Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Weinerová Eliška | SHK1452 | C | OK Slavia Hradec Králové | 19:18 | |
2. | Chrástová Markéta | STH1550 | C | SK Studenec | 22:28 | + 3:10 |
3. | Jirásková Jasmína | LPU1652 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 24:20 | + 5:02 |
4. | Jiranová Veronika | PHK1452 | C | OK 99 Hradec Králové | 29:37 | + 10:19 |
5. | Kolínová Anita | JIL1850 | C | OK Jilemnice | 31:03 | + 11:45 |
6. | Solanská Barbora | PHK1750 | C | OK 99 Hradec Králové | 31:47 | + 12:29 |
7. | Málková Antonie | TAP1751 | C | KOB Tretra Praha | 32:08 | + 12:50 |
8. | Dubrovská Tereza | PHK1555 | C | OK 99 Hradec Králové | 33:09 | + 13:51 |
9. | Jiřištová Aneta | JIL1751 | C | OK Jilemnice | 33:29 | + 14:11 |
10. | Šabatková Pavla | LPU1456 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 34:13 | + 14:55 |
11. | Stryková Kamila | LPU1651 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 35:15 | + 15:57 |
12. | Stohanzlová Vilma | LPU1551 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 35:30 | + 16:12 |
13. | Hamerská Karin | VAM1550 | C | OB Vamberk | 35:37 | + 16:19 |
14. | Kalibánová Bára | SNA1651 | C | TJ START Náchod | 36:09 | + 16:51 |
Rybanská Eva | PHK1552 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tihonová Magdalena | PHK1450 | C | OK 99 Hradec Králové | 19:29 | |
2. | Mayerová Anna | SHK1450 | C | OK Slavia Hradec Králové | 20:41 | + 1:12 |
3. | Sedláková Anna | SRK1550 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 24:12 | + 4:43 |
4. | Kopecká Inés | JIL1552 | C | OK Jilemnice | 24:20 | + 4:51 |
5. | Škorpíková Markéta | LPU1450 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 26:04 | + 6:35 |
6. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 27:37 | + 8:08 |
7. | Hakenová Kateřina | STH1451 | C | SK Studenec | 29:22 | + 9:53 |
8. | Milská Josefa | SRK1451 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 30:23 | + 10:54 |
9. | Vošvrdová Eliška | SJC1551 | C | Sportcentrum Jičín | 30:47 | + 11:18 |
10. | Bejrová Anita | VRL1552 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 31:45 | + 12:16 |
11. | Kubešová Sára | LPU1459 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 32:41 | + 13:12 |
12. | Mrázková Barbora | DKP1451 | C | Oddíl OB Kotlářka | 35:51 | + 16:22 |
13. | Matrasová Marie | CHT1451 | C | OOB SK Chrast | 36:25 | + 16:56 |
14. | Melicharová Nina | PHK1451 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:46 | + 24:17 |
15. | Dvořáková Marie | LPU1452 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:08 | + 27:39 |
16. | Jirásková Bára | ZAM1451 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 70:25 | + 50:56 |
17. | Pouchlá Sára | SHK1451 | C | OK Slavia Hradec Králové | 73:23 | + 53:54 |
Slouková Ela | LPU1461 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Korbelová Tereza | PHK1254 | B | OK 99 Hradec Králové | 27:59 | |
2. | Korbelová Eliška | PHK1253 | B | OK 99 Hradec Králové | 28:23 | + 0:24 |
3. | Saifrtová Bára | HOR1251 | B | TJ Jiskra Hořice | 31:59 | + 4:00 |
4. | Horáková Anna Marie | LPU1256 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 32:39 | + 4:40 |
5. | Kazdová Rozárie | SJC1350 | C | Sportcentrum Jičín | 34:14 | + 6:15 |
6. | Novotná Anna | PHK1352 | C | OK 99 Hradec Králové | 34:46 | + 6:47 |
7. | Zvěřinová Nina | LPU1253 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 35:13 | + 7:14 |
8. | Kárníková Alžběta | LPU1354 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 35:17 | + 7:18 |
9. | Odvodyová Nikola | LPU1252 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 35:28 | + 7:29 |
10. | Hakenová Petra | STH1251 | C | SK Studenec | 36:53 | + 8:54 |
11. | Pauerová Zita | SRK1252 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:05 | + 10:06 |
12. | Kutlvašrová Marta | VRL1451 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 39:05 | + 11:06 |
13. | Hrušová Kateřina | PHK1380 | C | OK 99 Hradec Králové | 39:20 | + 11:21 |
14. | Hovorková Nikol | LPU1353 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 42:04 | + 14:05 |
15. | Jedličková Michaela | SHK1350 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:13 | + 14:14 |
16. | Stryková Zuzana | LPU1351 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 43:27 | + 15:28 |
17. | Cyrany Anežka | SJC1253 | C | Sportcentrum Jičín | 44:11 | + 16:12 |
18. | Pozdílková Kateřina | PHK1251 | B | OK 99 Hradec Králové | 45:22 | + 17:23 |
19. | Hanousková Michaela | SJC1351 | C | Sportcentrum Jičín | 48:22 | + 20:23 |
19. | Johanisová Nikola | PHK1354 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:22 | + 20:23 |
21. | Šedová Natálie | LPU1260 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:47 | + 20:48 |
22. | Kušičková Jolana | HJL1252 | C | Sokol Horní Jelení | 50:38 | + 22:39 |
23. | Retková Adina | LTU1350 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 50:47 | + 22:48 |
24. | Poláková Gabriela | VRL1351 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:07 | + 23:08 |
25. | Jedlinská Kateřina | VAM1250 | C | OB Vamberk | 51:53 | + 23:54 |
26. | Jakubská Lucie | SHK1250 | B | OK Slavia Hradec Králové | 53:19 | + 25:20 |
27. | Čtvrtečková Natálie | TYN1250 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 54:43 | + 26:44 |
28. | Doležalová Dana | CHC1253 | C | K.O.B. Choceň | 55:19 | + 27:20 |
29. | Kuhnová Šárka | LPU1356 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 58:32 | + 30:33 |
30. | Štemberová Elen | VRL1252 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:45 | + 32:46 |
31. | Faltejsková Eliška | LPU1368 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:30 | + 33:31 |
32. | Zajícová Zuzana | VRL1355 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:34 | + 43:35 |
33. | Lohová Dora | DKL1352 | C | KOB Kladno | 75:22 | + 47:23 |
34. | Lukešová Hana | SHK1351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 86:33 | + 58:34 |
35. | Hanslíková Anna | SHK1356 | C | OK Slavia Hradec Králové | 92:39 | + 64:40 |
Císařová Josefína | SHK1252 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Matysová Klára | PHK1356 | C | OK 99 Hradec Králové | DISK | ||
Košťálová Gabriela | SHK1353 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS | ||
Kušičková Lucie | HJL1251 | C | Sokol Horní Jelení | DNS | ||
Vrdlovcová Stella | JIL1252 | C | OK Jilemnice | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kosinová Kateřina | SHK1358 | C | OK Slavia Hradec Králové | 35:54 | |
2. | Jirásková Nina | ZAM1251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 48:40 | + 12:46 |
3. | Trejbalová Jolana | DKL1355 | C | KOB Kladno | 70:08 | + 34:14 |
4. | Jirásková Julie | LPU1352 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 76:09 | + 40:15 |
5. | Parmová Adéla | SRK1352 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 98:03 | + 62:09 |
Nymsová Marie Ema | TYN1350 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macháčková Lucie | SHK1155 | A | OK Slavia Hradec Králové | 28:53 | |
2. | Fenclová Hana | LPU1054 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 29:55 | + 1:02 |
3. | Hrušová Lucie | PHK1050 | B | OK 99 Hradec Králové | 31:20 | + 2:27 |
4. | Vrbatová Barbora | VRL1054 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 31:54 | + 3:01 |
5. | Munzarová Monika | LPU1056 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 32:12 | + 3:19 |
6. | Jedličková Lucie | SHK1050 | B | OK Slavia Hradec Králové | 32:16 | + 3:23 |
7. | Šolcová Elsa | SJC1152 | B | Sportcentrum Jičín | 34:18 | + 5:25 |
8. | Hepnerová Tereza | PHK1155 | B | OK 99 Hradec Králové | 36:24 | + 7:31 |
9. | Horáková Eliška | PHK1152 | B | OK 99 Hradec Králové | 37:16 | + 8:23 |
10. | Chotěnovská Nela | HJL1153 | B | Sokol Horní Jelení | 37:31 | + 8:38 |
11. | Nová Klára | VRL1053 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 37:53 | + 9:00 |
12. | Froschová Magdalena | LPU1052 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 38:30 | + 9:37 |
13. | Zitková Veronika | LPU1051 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 38:45 | + 9:52 |
14. | Helmeczi Ema | LPU1166 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 38:49 | + 9:56 |
15. | Jakubcová Karolína | SJC1050 | B | Sportcentrum Jičín | 39:18 | + 10:25 |
16. | Fukátková Ludmila | LPU1053 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 40:09 | + 11:16 |
17. | Málková Karolína | SHK1051 | B | OK Slavia Hradec Králové | 40:31 | + 11:38 |
18. | Vaňátková Thea | LTU1150 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:46 | + 11:53 |
19. | Lepšová Julie | SRK1152 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 41:38 | + 12:45 |
20. | Wohanková Michaela | VRL1151 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:18 | + 13:25 |
21. | Linderová Ema | PHK1059 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:15 | + 14:22 |
22. | Čapková Kateřina | LTU1050 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 44:51 | + 15:58 |
23. | Lukášová Aneta | LPU1170 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:54 | + 16:01 |
24. | Jebavá Nikol | VRL1056 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:57 | + 16:04 |
25. | Krykorková Zuzana | SJC1153 | B | Sportcentrum Jičín | 46:53 | + 18:00 |
26. | Maráková Sofie | SNA1151 | C | TJ START Náchod | 48:06 | + 19:13 |
