Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zrník Tomáš | GIG0601 | C | GIGANT Orienteering | 19:31 | |
2. | Štáfek Ondřej | SKL0401 | C | SMS Team Kladno | 20:29 | + 0:58 |
3. | Štěpánek Jan | TBM0607 | C | KOS TJ Tesla Brno | 21:19 | + 1:48 |
4. | Waldhauser Štěpán | BOR0409 | C | OK Jiskra Nový Bor | 22:55 | + 3:24 |
5. | Hähnel Per | OL-Team Wehrsdorf | 23:28 | + 3:57 | ||
6. | Lucassen Thomas | ESV Dresden | 23:50 | + 4:19 | ||
7. | Heidner Raphael | ESV Dresden | 26:44 | + 7:13 | ||
8. | Tjark Thomas | Sachsen Werdau 90 | 29:47 | + 10:16 | ||
9. | Meier David | VLI0606 | C | Slavia Liberec orienteering | 31:12 | + 11:41 |
10. | Zápotocký František | VLI0500 | C | Slavia Liberec orienteering | 34:27 | + 14:56 |
11. | Haas Vítězslav | BOR | OK Jiskra Nový Bor | 36:42 | + 17:11 | |
12. | Bohuslav Josef | LPM0401 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 37:37 | + 18:06 |
13. | Herrmann Josef | OL-Team Wehrsdorf | 37:45 | + 18:14 | ||
Toloch Eduard | GIG0600 | C | GIGANT Orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuma Matěj | SJC0202 | A | Sportcentrum Jičín | 33:11 | |
2. | Kovář Ondřej | VPM0200 | A | KOS Slavia Plzeň | 33:56 | + 0:45 |
3. | Břeň Daniel | SKL0100 | B | SMS Team Kladno | 34:58 | + 1:47 |
4. | Lucassen Frank | ESV Dresden | 35:50 | + 2:39 | ||
5. | Kroc Kryštof | GIG0100 | B | GIGANT Orienteering | 38:24 | + 5:13 |
6. | Tourek Matěj | NNN0302 | Neregistrovaní | 43:22 | + 10:11 | |
7. | Klopfer Alexander | Sachsen Werdau 90 | 48:14 | + 15:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hasman Ondřej | VPM0002 | A | KOS Slavia Plzeň | 43:57 | |
2. | Vacek Jan | SPC0009 | B | SPORTICUS team | 49:49 | + 5:52 |
3. | Ridzoň Daniel | DKP9907 | C | Oddíl OB Kotlářka | 82:19 | + 38:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Svoboda Honza | SMR7901 | E | SNS Smržovka | 57:53 | |
2. | Stránský Vojtěch | SJC9000 | E | Sportcentrum Jičín | 58:10 | + 0:17 |
3. | Wohanka Richard | SLA0100 | E | SKOB Slaný | 58:54 | + 1:01 |
4. | Laciga Radek | VSP8200 | E | USK Praha | 62:21 | + 4:28 |
5. | Ševčík Martin | TBM7632 | E | KOS TJ Tesla Brno | 63:08 | + 5:15 |
6. | Chmelař Lukáš | XHK9100 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 63:46 | + 5:53 |
7. | Les Martin | VPM7906 | E | KOS Slavia Plzeň | 64:07 | + 6:14 |
8. | Ludvík Matyáš | STB9801 | E | TJ Stadion Nový Bor | 64:23 | + 6:30 |
9. | Kamaryt Tomáš | VPM8807 | E | KOS Slavia Plzeň | 65:07 | + 7:14 |
10. | Graubner Jan | TZL8236 | E | SKOB Zlín | 66:15 | + 8:22 |
11. | Rygl Jaroslav | TBM7044 | E | KOS TJ Tesla Brno | 66:18 | + 8:25 |
12. | Štěňha Martin | SPC7608 | E | SPORTICUS team | 66:19 | + 8:26 |
13. | Štěpánek Martin | TBM7327 | E | KOS TJ Tesla Brno | 66:46 | + 8:53 |
13. | Kalina Miroslav | SPC8211 | E | SPORTICUS team | 66:46 | + 8:53 |
15. | Albert Denny | Sachsen Werdau 90 | 67:35 | + 9:42 | ||
16. | Pucherna Eduard | SMR7401 | E | SNS Smržovka | 68:04 | + 10:11 |
17. | Rygl Miroslav | TBM7205 | E | KOS TJ Tesla Brno | 68:25 | + 10:32 |
18. | Hess Hendrik | USV TU Dresden | 69:06 | + 11:13 | ||
19. | Pucherna Jan | TAP7701 | E | KOB Tretra Praha | 70:13 | + 12:20 |
20. | Tošner Michal | VPM7803 | E | KOS Slavia Plzeň | 70:48 | + 12:55 |
