START Náchod | 42:42 | + 20:42 |
13. | Karásek Antonín | 6DC0503 | E | SILVA OCamp | 44:41 | + 22:41 |
14. | Štorek Jan | 6DC0504 | E | SILVA OCamp | 51:06 | + 29:06 |
15. | Salich Jonáš | AOP0501 | E | Orientační Běh Opava | 58:58 | + 36:58 |
16. | Oujeský Lukáš | 6DC0506 | E | SILVA OCamp | 59:00 | + 37:00 |
17. | Krček Jan | AOP0500 | E | Orientační Běh Opava | 60:19 | + 38:19 |
18. | Trepáč Adam | 6DC0501 | E | SILVA OCamp | 60:42 | + 38:42 |
19. | Chojka Krzysztof | 6DC0403 | E | SILVA OCamp | 92:55 | + 70:55 |
20. | Malinowski Jurek | 76P0400 | E | Rodzina z Teresina | 109:04 | + 87:04 |
Emre Sarp | 6DC0510 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Kirschner Damian | 6DC0505 | E | SILVA OCamp | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gustav W. Gonzalez | 6DC0248 | E | SILVA OCamp | 30:40 | |
2. | Valík Adam | AOP0301 | E | Orientační Běh Opava | 32:38 | + 1:58 |
3. | Kostka Jiří | AOP0201 | E | Orientační Běh Opava | 33:04 | + 2:24 |
4. | Svoboda Radek | 6DC0200 | E | SILVA OCamp | 33:21 | + 2:41 |
5. | Světnický František | 6DC0201 | E | SILVA OCamp | 34:07 | + 3:27 |
6. | Bolehovský Michal | EKP0200 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 34:29 | + 3:49 |
7. | Lukašák Šimon | 6DC0205 | E | SILVA OCamp | 34:45 | + 4:05 |
8. | Törnqvist Anton | 6DC0318 | E | SILVA OCamp | 35:00 | + 4:20 |
9. | Samuel Fernandez Diaz | 6DC0249 | E | SILVA OCamp | 35:10 | + 4:30 |
10. | Novota Lukáš Mário | 6DC0302 | E | SILVA OCamp | 37:21 | + 6:41 |
11. | Pablo Tribino Cordal | 6DC0210 | E | SILVA OCamp | 41:35 | + 10:55 |
12. | Pablo Morinigo Alvarez | 6DC0208 | E | SILVA OCamp | 41:50 | + 11:10 |
13. | Bialožyt Marek | 6DC0306 | E | SILVA OCamp | 42:37 | + 11:57 |
14. | Čech Vít | AOP0302 | E | Orientační Běh Opava | 43:33 | + 12:53 |
15. | Mindel Barak | 6DC0215 | E | SILVA OCamp | 44:57 | + 14:17 |
16. | Sláma Richard | 6DC0303 | E | SILVA OCamp | 45:29 | + 14:49 |
17. | Jirka Matyáš | ZPV0201 | E | KOB ZPV Prostějov | 46:32 | + 15:52 |
18. | Yogev Maayan | 6DC0316 | E | SILVA OCamp | 49:29 | + 18:49 |
19. | Kundrata Jan | TZL0203 | E | SKOB Zlín | 49:55 | + 19:15 |
20. | Peňáz Vojtěch | VRB0303 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 50:04 | + 19:24 |
21. | Štorek David | 6DC0204 | E | SILVA OCamp | 50:42 | + 20:02 |
22. | Zorea Tal | 6DC0314 | E | SILVA OCamp | 51:36 | + 20:56 |
23. | Novotný Erik | 6DC0301 | E | SILVA OCamp | 52:14 | + 21:34 |
24. | Roháč Martin | 6DC0305 | E | SILVA OCamp | 52:29 | + 21:49 |
25. | Peňáz Radek | VRB0313 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 53:04 | + 22:24 |
26. | Ivri Matan | 6DC0214 | E | SILVA OCamp | 53:06 | + 22:26 |
27. | Eric Loré Amigó | 6DC0313 | E | SILVA OCamp | 53:51 | + 23:11 |
28. | Vébr Tomáš | 6DC0202 | E | SILVA OCamp | 55:53 | + 25:13 |
29. | Jończy Jakub | 88P0300 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 57:19 | + 26:39 |
30. | Horesh Gal | 6DC0212 | E | SILVA OCamp | 57:37 | + 26:57 |
31. | Hollander Chen | 6DC0211 | E | SILVA OCamp | 58:40 | + 28:00 |
32. | Alberto García Romo | 6DC0312 | E | SILVA OCamp | 58:54 | + 28:14 |
33. | Javier Saz Basanta | 6DC0209 | E | SILVA OCamp | 60:03 | + 29:23 |
34. | Švestka Jakub | 6DC0300 | E | SILVA OCamp | 60:04 | + 29:24 |
35. | Dostál František | 6DC0206 | E | SILVA OCamp | 60:07 | + 29:27 |
36. | Ege Sarp | 6DC0222 | E | SILVA OCamp | 61:36 | + 30:56 |
37. | Orbay Fatih Yildiz | 6DC0320 | E | SILVA OCamp | 66:16 | + 35:36 |
