Logo

Event results: Selection Race Long

Date:
2021/06/06
Place:
Srbská Kamenice
Organiser:
BOR - OK Jiskra Nový Bor
Used map:
Vlčí údolí
Director:
Picek Jan - R1
Referee:
Wolf Daniel - R1
Course setter:
Karvánek Petr - R1
Classes:
Men A     Men B     Women B     Women A    

Men A 11.50 km, 860 m, 18 controls

Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Fosser Kasper Norwegian Orienteering Federat 87:20
2. Hubmann Martin Swiss Orienteering 91:16 + 3:56
3. Hubmann Daniel Swiss Orienteering 91:37 + 4:17
4. Lundanes Olav Norwegian Orienteering Federat 94:14 + 6:54
5. Král Vojtěch Czech Orienteering Federation 94:20 + 7:00
6. Bergman Gustav Swedish Orienteering Federatio 94:32 + 7:12
7. Svensk Emil Swedish Orienteering Federatio 95:18 + 7:58
8. Ojanaho Olli Finnish Orienteering Federatio 95:45 + 8:25
9. Ridefelt Albin Swedish Orienteering Federatio 95:49 + 8:29
10. Kubelka Tomáš Czech Orienteering Federation 96:17 + 8:57
11. Kuukka Elias Finnish Orienteering Federatio 97:06 + 9:46
12. Nykodým Miloš Czech Orienteering Federation 98:15 + 10:55
13. Robertson Tim Orienteering New Zealand 98:21 + 11:01
14. Hector Simon Swedish Orienteering Federatio 98:44 + 11:24
15. Hlaváč Ondřej Czech Orienteering Federation 99:16 + 11:56
16. Kirmula Miika Finnish Orienteering Federatio 99:20 + 12:00
17. Lind William Swedish Orienteering Federatio 99:27 + 12:07
18. Imark Simon Swedish Orienteering Federatio 99:40 + 12:20
19. Kinneberg Eskil Norwegian Orienteering Federat 99:44 + 12:24
20. Rönnols Jens Swedish Orienteering Federatio 100:26 + 13:06
21. Bejmer Max Peter Swedish Orienteering Federatio 102:01 + 14:41
22. Paulins Arturs Kalevan Rasti 103:52 + 16:32
22. Hubáček Jonáš Czech Orienteering Federation 103:52 + 16:32
24. Thrane Odum Soren Danish Orienteering-Federation 104:04 + 16:44
25. Johansson Anton Swedish Orienteering Federatio 105:25 + 18:05
26. Kubát Pavel Czech Orienteering Federation 106:33 + 19:13
27. Edsen Jakob Danish Orienteering-Federation 107:04 + 19:44
28. Granqvist Emil Swedish Orienteering Federatio 107:17 + 19:57
29. Ek-Larsson Johan Swedish Orienteering Federatio 107:23 + 20:03
30. Zernis Rudolfs Kalevan Rasti 108:04 + 20:44
31. Bartkevicius Algirdas Lithuanian Military Orienteeri 108:25 + 21:05
