Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Valík Adam | VIV0301 | GIGANT Orienteering | 59:08 | ||
2. | Břeň Daniel | SJC0102 | TJ Sportcentrum Jičín | 61:05 | + 1:57 | |
3. | Humlíček Tomáš | SBK0101 | KOB Start Blansko | 64:08 | + 5:00 | |
4. | Socha Ondřej | BOR0302 | OK Jiskra Nový Bor | 64:12 | + 5:04 | |
5. | Svoboda Vojtěch | VPM0207 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 64:30 | + 5:22 | |
6. | Hyla Damian | 47P0100 | LUKS Azymek Zdzieszowice | 65:08 | + 6:00 | |
7. | Štáfek Ondřej | SKL0401 | SMS Team Kladno | 69:56 | + 10:48 | |
8. | Procinger Jakub | VRL0305 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 70:27 | + 11:19 | |
9. | Kabát Martin | EKP0412 | VŠTJ Ekonom Praha | 72:50 | + 13:42 | |
10. | Kroc Kryštof | VIV0100 | GIGANT Orienteering | 72:56 | + 13:48 | |
11. | Procinger Jan | VRL0102 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 85:33 | + 26:25 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jaroszek Jakub | Polish National Youth Team | 73:38 | |||
2. | Zebrowski Artur | Polish National Youth Team | 82:37 | + 8:59 | ||
3. | Micko Tobias | Austrian-MTBO-Youth-Team | 83:43 | + 10:05 | ||
4. | Nowak Bartosz | Polish National Youth Team | 86:58 | + 13:20 | ||
5. | Hruška Tomáš | ABR0001 | A-team NOVO Bruntál | 91:04 | + 17:26 | |
6. | Valík Tomáš | VIV0000 | GIGANT Orienteering | 96:36 | + 22:58 | |
7. | Kratky Paul | Austrian-MTBO-Youth-Team | 99:35 | + 25:57 | ||
8. | Janowski Bartlomiej | Polish National Youth Team | 101:07 | + 27:29 | ||
9. | Obstoj Adam | 47P0000 | LUKS Azymek Zdzieszowice | 101:13 | + 27:35 | |
10. | Wohanka Richard | SLA0100 | SKOB Slaný | 103:22 | + 29:44 | |
11. | Zemko Zdeněk | SLA9900 | SKOB Slaný | 103:24 | + 29:46 | |
12. | Kašpar František | SLA9800 | SKOB Slaný | 118:27 | + 44:49 | |
13. | Kubát Tomáš | VRL0001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 144:47 | + 71:09 | |
14. | Vacek Jan | PGP0004 | SK Praga | 151:57 | + 78:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Muller Matej | VBA9601 | ŠK VAZKA Bratislava | 93:45 | ||
2. | Šňupárek Václav | TZL9548 | SKOB Zlín | 100:27 | + 6:42 | |
3. | Ludvík Matyáš | STB9801 | TJ Stadion Nový Bor | 109:21 | + 15:36 | |
4. | Kanta Martin | XPU9705 | PARDUBICE BIKERS | 109:25 | + 15:40 | |
5. | Mišoň Matěj | SMR9801 | SK SNS Smržovka | 118:34 | + 24:49 | |
6. | Czerniak Lukasz | Polish National Youth Team | 127:40 | + 33:55 | ||
7. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 134:43 | + 40:58 | |
8. | Vávra Martin | HOR9700 | TJ Jiskra Hořice | 147:37 | + 53:52 | |
Čully Andrej | VBA9501 | ŠK VAZKA Bratislava | DISK | |||
Német Michal | BOR | OK Jiskra Nový Bor | DISK | |||
Charvát Jan | VRL9601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | |||
Takáč Teodor | VBA9641 | ŠK VAZKA Bratislava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Waldmann Andreas | Austria MTBO Team | 99:48 | |||
2. | Ševčík Martin | TBM7632 | KOS TJ Tesla Brno | 100:30 | + 0:42 | |
3. | Hradil Jiří | TZL8604 | SKOB Zlín | 102:28 | + 2:40 | |
4. | Haselsberger Kevin | Austria MTBO Team | 103:00 | + 3:12 | ||
5. | Ludvík Vojtěch | STB9301 | TJ Stadion Nový Bor | 103:01 | + 3:13 | |
6. | Pospíšek Marek | TBM8907 | KOS TJ Tesla Brno | 103:22 | + 3:34 | |
7. | Stránský Vojtěch | KPY9000 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 104:07 | + 4:19 | |
8. | Exler Florian | Austria MTBO Team | 105:52 | + 6:04 | ||
9. | Lauerman Jan | SJI7419 | OK Jihlava | 106:21 | + 6:33 | |
10. | Laciga Radek | VSP8200 | USK Praha | 107:14 | + 7:26 | |
11. | Tišnovský Martin | TBM9120 | KOS TJ Tesla Brno | 107:24 | + 7:36 | |
12. | Svoboda Honza | SMR7901 | SK SNS Smržovka | 107:41 | + 7:53 | |
13. | Bogar František | BOR8904 | OK Jiskra Nový Bor | 111:10 | + 11:22 | |
14. | Štěpánek Martin | TBM7327 | KOS TJ Tesla Brno | 111:29 | + 11:41 | |
15. | Rygl Jaroslav | TBM7044 | KOS TJ Tesla Brno | 112:24 | + 12:36 | |
16. | Graubner Jan | TZL8236 | SKOB Zlín | 113:06 | + 13:18 | |