38. | Marcos B. Carbonel | 6DC0311 | E | SILVA OCamp | 68:42 | + 38:02 |
39. | Manuel Saz Roba | 6DC0309 | E | SILVA OCamp | 73:02 | + 42:22 |
40. | Enes Cetin | 6DC0319 | E | SILVA OCamp | 76:13 | + 45:33 |
41. | Neumark Amit | 6DC0213 | E | SILVA OCamp | 77:45 | + 47:05 |
42. | Juan Tribino Cordal | 6DC0310 | E | SILVA OCamp | 79:12 | + 48:32 |
43. | Partuk Amit | 6DC0216 | E | SILVA OCamp | 79:56 | + 49:16 |
44. | Marte Igor | 6DC0317 | E | SILVA OCamp | 80:48 | + 50:08 |
45. | Dekel Barak | 6DC0218 | E | SILVA OCamp | 83:46 | + 53:06 |
46. | Shick Amit | 6DC0219 | E | SILVA OCamp | 87:19 | + 56:39 |
47. | Kutluhan Ozcelik | 6DC0223 | E | SILVA OCamp | 93:05 | + 62:25 |
48. | Yavsaev Adar | 6DC0315 | E | SILVA OCamp | 104:25 | + 73:45 |
Kubisiak Witek | 6DC0221 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Heler Daniel | 6DC0220 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Levi Inbar | 6DC0217 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Nicolas Velez Munoz | 6DC0308 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Nikolov Grigoriy | 6DC0307 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Samoilenko Pavlo | 6DC0207 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Sláma Michal | 6DC0304 | E | SILVA OCamp | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jirka Mikuláš | STE0000 | E | SK SKI-OB Šternberk | 27:18 | |
2. | Samoilenko Kostiantyn | 6DC0007 | E | SILVA OCamp | 29:03 | + 1:45 |
3. | Ivandjikov Boyan | 6DC0008 | E | SILVA OCamp | 29:45 | + 2:27 |
4. | Pierzchała Michał | 6DC0117 | E | SILVA OCamp | 30:51 | + 3:33 |
5. | Manuel Franco Pire | 6DC0013 | E | SILVA OCamp | 31:14 | + 3:56 |
6. | Alvaro Casado Gomez | 6DC0010 | E | SILVA OCamp | 33:50 | + 6:32 |
7. | Kotkov Toma | 6DC0009 | E | SILVA OCamp | 34:08 | + 6:50 |
8. | Yordanov Martin | 6DC0106 | E | SILVA OCamp | 34:37 | + 7:19 |
9. | Dovhan Danylo | 6DC0105 | E | SILVA OCamp | 36:25 | + 9:07 |
10. | Jesús Armas Ibánez | 6DC0011 | E | SILVA OCamp | 36:44 | + 9:26 |
11. | Hasman Ondřej | VPM0002 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | 36:47 | + 9:29 |
12. | Ángel Laruelo García | 6DC0014 | E | SILVA OCamp | 37:20 | + 10:02 |
13. | Adrián Tamarit Royo | 6DC0111 | E | SILVA OCamp | 37:32 | + 10:14 |
14. | Pompura Daniel | 1TS0001 | E | Terezka Banska Bystrica | 37:50 | + 10:32 |
15. | David De Santos Sánchez | 6DC0016 | E | SILVA OCamp | 38:23 | + 11:05 |
16. | Vavřík Tomáš | MOV0004 | E | SKOB Ostrava | 38:52 | + 11:34 |
17. | Héctor H.D. L Torre Diaz | 6DC0017 | E | SILVA OCamp | 39:07 | + 11:49 |
18. | Pol Canosa Vidal | 6DC0018 | E | SILVA OCamp | 39:20 | + 12:02 |
19. | Voloshyn Dmytro | 6DC0104 | E | SILVA OCamp | 42:05 | + 14:47 |
20. | Karásek Adam | 6DC0003 | E | SILVA OCamp | 43:42 | + 16:24 |
21. | Demirhan Demirok | 6DC0118 | E | SILVA OCamp | 44:00 | + 16:42 |
22. | Iker Martínez Pacheco | 6DC0015 | E | SILVA OCamp | 44:09 | + 16:51 |
23. | Manor Noam | 6DC0019 | E | SILVA OCamp | 45:57 | + 18:39 |
24. | Lapko Volodymyr | 6DC0005 | E | SILVA OCamp | 47:04 | + 19:46 |
25. | Sela Zamir | 6DC0114 | E | SILVA OCamp | 49:48 | + 22:30 |
26. | Aaron García García | 6DC0110 | E | SILVA OCamp | 49:49 | + 22:31 |
27. | Tomášek Ondřej | 6DC0103 | E | SILVA OCamp | 50:35 | + 23:17 |
28. | Filipov Vladislav | 6DC0006 | E | SILVA OCamp | 51:06 | + 23:48 |
29. | Rodrigo Laseca Esteban | 6DC0112 | E | SILVA OCamp | 51:15 | + 23:57 |
30. | Weinshel Yoav | 6DC0115 | E | SILVA OCamp | 51:16 | + 23:58 |
31. | Andrés Valentín Barrio | 6DC0109 | E | SILVA OCamp | 54:08 | + 26:50 |
