Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švadlena Michal | CHC0101 | C | K.O.B. Choceň | 27:14 | |
2. | Chaloupský Jakub | XHK0302 | C | GHOST RUBENA racing team | 31:42 | + 4:28 |
3. | Tuma Matěj | SJC0202 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 31:54 | + 4:40 |
4. | Štregl Matyáš | VRL0301 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:45 | + 8:31 |
5. | Fraňo Jakub | 53S0301 | C | KOB Sokol Pezinok | 37:38 | + 10:24 |
6. | Humlíček Tomáš | SBK0101 | C | KOB Start Blansko | 37:48 | + 10:34 |
7. | Břeň Daniel | SJC0102 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 38:31 | + 11:17 |
8. | Kroc Kryštof | VIV0100 | C | GIGANT Orienteering | 38:51 | + 11:37 |
9. | Ehl Ondřej | TBM0404 | C | KOS TJ Tesla Brno | 40:26 | + 13:12 |
10. | Štáfek Ondřej | SKL0401 | C | SMS Team Kladno | 40:56 | + 13:42 |
MS | Marek A Honzík | TBM | C | KOS TJ Tesla Brno | 54:27 | + 27:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hruška Tomáš | ABR0001 | C | A-team NOVO Bruntál | 51:42 | |
2. | Wohanka Richard | SLA0100 | C | SKOB Slaný | 52:26 | + 0:44 |
3. | Zemko Zdeněk | SLA9900 | B | SKOB Slaný | 60:26 | + 8:44 |
4. | Kašpar František | SLA9800 | B | SKOB Slaný | 64:04 | + 12:22 |
5. | Vacek Jan | SLA0004 | C | SKOB Slaný | 65:05 | + 13:23 |
Kameník David | BOR0003 | C | OK Jiskra Nový Bor | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ludvík Matyáš | STB9801 | A | TJ Stadion Nový Bor | 49:36 | |
2. | Čully Andrej | VBA9501 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 50:07 | + 0:31 |
3. | Nemet Michal | BOR9705 | E | OK Jiskra Nový Bor | 54:06 | + 4:30 |
4. | Horák Jan | LDC9800 | A | KOB Děčín | 54:50 | + 5:14 |
5. | Mišoň Matěj | SMR9801 | A | SK SNS Smržovka | 58:51 | + 9:15 |
6. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 66:30 | + 16:54 |
7. | Vávra Martin | HOR9700 | C | TJ Jiskra Hořice | 68:06 | + 18:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bogar Kryštof | BOR9402 | E | OK Jiskra Nový Bor | 51:26 | |
2. | Ludvík Vojtěch | STB9301 | E | TJ Stadion Nový Bor | 54:28 | + 3:02 |
3. | Svoboda Honza | SMR7901 | E | SK SNS Smržovka | 54:31 | + 3:05 |
4. | Bogar František | BOR8904 | E | OK Jiskra Nový Bor | 56:20 | + 4:54 |
5. | Laciga Radek | VSP8200 | E | USK Praha | 56:24 | + 4:58 |
6. | Pucherna Eduard | SMR7401 | E | SK SNS Smržovka | 57:15 | + 5:49 |
7. | Lauerman Jan | SJI7419 | E | OK Jihlava | 57:39 | + 6:13 |
8. | Jašek Petr | ABR7601 | E | A-team NOVO Bruntál | 58:39 | + 7:13 |
9. | Vala Radek | ABR8401 | E | A-team NOVO Bruntál | 59:23 | + 7:57 |
10. | Graubner Jan | TZL8236 | E | SKOB Zlín | 60:38 | + 9:12 |
11. | Vaněk Petr | XHK7600 | E | GHOST RUBENA racing team | 60:48 | + 9:22 |
12. | Urban Miroslav | DMS7900 | E | Dynamo Malá Skála | 61:14 | + 9:48 |
13. | Sajal Martin | EKP7803 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 61:34 | + 10:08 |
14. | Pucherna Jan | ZUP7702 | E | MTBO ČZU Praha | 61:36 | + 10:10 |
15. | Vanka Petr | OKP6801 | E | SK OK 24 Praha | 61:57 | + 10:31 |
16. | Štěňha Martin | EKP7608 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 61:58 | + 10:32 |
17. | Wohanka Pavel | VRL7501 | E | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:06 | + 10:40 |
