Event results: MTBO5Days E5: semi-free order stíhačka

Date:
2019/07/08
Place:
Plzeň autokemp Bolevák
Organiser:
VPM - KOS Slavia Plzeň
Used map:
Director:
Anděl Robert
Referee:
Hašek Ondřej
Course setter:
Šňupárek Václav
Classes:
M14     M17     M20     M21E     M21A     M21B     M40A     M40B     M50     M60     M70     MW10     MW11     Open     W14     W17     W20     W21E     W21A     W21B     W40     W50     W60     W70    
M14
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. PISZCZOROWICZ Hugo 680001 068 - TOUTES ORIENTATIONS MEAU 174:29
2. Villar-Thiery Aubin 260003 026 - Noyon CO 186:41 + 12:12
3. LECLERC Nicolas 710003 071 - GREF GRAND EST 194:39 + 20:10
4. LAURET JOCELIN 410001 041 - AS SAMOIS 198:59 + 24:30
5. Folprecht Matyáš TBM0606 KOS TJ Tesla Brno 208:04 + 33:35
6. Budrys Dziugas 760002 076 - Sakas OSK 208:21 + 33:52
7. Patka Kryštof BOR0702 OK Jiskra Nový Bor 219:52 + 45:23
8. Sinkunas Gvidas 390002 039 - Dainava OK 241:51 + 67:22
9. Schwab Filip TBM0710 KOS TJ Tesla Brno 249:59 + 75:30
10. Martín Antonio 660009 066 - Sherpa Raid Kids 326:43 + 152:14
11. Vít Tomáš BSO0800 KOB Baník Sokolov 335:33 + 161:04
12. Espigares Eloy 660007 066 - Sherpa Raid Kids 353:17 + 178:48
Sliuzelis Mykolas 390003 039 - Dainava OK DISK
Bogar Vojtěch BOR0604 OK Jiskra Nový Bor DISK
Štěpánek Jan TBM0607 KOS TJ Tesla Brno DISK
Toloch Eduard GIG0600 GIGANT Orienteering DISK
Zrník Tomáš GIG0601 GIGANT Orienteering DISK
Vanka Matouš OKP0701 SK OK 24 Praha DISK
Žák Jakub ABR0606 A-team NOVO Bruntál DISK
Meier David VLI0606 Slavia Liberec orienteering DISK
Městka Václav VSP0600 USK Praha DISK
Maly Rostislav VEY - YETTI Vejprty DISK
Weber Maxmilian 1000003 100 - NNN DISK
Lucassen Thomas 840001 084 - ESV Dresden DISK
Lusky Gregor 0840008 084 - ESV Dresden DISK
Hähnel Per 48D0501 OL-Team Wehrsdorf DISK
Svoboda Antonín VPM0601 KOS Slavia Plzeň DISK
M17
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Tuma Matěj SJC0202 Sportcentrum Jičín 208:39
2. Rakovitsa Dmitrii 940001 094 - Moscompass 213:15 + 4:36
3. Blot Timothy 27F0400 L.O. Sanchey 224:32 + 15:53
4. Kovář Ondřej VPM0200 KOS Slavia Plzeň 228:03 + 19:24
5. Zigelejus Vejus 30010 003 - LTU MTBO Team 231:33 + 22:54
6. Hnilica Hannes 25A0400 MTBO Youth Team Austria 235:24 + 26:45
7. LAUVERGNE Noa 710006 071 - GREF GRAND EST 246:59 + 38:20
8. Lukosius Nojus 30009 003 - LTU MTBO Team 255:40 + 47:01
9. Conway Adam 850001 085 - Guildford Orienteers 258:20 + 49:41
10. BLARASIN Thomas 380014 038 - FRENCH TEAM 271:40 + 63:01
11. Vayssat Mathieu 240003 024 - Noyon CO 274:34 + 65:55
12. Suchánek Jakub XBM0201 PELLS ABND RACING TEAM 280:30 + 71:51
13. Štregl Matyáš VRL0301 OOS TJ Spartak Vrchlabí 286:49 + 78:10
14. GONCAILLE Léo 240005 024 - Noyon CO 302:24 + 93:45
15. Hansen Patrick Reibert 550002 055 - Allerod OK 315:09 + 106:30
16. Smolen Karel GIG0300 GIGANT Orienteering 333:51 + 125:12
Espigares Noel 660006 066 - Sherpa Raid Kids DISK
Wieser Niklas 210002 021 - HSV PINKAFELD DISK
Botond Molnár 14H0300 MTBO Hungary DISK
Svoboda Vojtěch VPM0207 KOS Slavia Plzeň DISK
Kinde Merse Márk 14H0400 MTBO Hungary DISK
Denoual Maxence 240002 024 - Noyon CO DISK
Hoffmann Noah 370001 037 - Mariagerfjord OK DISK
Wieser Lukas 25A0401 MTBO Youth Team Austria DISK
Pais Mihkel 790003 079 - Metsaratturid MTBO DISK
Bohuslav Josef LPM0401 OK Lokomotiva Plzeň DISK
Lucassen Frank 840002 084 - ESV Dresden DISK
Tokár Radim VPM0300 KOS Slavia Plzeň DISK
Klopfer Alexander 54D0300 SV Sachsen 90 Werdau DISK
M20
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Hašek Jan VPM0001 KOS Slavia Plzeň 237:20
2. Wohanka Richard SLA0100 SKOB Slaný 239:08 + 1:48
3. Hasman Ondřej VPM0002 KOS Slavia Plzeň 248:42 + 11:22
4. Steinthal Thomas 110001 011 - FIF Hillerod Orientering 248:53 + 11:33
5. DEMARET JOLY Albin 380005 038 - FRENCH TEAM 259:32 + 22:12
6. Norgaard Mikkel 650004 065 - OK OST Birkerod 261:35 + 24:15
7. WYMER Kylian 700002 070 - BALISE 25 268:10 + 30:50
8. DELAIRE Nicolas 380003 038 - FRENCH TEAM 268:50 + 31:30
9. DERIAZ Roméo 380004 038 - FRENCH TEAM 273:57 + 36:37
10. schortanner clement 310001 031 - RAMBO 292:15 + 54:55
11. Jurgaitis Martynas 30007 003 - LTU MTBO Team 296:01 + 58:41
12. Macijauskas Azuolas 30008 003 - LTU MTBO Team 308:12 + 70:52
Kroc Kryštof GIG0100 GIGANT Orienteering DISK
BEDRY Jason 380006 038 - FRENCH TEAM DISK
Koffler Georg 25A0101 MTBO Youth Team Austria DISK
Rieder Noah 140005 014 - Swiss Team DISK
PISZCZOROWICZ Théo 380007 038 - FRENCH TEAM DISK
Hruška Tomáš ABR0001 A-team NOVO Bruntál DISK
Kratky Jakob 25A0100 MTBO Youth Team Austria DISK
Břeň Daniel SKL0100 SMS Team Kladno DISK
Kuznetsov Vladimir 0980004 098 - Orienta ski-o DISK
M21E
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Bogar Kryštof BOR9402 OK Jiskra Nový Bor 267:49
2. Ludvík Vojtěch STB9301 TJ Stadion Nový Bor 271:07 + 3:18
3. Hradil Jiří TZL8604 SKOB Zlín 271:11 + 3:22
4. Svoboda Honza SMR7901 SNS Smržovka 272:55 + 5:06
5. Dallavalle Luca 520001 052 - Italian MTBO National Te 273:07 + 5:18
6. Stránský Vojtěch SJC9000 Sportcentrum Jičín 273:25 + 5:36
7. FUCHS Baptiste 320001 032 - COCS 73 276:26 + 8:37
8. Pinsard Florian 290003 029 - AS SAMOIS 278:26 + 10:37
9. Laciga Radek VSP8200 USK Praha 278:49 + 11:00
