Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rolný Jakub | SMR1101 | SNS Smržovka | 13:03 | 204 | ||
2. | Bednařík Vojtěch | SPC1109 | SPORTICUS team | 13:51 | + 0:48 | 193 | |
3. | Wohanka Antonín | VRL1201 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 14:28 | + 1:25 | 184 | |
4. | Jašek Vít | ABR1111 | A-team NOVO Bruntál | 16:27 | + 3:24 | 156 | |
5. | Bergl Jonáš | ZUP1100 | MTBO ČZU Praha | 18:02 | + 4:59 | 134 | |
6. | Urban Mio | SBK1414 | KOB START Blansko | 31:34 | + 18:31 | 0 | |
7. | Buriánek Max | SMR1102 | SNS Smržovka | 39:09 | + 26:06 | 0 | |
Horák Kryštof | VSP1400 | USK Praha | DISK | 0 | |||
Rolný Toník | SMR1300 | SNS Smržovka | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuma Lukáš | SJC0800 | Sportcentrum Jičín | 10:50 | 5221 | ||
2. | Anděl Robin | VPM0901 | KOS Slavia Plzeň | 12:56 | + 2:06 | 4419 | |
3. | La Carbonara Matteo | TBM0801 | KOS TJ Tesla Brno | 12:59 | + 2:09 | 4400 | |
4. | Toloch Otakar | GIG0900 | GIGANT Orienteering | 13:15 | + 2:25 | 4298 | |
5. | Skácel Jan | VLI0901 | Slavia Liberec orienteering | 13:22 | + 2:32 | 4253 | |
6. | Bílek Vojtěch | ZUP0802 | MTBO ČZU Praha | 13:59 | + 3:09 | 4018 | |
7. | Folprecht Lukáš | ZUP0800 | MTBO ČZU Praha | 14:07 | + 3:17 | 3967 | |
8. | Polák Tomáš | CHA0801 | OK Chrastava | 14:17 | + 3:27 | 3903 | |
9. | Ouhrabka Vít | SPC1010 | SPORTICUS team | 15:14 | + 4:24 | 3540 | |
10. | Fišer Petr | TZL1004 | SKOB Zlín | 15:59 | + 5:09 | 3254 | |
11. | Malý Matyáš | TBM0910 | KOS TJ Tesla Brno | 16:03 | + 5:13 | 3228 | |
12. | Šňupárek Jenda | ZUP1000 | MTBO ČZU Praha | 17:37 | + 6:47 | 2630 | |
13. | Vaněček Jan | ZUP0801 | MTBO ČZU Praha | 18:25 | + 7:35 | 2324 | |
14. | Urban Jan | SBK1234 | KOB START Blansko | 18:44 | + 7:54 | 2203 | |
15. | Vřešťál František | TUR0906 | OOB TJ Turnov | 21:48 | + 10:58 | 1031 | |
16. | Zradička Matyáš | SPC0902 | SPORTICUS team | 22:13 | + 11:23 | 872 | |
17. | Kváč Miroslav | MLA0800 | MLOK Mariánské Lázně | 23:26 | + 12:36 | 407 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Folprecht Matyáš | TBM0606 | KOS TJ Tesla Brno | 17:55 | 5873 | ||
2. | Lesage Radek | SPC0807 | SPORTICUS team | 18:19 | + 0:24 | 5749 | |
3. | Meier David | VLI0606 | Slavia Liberec orienteering | 19:10 | + 1:15 | 5487 | |
4. | Weber Maxmilian | SMR0700 | SNS Smržovka | 19:18 | + 1:23 | 5446 | |
5. | Petruš Ondřej | MLA0701 | MLOK Mariánské Lázně | 19:23 | + 1:28 | 5420 | |
6. | Schwab Filip | TBM0710 | KOS TJ Tesla Brno | 19:29 | + 1:34 | 5389 | |
7. | Toloch Eduard | GIG0600 | GIGANT Orienteering | 21:10 | + 3:15 | 4869 | |
8. | Beneš Josef | MLA0702 | MLOK Mariánské Lázně | 22:33 | + 4:38 | 4442 | |
9. | Akrman Václav | SPC0505 | SPORTICUS team | 23:05 | + 5:10 | 4277 | |
10. | Vřešťál Antonín | TUR0604 | OOB TJ Turnov | 27:06 | + 9:11 | 3037 | |
11. | Potužník Viktor | SJH0504 | SOS Jindřichův Hradec | 27:33 | + 9:38 | 2898 | |
12. | Žák Jakub | ABR0606 | A-team NOVO Bruntál | 28:01 | + 10:06 | 2754 | |
13. | Procházka Vít | DKP0711 | Oddíl OB Kotlářka | 32:12 | + 14:17 | 1462 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuma Matěj | SJC0202 | Sportcentrum Jičín | 18:27 | 8680 | ||
2. | Kovář Ondřej | VPM0200 | KOS Slavia Plzeň | 20:25 | + 1:58 | 7873 | |
3. | Černík Adam | XHK0400 | MTBO Racing team Hradec Králové | 20:32 | + 2:05 | 7825 | |
4. | Hnilica Hannes | 54A0400 | Austria MTBO Team | 21:06 | + 2:39 | ||
5. | Wieser Lukas | 54A0401 | Austria MTBO Team | 21:39 | + 3:12 | ||
6. | Moravec Jan | ZAM0205 | OB T.J. Sokol Žamberk | 22:14 | + 3:47 | 7128 | |