18. | Ticháček Radek | SJC7801 | E | TJ Sportcentrum Jičín | 62:35 | + 11:09 |
19. | Peths Matěj | ABR8501 | E | A-team NOVO Bruntál | 62:49 | + 11:23 |
20. | Šňupárek Václav | TZL9548 | E | SKOB Zlín | 63:04 | + 11:38 |
21. | Sedláček Petr | TSU8109 | E | LKT 80 Šumperk | 63:32 | + 12:06 |
22. | Kopecký Pavel | VSP7800 | E | USK Praha | 63:58 | + 12:32 |
23. | Hora Vojtěch | VSP8301 | E | USK Praha | 64:08 | + 12:42 |
24. | Fajtl Jaroslav | VPM9001 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | 65:28 | + 14:02 |
25. | Pucherna Petr | ZUP8002 | E | MTBO ČZU Praha | 65:45 | + 14:19 |
26. | Les Martin | VPM7906 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | 66:46 | + 15:20 |
27. | Johanovský Tomáš | ZUP8500 | E | MTBO ČZU Praha | 66:48 | + 15:22 |
28. | Faltejsek Lukáš | XPU7725 | E | PARDUBICE BIKERS | 73:17 | + 21:51 |
29. | Lukavec Petr | SMR7800 | E | SK SNS Smržovka | 83:44 | + 32:18 |
Obuškevič Jan | SMR7000 | E | SK SNS Smržovka | DISK | ||
Černý Ladislav | ZUP8200 | E | MTBO ČZU Praha | DISK | ||
Huster Mark | 54D7700 | C | SV Sachsen 90 Werdau | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Merenus Štěpán | EKP8401 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 57:12 | |
2. | Husák Václav | XHK7702 | A | GHOST RUBENA racing team | 57:15 | + 0:03 |
2. | Plíhal Tomáš | SJI8509 | A | OK Jihlava | 57:15 | + 0:03 |
4. | Švadlena Pavel | CHC7502 | A | K.O.B. Choceň | 57:22 | + 0:10 |
5. | Kamaryt Tomáš | VPM8807 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 57:32 | + 0:20 |
6. | Kříž Libor | XHK7804 | A | GHOST RUBENA racing team | 57:43 | + 0:31 |
7. | Kalina Miroslav | EKP8211 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 58:43 | + 1:31 |
8. | Karkoš Petr | XCR7300 | A | MTB Chrudim | 59:42 | + 2:30 |
9. | Karlík Michal | VIV8000 | A | GIGANT Orienteering | 61:55 | + 4:43 |
10. | Buchtík Ondřej | VLI8101 | A | Slavia Liberec orienteering | 62:49 | + 5:37 |
11. | Janda Martin | DOB8002 | A | KOB Dobruška | 62:50 | + 5:38 |
12. | Bezouška Tomáš | DMS7601 | A | Dynamo Malá Skála | 62:51 | + 5:39 |
13. | Kovář Miroslav | SCP8103 | A | OK Sparta Praha | 63:17 | + 6:05 |
14. | Anděl Robert | VPM8001 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 64:10 | + 6:58 |
15. | Goder Josef | ZUP8201 | A | MTBO ČZU Praha | 65:18 | + 8:06 |
16. | Kratochvíl Karel | ABR7001 | A | A-team NOVO Bruntál | 65:40 | + 8:28 |
17. | Štochel Miroslav | MFP9300 | A | VŠSK MFF UK Praha | 66:06 | + 8:54 |
18. | Tománek Otakar | VLI8300 | A | Slavia Liberec orienteering | 66:18 | + 9:06 |
19. | Hruška Miloš | ABR7501 | A | A-team NOVO Bruntál | 66:53 | + 9:41 |
20. | Štáfek Pavel | SKL7401 | A | SMS Team Kladno | 67:05 | + 9:53 |
21. | Stachoň Zdeněk | SBK8014 | A | KOB Start Blansko | 67:59 | + 10:47 |
22. | Kolář Rudolf | ABR6301 | A | A-team NOVO Bruntál | 68:10 | + 10:58 |
23. | Urban Jan | SBK7537 | A | KOB Start Blansko | 68:15 | + 11:03 |
24. | Jiran Jan | XHK7701 | A | GHOST RUBENA racing team | 68:23 | + 11:11 |
25. | Urválek Jan | TCB8101 | A | SK Technik České Budějovice | 68:36 | + 11:24 |
26. | Havlíček Tomáš | KNC8700 | A | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 68:46 | + 11:34 |
27. | Jánoška Tomáš | VBA9341 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 69:35 | + 12:23 |