10. Waldmann Andreas 39A9400 Austria MTBO Team 283:28 + 15:39
11. POURRE Jérémi 670001 067 - BALISE 25 285:25 + 17:36
12. Schaffner Beat 140002 014 - Swiss Team 288:37 + 20:48
13. Bettega Fabiano 520005 052 - Italian MTBO National Te 294:02 + 26:13
14. Bogar František BOR8904 OK Jiskra Nový Bor 295:01 + 27:12
15. Rygl Miroslav TBM7205 KOS TJ Tesla Brno 295:52 + 28:03
16. Garde Yoann 800002 080 - Orient Express 42 296:34 + 28:45
17. Courtois Yoann 27F9400 L.O. Sanchey 299:53 + 32:04
18. Tomaszewski Eduard 910001 091 - west mtbo team 300:26 + 32:37
19. Štěpánek Martin TBM7327 KOS TJ Tesla Brno 301:09 + 33:20
20. Štěňha Martin SPC7608 SPORTICUS team 301:25 + 33:36
21. SCHMIDT-MORGENROTH Jacques 250001 025 - COCOLMAR 304:41 + 36:52
22. Friis Oliver 20002 002 - Horsens OK 306:38 + 38:49
23. Ludvík Matyáš STB9801 TJ Stadion Nový Bor 308:37 + 40:48
24. Kalvaitis Nojus 490003 049 - IOSK BUDAKALNIS 309:53 + 42:04
25. Roose Riivo 300001 030 - Estonia 311:35 + 43:46
26. Marin Juanfra 660001 066 - Sherpa Raid Kids 313:33 + 45:44
27. Kalina Miroslav SPC8211 SPORTICUS team 313:35 + 45:46
28. Rygl Jaroslav TBM7044 KOS TJ Tesla Brno 317:08 + 49:19
29. Albert Denny 54D8500 SV Sachsen 90 Werdau 317:12 + 49:23
30. Exler Florian 39A9201 Austria MTBO Team 319:35 + 51:46
31. Guelennoc Thibaud 290001 029 - AS SAMOIS 324:36 + 56:47
32. Khasanshyn Renat 60001 006 - Myxomor 324:52 + 57:03
33. Sedláček Petr TSU8109 LKT 80 Šumperk 325:08 + 57:19
34. Graubner Jan TZL8236 SKOB Zlín 325:22 + 57:33
35. Huster Mark 54D7700 SV Sachsen 90 Werdau 336:38 + 68:49
36. Domín Nikolas EKP8806 VŠTJ Ekonom Praha 340:37 + 72:48
37. Janda Martin DOB8002 KOB Dobruška 346:10 + 78:21
38. Marot Blaž 45S9500 OK Slovenj Gradec 350:27 + 82:38
39. ZOLTAN TOTH 920001 092 - Hungary MTBO 352:25 + 84:36
40. Young Joel 270001 027 - Multi-Terrain Bike Orien 360:03 + 92:14
41. Štochel Miroslav MFP9300 Matfyz Praha 373:01 + 105:12
42. Hegner Lukáš LPM8104 OK Lokomotiva Plzeň 424:03 + 156:14
Kanta Martin XPU9705 PARDUBICE BIKERS DISK
Gerasko Timofei 1050001 105 - orient.nsk.ru DISK
Muller Matej VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava DISK
Kavaliauskas Regimantas 30002 003 - LTU MTBO Team DISK
Stránský Jiří STB8100 TJ Stadion Nový Bor DISK
Boček Milan TBM9228 KOS TJ Tesla Brno DISK
Pospíšek Marek TBM8907 KOS TJ Tesla Brno DISK
Deriaz Samson 200001 020 - ADOC DISK
TRUFFIER Thomas 330002 033 - BOL D AIR DISK
Souvray Clément 200002 020 - ADOC DISK
Stryzhak Artem 40001 004 - UKR mtb-o team DISK
Marques Daniel 10001 001 - COC DISK
Brändli Simon 140004 014 - Swiss Team DISK
Škoda Jakub VLI8800 Slavia Liberec orienteering DISK
Jirka Michal SBK8403 KOB START Blansko DISK
Anders Sebastian 67D8400 ESV Lok Bitterfeld DISK
Turra Piero 520002 052 - Italian MTBO National Te DISK
Pinsard Nicolas 620001 062 - BOL D AIR DISK
Rossetto Riccardo 520006 052 - Italian MTBO National Te DISK
Chousa Esteban Enrique STB9802 TJ Stadion Nový Bor DISK
Debray Paul 500001 050 - BALISE 25 DISK
Ševčík Martin TBM7632 KOS TJ Tesla Brno DISK
Chmelař Lukáš XHK9100 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Smrt Martin EKP8431 VŠTJ Ekonom Praha DISK
Uhmann Petr TBM8307 KOS TJ Tesla Brno DISK
Heß Hendrik 1090001 109 - USV TU Dresden DISK
Sajal Martin SPC7803 SPORTICUS team DISK
Lauerman Jan SJI7419 OK Jihlava DISK
Becherer Robert 67D8900 ESV Lok Bitterfeld DISK
Tišnovský Martin TBM9120 KOS TJ Tesla Brno DISK
Štáfek Pavel SKL7401 SMS Team Kladno DISK
Jalový Milan RBK8347 SK Radioklub Blansko DISK
Gritsan Ruslan 980002 098 - Orienta ski-o DISK
Medvedev Grigory 980001 098 - Orienta ski-o DISK
Kamenický Matěj OSN9001 SK Orientační sporty Nové Město na Moravě DISK
M21A
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Vala Radek ABR8401 A-team NOVO Bruntál 268:08
2. Rózsa László 14H8300 MTBO Hungary 269:26 + 1:18
3. MacLassen Johan 280001 028 - Rold Skov OK 275:16 + 7:08
4. Plíhal Tomáš SJI8509 OK Jihlava 281:18 + 13:10
5. LONCHAMPT LOIC 100001 010 - BALISE 25 283:21 + 15:13
6. Pruner Petr SPC8207 SPORTICUS team 287:15 + 19:07
7. Wohanka Pavel VRL7501 OOS TJ Spartak Vrchlabí 291:10 + 23:02
8. Ritter Aleš ONO7401 SKOB Ostrov 300:33 + 32:25
9. Jedlička Marek XHK7502 MTBO Racing team Hradec Králové 301:48 + 33:40
10. Štregl Petr VRL7303 OOS TJ Spartak Vrchlabí 305:32 + 37:24
11. Bitter Aleš KNC8803 Sokol Kostelec n. Č. l. 318:42 + 50:34
12. Havlíček Tomáš KNC8700 Sokol Kostelec n. Č. l. 329:04 + 60:56
13. Štregl Tomáš VRL7406 OOS TJ Spartak Vrchlabí 329:18 + 61:10
14. Kolaja Jan VLI8100 Slavia Liberec orienteering 333:14 + 65:06
15. Šimon Václav LBE9100 TJ Lokomotiva Beroun 342:35 + 74:27
16. Fišer Jiří SLP8503 OOB Slavia Praha 350:54 + 82:46
17. Popule Tomáš LPM8803 OK Lokomotiva Plzeň 355:48 + 87:40
18. Bazhanski Vitaly 730001 073 - Kamvol Minsk 382:25 + 114:17
19. Pucher Filip ZUP7404 MTBO ČZU Praha 461:48 + 193:40
20. Pogorelčnik Primož 45S8000 OK Slovenj Gradec 498:39 + 230:31
Husák Václav XHK7702 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Müller Pavel JEP7900 Jehlanka Team DISK
Kovář Miroslav SJC8104 Sportcentrum Jičín DISK
Bergl Tomáš ZUP7800 MTBO ČZU Praha DISK
Urban Jan SBK7537 KOB START Blansko DISK
Levin Olexandr 60004 006 - Myxomor DISK
Pucherna Petr ZUP8002 MTBO ČZU Praha DISK
