Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuma Matěj | SJC0202 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 59:33 | |
2. | Švadlena Michal | CHC0101 | C | K.O.B. Choceň | 61:00 | + 1:27 |
3. | Chaloupský Jakub | XHK0302 | C | GHOST RUBENA racing team | 67:09 | + 7:36 |
4. | Kroc Kryštof | VIV0100 | C | GIGANT Orienteering | 67:47 | + 8:14 |
5. | Humlíček Tomáš | SBK0101 | C | KOB Start Blansko | 70:24 | + 10:51 |
6. | Ehl Ondřej | TBM0404 | C | KOS TJ Tesla Brno | 71:53 | + 12:20 |
7. | Štáfek Ondřej | SKL0401 | C | SMS Team Kladno | 74:22 | + 14:49 |
8. | Břeň Daniel | SJC0102 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 75:05 | + 15:32 |
9. | Štregl Matyáš | VRL0301 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 76:59 | + 17:26 |
10. | Fraňo Jakub | 53S0301 | C | KOB Sokol Pezinok | 78:46 | + 19:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hruška Tomáš | ABR0001 | C | A-team NOVO Bruntál | 77:58 | |
2. | Wohanka Richard | SLA0100 | C | SKOB Slaný | 80:06 | + 2:08 |
3. | Zemko Zdeněk | SLA9900 | B | SKOB Slaný | 88:16 | + 10:18 |
4. | Vacek Jan | SLA0004 | C | SKOB Slaný | 92:47 | + 14:49 |
5. | Kašpar František | SLA9800 | B | SKOB Slaný | 100:28 | + 22:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ludvík Matyáš | STB9801 | A | TJ Stadion Nový Bor | 96:03 | |
2. | Horák Jan | LDC9800 | A | KOB Děčín | 98:26 | + 2:23 |
3. | Mišoň Matěj | SMR9801 | A | SK SNS Smržovka | 107:45 | + 11:42 |
4. | Nemet Michal | BOR9705 | E | OK Jiskra Nový Bor | 114:51 | + 18:48 |
5. | Čully Andrej | VBA9501 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 115:59 | + 19:56 |
6. | Vávra Martin | HOR9700 | C | TJ Jiskra Hořice | 117:31 | + 21:28 |
7. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 121:46 | + 25:43 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bogar Kryštof | BOR9402 | E | OK Jiskra Nový Bor | 106:54 | |
2. | Ludvík Vojtěch | STB9301 | E | TJ Stadion Nový Bor | 108:32 | + 1:38 |
3. | Laciga Radek | VSP8200 | E | USK Praha | 113:01 | + 6:07 |
4. | Vala Radek | ABR8401 | E | A-team NOVO Bruntál | 119:05 | + 12:11 |
5. | Lauerman Jan | SJI7419 | E | OK Jihlava | 119:19 | + 12:25 |
6. | Vanka Petr | OKP6801 | E | SK OK 24 Praha | 119:43 | + 12:49 |
6. | Šňupárek Václav | TZL9548 | E | SKOB Zlín | 119:43 | + 12:49 |
8. | Fajtl Jaroslav | VPM9001 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | 121:08 | + 14:14 |
9. | Huster Mark | 54D7700 | C | SV Sachsen 90 Werdau | 121:23 | + 14:29 |
10. | Pucherna Jan | ZUP7702 | E | MTBO ČZU Praha | 121:33 | + 14:39 |
11. | Štěňha Martin | EKP7608 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 121:34 | + 14:40 |
12. | Graubner Jan | TZL8236 | E | SKOB Zlín | 122:45 | + 15:51 |
13. | Bogar František | BOR8904 | E | OK Jiskra Nový Bor | 123:06 | + 16:12 |
14. | Hora Vojtěch | VSP8301 | E | USK Praha | 124:11 | + 17:17 |
15. | Obuškevič Jan | SMR7000 | E | SK SNS Smržovka | 124:57 | + 18:03 |
16. | Sajal Martin | EKP7803 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 125:55 | + 19:01 |
17. | Urban Miroslav | DMS7900 | E | Dynamo Malá Skála | 126:22 | + 19:28 |
18. | Vaněk Petr | XHK7600 | E | GHOST RUBENA racing team | 126:35 | + 19:41 |
19. | Kopecký Pavel | VSP7800 | E | USK Praha | 127:24 | + 20:30 |