27. | Kroupová Anna | LPU1154 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 49:47 | + 20:54 |
28. | Lohová Anna | DKL1151 | C | KOB Kladno | 52:54 | + 24:01 |
29. | Mojžíšová Nela | PHK1053 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:01 | + 26:08 |
30. | Macháčková Eliška | LPU1153 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:58 | + 27:05 |
31. | Stryková Johana | LPU1151 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 56:08 | + 27:15 |
32. | Sobotková Karolína | TTR1152 | C | OOB Třebíč | 59:26 | + 30:33 |
33. | Hamáková Zuzana | HJL1050 | C | Sokol Horní Jelení | 64:57 | + 36:04 |
34. | Pajerová Laura | HJL1151 | C | Sokol Horní Jelení | 69:27 | + 40:34 |
Stratilová Anna | ZAM1052 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK | ||
Wysocka Michalina | CHC1058 | C | K.O.B. Choceň | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Venclová Aneta | ZAM1051 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 44:15 | |
2. | Munzarová Klára | 360001 | OBR | 48:17 | + 4:02 | |
3. | Koutová Bára | PHK1156 | C | OK 99 Hradec Králové | 54:58 | + 10:43 |
4. | Vybíhalová Hana | HJL1154 | C | Sokol Horní Jelení | 63:51 | + 19:36 |
5. | Prchalová Magdaléna | ZAM1053 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 64:53 | + 20:38 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kamenická Tereza Ester | OSN0888 | A | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 39:58 | |
2. | Hanušová Markéta | VRL0852 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 41:47 | + 1:49 |
3. | Kellerová Alice | CHT0852 | B | OOB SK Chrast | 42:10 | + 2:12 |
4. | Havrdová Selina | SJC0950 | A | Sportcentrum Jičín | 43:39 | + 3:41 |
5. | Kutlvašrová Pavla | VRL0951 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:51 | + 4:53 |
6. | Hladíková Julie | DKP0857 | A | Oddíl OB Kotlářka | 46:34 | + 6:36 |
7. | Staniec Julia | 17P0851 | WKS Śląsk | 47:43 | + 7:45 | |
8. | Dutkiewicz Wiktoria | 88P0850 | MKS Paulinum Jelenia Góra | 48:33 | + 8:35 | |
9. | Hovorková Elen | LPU0954 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 48:41 | + 8:43 |
10. | Pozdílková Zuzana | PHK0952 | B | OK 99 Hradec Králové | 49:41 | + 9:43 |
11. | Nováková Anna Marie | CTB0951 | A | SK OB Chotěboř | 50:18 | + 10:20 |
12. | Jedličková Veronika | SHK0850 | B | OK Slavia Hradec Králové | 51:22 | + 11:24 |
13. | Hančová Karolína | VRL0952 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:59 | + 12:01 |
14. | Vltavská Eliška | SJC0850 | B | Sportcentrum Jičín | 54:10 | + 14:12 |
15. | Kaplanová Viktorie | LPU0864 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 56:03 | + 16:05 |
16. | Čivrná Eliška | VRL0851 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:23 | + 16:25 |
17. | Julišová Kateřina | ZAM0851 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 57:36 | + 17:38 |
18. | Vlková Ema | SJC0953 | C | Sportcentrum Jičín | 58:18 | + 18:20 |
19. | Stratilová Eliška | ZAM0953 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 58:36 | + 18:38 |
20. | Holingerová Alžběta | CHC0953 | B | K.O.B. Choceň | 58:39 | + 18:41 |
21. | Jelínková Eva | PHK0953 | B | OK 99 Hradec Králové | 59:29 | + 19:31 |
22. | Grusserová Diana | PHK0999 | B | OK 99 Hradec Králové | 60:15 | + 20:17 |
23. | Macková Gita | LPU0961 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 60:36 | + 20:38 |
24. | Polanecká Anežka | SJC0952 | B | Sportcentrum Jičín | 60:42 | + 20:44 |
25. | Hamáková Adéla | HJL0851 | B | Sokol Horní Jelení | 61:14 | + 21:16 |
26. | Hlavsová Tereza | SHK0857 | B | OK Slavia Hradec Králové | 61:30 | + 21:32 |
27. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | C | OK Slavia Hradec Králové | 62:35 | + 22:37 |
28. | Netopilová Simona | VAM0950 | B | OB Vamberk | 62:46 | + 22:48 |
29. | Macháčková Kateřina | CHC0951 | B | K.O.B. Choceň | 64:44 | + 24:46 |
30. | Komárková Veronika | CHC0955 | B | K.O.B. Choceň | 67:03 | + 27:05 |
31. | Laštovková Jana | VRL0855 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 68:19 | + 28:21 |
32. | Bohdanecká Antonie | SHK0960 | C | OK Slavia Hradec Králové | 69:25 | + 29:27 |
33. | Řadová Ráchel | SHK0961 | C | OK Slavia Hradec Králové | 70:55 | + 30:57 |
34. | Lepšová Lucie | SRK0951 | A | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 76:17 | + 36:19 |
35. | Záveská Eliška | VRL0955 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 80:50 | + 40:52 |
36. | Koutová Sára | PHK0956 | C | OK 99 Hradec Králové | 91:45 | + 51:47 |
Chrástová Barbora | STH0851 | A | SK Studenec | DNS | ||
Kopecká Cecilie | ZAM0951 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | DNS | ||
Šestáková Johana | VLI0853 | A | Slavia Liberec orienteering | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Doušková Kateřina | TBM0679 | A | KOS TJ Tesla Brno | 49:11 | |
2. | Fuchsová Ema | TBM0653 | A | KOS TJ Tesla Brno | 50:27 | + 1:16 |
3. | Mikuła Daria | 17P0754 | WKS Śląsk | 56:08 | + 6:57 | |
4. | Mimrová Kateřina | CHC0658 | B | K.O.B. Choceň | 57:46 | + 8:35 |
5. | Havrdová Sheila | SJC0750 | A | Sportcentrum Jičín | 58:45 | + 9:34 |
6. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 59:21 | + 10:10 |
7. | Gregorová Alice | DKP0758 | A | Oddíl OB Kotlářka | 60:20 | + 11:09 |
8. | Haasová Klára | LPU0655 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 61:35 | + 12:24 |
9. | Baďurová Eliška | PZR0752 | B | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 62:53 | + 13:42 |
10. | Ciszek Katarzyna | CHC0659 | C | K.O.B. Choceň | 65:48 | + 16:37 |
11. | Kraszewska Olga | CHC0755 | C | K.O.B. Choceň | 69:00 | + 19:49 |
12. | Stavrinou Kristýna | SRK0751 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 69:42 | + 20:31 |
13. | Votočková Amelie | JIL0750 | C | OK Jilemnice | 70:32 | + 21:21 |
14. | Kuciel Hanna | CHC0751 | C | K.O.B. Choceň | 70:47 | + 21:36 |
15. | Kuhnová Alžběta | LPU0652 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 71:33 | + 22:22 |
16. | Solařová Linda | SHK0758 | C | OK Slavia Hradec Králové | 72:16 | + 23:05 |
17. | Šumpíková Barbora | SHK0759 | B | OK Slavia Hradec Králové | 80:01 | + 30:50 |
18. | Hamáčková Táňa | STH0754 | B | SK Studenec | 80:48 | + 31:37 |
19. | Malínská Nela | SJC0650 | C | Sportcentrum Jičín | 82:15 | + 33:04 |
20. | Čečková Karolína | SHK0650 | B | OK Slavia Hradec Králové | 85:26 | + 36:15 |
21. | Sršňová Natálie | VAM0751 | C | OB Vamberk | 97:36 | + 48:25 |
Brožková Elena | SJC0751 | C | Sportcentrum Jičín | DNS | ||
Szczygieł Hanna | CHC0752 | C | K.O.B. Choceň | DNS | ||
Lewkowicz Julia | 88P0752 | MKS Paulinum Jelenia Góra | DNS | |||
Kvášovská Ludmila | LTU0753 | A | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DNS | ||
Durka Martyna | 88P0101 | MKS Paulinum Jelenia Góra | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Peterová Jana | LPU0057 | E | OK Lokomotiva Pardubice | 64:25 | 9517 | |
2. | Zlámalová Nikola | SJC9951 | E | Sportcentrum Jičín | 67:19 | + 2:54 | 9116 |
3. | Vandasová Adéla | PHK0255 | E | OK 99 Hradec Králové | 67:58 | + 3:33 | 9026 |
4. | Holečková Petra | SHK0250 | R | OK Slavia Hradec Králové | 68:11 | + 3:46 | 8996 |
5. | Štěrbová Daniela | PHK8951 | C | OK 99 Hradec Králové | 68:35 | + 4:10 | 8940 |
6. | Jirčáková Martina | LCE8951 | R | OOB TJ Slovan Luhačovice | 68:53 | + 4:28 | 8899 |
7. | Hiršová Gabriela | ZBM9651 | R | SK Brno Žabovřesky | 69:03 | + 4:38 | 8876 |
8. | Kynčlová Anna | JIL0852 | A | OK Jilemnice | 69:43 | + 5:18 | 8783 |
9. | Klacková Štěpánka | SJC0253 | C | Sportcentrum Jičín | 71:07 | + 6:42 | 8589 |
10. | Bednaříková Emma | PBM0359 | R | TJ Spartak 1. brněnská | 71:28 | + 7:03 | 8541 |
11. | Karlová Anna | KAM0360 | E | OK Kamenice | 71:31 | + 7:06 | |
12. | Tichovská Martina | TBM8650 | C | KOS TJ Tesla Brno | 72:10 | + 7:45 | 8444 |
13. | Špringlová Kamila | TBM0050 | C | KOS TJ Tesla Brno | 72:36 | + 8:11 | 8384 |
14. | Dušková Tereza | TBM0554 | A | KOS TJ Tesla Brno | 72:54 | + 8:29 | 8342 |
15. | Gregorová Kamila | SJH8150 | R | SOS Jindřichův Hradec | 73:33 | + 9:08 | 8252 |
16. | Fenclová Marta | LPU7667 | R | OK Lokomotiva Pardubice | 73:37 | + 9:12 | 8243 |
17. | Semrádová Jana | CHC9951 | R | K.O.B. Choceň | 75:26 | + 11:01 | 7991 |
18. | Stehlíková Jana | LPU9053 | E | OK Lokomotiva Pardubice | 75:41 | + 11:16 | 7957 |
19. | Ciura Aleksandra | CHC0155 | C | K.O.B. Choceň | 78:31 | + 14:06 | 7564 |
20. | Pavlíková Markéta | DOK0053 | C | OK Doksy | 79:09 | + 14:44 | 7477 |
21. | Martanová Elin | TUR0253 | C | OOB TJ Turnov | 79:13 | + 14:48 | 7467 |
21. | Ciesiółka Katarzyna | CHC0055 | C | K.O.B. Choceň | 79:13 | + 14:48 | 7467 |
23. | Zimmerová Kateřina | KAM9850 | C | OK Kamenice | 83:35 | + 19:10 | 6863 |
24. | Šestáková Marie | VLI0452 | R | Slavia Liberec orienteering | 83:45 | + 19:20 | 6840 |
25. | Vávrová Vanda | HOR0350 | C | TJ Jiskra Hořice | 85:03 | + 20:38 | 6660 |
26. | Šklíbová Michaela | TJN0153 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 90:50 | + 26:25 | 5859 |
27. | Johnová Lenka | DOK7350 | C | OK Doksy | 92:05 | + 27:40 | 5685 |
28. | Hendrychová Zuzana | ZBM8954 | C | SK Brno Žabovřesky | 104:18 | + 39:53 | 3993 |
Wohanková Gabriela | VRL7652 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DNS | 0 | ||