7. | Smolen Karel | GIG0300 | GIGANT Orienteering | 23:22 | + 4:55 | 6662 | |
8. | Typlt Tomáš | NPA0406 | SK LOB Nová Paka | 24:33 | + 6:06 | ||
9. | Svoboda Vojtěch | VPM0207 | KOS Slavia Plzeň | 25:04 | + 6:37 | 5965 | |
10. | Horák Jáchym | NEK0301 | Nejdek Orienteering | 34:29 | + 16:02 | 2100 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stránský Vojtěch | SJC9000 | Sportcentrum Jičín | 20:29 | 10599 | ||
2. | Ludvík Vojtěch | STB9301 | TJ Stadion Nový Bor | 20:58 | + 0:29 | 10357 | |
3. | Hašek Jan | VPM0001 | KOS Slavia Plzeň | 21:03 | + 0:34 | 10316 | |
4. | Illig Martin | 54A0100 | Austria MTBO Team | 21:33 | + 1:04 | ||
5. | Laciga Radek | VSP8200 | USK Praha | 21:46 | + 1:17 | 9957 | |
6. | Škoda Jakub | VLI8800 | Slavia Liberec orienteering | 21:48 | + 1:19 | 9940 | |
7. | Hradil Jiří | TZL8604 | SKOB Zlín | 21:52 | + 1:23 | 9907 | |
8. | Kamaryt Tomáš | VPM8807 | KOS Slavia Plzeň | 21:53 | + 1:24 | 9899 | |
9. | Svoboda Honza | SMR7901 | SNS Smržovka | 21:57 | + 1:28 | 9865 | |
10. | Ludvík Matyáš | STB9801 | TJ Stadion Nový Bor | 21:59 | + 1:30 | 9849 | |
11. | Kanta Martin | XPU9705 | PARDUBICE BIKERS | 22:10 | + 1:41 | 9757 | |
12. | Ševčík Martin | TBM7632 | KOS TJ Tesla Brno | 22:50 | + 2:21 | 9423 | |
13. | Tišnovský Martin | TBM9120 | KOS TJ Tesla Brno | 22:56 | + 2:27 | 9373 | |
14. | Bogar František | BOR8904 | OK Jiskra Nový Bor | 23:18 | + 2:49 | 9190 | |
15. | Pospíšek Marek | TBM8907 | KOS TJ Tesla Brno | 23:21 | + 2:52 | 9165 | |
16. | Hasman Ondřej | VPM0002 | KOS Slavia Plzeň | 23:33 | + 3:04 | 9065 | |
17. | Klimo Thomas | 54A7900 | Austria MTBO Team | 23:49 | + 3:20 | ||
18. | Grundmann Jan | GIG9410 | GIGANT Orienteering | 23:56 | + 3:27 | 8873 | |
19. | Wohanka Richard | SLA0100 | SKOB Slaný | 24:01 | + 3:32 | 8831 | |
20. | Muller Matej | VBA9601 | ŠK VAZKA Bratislava | 24:03 | + 3:34 | 8815 | |
21. | Wohanka Pavel | VRL7501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:25 | + 3:56 | 8631 | |
22. | Rygl Miroslav | TBM7205 | KOS TJ Tesla Brno | 25:49 | + 5:20 | 7931 | |
23. | Graubner Jan | TZL8236 | SKOB Zlín | 26:23 | + 5:54 | 7647 | |
24. | Plíhal Tomáš | SJI8509 | OK Jihlava | 26:46 | + 6:17 | 7455 | |
25. | Jirka Michal | SBK8403 | KOB START Blansko | 26:57 | + 6:28 | 7364 | |
26. | Pucherna Jan | TAP7701 | KOB Tretra Praha | 27:45 | + 7:16 | 6963 | |
27. | Štáfek Pavel | SKL7401 | SMS Team Kladno | 28:04 | + 7:35 | 6805 | |
28. | David Josef | DMS8101 | Dynamo Malá Skála | 29:35 | + 9:06 | 6046 | |
29. | Štochel Miroslav | MFP9300 | Matfyz Praha | 29:55 | + 9:26 | 5879 | |
30. | Smrt Martin | EKP8431 | VŠTJ Ekonom Praha | 30:00 | + 9:31 | 5838 | |
31. | Urban Jan | SBK7537 | KOB START Blansko | 30:50 | + 10:21 | 5421 | |
32. | Bitter Aleš | KNC8803 | Sokol Kostelec n. Č. l. | 31:00 | + 10:31 | 5337 | |
33. | Popule Tomáš | LPM8803 | OK Lokomotiva Plzeň | 33:48 | + 13:19 | 3936 | |
34. | Ohera Karel | BLI7803 | MTBO Bludný kořen | 37:33 | + 17:04 | 2060 | |
Chmelař Lukáš | XHK9100 | MTBO Racing team Hradec Králové | DISK | 0 | |||
Štěpánek Martin | TBM7327 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | 0 | |||
Rygl Jaroslav | TBM7044 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | 0 | |||
Jalový Milan | RBK8347 | SK Radioklub Blansko | DISK | 0 | |||
Suchý Jiří | SJI9201 | OK Jihlava | DISK | 0 | |||
Bílek Ondřej | ZUP8101 | MTBO ČZU Praha | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hora Vojtěch | VSP8301 | USK Praha | 20:18 | 6547 | ||
2. | Panovec Kryštof | GIG0011 | GIGANT Orienteering | 21:36 | + 1:18 | 6161 | |