28. | Medlík Jan | TSU8246 | A | LKT 80 Šumperk | 69:42 | + 12:30 |
29. | Humlíček Aleš | SBK7539 | A | KOB Start Blansko | 70:45 | + 13:33 |
30. | Mikan Albert | EKP8606 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 72:06 | + 14:54 |
31. | Pucher Filip | ZUP7404 | A | MTBO ČZU Praha | 72:34 | + 15:22 |
32. | Šebesta Petr | ZUP7604 | A | MTBO ČZU Praha | 73:10 | + 15:58 |
33. | Šenk Petr | VBA8001 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 75:45 | + 18:33 |
34. | Odvody Zdeněk | XPU8206 | A | PARDUBICE BIKERS | 75:52 | + 18:40 |
35. | Jiráček Josef | SBK8501 | A | KOB Start Blansko | 77:02 | + 19:50 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šmíd Ivo | SJC7700 | B | TJ Sportcentrum Jičín | 50:33 | |
2. | Maňásek Josef | SVR7700 | B | TJ Švýcárna | 51:08 | + 0:35 |
3. | Jiran Václav | XBM7601 | B | PELLŽS ABND RACING TEAM | 51:55 | + 1:22 |
4. | Boudný Jan | SCP7417 | B | OK Sparta Praha | 51:57 | + 1:24 |
5. | Beran Pavel | SJH7801 | C | SJH Jindřichův Hradec | 52:01 | + 1:28 |
6. | Izdný Pavel | SJI7613 | B | OK Jihlava | 52:30 | + 1:57 |
7. | Smrt Martin | EKP8431 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 53:28 | + 2:55 |
8. | Hegner Lukáš | LPM8104 | B | OK Lokomotiva Plzeň | 53:29 | + 2:56 |
9. | Šafář Jan | XHK7700 | B | GHOST RUBENA racing team | 53:56 | + 3:23 |
10. | Vaněček Jan | ZUP8003 | B | MTBO ČZU Praha | 55:02 | + 4:29 |
11. | Nedopílek David | SVR7600 | B | TJ Švýcárna | 55:09 | + 4:36 |
12. | Tomeš Petr | SJC7531 | A | TJ Sportcentrum Jičín | 55:53 | + 5:20 |
13. | Suchý Jiří | SJI9201 | B | OK Jihlava | 55:54 | + 5:21 |
14. | Hýbl Lukáš | VIP7504 | B | SK VIPrahlo | 56:43 | + 6:10 |
15. | Ančic Ĺuboš | VBA8101 | B | ŠK VAZKA Bratislava | 57:01 | + 6:28 |
16. | Horák Pavel | VSP7200 | B | USK Praha | 57:48 | + 7:15 |
17. | Bartoš Marián | VSP8201 | B | USK Praha | 58:14 | + 7:41 |
18. | Jirka Jakub | VPM7905 | B | KOS Slavia VŠ Plzeň | 59:35 | + 9:02 |
19. | Ouhrabka Jakub | EKP8003 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 60:33 | + 10:00 |
20. | Šebl Ondřej | EKP9009 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 62:03 | + 11:30 |
21. | Kafka Tomáš | SJI8504 | B | OK Jihlava | 63:41 | + 13:08 |
22. | Bitter Aleš | KNC8803 | B | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 63:45 | + 13:12 |
23. | Meier Milan | VLI7301 | B | Slavia Liberec orienteering | 63:46 | + 13:13 |
24. | Ištok Martin | BLI8001 | B | MTBO Bludný kořen | 68:05 | + 17:32 |
25. | Urbaník Robert | VLI7002 | B | Slavia Liberec orienteering | 70:06 | + 19:33 |
26. | Pátek Richard | SBK7609 | B | KOB Start Blansko | 71:42 | + 21:09 |
27. | Šafek Jiří | SBK7621 | B | KOB Start Blansko | 74:58 | + 24:25 |
28. | Sochor Jan | SBK6922 | B | KOB Start Blansko | 88:51 | + 38:18 |
Paulíček Jiří | SJI7727 | B | OK Jihlava | DISK | ||
Ohera Karel | BLI7803 | B | MTBO Bludný kořen | DISK | ||
MS | Daněk Roman | SBK7541 | C | KOB Start Blansko | 53:47 | + 3:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Geisler Michal | SKL7500 | C | SMS Team Kladno | 44:06 | |
2. | Brabec Jaroslav | SBK8242 | C | KOB Start Blansko | 44:11 | + 0:05 |
3. | Domín Nikolas | EKP8806 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 44:21 | + 0:15 |
4. | Ambrož Pavel | TBM7339 | C | KOS TJ Tesla Brno | 44:42 | + 0:36 |