17. | Bouchal Jiří | VPM8449 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 113:45 | + 13:57 | |
18. | Gromadka Maciej | Polish national team | 114:05 | + 14:17 | ||
19. | Buriánek Vojta | SMR7801 | SK SNS Smržovka | 114:09 | + 14:21 | |
20. | Les Martin | VPM7906 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 117:11 | + 17:23 | |
21. | Šurgan Štefan | VBA7941 | ŠK VAZKA Bratislava | 117:36 | + 17:48 | |
22. | Vala Radek | ABR8401 | A-team NOVO Bruntál | 118:28 | + 18:40 | |
23. | Ticháček Radek | SJC7801 | TJ Sportcentrum Jičín | 119:18 | + 19:30 | |
24. | Vanka Petr | OKP6801 | SK OK 24 Praha | 119:38 | + 19:50 | |
25. | Kopecký Pavel | VSP7800 | USK Praha | 119:42 | + 19:54 | |
26. | Štěňha Martin | EKP7608 | VŠTJ Ekonom Praha | 120:09 | + 20:21 | |
27. | Wojtynek Sebastian | Polish national team | 120:16 | + 20:28 | ||
28. | Jaroszek Radoslaw | Polish national team | 121:00 | + 21:12 | ||
29. | Sajal Martin | EKP7803 | VŠTJ Ekonom Praha | 121:04 | + 21:16 | |
30. | Pucherna Jan | ZUP7702 | MTBO ČZU Praha | 121:25 | + 21:37 | |
31. | Obuškevič Jan | SMR7000 | SK SNS Smržovka | 122:04 | + 22:16 | |
32. | Pilka Matej | SPE8305 | KOB Sokol Pezinok | 122:12 | + 22:24 | |
33. | Peths Matěj | ABR8501 | A-team NOVO Bruntál | 122:27 | + 22:39 | |
34. | Fajtl Jaroslav | VPM9001 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 122:57 | + 23:09 | |
35. | Sedláček Petr | TSU8109 | LKT 80 Šumperk | 123:04 | + 23:16 | |
36. | Urban Miroslav | DMS7900 | Dynamo Malá Skála | 125:18 | + 25:30 | |
37. | Jašek Petr | ABR7601 | A-team NOVO Bruntál | 126:25 | + 26:37 | |
38. | Wohanka Pavel | VRL7501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 127:21 | + 27:33 | |
39. | Jalový Milan | RBK8347 | SK Radioklub Blansko | 127:53 | + 28:05 | |
40. | Pucherna Eduard | SMR7401 | SK SNS Smržovka | 128:10 | + 28:22 | |
41. | Faltejsek Lukáš | XPU7725 | PARDUBICE BIKERS | 130:34 | + 30:46 | |
42. | Uhmann Petr | TBM8307 | KOS TJ Tesla Brno | 131:23 | + 31:35 | |
43. | Rygl Miroslav | TBM7205 | KOS TJ Tesla Brno | 135:15 | + 35:27 | |
44. | Lukavec Petr | SMR7800 | SK SNS Smržovka | 135:17 | + 35:29 | |
45. | Pucherna Petr | ZUP8002 | MTBO ČZU Praha | 137:05 | + 37:17 | |
46. | Hora Vojtěch | VSP8301 | USK Praha | 142:22 | + 42:34 | |
Šinkovský Roman | NNN Neregistrovaní | 124:49 | + 25:01 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Schwab David | TBM7401 | KOS TJ Tesla Brno | 99:03 | ||
2. | Kurz Pavel | EKP7408 | VŠTJ Ekonom Praha | 100:03 | + 1:00 | |
3. | Plíhal Tomáš | SJI8509 | OK Jihlava | 100:14 | + 1:11 | |
4. | Kazda Jiří | SJC8006 | TJ Sportcentrum Jičín | 101:26 | + 2:23 | |
5. | Švadlena Pavel | CHC7502 | K.O.B. Choceň | 101:40 | + 2:37 | |
6. | Kovář Miroslav | SCP8103 | OK Sparta Praha | 102:27 | + 3:24 | |
7. | Hons Miši | SMR7700 | SK SNS Smržovka | 103:11 | + 4:08 | |
8. | Bezouška Tomáš | DMS7601 | Dynamo Malá Skála | 103:14 | + 4:11 | |
9. | Tománek Otakar | VLI8300 | Slavia Liberec orienteering | 103:24 | + 4:21 | |
10. | Moravec Štěpán | SJI8101 | OK Jihlava | 103:39 | + 4:36 | |
11. | Buchtík Ondřej | VLI8101 | Slavia Liberec orienteering | 104:45 | + 5:42 | |
12. | Tomeček Karel | TSU8300 | LKT 80 Šumperk | 105:58 | + 6:55 | |
13. | Kalina Miroslav | EKP8211 | VŠTJ Ekonom Praha | 108:15 | + 9:12 | |
14. | Merenus Štěpán | EKP8401 | VŠTJ Ekonom Praha | 108:30 | + 9:27 | |
15. | Bergl Tomáš | ZUP7800 | MTBO ČZU Praha | 110:18 | + 11:15 | |
16. | Buchtík Aleš | XBM8201 | PELL’S ABND RACING TEAM | 110:51 | + 11:48 | |
17. | Kratochvíl Karel | ABR7001 | A-team NOVO Bruntál | 111:04 | + 12:01 | |
18. | Šebesta Petr | ZUP7604 | MTBO ČZU Praha | 112:20 | + 13:17 | |
19. | Šňupárek Ondřej | TZL6949 | SKOB Zlín | 112:47 | + 13:44 | |
20. | Kolář Rudolf | ABR6301 | A-team NOVO Bruntál | 113:13 | + 14:10 | |
21. | Vrabec Ondřej | SCP8303 | OK Sparta Praha | 113:32 | + 14:29 | |
22. | Medlík Jan | TSU8246 | LKT 80 Šumperk | 113:54 | + 14:51 | |