20. | Jašek Petr | ABR7601 | E | A-team NOVO Bruntál | 128:56 | + 22:02 |
21. | Johanovský Tomáš | ZUP8500 | E | MTBO ČZU Praha | 129:16 | + 22:22 |
22. | Černý Ladislav | ZUP8200 | E | MTBO ČZU Praha | 131:03 | + 24:09 |
23. | Sedláček Petr | TSU8109 | E | LKT 80 Šumperk | 131:46 | + 24:52 |
24. | Wohanka Pavel | VRL7501 | E | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 132:13 | + 25:19 |
25. | Ticháček Radek | SJC7801 | E | TJ Sportcentrum Jičín | 133:06 | + 26:12 |
26. | Faltejsek Lukáš | XPU7725 | E | PARDUBICE BIKERS | 142:35 | + 35:41 |
27. | Lukavec Petr | SMR7800 | E | SK SNS Smržovka | 152:43 | + 45:49 |
Pucherna Eduard | SMR7401 | E | SK SNS Smržovka | DISK | ||
Peths Matěj | ABR8501 | E | A-team NOVO Bruntál | DISK | ||
Pucherna Petr | ZUP8002 | E | MTBO ČZU Praha | DISK | ||
Les Martin | VPM7906 | E | KOS Slavia VŠ Plzeň | DISK | ||
Svoboda Honza | SMR7901 | E | SK SNS Smržovka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Karkoš Petr | XCR7300 | A | MTB Chrudim | 93:43 | |
2. | Kovář Miroslav | SCP8103 | A | OK Sparta Praha | 94:09 | + 0:26 |
3. | Kříž Libor | XHK7804 | A | GHOST RUBENA racing team | 94:19 | + 0:36 |
4. | Plíhal Tomáš | SJI8509 | A | OK Jihlava | 95:07 | + 1:24 |
5. | Husák Václav | XHK7702 | A | GHOST RUBENA racing team | 96:13 | + 2:30 |
6. | Moravec Štěpán | SJI8101 | A | OK Jihlava | 98:59 | + 5:16 |
7. | Kalina Miroslav | EKP8211 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 99:40 | + 5:57 |
8. | Bezouška Tomáš | DMS7601 | A | Dynamo Malá Skála | 100:13 | + 6:30 |
9. | Buchtík Ondřej | VLI8101 | A | Slavia Liberec orienteering | 100:52 | + 7:09 |
10. | Merenus Štěpán | EKP8401 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 100:53 | + 7:10 |
11. | Anděl Robert | VPM8001 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 102:52 | + 9:09 |
12. | Kamaryt Tomáš | VPM8807 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 104:05 | + 10:22 |
13. | Mikan Albert | EKP8606 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 104:41 | + 10:58 |
14. | Janda Martin | DOB8002 | A | KOB Dobruška | 105:05 | + 11:22 |
15. | Štáfek Pavel | SKL7401 | A | SMS Team Kladno | 105:19 | + 11:36 |
16. | Goder Josef | ZUP8201 | A | MTBO ČZU Praha | 105:23 | + 11:40 |
17. | Švadlena Pavel | CHC7502 | A | K.O.B. Choceň | 105:29 | + 11:46 |
18. | Tománek Otakar | VLI8300 | A | Slavia Liberec orienteering | 107:22 | + 13:39 |
19. | Hruška Miloš | ABR7501 | A | A-team NOVO Bruntál | 108:44 | + 15:01 |
20. | Kolář Rudolf | ABR6301 | A | A-team NOVO Bruntál | 109:25 | + 15:42 |
21. | Stachoň Zdeněk | SBK8014 | A | KOB Start Blansko | 111:37 | + 17:54 |
22. | Jánoška Tomáš | VBA9341 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 112:44 | + 19:01 |
23. | Urválek Jan | TCB8101 | A | SK Technik České Budějovice | 112:53 | + 19:10 |
24. | Urban Jan | SBK7537 | A | KOB Start Blansko | 113:05 | + 19:22 |
25. | Šebesta Petr | ZUP7604 | A | MTBO ČZU Praha | 113:30 | + 19:47 |
26. | Havlíček Tomáš | KNC8700 | A | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 113:36 | + 19:53 |
27. | Kratochvíl Karel | ABR7001 | A | A-team NOVO Bruntál | 113:39 | + 19:56 |
28. | Pucher Filip | ZUP7404 | A | MTBO ČZU Praha | 114:07 | + 20:24 |