Vaněček Jan ZUP8003 MTBO ČZU Praha DISK
Hora Vojtěch VSP8301 USK Praha DISK
Moravec Štěpán SJI8101 OK Jihlava DISK
Buriánek Vojta SMR7801 SNS Smržovka DISK
Paulíček Jiří SJI7727 OK Jihlava DISK
Drobnik Lukas SJC8500 Sportcentrum Jičín DISK
Buchtík Ondřej VLI8101 Slavia Liberec orienteering DISK
Šebesta Petr TAP7604 KOB Tretra Praha DISK
Švarcbach Michal KNC7001 Sokol Kostelec n. Č. l. DISK
Vedral Martin SPC8306 SPORTICUS team DISK
Pucherna Jan TAP7701 KOB Tretra Praha DISK
Jiran Jan XHK7701 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Kazda Jiří SJC8006 Sportcentrum Jičín DISK
Tomeček Karel TSU8300 LKT 80 Šumperk DISK
Bartoš Marián VSP8201 USK Praha DISK
Jiráček Josef SBK8501 KOB START Blansko DISK
Jedlička Michal XHK7309 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
M21B
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Skoupý Jan GIG7001 GIGANT Orienteering 232:17
2. Horák Pavel VSP7200 USK Praha 238:51 + 6:34
3. Jedlička Lukáš XHK8100 MTBO Racing team Hradec Králové 244:37 + 12:20
4. Leštínský Tomáš VRL7801 OOS TJ Spartak Vrchlabí 262:13 + 29:56
5. Hodoň Miroslav GIG8100 GIGANT Orienteering 269:15 + 36:58
6. Linhart Tomáš TSU8540 LKT 80 Šumperk 280:45 + 48:28
7. Zdanavicius Tomas 70001 007 - Dainava OK 290:44 + 58:27
8. Reif Jan TSU8604 LKT 80 Šumperk 310:29 + 78:12
9. Vajda Peter 14H8000 MTBO Hungary 311:30 + 79:13
10. Jüling Krisztián 14H7400 MTBO Hungary 313:47 + 81:30
11. Bláha Adam SPC9212 SPORTICUS team 331:10 + 98:53
12. Leitner Matej 84S9100 Akademik TU Košice 342:17 + 110:00
Szabo Gabor 900001 090 - - DISK
Šafář Jan XHK7700 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Patka Miroslav BOR7715 OK Jiskra Nový Bor DISK
Horák Jan LDC9800 KOB Děčín DISK
Šafek Jiří SBK7621 KOB START Blansko DISK
Tomeš Petr SJC7531 Sportcentrum Jičín DISK
Otoupalík Jan TBM7123 KOS TJ Tesla Brno DISK
David Josef DMS8101 Dynamo Malá Skála DISK
Vozka Radim BLI7402 MTBO Bludný kořen DISK
Urbaník Robert VLI7002 Slavia Liberec orienteering DISK
Meier Milan VLI7301 Slavia Liberec orienteering DISK
Suchý Jiří SJI9201 OK Jihlava DISK
Gebas Miroslav XBM8102 PELLS ABND RACING TEAM DISK
Sochor Jan SBK6922 KOB START Blansko DISK
Kurka Vojtěch SMR8400 SNS Smržovka DISK
Urválek Jan TCB8101 SK Technik České Budějovice DISK
Ohera Karel BLI7803 MTBO Bludný kořen DISK
Mrázek Jan SJC8102 Sportcentrum Jičín DISK
Kadlec Jan SJI8306 OK Jihlava DISK
Ištok Martin BLI8001 MTBO Bludný kořen DISK
Zavrtálek Petr SMR8401 SNS Smržovka DISK
Hidas Zoltán 14H7900 MTBO Hungary DISK
Kindermann Mike 48D7202 OL-Team Wehrsdorf DISK
M40A
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Jašek Petr ABR7601 A-team NOVO Bruntál 284:58
2. Tuma Jaroslav SJC7305 Sportcentrum Jičín 291:50 + 6:52
3. Schwab David TBM7401 KOS TJ Tesla Brno 292:02 + 7:04
4. Hansen Peter Reibert 550001 055 - Allerod OK 292:42 + 7:44
5. Thackray Ricky 80001 008 - Bibbulmun Orienteers 297:44 + 12:46
6. Thiery Sébastien 260001 026 - Noyon CO 303:31 + 18:33
7. Hons Miši SMR7700 SNS Smržovka 309:55 + 24:57
8. Jurgaitis Vaidas 760001 076 - Sakas OSK 312:14 + 27:16
9. Zrník Tomáš GIG7118 GIGANT Orienteering 319:08 + 34:10
10. Dudić Marko 45S7100 OK Slovenj Gradec 321:17 + 36:19
11. Linhart Aleš GIG7200 GIGANT Orienteering 328:14 + 43:16
12. Horák Martin LDC7100 KOB Děčín 329:26 + 44:28
13. Naryshkin Mihail 720001 072 - Kamvol Minsk 334:18 + 49:20
14. Marosffy Dániel 640001 064 - Acres Wild 337:41 + 52:43
15. Minchukov Alexander 730002 073 - Kamvol Minsk 339:22 + 54:24
16. Norgaard Morten 650003 065 - OK OST Birkerod 339:49 + 54:51
17. Andrejc Gregor 45S7000 OK Slovenj Gradec 349:13 + 64:15
18. Rubaževičius Jurgis 190001 019 - OK Fortuna 349:19 + 64:21
19. Kunz Martin GIG7100 GIGANT Orienteering 356:53 + 71:55
20. Raj Gregor 45S7400 OK Slovenj Gradec 369:48 + 84:50
21. Ranonis Gediminas 150002 015 - OK Fortuna 376:27 + 91:29
22. Klučár Daniel RCP7141 RC&P TEAM Bratislava 380:59 + 96:01
23. Uwe Röhner 1QD7200 SV IHW Alex 78 Berlin 388:32 + 103:34
24. Lasmanis Martins 470001 047 - Auseklis IK 404:51 + 119:53
25. Blot Johan 27F7900 L.O. Sanchey 412:36 + 127:38
26. Gladkovskyi Oleg 60003 006 - Myxomor 439:25 + 154:27
27. Leclerc Laurent 27F7901 L.O. Sanchey 448:58 + 164:00
28. Sedashov Stanislav 180001 018 - MTBO Odessa 510:29 + 225:31
Žvirblis Arvydas 90001 009 - OK Fortuna DISK
Musil Pavel SJC7705 Sportcentrum Jičín DISK
Simmonds Peter 11G0000 GB MTBO squad DISK
Cuny Thibaut 27F7902 L.O. Sanchey DISK
Pucherna Eduard SJC7400 Sportcentrum Jičín DISK
Rovensky Milan TBM7711 KOS TJ Tesla Brno DISK
PEREZ JARAMILLO DAVID 990001 099 - Los Angeles DISK
Zilinskas Tautvydas 490001 049 - IOSK BUDAKALNIS DISK
Kroc Dalibor GIG7400 GIGANT Orienteering DISK
Toloch Alexandr GIG7000 GIGANT Orienteering DISK
Bernard-Moes Olivier 27F7000 L.O. Sanchey DISK
Brinch Preben 570001 057 - FIF Hillerod Orientering DISK
Ambrož Pavel TBM7339 KOS TJ Tesla Brno DISK
Žák Pavel ABR7600 A-team NOVO Bruntál DISK
Hruška Miloš ABR7501 A-team NOVO Bruntál DISK
Pařízek Petr SMR7001 SNS Smržovka DISK
Klech Richard VRB7201 Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem DISK
Uhlemann Ulf 74D7901 ESV Dresden MTBO DISK
Wenzel Falk 1080001 108 - USV TU Dresden DISK
Folprecht Eduard ZUP7300 MTBO ČZU Praha DISK