21. | Sajal Martin | SPC7803 | E | SPORTICUS team | 71:20 | + 13:27 |
22. | Honner Jaroslav | VPM7802 | E | KOS Slavia Plzeň | 71:51 | + 13:58 |
23. | Huster Mark | Sachsen Werdau 90 | 71:57 | + 14:04 | ||
24. | Bezouška Tomáš | SPC7611 | E | SPORTICUS team | 73:07 | + 15:14 |
25. | Domín Nikolas | EKP8806 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 77:44 | + 19:51 |
26. | Smrt Martin | EKP8431 | E | VŠTJ Ekonom Praha | 77:54 | + 20:01 |
27. | Fišer Jiří | SLP8503 | E | OOB Slavia Praha | 79:31 | + 21:38 |
28. | Heinrich Peter | SV TuR Dresden | 79:45 | + 21:52 | ||
29. | Štáfek Pavel | SKL7401 | E | SMS Team Kladno | 80:15 | + 22:22 |
30. | Uhlemann Ulf | ESV Dresden | 87:54 | + 30:01 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wohanka Pavel | VRL7501 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 54:44 | |
2. | Kazda Jiří | SJC8006 | A | Sportcentrum Jičín | 55:31 | + 0:47 |
3. | Musil Pavel | SJC7705 | A | Sportcentrum Jičín | 56:44 | + 2:00 |
4. | Kopecký Pavel | VSP7800 | A | USK Praha | 57:24 | + 2:40 |
5. | Šabatka Zdeněk | XHK8900 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 57:50 | + 3:06 |
6. | Boček Milan | TBM9228 | A | KOS TJ Tesla Brno | 58:07 | + 3:23 |
7. | Jiran Jan | XHK7701 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 58:13 | + 3:29 |
8. | Husák Václav | XHK7702 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 59:35 | + 4:51 |
9. | Buriánek Vojta | SMR7801 | A | SNS Smržovka | 59:37 | + 4:53 |
10. | Jedlička Lukáš | XHK8100 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 60:05 | + 5:21 |
11. | Anděl Robert | VPM8001 | A | KOS Slavia Plzeň | 60:19 | + 5:35 |
12. | Müller Pavel | JEP7900 | A | Jehlanka Team | 60:56 | + 6:12 |
13. | Kříž Libor | XHK7804 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 61:35 | + 6:51 |
14. | Jedlička Marek | XHK7502 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 62:00 | + 7:16 |
15. | Haničák Tomáš | DMS7700 | A | Dynamo Malá Skála | 62:02 | + 7:18 |
16. | Odvody Zdeněk | XPU8206 | A | PARDUBICE BIKERS | 62:35 | + 7:51 |
17. | Polášek Radek | TBM8008 | A | KOS TJ Tesla Brno | 63:16 | + 8:32 |
18. | Klemsa Jakub | EKP9001 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 64:43 | + 9:59 |
19. | Vozka Radim | BLI7402 | A | MTBO Bludný kořen | 66:09 | + 11:25 |
20. | Opršal Juraj | VBA8301 | A | ŠK VAZKA Bratislava | 66:10 | + 11:26 |
21. | Šafář Jan | XHK7700 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 67:21 | + 12:37 |
22. | Bitter Aleš | KNC8803 | A | Sokol Kostelec n. Č. l. | 67:40 | + 12:56 |
23. | Vávra Martin | HOR9700 | B | TJ Jiskra Hořice | 67:53 | + 13:09 |
24. | Hataš Jan | RAT | RAT ROHOZEC AMULET TEAM | 68:07 | + 13:23 | |
25. | Šimon Václav | LBE9100 | A | TJ Lokomotiva Beroun | 68:28 | + 13:44 |
26. | Vedral Martin | SPC8306 | A | SPORTICUS team | 68:55 | + 14:11 |
27. | Geisler Michal | SPC7504 | A | SPORTICUS team | 69:22 | + 14:38 |
28. | Cerman Lukáš | DMS8100 | A | Dynamo Malá Skála | 69:34 | + 14:50 |
29. | Pucherna Petr | ZUP8002 | A | MTBO ČZU Praha | 71:23 | + 16:39 |
30. | Mikan Albert | EKP8606 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 71:45 | + 17:01 |