Hanušová Kateřina | LPU0459 | R | OK Lokomotiva Pardubice | DNS | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Zuzana | NPA9151 | R | SK LOB Nová Paka | 59:45 | 8139 | |
2. | Jedličková Zuzana | SHK8150 | R | OK Slavia Hradec Králové | 59:52 | + 0:07 | 8124 |
3. | Kolínová Kristýna | DKP8450 | C | Oddíl OB Kotlářka | 60:24 | + 0:39 | 8051 |
4. | Udržalová Pavla | LPU8552 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 60:32 | + 0:47 | 8033 |
5. | Kopecká Anna | LPU9958 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:58 | + 4:13 | 7570 |
6. | Mádlová Věra | PBM8951 | C | TJ Spartak 1. brněnská | 65:04 | + 5:19 | 7421 |
7. | Kovářová Anna | CET7552 | C | TJ Loko Česká Třebová | 66:57 | + 7:12 | 7167 |
8. | Důrková Pavla | SHK9352 | C | OK Slavia Hradec Králové | 69:20 | + 9:35 | 6845 |
9. | Waňková Martina | LPU9959 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 69:45 | + 10:00 | 6789 |
10. | Doležalová Libuše | SNA8851 | C | TJ START Náchod | 70:54 | + 11:09 | 6633 |
11. | Kroniková Štěpánka | SHK0150 | C | OK Slavia Hradec Králové | 73:41 | + 13:56 | 6257 |
12. | Malá Anežka | JIL0751 | A | OK Jilemnice | 73:47 | + 14:02 | 6244 |
13. | Škodová Šárka | LTU8951 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 78:23 | + 18:38 | 5623 |
14. | Škorpíková Barbora | LPU0060 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 79:03 | + 19:18 | 5532 |
15. | Barnetová Veronika | ZAM9951 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 79:12 | + 19:27 | 5512 |
16. | Pilíková Veronika | CET8152 | C | TJ Loko Česká Třebová | 80:59 | + 21:14 | 5271 |
17. | Stoklasová Daniela | OSN0055 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 81:01 | + 21:16 | 5267 |
18. | Vandělíková Marie | ALB9050 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 81:18 | + 21:33 | 5229 |
19. | Jelínková Adéla | LPU0254 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 82:25 | + 22:40 | 5078 |
20. | Kovářová Jana | CET0251 | C | TJ Loko Česká Třebová | 84:06 | + 24:21 | 4850 |
21. | Holohlavská Ema | JIL0652 | B | OK Jilemnice | 84:46 | + 25:01 | 4760 |
22. | Gurinová Gabriela | SJC0557 | C | Sportcentrum Jičín | 85:57 | + 26:12 | 4601 |
23. | Rückerová Šárka | HOR0050 | C | TJ Jiskra Hořice | 88:23 | + 28:38 | 4272 |
24. | Kropáčková Vendula | CHT0353 | C | OOB SK Chrast | 89:26 | + 29:41 | 4130 |
25. | De Heij Laura | RIC0450 | B | OB Říčany | 89:30 | + 29:45 | 4121 |
26. | Kroupová Lucie | HCE8850 | C | TJ Hostivice | 94:02 | + 34:17 | 3509 |
MS | Balcarová Jana | Žádný oddíl | 71:58 | + 12:13 | |||
Pušová Bára | STH0357 | C | SK Studenec | DISK | 0 | ||
Foltýnová Eva | SJI0051 | C | OK Jihlava | DISK | 0 | ||
Justová Eliška | SHK9351 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kolešová Helena | LPU8857 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:37 | 816 | |
2. | Peremská Dana | SRK9351 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:53 | + 8:16 | 719 |
3. | Mrózková Vendula | 10001 | Bez členství | 62:45 | + 14:08 | ||
4. | Kamenická Karolína | PHK9155 | C | OK 99 Hradec Králové | 71:45 | + 23:08 | 544 |
5. | Vacková Anna | CHT0051 | OOB SK Chrast | 73:20 | + 24:43 | ||
6. | Nymsová Marie | TYN8651 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 78:16 | + 29:39 | 468 |
7. | Lipovská Markéta | SRK9851 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 80:12 | + 31:35 | 445 |
8. | Hanlová Nikola | SRK0553 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 102:32 | + 53:55 | 183 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zvěřinová Martina | LPU8357 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 53:30 | |
2. | Lučanová Marta | LPU7957 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 54:46 | + 1:16 |
3. | Petrová Daniela | LPU8454 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 60:41 | + 7:11 |
4. | Kazdová Lenka | SJC8484 | C | Sportcentrum Jičín | 61:27 | + 7:57 |
5. | Kutlvašrová Vlaďka | VRL7752 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 61:38 | + 8:08 |
6. | Randáková Helena | VRL7452 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:11 | + 9:41 |
7. | Štěpánková Kateřina | TBM7654 | C | KOS TJ Tesla Brno | 65:03 | + 11:33 |
8. | Novotná Kateřina | PHK8252 | C | OK 99 Hradec Králové | 66:22 | + 12:52 |
9. | Šklíbová Jana | SRK7651 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 67:08 | + 13:38 |
10. | Čížová Andrea | SHK8251 | C | OK Slavia Hradec Králové | 75:52 | + 22:22 |
11. | Sršňová Kateřina | VAM8150 | C | OB Vamberk | 77:22 | + 23:52 |
12. | Málková Šárka | CST8351 | C | OB Strakonice | 79:34 | + 26:04 |
13. | Vrbatová Petra | VRL8552 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 82:09 | + 28:39 |
14. | Stulíková Barbora | SHK8552 | C | OK Slavia Hradec Králové | 83:28 | + 29:58 |
15. | Forstová Veronika | PZR8181 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 83:57 | + 30:27 |
16. | Matesová Kopecká Šárka | DLP8350 | C | OOB TJ Dukla Praha | 94:52 | + 41:22 |
Zlámalová Jana | LTU8651 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kopáčková Iva | CHT8851 | C | OOB SK Chrast | 37:26 | |
2. | Paclíková Barbora | DKP8654 | C | Oddíl OB Kotlářka | 41:00 | + 3:34 |
3. | Kodytková Iva | VAM7751 | C | OB Vamberk | 42:45 | + 5:19 |
4. | Vejrová Iva | STH8852 | C | SK Studenec | 44:54 | + 7:28 |
5. | Šafářová Ivana | CET8051 | C | TJ Loko Česká Třebová | 46:00 | + 8:34 |
6. | Odvodyová Šárka | LPU8352 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 46:08 | + 8:42 |
7. | Stolinová Lenka | SNA8151 | C | TJ START Náchod | 46:28 | + 9:02 |
8. | Štěpánová Dita | DOB7956 | C | KOB Dobruška | 46:46 | + 9:20 |
9. | Šumpíková Kateřina | SHK8154 | C | OK Slavia Hradec Králové | 48:49 | + 11:23 |
10. | Hladká Petra | KOR7950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 50:08 | + 12:42 |
11. | Posoldová Eva | SJC7957 | C | Sportcentrum Jičín | 50:11 | + 12:45 |
12. | Venclová Veronika | ZAM8251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 50:13 | + 12:47 |
13. | Horčičková Linda | UOL8650 | C | SOB Olomouc | 50:36 | + 13:10 |
14. | Sobotková Lenka | TTR8151 | C | OOB Třebíč | 53:09 | + 15:43 |
15. | Slavíková Jana | SHK7352 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:50 | + 16:24 |
16. | Holingerová Eva | CHC8052 | C | K.O.B. Choceň | 54:08 | + 16:42 |
17. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:42 | + 18:16 |
18. | Dousková Jiřina | 310002 | Čeřovka Jičín | 55:57 | + 18:31 | |
19. | Hakenová Dana | STH8251 | C | SK Studenec | 56:57 | + 19:31 |
20. | Matoušková Petra | PHK7951 | C | OK 99 Hradec Králové | 57:04 | + 19:38 |
21. | Kadaňová Barbora | LPU8253 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 57:40 | + 20:14 |
22. | Nováková Jana | STH8352 | C | SK Studenec | 60:56 | + 23:30 |
23. | Kučerová Petra | SJC7950 | C | Sportcentrum Jičín | 65:34 | + 28:08 |
24. | Munzarová Michala | 360003 | OBR | 67:17 | + 29:51 | |
25. | Pozdílková Alena | PHK8053 | C | OK 99 Hradec Králové | 68:48 | + 31:22 |
26. | Poláková Lucie | VRL8254 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 76:32 | + 39:06 |
27. | Kroupová Kateřina | LPU8154 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 80:22 | + 42:56 |
28. | Stará Petra | VRL7354 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 90:36 | + 53:10 |
29. | Kaňáková Petra | SJI8751 | C | OK Jihlava | 120:31 | + 83:05 |
Bohdanecká Barbora | SHK7950 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Knedlíková Zuzana | SNA8052 | C | TJ START Náchod | DISK | ||
Šarochová Anna | KOR8950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DNS | ||
Vrdlovcová Barbora | JIL8150 | C | OK Jilemnice | DNS | ||
Říhová Kateřina | LPU8060 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DNS | ||
Martincová Kristýna | CHT8551 | C | OOB SK Chrast | DNS | ||
Kmentová Lenka | ZAM8552 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Malá Věra | JIL7752 | C | OK Jilemnice | 43:44 | |
2. | Vlastníková Lucie | JIL7554 | C | OK Jilemnice | 46:05 | + 2:21 |
3. | Kamenická Lenka | OSN6955 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 46:47 | + 3:03 |
4. | Smutná Jana | VAM6251 | C | OB Vamberk | 47:07 | + 3:23 |
5. | Havrdová Renata | SJC7756 | C | Sportcentrum Jičín | 47:12 | + 3:28 |
6. | Vandasová Markéta | VAM7250 | C | OB Vamberk | 47:23 | + 3:39 |
7. | Haasová Renata | LPU7960 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:49 | + 4:05 |
8. | Hájková Ludmila | CET7554 | C | TJ Loko Česká Třebová | 48:07 | + 4:23 |
9. | Horáková Jindra | LPU6854 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:20 | + 4:36 |
10. | Komárková Lucie | LTU7851 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:30 | + 5:46 |
11. | Karlová Kateřina | JIL7553 | C | OK Jilemnice | 50:10 | + 6:26 |
12. | Švíglerová Pavla | LPU7658 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 51:52 | + 8:08 |
13. | Nová Martina | VRL7656 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 52:48 | + 9:04 |
14. | Stodůlková Lenka | LTU6752 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 52:49 | + 9:05 |
15. | Chaloupská Pavlína | OK 99 Hradec Králové | 52:59 | + 9:15 | ||
16. | Myslivcová Lenka | SHK7051 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:07 | + 9:23 |
17. | Kroniková Jana | SHK7350 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:35 | + 9:51 |