Boudný Jan SCP7417 OK Sparta Praha DISK
GIGNAC Philippe 330005 033 - BOL D AIR DISK
Jirásek Milan VSP7403 USK Praha DISK
Nedopílek David ABR7602 A-team NOVO Bruntál DISK
Šňupárek Martin XBM7107 PELLS ABND RACING TEAM DISK
Putík Jiří VLI7505 Slavia Liberec orienteering DISK
Hauschild Steffen 0840007 084 - ESV Dresden DISK
Vraný Jiří VLI7504 Slavia Liberec orienteering DISK
Pilz Mark 54D7600 SV Sachsen 90 Werdau DISK
Hartung Thomas 54D7200 SV Sachsen 90 Werdau DISK
M40B
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Valík Luděk GIG7101 GIGANT Orienteering 249:52
2. Bohuslav Václav LPM7206 OK Lokomotiva Plzeň 253:31 + 3:39
3. Wieser Thomas 210001 021 - HSV PINKAFELD 269:27 + 19:35
4. Vít Daniel BSO7300 KOB Baník Sokolov 273:36 + 23:44
5. Horký Milan 1020001 102 - VIP 283:51 + 33:59
6. Kašpar Jaroslav TSU7000 LKT 80 Šumperk 283:56 + 34:04
7. Csordás Kornél 14H7700 MTBO Hungary 293:33 + 43:41
8. Folprecht Jaroslav TBM7305 KOS TJ Tesla Brno 298:41 + 48:49
9. Suchánek Ladislav XBM7008 PELLS ABND RACING TEAM 306:12 + 56:20
10. Pais Mart 790001 079 - Metsaratturid MTBO 318:28 + 68:36
11. Molnár Attila 12H7001 Tipo Orienteering Club 359:10 + 109:18
Smaržík Jan LPM6910 OK Lokomotiva Plzeň DISK
Pastuszek Jakub VSP7500 USK Praha DISK
Chamraďa Dušan GIG7601 GIGANT Orienteering DISK
Lisý Ondřej VLI7100 Slavia Liberec orienteering DISK
Provazník Dušan TBM7301 KOS TJ Tesla Brno DISK
Pročke Michal 820001 082 - KMG Uhříněves DISK
Fejk Zbyněk 560001 056 - Rotující Kedluben DISK
Malý Martin TBM7610 KOS TJ Tesla Brno DISK
Hidas Zoltan 14H7900 MTBO Hungary DISK
Reichel Thomas 840005 084 - ESV Dresden DISK
M50
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Hoffmann Bjarne 370002 037 - Mariagerfjord OK 215:33
2. LALEVEE Jean-Charles 710001 071 - GREF GRAND EST 225:13 + 9:40
3. Conn Andy 11G6600 GB MTBO squad 228:32 + 12:59
4. Svoboda Petr SLA6803 SKOB Slaný 236:12 + 20:39
5. Vanka Petr OKP6801 SK OK 24 Praha 239:41 + 24:08
6. Pinsard Fréderic 290002 029 - AS SAMOIS 241:55 + 26:22
7. Král Jan TBM6901 KOS TJ Tesla Brno 245:06 + 29:33
8. Mach Radovan OKP6605 SK OK 24 Praha 245:41 + 30:08
9. DENAIX Michel 380002 038 - FRENCH TEAM 251:21 + 35:48
10. Novák Libor OKP6504 SK OK 24 Praha 254:33 + 39:00
11. Gryc Tomáš TBM6903 KOS TJ Tesla Brno 255:56 + 40:23
12. Kolář Rudolf ABR6301 A-team NOVO Bruntál 260:58 + 45:25
13. Hnilica Thomas 27A6800 Wiener Schulcup WSC 261:34 + 46:01
14. Novotný Petr TZL6601 SKOB Zlín 263:29 + 47:56
15. Pistora Nils 50001 005 - Lunds OK 263:50 + 48:17
16. Mahler Georges 230001 023 - SCAPA Nancy 264:34 + 49:01
17. POURRE Alain 670002 067 - BALISE 25 265:29 + 49:56
18. Kramer Klaus 830001 083 - GO Harzberg / Bad Voesla 265:33 + 50:00
19. Vít Vlastimil BSO6800 KOB Baník Sokolov 272:15 + 56:42
20. Bogar Leoš BOR6603 OK Jiskra Nový Bor 277:48 + 62:15
21. Denoual Jean-Luc 240001 024 - Noyon CO 280:22 + 64:49
22. Mlynárik Peter VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 282:24 + 66:51
23. Pospíšek Zbyněk TBM6007 KOS TJ Tesla Brno 294:43 + 79:10
24. Řeháček Petr ABR6302 A-team NOVO Bruntál 297:35 + 82:02
25. Pavlík Radek ABR6849 A-team NOVO Bruntál 312:38 + 97:05
26. Argaláš Jaroslav TBM6213 KOS TJ Tesla Brno 312:44 + 97:11
27. Molnár Tibor 14H6300 MTBO Hungary 313:04 + 97:31
28. Mets Miklós 14H6100 MTBO Hungary 313:19 + 97:46
29. Pažický Ľudovít RCP6941 RC&P TEAM Bratislava 319:42 + 104:09
30. Autrata Vlastimil RCP6041 RC&P TEAM Bratislava 327:30 + 111:57
31. Dankó István 12H6900 Tipo Orienteering Club 336:14 + 120:41
32. Vayssat Gilles 240004 024 - Noyon CO 337:34 + 122:01
33. Melcher Michael 25A6200 MTBO Youth Team Austria 340:42 + 125:09
34. Vrábel Jaromír ABR6102 A-team NOVO Bruntál 351:34 + 136:01
35. guillot bruno 450001 045 - VHSO 353:23 + 137:50
36. José Silva 10003 001 - COC 358:35 + 143:02
37. Espigares Manuel 660008 066 - Sherpa Raid Kids 400:20 + 184:47
Inácio Serralheiro 001 - COC DISK
Moriana Lucas 930001 093 - Veleta DISK
Antoš Svatopluk SJC6602 Sportcentrum Jičín DISK
Hejna Jiří SPC6201 SPORTICUS team DISK
Král Jiří TSU5941 LKT 80 Šumperk DISK
Kuchař Pavel SJC6000 Sportcentrum Jičín DISK
Evans Timothy 11G6300 GB MTBO squad DISK
Veselý Jan ZUP6500 MTBO ČZU Praha DISK
LORANG François 710007 071 - GREF GRAND EST DISK
Němec Lubomír ABR6201 A-team NOVO Bruntál DISK
Kareis Martin VLI6501 Slavia Liberec orienteering DISK
Šimek Miroslav LME6300 SK Los Mělník DISK
Holinka Martin ZPV6712 KOB ZPV Prostějov DISK
Princ David TCB6901 SK Technik České Budějovice DISK
Killberg Stefan 460001 046 - Kvarnsveden GoIF OK DISK
Aasa Magnus 1040001 104 - OK Kullingshof DISK
Sturm Michael 67D6800 ESV Lok Bitterfeld DISK
Křeček Mirek ZPV6213 KOB ZPV Prostějov DISK
Dolezal Josef VAM6101 OB Vamberk DISK
Porstmann Roberto 74D6101 ESV Dresden MTBO DISK
Kamenický Radan OSN6004 SK Orientační sporty Nové Město na Moravě DISK
Vaupel Andreas 690001 069 - Eisleber RC DISK
Pšenička Jiří TCB6301 SK Technik České Budějovice DISK
Vogel Swen 54D6200 SV Sachsen 90 Werdau DISK
Stoeckel Arnd 97D6201 USV Jena DISK
Černý Libor MLA6901 MLOK Mariánské Lázně DISK
M60
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Jankó Tamás 22H5800 Hegyisport Szentendre Egy. 191:08
2. Cherry Bob 11G5701 GB MTBO squad 197:56 + 6:48