3. | Kouřimský Jan | SLA7200 | SKOB Slaný | 21:39 | + 1:21 | 6147 | |
4. | Müller Pavel | VSP7901 | USK Praha | 21:49 | + 1:31 | 6097 | |
5. | Goder Josef | DKP8203 | Oddíl OB Kotlářka | 22:46 | + 2:28 | 5815 | |
6. | Svoboda Petr | SLA6803 | SKOB Slaný | 22:47 | + 2:29 | 5810 | |
7. | Průša Kryštof | VSP0102 | USK Praha | 22:49 | + 2:31 | 5800 | |
8. | Haničák Tomáš | DMS7700 | Dynamo Malá Skála | 23:25 | + 3:07 | 5622 | |
9. | Wohanka Petr | VRL7305 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 23:34 | + 3:16 | 5578 | |
10. | Štregl Tomáš | VRL7406 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:07 | + 3:49 | 5415 | |
11. | Černý Ladislav | ZUP8200 | MTBO ČZU Praha | 24:09 | + 3:51 | 5405 | |
12. | Polášek Radek | TBM8008 | KOS TJ Tesla Brno | 24:17 | + 3:59 | 5365 | |
13. | Drobník Lukáš | SJC8500 | Sportcentrum Jičín | 24:33 | + 4:15 | 5286 | |
14. | Urbaník Robert | VLI7002 | Slavia Liberec orienteering | 25:24 | + 5:06 | 5034 | |
15. | Paulíček Jiří | SJI7727 | OK Jihlava | 25:38 | + 5:20 | 4965 | |
16. | Spazierer Filip | 0040001 | 25:43 | + 5:25 | |||
17. | Štregl Petr | VRL7303 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 25:53 | + 5:35 | 4891 | |
17. | Hegner Lukáš | LPM8104 | OK Lokomotiva Plzeň | 25:53 | + 5:35 | 4891 | |
19. | Odvody Zdeněk | XPU8206 | PARDUBICE BIKERS | 26:57 | + 6:39 | 4574 | |
20. | Šebesta Petr | TAP7604 | KOB Tretra Praha | 27:55 | + 7:37 | 4287 | |
21. | Švarcbach Michal | KNC7001 | Sokol Kostelec n. Č. l. | 28:15 | + 7:57 | 4188 | |
22. | Bartoš Marián | VSP8201 | USK Praha | 29:30 | + 9:12 | 3817 | |
23. | Vaněček Jan | ZUP8003 | MTBO ČZU Praha | 30:21 | + 10:03 | 3565 | |
24. | Sochor Jan | SBK6922 | KOB START Blansko | 34:47 | + 14:29 | 2250 | |
Buriánek Vojta | SMR7801 | SNS Smržovka | DISK | 0 | |||
Kadlec Jan | SJI8306 | OK Jihlava | DISK | 0 | |||
Macháček Jiří | XHK7601 | MTBO Racing team Hradec Králové | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Johanovský Tomáš | DKP8500 | Oddíl OB Kotlářka | 12:13 | 4471 | ||
2. | Newiak Nick | NEK0101 | Nejdek Orienteering | 12:31 | + 0:18 | 4365 | |
3. | Hubík Martin | TBM8503 | KOS TJ Tesla Brno | 12:41 | + 0:28 | 4307 | |
4. | Horák Pavel | VSP7200 | USK Praha | 12:51 | + 0:38 | 4248 | |
5. | Boček Milan | TBM9228 | KOS TJ Tesla Brno | 13:04 | + 0:51 | 4172 | |
6. | Leštínský Tomáš | VRL7801 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 13:10 | + 0:57 | 4137 | |
7. | Rauch Tomáš | VPM8501 | KOS Slavia Plzeň | 13:51 | + 1:38 | 3897 | |
8. | Mikan Albert | EKP8606 | VŠTJ Ekonom Praha | 14:25 | + 2:12 | 3698 | |
9. | Šnyrch Marek | 0030001 | 15:13 | + 3:00 | |||
10. | Meier Milan | VLI7301 | Slavia Liberec orienteering | 15:37 | + 3:24 | 3276 | |
11. | Žemlička Jan | XPU8303 | PARDUBICE BIKERS | 15:59 | + 3:46 | 3148 | |
12. | Štemberg Milan | EKP8608 | VŠTJ Ekonom Praha | 16:13 | + 4:00 | 3066 | |
13. | Havel Michal | LDC8901 | KOB Děčín | 17:32 | + 5:19 | 2603 | |
Urbánek Jan | DKP8801 | Oddíl OB Kotlářka | DISK | 0 | |||
Stříbrný Martin | TBM9229 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jašek Petr | ABR7601 | A-team NOVO Bruntál | 20:25 | 8319 | ||
2. | Les Martin | VPM7906 | KOS Slavia Plzeň | 20:51 | + 0:26 | 8147 | |
3. | Bureš Pavel | XBM7549 | ABND RACING TEAM | 20:55 | + 0:30 | 8121 | |
4. | Polák Jaroslav | CHA7500 | OK Chrastava | 21:54 | + 1:29 | 7732 | |
5. | Sedláček Petr | TSU8109 | LKT 80 Šumperk | 22:13 | + 1:48 | 7607 | |
6. | Schwab David | TBM7401 | KOS TJ Tesla Brno | 22:19 | + 1:54 | 7568 | |
7. | Jirásek Milan | VSP7403 | USK Praha | 22:24 | + 1:59 | 7535 | |