18. | Ďoubalíková Veronika | CHT7351 | C | OOB SK Chrast | 53:54 | + 10:10 |
19. | Čivrná Karolína | VRL7355 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 54:18 | + 10:34 |
20. | Ježková Dana | SNA7850 | C | TJ START Náchod | 54:42 | + 10:58 |
21. | Kubečková Terezie | SNA7652 | C | TJ START Náchod | 56:09 | + 12:25 |
22. | Pipková Táňa | LPU7156 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 56:34 | + 12:50 |
23. | Čapková Eva | LTU7852 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 56:45 | + 13:01 |
24. | Kašparová Eva | LPU7854 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 58:07 | + 14:23 |
25. | Čechová Iva | 390001 | Hradecká kometa | 59:02 | + 15:18 | |
26. | Suchá Eva | SHK7851 | C | OK Slavia Hradec Králové | 62:11 | + 18:27 |
27. | Šišmová Hana | TYN6850 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 62:27 | + 18:43 |
28. | Čermáková Renata | LPU6553 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 62:36 | + 18:52 |
29. | Brožková Květa | KUO7451 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 64:06 | + 20:22 |
30. | Lapáčková Soňa | SHK7651 | C | OK Slavia Hradec Králové | 64:28 | + 20:44 |
31. | Macháčková Markéta | XHK7650 | C | MTBO Hradec Králové | 64:43 | + 20:59 |
32. | Jakubská Naděžda | SHK7652 | C | OK Slavia Hradec Králové | 64:55 | + 21:11 |
33. | Krpatová Zuzana | LPU7558 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 65:13 | + 21:29 |
34. | Houžvičková Kateřina | SHK7951 | C | OK Slavia Hradec Králové | 66:54 | + 23:10 |
35. | Zemánková Eva | SRK7452 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 67:04 | + 23:20 |
36. | Hořejší Jana | 120002 | ROB Pardubice | 70:43 | + 26:59 | |
37. | Lásková Martina | 120001 | ROB Pardubice | 85:32 | + 41:48 | |
Licková Dana | LTU7350 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dohnálková Jana | SHK7252 | C | OK Slavia Hradec Králové | 40:41 | |
2. | Štreglová Andrea | VRL7552 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:56 | + 0:15 |
3. | Kutáčová Ivana | NPA7852 | C | SK LOB Nová Paka | 41:29 | + 0:48 |
4. | Janků Radka | SJC7353 | C | Sportcentrum Jičín | 42:46 | + 2:05 |
5. | Smith Lucie | VRL7353 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:56 | + 3:15 |
6. | Mudruňková Romana | VAM7752 | C | OB Vamberk | 45:41 | + 5:00 |
7. | Hanušová Zdena | SJC7253 | C | Sportcentrum Jičín | 45:57 | + 5:16 |
8. | Mrázková Jana | DKP7857 | C | Oddíl OB Kotlářka | 46:03 | + 5:22 |
9. | Loukotová Andrea | HOR7350 | C | TJ Jiskra Hořice | 46:16 | + 5:35 |
10. | Zlesáková Stáňa | CHT7352 | C | OOB SK Chrast | 46:22 | + 5:41 |
11. | Junková Kateřina | STH7351 | C | SK Studenec | 46:28 | + 5:47 |
12. | Sedláková Hana | SRK7850 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:32 | + 5:51 |
13. | Filipová Ivana | SRK7373 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:45 | + 6:04 |
14. | Jónová Markéta | STH7352 | C | SK Studenec | 46:56 | + 6:15 |
15. | Linková Eva | STH7753 | C | SK Studenec | 49:22 | + 8:41 |
16. | Štefaniková Markéta | SHK7550 | C | OK Slavia Hradec Králové | 49:44 | + 9:03 |
17. | Podlešáková Markéta | PHK7851 | C | OK 99 Hradec Králové | 50:14 | + 9:33 |
18. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | C | OK Jilemnice | 50:17 | + 9:36 |
19. | Fialová Radmila | SHK7653 | C | OK Slavia Hradec Králové | 50:30 | + 9:49 |
20. | Havlík Poláková Pavlína | VRL7851 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 50:32 | + 9:51 |
21. | Saifrtová Jana | HOR7551 | C | TJ Jiskra Hořice | 50:55 | + 10:14 |
22. | Raková Miroslava | SHK7250 | C | OK Slavia Hradec Králové | 51:01 | + 10:20 |
23. | Hančová Alice | VRL7052 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:18 | + 10:37 |
24. | Rybínová Iva | KOR7551 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 51:59 | + 11:18 |
25. | Mikysková Ilona | VAM7550 | C | OB Vamberk | 52:30 | + 11:49 |
26. | Poláčková Bohuslava | PZR7070 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 53:18 | + 12:37 |
27. | Lockerová Milena | SRK7251 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 53:55 | + 13:14 |
28. | Rykalová Jitka | VAM7251 | C | OB Vamberk | 54:25 | + 13:44 |
29. | Hrnčířová Lenka | STH7251 | C | SK Studenec | 55:59 | + 15:18 |
30. | Kašparová Eva | TYN7452 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 56:22 | + 15:41 |
31. | Kokrdová Věra | PHK6450 | C | OK 99 Hradec Králové | 56:39 | + 15:58 |
32. | Wohanková Kateřina | VRL7955 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:59 | + 16:18 |
33. | Cipryánová Alena | CTB7850 | C | SK OB Chotěboř | 59:00 | + 18:19 |
34. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | C | TJ START Náchod | 59:44 | + 19:03 |
35. | Čiháková Olga | HOR7651 | C | TJ Jiskra Hořice | 66:23 | + 25:42 |
36. | Hanušová Monika | VRL7654 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 67:56 | + 27:15 |
37. | Rückerová Věra | HOR7450 | C | TJ Jiskra Hořice | 68:29 | + 27:48 |
38. | Záveská Ladislava | VRL7655 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 70:19 | + 29:38 |
Vacková Petra | CHT7852 | C | OOB SK Chrast | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šimáčková Jitka | 120003 | ROB Pardubice | 43:58 | ||
2. | Rosecká Alena | PZR5654 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 46:57 | + 2:59 |
3. | Léharová Iva | LPU6152 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:19 | + 3:21 |
4. | Hindráková Martina | LTU6451 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:08 | + 5:10 |
5. | Benešová Iva | SJC6151 | C | Sportcentrum Jičín | 50:18 | + 6:20 |
6. | Thýnová Ivana | SHK6651 | C | OK Slavia Hradec Králové | 50:41 | + 6:43 |
7. | Chmelařová Marie | SHK6352 | C | OK Slavia Hradec Králové | 51:45 | + 7:47 |
8. | Machová Iveta | NPA6851 | C | SK LOB Nová Paka | 52:18 | + 8:20 |
9. | Bartoňová Iva | SHK6151 | C | OK Slavia Hradec Králové | 55:39 | + 11:41 |
10. | Mádlová Iva | SHK6351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 56:31 | + 12:33 |
11. | Kábrtová Iva | PEN6350 | C | OK RECO Sport | 56:46 | + 12:48 |
12. | Bendáková Jitka | LTU6951 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 63:21 | + 19:23 |
13. | Semrádová Jitka | CHC6651 | C | K.O.B. Choceň | 64:54 | + 20:56 |
14. | Valachová Jana | LPU6654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 66:48 | + 22:50 |
Novotná Ivana | PHK6354 | C | OK 99 Hradec Králové | DISK | ||
Jiřištová Hana | JIL6052 | C | OK Jilemnice | DNS | ||
Demlová Jitka | LPU6955 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hausvaterová Marcela | SHK6152 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:58 | |
2. | Francová Julínková Dana | LPU6555 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:33 | + 1:35 |
3. | Kavalírová Zuzana | PHK6950 | C | OK 99 Hradec Králové | 45:00 | + 2:02 |
4. | Mertlíková Hana | VRL6251 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 47:15 | + 4:17 |
5. | Zelenková Lenka | 180001 | Zelenkovi | 47:37 | + 4:39 | |
6. | Roudná Eva | LPU6554 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:48 | + 4:50 |
7. | Macháčková Jana | SHK6450 | C | OK Slavia Hradec Králové | 48:45 | + 5:47 |
8. | Dusílková Marie | SRK5752 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:17 | + 8:19 |
9. | Hanušová Jitka | LTU6352 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:20 | + 8:22 |
10. | Sombotová Alena | LTU6151 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 56:30 | + 13:32 |
11. | Smrčková Olga | LPU6055 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:03 | + 16:05 |
12. | Foltýnová Lenka | SJI6751 | C | OK Jihlava | 62:48 | + 19:50 |
13. | Nechutová Alena | PZR6969 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 63:08 | + 20:10 |
14. | Svobodová Eva | SHK5853 | C | OK Slavia Hradec Králové | 63:29 | + 20:31 |
15. | Nováková Miloslava | ZAM6051 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 65:32 | + 22:34 |
16. | Vychodilová Jiřina | SHK6753 | C | OK Slavia Hradec Králové | 77:41 | + 34:43 |
Fundová Hana | SHK6752 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hušková Eva | NPA5754 | C | SK LOB Nová Paka | 43:01 | |
2. | Víchová Ladislava | LPU5851 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:57 | + 1:56 |
3. | Hepnerová Dagmar | SHK5451 | C | OK Slavia Hradec Králové | 48:39 | + 5:38 |
4. | Jansová Alena | CHT5852 | C | OOB SK Chrast | 48:48 | + 5:47 |
5. | Zvěřinová Darina | SNA5952 | C | TJ START Náchod | 51:09 | + 8:08 |
6. | Jiranová Alena | PHK5351 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:51 | + 8:50 |
7. | Panchártková Jitka | PHK5951 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:56 | + 8:55 |
8. | Novotná Jiřina | LPU5654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 53:21 | + 10:20 |
9. | Fejlková Alice | SHK5351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 54:18 | + 11:17 |
10. | Bláhová Luba | SHK5852 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:52 | + 15:51 |
11. | Langrová Eva | SNA5351 | C | TJ START Náchod | 61:24 | + 18:23 |
12. | Filipová Dagmar | LTU5650 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:36 | + 18:35 |
13. | Nýdrlová Eva | VRL5451 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:06 | + 22:05 |
14. | Gazdačková Jana | SHK5851 | C | OK Slavia Hradec Králové | 66:57 | + 23:56 |