3. Garden Rob 14N4900 North West Orienteering Club 200:53 + 9:45
4. Laciga Zdeněk VSP5200 USK Praha 201:02 + 9:54
5. Mueller Peter 1030001 103 - Peter Müller Sport 205:44 + 14:36
6. Dravetz Walter TZL5418 SKOB Zlín 209:56 + 18:48
7. Döhler Bernd 600001 060 - TUS Karlsruhe-Rueppurr 223:38 + 32:30
8. Nielsen Jorgen 340006 034 - OK OST Birkerod 226:04 + 34:56
9. Dawson Keith 11G5800 GB MTBO squad 226:07 + 34:59
10. GARCIN Franck 330004 033 - BOL D AIR 228:58 + 37:50
11. Rawden John 11G5700 GB MTBO squad 229:03 + 37:55
12. Nejedlý Petr TZL5101 SKOB Zlín 238:37 + 47:29
13. Fremder Dietmar 48D5600 OL-Team Wehrsdorf 240:11 + 49:03
14. HERMET Andre 380001 038 - FRENCH TEAM 248:52 + 57:44
15. pickering kevin 170001 017 - Wimborne orienteering cl 249:16 + 58:08
16. Robinson Richard 430001 043 - Sunshine Orienteers 251:42 + 60:34
17. Havlíček Ivo KNC5800 Sokol Kostelec n. Č. l. 266:30 + 75:22
18. Briconoks Paulis 1060001 106 - Kapa 284:07 + 92:59
19. Kiss Zoltán 14H6500 MTBO Hungary 311:56 + 120:48
20. Kuchař Vladimír BOR4902 OK Jiskra Nový Bor 371:50 + 180:42
21. Novák Miroslav SBK5400 KOB START Blansko 373:23 + 182:15
Flašar Jan KCK5701 KOB Český Krumlov DISK
Sannikau Siarhei 860001 086 - BSPU, Minsk DISK
Jánoška Jozef RBA5902 TJ Rapid Bratislava DISK
Adrián Petr EKP5600 VŠTJ Ekonom Praha DISK
Sutherland Jim 480001 048 - Orienteering Hutt Valley DISK
Sonnenberg Sergej 1ZD0000 Osnabrücker TB DISK
Wollgarten Hermann 24A5000 Bayside Kangaroos DISK
Norman Stuart 740001 074 - BAOC DISK
Vodovnik Mirko 45S5600 OK Slovenj Gradec DISK
Legrand Bruno 750001 075 - Echo73 France DISK
Kadlec Luděk VEY5600 YETTI Vejprty DISK
Männel Harald 48D5500 OL-Team Wehrsdorf DISK
Šťastný Pavel 107002 107 - Neregistrovaní DISK
Gartlgruber Wolfgang 810001 081 - HSV PINKAFELD DISK
BREITWIESER STEFFEN 95D5900 SV Wissenschaft Quedlinburg DISK
Bochenek Milan EKP5601 VŠTJ Ekonom Praha DISK
M70
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Duedahl Niels 340005 034 - OK OST Birkerod 199:35
2. Eberle Wolf 350001 035 - HSV Aigen, Austria 249:49 + 50:14
3. Kviecinskas Kestutis 390001 039 - Dainava OK 263:51 + 64:16
4. Bjornoen Soren 340002 034 - OK OST Birkerod 612:24 + 412:49
Hidas Sándor 14H4800 MTBO Hungary DISK
Steen Jes 540001 054 - OK OST Birkerod DISK
Hausner Jan 340004 034 - OK OST Birkerod DISK
Karl Fink 22A4900 OLC Graz DISK
Lukavec Míla SMR4900 SNS Smržovka DISK
MW10
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Jedlička Tomáš XHK1001 MTBO Racing team Hradec Králové 67:04
2. Horák Kryštof VSP1400 USK Praha 74:16 + 7:12
3. Gladkovskyi Mykola 60005 006 - Myxomor 79:40 + 12:36
4. Khasanshyn Ruslan 60006 006 - Myxomor 86:14 + 19:10
5. Jašek Vít ABR1111 A-team NOVO Bruntál 89:15 + 22:11
6. Andělová Viktorie VPM1155 KOS Slavia Plzeň 95:44 + 28:40
7. Andrejc Aljoša 45S1100 OK Slovenj Gradec 98:39 + 31:35
8. Honsová Magda SMR1150 SNS Smržovka 111:57 + 44:53
9. Garde Alena 800003 080 - Orient Express 42 133:09 + 66:05
10. Mullerová Lída VSP - USK Praha 376:25 + 309:21
11. Pais Marta 790004 079 - Metsaratturid MTBO 396:02 + 328:58
12. Pais Martina 790005 079 - Metsaratturid MTBO 398:37 + 331:33
Musil Jakub SJC - Sportcentrum Jičín DISK
Marqueues David 001 - COC DISK
Müllerová Karla VSP1351 USK Praha DISK
Musilova Alzbeta SJC - Sportcentrum Jičín DISK
Bergl Jonáš ZUP1100 MTBO ČZU Praha DISK
Schwabová Barbora TBM1188 KOS TJ Tesla Brno DISK
Lacigová Antonie SZP1150 TJ Slovan Praha Zdravotník DISK
Chamraďa Elvira GIG1050 GIGANT Orienteering DISK
Jedličková Lucie XHK1050 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Mrázek Emil SJC1300 Sportcentrum Jičín DISK
Mrázková Berta SJC1151 Sportcentrum Jičín DISK
Tomešová Evelína SJC1150 Sportcentrum Jičín DISK
Cuny Antoine 27F1000 L.O. Sanchey DISK
Jedličková Michaela XHK1350 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Buriánek Max SMR1102 SNS Smržovka DISK
Jašková Adriana ABR0950 A-team NOVO Bruntál DISK
Malá Lucie TBM1165 KOS TJ Tesla Brno DISK
Tomes Maximilian SJC - Sportcentrum Jičín DISK
Lauermanova Eva SJI - OK Jihlava DISK
Lauerman Jan SJI - OK Jihlava DISK
Pastuszek Lukáš VSP1000 USK Praha DISK
Jedličková Veronika XHK0850 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Ryglová Beáta TBM1158 KOS TJ Tesla Brno DISK
Hrušková Tereza ABR A-team NOVO Bruntál DISK
Vozková Veronika BLI1052 MTBO Bludný kořen DISK
Ritter Jakub ONO1000 SKOB Ostrov DISK
Kazda František SJC1201 Sportcentrum Jičín DISK
Garde Samuel 080 - Orient Express 42 DISK
Mikeš Šimon VPM0808 KOS Slavia Plzeň DISK
Higas Zoltan 14H - MTBO Hungary DISK
Hidas Maté 14H - MTBO Hungary DISK
Kalina Oskar SPC - SPORTICUS team DISK
Rovensky Lauren 21A - OLT Transdanubien DISK
Vozka Ondřej BLI1001 MTBO Bludný kořen DISK
Kazda Albert SJC1406 Sportcentrum Jičín DISK
MW11
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Tuma Lukáš SJC0800 Sportcentrum Jičín 115:25
2. Patka Marek BOR0902 OK Jiskra Nový Bor 115:33 + 0:08
3. Štěpánek Ondřej TBM0809 KOS TJ Tesla Brno 124:08 + 8:43
4. Anděl Robin VPM0901 KOS Slavia Plzeň 124:09 + 8:44
5. Toloch Otakar GIG0900 GIGANT Orienteering 140:01 + 24:36
6. Folprecht Mia TBM0858 KOS TJ Tesla Brno 175:23 + 59:58
7. Anders Charlotte 67D0950 ESV Lok Bitterfeld 175:26 + 60:01
8. Raj Ema Pika 45S0850 OK Slovenj Gradec 200:58 + 85:33