23. | Štáfek Pavel | SKL7401 | SMS Team Kladno | 119:02 | + 19:59 | |
24. | Humlíček Aleš | SBK7539 | KOB Start Blansko | 119:28 | + 20:25 | |
25. | Šenk Petr | VBA8001 | ŠK VAZKA Bratislava | 120:30 | + 21:27 | |
26. | Jiráček Josef | SBK8501 | KOB Start Blansko | 120:38 | + 21:35 | |
27. | Urban Jan | SBK7537 | KOB Start Blansko | 120:50 | + 21:47 | |
28. | Mikan Albert | EKP8606 | VŠTJ Ekonom Praha | 122:09 | + 23:06 | |
29. | Drobník Lukáš | SJC8500 | TJ Sportcentrum Jičín | 126:25 | + 27:22 | |
30. | Pucher Filip | ZUP7404 | MTBO ČZU Praha | 128:20 | + 29:17 | |
31. | Müller Pavel | JEP7900 | Jehlanka Team | 136:24 | + 37:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gebas Miroslav | XBM8102 | PELL’S ABND RACING TEAM | 81:53 | ||
2. | Izdný Pavel | SJI7613 | OK Jihlava | 82:30 | + 0:37 | |
3. | Smrt Martin | EKP8431 | VŠTJ Ekonom Praha | 82:32 | + 0:39 | |
4. | Musil Pavel | SJC7705 | TJ Sportcentrum Jičín | 84:03 | + 2:10 | |
5. | Polášek Radek | TBM8008 | KOS TJ Tesla Brno | 84:46 | + 2:53 | |
6. | Hodoň Miroslav | VIV8100 | GIGANT Orienteering | 85:32 | + 3:39 | |
7. | Novák Libor | OKP9100 | SK OK 24 Praha | 85:39 | + 3:46 | |
8. | Štochel Miroslav | MFP9300 | VŠSK MFF UK Praha | 85:56 | + 4:03 | |
9. | Bezděk Václav | ABR8502 | A-team NOVO Bruntál | 86:17 | + 4:24 | |
10. | Havlíček Tomáš | KNC8700 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 86:30 | + 4:37 | |
11. | Lučan Vladimír | XPU7710 | PARDUBICE BIKERS | 86:31 | + 4:38 | |
12. | Šmíd Ivo | SJC7700 | TJ Sportcentrum Jičín | 87:47 | + 5:54 | |
13. | Horák Pavel | VSP7200 | USK Praha | 88:47 | + 6:54 | |
14. | Janda Martin | DOB8002 | KOB Dobruška | 89:02 | + 7:09 | |
15. | Jirásek Aleš | XPU7601 | PARDUBICE BIKERS | 89:06 | + 7:13 | |
16. | Jirka Jakub | VPM7905 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 89:37 | + 7:44 | |
17. | Bitter Aleš | KNC8803 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 90:12 | + 8:19 | |
18. | Jiran Václav | XBM7601 | PELL’S ABND RACING TEAM | 90:19 | + 8:26 | |
19. | La Carbonara Claudio | TBM7337 | KOS TJ Tesla Brno | 92:28 | + 10:35 | |
20. | Nedopílek David | SVR7600 | TJ Švýcárna | 93:36 | + 11:43 | |
21. | Hýbl Lukáš | VIP7504 | SK VIPrahlo | 94:04 | + 12:11 | |
22. | Laciga Jakub | VSP9100 | USK Praha | 94:50 | + 12:57 | |
23. | Meier Milan | VLI7301 | Slavia Liberec orienteering | 95:50 | + 13:57 | |
24. | Hegner Lukáš | LPM8104 | OK Lokomotiva Plzeň | 96:17 | + 14:24 | |
25. | Vaněček Jan | ZUP8003 | MTBO ČZU Praha | 97:01 | + 15:08 | |
26. | Sedlák Radek | XPU7501 | PARDUBICE BIKERS | 97:42 | + 15:49 | |
27. | Zít Jan | LDC8200 | KOB Děčín | 98:41 | + 16:48 | |
28. | Hlaváč David | JIL7501 | OK Jilemnice | 98:43 | + 16:50 | |
29. | Bartoš Marián | VSP8201 | USK Praha | 99:16 | + 17:23 | |
30. | Ančic Ľuboš | VBA8101 | ŠK VAZKA Bratislava | 99:44 | + 17:51 | |
31. | Pátek Richard | SBK7609 | KOB Start Blansko | 102:04 | + 20:11 | |
32. | Maňásek Josef | SVR7700 | TJ Švýcárna | 102:13 | + 20:20 | |
33. | Ouhrabka Jakub | EKP8003 | VŠTJ Ekonom Praha | 104:32 | + 22:39 | |
34. | Komín David | LME7401 | SK Los Mělník | 104:54 | + 23:01 | |
35. | Ohera Karel | BLI7803 | MTBO Bludný kořen | 107:27 | + 25:34 | |
36. | Ištok Martin | BLI8001 | MTBO Bludný kořen | 108:14 | + 26:21 | |
37. | Sochor Jan | SBK6922 | KOB Start Blansko | 116:42 | + 34:49 | |
Urbaník Robert | VLI7002 | Slavia Liberec orienteering | DISK | |||
Krnáč Peter | 34S7700 | Viatoris Zvolen | DISK | |||
Hons Lukáš | XPU8005 | PARDUBICE BIKERS | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Karkoš Petr | XCR7300 | MTB Chrudim | 58:22 | ||
2. | Zajíc Josef | LOV7601 | lepus.cz | 62:21 | + 3:59 | |
3. | Havlík Ctibor | SJC8105 | TJ Sportcentrum Jičín | 64:16 | + 5:54 | |
4. | Tesař Daniel | VPM8203 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 66:12 | + 7:50 | |
5. | Nožička Jiří | XPU8001 | PARDUBICE BIKERS | 71:24 | + 13:02 | |
6. | Pastuszek Jakub | VSP7500 | USK Praha | 72:28 | + 14:06 | |