32. | Noé Bermejo Gallego | 6DC0012 | E | SILVA OCamp | 56:44 | + 29:26 |
33. | Pablo Fernández Pardo | 6DC0108 | E | SILVA OCamp | 57:45 | + 30:27 |
34. | Hašek Jan | VPM0001 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | 59:02 | + 31:44 |
35. | Porubský Peter | 6DC0002 | E | SILVA OCamp | 59:30 | + 32:12 |
36. | Holusek Jiří | 6DC0102 | E | SILVA OCamp | 63:56 | + 36:38 |
37. | Mateo Aviles Rubio | 6DC0113 | E | SILVA OCamp | 69:56 | + 42:38 |
38. | Neumann David | 6DC0100 | E | SILVA OCamp | 72:36 | + 45:18 |
39. | Lichtenstein Itay | 6DC0116 | E | SILVA OCamp | 73:58 | + 46:40 |
40. | Dadák Petr | 6DC0101 | E | SILVA OCamp | 80:29 | + 53:11 |
41. | Dimitrov Martin | 6DC0107 | E | SILVA OCamp | 89:03 | + 61:45 |
Kaprál Jan | 6DC0001 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Ondrejka Tomáš | 6DC0000 | E | SILVA OCamp | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chvátil Šimon | PHK9908 | E | OK 99 Hradec Králové | 31:47 | |
2. | Juan Cornejo García | 6DC9904 | E | SILVA OCamp | 37:19 | + 5:32 |
3. | Jorge Caraça Barrera | 6DC9901 | E | SILVA OCamp | 41:50 | + 10:03 |
4. | Quim Vich Diaz-Guerra | 6DC9801 | E | SILVA OCamp | 42:16 | + 10:29 |
5. | Kašpar Petr | JPV9915 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 42:23 | + 10:36 |
6. | Arnau Loro Sansa | 6DC9902 | E | SILVA OCamp | 43:02 | + 11:15 |
7. | Óscar Lobato Martínez | 6DC9802 | E | SILVA OCamp | 45:02 | + 13:15 |
8. | Komenda Jan | ZBM9902 | E | SK Žabovřesky Brno | 47:03 | + 15:16 |
8. | Beneš Mirek | 6DC9915 | C | SILVA OCamp | 47:03 | + 15:16 |
10. | Pelikán Lukáš | DKL9802 | E | KOB Kladno | 47:07 | + 15:20 |
11. | Kimetz Galarraga Lopez | 6DC9903 | E | SILVA OCamp | 48:14 | + 16:27 |
12. | Tsuker Matan | 6DC9905 | E | SILVA OCamp | 48:22 | + 16:35 |
13. | Miguel Corral Suarez | 6DC9849 | E | SILVA OCamp | 50:31 | + 18:44 |
14. | Honkyš Jan | 6DC9949 | E | SILVA OCamp | 50:55 | + 19:08 |
15. | Eros G. M. Rodríguez | 6DC9803 | E | SILVA OCamp | 52:01 | + 20:14 |
16. | Mašata Metoděj | NNN9905 | E | Neregistrovaní (NNN) | 55:42 | + 23:55 |
17. | Klasa Pawel | 97P9810 | E | KS Hades Poznań | 107:44 | + 75:57 |
Mazanec Jakub | 6DC9800 | E | SILVA OCamp | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jurczyk Maciej | 51P9800 | E | UKS Sparta Czyżowice | 42:10 | ||
2. | Dídac San José | 6DC9701 | E | SILVA OCamp | 56:34 | + 14:24 | |
3. | Brais Pineiro Fraga | 6DC9600 | E | SILVA OCamp | 59:13 | + 17:03 | |
4. | Kirill Pivovarov | 6DC9704 | E | SILVA OCamp | 63:45 | + 21:35 | |
5. | Honkyš Pavel | 6DC9700 | E | SILVA OCamp | 74:13 | + 32:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Semík Ondřej | KAM9401 | E | OK Kamenice | 32:21 | 9254 | |
2. | Horvát Petr | ASU9447 | E | Magnus Orienteering | 35:07 | + 2:46 | 8556 |
3. | Rychlý Pavel | KRN8505 | E | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 36:01 | + 3:40 | 8328 |
4. | Rusý Tomáš | KAM9301 | E | OK Kamenice | 36:04 | + 3:43 | 8316 |
5. | Hadač Filip | AOP9301 | E | Orientační Běh Opava | 36:34 | + 4:13 | 8189 |
6. | Kalata Michał | 88P8901 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 38:10 | + 5:49 | |
7. | Oľhava Rastislav | ASU8949 | E | Magnus Orienteering | 38:37 | + 6:16 | 7672 |
8. | Jurczyk Tomasz | 51P9400 | E | UKS Sparta Czyżowice | 40:09 | + 7:48 | |
9. | Perknovský Radim | JPV8235 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 40:10 | + 7:49 | 7280 |
