Class: H21E
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horáček Michal | VLI7700 | Slavia Liberec orienteering | 48:50 | 9295 | ||
2. | Janata Martin | DKP8306 | Oddíl OB Kotlářka | 48:52 | + 0:02 | 9288 | |
3. | Döllgast Moritz | TUR9504 | OOB TJ Turnov | 49:29 | + 0:39 | 9172 | |
4. | Fürst Matouš | LLI9603 | TJ Loko Liberec | 49:40 | + 0:50 | 9137 | |
5. | Döhler Erik | 47D9800 | Team Saarland | 50:21 | + 1:31 | ||
6. | Mrázek Jan | SJC8102 | Sportcentrum Jičín | 50:31 | + 1:41 | 8977 | |
7. | Semík Ondřej | KAM9401 | OK Kamenice | 50:42 | + 1:52 | 8943 | |
8. | Malý Aleš | JIL8702 | OK Jilemnice | 53:23 | + 4:33 | 8437 | |
9. | Procházka David | LPU9113 | OK Lokomotiva Pardubice | 54:53 | + 6:03 | 8154 | |
10. | Komanec Václav | SHK8406 | OK Slavia Hradec Králové | 55:51 | + 7:01 | 7971 | |
11. | Dragowski Kuba | TUR9003 | OOB TJ Turnov | 56:16 | + 7:26 | 7893 | |
12. | Hubáček Michal | LCE9301 | OOB TJ Slovan Luhačovice | 56:50 | + 8:00 | 7786 | |
13. | Gösswein Csaba | 11H8500 | Budai Osforrás | 58:29 | + 9:39 | ||
14. | Landovský Tomáš | PGP9103 | SK Praga | 58:35 | + 9:45 | 7456 | |
15. | Flechsig Florian | 71D9200 | USV TU Dresden | 58:58 | + 10:08 | ||
16. | Flašar Jan | PGP8610 | SK Praga | 59:25 | + 10:35 | 7299 | |
17. | Illner Vojtěch | DKP9600 | Oddíl OB Kotlářka | 60:05 | + 11:15 | 7173 | |
18. | Pospíšil Vítek | PGP6803 | SK Praga | 60:26 | + 11:36 | 7107 | |
19. | Kettner Lukáš | KAM9403 | OK Kamenice | 60:28 | + 11:38 | 7101 | |
20. | Kobr Tomáš | VLI8901 | Slavia Liberec orienteering | 60:52 | + 12:02 | 7025 | |
21. | Kopec Tomáš | KRN8203 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 61:28 | + 12:38 | 6912 | |
22. | Henek Vladan | VBM8002 | VSK Mendelu Brno | 62:13 | + 13:23 | 6771 | |
23. | Sysel Ctibor | PGP8700 | SK Praga | 62:32 | + 13:42 | 6711 | |
24. | Panchártek Jan | PHK8802 | OK 99 Hradec Králové | 62:45 | + 13:55 | 6670 | |
25. | Šabatka Zdeněk | PHK8900 | OK 99 Hradec Králové | 63:25 | + 14:35 | 6545 | |
26. | Hepner David | SHK7601 | OK Slavia Hradec Králové | 64:16 | + 15:26 | 6384 | |
27. | Zakouřil Tomáš | TUV7500 | SOK TJ Turnov | 64:38 | + 15:48 | 6315 | |
28. | Švadlena Pavel | CHC7502 | K.O.B. Choceň | 67:15 | + 18:25 | 5822 | |
29. | Slezák Jiří | LCE9001 | OOB TJ Slovan Luhačovice | 67:35 | + 18:45 | 5759 | |
30. | Nývlt Martin | DKP8200 | Oddíl OB Kotlářka | 69:12 | + 20:22 | 5454 | |
30. | Leideck Karsten | 71D8600 | USV TU Dresden | 69:12 | + 20:22 | ||
32. | Prášil Ondřej | SJC8401 | Sportcentrum Jičín | 69:23 | + 20:33 | 5419 | |
33. | Pokorný Ondřej | PGP7506 | SK Praga | 69:29 | + 20:39 | 5401 | |
34. | Kovář Miroslav | SJC8104 | Sportcentrum Jičín | 70:29 | + 21:39 | 5212 | |
35. | Kozák Petr | KAM6501 | OK Kamenice | 71:02 | + 22:12 | 5108 | |
36. | Janovský Tomáš | PGP6401 | SK Praga | 71:10 | + 22:20 | 5083 | |
37. | Dittmann Robert | 19D7901 | SSV Planeta Radebeul | 72:25 | + 23:35 | ||
38. | Habán Ivo | VLI7707 | Slavia Liberec orienteering | 72:30 | + 23:40 | 4832 | |
39. | Pek Daniel | SHK9803 | OK Slavia Hradec Králové | 72:40 | + 23:50 | 4800 | |
40. | Sysel Ondřej | PGP8302 | SK Praga | 73:14 | + 24:24 | 4693 | |
41. | Grätsch Markus | TUR9603 | OOB TJ Turnov | 73:23 | + 24:33 | ||
42. | Gregor Martin | CTB7701 | SK OB Chotěboř | 73:37 | + 24:47 | 4621 | |
43. | Hlaváč Jiří | TBM6116 | KOS TJ Tesla Brno | 75:11 | + 26:21 | 4326 | |
44. | Pachnik Wojciech | 19P9100 | UKS "Orientpark.pl" Iwiny | 76:44 | + 27:54 | ||
45. | Lenner Miroslav | LPU8605 | OK Lokomotiva Pardubice | 77:20 | + 28:30 | 3920 | |
46. | Čermák Jan | LPU9301 | OK Lokomotiva Pardubice | 79:18 | + 30:28 | 3549 | |
47. | Losman Petr | PHK7901 | OK 99 Hradec Králové | 79:24 | + 30:34 | 3531 | |
48. | Benroth Martin | TZL9206 | SKOB Zlín | 80:29 | + 31:39 | 3326 | |
48. | Pospíšil Ondřej | DKP8717 | Oddíl OB Kotlářka | 80:29 | + 31:39 | 3326 | |
50. | Bugár Gergely | 11H9200 | Budai Osforrás | 80:40 | + 31:50 | ||
51. | Zelenka Tomáš | PHK9001 | OK 99 Hradec Králové | 85:46 | + 36:56 | 2330 | |
52. | Kafka Miloš | LPU8608 | OK Lokomotiva Pardubice | 87:35 | + 38:45 | 1987 | |
53. | Neumann Petr | PGP8705 | SK Praga | 90:09 | + 41:19 | 1503 | |
54. | Franco Paulo | 1CP8101 | UKS Siódemka Rumia | 91:57 | + 43:07 | ||
55. | Škvor Martin | KAM6700 | OK Kamenice | 93:10 | + 44:20 | 934 | |
56. | Remeš Petr | SHK9403 | OK Slavia Hradec Králové | 100:02 | + 51:12 | 0 | |
57. | Slezák Zdeněk | LCE8902 | OOB TJ Slovan Luhačovice | 103:04 | + 54:14 | 0 | |
58. | Janda Martin | DOB8002 | KOB Dobruška | 118:19 | + 69:29 | 0 | |
Nožka Radek | LPU9005 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | 0 | |||
Kubelka Tomáš | LPU9307 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | 0 | |||
Kolín Jan | DKP7701 | Oddíl OB Kotlářka | DISK | 0 | |||
Kolek Petr | ASU7501 | Magnus Orienteering | DISK | 0 |