7. | Kasal Vít | SJI7812 | OK Jihlava | 75:21 | + 16:59 | |
8. | Žemlička Jan | XPU8303 | PARDUBICE BIKERS | 76:42 | + 18:20 | |
9. | Preisler Leoš | DMS7600 | Dynamo Malá Skála | 78:21 | + 19:59 | |
10. | Havlůj František | VSP8308 | USK Praha | 80:11 | + 21:49 | |
11. | Kubíček Zdeněk | 5BC7200 | OK Mnichovo Hradiště | 82:15 | + 23:53 | |
12. | Hečko Michal | TZL7749 | SKOB Zlín | 85:32 | + 27:10 | |
13. | Jágr Jaroslav | SBK7549 | KOB Start Blansko | 89:28 | + 31:06 | |
14. | Bochňák Zbyněk | LOV7600 | lepus.cz | 97:21 | + 38:59 | |
15. | Růžek Lukáš | PBM8500 | TJ Spartak 1. Brněnská | 100:51 | + 42:29 | |
16. | Šrom Michal | XPU8515 | PARDUBICE BIKERS | 101:12 | + 42:50 | |
17. | Nožička Pavel | XPU7803 | PARDUBICE BIKERS | 102:23 | + 44:01 | |
18. | Dvořák František | LDC7701 | KOB Děčín | 113:35 | + 55:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kouřimský Jan | SLA7200 | SKOB Slaný | 88:41 | ||
2. | Malátek Rastislav | VBA7401 | ŠK VAZKA Bratislava | 95:54 | + 7:13 | |
3. | Šmahel David | TBM7407 | KOS TJ Tesla Brno | 96:18 | + 7:37 | |
4. | Toloch Alexandr | VIV7000 | GIGANT Orienteering | 97:55 | + 9:14 | |
5. | Klech Richard | VRB7201 | SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P. | 99:28 | + 10:47 | |
6. | Horák Martin | LDC7100 | KOB Děčín | 100:04 | + 11:23 | |
7. | Rejholec Michal | BOR7412 | OK Jiskra Nový Bor | 100:17 | + 11:36 | |
8. | Svoboda Ivan | SMR6200 | SK SNS Smržovka | 100:56 | + 12:15 | |
9. | Linhart Aleš | VIV7200 | GIGANT Orienteering | 102:14 | + 13:33 | |
10. | Šňupárek Martin | XBM7107 | PELL’S ABND RACING TEAM | 102:28 | + 13:47 | |
10. | Tišnovský Zdeněk | TBM6620 | KOS TJ Tesla Brno | 102:28 | + 13:47 | |
12. | Kroc Dalibor | VIV7400 | GIGANT Orienteering | 103:34 | + 14:53 | |
13. | Král Jan | XBM6903 | PELL’S ABND RACING TEAM | 103:35 | + 14:54 | |
14. | Skoupý Jan | VIV7001 | GIGANT Orienteering | 104:05 | + 15:24 | |
15. | Zrník Tomáš | VIV7118 | GIGANT Orienteering | 104:38 | + 15:57 | |
16. | Tuma Jaroslav | SJC7305 | TJ Sportcentrum Jičín | 105:10 | + 16:29 | |
17. | Kunz Martin | VIV7100 | GIGANT Orienteering | 105:57 | + 17:16 | |
18. | Jirásek Milan | VSP7403 | USK Praha | 106:01 | + 17:20 | |
19. | Bogar Leoš | BOR6603 | OK Jiskra Nový Bor | 106:25 | + 17:44 | |
20. | Hašek Ondřej | VPM6902 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 108:27 | + 19:46 | |
21. | Náhlovský David | TBM6512 | KOS TJ Tesla Brno | 108:53 | + 20:12 | |
22. | Novák Libor | OKP6504 | SK OK 24 Praha | 109:07 | + 20:26 | |
23. | Kabát Jan | EKP6912 | VŠTJ Ekonom Praha | 109:15 | + 20:34 | |
24. | Svoboda Petr | SLA6803 | SKOB Slaný | 110:40 | + 21:59 | |
25. | Fraňo Michal | SPE7501 | KOB Sokol Pezinok | 111:57 | + 23:16 | |
26. | Štregl Tomáš | VRL7406 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 113:33 | + 24:52 | |
27. | Chaloupka Martin | CHT7301 | OOB SK Chrast | 113:48 | + 25:07 | |
28. | Antoš Svatopluk | SJC6602 | TJ Sportcentrum Jičín | 113:58 | + 25:17 | |
29. | Pařízek Petr | SMR7001 | SK SNS Smržovka | 114:57 | + 26:16 | |
30. | Gryc Tomáš | TBM6903 | KOS TJ Tesla Brno | 115:20 | + 26:39 | |
31. | Valík Luděk | VIV7101 | GIGANT Orienteering | 115:53 | + 27:12 | |
32. | Švarcbach Michal | KNC7001 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 116:50 | + 28:09 | |
33. | Klučár Daniel | RCP7141 | RC&P TEAM Bratislava | 118:22 | + 29:41 | |
34. | Geisler Michal | SKL7500 | SMS Team Kladno | 119:05 | + 30:24 | |
35. | Argaláš Jaroslav | TBM6213 | KOS TJ Tesla Brno | 119:34 | + 30:53 | |
36. | Hnilica Thomas | Austrian-MTBO-Youth-Team | 120:22 | + 31:41 | ||
37. | Novotný Petr | TZL6601 | SKOB Zlín | 120:35 | + 31:54 | |
38. | Fišer Petr | VIV7502 | GIGANT Orienteering | 122:27 | + 33:46 | |
39. | Hanovec Petr | VLI7101 | Slavia Liberec orienteering | 123:05 | + 34:24 | |
40. | Pažický Ľudovít | RCP6941 | RC&P TEAM Bratislava | 124:08 | + 35:27 | |
41. | Svoboda Radek | VPM6903 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 126:20 | + 37:39 | |