9. Kalinová Ella SPC0961 SPORTICUS team 201:13 + 85:48
10. Honsová Andrea SMR0850 SNS Smržovka 226:13 + 110:48
11. Wohanka Antonín VRL1201 OOS TJ Spartak Vrchlabí 243:57 + 128:32
12. Kalinová Lisa SPC1158 SPORTICUS team 262:25 + 147:00
Beránková Hedvika VPM0850 KOS Slavia Plzeň DISK
Votýpka Štěpán BOR0900 OK Jiskra Nový Bor DISK
Raj Lili Ivana 45S1050 OK Slovenj Gradec DISK
Andrejc Miša 45S1051 OK Slovenj Gradec DISK
Bohuslav Fanda LPM0900 OK Lokomotiva Plzeň DISK
Marques David 10005 001 - COC DISK
Malý Matyáš TBM0910 KOS TJ Tesla Brno DISK
Ryglová Adéla TBM0857 KOS TJ Tesla Brno DISK
Šimková Anežka LME0950 SK Los Mělník DISK
Walther Louis 0610002 061 - OLT Transdanubien DISK
Reichel Marcus 840006 084 - ESV Dresden DISK
Weber Sebastian 1000004 100 - NNN DISK
Klopfer Max 54D - SV Sachsen 90 Werdau DISK
Cuny Antoine 27F1000 L.O. Sanchey DISK
Open
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Kiss Gabor 107 - Neregistrovaní 390:42
Zajícová Petra LOV7351 lepus.cz DISK
Jelínková Irena TBM7664 KOS TJ Tesla Brno DISK
Ančic Ľuboš VBA8101 ŠK VAZKA Bratislava DISK
Lukavec Petr SMR7800 SNS Smržovka DISK
Martín Manuel 660004 066 - Sherpa Raid Kids DISK
Tapia Eloísa 660005 066 - Sherpa Raid Kids DISK
Svízela Vojtěch LCE9101 OOB TJ Slovan Luhačovice DISK
Pospíšková Magdalena TBM - KOS TJ Tesla Brno DISK
Hrubá Veronika 107001 107 - Neregistrovaní DISK
Váchová Ilona 880001 088 - SKI KLUB Karlovy Vary DISK
Bochenková Jana DOR6150 OK Dobříš DISK
Bochenek Milan EKP5699 VŠTJ Ekonom Praha DISK
Puncocharova Simona 078 - - DISK
Szlavy Anna 078 - - DISK
Brátová Lucie 078 - - DISK
Smolikova Lucie SKV9551 TJ Slovan Karlovy Vary DISK
Matejka Tomas 078 - - DISK
Lisý Ondřej VLI7100 Slavia Liberec orienteering DISK
Weberová Ivana 1000002 100 - NNN DISK
Weber Roman 1000001 100 - NNN DISK
Rovensky Dagmar ABR - A-team NOVO Bruntál DISK
Vecerová Marcela ABR8801 A-team NOVO Bruntál DISK
Bartovsky Pavel VPM6101 KOS Slavia Plzeň DISK
Szlávy Anna 107 - Neregistrovaní DISK
Bílek Ondrej 107 - Neregistrovaní DISK
Oherova Michaela 078 - - DISK
Vecerova Marcela ABR - A-team NOVO Bruntál DISK
Večeřová Marcela 078 - - DISK
Staněk Rostislav VPM - KOS Slavia Plzeň DISK
W14
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. WYMER Alyssia 700001 070 - BALISE 25 176:21
2. Norgaard Miri 650002 065 - OK OST Birkerod 203:31 + 27:10
3. Králová Denisa TBM0559 KOS TJ Tesla Brno 213:52 + 37:31
4. Vanková Anna OKP0550 SK OK 24 Praha 222:30 + 46:09
5. LAUVERGNE Gaia 710005 071 - GREF GRAND EST 230:47 + 54:26
6. Villar-Thiery Faustine 260004 026 - Noyon CO 241:47 + 65:26
7. Blot Mathilde 27F0750 L.O. Sanchey 244:49 + 68:28
8. Cuny Marie-Emilie 27F0751 L.O. Sanchey 250:51 + 74:30
9. Cuny Chloé 27F0550 L.O. Sanchey 339:57 + 163:36
Kadlecová Tereza VEY0650 YETTI Vejprty DISK
Stránská Sofie STB0851 TJ Stadion Nový Bor DISK
Sedashova Sofiia 180002 018 - MTBO Odessa DISK
Pastuszková Laura VSP0654 USK Praha DISK
Zemková Pavlína SLA0551 SKOB Slaný DISK
Walther Amelie 610003 061 - OLT Transdanubien DISK
W17
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Schnetz Lena 25A0350 MTBO Youth Team Austria 209:02
2. Nedomlelová Lucie TJN0256 OOB TJ Tatran Jablonec n. N. 214:55 + 5:53
3. Pecorari Iris 590002 059 - SEMIPERDO ORIENTEERING M 230:50 + 21:48
4. Štreglová Zuzana VRL0251 OOS TJ Spartak Vrchlabí 237:01 + 27:59
5. LECLERC Margaux 710002 071 - GREF GRAND EST 242:45 + 33:43
6. Horáková Kateřina LDC0351 KOB Děčín 248:48 + 39:46
7. Kovářová Lucie VPM0350 KOS Slavia Plzeň 250:36 + 41:34
8. Zvirblyte Ausrine 30004 003 - LTU MTBO Team 258:22 + 49:20
9. Chamraďa Natali GIG0450 GIGANT Orienteering 263:04 + 54:02
10. DESBORDES Manon 710004 071 - GREF GRAND EST 264:36 + 55:34
11. Králová Jolana TBM0360 KOS TJ Tesla Brno 270:04 + 61:02
Martín Paula 660003 066 - Sherpa Raid Kids DISK
Tymešová Anna BOR0253 OK Jiskra Nový Bor DISK
Klechová Karolína VRB0499 Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem DISK
Hnilica Jana 25A0251 MTBO Youth Team Austria DISK
W20
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. PAULY Lilou 380011 038 - FRENCH TEAM 229:15
2. Splittorff Nikoline 1010001 101 - FIF Hillerod Orientering 230:47 + 1:32
3. Austeja Kalvaityte 30005 003 - LTU MTBO Team 235:53 + 6:38
4. RUDKIEWICZ Lucie 380010 038 - FRENCH TEAM 235:56 + 6:41
5. Kuchařová Rozálie SJC0251 Sportcentrum Jičín 251:40 + 22:25
6. Henriksen Annika 360001 036 - Svendborg Orienteringskl 257:42 + 28:27
7. Hnilica Lea 25A0050 MTBO Youth Team Austria 261:21 + 32:06
8. DENOUAL Marine 380009 038 - FRENCH TEAM 261:28 + 32:13
9. Svobodová Alexandra VPM0051 KOS Slavia Plzeň 261:55 + 32:40
10. Zrníková Adéla GIG0050 GIGANT Orienteering 261:57 + 32:42
11. Rubazeviciute Egle 30006 003 - LTU MTBO Team 262:00 + 32:45
12. ROLLER Camille 380012 038 - FRENCH TEAM 264:13 + 34:58
13. Ohlenschlager Birka 970001 097 - Silkeborg Orienteringskl 264:43 + 35:28
14. SIPOS Alexandrine 380013 038 - FRENCH TEAM 274:34 + 45:19
15. Tamás Bianka 14H9900 MTBO Hungary 282:36 + 53:21
16. Grosjean Capucine 580001 058 - BALISE 25 312:32 + 83:17
17. Lacigová Marie VSP0050 USK Praha 327:31 + 98:16
18. Brinch Sara 570002 057 - FIF Hillerod Orientering 330:03 + 100:48
19. Skoupá Vendula GIG0151 GIGANT Orienteering 366:20 + 137:05