29. | Jiran Jan | XHK7701 | A | GHOST RUBENA racing team | 114:29 | + 20:46 |
30. | Medlík Jan | TSU8246 | A | LKT 80 Šumperk | 114:47 | + 21:04 |
31. | Buchtík Aleš | XBM8201 | A | PELLŽS ABND RACING TEAM | 114:58 | + 21:15 |
32. | Odvody Zdeněk | XPU8206 | A | PARDUBICE BIKERS | 116:04 | + 22:21 |
33. | Humlíček Aleš | SBK7539 | A | KOB Start Blansko | 117:54 | + 24:11 |
34. | Karlík Michal | VIV8000 | A | GIGANT Orienteering | 118:25 | + 24:42 |
35. | Šenk Petr | VBA8001 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 119:16 | + 25:33 |
36. | Štochel Miroslav | MFP9300 | A | VŠSK MFF UK Praha | 132:02 | + 38:19 |
37. | Jiráček Josef | SBK8501 | A | KOB Start Blansko | 139:29 | + 45:46 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jiran Václav | XBM7601 | B | PELLŽS ABND RACING TEAM | 77:56 | |
2. | Izdný Pavel | SJI7613 | B | OK Jihlava | 79:52 | + 1:56 |
3. | Boudný Jan | SCP7417 | B | OK Sparta Praha | 80:20 | + 2:24 |
4. | Tomeš Petr | SJC7531 | A | TJ Sportcentrum Jičín | 80:37 | + 2:41 |
5. | Šmíd Ivo | SJC7700 | B | TJ Sportcentrum Jičín | 81:28 | + 3:32 |
6. | Smrt Martin | EKP8431 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 82:35 | + 4:39 |
7. | Nedopílek David | SVR7600 | B | TJ Švýcárna | 83:03 | + 5:07 |
8. | Geisler Michal | SKL7500 | C | SMS Team Kladno | 83:45 | + 5:49 |
9. | Horák Pavel | VSP7200 | B | USK Praha | 84:49 | + 6:53 |
10. | Šafář Jan | XHK7700 | B | GHOST RUBENA racing team | 85:26 | + 7:30 |
11. | Hegner Lukáš | LPM8104 | B | OK Lokomotiva Plzeň | 86:33 | + 8:37 |
12. | Jirka Jakub | VPM7905 | B | KOS Slavia VŠ Plzeň | 86:40 | + 8:44 |
13. | Suchý Jiří | SJI9201 | B | OK Jihlava | 87:22 | + 9:26 |
14. | Beran Pavel | SJH7801 | C | SJH Jindřichův Hradec | 87:28 | + 9:32 |
15. | Maňásek Josef | SVR7700 | B | TJ Švýcárna | 88:26 | + 10:30 |
16. | Bartoš Marián | VSP8201 | B | USK Praha | 90:40 | + 12:44 |
17. | Ouhrabka Jakub | EKP8003 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 91:46 | + 13:50 |
18. | Hýbl Lukáš | VIP7504 | B | SK VIPrahlo | 91:52 | + 13:56 |
19. | Bitter Aleš | KNC8803 | B | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 94:10 | + 16:14 |
20. | Sochor Jan | SBK6922 | B | KOB Start Blansko | 95:29 | + 17:33 |
21. | Ančic Ĺuboš | VBA8101 | B | ŠK VAZKA Bratislava | 95:39 | + 17:43 |
22. | Šebl Ondřej | EKP9009 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 97:09 | + 19:13 |
23. | Ohera Karel | BLI7803 | B | MTBO Bludný kořen | 98:37 | + 20:41 |
24. | Šafek Jiří | SBK7621 | B | KOB Start Blansko | 98:53 | + 20:57 |
25. | Ištok Martin | BLI8001 | B | MTBO Bludný kořen | 101:04 | + 23:08 |
26. | Meier Milan | VLI7301 | B | Slavia Liberec orienteering | 105:22 | + 27:26 |
27. | Kafka Tomáš | SJI8504 | B | OK Jihlava | 109:01 | + 31:05 |
28. | Vaněček Jan | ZUP8003 | B | MTBO ČZU Praha | 117:56 | + 40:00 |
29. | Pátek Richard | SBK7609 | B | KOB Start Blansko | 122:22 | + 44:26 |
MS | Daněk Roman | SBK7541 | C | KOB Start Blansko | 79:07 | + 1:11 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ambrož Pavel | TBM7339 | C | KOS TJ Tesla Brno | 78:32 | |
2. | Brabec Jaroslav | SBK8242 | C | KOB Start Blansko | 83:09 | + 4:37 |
3. | Kurka Vojtěch | SMR8400 | C | SK SNS Smržovka | 92:08 | + 13:36 |