8. | Venhoda Milan | SJI7104 | OK Jihlava | 22:26 | + 2:01 | 7521 | |
9. | Anděl Robert | VPM8001 | KOS Slavia Plzeň | 22:28 | + 2:03 | 7508 | |
10. | Rauch Stanislav | VPM8201 | KOS Slavia Plzeň | 22:50 | + 2:25 | 7363 | |
11. | Folprecht Eduard | ZUP7300 | MTBO ČZU Praha | 23:14 | + 2:49 | 7205 | |
12. | Lauerman Jan | SJI7419 | OK Jihlava | 23:26 | + 3:01 | 7126 | |
13. | Bergl Tomáš | ZUP7800 | MTBO ČZU Praha | 23:29 | + 3:04 | 7106 | |
14. | Pucherna Petr | ZUP8002 | MTBO ČZU Praha | 23:33 | + 3:08 | 7080 | |
15. | Obuškevič Jan | SMR7000 | SNS Smržovka | 24:30 | + 4:05 | 6704 | |
16. | Hons Miši | SMR7700 | SNS Smržovka | 24:46 | + 4:21 | 6599 | |
17. | Tošner Michal | VPM7803 | KOS Slavia Plzeň | 25:08 | + 4:43 | 6454 | |
17. | Hanovec Petr | VLI7101 | Slavia Liberec orienteering | 25:08 | + 4:43 | 6454 | |
19. | Mrázek Jan | SJC8102 | Sportcentrum Jičín | 25:34 | + 5:09 | 6282 | |
20. | Putík Jiří | VLI7505 | Slavia Liberec orienteering | 26:04 | + 5:39 | 6085 | |
21. | Musil Pavel | SJC7705 | Sportcentrum Jičín | 26:22 | + 5:57 | 5966 | |
22. | Dočkal Tomáš | PGP7711 | SK Praga | 26:47 | + 6:22 | 5801 | |
23. | Ambrož Pavel | TBM7339 | KOS TJ Tesla Brno | 27:07 | + 6:42 | 5670 | |
24. | Duda František | DKP8107 | Oddíl OB Kotlářka | 28:18 | + 7:53 | 5202 | |
25. | Petruš Marek | MLA7500 | MLOK Mariánské Lázně | 30:35 | + 10:10 | 4299 | |
26. | Kolář Tomáš | SLA7103 | SKOB Slaný | 35:08 | + 14:43 | 2500 | |
Tuma Jaroslav | SJC7305 | Sportcentrum Jičín | DISK | 0 | |||
Tomeš Petr | SJC7531 | Sportcentrum Jičín | DISK | 0 | |||
Žák Pavel | ABR7600 | A-team NOVO Bruntál | DISK | 0 | |||
Folprecht Jaroslav | TBM7305 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | 0 | |||
Čermák Daniel | EKP7510 | VŠTJ Ekonom Praha | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Izdný Pavel | SJI7613 | OK Jihlava | 13:22 | 5187 | ||
1. | Pastuszek Jakub | VSP7500 | USK Praha | 13:22 | 5187 | ||
3. | Hruška Miloš | ABR7501 | A-team NOVO Bruntál | 13:34 | + 0:12 | 5111 | |
4. | Jirásek Aleš | XPU7601 | PARDUBICE BIKERS | 13:58 | + 0:36 | 4957 | |
5. | Fišer Petr | GIG7502 | GIGANT Orienteering | 14:16 | + 0:54 | 4842 | |
6. | Lukavec Petr | SMR7800 | SNS Smržovka | 14:17 | + 0:55 | 4835 | |
7. | Malý Martin | TBM7610 | KOS TJ Tesla Brno | 14:23 | + 1:01 | 4797 | |
8. | Vřešťál Jan | TUR7301 | OOB TJ Turnov | 14:32 | + 1:10 | 4739 | |
9. | Hlaváč David | JIL7501 | OK Jilemnice | 14:50 | + 1:28 | 4624 | |
10. | Fejk Zbyněk | SJC7501 | Sportcentrum Jičín | 15:08 | + 1:46 | 4509 | |
11. | Vozka Radim | BLI7402 | MTBO Bludný kořen | 15:54 | + 2:32 | 4214 | |
12. | Hýbl Lukáš | VIP7504 | SK VIPrahlo | 16:03 | + 2:41 | 4156 | |
13. | Šafek Jiří | TBM7606 | KOS TJ Tesla Brno | 16:55 | + 3:33 | 3823 | |
14. | Veruňák Jiří | TAP8003 | KOB Tretra Praha | 17:08 | + 3:46 | 3740 | |
15. | Potužník Martin | SJH7705 | SOS Jindřichův Hradec | 17:33 | + 4:11 | 3580 | |
16. | Zemko Zdeněk | SLA7300 | SKOB Slaný | 17:39 | + 4:17 | 3542 | |
17. | Weber Roman | SMR7701 | SNS Smržovka | 18:19 | + 4:57 | 3285 | |
18. | Kaluža Luboš | ABR8200 | A-team NOVO Bruntál | 18:39 | + 5:17 | 3157 | |
19. | Skácel Dalibor | 0060001 | 20:59 | + 7:37 | |||
Janeček Petr | 0010001 | DISK | |||||
Coufal Ctibor | 0090001 | DISK | |||||
Kunz Martin | GIG7100 | GIGANT Orienteering | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zrník Tomáš | GIG7118 | GIGANT Orienteering | 16:01 | 7568 | ||
2. | Hašek Ondřej | VPM6902 | KOS Slavia Plzeň | 16:23 | + 0:22 | 7402 | |
3. | Toloch Alexandr | GIG7000 | GIGANT Orienteering | 16:50 | + 0:49 | 7200 | |