Barnetová Veronika XPU9952 PARDUBICE BIKERS DISK
Hansen Christine Reiber 550003 055 - Allerod OK DISK
Hnilica Jana 25A0250 MTBO Youth Team Austria DISK
W21E
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Kubínová Veronika SKV9752 TJ Slovan Karlovy Vary 250:27
2. Sogaard Camilla 20001 002 - Horsens OK 250:50 + 0:23
3. Devillers Constance 510001 051 - BALISE 25 264:45 + 14:18
4. Garde Hana 800001 080 - Orient Express 42 267:06 + 16:39
5. Březinová Marie TSU9191 LKT 80 Šumperk 267:18 + 16:51
6. Rothweiler Maja 140003 014 - Swiss Team 273:21 + 22:54
7. Christoffersen Cacilie 130001 013 - OK OST Birkerod 273:32 + 23:05
8. Staňková Štěpánka TSU8992 LKT 80 Šumperk 274:14 + 23:47
9. Stryzhak Krystyna 40002 004 - UKR mtb-o team 275:13 + 24:46
10. Ančicová Stanislava VBA8454 ŠK VAZKA Bratislava 276:23 + 25:56
11. Lacigová Michaela VSP8152 USK Praha 276:53 + 26:26
12. Gigon Michaela 21A7650 OLT Transdanubien 277:42 + 27:15
13. Schaffner Christine 140001 014 - Swiss Team 278:11 + 27:44
14. Musilová Vendula SJC8355 Sportcentrum Jičín 283:01 + 32:34
15. Reifová Naděžda TSU8889 LKT 80 Šumperk 285:18 + 34:51
16. Hrdinová Marie VSP7852 USK Praha 286:26 + 35:59
17. Füzy Anna 14H7650 MTBO Hungary 292:15 + 41:48
18. Arlauskiene Ramune 30001 003 - LTU MTBO Team 295:52 + 45:25
19. Králová Vilma TBM9950 KOS TJ Tesla Brno 304:29 + 54:02
20. Lou GARCIN 330001 033 - BOL D AIR 309:36 + 59:09
21. Mědílková Iva SPC7160 SPORTICUS team 314:18 + 63:51
22. Sukholovskaya Uliana 1100001 110 - Saratov 324:06 + 73:39
23. Grycová Veronika TBM9859 KOS TJ Tesla Brno 347:45 + 97:18
Kalinová Markéta SPC8259 SPORTICUS team DISK
Benham Kvale Emily 11G8950 GB MTBO squad DISK
Tyszová Natália 84S8850 Akademik TU Košice DISK
Lalire Aleth 200003 020 - ADOC DISK
Tučková Dagmar SPC8653 SPORTICUS team DISK
Drobníková Markéta SJC8450 Sportcentrum Jičín DISK
Haltof Ewa ABR9499 A-team NOVO Bruntál DISK
Nováková Kateřina OKP9450 SK OK 24 Praha DISK
Trifilenkova Anastasia 980003 098 - Orienta ski-o DISK
Pfuhl Gerit 1080002 108 - USV TU Dresden DISK
W21A
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Kubínová Romana SKV9452 TJ Slovan Karlovy Vary 248:05
2. Kamererová Valerie STB9450 TJ Stadion Nový Bor 269:31 + 21:26
3. Pařízková Věrka SMR7151 SNS Smržovka 273:20 + 25:15
4. Tomečková Zuzana TSU8279 LKT 80 Šumperk 286:32 + 38:27
5. Waldmann Brigitte 870001 087 - OLT Transdanubien 287:36 + 39:31
6. Hellmüller Mirjam 140006 014 - Swiss Team 289:40 + 41:35
7. Kolaja Ehlerová Jana VLI8055 Slavia Liberec orienteering 293:08 + 45:03
8. Svobodová Katu SMR8451 SNS Smržovka 300:05 + 52:00
9. Pustova Nataliia 60002 006 - Myxomor 303:07 + 55:02
10. Beržinská Soňa SBK8554 KOB START Blansko 303:27 + 55:22
11. Křivancová Zdeňka LBE9450 TJ Lokomotiva Beroun 314:00 + 65:55
12. Balažič Petja 45S8350 OK Slovenj Gradec 314:53 + 66:48
13. Zilinskiene Kira 490002 049 - IOSK BUDAKALNIS 334:52 + 86:47
14. Fremrová Jaroslava LPM7954 OK Lokomotiva Plzeň 371:28 + 123:23
15. Raj Nastja 45S0000 OK Slovenj Gradec 404:41 + 156:36
Lukavcová Ivana SMR8754 SNS Smržovka DISK
Bogarová Adélka VSP9050 USK Praha DISK
Puchernová Radka ZUP8759 MTBO ČZU Praha DISK
Visinski Andrejc Maja 45S8150 OK Slovenj Gradec DISK
Ksandrová Marie EKP9262 VŠTJ Ekonom Praha DISK
Csakvaryová Lenka SBK8383 KOB START Blansko DISK
Vaněčková Petra ZUP7950 MTBO ČZU Praha DISK
Cerná Jitka 660002 066 - Sherpa Raid Kids DISK
Uhnavá Markéta SBK8485 KOB START Blansko DISK
Jedlickova Zuzana XHK8150 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Kurková Martina SMR8850 SNS Smržovka DISK
Mihelič Pogorelčnik Anja 45S8351 OK Slovenj Gradec DISK
Veličková Monika ABR8951 A-team NOVO Bruntál DISK
Chudíková Barbora SJI7850 OK Jihlava DISK
Lamichová Martina XHK9150 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Puchernová Zuzana TAP8453 KOB Tretra Praha DISK
Haničáková Denisa DMS8350 Dynamo Malá Skála DISK
Mokrá Julie VLI8051 Slavia Liberec orienteering DISK
Folprechtová Kateřina ZUP7452 MTBO ČZU Praha DISK
Klíchová Jana SSU8151 SK Severka Šumperk DISK
Jiranová Kateřina XHK8350 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
W21B
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Vercellotti Léa 420001 042 - Orientation Team Besanço 220:45
2. Hanzlíčková Martina EKP8452 VŠTJ Ekonom Praha 247:40 + 26:55
3. Pařízková Anežka SMR9350 SNS Smržovka 251:16 + 30:31
4. Štěpánová Dita DOB7956 KOB Dobruška 251:23 + 30:38
5. Križanová Martina 400001 040 - COPR TJ Přeštice 283:47 + 63:02
6. Horová Klára VSP8455 USK Praha 297:51 + 77:06
7. Tichá Jana KNC9250 Sokol Kostelec n. Č. l. 304:48 + 84:03
8. POURRE Marion 670004 067 - BALISE 25 323:46 + 103:01
9. Nehasilová Petra BOR8253 OK Jiskra Nový Bor 327:01 + 106:16
10. Rohtla Merle 790002 079 - Metsaratturid MTBO 342:40 + 121:55
11. Kiss Vivien 14H9201 MTBO Hungary 351:24 + 130:39
12. Leopolseder Miriam 890001 089 - Wien 22 484:23 + 263:38
Tomešová Daniela SJC8451 Sportcentrum Jičín DISK
Jedličková Adéla XHK8253 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Hejnová Aneta SPC9356 SPORTICUS team DISK
Kavaliauskiene Kristina 0030015 003 - LTU MTBO Team DISK
Vajda-Kovács Ágnes 14H8250 MTBO Hungary DISK
Coufalová Markéta TSU8894 LKT 80 Šumperk DISK