5. | Ďoubal Jan | DOB8600 | C | KOB Dobruška | 47:55 | + 3:49 |
6. | Tesař Daniel | VPM8203 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 49:33 | + 5:27 |
7. | Havlůj František | VSP8308 | C | USK Praha | 50:30 | + 6:24 |
8. | Reif Jan | TSU8604 | C | LKT 80 Šumperk | 50:37 | + 6:31 |
9. | Kasal Vít | SJI7812 | C | OK Jihlava | 51:49 | + 7:43 |
10. | Háp Pavel | XHK7101 | C | GHOST RUBENA racing team | 52:48 | + 8:42 |
11. | Dvořák František | LDC7701 | C | KOB Děčín | 58:02 | + 13:56 |
12. | Jágr Jaroslav | SBK7549 | C | KOB Start Blansko | 66:05 | + 21:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kouřimský Jan | SLA7200 | A | SKOB Slaný | 46:35 | |
2. | Klech Richard | VRB7201 | B | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | 47:34 | + 0:59 |
3. | Král Jan | XBM6903 | C | PELLŽS ABND RACING TEAM | 48:32 | + 1:57 |
4. | Horák Martin | LDC7100 | E | KOB Děčín | 50:01 | + 3:26 |
5. | Jirásek Milan | VSP7403 | A | USK Praha | 50:04 | + 3:29 |
6. | Tuma Jaroslav | SJC7305 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 50:20 | + 3:45 |
7. | Skoupý Jan | VIV7001 | C | GIGANT Orienteering | 50:31 | + 3:56 |
8. | Novák Libor | OKP6504 | C | SK OK 24 Praha | 50:44 | + 4:09 |
9. | Linhart Aleš | VIV7200 | C | GIGANT Orienteering | 51:33 | + 4:58 |
10. | Kabát Jan | EKP6912 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 53:38 | + 7:03 |
11. | Bogar Leoš | BOR6603 | C | OK Jiskra Nový Bor | 53:59 | + 7:24 |
12. | Rejholec Michal | BOR7412 | A | OK Jiskra Nový Bor | 54:12 | + 7:37 |
13. | Hašek Ondřej | VPM6902 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 54:32 | + 7:57 |
14. | Kroc Dalibor | VIV7400 | C | GIGANT Orienteering | 54:45 | + 8:10 |
15. | Fraňo Michal | 53S4701 | C | KOB Sokol Pezinok | 55:24 | + 8:49 |
16. | Chaloupský David | XHK7103 | C | GHOST RUBENA racing team | 55:55 | + 9:20 |
17. | Zrník Tomáš | VIV7118 | C | GIGANT Orienteering | 56:01 | + 9:26 |
18. | Štregl Tomáš | VRL7406 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:35 | + 10:00 |
19. | Pařízek Petr | SMR7001 | A | SK SNS Smržovka | 57:10 | + 10:35 |
20. | Novotný Petr | TZL6601 | C | SKOB Zlín | 57:37 | + 11:02 |
21. | Vacek Petr | SLA6800 | C | SKOB Slaný | 57:38 | + 11:03 |
22. | Mach Radovan | OKP6605 | C | SK OK 24 Praha | 58:11 | + 11:36 |
23. | Princ David | TCB6901 | C | SK Technik České Budějovice | 58:42 | + 12:07 |
24. | Fraňo Peter | 53S7100 | C | KOB Sokol Pezinok | 58:46 | + 12:11 |
25. | Šňupárek Martin | XBM7107 | C | PELLŽS ABND RACING TEAM | 59:40 | + 13:05 |
26. | Antoš Svatopluk | SJC6602 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 60:36 | + 14:01 |
27. | Folprecht Eduard | ZUP7300 | C | MTBO ČZU Praha | 62:30 | + 15:55 |
28. | Čermák Daniel | EKP7510 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 67:26 | + 20:51 |
29. | Švarcbach Michal | KNC7001 | A | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 67:29 | + 20:54 |
Malátek Rastislav | VBA7401 | C | ŠK VAZKA Bratislava | DISK | ||
Prášil Aleš | SJI7415 | C | OK Jihlava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Král Jiří | TSU5941 | C | LKT 80 Šumperk | 47:33 | |
2. | Křeček Miroslav | ZPV6213 | C | KOB ZPV Prostějov | 48:31 | + 0:58 |