3. | Havlůj František | VSP8308 | C | USK Praha | 92:08 | + 13:36 |
5. | Reif Jan | TSU8604 | C | LKT 80 Šumperk | 93:20 | + 14:48 |
6. | Tesař Daniel | VPM8203 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 95:35 | + 17:03 |
7. | Domín Nikolas | EKP8806 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 97:21 | + 18:49 |
8. | Ďoubal Jan | DOB8600 | C | KOB Dobruška | 97:59 | + 19:27 |
9. | Dvořák František | LDC7701 | C | KOB Děčín | 105:02 | + 26:30 |
10. | König Lukáš | SBK8001 | C | KOB Start Blansko | 106:23 | + 27:51 |
11. | Aleš David | ASU7517 | C | Magnus Orienteering | 114:01 | + 35:29 |
Jágr Jaroslav | SBK7549 | C | KOB Start Blansko | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kouřimský Jan | SLA7200 | A | SKOB Slaný | 79:25 | |
2. | Tuma Jaroslav | SJC7305 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 87:38 | + 8:13 |
3. | Malátek Rastislav | VBA7401 | C | ŠK VAZKA Bratislava | 88:38 | + 9:13 |
4. | Prášil Aleš | SJI7415 | C | OK Jihlava | 89:53 | + 10:28 |
5. | Hašek Ondřej | VPM6902 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 90:18 | + 10:53 |
6. | Chaloupský David | XHK7103 | C | GHOST RUBENA racing team | 91:05 | + 11:40 |
7. | Král Jan | XBM6903 | C | PELLŽS ABND RACING TEAM | 91:33 | + 12:08 |
8. | Skoupý Jan | VIV7001 | C | GIGANT Orienteering | 92:27 | + 13:02 |
9. | Zrník Tomáš | VIV7118 | C | GIGANT Orienteering | 93:34 | + 14:09 |
10. | Novák Libor | OKP6504 | C | SK OK 24 Praha | 93:35 | + 14:10 |
11. | Fraňo Michal | 53S4701 | C | KOB Sokol Pezinok | 93:59 | + 14:34 |
11. | Horák Martin | LDC7100 | E | KOB Děčín | 93:59 | + 14:34 |
13. | Mach Radovan | OKP6605 | C | SK OK 24 Praha | 94:30 | + 15:05 |
14. | Šňupárek Martin | XBM7107 | C | PELLŽS ABND RACING TEAM | 94:58 | + 15:33 |
15. | Štregl Tomáš | VRL7406 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 95:01 | + 15:36 |
16. | Kabát Jan | EKP6912 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 96:06 | + 16:41 |
17. | Kroc Dalibor | VIV7400 | C | GIGANT Orienteering | 96:31 | + 17:06 |
18. | Jirásek Milan | VSP7403 | A | USK Praha | 98:32 | + 19:07 |
19. | Fraňo Peter | 53S7100 | C | KOB Sokol Pezinok | 98:36 | + 19:11 |
20. | Linhart Aleš | VIV7200 | C | GIGANT Orienteering | 100:05 | + 20:40 |
21. | Pařízek Petr | SMR7001 | A | SK SNS Smržovka | 101:40 | + 22:15 |
22. | Princ David | TCB6901 | C | SK Technik České Budějovice | 102:08 | + 22:43 |
23. | Rejholec Michal | BOR7412 | A | OK Jiskra Nový Bor | 104:08 | + 24:43 |
24. | Čermák Daniel | EKP7510 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 107:47 | + 28:22 |
25. | Antoš Svatopluk | SJC6602 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 107:49 | + 28:24 |
26. | Švarcbach Michal | KNC7001 | A | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 109:37 | + 30:12 |
27. | Novotný Petr | TZL6601 | C | SKOB Zlín | 113:44 | + 34:19 |
28. | Vacek Petr | SLA6800 | C | SKOB Slaný | 117:13 | + 37:48 |
29. | Bogar Leoš | BOR6603 | C | OK Jiskra Nový Bor | 118:58 | + 39:33 |
30. | Michalík Ivan | XBM6834 | C | PELLŽS ABND RACING TEAM | 122:09 | + 42:44 |
31. | Kasal Jiří | SBK7301 | C | KOB Start Blansko | 156:45 | + 77:20 |