31. | La Carbonara Claudio | TBM7337 | A | KOS TJ Tesla Brno | 76:31 | + 21:47 |
32. | Císař Jan | EKP8503 | A | VŠTJ Ekonom Praha | 79:50 | + 25:06 |
33. | Lukavec Petr | SMR7800 | A | SNS Smržovka | 82:39 | + 27:55 |
34. | Tomeček Karel | TSU8300 | A | LKT 80 Šumperk | 85:52 | + 31:08 |
Šebesta Petr | TAP7604 | A | KOB Tretra Praha | DISK | ||
Maňásek Josef | SVR7700 | A | TJ Švýcárna | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Černý Ladislav | ZUP8200 | B | MTBO ČZU Praha | 39:24 | |
2. | Tomeš Petr | SJC7531 | B | Sportcentrum Jičín | 39:44 | + 0:20 |
3. | Horák Jan | LDC9800 | B | KOB Děčín | 39:59 | + 0:35 |
4. | Vlček Petr | LDC8700 | B | KOB Děčín | 41:02 | + 1:38 |
5. | Štregl Tomáš | VRL7406 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 41:23 | + 1:59 |
6. | Horák Pavel | VSP7200 | B | USK Praha | 41:44 | + 2:20 |
7. | Drobník Lukáš | SJC8500 | B | Sportcentrum Jičín | 42:25 | + 3:01 |
8. | Netuka Martin | XHK7302 | B | MTBO Racing team Hradec Králové | 42:53 | + 3:29 |
9. | David Josef | DMS8101 | B | Dynamo Malá Skála | 43:26 | + 4:02 |
10. | Ohera Karel | BLI7803 | B | MTBO Bludný kořen | 43:46 | + 4:22 |
11. | Paulíček Jiří | SJI7727 | B | OK Jihlava | 43:51 | + 4:27 |
12. | Popule Tomáš | LPM8803 | B | OK Lokomotiva Plzeň | 44:56 | + 5:32 |
13. | Zavrtálek Petr | SMR8401 | B | SNS Smržovka | 45:07 | + 5:43 |
14. | Ouhrabka Jakub | SPC8003 | C | SPORTICUS team | 46:12 | + 6:48 |
15. | Otoupalík Jan | TBM7123 | B | KOS TJ Tesla Brno | 46:18 | + 6:54 |
16. | Vaněček Jan | ZUP8003 | B | MTBO ČZU Praha | 47:58 | + 8:34 |
17. | Kurka Vojtěch | SMR8400 | B | SNS Smržovka | 48:50 | + 9:26 |
18. | Hýbl Lukáš | VIP7504 | B | SK VIPrahlo | 49:49 | + 10:25 |
19. | Ištok Martin | BLI8001 | B | MTBO Bludný kořen | 52:03 | + 12:39 |
20. | Meier Milan | VLI7301 | B | Slavia Liberec orienteering | 52:10 | + 12:46 |
21. | Sochor Jan | SBK6922 | B | KOB START Blansko, z. s. | 56:17 | + 16:53 |
22. | Zít Jan | LDC8200 | B | KOB Děčín | 75:40 | + 36:16 |
Urbaník Robert | VLI7002 | B | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Polášek Jan Ferdinand | DKP8811 | C | Oddíl OB Kotlářka | 35:10 | |
2. | Veselý Ondřej | XHK8505 | C | MTBO Racing team Hradec Králové | 37:26 | + 2:16 |
3. | Hájek Adam | KAM9202 | C | OK Kamenice | 38:34 | + 3:24 |
4. | Kobr Tomáš | SMR8900 | C | SNS Smržovka | 40:55 | + 5:45 |
5. | Bohuslav Václav | LPM7206 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 45:58 | + 10:48 |
6. | Žemlička Jan | XPU8303 | C | PARDUBICE BIKERS | 46:38 | + 11:28 |
7. | Opalecký Radek | BLI | MTBO Bludný kořen | 61:32 | + 26:22 | |
Dethloff Sebastian | OL-Team Wehrsdorf | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bureš Pavel | XBM7549 | C | PELL´S ABND RACING TEAM | 48:06 | |
2. | Hons Miši | SMR7700 | A | SNS Smržovka | 54:10 | + 6:04 |
3. | Tuma Jaroslav | SJC7305 | C | Sportcentrum Jičín | 54:46 | + 6:40 |
4. | Jašek Petr | ABR7601 | C | A-team NOVO Bruntál | 54:57 | + 6:51 |
5. | Král Jan | XBM6903 | C | PELL´S ABND RACING TEAM | 55:04 | + 6:58 |
6. | Horák Martin | LDC7100 | C | KOB Děčín | 55:42 | + 7:36 |
7. | Toloch Alexandr | GIG7000 | C | GIGANT Orienteering | 56:24 | + 8:18 |
8. | Kroc Dalibor | GIG7400 | C | GIGANT Orienteering | 56:42 | + 8:36 |