4. | Novák Libor | OKP6504 | SK OK 24 Praha | 17:24 | + 1:23 | 6945 | |
5. | Skoupý Jan | GIG7001 | GIGANT Orienteering | 17:28 | + 1:27 | 6915 | |
6. | Pölzelbauer Michael | 15A7000 | OLG Ströck Wien | 17:42 | + 1:41 | ||
7. | Hnilica Thomas | 27A6800 | Wiener Schulcup WSC | 17:49 | + 1:48 | ||
8. | Holinka Martin | ZPV6712 | KOB ZPV Prostějov | 18:16 | + 2:15 | 6554 | |
9. | Král Jan | TBM6901 | KOS TJ Tesla Brno | 18:32 | + 2:31 | 6434 | |
10. | Šňupárek Martin | XBM7107 | ABND RACING TEAM | 18:36 | + 2:35 | 6404 | |
11. | Kareis Martin | VLI6501 | Slavia Liberec orienteering | 18:58 | + 2:57 | 6239 | |
12. | Mach Radovan | OKP6605 | SK OK 24 Praha | 19:06 | + 3:05 | 6179 | |
13. | Klučár Daniel | RCP7141 | RC&P TEAM Bratislava | 19:10 | + 3:09 | 6149 | |
14. | Kolář Rudolf | ABR6301 | A-team NOVO Bruntál | 19:19 | + 3:18 | 6082 | |
15. | Pařízek Petr | SMR7001 | SNS Smržovka | 19:27 | + 3:26 | 6021 | |
16. | Bogar Leoš | BOR6603 | OK Jiskra Nový Bor | 19:30 | + 3:29 | 5999 | |
17. | Novotný Petr | TZL6601 | SKOB Zlín | 19:33 | + 3:32 | 5976 | |
18. | Mlynárik Peter | VBA6501 | ŠK VAZKA Bratislava | 20:22 | + 4:21 | 5609 | |
19. | Tišnovský Zdeněk | TBM6620 | KOS TJ Tesla Brno | 20:28 | + 4:27 | 5564 | |
20. | Antoš Svatopluk | SJC6602 | Sportcentrum Jičín | 20:40 | + 4:39 | 5474 | |
21. | Křeček Miroslav | ZPV6213 | KOB ZPV Prostějov | 21:24 | + 5:23 | 5143 | |
22. | Náhlovský David | TBM6512 | KOS TJ Tesla Brno | 22:36 | + 6:35 | 4603 | |
23. | Strakoš Bohumil | TZL6345 | SKOB Zlín | 23:31 | + 7:30 | 4190 | |
24. | Buřt Vladimír | SBK6301 | KOB START Blansko | 23:46 | + 7:45 | 4078 | |
25. | Řeháček Petr | ABR6302 | A-team NOVO Bruntál | 24:38 | + 8:37 | 3687 | |
26. | Šimek Miroslav | LME6300 | SK Los Mělník | 25:32 | + 9:31 | 3282 | |
27. | Suchánek Ladislav | XBM7008 | ABND RACING TEAM | 25:35 | + 9:34 | 3260 | |
28. | Peťovský Jan | SBK6201 | KOB START Blansko | 31:52 | + 15:51 | 430 | |
29. | Nagy Josef | TJN6701 | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 32:49 | + 16:48 | 3 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Král Jiří | TSU5941 | LKT 80 Šumperk | 16:14 | 6299 | ||
2. | Laciga Zdeněk | VSP5200 | USK Praha | 16:46 | + 0:32 | 6106 | |
3. | Dravetz Walter | TZL5418 | SKOB Zlín | 17:29 | + 1:15 | 5847 | |
4. | Fajtl Jaroslav | VPM6001 | KOS Slavia Plzeň | 18:50 | + 2:36 | 5359 | |
5. | Pospíšek Zbyněk | TBM6007 | KOS TJ Tesla Brno | 20:06 | + 3:52 | 4901 | |
6. | Maennel Harald | BOR5501 | OK Jiskra Nový Bor | 20:22 | + 4:08 | 4805 | |
7. | Flašar Jan | KCK5701 | KOB Český Krumlov | 20:28 | + 4:14 | 4769 | |
8. | Jánoška Jozef | RBA5902 | TJ Rapid Bratislava | 21:16 | + 5:02 | 4479 | |
9. | Vrábel Jaromír | ABR6102 | A-team NOVO Bruntál | 21:32 | + 5:18 | 4383 | |
10. | Škoda Přemek | VLI5301 | Slavia Liberec orienteering | 22:11 | + 5:57 | 4148 | |
11. | Maliňák Vladimír | KVS5901 | SKOB Kobra Vsetín | 24:44 | + 8:30 | 3226 | |
12. | Němec Lubomír | ABR6201 | A-team NOVO Bruntál | 28:29 | + 12:15 | 1870 | |
13. | Kuchař Pavel | SJC6000 | Sportcentrum Jičín | 28:49 | + 12:35 | 1750 | |
14. | Kadlec Luděk | VEY5600 | YETTI Vejprty | 28:51 | + 12:37 | 1737 | |
15. | Vojtášek Jan | ABR5301 | A-team NOVO Bruntál | 30:00 | + 13:46 | 1322 | |
Autrata Vlastimil | RCP6041 | RC&P TEAM Bratislava | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nejedlý Petr | TZL5101 | SKOB Zlín | 20:42 | |||
2. | Kuchař Vladimír | BOR4902 | OK Jiskra Nový Bor | 22:43 | + 2:01 | ||
