Class: H50A
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Afonyushkin Alexander | 5946500 | 594 RAMENSKOYE MOSCOW | 42:20 | ||
2. | Novák Ivo | OKP6200 | C | SK OK 24 Praha | 43:44 | + 1:24 |
3. | Egei Tamas | 3976300 | 397 TIPO OC | 45:01 | + 2:41 | |
4. | Schmiedeberg Nils | 3456700 | 345 SV IHW ALEX 78 e.v. | 45:46 | + 3:26 | |
5. | Tschamper Urs | 6326700 | 632 OLG STAFA | 45:57 | + 3:37 | |
6. | Teringl Radek | VCB6502 | C | OB České Budějovice | 47:04 | + 4:44 |
7. | Ray Tomas | 2726500 | 272 OK77 | 47:52 | + 5:32 | |
8. | Chachurski Ryszard | 5516300 | 551 KU AZS WAT WARSZAWA | 47:55 | + 5:35 | |
9. | Arrakoski Jori | 2726700 | 272 OK77 | 48:44 | + 6:24 | |
10. | Grote Andreas | 6356400 | 635 OLC SKOG FRIBOURG | 49:22 | + 7:02 | |
11. | Jonauskas Genadijus | 4766300 | 476 DEVYNI OSK VILNIUS | 49:37 | + 7:17 | |
12. | Brechbühl Markus | 6326500 | 632 OLG STAFA | 50:09 | + 7:49 | |
13. | Ottesen An | NER | 50:23 | + 8:03 | ||
14. | Zschäckel Raik | 3456700 | 345 SV IHW ALEX 78 e.v. | 50:25 | + 8:05 | |
15. | Stormer Leif | KAM6701 | OK Kamenice | 50:49 | + 8:29 | |
16. | Poloprutský Tomáš | VLI6205 | C | Slavia Liberec orienteering | 50:50 | + 8:30 |
17. | Škvor Martin | KAM6700 | C | OK Kamenice | 51:38 | + 9:18 |
18. | Lataste Pierre | 2976701 | 297 CO COLMAR | 51:51 | + 9:31 | |
19. | Nakvosas Vidmantas | 4716700 | 471 AZUOLAS OK | 53:31 | + 11:11 | |
20. | Tichý Martin | SJH6401 | C | SJH Jindřichův Hradec | 53:54 | + 11:34 |
21. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 54:05 | + 11:45 |
22. | Novota Mikuláš | 6766700 | 676 AKADEMIC TU KOŠICE | 54:34 | + 12:14 | |
23. | Pretnar Janez | 6216700 | 621 INDIVIDUAL TRŽIČ | 55:20 | + 13:00 | |
24. | Cruse Kay | 3436600 | 343 SV ROBOTRON DRESDEN | 55:21 | + 13:01 | |
25. | Olisauskas Raimondas | 3596600 | 359 TSC BERLIN | 55:25 | + 13:05 | |
26. | Timakov Victor | 6016500 | 601 SPARTA ROSTOV/DON | 56:42 | + 14:22 | |
27. | Klaška Pavel | DKP6500 | C | Oddíl OB Kotlářka | 57:11 | + 14:51 |
28. | Figuiere Pascal | 2996600 | 299 GIVRY SPORT ORIENTATION | 57:42 | + 15:22 | |
29. | Sochor Tomáš | HAV6301 | C | OB Havířov | 57:44 | + 15:24 |
30. | Hájek Jiří | ONO6400 | C | SKOB Ostrov | 58:17 | + 15:57 |
31. | Huhtanen Ossi | 2736300 | 273 TAMPEREEN PYRINTO | 60:29 | + 18:09 | |
32. | Zilling Staffan | 7016400 | 701 OK SODERTORN | 60:37 | + 18:17 | |
33. | Sandén Olle | 7016700 | 701 OK SODERTORN | 62:28 | + 20:08 | |
34. | Lederer Pavel | DOK6600 | C | OK Doksy | 62:47 | + 20:27 |
35. | Špičák Aleš | DKP5500 | C | Oddíl OB Kotlářka | 62:54 | + 20:34 |
36. | Kateliev Rumen | 1956200 | 195 BEGUN VARNA | 64:52 | + 22:32 | |
37. | Käding Bernd | 3446400 | 344 KAULSDORFER OLV BERLIN | 64:55 | + 22:35 | |
38. | Holec Honza | MOV6701 | C | SKOB Ostrava | 65:30 | + 23:10 |
39. | Baago Allan | 2216700 | 221 VIBORG ORIENTERINGSKLUB | 66:06 | + 23:46 | |
40. | Roulleaux Alain | 2926500 | 292 CO LOISIRS ETRECHY I | 68:24 | + 26:04 | |
41. | Renner Claes | 7016700 | 701 OK SODERTORN | 68:29 | + 26:09 | |
42. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | C | OK 99 Hradec Králové | 75:37 | + 33:17 |
43. | Demmig Sven | 3446600 | 344 KAULSDORFER OLV BERLIN | 76:25 | + 34:05 | |
44. | Melichar Jaromír | LLI6301 | C | TJ Loko Liberec | 77:49 | + 35:29 |
45. | Darimont Didier | 1526300 | 152 ASUB ORIENTATION BRUSSELS | 85:23 | + 43:03 | |
46. | Heywood Peter | 3234500 | 323 KERNOMV | 87:35 | + 45:15 | |
47. | Kulhavá Jarmila | SRK6751 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 88:56 | + 46:36 |
48. | Kovář Boris | LTP6710 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 90:42 | + 48:22 |
49. | Varbanov Dimitar | 1926600 | 192 COMPASS-CROSS | 91:15 | + 48:55 | |
50. | Bolton Mike | 3235000 | 323 KERNOMV | 92:49 | + 50:29 | |
51. | Dobeš Václav | KPY5701 | C | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 114:01 | + 71:41 |
Donner Jan | 2726600 | 272 OK77 | DISK |