9. | Zrník Tomáš | GIG7118 | C | GIGANT Orienteering | 58:34 | + 10:28 |
10. | Folprecht Eduard | ZUP7300 | C | MTBO ČZU Praha | 58:59 | + 10:53 |
11. | Faltejsek Lukáš | XPU7725 | A | PARDUBICE BIKERS | 59:50 | + 11:44 |
12. | Šňupárek Ondřej | TZL6949 | C | SKOB Zlín | 60:17 | + 12:11 |
13. | Hanovec Petr | VLI7101 | C | Slavia Liberec orienteering | 60:57 | + 12:51 |
14. | Nedopílek David | ABR7602 | A | A-team NOVO Bruntál | 61:08 | + 13:02 |
15. | Svoboda Ivan | SMR6200 | C | SNS Smržovka | 61:56 | + 13:50 |
16. | Skoupý Jan | GIG7001 | C | GIGANT Orienteering | 62:19 | + 14:13 |
17. | Tourek Jan | NNN7301 | Neregistrovaní | 62:56 | + 14:50 | |
18. | Pařízek Petr | SMR7001 | C | SNS Smržovka | 63:00 | + 14:54 |
19. | Podrábský Ctibor | VLI7001 | C | Slavia Liberec orienteering | 63:06 | + 15:00 |
20. | Hartung Thomas | Sachsen Werdau 90 | 63:12 | + 15:06 | ||
21. | Schütze Mirko | OLV Potsdam | 63:51 | + 15:45 | ||
22. | Kunz Martin | GIG7100 | C | GIGANT Orienteering | 64:48 | + 16:42 |
23. | Švarcbach Michal | KNC7001 | C | Sokol Kostelec n. Č. l. | 65:53 | + 17:47 |
24. | Putík Jiří | VLI7505 | A | Slavia Liberec orienteering | 66:40 | + 18:34 |
25. | Röhner Uwe | SV IHW Alex 78 Berlin | 66:44 | + 18:38 | ||
26. | Princ David | TCB6901 | C | SK Technik České Budějovice | 67:39 | + 19:33 |
27. | Rod Jan | VSP7423 | C | USK Praha | 67:53 | + 19:47 |
28. | Černý Radomír | HCE6901 | TJ Hostivice | 74:49 | + 26:43 | |
29. | Lisý Ondřej | VLI7100 | C | Slavia Liberec orienteering | 76:39 | + 28:33 |
30. | Vraný Jiří | VLI7504 | C | Slavia Liberec orienteering | 83:57 | + 35:51 |
31. | Haberecht Ralf | ESV Bitterfeld | 84:40 | + 36:34 | ||
32. | Chamraďa Dušan | GIG7601 | C | GIGANT Orienteering | 103:22 | + 55:16 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vanka Petr | OKP6801 | A | SK OK 24 Praha | 42:53 | |
2. | Svoboda Petr | SLA6803 | C | SKOB Slaný | 47:32 | + 4:39 |
3. | Hejna Jiří | SPC6201 | C | SPORTICUS team | 48:18 | + 5:25 |
4. | Král Jiří | TSU5941 | C | LKT 80 Šumperk | 48:52 | + 5:59 |
5. | Novák Libor | OKP6504 | C | SK OK 24 Praha | 49:17 | + 6:24 |
6. | Novotný Petr | TZL6601 | C | SKOB Zlín | 50:05 | + 7:12 |
7. | Dube-Spuhn Michael | TSV Karlshorst | 51:26 | + 8:33 | ||
8. | Fajtl Jaroslav | VPM6001 | C | KOS Slavia Plzeň | 53:10 | + 10:17 |
9. | Kareis Martin | VLI6501 | C | Slavia Liberec orienteering | 54:12 | + 11:19 |
10. | Sturm Michael | ESV Bitterfeld | 54:16 | + 11:23 | ||
11. | Doležal Josef | VAM6101 | C | OOB Vamberk | 55:06 | + 12:13 |
12. | Kiac Jiří | XPU6305 | C | PARDUBICE BIKERS | 58:11 | + 15:18 |
13. | Jánoška Jozef | RBA5902 | C | TJ Rapid Bratislava | 59:06 | + 16:13 |
14. | Vogel Sven | Sachsen Werdau 90 | 65:10 | + 22:17 | ||
15. | Kuchař Pavel | SJC6000 | C | Sportcentrum Jičín | 65:27 | + 22:34 |
16. | Antoš Svatopluk | SJC6602 | C | Sportcentrum Jičín | 66:22 | + 23:29 |
17. | Breitwieser Steffen | Wiss Quedlinburg | 73:10 | + 30:17 | ||
18. | Stoeckel Arnd | USV Jena | 73:11 | + 30:18 | ||
18. | Šimek Miroslav | LME6300 | C | SK Los Mělník | 73:11 | + 30:18 |
20. | Maliňák Vladimír | KVS5901 | C | SKOB Kobra Vsetín | 76:09 | + 33:16 |