Klech Richard | VRB7201 | B | Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, z.s. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Král Jiří | TSU5941 | C | LKT 80 Šumperk | 71:38 | |
2. | Laciga Zdeněk | VSP5200 | A | USK Praha | 74:30 | + 2:52 |
3. | Hejna Jiří | KNC6200 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 74:55 | + 3:17 |
4. | Maennel Harald | BOR5501 | C | OK Jiskra Nový Bor | 76:39 | + 5:01 |
5. | Přibyl Ivan | PFP5900 | C | VŠSK PedF UK Praha | 80:00 | + 8:22 |
6. | Peths Pavel | ABR5801 | C | A-team NOVO Bruntál | 83:44 | + 12:06 |
7. | Křeček Miroslav | ZPV6213 | C | KOB ZPV Prostějov | 84:55 | + 13:17 |
8. | Flašar Jan | KCK5701 | C | KOB Český Krumlov | 84:56 | + 13:18 |
9. | Argaláš Jaroslav | TBM6213 | C | KOS TJ Tesla Brno | 85:14 | + 13:36 |
10. | Buřt Vladimír | SBK6301 | C | KOB Start Blansko | 86:20 | + 14:42 |
11. | Tichovský Martin | PGP6100 | C | SK Praga | 86:32 | + 14:54 |
12. | Jánoška Jozef | RBA5902 | C | TJ Rapid Bratislava | 92:53 | + 21:15 |
13. | Vrábel Jaromír | ABR6102 | C | A-team NOVO Bruntál | 93:02 | + 21:24 |
14. | Pšenička Jiří | TCB6301 | C | SK Technik České Budějovice | 93:32 | + 21:54 |
15. | Autrata Vlastimil | RCP6041 | C | RC&P TEAM Bratislava | 95:41 | + 24:03 |
16. | Havlíček Ivo | KNC5800 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 97:49 | + 26:11 |
17. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 99:19 | + 27:41 |
18. | Ludvík Petr | STB5701 | C | TJ Stadion Nový Bor | 100:27 | + 28:49 |
19. | Bochenek Milan | EKP5601 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 105:09 | + 33:31 |
20. | Pšenička Miloslav | TCB6101 | C | SK Technik České Budějovice | 109:18 | + 37:40 |
21. | Dvorský Ilja | 6YC6100 | C | Neregistrovaní | 114:50 | + 43:12 |
22. | Němec Lubomír | ABR6201 | C | A-team NOVO Bruntál | 115:00 | + 43:22 |
23. | Janda Luboš | CHT6001 | C | OOB SK Chrast | 119:00 | + 47:22 |
24. | Bartoš Marián | VSP5601 | C | USK Praha | 131:14 | + 59:36 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dravetz Walter | TZL5418 | C | SKOB Zlín | 77:20 | |
2. | Nejedlý Petr | TZL5101 | C | SKOB Zlín | 84:00 | + 6:40 |
3. | Müller Petr | JEP4800 | C | Jehlanka Team | 94:55 | + 17:35 |
4. | Wald František | FSP5300 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 102:12 | + 24:52 |
5. | Matějů Ivan | NNN | C | Neregistrovaní | 149:57 | + 72:37 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubák Martin | NNN | C | Neregistrovaní | 44:51 | |
2. | Chudíková Barbora | SJI7850 | A | OK Jihlava | 45:06 | + 0:15 |
3. | Ramba Jiří | NNN | C | Neregistrovaní | 50:01 | + 5:10 |
4. | Pařízková Anežka | SMR9350 | C | SK SNS Smržovka | 51:29 | + 6:38 |
5. | Mišoň Pavel | SMR | C | SK SNS Smržovka | 53:07 | + 8:16 |
6. | Kameníková Kateřina | BOR7758 | B | OK Jiskra Nový Bor | 56:09 | + 11:18 |
7. | Königová Jana | SBK8661 | A | KOB Start Blansko | 59:06 | + 14:15 |
8. | Novák Miroslav | 3AC5500 | C | NER - Novakovi | 65:07 | + 20:16 |
9. | Kubák Martin | NNN | C | Neregistrovaní | 65:37 | + 20:46 |
10. | Kameník David | BOR0003 | C | OK Jiskra Nový Bor | 66:17 | + 21:26 |
11. | Kuchař Pavel | NNN | C | Neregistrovaní | 75:11 | + 30:20 |
12. | Fuchs Jan | TBM7101 | C | KOS TJ Tesla Brno | 78:55 | + 34:04 |
13. | Knitlová Eva | VAM | C | OOB Vamberk | 85:37 | + 40:46 |