15. | Šabatková Zdeňka | SHK5652 | C | OK Slavia Hradec Králové | 83:10 | + 40:09 |
16. | Nováková Jana | NPA5552 | C | SK LOB Nová Paka | 89:33 | + 46:32 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horynová Eva | JIL5254 | C | OK Jilemnice | 45:07 | |
2. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | C | OK Jilemnice | 47:47 | + 2:40 |
3. | Kubíková Květoslava | LPU4752 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:45 | + 4:38 |
4. | Kalibánová Jiřina | NPA5351 | C | SK LOB Nová Paka | 54:33 | + 9:26 |
5. | Martincová Helena | ZAM5051 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 59:56 | + 14:49 |
6. | Orálková Libuše | TTR5351 | C | OOB Třebíč | 68:17 | + 23:10 |
7. | Kellnerová Stanislava | LPU4950 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 68:30 | + 23:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kout Lukáš | PHK1401 | C | OK 99 Hradec Králové | 25:11 | |
2. | Komárek Josef | CHC1501 | C | K.O.B. Choceň | 26:26 | + 1:15 |
3. | Parma Ondřej | SRK1502 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:09 | + 6:58 |
4. | Vostrovský Jan | CHT1404 | C | OOB SK Chrast | 40:26 | + 15:15 |
5. | Novák Karel | STH1402 | C | SK Studenec | 41:28 | + 16:17 |
6. | Tejnora František | SHK1503 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:30 | + 22:19 |
7. | Haken Václav | STH1601 | C | SK Studenec | 48:42 | + 23:31 |
8. | Sokolář Vojtěch | SNA1601 | C | TJ START Náchod | 57:00 | + 31:49 |
Janovec Karel | SRK1404 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DNS | ||
Čapek Samuel | PHK1600 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kolín Jonáš | JIL1500 | C | OK Jilemnice | 17:27 | |
2. | Novotný Matouš | PHK1515 | C | OK 99 Hradec Králové | 20:25 | + 2:58 |
3. | Palas Tomáš | SJC1501 | C | Sportcentrum Jičín | 21:06 | + 3:39 |
4. | Šafář Jan | CET1402 | C | TJ Loko Česká Třebová | 21:50 | + 4:23 |
5. | Černý Matouš | PHK1414 | C | OK 99 Hradec Králové | 21:54 | + 4:27 |
6. | Odvody Vilém | LPU1502 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 22:56 | + 5:29 |
7. | Pauer Libor | SRK1402 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 24:04 | + 6:37 |
7. | Matras Štěpán | CHT1402 | C | OOB SK Chrast | 24:04 | + 6:37 |
9. | Jiřišta Vladimír | JIL1502 | C | OK Jilemnice | 24:17 | + 6:50 |
10. | Jirout Filip | LPU1403 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 24:22 | + 6:55 |
11. | Wohanka Metoděj | VRL1601 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 25:08 | + 7:41 |
12. | Brož Martin | PHK1400 | C | OK 99 Hradec Králové | 25:56 | + 8:29 |
13. | Vítek Michal | PHK1402 | C | OK 99 Hradec Králové | 27:06 | + 9:39 |
14. | Klícha Jindřich | SRK1406 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 27:22 | + 9:55 |
15. | Marek Lukáš | LPU1407 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 28:35 | + 11:08 |
16. | Hepner Martin | PHK1501 | C | OK 99 Hradec Králové | 31:22 | + 13:55 |
17. | Havel Ondřej | LPU1404 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:53 | + 14:26 |
18. | Tihon Jan | PHK1505 | C | OK 99 Hradec Králové | 32:15 | + 14:48 |
19. | Hrdinka Antonín | SHK1401 | C | OK Slavia Hradec Králové | 34:37 | + 17:10 |
20. | Zollmann Filip | HOR1600 | C | TJ Jiskra Hořice | 35:31 | + 18:04 |
21. | Jakubec Jan | SJC1503 | C | Sportcentrum Jičín | 35:35 | + 18:08 |
22. | Kučera Šimon | LPU1406 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 37:10 | + 19:43 |
23. | Hauschwitz Radim | JIL1503 | C | OK Jilemnice | 39:16 | + 21:49 |
24. | Solánský Ondřej | PHK1403 | C | OK 99 Hradec Králové | 71:40 | + 54:13 |
Votoček Martin | JIL1504 | C | OK Jilemnice | DNS | ||
Kazda Matěj | SJC1515 | C | Sportcentrum Jičín | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vrbata Alan | VRL1203 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 26:02 | |
2. | Wohanka Antonín | VRL1201 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 32:13 | + 6:11 |
3. | Vošvrda Václav | SJC1203 | B | Sportcentrum Jičín | 33:16 | + 7:14 |
4. | Udržal Lukáš | LPU1303 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:23 | + 7:21 |
5. | Nachtigall Jakub | LPU1209 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 33:40 | + 7:38 |
6. | Klabzuba Jan | SRK1207 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 34:17 | + 8:15 |
7. | Mayer Antonín | SHK1206 | B | OK Slavia Hradec Králové | 35:39 | + 9:37 |
8. | Pompach Tobiáš | PHK1201 | B | OK 99 Hradec Králové | 35:58 | + 9:56 |
9. | Macháček Jakub | SHK1202 | B | OK Slavia Hradec Králové | 36:18 | + 10:16 |
10. | Pýcha František | LPU1305 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 36:29 | + 10:27 |
11. | Hrdinka Josef | SHK1205 | B | OK Slavia Hradec Králové | 36:52 | + 10:50 |
12. | Kocmánek Lukáš | PZR1200 | B | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 38:25 | + 12:23 |
13. | Šimek Jan | CHC1301 | C | K.O.B. Choceň | 38:36 | + 12:34 |
14. | Votroubek Jan | SRK1206 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 40:23 | + 14:21 |
15. | Jirout Jáchym | SNA1201 | C | TJ START Náchod | 41:59 | + 15:57 |
16. | Komárek Jakub | SHK1209 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:27 | + 16:25 |
17. | Wohanka Jakub | VRL1301 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:44 | + 17:42 |
18. | Kopecký Šimon | JIL1302 | C | OK Jilemnice | 44:55 | + 18:53 |
19. | Fukátko Václav | LPU1302 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:13 | + 21:11 |
20. | Vlk Vojtěch | SRK1202 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:43 | + 21:41 |
21. | Mrázek Václav | DKP1202 | C | Oddíl OB Kotlářka | 47:47 | + 21:45 |
22. | Kakos Martin | LPU1304 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:19 | + 26:17 |
23. | Zollmann David | HOR1200 | C | TJ Jiskra Hořice | 52:49 | + 26:47 |
24. | Mojžíš Radovan | PHK1200 | C | OK 99 Hradec Králové | 57:38 | + 31:36 |
25. | Sedlák Antonín | VRL1304 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:55 | + 31:53 |
26. | Kubíček Jonáš | JIL1301 | C | OK Jilemnice | 67:16 | + 41:14 |
27. | Volák Jiří | PHK1204 | C | OK 99 Hradec Králové | 74:36 | + 48:34 |
28. | Valdman Hynek | JIL1303 | C | OK Jilemnice | 103:23 | + 77:21 |
Hanč Jan | VRL1306 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | ||
Glier Matyáš | OSN1313 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nymsa Matyáš | TYN1300 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 35:49 | |
2. | Stránský Filip | SHK1302 | C | OK Slavia Hradec Králové | 36:14 | + 0:25 |
3. | Dostál Tomáš | ZAM1302 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 41:24 | + 5:35 |
4. | Tauchman Matěj | STH1304 | C | SK Studenec | 45:33 | + 9:44 |
5. | Novák František | STH1303 | C | SK Studenec | 53:26 | + 17:37 |
6. | Jelínek David | LPU1213 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:21 | + 19:32 |
7. | Spejchal Tomáš | SRK1208 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:59 | + 21:10 |
8. | Vohradský Dominik | LPU1309 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 65:28 | + 29:39 |
9. | Ophoff Alex | STH1204 | C | SK Studenec | 72:01 | + 36:12 |
Potštejnský Vít | SRK1306 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kadaně Matěj | LPU1001 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 36:06 | |
2. | Lučan Ondřej | LPU1101 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 37:14 | + 1:08 |
3. | Novotný Kryštof | PHK1002 | B | OK 99 Hradec Králové | 39:04 | + 2:58 |
4. | Leško Michal | SHK1002 | B | OK Slavia Hradec Králové | 39:09 | + 3:03 |
5. | Pouchlý Matěj | SHK1009 | B | OK Slavia Hradec Králové | 39:35 | + 3:29 |
6. | Saifrt Matěj | HOR1000 | C | TJ Jiskra Hořice | 40:01 | + 3:55 |
7. | Kárník Štěpán | LPU1002 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 40:11 | + 4:05 |
8. | Kutlvašr Vladimír | VRL1002 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:37 | + 4:31 |
9. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | B | K.O.B. Choceň | 41:17 | + 5:11 |
10. | Novák Tobiáš | CTB1103 | A | SK OB Chotěboř | 41:58 | + 5:52 |
11. | Macek Dan | LPU1104 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 44:18 | + 8:12 |
12. | Chrtek Jan | PHK1100 | B | OK 99 Hradec Králové | 46:09 | + 10:03 |
13. | Šafář Jakub | CET1103 | B | TJ Loko Česká Třebová | 46:29 | + 10:23 |
14. | Fiala Matyáš | SHK1102 | B | OK Slavia Hradec Králové | 46:32 | + 10:26 |
15. | Kunart Lukáš | PHK1010 | B | OK 99 Hradec Králové | 46:46 | + 10:40 |
16. | Lukeš Josef | SHK1005 | B | OK Slavia Hradec Králové | 46:48 | + 10:42 |
17. | Tatarnikov Ivan | PHK1106 | B | OK 99 Hradec Králové | 49:04 | + 12:58 |
18. | Posolda Lukáš | SJC1100 | B | Sportcentrum Jičín | 50:41 | + 14:35 |
19. | Čihák Matěj | HOR1100 | B | TJ Jiskra Hořice | 51:03 | + 14:57 |
20. | Šumpík Filip | SHK1109 | B | OK Slavia Hradec Králové | 51:13 | + 15:07 |
21. | Juška Vojtěch | LPU1003 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 51:39 | + 15:33 |
22. | Forst Matouš | PZR1100 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 52:37 | + 16:31 |
23. | Košťál Antonín | SHK1004 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:19 | + 17:13 |
24. | Jirout Vilém | LPU1012 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 53:45 | + 17:39 |
25. | Novák Vojtěch | VRL1003 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 54:24 | + 18:18 |