32. Kettner Vojtěch Czech Orienteering Federation 108:44 + 21:24
33. Obro Emil Danish Orienteering-Federation 109:00 + 21:40
34. Roudný Martin Czech Orienteering Federation 111:51 + 24:31
35. Krumins Rihards Latvian Orienteering Federatio 112:01 + 24:41
36. Upitis Uldis Turun Metsänkävijät 112:03 + 24:43
37. Inderst Sebastian Italian Orienteering Federatio 112:23 + 25:03
38. Sýkora Vojtěch Czech Orienteering Federation 113:25 + 26:05
39. Křivda Tomáš Czech Orienteering Federation 114:24 + 27:04
40. Sirakov Ivan Bulgarian Orienteering Federat 114:55 + 27:35
41. Steinthal Jacob Danish Orienteering-Federation 115:35 + 28:15
42. Schoning Eskil Danish Orienteering-Federation 116:03 + 28:43
43. Ivandjikov Boyan Bulgarian Orienteering Federat 118:07 + 30:47
44. Andersson Rassmus Swedish Orienteering Federatio 118:36 + 31:16
45. Hirš Otakar Czech Orienteering Federation 119:17 + 31:57
46. Petržela Jan Czech Orienteering Federation 120:54 + 33:34
47. Moller Jess Rasmus Danish Orienteering-Federation 123:45 + 36:25
48. Stulgys Donatas Lithuanian Military Orienteeri 133:16 + 45:56
49. Atanasov Apostol Bulgarian Orienteering Federat 134:57 + 47:37
50. Vad Kristian Danish Orienteering-Federation 145:29 + 58:09
51. Stridh Dag Swedish Orienteering Federatio 148:22 + 61:02
52. Sig Tranberg Oscar Danish Orienteering-Federation 150:37 + 63:17
Johannesson Henrik Swedish Orienteering Federatio DISK
Vandas Daniel Czech Orienteering Federation DISK
Glonek Jakub Czech Orienteering Federation DISK
Bertuks Edgars Turun Metsänkävijät DISK
Ivanov Ivaylo Bulgarian Orienteering Federat DISK
Zernis Emils Latvian Orienteering Federatio DISK
Penchev Kalin Bulgarian Orienteering Federat DISK
Sjöberg Oskar Swedish Orienteering Federatio DISK
Syrjäläinen Topi Finnish Orienteering Federatio DISK
Barauskas Rokas Lithuanian Orienteering Federa DISK
Semík Ondřej Czech Orienteering Federation DISK
Dulius Dominykas Lithuanian Orienteering Federa DISK
Bořánek Michal Czech Orienteering Federation DISK
Bidstrup Moller Laurits Danish Orienteering-Federation DISK
Regborn Martin Swedish Orienteering Federatio DISK
Cederberg Björn Danish Orienteering-Federation DISK
Minář Marek Czech Orienteering Federation DISK