14. | Kirchmann Miloš | PGP5502 | C | SK Praga | 86:44 | + 41:53 |
15. | Rohlík Zbyněk | KVS0301 | C | SKOB Kobra Vsetín | 109:38 | + 64:47 |
16. | Fuchsová Marcela | TBM7260 | C | KOS TJ Tesla Brno | 122:35 | + 77:44 |
Jireček Lukáš | NNN | C | Neregistrovaní | DISK | ||
Tichovská Jitka | PGP6153 | C | SK Praga | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Doležal Josef | VAM6101 | C | OOB Vamberk | 93:12 | |
2. | Winkler Karel | 9CC0001 | C | Šrot Team Kunžak | 102:41 | + 9:29 |
3. | Pilný Jiří | VRL | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 109:12 | + 16:00 |
4. | Klamecký Michal | NNN | C | Neregistrovaní | 113:58 | + 20:46 |
5. | Chaloupka Ondřej | SBK8000 | C | KOB Start Blansko | 172:24 | + 79:12 |
Zeman Radim | 9CC0003 | C | Šrot Team Kunžak | DISK | ||
Anderl Miroslav | 9CC0002 | C | Šrot Team Kunžak | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horáková Kateřina | LDC0351 | C | KOB Děčín | 56:45 | |
2. | Pilná Natálie | VRL0351 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 59:50 | + 3:05 |
3. | Kuchařová Rozálie | SJC0251 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 60:49 | + 4:04 |
4. | Králová Jolana | TBM0360 | C | KOS TJ Tesla Brno | 66:45 | + 10:00 |
5. | Miková Lenka | TBM0460 | C | KOS TJ Tesla Brno | 70:39 | + 13:54 |
Tymešová Anna | BOR0253 | C | OK Jiskra Nový Bor | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Králová Vilma | TZL9952 | A | SKOB Zlín | 64:37 | |
2. | Kohoutová Barbora | BOR9850 | A | OK Jiskra Nový Bor | 66:34 | + 1:57 |
3. | Grycová Veronika | TBM9859 | A | KOS TJ Tesla Brno | 68:04 | + 3:27 |
4. | Mišoňová Magdalena | SMR0150 | C | SK SNS Smržovka | 69:05 | + 4:28 |
5. | Pilná Bára | VRL0052 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 81:47 | + 17:10 |
6. | Čiháková Barbora | KNC9950 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 90:22 | + 25:45 |
7. | Lacigová Marie | VSP0050 | C | USK Praha | 112:10 | + 47:33 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kameníková Andrea | BOR9751 | A | OK Jiskra Nový Bor | 84:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Paulíčková Renata | SJI8057 | E | OK Jihlava | 77:10 | |
2. | Tichovská Martina | VSP8650 | E | USK Praha | 79:15 | + 2:05 |
3. | Březinová Marie | TSU9191 | E | LKT 80 Šumperk | 80:59 | + 3:49 |
4. | Hrdinová Marie | VSP7852 | E | USK Praha | 84:17 | + 7:07 |
5. | Staňková Štěpánka | TSU8992 | E | LKT 80 Šumperk | 85:09 | + 7:59 |
6. | Fajtová Stanislava | VBA8454 | E | ŠK VAZKA Bratislava | 85:27 | + 8:17 |
7. | Kubínová Veronika | SKV9752 | E | TJ Slovan Karlovy Vary | 85:35 | + 8:25 |
8. | Fólová Martina | SMR8850 | E | SK SNS Smržovka | 88:10 | + 11:00 |
9. | Karochová Simona | EKP8853 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 89:07 | + 11:57 |
10. | Skácelová Naděžda | TSU8889 | E | LKT 80 Šumperk | 94:10 | + 17:00 |
11. | Tyszová Natália | LDC8850 | E | KOB Děčín | 96:01 | + 18:51 |
12. | Lacigová Michaela | VSP8152 | E | USK Praha | 98:25 | + 21:15 |
13. | Lukavcová Ivana | SMR8754 | E | SK SNS Smržovka | 100:35 | + 23:25 |
14. | Ryšavá Vendula | ZUP8151 | E | MTBO ČZU Praha | 100:45 | + 23:35 |
15. | Veličková Monika | ABR8951 | E | A-team NOVO Bruntál | 103:47 | + 26:37 |