10. | Otruba Marek | PLU7417 | E | TJ SOKOL Plumlov | 40:54 | + 8:33 | 7095 |
11. | Sklenář Martin | AOP9501 | E | Orientační Běh Opava | 42:51 | + 10:30 | 6602 |
12. | Krasuski Marcin | 26P7200 | E | orienteering.waw.pl | 43:34 | + 11:13 | |
13. | Bencúr Juraj | LCE7701 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 43:45 | + 11:24 | 6375 |
14. | Huzeyfe Sigirci | 6DC9500 | E | SILVA OCamp | 44:34 | + 12:13 | |
15. | Holas Tomáš | AOP7802 | E | Orientační Běh Opava | 44:54 | + 12:33 | 6085 |
16. | Slíva Jan | LCE9602 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 45:10 | + 12:49 | 6017 |
17. | Doucha Jiří | SNA7105 | E | TJ START Náchod | 46:07 | + 13:46 | 5777 |
18. | Galicz Karol | 27P8600 | E | BKS Wataha Warszawa | 46:54 | + 14:33 | |
19. | Borgiel Jarosław | 11P9700 | E | UKS ZSZ-Jedynka Jastrzębie-Zdrój | 52:45 | + 20:24 | |
20. | Fankidejski Artur | 87P7801 | E | UKS Wloczykij | 54:49 | + 22:28 | |
21. | Komárek Arnošt | SJH7702 | E | SJH Jindřichův Hradec | 67:55 | + 35:34 | 271 |
22. | Karel Štěpán | 8RC9002 | E | BZP | 78:27 | + 46:06 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mašata Roman | PHK7107 | E | OK 99 Hradec Králové | 38:05 | 6065 | |
2. | Jaros Mariusz | 2CP9001 | E | 10BKPanc | 39:56 | + 1:51 | |
3. | Hladký Viktor | VAM8201 | E | OOB Vamberk | 40:34 | + 2:29 | 5705 |
4. | Dragowski Piotr | DOB8200 | E | KOB Dobruška | 41:07 | + 3:02 | 5625 |
5. | Fajkus Radim | JPV9509 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 42:16 | + 4:11 | 5458 |
6. | Cwalina Karol | 23P0000 | E | OK!Sport | 45:55 | + 7:50 | |
7. | Krajcar Ivo | SKM9501 | E | KOB Směr Kroměříž | 48:19 | + 10:14 | 4579 |
8. | Dudík Petr | JPV8917 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 49:22 | + 11:17 | 4427 |
9. | Andrš Petr | ZAM8401 | E | OB T.J. Sokol Žamberk | 56:49 | + 18:44 | 3345 |
10. | Kolaja Jan | VLI8100 | E | Slavia Liberec orienteering | 57:49 | + 19:44 | 3199 |
11. | Kula Tadeáš | VAM9749 | E | OOB Vamberk | 61:16 | + 23:11 | 2698 |
12. | Tomeček Karel | TSU8300 | E | LKT 80 Šumperk | 62:54 | + 24:49 | |
13. | Kindl Jakob | ASU9643 | E | Magnus Orienteering | 69:39 | + 31:34 | 1481 |
14. | Suchomel Vít | MBM8448 | E | O-mikron | 72:56 | + 34:51 | 1004 |
15. | Sadowski Michal | 91P9010 | E | NEPTUN GDANSK | 81:56 | + 43:51 | |
Trávníček Jan | UOL7501 | E | SOB Olomouc | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Junek Petr | STH7801 | E | SK Studenec | 33:26 | |
1. | Golinowski Pawel | 2CP8001 | E | 10BKPanc | 33:26 | + 0:00 |
3. | Kovalčík Tomáš | AOP7301 | E | Orientační Běh Opava | 36:12 | + 2:46 |
4. | Vyoral Jan | VIC7615 | E | OB Vizovice | 36:47 | + 3:21 |
5. | Porubský Július | 66S7300 | E | ŠK Cart-print Nitra | 39:07 | + 5:41 |
6. | Šuráň René | LCE7034 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 42:49 | + 9:23 |
7. | Bolehovský Pavel | EKP7103 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 44:10 | + 10:44 |
8. | Barcík Peter | AOP6601 | E | Orientační Běh Opava | 46:17 | + 12:51 |
9. | Vébr Radek | HAV7103 | E | OB Havířov | 48:27 | + 15:01 |
10. | Smékal David | UOL7503 | E | SOB Olomouc | 52:17 | + 18:51 |
11. | Švestka Vítězslav | KVS7301 | E | SKOB Kobra Vsetín | 53:11 | + 19:45 |
12. | Žitný Tomáš | SMB6401 | E | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 62:37 | + 29:11 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jończy Daniel | 88P7500 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 39:19 | |
2. | Stibor Zbyněk | KAR7601 | E | SK Karlovice | 44:12 | + 4:53 |