Men B 11.50 km, 860 m, 17 controls

Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. BASSET Lucas French Orienteering Federation 92:29
2. Ymsén Gernot Austrian Orienteering Federati 97:36 + 5:07
3. Olejnik Michał Polish Orienteering Federation 98:47 + 6:18
4. Sild Timo Estonian Orienteering Federati 99:03 + 6:34
5. PERRIN Mathieu French Orienteering Federation 99:18 + 6:49
6. Blumenstein Bojan Deutscher Turner Bund 100:25 + 7:56
7. Casanova Riccardo Deutscher Turner Bund 102:44 + 10:15
8. Hennseler Ole Deutscher Turner Bund 102:48 + 10:19
9. Glibov Ruslan Ukrainian Orienteering Federat 102:54 + 10:25
10. Sild Lauri Estonian Orienteering Federati 103:13 + 10:44
11. Street Ralph British Orienteering 103:14 + 10:45
12. CAPBERN Loic French Orienteering Federation 103:34 + 11:05
13. Bakó Áron Hungarian Orienteering Federat 104:30 + 12:01
14. Haines Hector British Orienteering 104:43 + 12:14
15. Taivainen Olli-Markus Estonian Orienteering Federati 104:46 + 12:17
16. Panchenko Artem Ukrainian Orienteering Federat 105:02 + 12:33
17. Kowalski Wojciech Polish Orienteering Federation 105:18 + 12:49
18. Späth Felix Deutscher Turner Bund 105:35 + 13:06
19. Pryjma Fryderyk Polish Orienteering Federation 107:58 + 15:29
20. ROUX Corentin French Orienteering Federation 108:05 + 15:36
21. Gerber Csaba Hungarian Orienteering Federat 108:27 + 15:58
22. Baumholczer Máté Hungarian Orienteering Federat 108:29 + 16:00
23. MOULET Quentin French Orienteering Federation 108:42 + 16:13
24. Hychko Vitalii Ukrainian Orienteering Federat 110:10 + 17:41
25. Llorens Caellas Pau Spanish Orienteering Federatio 110:44 + 18:15
26. Jonáš Adam Slovak Orienteering Federation 110:55 + 18:26
27. Divin Péter Hungarian Orienteering Federat 111:24 + 18:55
28. Döllgast Moritz Deutscher Turner Bund 111:26 + 18:57
29. Ollin Heino Estonian Orienteering Federati 111:44 + 19:15
30. Dudley Josh British Orienteering 113:15 + 20:46
31. Krajčík Michal Slovak Orienteering Federation 113:22 + 20:53
32. Serrallonga Arqués Marc Spanish Orienteering Federatio 113:50 + 21:21
33. Piják Ondrej Slovak Orienteering Federation 115:07 + 22:38
34. Pompura Daniel Slovak Orienteering Federation 116:13 + 23:44
35. Kubina Filip Slovak Orienteering Federation 116:20 + 23:51
36. Shcherbakov Denys Ukrainian Orienteering Federat 116:47 + 24:18
37. Gil Marcos Eduardo Spanish Orienteering Federatio 117:47 + 25:18
38. Féder Medard Slovak Orienteering Federation 118:56 + 26:27
39. COUPAT Vincent French Orienteering Federation 119:03 + 26:34
40. Prieto del Campo Álvaro Spanish Orienteering Federatio 119:57 + 27:28
41. Bernaciak Aleksander Polish Orienteering Federation 120:16 + 27:47
42. Yogev Rotem Israel Sport Orienteering Asso 121:03 + 28:34
43. Yasur Rotem Israel Sport Orienteering Asso 121:21 + 28:52
44. Bukovac Pavol Slovak Orienteering Federation 121:26 + 28:57
45. Heinmann Kristo Estonian Orienteering Federati 121:56 + 29:27
46. Knor Martin Slovak Orienteering Federation 122:30 + 30:01
47. Dutkowski Mikołaj Polish Orienteering Federation 123:21 + 30:52
48. Van Baelen Michaël Belgian Orienteering Federatio 124:57 + 32:28
49. Mitzafon Peleg Israel Sport Orienteering Asso 125:28 + 32:59
50. Riley Anthony Orienteering USA 125:50 + 33:21
51. Leeuws Evert Belgian Orienteering Federatio 127:16 + 34:47
52. Mižúr Peter Slovak Orienteering Federation 128:37 + 36:08
52. Ormay Mihály Hungarian Orienteering Federat 128:37 + 36:08
54. Goldschmidt Tobiáš Slovak Orienteering Federation 133:29 + 41:00
55. Vich Díaz-Guerra Quim Spanish Orienteering Federatio 135:18 + 42:49
56. Cotillas Moya David Spanish Orienteering Federatio 141:29 + 49:00
57. Šurgan Štefan Slovak Orienteering Federation 150:19 + 57:50
TRANCHAND Frédéric French Orienteering Federation DISK
Bujdosó Zoltán Hungarian Orienteering Federat DISK
Kolbe Colin Deutscher Turner Bund DISK
Pawlak Bartosz Polish Orienteering Federation DISK
Drągowski Kuba Polish Orienteering Federation DISK
Hraboš Matej Slovak Orienteering Federation DISK
Polianytsia Stanislav Ukrainian Orienteering Federat DISK
Gösswein Csaba Hungarian Orienteering Federat DISK
Balas Maksym Ukrainian Orienteering Federat DISK
Yasur Nitsan Israel Sport Orienteering Asso DISK
Manor Itay Israel Sport Orienteering Asso DISK