26. | Pavelec Daniel | NPA1101 | B | SK LOB Nová Paka | 56:21 | + 20:15 |
27. | Nedvídek Filip | SHK1115 | C | OK Slavia Hradec Králové | 56:45 | + 20:39 |
28. | Vejvoda Martin | SJC1102 | C | Sportcentrum Jičín | 59:13 | + 23:07 |
29. | Vlk Adam | SJC1006 | C | Sportcentrum Jičín | 59:59 | + 23:53 |
30. | Kozel Lukáš | LPU1010 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:39 | + 27:33 |
31. | Polák Vlastimil | VRL1001 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:30 | + 29:24 |
32. | Šíma Antonín | SRK1001 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 66:10 | + 30:04 |
33. | Slavík František | SHK1110 | B | OK Slavia Hradec Králové | 67:26 | + 31:20 |
34. | Šatínský Jan | SHK1103 | C | OK Slavia Hradec Králové | 68:36 | + 32:30 |
35. | Udržal Jakub | LPU1100 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 68:46 | + 32:40 |
36. | Retka Jakub | LTU1000 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:26 | + 33:20 |
37. | Hanslík Jaroslav | SHK1107 | C | OK Slavia Hradec Králové | 71:03 | + 34:57 |
38. | Bohdanecký František | SHK1104 | B | OK Slavia Hradec Králové | 74:31 | + 38:25 |
39. | Hanousek Jan | SJC1005 | C | Sportcentrum Jičín | 79:30 | + 43:24 |
40. | Luňáček Filip | SHK1118 | C | OK Slavia Hradec Králové | 91:29 | + 55:23 |
41. | Petrlík David | PZR1102 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 121:29 | + 85:23 |
Vaněk Ondřej | LPU1014 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | ||
Štefanik Marek | SHK1007 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS | ||
Šafář Martin | PHK1102 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šabatka Filip | LPU1107 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 41:07 | |
2. | Jičínský Antonín | SRK1101 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:38 | + 1:31 |
3. | Kropáč Matěj | SHK1117 | C | OK Slavia Hradec Králové | 43:19 | + 2:12 |
4. | Kouba Jonáš | SRK1004 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 44:11 | + 3:04 |
5. | Ločárek Daniel | LPU1111 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:59 | + 3:52 |
6. | Potštejnský Vojtěch | SRK1102 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:23 | + 5:16 |
7. | Špinar František | VRL1005 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 54:51 | + 13:44 |
8. | Andrle Tomáš | SHK1111 | C | OK Slavia Hradec Králové | 63:24 | + 22:17 |
9. | Mokrý Tadeáš | HJL1100 | C | Sokol Horní Jelení | 63:42 | + 22:35 |
Paukert Adam | VRL1104 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | ||
Jiřík Marek | STH1108 | C | SK Studenec | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macháček Tomáš | SHK0811 | A | OK Slavia Hradec Králové | 43:47 | |
2. | Frosch Vítek | LPU0801 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 43:58 | + 0:11 |
3. | Jelínek František | PHK0900 | A | OK 99 Hradec Králové | 45:17 | + 1:30 |
4. | Kociuba Wiktor | CHC0803 | C | K.O.B. Choceň | 46:31 | + 2:44 |
5. | Rémiš Štěpán | SHK0802 | B | OK Slavia Hradec Králové | 47:57 | + 4:10 |
6. | Rémiš Šimon | SHK0801 | B | OK Slavia Hradec Králové | 48:03 | + 4:16 |
7. | Matoušek Alex | CHC0902 | B | K.O.B. Choceň | 49:05 | + 5:18 |
8. | Škorpil Marek | HOR0900 | A | TJ Jiskra Hořice | 49:11 | + 5:24 |
9. | Novotný Vít | PHK0901 | A | OK 99 Hradec Králové | 50:39 | + 6:52 |
10. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 51:06 | + 7:19 |
11. | Maloch David | LPU0905 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 53:32 | + 9:45 |
12. | Goláň Antonín | LPU0804 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 53:43 | + 9:56 |
13. | Kubeček Antonín | SNA0803 | A | TJ START Náchod | 55:57 | + 12:10 |
14. | Šimon Eduard | PZR0800 | B | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 57:13 | + 13:26 |
15. | Gottstein Matouš | JIL0901 | B | OK Jilemnice | 57:14 | + 13:27 |
16. | Kyrylyshyn Ihor | SHK0910 | B | OK Slavia Hradec Králové | 57:30 | + 13:43 |
17. | Lučan Matěj | LPU0903 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 57:39 | + 13:52 |
18. | Držka Filip | LPU0901 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 58:08 | + 14:21 |
19. | Jedlinský Martin | VAM0800 | C | OB Vamberk | 58:13 | + 14:26 |
20. | Zřídkaveselý Martin | PBM0808 | B | TJ Spartak 1. brněnská | 59:43 | + 15:56 |
21. | Jończy Michał | 88P0801 | MKS Paulinum Jelenia Góra | 60:45 | + 16:58 | |
22. | Dokulil Jiří | PZR0905 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 62:08 | + 18:21 |
23. | Čihák Jakub | HOR0901 | A | TJ Jiskra Hořice | 63:35 | + 19:48 |
24. | Doucha Tomáš | SNA0801 | B | TJ START Náchod | 64:52 | + 21:05 |
25. | Zástava Marek | SHK0908 | C | OK Slavia Hradec Králové | 66:21 | + 22:34 |
26. | Čečka Vojtěch | SHK0804 | C | OK Slavia Hradec Králové | 66:25 | + 22:38 |
27. | Čapek Karel | LTU0801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 67:37 | + 23:50 |
28. | Górski Igor | 88P0802 | MKS Paulinum Jelenia Góra | 70:21 | + 26:34 | |
29. | Pleva Stanislav | SJC0805 | C | Sportcentrum Jičín | 75:00 | + 31:13 |
30. | Šeps Miroslav | SRK0801 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:11 | + 31:24 |
31. | Prášil Šimon | TTR0901 | B | OOB Třebíč | 78:01 | + 34:14 |
32. | Vít Petr | KOR0805 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 115:42 | + 71:55 |
Čečka Matěj | SHK0901 | A | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Kvášovský Filip | LTU0902 | A | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DNS | ||
Šlambora Kryštof | SHK0806 | B | OK Slavia Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Štěpánek Ondřej | TBM0809 | A | KOS TJ Tesla Brno | 55:33 | |
2. | Wodzicki Filip | CHC0702 | A | K.O.B. Choceň | 56:13 | + 0:40 |
3. | Srb Vladimír | LPU0714 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 58:13 | + 2:40 |
4. | Schwab Filip | TBM0710 | A | KOS TJ Tesla Brno | 58:48 | + 3:15 |
5. | Flos Tomáš | LPU0633 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 60:46 | + 5:13 |
6. | Račanský Jiří | TBM0706 | A | KOS TJ Tesla Brno | 61:21 | + 5:48 |
7. | Kadaně Marek | LPU0703 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 62:23 | + 6:50 |
8. | Čech Radan | TBM0611 | B | KOS TJ Tesla Brno | 62:49 | + 7:16 |
9. | Goláň František | LPU0803 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 65:36 | + 10:03 |
10. | Hlavatý Jan | LPU0713 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 68:11 | + 12:38 |
11. | Knap Jakub | PZR0701 | B | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 68:41 | + 13:08 |
12. | Novák Matyáš | CTB0601 | B | SK OB Chotěboř | 69:46 | + 14:13 |
13. | Horák Filip | PHK0701 | B | OK 99 Hradec Králové | 73:57 | + 18:24 |
14. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:04 | + 19:31 |
15. | Šimerda Václav | SRK0605 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:49 | + 20:16 |
16. | Borovec Šimon | CHC0701 | B | K.O.B. Choceň | 80:55 | + 25:22 |
17. | Beneda Vojtěch | SHK0703 | B | OK Slavia Hradec Králové | 93:43 | + 38:10 |
Štěpánek Jan | TBM0607 | A | KOS TJ Tesla Brno | DISK | ||
Ptáček Jonáš | TBM0717 | A | KOS TJ Tesla Brno | DISK | ||
Krejčí Martin | KOR0600 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | ||
Štefanik Jan | SHK0705 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nykodým Miloš | ZBM9005 | E | SK Brno Žabovřesky | 70:04 | 9009 | |
2. | Dohnálek Tomáš | SHK0403 | R | OK Slavia Hradec Králové | 73:36 | + 3:32 | 8588 |
3. | Kubelka Tomáš | LPU9307 | E | OK Lokomotiva Pardubice | 74:48 | + 4:44 | 8445 |
4. | Horčička Vít | TBM9919 | C | KOS TJ Tesla Brno | 74:51 | + 4:47 | 8439 |
5. | Krawczyński Mikołaj | CHC0001 | C | K.O.B. Choceň | 76:10 | + 6:06 | 8282 |
6. | Kamenický Jeroným | TUR9549 | R | OOB TJ Turnov | 76:49 | + 6:45 | 8204 |
7. | Heczko Robert | VLI7801 | C | Slavia Liberec orienteering | 76:54 | + 6:50 | 8194 |
8. | Udržal Tomáš | LPU8002 | R | OK Lokomotiva Pardubice | 78:07 | + 8:03 | 8049 |
9. | Hanuš Filip | VRL0604 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 78:23 | + 8:19 | 8018 |
10. | Kubeček Josef | SNA0402 | A | TJ START Náchod | 79:24 | + 9:20 | 7896 |
11. | Holas Štěpán | SJC8702 | C | Sportcentrum Jičín | 81:41 | + 11:37 | 7624 |
12. | Gebrt Jan | SHK9801 | C | OK Slavia Hradec Králové | 82:02 | + 11:58 | 7583 |
13. | Bořil Jan | TBM9700 | R | KOS TJ Tesla Brno | 82:05 | + 12:01 | 7577 |
14. | Haas Filip | LPU0401 | R | OK Lokomotiva Pardubice | 82:19 | + 12:15 | 7549 |
15. | Toborek Jakub | CHC0304 | C | K.O.B. Choceň | 82:59 | + 12:55 | 7469 |
16. | Macek Ondřej | LPU0209 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 84:23 | + 14:19 | 7302 |
17. | Vaníček Jan | SJC0705 | A | Sportcentrum Jičín | 84:35 | + 14:31 | 7279 |
18. | Hrouda Matěj | JIL9804 | C | OK Jilemnice | 87:44 | + 17:40 | 6903 |
19. | Kopáček Jan | CHT8510 | C | OOB SK Chrast | 88:44 | + 18:40 | 6784 |
20. | Skvortcov Yurii | PHK0411 | A | OK 99 Hradec Králové | 91:33 | + 21:29 | 6448 |
21. | Krpata Michal | LPU0403 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 93:48 | + 23:44 | 6180 |
22. | Dudík Petr | TUR8917 | C | OOB TJ Turnov | 94:34 | + 24:30 | 6089 |
23. | Prášil Tomáš | TTR0501 | A | OOB Třebíč | 95:58 | + 25:54 | 5922 |
24. | Netuka Vojtěch | SHK9701 | C | OK Slavia Hradec Králové | 98:02 | + 27:58 | 5675 |