21. | Pšenička Miloslav | TCB6101 | C | SK Technik České Budějovice | 77:04 | + 34:11 |
22. | Kopáček Miroslav | CHT6049 | C | OOB SK Chrast | 79:46 | + 36:53 |
23. | Nagy Josef | TJN6701 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 83:44 | + 40:51 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Laciga Zdeněk | VSP5200 | C | USK Praha | 40:07 | |
2. | Dravetz Walter | TZL5418 | C | SKOB Zlín | 43:05 | + 2:58 |
3. | Rochford Iain | 75A5800 | OK Klosterneuburg | 45:06 | + 4:59 | |
4. | Dawson Keith | EKP5802 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 45:39 | + 5:32 |
5. | Nejedlý Petr | TZL5101 | C | SKOB Zlín | 45:48 | + 5:41 |
6. | Bochenek Milan | EKP5601 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 49:42 | + 9:35 |
7. | Wald František | FSP5300 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 50:58 | + 10:51 |
8. | Fremder Dietmar | OL-Team Wehrsdorf | 53:00 | + 12:53 | ||
9. | Wieland Reinhard | Skiclub Lauf | 54:54 | + 14:47 | ||
10. | Adrián Petr | EKP5600 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 61:11 | + 21:04 |
11. | Kadlec Luděk | VEY5600 | C | YETTI Vejprty | 62:49 | + 22:42 |
12. | Plötz Gerhart | OLV Potsdam | 69:15 | + 29:08 | ||
13. | Lukavec Míla | SMR4900 | C | SNS Smržovka | 83:05 | + 42:58 |
Kuchař Vladimír | BOR | OK Jiskra Nový Bor | 54:11 | + 14:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petr Jan | TJN8200 | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 37:20 | ||
2. | Preisler Leoš | DMS | Dynamo Malá Skála | 41:27 | + 4:07 | |
3. | Fejk Zbyněk | 6YC7549 | Neregistrovaní | 42:43 | + 5:23 | |
4. | Provazník Dušan | ADA7301 | OOB Spartak Adamov | 46:53 | + 9:33 | |
5. | Stanojkovičová Ljuba | STB8099 | TJ Stadion Nový Bor | 49:06 | + 11:46 | |
6. | Podroužek Michal | STB9903 | C | TJ Stadion Nový Bor | 50:54 | + 13:34 |
7. | Vokál Vojtěch | CHA7900 | OK Chrastava | 51:39 | + 14:19 | |
8. | Weberová Ivana | NNN | Neregistrovaní | 53:38 | + 16:18 | |
9. | Mokrý Pavel | VLI7501 | Slavia Liberec orienteering | 54:04 | + 16:44 | |
10. | Tichovská Jitka | PGP6153 | SK Praga | 54:16 | + 16:56 | |
11. | Drahorád Ctirad | XPU | PARDUBICE BIKERS | 56:25 | + 19:05 | |
12. | Reichel Thomas | ESV Dresden | 57:21 | + 20:01 | ||
13. | Malkova Elena | SV POST Dresden | 57:24 | + 20:04 | ||
14. | Drobník Ivan | VLI5601 | Slavia Liberec orienteering | 59:10 | + 21:50 | |
15. | Oherová Michaela | NNN | Neregistrovaní | 60:04 | + 22:44 | |
16. | Knitlová Eva | 3WC6200 | Javorníček | 62:12 | + 24:52 | |
17. | Sýkorka Ivan | NNN | Neregistrovaní | 63:50 | + 26:30 | |
18. | Kirchmann Miloš | 6KC5500 | Neregistrovaný | 63:56 | + 26:36 | |
19. | Lukavcová Lenka | SMR5450 | C | SNS Smržovka | 92:49 | + 55:29 |
Patka Ondřej | MOLS Team | DISK | ||||
Polyak Peter | NNN | Neregistrovaní | DISK | |||
Lukavcová Ivana | SMR8754 | B | SNS Smržovka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chamraďa Natali | GIG0450 | C | GIGANT Orienteering | 19:30 | |
2. | Králová Denisa | TBM0559 | C | KOS TJ Tesla Brno | 20:30 | + 1:00 |
3. | Burešová Veronika | XBM0550 | C | PELL´S ABND RACING TEAM | 20:33 | + 1:03 |
4. | Zemková Pavlína | SLA0551 | C | SKOB Slaný | 22:58 | + 3:28 |
5. | Kadlecová Tereza | VEY0650 | C | YETTI Vejprty | 23:27 | + 3:57 |