Women B 7.50 km, 580 m, 14 controls

Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. BASSET Isia French Orienteering Federation 80:16
2. Gárdonyi Csilla Hungarian Orienteering Federat 81:40 + 1:24
3. Wiśniewska Hanna Polish Orienteering Federation 85:36 + 5:20
4. Weiler Virag Hungarian Orienteering Federat 86:47 + 6:31
5. Arbter Anja Austrian Orienteering Federati 89:42 + 9:26
6. Kaasiku Evely Estonian Orienteering Federati 89:58 + 9:42
7. Hornik Aleksandra Polish Orienteering Federation 90:53 + 10:37
8. Lösch Susen Deutscher Turner Bund 91:46 + 11:30
9. Rihma Annika Estonian Orienteering Federati 92:43 + 12:27
10. Friedrichs Birte Deutscher Turner Bund 92:44 + 12:28
11. Sárközy Zsófia Hungarian Orienteering Federat 93:26 + 13:10
12. Tsyvilska Feia Ukrainian Orienteering Federat 93:59 + 13:43
13. Shepherd Jo British Orienteering 95:11 + 14:55
14. Postelniak Olena Ukrainian Orienteering Federat 95:32 + 15:16
15. Kézdy Borbála Hungarian Orienteering Federat 97:12 + 16:56
16. Miklušová Tamara Slovak Orienteering Federation 97:39 + 17:23
17. Nieke Patricia Deutscher Turner Bund 97:43 + 17:27
18. Taylor Cat British Orienteering 98:01 + 17:45
19. Zimmermann Margret Estonian Orienteering Federati 98:43 + 18:27
20. Mérő Dominika Hungarian Orienteering Federat 98:55 + 18:39
21. Uiboupin Kerstin Estonian Orienteering Federati 102:27 + 22:11
22. Cych Agnieszka Polish Orienteering Federation 104:52 + 24:36
23. Weissová Ľuboslava Slovak Orienteering Federation 105:09 + 24:53
24. Gwóźdź Ewa Polish Orienteering Federation 106:04 + 25:48
25. Winkler Leonore Deutscher Turner Bund 106:28 + 26:12
26. Pitirimova Olena Ukrainian Orienteering Federat 108:23 + 28:07
27. Haug Marianne Estonian Orienteering Federati 110:49 + 30:33
28. Basarán van Ham Kika Spanish Orienteering Federatio 112:36 + 32:20
29. Gerber Csenge Hungarian Orienteering Federat 113:40 + 33:24
30. Camarasa Pérez Ana Spanish Orienteering Federatio 114:23 + 34:07
31. Sedileková Ela Slovak Orienteering Federation 115:00 + 34:44
32. Starke Paula Deutscher Turner Bund 121:36 + 41:20
33. Misas Bernardino Lucía Spanish Orienteering Federatio 122:12 + 41:56
34. Pijáková Barbora Slovak Orienteering Federation 123:29 + 43:13
35. Serrallonga Rosell Mar Spanish Orienteering Federatio 126:00 + 45:44
36. Isabel Toledo Navarro Ana Spanish Orienteering Federatio 127:40 + 47:24
37. Kubinová Katarína Slovak Orienteering Federation 142:11 + 61:55
38. Hänsel Hannah Deutscher Turner Bund 161:11 + 80:55
Guijo Alonso Marta Spanish Orienteering Federatio DISK
Prieto del Campo María Spanish Orienteering Federatio DISK
HANAUER Florence French Orienteering Federation DISK
DUDOIGNON Chloé French Orienteering Federation DISK
BEAUVIR Maëlle French Orienteering Federation DISK
CLOUARD Lucile French Orienteering Federation DISK
FOLTZER Cécile French Orienteering Federation DISK
BASSET Juliette French Orienteering Federation DISK
CALANDRY Cécile French Orienteering Federation DISK