16. | Vanková Jana | OKP7750 | E | SK OK 24 Praha | 104:22 | + 27:12 |
Lamichová Martina | XHK9150 | E | GHOST RUBENA racing team | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Folprechtová Kateřina | ZUP7452 | A | MTBO ČZU Praha | 75:03 | |
2. | Hančíková Barbora | TZL8853 | A | SKOB Zlín | 76:09 | + 1:06 |
3. | Uhnavá Markéta | SBK8485 | A | KOB Start Blansko | 76:12 | + 1:09 |
4. | Haltof Ewa | ABR9499 | A | A-team NOVO Bruntál | 78:38 | + 3:35 |
5. | Foglarová Kamila | VLI8655 | B | Slavia Liberec orienteering | 78:49 | + 3:46 |
6. | Ticháčková Magdalena | SJC7962 | A | TJ Sportcentrum Jičín | 79:16 | + 4:13 |
7. | Ouhrabková Radka | EKP8151 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 79:43 | + 4:40 |
8. | Jiranová Kateřina | XHK8350 | A | GHOST RUBENA racing team | 79:54 | + 4:51 |
9. | Rychterová Dana | SMR6950 | A | SK SNS Smržovka | 80:35 | + 5:32 |
10. | Honsová Lenka | SMR7750 | A | SK SNS Smržovka | 80:50 | + 5:47 |
11. | Lesová Markéta | VPM8494 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 80:57 | + 5:54 |
12. | Pařízková Věrka | SMR7151 | A | SK SNS Smržovka | 80:58 | + 5:55 |
13. | Kubínová Romana | SKV9452 | A | TJ Slovan Karlovy Vary | 81:31 | + 6:28 |
14. | Faltejsková Jana | XPU7652 | A | PARDUBICE BIKERS | 81:44 | + 6:41 |
15. | Stachoňová Barbara | SBK8451 | A | KOB Start Blansko | 82:03 | + 7:00 |
16. | Daňková Veronika | SBK8151 | A | KOB Start Blansko | 83:04 | + 8:01 |
17. | Kalinová Markéta | EKP8259 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 83:29 | + 8:26 |
18. | Kopecká Anežka | VSP8150 | A | USK Praha | 86:01 | + 10:58 |
19. | Šenková Natalia | VBA8554 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 86:06 | + 11:03 |
20. | Humlíčková Kateřina | SBK7664 | A | KOB Start Blansko | 87:08 | + 12:05 |
21. | Jirková Petra | VPM8450 | A | KOS Slavia VŠ Plzeň | 88:18 | + 13:15 |
22. | Puchernová Radka | ZUP8759 | A | MTBO ČZU Praha | 89:00 | + 13:57 |
23. | Hanajová Káťa | SMR8451 | A | SK SNS Smržovka | 89:42 | + 14:39 |
24. | Haničáková Denisa | DMS8350 | A | Dynamo Malá Skála | 89:49 | + 14:46 |
25. | Berglová Lucie | ZUP8250 | A | MTBO ČZU Praha | 90:03 | + 15:00 |
26. | Hanzlíčková Martina | EKP8452 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 91:15 | + 16:12 |
27. | Beržinská Soňa | SBK8554 | A | KOB Start Blansko | 91:52 | + 16:49 |
28. | Puchernová Zuzana | ZUP8451 | A | MTBO ČZU Praha | 92:08 | + 17:05 |
29. | Kalošová TerKa | SMR8950 | A | SK SNS Smržovka | 93:20 | + 18:17 |
30. | Vaněčková Petra | ZUP7950 | A | MTBO ČZU Praha | 93:51 | + 18:48 |
31. | Mikanová Kateřina | EKP8461 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 96:05 | + 21:02 |
32. | Křístková Veronika | SBK8379 | A | KOB Start Blansko | 96:37 | + 21:34 |
33. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 101:39 | + 26:36 |
Salingerová Anna | ZUP7750 | A | MTBO ČZU Praha | DISK | ||
Csakvaryová Lenka | SBK8383 | A | KOB Start Blansko | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tomešová Daniela | SJC8451 | C | TJ Sportcentrum Jičín | 63:23 | |
2. | Trčková Helena | EKP8756 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 63:27 | + 0:04 |
3. | Zamrzlová Eva | EKP8758 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 63:44 | + 0:21 |