Němec Vladimír | SLA4202 | SKOB Slaný | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Průša Michal | VSP7310 | USK Praha | 14:04 | ||
2. | Horký Milan | VIP6101 | SK VIPrahlo | 16:01 | + 1:57 | |
3. | Vanková Jana | OKP7750 | SK OK 24 Praha | 17:11 | + 3:07 | |
4. | Dušek Vladimír | TBM7400 | KOS TJ Tesla Brno | 18:46 | + 4:42 | |
5. | Potužníková Adéla | SJH0754 | SOS Jindřichův Hradec | 21:34 | + 7:30 | |
6. | Průšová Markéta | VSP7256 | USK Praha | 22:29 | + 8:25 | |
7. | Svobodová Andrea | SLA0751 | SKOB Slaný | 38:49 | + 24:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ryglová Beáta | TBM1158 | KOS TJ Tesla Brno | 12:43 | 4063 | ||
2. | Jirásková Mia | VSP1150 | USK Praha | 13:30 | + 0:47 | 3846 | |
3. | Mrázková Berta | SJC1151 | Sportcentrum Jičín | 14:54 | + 2:11 | 3459 | |
4. | Wohanková Michaela | VRL1151 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 15:27 | + 2:44 | 3307 | |
5. | Andělová Viktorie | VPM1155 | KOS Slavia Plzeň | 15:51 | + 3:08 | 3196 | |
6. | Jirásková Viola | VSP1151 | USK Praha | 15:55 | + 3:12 | 3178 | |
7. | Janečková Eliška | 0010002 | 16:07 | + 3:24 | |||
8. | La Carbonara Noemi | TBM1156 | KOS TJ Tesla Brno | 16:09 | + 3:26 | 3113 | |
9. | Tomešová Evelína | SJC1150 | Sportcentrum Jičín | 19:07 | + 6:24 | 2293 | |
10. | Šňupárková Barborka | ZUP1150 | MTBO ČZU Praha | 19:56 | + 7:13 | 2067 | |
11. | Malá Lucie | TBM1165 | KOS TJ Tesla Brno | 20:07 | + 7:24 | 2017 | |
12. | Ouhrabková Bára | SPC1256 | SPORTICUS team | 20:21 | + 7:38 | 1952 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ryglová Adéla | TBM0857 | KOS TJ Tesla Brno | 13:19 | 5827 | ||
2. | Fišerová Markéta | TZL0851 | SKOB Zlín | 14:34 | + 1:15 | 5360 | |
3. | Kalinová Ella | SPC0961 | SPORTICUS team | 15:32 | + 2:13 | 5000 | |
4. | Nagyová Zuzana | TJN0863 | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 15:48 | + 2:29 | 4901 | |
5. | Vozková Veronika | BLI1050 | MTBO Bludný kořen | 19:18 | + 5:59 | 3596 | |
6. | Kalinová Lisa | SPC1158 | SPORTICUS team | 19:30 | + 6:11 | 3521 | |
7. | Šimková Anežka | LME0950 | SK Los Mělník | 20:06 | + 6:47 | 3297 | |
8. | Kunstová Anežka | SLA1050 | SKOB Slaný | 22:02 | + 8:43 | 2577 | |
9. | Folprecht Mia | TBM0858 | KOS TJ Tesla Brno | 27:24 | + 14:05 | 576 | |
10. | Štěpánková Emma | VIP0953 | SK VIPrahlo | 30:50 | + 17:31 | 0 | |
11. | Chamraďa Elvira | GIG1050 | GIGANT Orienteering | 53:47 | + 40:28 | 0 | |
Vaněčková Anna | ZUP1050 | MTBO ČZU Praha | DISK | 0 | |||
Akrmanová Jana | SPC0952 | SPORTICUS team | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stránská Sofie | STB0851 | TJ Stadion Nový Bor | 15:35 | 6993 | ||
2. | Folprechtová Julie | ZUP0650 | MTBO ČZU Praha | 16:05 | + 0:30 | 6794 | |
3. | Skácelová Kateřina | VLI0550 | Slavia Liberec orienteering | 18:02 | + 2:27 | 6017 | |
4. | Zemková Pavlína | SLA0551 | SKOB Slaný | 18:33 | + 2:58 | 5811 | |
5. | Kadlecová Tereza | VEY0650 | YETTI Vejprty | 20:16 | + 4:41 | 5127 | |
6. | Faltejsková Laura | XPU0750 | PARDUBICE BIKERS | 27:03 | + 11:28 | 2424 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chamraďa Natali | GIG0450 | GIGANT Orienteering | 21:18 | 3966 | ||
2. | Messnerová Lucie | VRL0456 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 22:07 | + 0:49 | 3826 | |
3. | Kuchařová Rozálie | SJC0251 | Sportcentrum Jičín | 23:21 | + 2:03 | 3615 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Kateřina | OKP9450 | SK OK 24 Praha | 20:14 | 10401 | ||
2. | Kamarytová Marie | VPM9191 | KOS Slavia Plzeň | 20:59 | + 0:45 | 10034 | |
3. | Tichovská Martina | TBM8650 | KOS TJ Tesla Brno | 21:04 | + 0:50 | 9993 | |