42. | Čermák Daniel | EKP7510 | VŠTJ Ekonom Praha | 126:31 | + 37:50 | |
43. | Kvapil Petr | TUR7410 | OOB TJ Turnov | 126:43 | + 38:02 | |
44. | Vacek Petr | PGP6802 | SK Praga | 131:31 | + 42:50 | |
45. | Kubát Miroslav | VRL6701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 134:40 | + 45:59 | |
46. | Kolář Viktor | HOR7300 | TJ Jiskra Hořice | 135:55 | + 47:14 | |
47. | Suchánek Ladislav | XBM7008 | PELL’S ABND RACING TEAM | 143:40 | + 54:59 | |
48. | Vít David | EKP7200 | VŠTJ Ekonom Praha | 162:31 | + 73:50 | |
Folprecht Eduard | ZUP7300 | MTBO ČZU Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Král Jiří | TSU5941 | LKT 80 Šumperk | 71:59 | ||
2. | Hejna Jiří | KNC6200 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 73:24 | + 1:25 | |
3. | Männel Harald | BOR5501 | OK Jiskra Nový Bor | 73:56 | + 1:57 | |
4. | Laciga Zdeněk | VSP5200 | USK Praha | 76:21 | + 4:22 | |
5. | Peths Pavel | ABR5801 | A-team NOVO Bruntál | 78:39 | + 6:40 | |
6. | Mlynárik Peter | VBA6501 | ŠK VAZKA Bratislava | 80:54 | + 8:55 | |
7. | Pospíšek Zbyněk | TBM6007 | KOS TJ Tesla Brno | 80:56 | + 8:57 | |
8. | Štěpánský Václav | TBM6108 | KOS TJ Tesla Brno | 81:14 | + 9:15 | |
9. | Fajtl Jaroslav | VPM6001 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 81:27 | + 9:28 | |
10. | Kamenický Radan | OSN6004 | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 82:39 | + 10:40 | |
11. | Kiac Jiří | XPU6305 | PARDUBICE BIKERS | 83:00 | + 11:01 | |
12. | Seifert Jan | VSP6500 | USK Praha | 85:54 | + 13:55 | |
13. | Vávra Martin | HOR6302 | TJ Jiskra Hořice | 86:56 | + 14:57 | |
14. | Přibyl Ivan | PFP5900 | VŠSK PedF UK Praha | 88:22 | + 16:23 | |
15. | Ludvík Petr | STB5701 | TJ Stadion Nový Bor | 88:36 | + 16:37 | |
16. | Autrata Vlastimil | RCP6041 | RC&P TEAM Bratislava | 89:24 | + 17:25 | |
17. | Jánoška Jozef | RBA5902 | TJ Rapid Bratislava | 91:02 | + 19:03 | |
18. | Charvát Roman | VRL6501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 91:15 | + 19:16 | |
19. | Janský Jiří | LBM5805 | TJ Lokomotiva Ingstav Brno | 92:31 | + 20:32 | |
20. | Vrábel Jaromír | ABR6102 | A-team NOVO Bruntál | 94:11 | + 22:12 | |
21. | Širůček Jaromír | 73C6200 | xxx | 99:02 | + 27:03 | |
22. | Adrián Petr | EKP5600 | VŠTJ Ekonom Praha | 101:07 | + 29:08 | |
23. | Havlíček Ivo | KNC5800 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 103:59 | + 32:00 | |
24. | Bochenek Milan | EKP5601 | VŠTJ Ekonom Praha | 105:13 | + 33:14 | |
25. | Vojtášek Jan | ABR5301 | A-team NOVO Bruntál | 107:47 | + 35:48 | |
26. | Šimek Miroslav | LME6300 | SK Los Mělník | 109:00 | + 37:01 | |
27. | Vrabec Martin | SCP6100 | OK Sparta Praha | 115:15 | + 43:16 | |
28. | Dvorský Ilja | 6YC6100 | Neregistrovaní | 122:42 | + 50:43 | |
Marek Vladimír | TSU5700 | LKT 80 Šumperk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dravetz Walter | TZL5418 | SKOB Zlín | 76:37 | ||
2. | Nejedlý Petr | TZL5101 | SKOB Zlín | 82:18 | + 5:41 | |
3. | Sladký Ivan | PBM5513 | TJ Spartak 1. Brněnská | 95:34 | + 18:57 | |
4. | Lukavec Míla | SMR4900 | SK SNS Smržovka | 101:41 | + 25:04 | |
5. | Rokosz Bohumil | MOV4803 | SKOB Ostrava | 150:00 | + 73:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Doležal Tomáš | NNN Neregistrovaní | 53:09 | |||
2. | Mišoň Pavel | SK SNS Smržovka | 58:25 | + 5:16 | ||
3. | König Lukáš | SBK8001 | KOB Start Blansko | 62:30 | + 9:21 | |
4. | Dubská Šárka | n | 67:00 | + 13:51 | ||
5. | Netík Tomáš | NNN Neregistrovaní | 91:05 | + 37:56 | ||
6. | Sikorová Michaela | NNN Neregistrovaní | 94:47 | + 41:38 | ||
7. | Kolář Šimon | NNN Neregistrovaní | 95:23 | + 42:14 | ||
8. | Odvody Zdeněk | XPU8206 | PARDUBICE BIKERS | 108:41 | + 55:32 | |
9. | Starý Martin | NNN Neregistrovaní | 130:45 | + 77:36 | ||
10. | Pavlová Petra | CHC8552 | K.O.B. Choceň | 136:10 | + 83:01 | |
11. | Haertlová Emma | NNN Neregistrovaní | 140:07 | + 86:58 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kohout Pavel | KupKolo.cz MTBO Dvůr Králové n | 103:34 | |||