25. | Waněk Hubert | LPU0309 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 99:59 | + 29:55 | 5443 |
26. | Peterka Vojtěch | LLI7502 | C | LOK-o Liberec | 101:09 | + 31:05 | 5304 |
27. | Novák Adam | LPU0320 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 102:14 | + 32:10 | 5175 |
28. | Světnický František | TUR0214 | C | OOB TJ Turnov | 102:38 | + 32:34 | 5127 |
29. | Šesták Marek | VLI7403 | C | Slavia Liberec orienteering | 105:07 | + 35:03 | 4831 |
30. | Nejman Stanislav | TUR9500 | C | OOB TJ Turnov | 117:38 | + 47:34 | 3339 |
31. | Moravec Jan | ZAM0205 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 126:50 | + 56:46 | 2242 |
Krejsa Jan | CHT8701 | C | OOB SK Chrast | DISK | 0 | ||
Prášil Marek | SJI7313 | R | OK Jihlava | DISK | 0 | ||
Zřídkaveselý Adam | PBM0505 | A | TJ Spartak 1. brněnská | DNS | 0 | ||
Bukovác Filip | PBM0501 | A | TJ Spartak 1. brněnská | DNS | 0 | ||
Dutkowski Mikolaj | CHC9201 | C | K.O.B. Choceň | DNS | 0 | ||
Kasza Tomáš | PBM0512 | A | TJ Spartak 1. brněnská | DNS | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Procházka David | LPU9113 | R | OK Lokomotiva Pardubice | 65:10 | 7914 | |
2. | Zvěřina Petr | LPU8208 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 67:51 | + 2:41 | 7640 |
3. | Jedlička Michal | SHK7309 | C | OK Slavia Hradec Králové | 80:41 | + 15:31 | 6326 |
4. | Morávek Martin | SRK0503 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 81:39 | + 16:29 | 6227 |
5. | Kolín Jan | DKP7701 | C | Oddíl OB Kotlářka | 83:20 | + 18:10 | 6054 |
6. | Mühlbach Aleš | STH0104 | C | SK Studenec | 83:26 | + 18:16 | 6044 |
7. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 84:09 | + 18:59 | 5971 |
8. | Hepner David | SHK7601 | C | OK Slavia Hradec Králové | 85:37 | + 20:27 | 5821 |
9. | Weiner Jakub | SHK7911 | C | OK Slavia Hradec Králové | 86:06 | + 20:56 | 5771 |
10. | Kotyk Vojtěch | LTU0502 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 86:31 | + 21:21 | 5728 |
11. | Balcar Jiří | SNA0301 | C | TJ START Náchod | 87:19 | + 22:09 | 5647 |
12. | Svoboda Ondřej | SHK7605 | C | OK Slavia Hradec Králové | 87:32 | + 22:22 | 5624 |
13. | Zlámal David | SJC9603 | C | Sportcentrum Jičín | 91:26 | + 26:16 | 5225 |
14. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 92:17 | + 27:07 | 5138 |
15. | Kupka Jaroslav | ALB7800 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 92:50 | + 27:40 | 5082 |
16. | Houžvička Filip | SHK0504 | B | OK Slavia Hradec Králové | 92:58 | + 27:48 | 5068 |
17. | Doucha Martin | SNA0501 | B | TJ START Náchod | 93:01 | + 27:51 | 5063 |
18. | Smítka Vít | RIC0307 | C | OB Říčany | 99:39 | + 34:29 | 4384 |
19. | Pauschek Karel | PBM8509 | C | TJ Spartak 1. brněnská | 100:06 | + 34:56 | 4338 |
20. | Vandělík Michal | ALB8501 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 100:26 | + 35:16 | 4304 |
21. | Lazák Jan | LTU0500 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 100:30 | + 35:20 | 4297 |
22. | Hladílek Jan | PZR8814 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 100:35 | + 35:25 | 4288 |
23. | Šabatka Jan | SHK9001 | C | OK Slavia Hradec Králové | 103:47 | + 38:37 | 3961 |
24. | Dvořák Richard | CHT8101 | C | OOB SK Chrast | 105:52 | + 40:42 | 3747 |
25. | Hybeš Michal | CHT0401 | C | OOB SK Chrast | 127:17 | + 62:07 | 1555 |
26. | Heczko Stanislav | STH0107 | C | SK Studenec | 133:58 | + 68:48 | 870 |
27. | Čivrný Jan | VRL0501 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 140:30 | + 75:20 | 201 |
MS | Mašata Roman | PHK7107 | C | OK 99 Hradec Králové | 99:17 | + 34:07 | 0 |
Vacek František | CHT0501 | C | OOB SK Chrast | DNS | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mlateček Jiří | TYN9501 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 63:43 | 1569 | |
2. | Kučera Kryšpín | PHK9900 | C | OK 99 Hradec Králové | 65:31 | + 1:48 | 1527 |
3. | Frýba Dominik | SJI9702 | C | OK Jihlava | 67:19 | + 3:36 | 1485 |
4. | Rak Tomáš | SHK0400 | C | OK Slavia Hradec Králové | 67:28 | + 3:45 | 1482 |
5. | Kamenický Jakub | PHK9104 | C | OK 99 Hradec Králové | 67:33 | + 3:50 | 1480 |
6. | Stehlík Petr | 220002 | 73:16 | + 9:33 | |||
7. | Procházka Tomáš | LPU9110 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 92:39 | + 28:56 | 895 |
8. | Kuhn Vojtěch | LPU0404 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 97:31 | + 33:48 | 781 |
9. | Kozumplík Lukáš | 190001 | nereg. | 116:09 | + 52:26 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kazda Ondřej | SJC8202 | C | Sportcentrum Jičín | 64:46 | |
2. | Veverka Tomáš | VAM8401 | C | OB Vamberk | 67:15 | + 2:29 |
3. | Matras Tomáš | CHT8001 | C | OOB SK Chrast | 68:29 | + 3:43 |
4. | Šklíba Jan | SRK7501 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 71:49 | + 7:03 |
5. | Krmaš Václav | SRK8001 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 72:23 | + 7:37 |
6. | Wohanka Petr | VRL7305 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:31 | + 7:45 |
7. | Šabatka Petr | LPU8106 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 72:56 | + 8:10 |
8. | Wohanka Pavel | VRL7501 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 73:24 | + 8:38 |
9. | Gregor Martin | DKP7705 | C | Oddíl OB Kotlářka | 74:41 | + 9:55 |
10. | Majasow Kostiantyn | CHC8304 | C | K.O.B. Choceň | 75:06 | + 10:20 |
11. | Málek Martin | CST8902 | C | OB Strakonice | 75:28 | + 10:42 |
12. | Kuban Michal | CHT8505 | C | OOB SK Chrast | 77:48 | + 13:02 |
13. | Krunčík Pavel | SRK8501 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 78:34 | + 13:48 |
14. | Jiřišta Vladimír | JIL8500 | C | OK Jilemnice | 79:56 | + 15:10 |
15. | Hladký Viktor | VAM8201 | C | OB Vamberk | 80:16 | + 15:30 |
16. | Šafránek Michal | VRL8801 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 80:56 | + 16:10 |
17. | Martinec Petr | CHT8502 | C | OOB SK Chrast | 83:57 | + 19:11 |
18. | Bartoň Zdeněk | NPA8301 | C | SK LOB Nová Paka | 84:20 | + 19:34 |
19. | Jakubec Petr | SJC8106 | C | Sportcentrum Jičín | 84:32 | + 19:46 |
20. | Odvody Zdeněk | LPU8206 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 90:34 | + 25:48 |
21. | Macháček Jiří | XHK7601 | C | MTBO Hradec Králové | 91:41 | + 26:55 |
22. | Souček Tomáš | SHK8200 | C | OK Slavia Hradec Králové | 94:27 | + 29:41 |
23. | Kummer Lukáš | PHK7805 | C | OK 99 Hradec Králové | 121:09 | + 56:23 |
Filip Libor | SRK7101 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | ||
Kadečka Petr | ALB8400 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | DNS | ||
Štembera Petr | VRL8208 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koblížek Kamil | KUO8001 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 52:06 | |
2. | Kuhn Jiří | LPU7718 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 58:46 | + 6:40 |
3. | Zitka Adam | LPU8402 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 60:20 | + 8:14 |
4. | Kavan Tomáš | TBM8603 | C | KOS TJ Tesla Brno | 64:00 | + 11:54 |
5. | Kroupa Jan | LPU8103 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 66:09 | + 14:03 |
6. | Kremzar Petr | 90002 | OŘJ Vamberk | 68:06 | + 16:00 | |
7. | Haken Adam | STH8102 | C | SK Studenec | 68:24 | + 16:18 |
8. | Karlík Jan | TBM8809 | C | KOS TJ Tesla Brno | 68:28 | + 16:22 |
9. | Lžíčař Martin | DOB8803 | C | KOB Dobruška | 68:50 | + 16:44 |
10. | Sršeň Tomáš | VAM8001 | C | OB Vamberk | 70:24 | + 18:18 |
11. | Műller Kamil | TYN7500 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 70:36 | + 18:30 |
11. | Kronika Miroslav | PEN7100 | C | OK RECO Sport | 70:36 | + 18:30 |
13. | Naňka Martin | CHT8604 | C | OOB SK Chrast | 70:40 | + 18:34 |
14. | Andrle Vlastimil | 150001 | Troscy Club | 74:08 | + 22:02 | |
15. | Procházka Martin | LTU8101 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 75:47 | + 23:41 |
16. | Tauchman Vít | STH8103 | C | SK Studenec | 77:22 | + 25:16 |
17. | Hamerský David | 90001 | OŘJ Vamberk | 77:39 | + 25:33 | |
18. | Kropáč Jan | 130001 | Hradec | 79:53 | + 27:47 | |
19. | Hanousek Martin | CTB7910 | C | SK OB Chotěboř | 81:57 | + 29:51 |
20. | Nachtigall Petr | LPU8210 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 85:50 | + 33:44 |
21. | Vaňátko Jakub | LTU8100 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 88:09 | + 36:03 |
22. | Hanousek Václav | SJC8008 | C | Sportcentrum Jičín | 90:44 | + 38:38 |
Souček Karel | SHK6601 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Andrš Petr | ZAM8401 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lučan Vladimír | LPU7710 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:05 | |
2. | Gmur Karol | 17P7600 | WKS Śląsk | 52:25 | + 0:20 | |
3. | Mrázek Jiří | DKP7911 | C | Oddíl OB Kotlářka | 54:12 | + 2:07 |
4. | Švadlena Pavel | CHC7502 | C | K.O.B. Choceň | 55:38 | + 3:33 |
5. | Netopil Libor | VAM7401 | C | OB Vamberk | 55:51 | + 3:46 |
6. | Jończy Daniel | 88P7500 | MKS Paulinum Jelenia Góra | 56:39 | + 4:34 | |
7. | Sobczyński Kalikst | CHC7101 | C | K.O.B. Choceň | 56:52 | + 4:47 |
8. | Zikmund Zdeněk | NPA6705 | C | SK LOB Nová Paka | 58:40 | + 6:35 |
9. | Vávra Jaroslav | LPU7308 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:37 | + 7:32 |
10. | Držka Štěpán | LPU7604 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:39 | + 7:34 |