6. | Vanková Anna | OKP0550 | C | SK OK 24 Praha | 23:36 | + 4:06 |
7. | Nagyová Kateřina | TJN0452 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 23:46 | + 4:16 |
8. | Lamačová Barbora | BOR0750 | OK Jiskra Nový Bor | 27:51 | + 8:21 | |
9. | Černá Justina | HCE0652 | TJ Hostivice | 27:58 | + 8:28 | |
10. | Tourková Klára | NNN0603 | Neregistrovaní | 29:19 | + 9:49 | |
11. | Folprechtová Julie | ZUP0650 | C | MTBO ČZU Praha | 30:07 | + 10:37 |
Stránská Sofie | STB0851 | C | TJ Stadion Nový Bor | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kovářová Lucie | VPM0350 | C | KOS Slavia Plzeň | 42:21 | |
2. | Králová Jolana | TBM0360 | C | KOS TJ Tesla Brno | 45:22 | + 3:01 |
3. | Horáková Kateřina | LDC0351 | C | KOB Děčín | 48:49 | + 6:28 |
4. | Zapalačová Petra | DOK0154 | OK Doksy | 51:25 | + 9:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kuchařová Rozálie | SJC0251 | A | Sportcentrum Jičín | 48:58 | |
2. | Lacigová Marie | VSP0050 | C | USK Praha | 58:28 | + 9:30 |
3. | Zrníková Adéla | GIG0050 | C | GIGANT Orienteering | 67:58 | + 19:00 |
4. | Klikarová Ivana | DKP9953 | C | Oddíl OB Kotlářka | 73:51 | + 24:53 |
5. | Klikarová Zuzana | DKP9952 | C | Oddíl OB Kotlářka | 91:56 | + 42:58 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tichovská Martina | VSP8650 | E | USK Praha | 48:57 | |
2. | Kubínová Veronika | SKV9752 | E | TJ Slovan Karlovy Vary | 53:18 | + 4:21 |
3. | Březinová Marie | TSU9191 | E | LKT 80 Šumperk | 53:33 | + 4:36 |
4. | Hrdinová Marie | VSP7852 | E | USK Praha | 53:39 | + 4:42 |
5. | Reifová Naděžda | TSU8889 | E | LKT 80 Šumperk | 55:33 | + 6:36 |
6. | Paulíčková Renata | SJI8057 | E | OK Jihlava | 55:46 | + 6:49 |
7. | Nováková Kateřina | OKP9450 | E | SK OK 24 Praha | 56:33 | + 7:36 |
8. | Staňková Štěpánka | TSU8992 | E | LKT 80 Šumperk | 57:10 | + 8:13 |
9. | Drobníková Markéta | SJC8450 | E | Sportcentrum Jičín | 58:25 | + 9:28 |
10. | Kalinová Markéta | SPC8259 | E | SPORTICUS team | 59:14 | + 10:17 |
11. | Ryšavá Vendula | ZUP8151 | E | MTBO ČZU Praha | 59:15 | + 10:18 |
12. | Karochová Simona | DKP8853 | E | Oddíl OB Kotlářka | 59:48 | + 10:51 |
13. | Mědílková Iva | SPC7160 | E | SPORTICUS team | 61:34 | + 12:37 |
14. | Kurková Martina | SMR8850 | E | SNS Smržovka | 63:08 | + 14:11 |
15. | Pfuhl Gerit | USV TU Dresden | 63:36 | + 14:39 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bogarová Adélka | VSP9050 | A | USK Praha | 43:37 | |
2. | Pařízková Věrka | SMR7151 | E | SNS Smržovka | 44:58 | + 1:21 |
3. | Chudíková Barbora | SJI7850 | E | OK Jihlava | 45:23 | + 1:46 |
4. | Musilová Vendula | SJC8355 | E | Sportcentrum Jičín | 46:05 | + 2:28 |
5. | Jedličková Zuzana | XHK8150 | E | MTBO Racing team Hradec Králové | 46:08 | + 2:31 |
6. | Bochenková Martina | DKP8758 | A | Oddíl OB Kotlářka | 46:22 | + 2:45 |
7. | Haltof Ewa | ABR9499 | E | A-team NOVO Bruntál | 46:31 | + 2:54 |
8. | Lesová Markéta | VPM8494 | A | KOS Slavia Plzeň | 46:46 | + 3:09 |
9. | Křivancová Zdeňka | LBE9450 | A | TJ Lokomotiva Beroun | 47:11 | + 3:34 |
10. | Tomečková Zuzana | TSU8279 | A | LKT 80 Šumperk | 47:35 | + 3:58 |
11. | La Carbonara Hana | TBM7652 | E | KOS TJ Tesla Brno | 47:55 | + 4:18 |