2. | Císař Jan | NNN Neregistrovaní | 103:58 | + 0:24 | ||
3. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 138:21 | + 34:47 | |
4. | Sallamann Roman | Dynamo Malá Skála | 161:00 | + 57:26 | ||
Kurka Vojtěch | 1NX8400 | skoroSMR | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dammfeld Karolina | LUKS Azymek Zdzieszowice | 70:46 | |||
2. | Olesniewicz Karolina | LUKS Azymek Zdzieszowice | 72:30 | + 1:44 | ||
3. | Horáková Kateřina | LDC0351 | KOB Děčín | 74:49 | + 4:03 | |
4. | Randáková Alžběta | VRL0252 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 84:54 | + 14:08 | |
5. | Ogrodnik Magdalena | LUKS Azymek Zdzieszowice | 89:25 | + 18:39 | ||
6. | Randáková Adéla | VRL0452 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 94:04 | + 23:18 | |
7. | Mišoňová Verča | SMR0450 | SK SNS Smržovka | 125:21 | + 54:35 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Brejnak Natalia | PKO HARPAGAN Gdańsk | 48:35 | |||
2. | Mišoňová Magdalena | SMR0150 | SK SNS Smržovka | 48:55 | + 0:20 | |
3. | Lisewska Agnieszka | PKO HARPAGAN Gdańsk | 49:04 | + 0:29 | ||
4. | Hnilica Lea | Austrian-MTBO-Youth-Team | 50:23 | + 1:48 | ||
5. | Oleszek Aleksandra | Polish National Youth Team | 52:07 | + 3:32 | ||
6. | Grycová Veronika | TBM9859 | KOS TJ Tesla Brno | 52:58 | + 4:23 | |
7. | Repak Magdalena | LUKS Azymek Zdzieszowice | 55:49 | + 7:14 | ||
8. | Pilná Bára | VRL0052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 59:01 | + 10:26 | |
9. | Sulikowska Weronika | LUKS Azymek Zdzieszowice | 59:05 | + 10:30 | ||
10. | Svobodová Alexandra | VPM0051 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 66:04 | + 17:29 | |
11. | Lacigová Marie | VSP0050 | USK Praha | 71:11 | + 22:36 | |
12. | Kiacová Veronika | XPU9953 | PARDUBICE BIKERS | 71:17 | + 22:42 | |
Čiháková Barbora | KNC9950 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tichovská Martina | VSP8650 | USK Praha | 84:15 | ||
2. | Březinová Marie | TSU9191 | LKT 80 Šumperk | 84:53 | + 0:38 | |
3. | Paulíčková Renata | SJI8057 | OK Jihlava | 86:27 | + 2:12 | |
4. | Skácelová Naděžda | TSU8889 | LKT 80 Šumperk | 87:03 | + 2:48 | |
5. | Fajtová Stanislava | VBA8454 | ŠK VAZKA Bratislava | 87:45 | + 3:30 | |
6. | Nováková Kateřina | OKP9450 | SK OK 24 Praha | 89:51 | + 5:36 | |
7. | Hrdinová Marie | VSP7852 | USK Praha | 91:01 | + 6:46 | |
8. | Dannowski Anke | 74D7850 | ESV Dresden MTBO (GER) | 91:08 | + 6:53 | |
9. | Fólová Martina | SMR8850 | SK SNS Smržovka | 95:56 | + 11:41 | |
10. | Staňková Štěpánka | TSU8992 | LKT 80 Šumperk | 97:54 | + 13:39 | |
11. | Chromá Adéla | TBM8870 | KOS TJ Tesla Brno | 97:58 | + 13:43 | |
12. | Tučková Dagmar | EKP8653 | VŠTJ Ekonom Praha | 99:16 | + 15:01 | |
13. | Tyszová Natália | LDC8850 | KOB Děčín | 99:24 | + 15:09 | |
14. | Veličková Monika | ABR8951 | A-team NOVO Bruntál | 99:40 | + 15:25 | |
15. | Jirásková Markéta | VSP7653 | USK Praha | 101:19 | + 17:04 | |
16. | Doležalová Vendula | VPM8787 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 101:26 | + 17:11 | |
17. | Kaminska Anna | Polish national team | 101:58 | + 17:43 | ||
18. | Ryšavá Vendula | ZUP8151 | MTBO ČZU Praha | 104:00 | + 19:45 | |
19. | Tomečková Zuzana | TSU8279 | LKT 80 Šumperk | 105:37 | + 21:22 | |
20. | Nováková Lenka | EKP8062 | VŠTJ Ekonom Praha | 106:25 | + 22:10 | |
21. | Lacigová Michaela | VSP8152 | USK Praha | 109:01 | + 24:46 | |
22. | Prchalová Ivana | SMR8754 | SK SNS Smržovka | 110:20 | + 26:05 | |
23. | Vanková Jana | OKP7750 | SK OK 24 Praha | 111:05 | + 26:50 | |
24. | Vlčková Iva | ZUP7551 | MTBO ČZU Praha | 113:34 | + 29:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Karochová Simona | EKP8853 | VŠTJ Ekonom Praha | 71:38 | ||
2. | La Carbonara Hana | TBM7652 | KOS TJ Tesla Brno | 73:34 | + 1:56 | |
3. | Uhnavá Markéta | SBK8485 | KOB Start Blansko | 74:17 | + 2:39 | |
4. | Randáková Helena | VRL7452 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:01 | + 3:23 | |