3. | Maennel Harald | BOR5501 | C | OK Jiskra Nový Bor | 48:32 | + 0:59 |
4. | Laciga Zdeněk | VSP5200 | A | USK Praha | 49:56 | + 2:23 |
5. | Hejna Jiří | KNC6200 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 52:09 | + 4:36 |
6. | Šimek Tomáš | FSP6304 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 52:45 | + 5:12 |
7. | Flašar Jan | KCK5701 | C | KOB Český Krumlov | 53:20 | + 5:47 |
8. | Pšenička Jiří | TCB6301 | C | SK Technik České Budějovice | 54:52 | + 7:19 |
9. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 55:00 | + 7:27 |
10. | Přibyl Ivan | PFP5900 | C | VŠSK PedF UK Praha | 57:34 | + 10:01 |
11. | Tichovský Martin | PGP6100 | C | SK Praga | 58:24 | + 10:51 |
12. | Peths Pavel | ABR5801 | C | A-team NOVO Bruntál | 58:30 | + 10:57 |
13. | Vrábel Jaromír | ABR6102 | C | A-team NOVO Bruntál | 58:31 | + 10:58 |
14. | Jánoška Jozef | RBA5902 | C | TJ Rapid Bratislava | 59:11 | + 11:38 |
15. | Ludvík Petr | STB5701 | C | TJ Stadion Nový Bor | 61:10 | + 13:37 |
16. | Argaláš Jaroslav | TBM6213 | C | KOS TJ Tesla Brno | 62:45 | + 15:12 |
17. | Buřt Vladimír | SBK6301 | C | KOB Start Blansko | 65:44 | + 18:11 |
18. | Havlíček Ivo | KNC5800 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 66:00 | + 18:27 |
19. | Bochenek Milan | EKP5601 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 67:17 | + 19:44 |
20. | Autrata Vlastimil | RCP6041 | C | RC&P TEAM Bratislava | 67:53 | + 20:20 |
21. | Pšenička Miloslav | TCB6101 | C | SK Technik České Budějovice | 70:09 | + 22:36 |
22. | Adrián Petr | EKP5600 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 73:57 | + 26:24 |
23. | Němec Lubomír | ABR6201 | C | A-team NOVO Bruntál | 79:10 | + 31:37 |
24. | Janda Luboš | CHT6001 | C | OOB SK Chrast | 81:14 | + 33:41 |
25. | Bartoš Marián | VSP5601 | C | USK Praha | 82:38 | + 35:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dravetz Walter | TZL5418 | C | SKOB Zlín | 50:26 | |
2. | Nejedlý Petr | TZL5101 | C | SKOB Zlín | 55:02 | + 4:36 |
3. | Wald František | FSP5300 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 58:14 | + 7:48 |
4. | Müller Petr | JEP4800 | C | Jehlanka Team | 64:41 | + 14:15 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubák Martin | NNN | C | Neregistrovaní | 33:05 | |
2. | Klamecký Michal | NNN | C | Neregistrovaní | 39:44 | + 6:39 |
3. | Maliňák Vladimír | KVS5901 | C | SKOB Kobra Vsetín | 40:26 | + 7:21 |
4. | Podivínský Tomáš | SCP7201 | C | OK Sparta Praha | 41:17 | + 8:12 |
5. | Bozděch Pavel | PGP | C | SK Praga | 43:13 | + 10:08 |
6. | Kameníková Kateřina | BOR7758 | B | OK Jiskra Nový Bor | 45:24 | + 12:19 |
7. | Tichovská Jitka | PGP6153 | C | SK Praga | 45:41 | + 12:36 |
8. | Kirchmann Miloš | PGP5502 | C | SK Praga | 49:09 | + 16:04 |
9. | Kubák Martin | NNN | C | Neregistrovaní | 49:54 | + 16:49 |
10. | Novák Miroslav | 3AC5500 | C | NER - Novakovi | 51:24 | + 18:19 |
11. | Fuchsová Marcela | TBM7260 | C | KOS TJ Tesla Brno | 66:27 | + 33:22 |
12. | Rohlík Zbyněk | KVS0301 | C | SKOB Kobra Vsetín | 75:37 | + 42:32 |
13. | Fuchs Jan | TBM7101 | C | KOS TJ Tesla Brno | 81:53 | + 48:48 |
14. | Králová Denisa | TBM0559 | C | KOS TJ Tesla Brno | 94:07 | + 61:02 |
Jiříček Lukáš | NNN | C | Neregistrovaní | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pilný Jiří | VRL | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:21 | |