3. | Svoboda Martin | BFM6701 | E | SKOB Frýdek - Místek | 48:06 | + 8:47 |
4. | Denemarek Ivo | BBM7901 | E | BETA URSUS Orienteering | 51:29 | + 12:10 |
5. | Chvátil Jiří | PHK7200 | E | OK 99 Hradec Králové | 55:04 | + 15:45 |
6. | Kalsztein Karol | 91P8011 | E | NEPTUN GDANSK | 60:39 | + 21:20 |
7. | Možný Stanislav | SSU7700 | E | SK Severka Šumperk | 60:41 | + 21:22 |
8. | Kaczynski Jakub | 91P8010 | E | NEPTUN GDANSK | 69:46 | + 30:27 |
9. | Nečas David | TBM7611 | E | KOS TJ Tesla Brno | 90:48 | + 51:29 |
10. | Kundrata Petr | JZL7200 | E | TJ Jižní svahy Zlín | 90:51 | + 51:32 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sytov Nikolay | 16R7100 | E | Mosmeridian | 35:51 | |
2. | Ratajczak Piotr | 23P6901 | E | OK!Sport | 39:45 | + 3:54 |
3. | Horký Jan | UOL7100 | E | SOB Olomouc | 40:38 | + 4:47 |
4. | Beneš Jan | SJH7001 | E | SJH Jindřichův Hradec | 42:52 | + 7:01 |
5. | Klasa Tomasz | 97P7010 | E | KS Hades Poznań | 46:39 | + 10:48 |
6. | Hubáček Jaroslav | LCE6311 | E | OOB TJ Slovan Luhačovice | 51:48 | + 15:57 |
7. | Forst Libor | MFP6301 | E | VŠSK MFF UK Praha | 53:35 | + 17:44 |
8. | Veljačik Pavel | SCP6200 | E | OK Sparta Praha | 54:25 | + 18:34 |
9. | Kohl Jiří | KPY6201 | E | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 59:54 | + 24:03 |
10. | Hošek Ladislav | SCP6001 | E | OK Sparta Praha | 61:34 | + 25:43 |
11. | Holec Honza | MOV6701 | E | SKOB Ostrava | 62:56 | + 27:05 |
12. | Dundáček Milan | SJH6902 | E | SJH Jindřichův Hradec | 64:13 | + 28:22 |
13. | Pernica Jiří | UOL6501 | E | SOB Olomouc | 64:38 | + 28:47 |
14. | Mizera Ladislav | ROV5301 | E | OK Zubří | 67:53 | + 32:02 |
15. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | E | OK 99 Hradec Králové | 70:17 | + 34:26 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chmelař Miroslav | JPV6217 | E | Oddíl OS SK Prostějov | 48:12 | |
2. | Jordanov Nikolaj | VBM6501 | E | VSK Mendelu Brno | 48:41 | + 0:29 |
3. | Pšenička Jiří | TCB6301 | E | SK Technik České Budějovice | 50:33 | + 2:21 |
4. | Rykala Karel | VAM6401 | E | OOB Vamberk | 53:10 | + 4:58 |
5. | Slavík Tomáš | VRB6808 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 54:42 | + 6:30 |
6. | Višňa Milan | OOL5904 | E | SK Haná orienteering | 54:56 | + 6:44 |
7. | Pompura Ladislav | 1TS7101 | E | Terezka Banska Bystrica | 59:17 | + 11:05 |
8. | Malinowski Zbigniew | 76P6800 | E | Rodzina z Teresina | 61:28 | + 13:16 |
9. | Sysel Svatobor | TTR6202 | E | OOB Třebíč | 62:50 | + 14:38 |
10. | Nechuta Milan | PZR7007 | E | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 68:07 | + 19:55 |
11. | Lukašák Štefan | STE6700 | E | SK SKI-OB Šternberk | 82:11 | + 33:59 |
12. | Světnický Alexandr | STE6333 | E | SK SKI-OB Šternberk | 83:35 | + 35:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zeman Jaroslav | SJI5901 | E | OK Jihlava | 36:58 | |
2. | Hickethier Manfred | VLI5201 | E | Slavia Liberec orienteering | 39:41 | + 2:43 |
3. | Jaroš Vladimír | DCE5400 | E | KOB Dobřichovice | 39:57 | + 2:59 |
4. | Kula Jiří | VAM6100 | E | OOB Vamberk | 40:27 | + 3:29 |
5. | Gurka Jiří | TUV4601 | E | SOK TJ Turnov | 42:33 | + 5:35 |
6. | Hornik Zbigniew | 2BP5601 | E | SKO Kompas | 48:35 | + 11:37 |
7. | Krmášek Bohdan | AOP5301 | E | Orientační Běh Opava | 51:28 | + 14:30 |
8. | Olbrycht Janusz | 73P5500 | E | OLBnO | 55:35 | + 18:37 |
9. | Poklop Lubomír | UOL5601 | E | SOB Olomouc | 64:42 | + 27:44 |
10. | Sypula Slawomir | 28P6006 | E | UNTS Warszawa | 67:48 | + 30:50 |