12. | Lamichová Martina | XHK9150 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 48:07 | + 4:30 |
13. | Fujáčková Ivana | SJC8952 | Sportcentrum Jičín | 48:11 | + 4:34 | |
14. | Svobodová Katu | SMR8451 | A | SNS Smržovka | 48:42 | + 5:05 |
15. | Jiranová Kateřina | XHK8350 | A | MTBO Racing team Hradec Králové | 48:58 | + 5:21 |
16. | Mokrá Julie | VLI8051 | A | Slavia Liberec orienteering | 49:18 | + 5:41 |
17. | Kubínová Romana | SKV9452 | A | TJ Slovan Karlovy Vary | 49:31 | + 5:54 |
18. | Ticháčková Magdalena | SJC7962 | A | Sportcentrum Jičín | 49:32 | + 5:55 |
19. | Mrázková Romana | SJC8351 | A | Sportcentrum Jičín | 49:44 | + 6:07 |
20. | Odvodyová Šárka | XPU8352 | A | PARDUBICE BIKERS | 49:50 | + 6:13 |
21. | Honsová Lenka | SMR7750 | A | SNS Smržovka | 50:06 | + 6:29 |
22. | Folprechtová Kateřina | ZUP7452 | A | MTBO ČZU Praha | 50:19 | + 6:42 |
23. | Bártíková Zuzana | XPU8954 | A | PARDUBICE BIKERS | 50:48 | + 7:11 |
24. | Puchernová Zuzana | TAP8453 | A | KOB Tretra Praha | 51:30 | + 7:53 |
25. | Rychterová Dana | SMR6950 | A | SNS Smržovka | 52:50 | + 9:13 |
26. | Vaněčková Petra | ZUP7950 | A | MTBO ČZU Praha | 54:16 | + 10:39 |
27. | Tomešová Daniela | SJC8451 | A | Sportcentrum Jičín | 55:25 | + 11:48 |
28. | Puchernová Radka | ZUP8759 | A | MTBO ČZU Praha | 55:55 | + 12:18 |
29. | Haničáková Denisa | DMS8350 | A | Dynamo Malá Skála | 61:51 | + 18:14 |
30. | Zamrzlová Eva | SJC8759 | A | Sportcentrum Jičín | 67:30 | + 23:53 |
Trčková Helena | EKP8756 | A | VŠTJ Ekonom Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rypáčková Dana | SPC7955 | B | SPORTICUS team | 47:13 | |
2. | Jedličková Adéla | XHK8253 | B | MTBO Racing team Hradec Králové | 48:31 | + 1:18 |
3. | Ksandrová Marie | EKP9262 | B | VŠTJ Ekonom Praha | 49:37 | + 2:24 |
4. | Klíchová Jana | SSU8151 | B | SK Severka Šumperk | 50:48 | + 3:35 |
5. | Drahorádová Lenka | XPU8660 | C | PARDUBICE BIKERS | 51:01 | + 3:48 |
6. | Matoušková PetrA | BLI7799 | MTBO Bludný kořen | 52:27 | + 5:14 | |
7. | Prylová Pavla | ZUP7552 | B | MTBO ČZU Praha | 55:57 | + 8:44 |
8. | Kazdová Jana | SJC7752 | B | Sportcentrum Jičín | 57:48 | + 10:35 |
8. | Buriánková Ivka | SMR7450 | B | SNS Smržovka | 57:48 | + 10:35 |
10. | Mikanová Kateřina | EKP8461 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 57:56 | + 10:43 |
11. | Hejnová Aneta | SPC9356 | C | SPORTICUS team | 64:48 | + 17:35 |
Masopustová Elis | VLI8656 | B | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ryglová Kateřina | TBM7372 | C | KOS TJ Tesla Brno | 44:29 | |
2. | Vanková Jana | OKP7750 | E | SK OK 24 Praha | 45:10 | + 0:41 |
2. | Veselá Iva | ZUP7551 | B | MTBO ČZU Praha | 45:10 | + 0:41 |
4. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 46:07 | + 1:38 |
5. | Vavrysová Lenka | TZL7400 | C | SKOB Zlín | 46:27 | + 1:58 |
6. | Faltejsková Jana | XPU7652 | C | PARDUBICE BIKERS | 47:01 | + 2:32 |
7. | Jašková Šárka | ABR7751 | C | A-team NOVO Bruntál | 48:39 | + 4:10 |
8. | Thomas Sylvia | OL-Team Wehrsdorf | 50:00 | + 5:31 | ||
9. | Michálková Alice | GIG7650 | C | GIGANT Orienteering | 50:05 | + 5:36 |
10. | Králová Dana | XBM7650 | C | PELL´S ABND RACING TEAM | 52:41 | + 8:12 |