Baumann Viola 780001 078 - - DISK
Zamrzlová Eva SJC8759 Sportcentrum Jičín DISK
Berglová Lucie ZUP8250 MTBO ČZU Praha DISK
Žuchová Daniela SMR9750 SNS Smržovka DISK
Kuncová Jana UOL7854 SOB Olomouc DISK
Žuchová Nikola SMR9351 SNS Smržovka DISK
Itaniemi Janita GIG8051 GIGANT Orienteering DISK
Hidas-Mészáros Eszter 14H8251 MTBO Hungary DISK
Vosecká Veronika SPC8853 SPORTICUS team DISK
Kazdová Jana SJC7752 Sportcentrum Jičín DISK
Matoušková Petra BLI7650 MTBO Bludný kořen DISK
Buriánková Ivka SMR7450 SNS Smržovka DISK
Jedličková Jana XHK8351 MTBO Racing team Hradec Králové DISK
Mihelič Pogorelčnik Anja 45S - OK Slovenj Gradec DISK
W40
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Gelderman Marquita 14N6750 North West Orienteering Club 195:33
2. Aguilera Monica 220001 022 - Club Orientació Cataluny 198:37 + 3:04
3. Cipriani Milena 530001 053 - Panda or. Team Valsugana 206:00 + 10:27
4. Chmelíková Michaela GIG7550 GIGANT Orienteering 220:01 + 24:28
5. Veselá Iva ZUP7551 MTBO ČZU Praha 231:11 + 35:38
6. Honsová Lenka SMR7750 SNS Smržovka 232:48 + 37:15
7. Wohanková Gabriela VRL7652 OOS TJ Spartak Vrchlabí 233:00 + 37:27
8. Orsolya Marosffy 14H7200 MTBO Hungary 246:32 + 50:59
9. Rubaževičiene Giedre 190002 019 - OK Fortuna 253:16 + 57:43
10. Brunstedt Katja 650001 065 - OK OST Birkerod 256:49 + 61:16
11. Valíková Petra GIG7350 GIGANT Orienteering 260:46 + 65:13
12. Zambiasi Clizia 590001 059 - SEMIPERDO ORIENTEERING M 264:31 + 68:58
13. Frederickx An 440001 044 - ASUB Orientation 273:30 + 77:57
14. Naryshkina Olga 720002 072 - Kamvol Minsk 274:02 + 78:29
15. Linhartová Martina GIG7750 GIGANT Orienteering 274:16 + 78:43
16. Štreglová Andrea VRL7552 OOS TJ Spartak Vrchlabí 282:04 + 86:31
17. Michálková Alice GIG7650 GIGANT Orienteering 284:48 + 89:15
18. Kameníková Kateřina BOR7758 OK Jiskra Nový Bor 292:19 + 96:46
19. Blot Karine 27F7950 L.O. Sanchey 326:03 + 130:30
20. Reiibert-Hansen Katja 550004 055 - Allerod OK 333:45 + 138:12
21. Králová Dana TBM7650 KOS TJ Tesla Brno 335:11 + 139:38
22. Cuny Françoise 27F7951 L.O. Sanchey 354:35 + 159:02
23. Ranoniene Loreta 150001 015 - OK Fortuna 366:57 + 171:24
24. ANGELA GARCIA-HAWKINS 990002 099 - Los Angeles 402:12 + 206:39
Schwabová Kateřina TBM7371 KOS TJ Tesla Brno DISK
Gajdová Kristina VSP7752 USK Praha DISK
Vavrysová Lenka TZL7400 SKOB Zlín DISK
Villar Aurélie 260002 026 - Noyon CO DISK
Reinartaite Vaida 770001 077 - OK Fortuna DISK
Walther Katja 610001 061 - OLT Transdanubien DISK
Vanková Jana OKP7750 SK OK 24 Praha DISK
Patková Kateřina BOR7853 OK Jiskra Nový Bor DISK
Dobešová Monika KNC7151 Sokol Kostelec n. Č. l. DISK
Ryglová Kateřina TBM7372 KOS TJ Tesla Brno DISK
Městková Kateřina VSP7650 USK Praha DISK
Štěpánková Kateřina TBM7654 KOS TJ Tesla Brno DISK
Tumová Jana SJC7452 Sportcentrum Jičín DISK
Zemková Helena SLA7450 SKOB Slaný DISK
Votýpková Zuzana BOR7958 OK Jiskra Nový Bor DISK
Jašková Šárka ABR7751 A-team NOVO Bruntál DISK
Malá Alice TBM7991 KOS TJ Tesla Brno DISK
Lavinia Török 14H7250 MTBO Hungary DISK
Thomas Sylvia 48D6950 OL-Team Wehrsdorf DISK
Reichel Anke 840004 084 - ESV Dresden DISK
Lucassen Ute 840003 084 - ESV Dresden DISK
W50
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Maliňáková Eva TSU6550 LKT 80 Šumperk 211:27
2. Barnes Tamsin 430002 043 - Sunshine Orienteers 212:27 + 1:00
3. Dohnalová Jindra VIP6251 SK VIPrahlo 217:53 + 6:26
4. Abelová Ivana STB6798 TJ Stadion Nový Bor 219:20 + 7:53
5. Hnilica Sonja 27A6850 Wiener Schulcup WSC 235:29 + 24:02
6. Kubínová Jana SKV6751 TJ Slovan Karlovy Vary 248:46 + 37:19
7. guillot sylvie 450002 045 - VHSO 274:55 + 63:28
8. POURRE Valérie 670003 067 - BALISE 25 276:14 + 64:47
9. Rodriguez Paloma 930002 093 - Veleta 297:26 + 85:59
10. Havlíčková Jindra KNC6150 Sokol Kostelec n. Č. l. 326:15 + 114:48
11. Bernard-Moes Myriam 27F-050 L.O. Sanchey 330:20 + 118:53
12. Balažič Irena 45S6050 OK Slovenj Gradec 338:18 + 126:51
Hanley Karena 11G6350 GB MTBO squad DISK
Micko Roswitha 830002 083 - GO Harzberg / Bad Voesla DISK
Courtois Agnes 27F6450 L.O. Sanchey DISK
Finder Gabriele 25A6500 MTBO Youth Team Austria DISK
Sieber Meieli 950001 095 - OLG Wislig DISK
Spehr Uta 630001 063 - TUS Karlsruhe-Rueppurr DISK
Švarcbachová Jaroslava KNC6754 Sokol Kostelec n. Č. l. DISK
Thomas Sylvia 48D6900 OL-Team Wehrsdorf DISK
Knitlova Eva VAM DISK
Straussová Petra LDC6951 KOB Děčín DISK
Baumbach Heidi 690002 069 - Eisleber RC DISK
W60
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Andersen Tove 540002 054 - OK OST Birkerod 192:27
2. Králová Dana TSU5896 LKT 80 Šumperk 201:42 + 9:15
3. Lacigová Ivana VSP5950 USK Praha 205:52 + 13:25
4. Staneviciene Ruta 390004 039 - Dainava OK 222:31 + 30:04
5. Hausner Birgit 340003 034 - OK OST Birkerod 238:38 + 46:11
6. BONNORONT Dany 330003 033 - BOL D AIR 248:34 + 56:07
7. Perůtková Ivana TSU5850 LKT 80 Šumperk 253:09 + 60:42
8. Pospíšková Luisa TBM5959 KOS TJ Tesla Brno 276:50 + 84:23
Sonnenberg Olga 1ZD5850 Osnabrücker TB DISK
Lukavcová Lenka SMR5450 SNS Smržovka DISK
W70
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. MacLassen Annelise 280002 028 - Rold Skov OK 280:26
2. Kralova Eva VBA4751 ŠK VAZKA Bratislava 312:52 + 32:26
Brunstedt Kirsten 340001 034 - OK OST Birkerod DISK