11. | Polewski Dariusz | 2AP6100 | E | Jedynka Zdzieszowicw | 78:21 | + 41:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Törnqvist Kent | 33S6006 | E | Karlskrona SOK | 44:00 | |
2. | Pilc Oldřich | ZPV5100 | E | KOB ZPV Prostějov | 67:23 | + 23:23 |
3. | Černý Petr | ALB6000 | E | OOB Albrechtice nad Orlicí | 70:52 | + 26:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hořínek Jaroslav | VSP5000 | E | USK Praha | 33:05 | |
2. | Pospíšil Jaromír | PZR4417 | E | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 34:39 | + 1:34 |
3. | Čípa Jiří | CET5002 | E | TJ Loko Česká Třebová | 35:05 | + 2:00 |
4. | Jelínek Petr | TZL4902 | E | SKOB Zlín | 35:20 | + 2:15 |
5. | Babický Tomáš | RUM5001 | E | ZOOB Rumburk | 39:31 | + 6:26 |
6. | KMIECINSKI Józef | 25P5101 | E | PUKS Mlode Orly | 41:36 | + 8:31 |
7. | Wysocki Andrzej | 24P5100 | E | Slask O-Team | 45:13 | + 12:08 |
8. | Denemarek Oldřich | BBM5100 | E | BETA URSUS Orienteering | 51:42 | + 18:37 |
9. | Hlaváč Jaroslav | SMB4801 | E | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 53:17 | + 20:12 |
10. | Pospíšil Karel | KAR5001 | E | SK Karlovice | 53:43 | + 20:38 |
11. | Skácel Jaroslav | KON4617 | E | KOB Konice | 57:22 | + 24:17 |
12. | Bogulak Adam | 88P4800 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 59:44 | + 26:39 |
13. | Kříž Pavel | PZR4800 | E | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 60:19 | + 27:14 |
14. | Procházka Jan | TBM4907 | E | KOS TJ Tesla Brno | 70:33 | + 37:28 |
15. | Ender Wolker | 11D5010 | E | HSG TURBINE ZITTAU | 73:19 | + 40:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vlach Oldřich | BOV4403 | E | TJ Baník Ostrava OKD | 26:30 | |
2. | Havlík Jaroslav | SJC3601 | E | Sportcentrum Jičín | 30:26 | + 3:56 |
3. | Horký Jan | UOL4600 | E | SOB Olomouc | 30:36 | + 4:06 |
4. | Bauer Emil | VBM4410 | E | VSK Mendelu Brno | 32:40 | + 6:10 |
5. | Dufek Jan | TBM4231 | E | KOS TJ Tesla Brno | 36:46 | + 10:16 |
6. | Gřunděl Ivan | SJH4201 | E | SJH Jindřichův Hradec | 37:02 | + 10:32 |
7. | Mrkvica Miroslav | ZLH4600 | E | OOB TJ Zlaté Hory | 42:58 | + 16:28 |
8. | Diener Herbert | MOV4101 | E | SKOB Ostrava | 48:52 | + 22:22 |
9. | Novotný František | PUL4200 | E | OOB USK Slavie Ústí n.L. | 58:44 | + 32:14 |
Ostřanský Josef | SSU4302 | E | SK Severka Šumperk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kruliš Janek | 8KC1000 | E | ZŠ a MŠ Chotyně | 25:48 | |
2. | Rafaj Mikulas | EKP0021 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 28:32 | + 2:44 |
3. | Švec Jakub | KVS0801 | E | SKOB Kobra Vsetín | 28:42 | + 2:54 |
4. | Kostka Artur | MOV0901 | E | SKOB Ostrava | 30:08 | + 4:20 |
5. | Švestka Štěpán | KVS0601 | E | SKOB Kobra Vsetín | 31:07 | + 5:19 |
6. | Švestka Patrik | KVS0703 | E | SKOB Kobra Vsetín | 31:17 | + 5:29 |
7. | Doucha Tomáš | SNA0801 | E | TJ START Náchod | 33:03 | + 7:15 |
8. | Mrkvica Jan | ZLH1101 | E | OOB TJ Zlaté Hory | 38:07 | + 12:19 |
9. | Kollárovitsová Julie | AOP0951 | E | Orientační Běh Opava | 38:40 | + 12:52 |
10. | Kollárovits Matěj | AOP1101 | E | Orientační Běh Opava | 38:41 | + 12:53 |
11. | Vyoralová Šárka | VIC0950 | E | OB Vizovice | 41:12 | + 15:24 |
12. | Stiborová Blanka | KAR7650 | E | SK Karlovice | 46:23 | + 20:35 |
13. | Trckova Marianka | NNN | C | Neregistrovaní (NNN) | 46:25 | + 20:37 |
14. | Slavík Ondřej | VRB0505 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 46:38 | + 20:50 |
15. | Simkova Anezka | LME | C | SK Los Mělník | 47:23 | + 21:35 |