2. | Ramba Jirka | NNN | C | Neregistrovaní | 62:27 | + 2:06 |
3. | Mišoň Pavel | SMR | C | SK SNS Smržovka | 68:26 | + 8:05 |
4. | Bozděchová Lenka | PGP8254 | C | SK Praga | 75:04 | + 14:43 |
5. | Chaloupka Ondřej | SBK8000 | C | KOB Start Blansko | 75:14 | + 14:53 |
6. | Pokorný Jan | 9XC79 | C | Neregistr | 136:43 | + 76:22 |
7. | Coufalík Martin | 9XC76 | C | Neregistr | 140:45 | + 80:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horáková Kateřina | LDC0351 | C | KOB Děčín | 42:40 | |
2. | Kuchařová Rozálie | SJC0251 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 44:48 | + 2:08 |
3. | Pilná Natálie | VRL0351 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:21 | + 10:41 |
4. | Miková Lenka | TBM0460 | C | KOS TJ Tesla Brno | 55:06 | + 12:26 |
5. | Tymešová Anna | BOR0253 | C | OK Jiskra Nový Bor | 56:05 | + 13:25 |
6. | Kubáková Nela | SJH0451 | C | SJH Jindřichův Hradec | 117:27 | + 74:47 |
Králová Jolana | TBM0360 | C | KOS TJ Tesla Brno | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Králová Vilma | TZL9952 | A | SKOB Zlín | 45:49 | |
2. | Mišoňová Magdalena | SMR0150 | C | SK SNS Smržovka | 46:54 | + 1:05 |
3. | Kohoutová Barbora | BOR9850 | A | OK Jiskra Nový Bor | 48:20 | + 2:31 |
4. | Grycová Veronika | TBM9859 | A | KOS TJ Tesla Brno | 48:35 | + 2:46 |
5. | Čiháková Barbora | KNC9950 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 67:13 | + 21:24 |
6. | Lacigová Marie | VSP0050 | C | USK Praha | 72:45 | + 26:56 |
Pilná Bára | VRL0052 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kameníková Andrea | BOR9751 | A | OK Jiskra Nový Bor | 48:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tichovská Martina | VSP8650 | E | USK Praha | 49:50 | |
2. | Paulíčková Renata | SJI8057 | E | OK Jihlava | 51:52 | + 2:02 |
3. | Březinová Marie | TSU9191 | E | LKT 80 Šumperk | 52:51 | + 3:01 |
4. | Skácelová Naděžda | TSU8889 | E | LKT 80 Šumperk | 56:56 | + 7:06 |
5. | Hrdinová Marie | VSP7852 | E | USK Praha | 57:13 | + 7:23 |
6. | Kubínová Veronika | SKV9752 | E | TJ Slovan Karlovy Vary | 57:22 | + 7:32 |
7. | Fajtová Stanislava | VBA8454 | E | ŠK VAZKA Bratislava | 57:53 | + 8:03 |
8. | Staňková Štěpánka | TSU8992 | E | LKT 80 Šumperk | 59:15 | + 9:25 |
9. | Fólová Martina | SMR8850 | E | SK SNS Smržovka | 60:00 | + 10:10 |
10. | Tyszová Natália | LDC8850 | E | KOB Děčín | 60:58 | + 11:08 |
11. | Lacigová Michaela | VSP8152 | E | USK Praha | 61:10 | + 11:20 |
12. | Lukavcová Ivana | SMR8754 | E | SK SNS Smržovka | 63:38 | + 13:48 |
13. | Veselá Iva | ZUP7551 | E | MTBO ČZU Praha | 63:56 | + 14:06 |
14. | Ryšavá Vendula | ZUP8151 | E | MTBO ČZU Praha | 66:04 | + 16:14 |
15. | Vanková Jana | OKP7750 | E | SK OK 24 Praha | 70:48 | + 20:58 |
16. | Lamichová Martina | XHK9150 | E | GHOST RUBENA racing team | 72:28 | + 22:38 |
17. | Veličková Monika | ABR8951 | E | A-team NOVO Bruntál | 75:19 | + 25:29 |
Jirásková Markéta | VSP7653 | E | USK Praha | DISK | ||
Karochová Simona | EKP8853 | E | VŠTJ Ekonom Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hančíková Barbora | TZL8853 | A | SKOB Zlín | 45:39 | |
2. | Haltof Ewa | ABR9499 | A | A-team NOVO Bruntál | 46:53 | + 1:14 |