Women A 7.50 km, 580 m, 14 controls

Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1. Alexandersson Tove Swedish Orienteering Federatio 71:09
2. Hagström Sara Swedish Orienteering Federatio 73:07 + 1:58
3. Aebersold Simona Swiss Orienteering 77:15 + 6:06
4. Risby Lisa Swedish Orienteering Federatio 78:21 + 7:12
5. Öberg Johanna Swedish Orienteering Federatio 78:35 + 7:26
6. Janošíková Tereza Czech Orienteering Federation 80:42 + 9:33
7. Mechlová Lenka Czech Orienteering Federation 80:46 + 9:37
8. Indráková Adéla Czech Orienteering Federation 80:59 + 9:50
9. Knapová Jana Czech Orienteering Federation 82:07 + 10:58
10. Sianoja Maija Finnish Orienteering Federatio 82:44 + 11:35
11. Gemperle Natalia Russian Orienteering Federatio 83:04 + 11:55
12. Lundberg Hanna Swedish Orienteering Federatio 83:37 + 12:28
13. Kosová Denisa Czech Orienteering Federation 84:38 + 13:29
14. Cederberg Line Danish Orienteering-Federation 85:17 + 14:08
15. Ohlsson Karolin Swedish Orienteering Federatio 85:54 + 14:45
16. Mironova Svetlana Russian Orienteering Federatio 87:01 + 15:52
17. Thrane Odum Miri Danish Orienteering-Federation 87:23 + 16:14
18. Bjessmo Emma Swedish Orienteering Federatio 87:41 + 16:32
19. Olsson Alva Swedish Orienteering Federatio 87:47 + 16:38
20. Šimková Johanka Czech Orienteering Federation 88:44 + 17:35
21. Sieglová Eliška Czech Orienteering Federation 89:29 + 18:20
22. Horčičková Vendula Czech Orienteering Federation 89:46 + 18:37
23. Čechová Tereza Czech Orienteering Federation 90:23 + 19:14
24. Tjernlund Ellinor Swedish Orienteering Federatio 90:30 + 19:21
25. Forsgren Lilian Swedish Orienteering Federatio 91:17 + 20:08
26. Simosen Annika Danish Orienteering-Federation 91:36 + 20:27
27. Lind Josefine Danish Orienteering-Federation 91:43 + 20:34
28. Teplá Karolína Czech Orienteering Federation 91:48 + 20:39
29. Vyhnálková Barbora Czech Orienteering Federation 93:41 + 22:32
30. Chaloupská Barbora Czech Orienteering Federation 93:59 + 22:50
31. Peterová Jana Czech Orienteering Federation 94:17 + 23:08
32. Falck Weber Amanda Danish Orienteering-Federation 94:30 + 23:21
33. Agervig Kristiansson Ida Danish Orienteering-Federation 94:59 + 23:50
34. Štičková Anna Czech Orienteering Federation 96:06 + 24:57
35. Friberg Klysner Nicoline Danish Orienteering-Federation 97:19 + 26:10
36. Ivanova Kristina Bulgarian Orienteering Federat 97:50 + 26:41
37. Dyaksova Andreya Bulgarian Orienteering Federat 99:23 + 28:14
38. Gotseva Liliana Bulgarian Orienteering Federat 99:26 + 28:17
39. Kracht Agnes Danish Orienteering-Federation 99:36 + 28:27
40. Nechanická Klára Czech Orienteering Federation 101:14 + 30:05
41. Kuze Elza Latvian Orienteering Federatio 101:31 + 30:22
42. Gvildyte Tekle Emilija Lithuanian Military Orienteeri 106:04 + 34:55
43. Sirma Signe Latvian Orienteering Federatio 109:53 + 38:44
44. Markussen Lotte Danish Orienteering-Federation 109:57 + 38:48
45. Valaite Indre Lithuanian Military Orienteeri 114:35 + 43:26
46. Börjesson-Eriksson Jennie Swedish Orienteering Federatio 115:31 + 44:22
47. Dyaksova Evangelina Bulgarian Orienteering Federat 116:57 + 45:48
48. Börjesson-Eriksson Johanna Swedish Orienteering Federatio 135:33 + 64:24
49. Gineikaite Ugne Lithuanian Orienteering Federa 136:29 + 65:20
50. Rutkauskaite Kaste Lithuanian Orienteering Federa 141:47 + 70:38
Karhola Lotta Finnish Orienteering Federatio DISK
Gjotterup Caroline Danish Orienteering-Federation DISK
Strand Lina Swedish Orienteering Federatio DISK
Harju Venla Finnish Orienteering Federatio DISK
Meister Annick Swiss Orienteering DISK
Mänsson Elin Swedish Orienteering Federatio DISK
Teini Marika Finnish Orienteering Federatio DISK