4. | Nedomlelová Lucie | XHK0250 | MTBO Racing team Hradec Králové | 21:19 | + 1:05 | 9871 | |
5. | Paulíčková Renata | SJI8057 | OK Jihlava | 21:33 | + 1:19 | 9757 | |
6. | Haltof Ewa | ABR9499 | A-team NOVO Bruntál | 22:09 | + 1:55 | 9464 | |
7. | Gigon Michaela | 54A7750 | Austria MTBO Team | 22:37 | + 2:23 | ||
8. | Hnilica Lea | 54A0050 | Austria MTBO Team | 22:47 | + 2:33 | ||
9. | Reifová Naděžda | TSU8889 | LKT 80 Šumperk | 22:50 | + 2:36 | 9130 | |
10. | Kamererová Valerie | STB9450 | TJ Stadion Nový Bor | 22:59 | + 2:45 | 9057 | |
11. | Drobníková Markéta | SJC8450 | Sportcentrum Jičín | 23:17 | + 3:03 | 8911 | |
12. | Uhnavá Markéta | TBM8485 | KOS TJ Tesla Brno | 23:32 | + 3:18 | 8788 | |
13. | Lacigová Michaela | VSP8152 | USK Praha | 24:18 | + 4:04 | 8414 | |
14. | Hrdinová Marie | VSP7852 | USK Praha | 24:32 | + 4:18 | 8300 | |
15. | Linhartová Štěpánka | TSU8992 | LKT 80 Šumperk | 25:00 | + 4:46 | 8072 | |
16. | Červená Adéla | XHK9750 | MTBO Racing team Hradec Králové | 25:36 | + 5:22 | 7779 | |
17. | Stryzhak Krystyna | 0080001 | 25:47 | + 5:33 | |||
18. | Nováková Lenka | EKP8062 | VŠTJ Ekonom Praha | 26:00 | + 5:46 | 7583 | |
19. | Bártíková Zuzana | XPU8954 | PARDUBICE BIKERS | 27:02 | + 6:48 | 7078 | |
20. | Puchernová Zuzana | TAP8453 | KOB Tretra Praha | 36:56 | + 16:42 | 2242 | |
Musilová Vendula | SJC8355 | Sportcentrum Jičín | DISK | 0 | |||
Wohanková Gabriela | VRL7652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Králová Vilma | TBM9950 | KOS TJ Tesla Brno | 20:46 | 6566 | ||
2. | Lukavcová Ivana | SMR8754 | SNS Smržovka | 20:54 | + 0:08 | 6525 | |
3. | Mrázková Romana | SJC8351 | Sportcentrum Jičín | 21:21 | + 0:35 | 6386 | |
4. | Folprechtová Kateřina | ZUP7452 | MTBO ČZU Praha | 21:57 | + 1:11 | 6200 | |
5. | Tomešová Daniela | SJC8451 | Sportcentrum Jičín | 22:08 | + 1:22 | 6144 | |
6. | Svobodová Katu | SMR8451 | SNS Smržovka | 22:36 | + 1:50 | 5999 | |
7. | Zrníková Adéla | GIG0050 | GIGANT Orienteering | 22:52 | + 2:06 | 5917 | |
8. | Pospíšková Magdalena | TBM9150 | KOS TJ Tesla Brno | 22:57 | + 2:11 | 5891 | |
9. | Beržinská Soňa | SBK8554 | KOB START Blansko | 23:02 | + 2:16 | 5865 | |
10. | Odvodyová Šárka | XPU8352 | PARDUBICE BIKERS | 23:05 | + 2:19 | 5850 | |
11. | Kolínová Kristýna | DKP8450 | Oddíl OB Kotlářka | 23:32 | + 2:46 | 5711 | |
12. | Barnetová Veronika | XPU9952 | PARDUBICE BIKERS | 23:55 | + 3:09 | 5592 | |
13. | Vaněčková Petra | ZUP7950 | MTBO ČZU Praha | 24:00 | + 3:14 | 5567 | |
14. | Lesová Markéta | VPM8494 | KOS Slavia Plzeň | 24:07 | + 3:21 | 5531 | |
15. | Hanzlíčková Martina | EKP8452 | VŠTJ Ekonom Praha | 24:55 | + 4:09 | 5283 | |
16. | Kiacová Veronika | XPU9953 | PARDUBICE BIKERS | 26:56 | + 6:10 | 4660 | |
17. | Haničáková Denisa | DMS8350 | Dynamo Malá Skála | 27:13 | + 6:27 | 4573 | |
18. | Ryšavá Vendula | ZUP8151 | MTBO ČZU Praha | 27:45 | + 6:59 | 4408 | |
19. | Klíchová Jana | SSU8151 | SK Severka Šumperk | 27:47 | + 7:01 | 4397 | |
20. | Štembergová Lucie | EKP8851 | VŠTJ Ekonom Praha | 28:00 | + 7:14 | 4330 | |
21. | Horová Klára | VSP8455 | USK Praha | 30:33 | + 9:47 | 3542 | |
22. | Jirková Lenka | SBK8383 | KOB START Blansko | 31:13 | + 10:27 | 3336 | |
Matoušková Petra | BLI7650 | MTBO Bludný kořen | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hanáková TerKa | SMR8950 | SNS Smržovka | 18:07 | 4840 | ||
2. | Hlaváčová Bára | JIL8551 | OK Jilemnice | 19:14 | + 1:07 | 4573 | |
3. | Zapalačová Petra | DOK0154 | OK Doksy | 20:10 | + 2:03 | 4350 | |