3. | Uhnavá Markéta | SBK8485 | A | KOB Start Blansko | 47:49 | + 2:10 |
4. | Kalinová Markéta | EKP8259 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 48:01 | + 2:22 |
5. | Stachoňová Barbara | SBK8451 | A | KOB Start Blansko | 48:02 | + 2:23 |
6. | Pařízková Věrka | SMR7151 | A | SK SNS Smržovka | 48:19 | + 2:40 |
7. | Folprechtová Kateřina | ZUP7452 | A | MTBO ČZU Praha | 49:00 | + 3:21 |
8. | Ticháčková Magdalena | SJC7962 | A | TJ Sportcentrum Jičín | 50:24 | + 4:45 |
9. | Kubínová Romana | SKV9452 | A | TJ Slovan Karlovy Vary | 50:49 | + 5:10 |
10. | Faltejsková Jana | XPU7652 | A | PARDUBICE BIKERS | 51:00 | + 5:21 |
11. | Foglarová Kamila | VLI8655 | B | Slavia Liberec orienteering | 51:35 | + 5:56 |
12. | Šenková Natalia | VBA8554 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 52:12 | + 6:33 |
13. | Rychterová Dana | SMR6950 | A | SK SNS Smržovka | 52:25 | + 6:46 |
14. | Ouhrabková Radka | EKP8151 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 52:33 | + 6:54 |
15. | Humlíčková Kateřina | SBK7664 | A | KOB Start Blansko | 52:54 | + 7:15 |
16. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:21 | + 7:42 |
17. | Honsová Lenka | SMR7750 | A | SK SNS Smržovka | 53:31 | + 7:52 |
18. | Jiranová Kateřina | XHK8350 | A | GHOST RUBENA racing team | 53:33 | + 7:54 |
19. | Mikanová Kateřina | EKP8461 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 54:25 | + 8:46 |
20. | Haničáková Denisa | DMS8350 | A | Dynamo Malá Skála | 54:38 | + 8:59 |
21. | Puchernová Zuzana | ZUP8451 | A | MTBO ČZU Praha | 55:06 | + 9:27 |
22. | Csakvaryová Lenka | SBK8383 | A | KOB Start Blansko | 55:17 | + 9:38 |
23. | Daňková Veronika | SBK8151 | A | KOB Start Blansko | 55:47 | + 10:08 |
24. | Kopecká Anežka | VSP8150 | A | USK Praha | 55:54 | + 10:15 |
25. | Puchernová Radka | ZUP8759 | A | MTBO ČZU Praha | 57:04 | + 11:25 |
26. | Jirková Petra | VPM8450 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 57:17 | + 11:38 |
27. | Berglová Lucie | ZUP8250 | A | MTBO ČZU Praha | 57:22 | + 11:43 |
28. | Beržinská Soňa | SBK8554 | A | KOB Start Blansko | 57:42 | + 12:03 |
29. | Hanzlíčková Martina | EKP8452 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 59:37 | + 13:58 |
30. | Vaněčková Petra | ZUP7950 | A | MTBO ČZU Praha | 59:41 | + 14:02 |
31. | Lesová Markéta | VPM8494 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 59:57 | + 14:18 |
32. | Kalošová TerKa | SMR8950 | A | SK SNS Smržovka | 60:36 | + 14:57 |
33. | Křístková Veronika | SBK8379 | A | KOB Start Blansko | 60:47 | + 15:08 |
34. | Hanajová Káťa | SMR8451 | A | SK SNS Smržovka | 61:46 | + 16:07 |
35. | Odvodyová Šárka | XPU8352 | A | PARDUBICE BIKERS | 63:35 | + 17:56 |
36. | Salingerová Anna | ZUP7750 | A | MTBO ČZU Praha | 70:42 | + 25:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lánerová Leona | ABR7752 | B | A-team NOVO Bruntál | 38:43 | |
2. | Zamrzlová Eva | EKP8758 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 42:07 | + 3:24 |
3. | Tomešová Daniela | SJC8451 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 42:15 | + 3:32 |
4. | Jašková Šárka | ABR7751 | B | A-team NOVO Bruntál | 44:06 | + 5:23 |
5. | Pařízková Anežka | SMR9350 | C | SK SNS Smržovka | 44:07 | + 5:24 |
6. | Košíková Jitka | VSP7799 | B | USK Praha | 44:09 | + 5:26 |