5. | Seifertová Magda | TBM9150 | KOS TJ Tesla Brno | 75:18 | + 3:40 | |
6. | Folprechtová Kateřina | ZUP7452 | MTBO ČZU Praha | 75:48 | + 4:10 | |
7. | Kameníková Andrea | BOR9751 | OK Jiskra Nový Bor | 78:38 | + 7:00 | |
8. | Faltejsková Jana | XPU7652 | PARDUBICE BIKERS | 79:13 | + 7:35 | |
9. | Rychterová Dana | SMR6950 | SK SNS Smržovka | 80:02 | + 8:24 | |
10. | Puchernová Zuzana | ZUP8451 | MTBO ČZU Praha | 82:29 | + 10:51 | |
11. | Kopecká Anežka | VSP8150 | USK Praha | 83:06 | + 11:28 | |
11. | Ryglová Kateřina | TBM7372 | KOS TJ Tesla Brno | 83:06 | + 11:28 | |
13. | Jeníčková Radka | ZUP8759 | MTBO ČZU Praha | 83:14 | + 11:36 | |
14. | Kubínová Romana | SKV9452 | TJ Slovan Karlovy Vary | 83:27 | + 11:49 | |
15. | Pařízková Věrka | SMR7151 | SK SNS Smržovka | 83:29 | + 11:51 | |
16. | Kohoutová Barbora | BOR9850 | OK Jiskra Nový Bor | 84:56 | + 13:18 | |
17. | Ticháčková Magdalena | SJC7962 | TJ Sportcentrum Jičín | 85:07 | + 13:29 | |
18. | Honsová Lenka | SMR7750 | SK SNS Smržovka | 85:38 | + 14:00 | |
19. | Růžková Kateřina | SBK8550 | KOB Start Blansko | 86:05 | + 14:27 | |
20. | Lánerová Leona | ABR7752 | A-team NOVO Bruntál | 86:16 | + 14:38 | |
21. | Ouhrabková Radka | EKP8151 | VŠTJ Ekonom Praha | 86:45 | + 15:07 | |
22. | Kiacová Zuzana | XPU8954 | PARDUBICE BIKERS | 87:36 | + 15:58 | |
23. | Šenková Natalia | VBA8554 | ŠK VAZKA Bratislava | 87:53 | + 16:15 | |
24. | Haničáková Denisa | DMS8350 | Dynamo Malá Skála | 88:04 | + 16:26 | |
25. | Csakvaryová Lenka | SBK8383 | KOB Start Blansko | 88:30 | + 16:52 | |
26. | Lesová Markéta | VPM8494 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 89:22 | + 17:44 | |
27. | Kratschmerová Kateřina | TBM8558 | KOS TJ Tesla Brno | 89:47 | + 18:09 | |
28. | Daňková Veronika | SBK8151 | KOB Start Blansko | 90:15 | + 18:37 | |
29. | Kalošová TerKa | SMR8950 | SK SNS Smržovka | 90:21 | + 18:43 | |
30. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 91:48 | + 20:10 | |
31. | Königová Jana | SBK8661 | KOB Start Blansko | 93:18 | + 21:40 | |
32. | Horová Klára | VSP8455 | USK Praha | 93:59 | + 22:21 | |
33. | Kalinová Markéta | EKP8259 | VŠTJ Ekonom Praha | 94:06 | + 22:28 | |
34. | Hanzlíčková Martina | EKP8452 | VŠTJ Ekonom Praha | 94:30 | + 22:52 | |
35. | Hanajová Káťa | SMR8451 | SK SNS Smržovka | 94:59 | + 23:21 | |
36. | Mikanová Kateřina | EKP8461 | VŠTJ Ekonom Praha | 95:32 | + 23:54 | |
37. | Masopustová Elis | VLI8656 | Slavia Liberec orienteering | 95:42 | + 24:04 | |
38. | Lošťáková Ivana | LTP7758 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 97:08 | + 25:30 | |
39. | Humlíčková Kateřina | SBK7664 | KOB Start Blansko | 97:22 | + 25:44 | |
40. | Berglová Lucie | ZUP8250 | MTBO ČZU Praha | 97:41 | + 26:03 | |
41. | Vaněčková Petra | ZUP7950 | MTBO ČZU Praha | 98:04 | + 26:26 | |
42. | Křístková Veronika | SBK8379 | KOB Start Blansko | 100:42 | + 29:04 | |
43. | Petrová Daniela | XPU8454 | PARDUBICE BIKERS | 100:49 | + 29:11 | |
44. | Beržinská Soňa | SBK8554 | KOB Start Blansko | 105:20 | + 33:42 | |
45. | Salingerová Anna | ZUP7750 | MTBO ČZU Praha | 106:45 | + 35:07 | |
46. | Grauzelová Ludmila | VBA8351 | ŠK VAZKA Bratislava | 121:14 | + 49:36 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Krejčíková Barbora | TZL8551 | SKOB Zlín | 54:25 | ||
2. | Haltof Ewa | ABR9499 | A-team NOVO Bruntál | 56:52 | + 2:27 | |
3. | Fajtlová Jana | VPM8850 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 57:25 | + 3:00 | |
4. | Foglarová Kamila | VLI8655 | Slavia Liberec orienteering | 57:28 | + 3:03 | |
5. | Kopáčková Iva | CHT8851 | OOB SK Chrast | 57:38 | + 3:13 | |
6. | Khulová Petra | VPM8450 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 59:32 | + 5:07 | |
7. | Fremrová Jaroslava | LPM7954 | OK Lokomotiva Plzeň | 61:36 | + 7:11 | |
8. | Louková Tereza | EKP8457 | VŠTJ Ekonom Praha | 62:45 | + 8:20 | |
9. | Jašková Šárka | ABR7751 | A-team NOVO Bruntál | 63:08 | + 8:43 | |