11. | Straussová Petra | LDC6951 | C | KOB Děčín | 58:25 | + 13:56 |
12. | Zemková Helena | SLA7450 | C | SKOB Slaný | 59:21 | + 14:52 |
13. | Tumová Jana | SJC7452 | C | Sportcentrum Jičín | 64:05 | + 19:36 |
Zápotocká Anna | VLI7250 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maliňáková Eva | TSU6550 | C | LKT 80 Šumperk | 41:23 | |
2. | Švarcbachová Jaroslava | KNC6754 | C | Sokol Kostelec n. Č. l. | 44:47 | + 3:24 |
3. | Abelová Ivana | STB6798 | C | TJ Stadion Nový Bor | 46:39 | + 5:16 |
4. | Kubínová Jana | SKV6751 | C | TJ Slovan Karlovy Vary | 47:32 | + 6:09 |
5. | Jánošková Taťjana | RBA6051 | C | TJ Rapid Bratislava | 54:06 | + 12:43 |
6. | Lacigová Ivana | VSP5950 | C | USK Praha | 54:36 | + 13:13 |
7. | Řezníčková Hana | CHT6051 | C | OOB SK Chrast | 60:10 | + 18:47 |
8. | Hähnel Berit | OL-Team Wehrsdorf | 67:15 | + 25:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ticháček Jakub | SJC0704 | C | Sportcentrum Jičín | 17:02 | |
2. | Reichel Markus | ESV Dresden | 18:40 | + 1:38 | ||
3. | Tuma Lukáš | SJC0800 | C | Sportcentrum Jičín | 18:48 | + 1:46 |
4. | Weber Maxmilián | NNN | Neregistrovaní | 19:00 | + 1:58 | |
5. | Geisler Richard | SPC0703 | C | SPORTICUS team | 20:40 | + 3:38 |
6. | Štěpánek Ondřej | TBM0809 | KOS TJ Tesla Brno | 21:44 | + 4:42 | |
7. | Weber Sebastián | NNN | Neregistrovaní | 21:46 | + 4:44 | |
8. | Rod Matyáš | VSP0803 | USK Praha | 22:48 | + 5:46 | |
9. | La Carbonara Matteo | TBM0801 | KOS TJ Tesla Brno | 23:38 | + 6:36 | |
10. | Ryglová Adéla | TBM0857 | C | KOS TJ Tesla Brno | 23:52 | + 6:50 |
11. | Folprecht Lukáš | ZUP0800 | C | MTBO ČZU Praha | 23:55 | + 6:53 |
12. | Klopfer Max | Sachsen Werdau 90 | 24:16 | + 7:14 | ||
13. | Toloch Otakar | GIG0900 | C | GIGANT Orienteering | 24:17 | + 7:15 |
14. | Šebelka Matěj | VLI0805 | Slavia Liberec orienteering | 24:40 | + 7:38 | |
15. | Polák Tomáš | CHA0801 | OK Chrastava | 24:41 | + 7:39 | |
16. | Vraný Filip | VLI0802 | Slavia Liberec orienteering | 26:12 | + 9:10 | |
17. | Jung Hendrik | Sachsen Werdau 90 | 26:28 | + 9:26 | ||
18. | Berka Tadeáš | VLI0904 | Slavia Liberec orienteering | 28:34 | + 11:32 | |
19. | Ouhrabka Vít | SPC1010 | C | SPORTICUS team | 34:27 | + 17:25 |
20. | Kalinová Ella | SPC0961 | C | SPORTICUS team | 36:24 | + 19:22 |
21. | Haasová Anežka | BOR0956 | OK Jiskra Nový Bor | 38:02 | + 21:00 | |
22. | Herrmann Charlotte | OL-Team Wehrsdorf | 39:01 | + 21:59 | ||
23. | Černá Adéla | HCE0850 | TJ Hostivice | 40:45 | + 23:43 | |
24. | Šimková Anežka | LME0950 | SK Los Mělník | 44:35 | + 27:33 | |
25. | Chamraďa Elvíra | GIG | GIGANT Orienteering | 46:56 | + 29:54 | |
26. | Kopecká Marie | VSP0951 | USK Praha | 47:17 | + 30:15 | |
27. | Štěpánková Emma | VIP0953 | C | SK VIPrahlo | 47:37 | + 30:35 |
28. | Wohanka Antonín | VRL1201 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 48:24 | + 31:22 | |
29. | Ouhrabková Bára | SPC1256 | C | SPORTICUS team | 95:23 | + 78:21 |
30. | La Carbonara Noemi | TBM1156 | KOS TJ Tesla Brno | 103:36 | + 86:34 | |
Kalinová Lisa | SPC1158 | C | SPORTICUS team | DISK | ||
Ryglová Beáta | TBM1158 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | |||
Patková Viktoria | MOLS | MOLS Team | DISK |