16. | Simkova Sarka | LME | C | SK Los Mělník | 47:41 | + 21:53 |
17. | Langr Matyáš | KOR0800 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 48:38 | + 22:50 |
18. | Peňáz Jan | VRB1111 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 48:40 | + 22:52 |
19. | Forst Albert | MFP0901 | E | VŠSK MFF UK Praha | 57:57 | + 32:09 |
20. | Trckova Makdalena | NNN | C | Neregistrovaní (NNN) | 59:52 | + 34:04 |
21. | Binar Vitek | UOL | C | SOB Olomouc | 62:41 | + 36:53 |
22. | Podmol Ondřej | 3YX1300 | E | Podmol | 65:54 | + 40:06 |
23. | Holinková Mariana | NNN0016 | E | Neregistrovaní (NNN) | 80:18 | + 54:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Němeček Kryštof | PLU9900 | E | TJ SOKOL Plumlov | 27:47 | |
2. | José Samper García | 6DC5300 | E | SILVA OCamp | 28:14 | + 0:27 |
3. | Rudakova Olena | 6DC8872 | E | SILVA OCamp | 32:22 | + 4:35 |
4. | Fellner Marek | 3TC6500 | E | FENIX SKI TEAM | 33:09 | + 5:22 |
5. | Vlachová Eliška | 6DC8870 | E | SILVA OCamp | 34:15 | + 6:28 |
6. | Ludka Zbyněk | 6DC8801 | E | SILVA OCamp | 35:25 | + 7:38 |
7. | Czajka Iza | 23P8250 | E | OK!Sport | 38:59 | + 11:12 |
8. | Tamara Denysenko | 6DC8874 | E | SILVA OCamp | 39:48 | + 12:01 |
9. | Avital Ofer | 6DC5100 | E | SILVA OCamp | 41:26 | + 13:39 |
10. | Trojek Jakub | TRC6400 | E | SKOB BETA Třinec | 41:43 | + 13:56 |
11. | Podmolová Vendula | 3YX8200 | E | Podmol | 42:49 | + 15:02 |
12. | Peňázová Hana | VRB7878 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 45:21 | + 17:34 |
13. | Hadacova Tereza | AOP | C | Orientační Běh Opava | 46:20 | + 18:33 |
14. | Cirkowska Marzena | NNN0012 | E | Neregistrovaní (NNN) | 46:29 | + 18:42 |
15. | Locker Daniel | SRK0200 | E | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:35 | + 18:48 |
16. | Janečková Marta | 6DC8850 | E | SILVA OCamp | 47:32 | + 19:45 |
17. | Najbrtová Veronika | KVS8651 | E | SKOB Kobra Vsetín | 48:40 | + 20:53 |
18. | Medek Jakub | 3TC0200 | E | FENIX SKI TEAM | 49:56 | + 22:09 |
19. | Meir Anat | 6DC7450 | E | SILVA OCamp | 51:26 | + 23:39 |
20. | Urucheva Elina | 6DC7950 | C | SILVA OCamp | 52:50 | + 25:03 |
21. | Vých Luboš | KOR7300 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 53:51 | + 26:04 |
22. | Chmelařová Blanka | 25C6750 | E | péčkaři | 57:41 | + 29:54 |
23. | Zaoral Jan | VRB4703 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 58:14 | + 30:27 |
24. | Hanus Jaroslav | HOB0014 | E | SKOB Horní Benešov | 59:18 | + 31:31 |
25. | Porubska Andrea | 66S7251 | C | ŠK Cart-print Nitra | 68:30 | + 40:43 |
26. | Kašpar Jiří | KOR7100 | E | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 70:00 | + 42:13 |
27. | Ricardo Iniguez Crespo | 6DC5100 | E | SILVA OCamp | 75:14 | + 47:27 |
28. | Mrazova Jana | 3TC0201 | E | FENIX SKI TEAM | 79:31 | + 51:44 |
29. | Vrbovsky Benjamin | 3TC8700 | E | FENIX SKI TEAM | 80:03 | + 52:16 |
30. | Kucharova Anna | 4HC0019 | E | PSÍ TÝM | 81:07 | + 53:20 |
31. | Ĺwiątkowska Bogumiła | 88P6050 | E | MKS Paulinum Jelenia Góra | 87:26 | + 59:39 |
32. | Ognyanov Ognyan | 6DC8875 | E | SILVA OCamp | 108:05 | + 80:18 |
33. | Nedvídková Jitka | RUM5151 | E | ZOOB Rumburk | 112:17 | + 84:30 |
Ramazan Emre Ucar | 6DC9300 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Was Slavek | NNN | C | Neregistrovaní (NNN) | DISK | ||
Jankovcova Marie | TJP3950 | C | TJ Sokol Troja | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dimitrov Teodor | 6DC8824 | E | SILVA OCamp | 29:59 | |