4. | Štreglová Andrea | VRL7552 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 20:55 | + 2:48 | 4170 | |
5. | Petrová Daniela | XPU8454 | PARDUBICE BIKERS | 21:38 | + 3:31 | 3999 | |
6. | Puchernová Radka | ZUP8759 | MTBO ČZU Praha | 22:03 | + 3:56 | 3899 | |
7. | Mikanová Kateřina | EKP8461 | VŠTJ Ekonom Praha | 22:59 | + 4:52 | 3676 | |
8. | Izdná Petra | SJI8350 | OK Jihlava | 29:58 | + 11:51 | 2005 | |
9. | Brychnáčová Irena | ZUP8350 | MTBO ČZU Praha | 35:36 | + 17:29 | 657 | |
10. | Veruňáková Petra | TAP8350 | KOB Tretra Praha | 35:49 | + 17:42 | 605 | |
Štěpánová Dita | DOB7956 | KOB Dobruška | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Veselá Iva | ZUP7551 | MTBO ČZU Praha | 18:49 | 7721 | ||
2. | Pařízková Věrka | SMR7151 | SNS Smržovka | 19:09 | + 0:20 | 7587 | |
3. | Chudíková Barbora | SJI7850 | OK Jihlava | 19:10 | + 0:21 | 7580 | |
4. | Jirásková Markéta | VSP7653 | USK Praha | 19:25 | + 0:36 | 7480 | |
5. | Walther Katja | TBM7850 | KOS TJ Tesla Brno | 20:11 | + 1:22 | 7173 | |
6. | Honsová Lenka | SMR7750 | SNS Smržovka | 20:56 | + 2:07 | 6873 | |
7. | Košíková Jitka | VSP7799 | USK Praha | 21:09 | + 2:20 | 6786 | |
8. | Michálková Alice | GIG7650 | GIGANT Orienteering | 21:15 | + 2:26 | 6746 | |
9. | Malá Alice | TBM7991 | KOS TJ Tesla Brno | 21:36 | + 2:47 | 6606 | |
10. | Lánerová Leona | ABR7752 | A-team NOVO Bruntál | 21:47 | + 2:58 | 6532 | |
11. | Faltejsková Jana | XPU7652 | PARDUBICE BIKERS | 21:56 | + 3:07 | 6472 | |
12. | Vokál Kabelová Radka | TBM7898 | KOS TJ Tesla Brno | 22:02 | + 3:13 | 6432 | |
13. | Jašková Šárka | ABR7751 | A-team NOVO Bruntál | 22:28 | + 3:39 | 6258 | |
14. | Kovářová Jitka | VPM7350 | KOS Slavia Plzeň | 22:50 | + 4:01 | 6111 | |
15. | Vanková Jana | OKP7750 | SK OK 24 Praha | 23:18 | + 4:29 | 5925 | |
16. | Rolná Janka | SMR8150 | SNS Smržovka | 24:03 | + 5:14 | 5624 | |
17. | Macholdová Iva | SMR7452 | SNS Smržovka | 24:05 | + 5:16 | 5611 | |
18. | Rychterová Dana | SMR6950 | SNS Smržovka | 24:38 | + 5:49 | 5390 | |
19. | Weberová Ivana | SMR7650 | SNS Smržovka | 25:53 | + 7:04 | 4890 | |
20. | Zemková Helena | SLA7450 | SKOB Slaný | 26:50 | + 8:01 | 4509 | |
21. | Vřešťálová Lucie | TUR7450 | OOB TJ Turnov | 28:05 | + 9:16 | 4008 | |
22. | Itaniemi Janita | GIG8051 | GIGANT Orienteering | 28:09 | + 9:20 | 3982 | |
23. | Poláková Veronika | CHA8150 | OK Chrastava | 29:05 | + 10:16 | 3608 | |
24. | Jelínková Irena | TBM7664 | KOS TJ Tesla Brno | 29:30 | + 10:41 | 3441 | |
25. | Procházková Jana | DKP8052 | Oddíl OB Kotlářka | 30:49 | + 12:00 | 2913 | |
26. | Straková Linda | LME7950 | SK Los Mělník | 32:28 | + 13:39 | 2252 | |
27. | Svobodová Blanka | SLA7454 | SKOB Slaný | 33:11 | + 14:22 | 1965 | |
La Carbonara Hana | TBM7652 | KOS TJ Tesla Brno | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hnilica Sonja | 27A6850 | Wiener Schulcup WSC | 15:36 | |||
2. | Švarcbachová Jaroslava | KNC6754 | Sokol Kostelec n. Č. l. | 17:45 | + 2:09 | 6680 | |
3. | Maliňáková Eva | TSU6550 | LKT 80 Šumperk | 18:09 | + 2:33 | 6555 | |
4. | Kubínová Jana | SKV6751 | TJ Slovan Karlovy Vary | 22:52 | + 7:16 | 5085 | |
5. | Straussová Petra | LDC6951 | KOB Děčín | 39:40 | + 24:04 | 0 | |
Abelová Ivana | STB6798 | TJ Stadion Nový Bor | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dohnalová Jindra | VIP6251 | SK VIPrahlo | 15:42 | 6687 | ||
2. | Lacigová Ivana | VSP5950 | USK Praha | 19:26 | + 3:44 | 5588 | |
3. | Pospíšková Luisa | TBM5959 | KOS TJ Tesla Brno | 22:29 | + 6:47 | 4690 | |
4. | Havlíčková Jindřiška | KNC6150 | Sokol Kostelec n. Č. l. | 27:00 | + 11:18 | 3360 |