10. | Štěpánová Dita | DOB7956 | KOB Dobruška | 63:22 | + 8:57 | |
11. | Tomešová Daniela | SJC8451 | TJ Sportcentrum Jičín | 65:12 | + 10:47 | |
12. | Večeřová Marcela | ABR8888 | A-team NOVO Bruntál | 66:24 | + 11:59 | |
13. | Drahorádová Lenka | XPU8660 | PARDUBICE BIKERS | 66:55 | + 12:30 | |
14. | Trubáková Zuzana | BLI8051 | MTBO Bludný kořen | 67:01 | + 12:36 | |
15. | Kvapilová Lenka | TUR8151 | OOB TJ Turnov | 71:17 | + 16:52 | |
16. | Honsová Petra | XPU8252 | PARDUBICE BIKERS | 71:38 | + 17:13 | |
17. | Linhartová Martina | VIV7750 | GIGANT Orienteering | 71:53 | + 17:28 | |
18. | Zamrzlová Eva | EKP8758 | VŠTJ Ekonom Praha | 72:33 | + 18:08 | |
19. | Peterová Věra | DOB8751 | KOB Dobruška | 72:44 | + 18:19 | |
20. | Vítová Markéta | EKP8454 | VŠTJ Ekonom Praha | 74:22 | + 19:57 | |
21. | Nožičková Lucie | XPU7866 | PARDUBICE BIKERS | 75:35 | + 21:10 | |
22. | Jágrová Vlasta | SBK7789 | KOB Start Blansko | 76:22 | + 21:57 | |
23. | Švadlenová Ivana | VIV7151 | GIGANT Orienteering | 77:16 | + 22:51 | |
24. | Coufalová Markéta | TSU8894 | LKT 80 Šumperk | 78:21 | + 23:56 | |
25. | Kameníková Kateřina | BOR7758 | OK Jiskra Nový Bor | 80:19 | + 25:54 | |
26. | Zítová Pavla | LDC8151 | KOB Děčín | 80:23 | + 25:58 | |
27. | Kratochvílová Lucie | VPM9251 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 81:34 | + 27:09 | |
28. | Hejnová Aneta | KNC9350 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 84:02 | + 29:37 | |
29. | Fišerová Zuzana | VIV7962 | GIGANT Orienteering | 89:59 | + 35:34 | |
30. | Dašková Kateřina | DMS9451 | Dynamo Malá Skála | 101:16 | + 46:51 | |
31. | Košíková Jitka | VSP7799 | USK Praha | 141:31 | + 87:06 | |
Jakoubová Ivka | SMR7450 | SK SNS Smržovka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rejholcová Andrea | BOR6951 | OK Jiskra Nový Bor | 50:14 | ||
2. | Divilová Lenka | TZL7400 | SKOB Zlín | 50:19 | + 0:05 | |
3. | Přibylová Eva | PFP6950 | VŠSK PedF UK Praha | 50:42 | + 0:28 | |
4. | Čečrdlová Marcela | EKP7257 | VŠTJ Ekonom Praha | 54:51 | + 4:37 | |
5. | Svobodová Petra | VPM7455 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 56:37 | + 6:23 | |
6. | Zalabová Martina | SJC6657 | TJ Sportcentrum Jičín | 56:42 | + 6:28 | |
7. | Stará Marta | XPU7557 | PARDUBICE BIKERS | 57:07 | + 6:53 | |
8. | Čiháková Lenka | KNC6750 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 57:09 | + 6:55 | |
9. | Abelová Ivana | STB6798 | TJ Stadion Nový Bor | 57:15 | + 7:01 | |
10. | Kubínová Jana | SKV6751 | TJ Slovan Karlovy Vary | 60:26 | + 10:12 | |
11. | Kašparová Irena | SLA6852 | SKOB Slaný | 68:06 | + 17:52 | |
12. | Zemková Helena | SLA7450 | SKOB Slaný | 68:23 | + 18:09 | |
13. | Švarcbachová Jaroslava | KNC6754 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 70:03 | + 19:49 | |
14. | Ježková Hana | TUR6950 | OOB TJ Turnov | 71:00 | + 20:46 | |
15. | Pilná Libuše | VRL7153 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:17 | + 21:03 | |
16. | Zajícová Petra | LOV7351 | lepus.cz | 86:23 | + 36:09 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Králová Dana | TSU5896 | LKT 80 Šumperk | 49:42 | ||
2. | Skácelová Naděžda | TSU6183 | LKT 80 Šumperk | 55:24 | + 5:42 | |
3. | Lacigová Ivana | VSP5950 | USK Praha | 55:26 | + 5:44 | |
4. | Perůtková Ivana | TSU5850 | LKT 80 Šumperk | 56:16 | + 6:34 | |
5. | Janská Iva | LBM5795 | TJ Lokomotiva Ingstav Brno | 58:33 | + 8:51 | |
6. | Jánošková Taťjana | RBA6051 | TJ Rapid Bratislava | 59:31 | + 9:49 | |
7. | Havlíčková Jindra | KNC6150 | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 65:09 | + 15:27 | |
8. | Rokoszová Jaroslava | MOV6351 | SKOB Ostrava | 67:53 | + 18:11 | |
9. | Pospíšková Luisa | TBM5959 | KOS TJ Tesla Brno | 70:08 | + 20:26 | |
10. | Sladká Zora | PBM6059 | TJ Spartak 1. Brněnská | 71:39 | + 21:57 | |
11. | Bochenková Jana | EKP6150 | VŠTJ Ekonom Praha | 73:13 | + 23:31 | |
12. | Lukavcová Lenka | SMR5450 | SK SNS Smržovka | 78:19 | + 28:37 |