2. | Avner Asaf | 6DC8823 | E | SILVA OCamp | 30:09 | + 0:10 |
3. | Mrkvica Petr | 6DC8811 | E | SILVA OCamp | 33:41 | + 3:42 |
4. | Petřivalský Marek | STE6907 | E | SK SKI-OB Šternberk | 34:08 | + 4:09 |
5. | Zdráhal Tomáš | 6DC8806 | E | SILVA OCamp | 38:26 | + 8:27 |
6. | Jonay Perez Diaz | 6DC7500 | E | SILVA OCamp | 39:47 | + 9:48 |
7. | Novotný Tomáš | 6DC8808 | E | SILVA OCamp | 40:52 | + 10:53 |
8. | Horčičková Eva | 6DC8857 | E | SILVA OCamp | 42:01 | + 12:02 |
9. | Gornicka-Antonowicz Anna | 6DC6850 | E | SILVA OCamp | 42:23 | + 12:24 |
10. | Soldán Vladimír | 6DC8802 | E | SILVA OCamp | 42:29 | + 12:30 |
11. | Kuchar Jiri | 4HC0018 | E | PSÍ TÝM | 42:32 | + 12:33 |
12. | Kašparová Iva | 6DC8851 | E | SILVA OCamp | 45:24 | + 15:25 |
13. | Óscar Hernáiz Sánchez | 6DC8900 | E | SILVA OCamp | 46:19 | + 16:20 |
14. | Otruba Vojta | 6DC8815 | E | SILVA OCamp | 46:36 | + 16:37 |
15. | Tomášek Jiřan | 6DC8849 | E | SILVA OCamp | 48:11 | + 18:12 |
16. | Hladík Ladislav | 6DC8805 | E | SILVA OCamp | 48:21 | + 18:22 |
17. | Locker Martin | SRK7001 | E | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:42 | + 18:43 |
18. | Binar Robert | UOL7500 | E | SOB Olomouc | 49:38 | + 19:39 |
19. | Joaquín González Pérez | 6DC7300 | E | SILVA OCamp | 49:39 | + 19:40 |
20. | Carmen Patino Deniz | 6DC9450 | E | SILVA OCamp | 50:42 | + 20:43 |
21. | Kašparová Zuzana | UOL9661 | E | SOB Olomouc | 51:22 | + 21:23 |
22. | Locker Tomáš | SRK9802 | E | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:59 | + 22:00 |
23. | Vítková Lucie | 6DC8860 | E | SILVA OCamp | 53:38 | + 23:39 |
24. | Zdráhalová Pavla | 6DC8854 | E | SILVA OCamp | 57:54 | + 27:55 |
25. | Binarová Jitka | UOL7751 | E | SOB Olomouc | 58:39 | + 28:40 |
26. | Střelba Ondřej | KTA7501 | E | SK Kotnov Tábor | 58:43 | + 28:44 |
27. | Skonieczny Andrzej | 29P5701 | E | Paulinum J.G. | 59:18 | + 29:19 |
28. | Antonowicz Anna-Maria | 6DC9850 | E | SILVA OCamp | 59:20 | + 29:21 |
29. | Švestka Vít | KVS9700 | E | SKOB Kobra Vsetín | 60:40 | + 30:41 |
30. | Josivan Oliveira Juan | 6DC8821 | E | SILVA OCamp | 60:51 | + 30:52 |
31. | Svarc Jiri | NNN0024 | E | Neregistrovaní (NNN) | 61:00 | + 31:01 |
32. | Feldman Shalev | 6DC8822 | E | SILVA OCamp | 64:05 | + 34:06 |
33. | Chládková Petra | DKP8159 | E | Oddíl OB Kotlářka | 65:10 | + 35:11 |
34. | Divecký Josef | SHK6102 | E | OK Slavia Hradec Králové | 71:14 | + 41:15 |
35. | Silnoušek Jiří | 6DC8810 | E | SILVA OCamp | 71:30 | + 41:31 |
36. | Trš Lubomír | PBM7302 | E | TJ Spartak 1. Brněnská | 74:26 | + 44:27 |
37. | Švestka Jiří | KVS6804 | E | SKOB Kobra Vsetín | 76:00 | + 46:01 |
38. | Divecká Růžena | SHK6753 | E | OK Slavia Hradec Králové | 76:57 | + 46:58 |
39. | Venev Simeon | 6DC | C | SILVA OCamp | 80:34 | + 50:35 |
40. | Schejbal Vladimir | NNN0022 | E | Neregistrovaní (NNN) | 88:05 | + 58:06 |
41. | Golinowska Ela | 2CP0013 | E | 10BKPanc | 91:20 | + 61:21 |
42. | Vereš Lukáš | 8TC8800 | E | Tempo | 97:37 | + 67:38 |
43. | Labudík Milan | VRB6202 | E | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 114:52 | + 84:53 |
44. | Schejbalova Kristina | NNN0023 | E | Neregistrovaní (NNN) | 126:45 | + 96:46 |
45. | Švestková Jana | KVS7251 | E | SKOB Kobra Vsetín | 132:28 | + 102:29 |
Kašpar Josef | HOB4601 | E | SKOB Horní Benešov | DISK | ||
Bosakova Eva | NNN0011 | E | Neregistrovaní (NNN) | DISK | ||
Probozsova Zuzana | 6DC8812 | E | SILVA OCamp | DISK | ||
Beňovský Jiří | KVS6801 | E | SKOB Kobra Vsetín | DISK |