Class: H50
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šritr Martin | TUV6802 | C | SOK TJ Turnov | 28:28 | |
2. | Finkenstaedt Michael | DE013230 | OLV Uslar | 28:37 | + 0:09 | |
3. | Junghanß Jens | DE014486 | OL-Team Wehrsdorf | 28:54 | + 0:26 | |
4. | Cruse Kay | DE014288 | SV Robotron Dresden | 30:20 | + 1:52 | |
5. | Wichmann Rainer | OLV Weimar | 30:52 | + 2:24 | ||
6. | Drechsel Michael | DE029500 | USV TU Dresden | 31:40 | + 3:12 | |
7. | Zelenin Andrej | DE028966 | USG Chemnitz | 31:54 | + 3:26 | |
8. | Müller Matthias | DE021150 | Post SV Dresden | 33:15 | + 4:47 | |
9. | Olisauskas Raimondas | DE033080 | Berliner TSC | 33:31 | + 5:03 | |
10. | Knitsch Wolfram | DE015476 | Post-SV Chemnitz | 33:57 | + 5:29 | |
11. | Finkenstaedt Björn | DE013256 | OLV Potsdam | 34:59 | + 6:31 | |
12. | Eppendorfer Jörg | DE012935 | OL Görlitz | 35:32 | + 7:04 | |
13. | Wendisch Mayk | DE028221 | USV TU Dresden | 36:01 | + 7:33 | |
14. | Hrabánek David | PGP6003 | C | SK Praga | 36:28 | + 8:00 |
15. | Demmig Sven | DE011846 | Kaulsdorfer OLV Berlin | 36:46 | + 8:18 | |
16. | Kurr Maik | Ihw Alex Berlin | 37:15 | + 8:47 | ||
17. | Machara Martin | BOR6900 | C | OK Jiskra Nový Bor | 37:29 | + 9:01 |
18. | Žucha Jiří | TJN6603 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 39:06 | + 10:38 |
19. | Wolf Tobias | DE028726 | USV Jena | 39:12 | + 10:44 | |
20. | Pavel Petr | LTP6806 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 39:26 | + 10:58 |
21. | Trösch Urs | DE033288 | Berliner TSC | 39:46 | + 11:18 | |
22. | Veselý Pavel | TUV6901 | C | SOK TJ Turnov | 41:23 | + 12:55 |
23. | Čaloun Michal | VLI6801 | C | Slavia Liberec orienteering | 41:40 | + 13:12 |
24. | Hejna Stanislav | LLI6900 | C | LOK-o Liberec | 41:56 | + 13:28 |
25. | Vlček Petr | LDC6401 | C | KOB Děčín | 43:40 | + 15:12 |
26. | Kožina Petr | PGP6000 | C | SK Praga | 44:23 | + 15:55 |
27. | Pustai Josef | TJN6300 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 46:03 | + 17:35 |
28. | Eichler Petr | KAS6900 | C | KOB Kamenický Šenov | 49:34 | + 21:06 |
29. | Grassow Thomas | DE035284 | Kaulsdorfer OLV Berlin | 52:35 | + 24:07 | |
30. | Zavadil Vladimír | VSP6710 | C | USK Praha | 54:10 | + 25:42 |
31. | Šimek Stanislav | LTP6602 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 57:40 | + 29:12 |
32. | Rothkegel Thomas | DE024980 | Post SV Dresden | 58:19 | + 29:51 | |
33. | Škorpil Martin | HOR5700 | C | TJ Jiskra Hořice | 59:42 | + 31:14 |
34. | Bruner Luboš | LTP6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 60:18 | + 31:50 |
35. | Edelhäuser Frank | DE033444 | Post SV Dresden | 62:36 | + 34:08 | |
36. | Hanuš Pavel | LTU6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 67:23 | + 38:55 |
37. | Kahlert Matthias | DE053377 | Berliner TSC | 114:09 | + 85:41 | |
Schäfer Steffen | DE025243 | SV Robotron Dresden | DISK | |||
Knuth David | DE059903 | OLV Potsdam | DISK |