4. | Lánerová Leona | ABR7752 | B | A-team NOVO Bruntál | 66:03 | + 2:40 |
5. | Jašková Šárka | ABR7751 | B | A-team NOVO Bruntál | 66:43 | + 3:20 |
6. | Peterová Věra | DOB8751 | C | KOB Dobruška | 67:11 | + 3:48 |
7. | Fremrová Jaroslava | LPM7954 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 71:09 | + 7:46 |
8. | Košíková Jitka | VSP7799 | B | USK Praha | 71:27 | + 8:04 |
9. | Karlíková Zuzana | VIV8050 | B | GIGANT Orienteering | 76:20 | + 12:57 |
10. | Trubáková Zuzana | BLI8051 | B | MTBO Bludný kořen | 77:46 | + 14:23 |
11. | Mědílková Iva | SKL7150 | C | SMS Team Kladno | 77:57 | + 14:34 |
12. | Linhartová Martina | VIV7750 | B | GIGANT Orienteering | 78:54 | + 15:31 |
13. | Večeřová Marcela | ABR8888 | C | A-team NOVO Bruntál | 79:43 | + 16:20 |
14. | Skobová Tereza | VIP7855 | B | SK VIPrahlo | 80:25 | + 17:02 |
15. | Jágrová Vlasta | SBK7789 | B | KOB Start Blansko | 83:09 | + 19:46 |
16. | Mišoňová Ivana | SMR7451 | C | SK SNS Smržovka | 85:32 | + 22:09 |
17. | Hejnová Aneta | KNC9350 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 86:24 | + 23:01 |
18. | Kratochvílová Lucie | VPM9251 | C | KOS Slavia VŠ Plzeň | 88:52 | + 25:29 |
19. | Pavlová Petra | CHC8552 | C | K.O.B. Choceň | 103:29 | + 40:06 |
20. | Coufalová Markéta | TSU8894 | C | LKT 80 Šumperk | 121:17 | + 57:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chaloupská Pavlína | XHK7051 | A | GHOST RUBENA racing team | 59:07 | |
2. | Vavrysová Lenka | TZL7400 | B | SKOB Zlín | 67:32 | + 8:25 |
3. | Rejholcová Andrea | BOR6951 | C | OK Jiskra Nový Bor | 69:00 | + 9:53 |
4. | Konečná Marcela | EKP7257 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 70:44 | + 11:37 |
5. | Přibylová Eva | PFP6950 | C | VŠSK PedF UK Praha | 72:09 | + 13:02 |
6. | Abelová Ivana | STB6798 | C | TJ Stadion Nový Bor | 75:21 | + 16:14 |
7. | Kubínová Jana | SKV6751 | C | TJ Slovan Karlovy Vary | 80:25 | + 21:18 |
8. | Čiháková Lenka | KNC6750 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 81:20 | + 22:13 |
9. | Tichovská Hana | PGP6652 | C | SK Praga | 90:17 | + 31:10 |
10. | Pilná Libuše | VRL7153 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 91:41 | + 32:34 |
11. | Švarcbachová Jaroslava | KNC6754 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 95:57 | + 36:50 |
12. | Zemková Helena | SLA7450 | C | SKOB Slaný | 98:24 | + 39:17 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Králová Dana | TSU5896 | C | LKT 80 Šumperk | 64:33 | |
2. | Maliňáková Eva | TSU6550 | C | LKT 80 Šumperk | 67:55 | + 3:22 |
3. | Kroeber Andrea | BOR6551 | C | OK Jiskra Nový Bor | 70:50 | + 6:17 |
4. | Perůtková Ivana | TSU5850 | C | LKT 80 Šumperk | 71:14 | + 6:41 |
5. | Lacigová Ivana | VSP5950 | C | USK Praha | 76:47 | + 12:14 |
6. | Skácelová Naděžda | TSU6183 | C | LKT 80 Šumperk | 78:14 | + 13:41 |
7. | Bochenková Jana | EKP6150 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 83:08 | + 18:35 |
8. | Jánošková Taťjana | RBA6051 | C | TJ Rapid Bratislava | 84:21 | + 19:48 |
9. | Flašarová Marie | KCK5756 | C | KOB Český Krumlov | 85:56 | + 21:23 |
10. | Havlíčková Jindra | KNC6150 | C | OOB TJ Sokol Kostelec n. Č.l. | 91:31 | + 26:58 |
11. | Kralova Eva | VBA4751 | C | ŠK VAZKA Bratislava | 98:09 | + 33:36 |