7. | Peterová Věra | DOB8751 | C | KOB Dobruška | 44:28 | + 5:45 |
8. | Trčková Helena | EKP8756 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 44:54 | + 6:11 |
9. | Karlíková Zuzana | VIV8050 | B | GIGANT Orienteering | 46:03 | + 7:20 |
10. | Beranová Jana | SJH7851 | C | SJH Jindřichův Hradec | 47:44 | + 9:01 |
11. | Linhartová Martina | VIV7750 | B | GIGANT Orienteering | 47:58 | + 9:15 |
12. | Večeřová Marcela | ABR8888 | C | A-team NOVO Bruntál | 54:09 | + 15:26 |
13. | Skobová Tereza | VIP7855 | B | SK VIPrahlo | 54:39 | + 15:56 |
14. | Jágrová Vlasta | SBK7789 | B | KOB Start Blansko | 54:58 | + 16:15 |
15. | Mědílková Iva | SKL7150 | C | SMS Team Kladno | 55:59 | + 17:16 |
16. | Hejnová Aneta | KNC9350 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 56:14 | + 17:31 |
17. | Trubáková Zuzana | BLI8051 | B | MTBO Bludný kořen | 56:43 | + 18:00 |
18. | Mišoňová Ivana | SMR7451 | C | SK SNS Smržovka | 60:44 | + 22:01 |
19. | Coufalová Markéta | TSU8894 | C | LKT 80 Šumperk | 65:04 | + 26:21 |
20. | Kratochvílová Lucie | VPM9251 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 69:17 | + 30:34 |
21. | Pavlová Petra | CHC8552 | C | K.O.B. Choceň | 69:49 | + 31:06 |
Fremrová Jaroslava | LPM7954 | C | OK Lokomotiva Plzeň | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chaloupská Pavlína | XHK7051 | A | GHOST RUBENA racing team | 39:55 | |
2. | Vavrysová Lenka | TZL7400 | B | SKOB Zlín | 46:02 | + 6:07 |
3. | Rejholcová Andrea | BOR6951 | C | OK Jiskra Nový Bor | 46:36 | + 6:41 |
4. | Konečná Marcela | EKP7257 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 49:29 | + 9:34 |
5. | Abelová Ivana | STB6798 | C | TJ Stadion Nový Bor | 53:20 | + 13:25 |
6. | Čiháková Lenka | KNC6750 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 53:36 | + 13:41 |
7. | Kubínová Jana | SKV6751 | C | TJ Slovan Karlovy Vary | 55:34 | + 15:39 |
8. | Švarcbachová Jaroslava | KNC6754 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 61:17 | + 21:22 |
9. | Hápová Šárka | XHK7157 | C | GHOST RUBENA racing team | 65:18 | + 25:23 |
10. | Pilná Libuše | VRL7153 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:08 | + 31:13 |
11. | Zemková Helena | SLA7450 | C | SKOB Slaný | 74:14 | + 34:19 |
Přibylová Eva | PFP6950 | C | VŠSK PedF UK Praha | DISK | ||
Tichovská Hana | PGP6652 | C | SK Praga | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kroeber Andrea | BOR6551 | C | OK Jiskra Nový Bor | 50:25 | |
2. | Perůtková Ivana | TSU5850 | C | LKT 80 Šumperk | 52:29 | + 2:04 |
3. | Maliňáková Eva | TSU6550 | C | LKT 80 Šumperk | 53:24 | + 2:59 |
4. | Lacigová Ivana | VSP5950 | C | USK Praha | 53:45 | + 3:20 |
5. | Jánošková Taťjana | RBA6051 | C | TJ Rapid Bratislava | 56:30 | + 6:05 |
6. | Skácelová Naděžda | TSU6183 | C | LKT 80 Šumperk | 56:43 | + 6:18 |
7. | Bochenková Jana | EKP6150 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 60:10 | + 9:45 |
8. | Králová Dana | TSU5896 | C | LKT 80 Šumperk | 60:30 | + 10:05 |
9. | Flašarová Marie | KCK5756 | C | KOB Český Krumlov | 65:23 | + 14:58 |
10. | Havlíčková Jindra | KNC6150 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 70:35 | + 20:10 |
11. | Kralova Eva | VBA4751 | C | ŠK VAZKA Bratislava | 71:42 | + 21:17 |