11. | Zřídkaveselý Libor | PBM7207 | C | TJ Spartak 1. brněnská | 59:42 | + 7:37 |
12. | Polák Vlastimil | VRL7702 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 61:20 | + 9:15 |
13. | Belej Jiří | LPU7421 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 62:21 | + 10:16 |
14. | Sokolář Zdeněk | SNA7201 | C | TJ START Náchod | 62:29 | + 10:24 |
15. | Erbert Ladislav | PEN7700 | C | OK RECO Sport | 62:55 | + 10:50 |
16. | Hovorka Pavel | LPU7908 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:27 | + 11:22 |
17. | Pleva Stanislav | SJC7601 | C | Sportcentrum Jičín | 65:41 | + 13:36 |
18. | Václavek Jan | LPU7816 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 65:59 | + 13:54 |
19. | Chrást Tomáš | STH7401 | C | SK Studenec | 66:44 | + 14:39 |
20. | Kárník Jan | LPU7811 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 67:04 | + 14:59 |
21. | Czagan Jan | LPU7106 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 67:35 | + 15:30 |
22. | Filičko Marek | LPU7102 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 68:45 | + 16:40 |
23. | Saifrt Tomáš | HOR7600 | C | TJ Jiskra Hořice | 68:55 | + 16:50 |
24. | Vrbata Alan | VRL7802 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 69:48 | + 17:43 |
25. | Doucha Jiří | SNA7105 | C | TJ START Náchod | 69:49 | + 17:44 |
26. | Paclík Roman | SHK7801 | C | OK Slavia Hradec Králové | 70:31 | + 18:26 |
27. | Votoček Tomáš | JIL7041 | C | OK Jilemnice | 71:02 | + 18:57 |
28. | Chaloupka Martin | CHT7301 | C | OOB SK Chrast | 72:49 | + 20:44 |
29. | Podlešák Marek | PHK7802 | C | OK 99 Hradec Králové | 74:23 | + 22:18 |
30. | Mazurek Piotr | CHC7001 | C | K.O.B. Choceň | 74:36 | + 22:31 |
31. | Novák Michal | SHK7802 | C | OK Slavia Hradec Králové | 74:46 | + 22:41 |
32. | Pozdílek Martin | PHK7803 | C | OK 99 Hradec Králové | 74:51 | + 22:46 |
33. | Jakubský Radek | SHK7603 | C | OK Slavia Hradec Králové | 76:43 | + 24:38 |
34. | Goláň Oldřich | LPU7417 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 76:56 | + 24:51 |
35. | Lazák Jan | LTU6900 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 77:18 | + 25:13 |
36. | Matoušek Josef | PHK7900 | C | OK 99 Hradec Králové | 77:23 | + 25:18 |
37. | Klvaňa Milan | CHT7500 | C | OOB SK Chrast | 79:44 | + 27:39 |
38. | Brožek Tomáš | KUO6902 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 80:50 | + 28:45 |
39. | Podivínský Tomáš | SCP7201 | C | OK Sparta Praha | 81:17 | + 29:12 |
40. | Šafář Miroslav | CET7001 | C | TJ Loko Česká Třebová | 81:50 | + 29:45 |
41. | Morávek Martin | SHK7701 | C | OK Slavia Hradec Králové | 82:26 | + 30:21 |
42. | Čečka Jiří | SHK7600 | C | OK Slavia Hradec Králové | 83:02 | + 30:57 |
43. | Kouba Otakar | SJC7100 | C | Sportcentrum Jičín | 83:05 | + 31:00 |
44. | Macek Pavel | LPU7517 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 83:13 | + 31:08 |
45. | Kutlvašr Ruda | VRL7601 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 85:49 | + 33:44 |
46. | Szczygiel Marcin | 17P7103 | WKS Śląsk | 86:00 | + 33:55 | |
47. | Nekvapil Ondřej | LPU7403 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 86:19 | + 34:14 |
48. | Cyrany Jiří | SJC7301 | C | Sportcentrum Jičín | 86:48 | + 34:43 |
49. | Volák Pavel | SNA7002 | C | TJ START Náchod | 88:27 | + 36:22 |
50. | Vacek František | CHT7001 | C | OOB SK Chrast | 92:25 | + 40:20 |
51. | Glier Jan | OSN7701 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 99:04 | + 46:59 |
52. | Pipek Kamil | LPU7310 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 99:22 | + 47:17 |
53. | Beneda Jan | SHK7900 | C | OK Slavia Hradec Králové | 99:25 | + 47:20 |
54. | Holinger Jiří | CHC7707 | C | K.O.B. Choceň | 108:36 | + 56:31 |
Vandas Luděk | VAM6601 | C | OB Vamberk | DISK | ||
Novák Jiří | NPA7502 | C | SK LOB Nová Paka | DNS | ||
Tesař Zdeněk | SJC7401 | C | Sportcentrum Jičín | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dutkiewicz Damian | 88P7700 | MKS Paulinum Jelenia Góra | 46:41 | ||
2. | Šimek Jiří | CHC7901 | C | K.O.B. Choceň | 47:18 | + 0:37 |
3. | Votruba Petr | CHT7502 | C | OOB SK Chrast | 49:39 | + 2:58 |
4. | Bílek Tomáš | SJC7307 | C | Sportcentrum Jičín | 50:15 | + 3:34 |
5. | Jirásek Aleš | LPU7601 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:49 | + 4:08 |
6. | Novák Pavel | CTB7001 | C | SK OB Chotěboř | 54:04 | + 7:23 |
7. | Puš Roman | STH7501 | C | SK Studenec | 54:44 | + 8:03 |
8. | Horčička Petr | UOL7007 | C | SOB Olomouc | 55:14 | + 8:33 |
9. | Macháček Lubomír | LPU7515 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:29 | + 8:48 |
10. | Ptáček Miloš | SNA7001 | C | TJ START Náchod | 55:37 | + 8:56 |
11. | Hanl Vratislav | SRK7402 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 55:57 | + 9:16 |
12. | Lička Lukáš | VBM7301 | C | VSK Mendelu Brno | 56:00 | + 9:19 |
13. | Mikyska Alan | VAM7149 | C | OB Vamberk | 56:02 | + 9:21 |
14. | Kohout Pavel | JIL7502 | C | OK Jilemnice | 58:07 | + 11:26 |
15. | Kakos Tomáš | LPU7819 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:38 | + 12:57 |
16. | Klíž Michal | 30001 | ROB Pardubice | 60:50 | + 14:09 | |
17. | Sedlák Radek | SRK7503 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 61:13 | + 14:32 |
18. | Vališ Jan | LPU7104 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:27 | + 14:46 |
19. | Věříš Jan | LPU7103 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 62:13 | + 15:32 |
20. | Slovák Miroslav | SHK7704 | C | OK Slavia Hradec Králové | 62:16 | + 15:35 |
21. | Kašpar Václav | TYN7001 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 62:31 | + 15:50 |
22. | Valdman Miloš | JIL7802 | C | OK Jilemnice | 62:33 | + 15:52 |
23. | Ločárek Pavel | LPU7721 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 64:03 | + 17:22 |
24. | Hanuš Vladimír | VRL7508 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:27 | + 18:46 |
25. | Buchar Marcel | VRL7408 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:39 | + 18:58 |
26. | Vach Vladimír | KOR6900 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 66:58 | + 20:17 |
27. | Zemánek Miroslav | SRK7401 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 68:28 | + 21:47 |
28. | Zlesák Martin | CHT7302 | C | OOB SK Chrast | 68:48 | + 22:07 |
29. | Mokrý Michal | HJL7900 | C | Sokol Horní Jelení | 69:11 | + 22:30 |
30. | Šišma Pavel | TYN6901 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 71:25 | + 24:44 |
31. | Slavík Jan | 280001 | Kačeři Chrudim | 71:27 | + 24:46 | |
32. | Šeps Jiří | SRK7504 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 72:52 | + 26:11 |
33. | Vaníček Jan | 210001 | 001 | 72:56 | + 26:15 | |
34. | Vacek Jiří | CET7701 | C | TJ Loko Česká Třebová | 73:13 | + 26:32 |
35. | Dudášek Karel | DOB7001 | C | KOB Dobruška | 73:24 | + 26:43 |
36. | Rémiš Jaromír | SHK7200 | C | OK Slavia Hradec Králové | 74:43 | + 28:02 |
37. | Nechuta Milan | PZR7007 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 78:14 | + 31:33 |
38. | Stohanzl Jan | LPU7600 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 79:19 | + 32:38 |
39. | Kušička Josef | HJL7600 | C | Sokol Horní Jelení | 87:58 | + 41:17 |
40. | Gottwald Ondřej | TYN7800 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 90:55 | + 44:14 |
41. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | C | OK Jilemnice | 93:32 | + 46:51 |
42. | Mates Jan | DLP7700 | C | OOB TJ Dukla Praha | 132:44 | + 86:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jánek Ladislav | LPU6103 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 53:30 | |
2. | Fencl Petr | LPU6901 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:52 | + 2:22 |
3. | Kaplan Jan | LPU6401 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:18 | + 5:48 |
4. | Vlastník Zdeněk | JIL6901 | C | OK Jilemnice | 59:37 | + 6:07 |
5. | Chmelař Pavel | SHK6402 | C | OK Slavia Hradec Králové | 59:41 | + 6:11 |
6. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 60:14 | + 6:44 |
7. | Čihák Petr | HOR6900 | C | TJ Jiskra Hořice | 61:20 | + 7:50 |
8. | Kaňák Petr | SJI6115 | C | OK Jihlava | 63:11 | + 9:41 |
9. | Kovačič Marek | OSN6600 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 64:26 | + 10:56 |
10. | Lederer Vladimír | PPU6200 | C | KOB Pardubice | 64:35 | + 11:05 |
11. | Vávra Radek | HOR6301 | C | TJ Jiskra Hořice | 65:15 | + 11:45 |
12. | Jordanov Nikolaj | VBM6501 | C | VSK Mendelu Brno | 67:45 | + 14:15 |
13. | Chládek Josef | ZAM5901 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 68:15 | + 14:45 |
14. | Valach Petr | LPU6505 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 69:47 | + 16:17 |
15. | Kamenický Radan | OSN6004 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 69:54 | + 16:24 |
16. | Košťál Pavel | XHK6401 | C | MTBO Hradec Králové | 71:43 | + 18:13 |
17. | Jakeš Josef | TYN6501 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 72:10 | + 18:40 |
18. | Roudný Václav | LPU6102 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 73:39 | + 20:09 |
19. | Starý Pavel | VRL6301 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 74:16 | + 20:46 |
20. | Semrád Pavel | CHC6602 | C | K.O.B. Choceň | 74:19 | + 20:49 |
21. | Novotný Miroslav | LPU5905 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 75:45 | + 22:15 |
22. | Kopecký Zdeněk | SJI6002 | C | OK Jihlava | 76:41 | + 23:11 |
23. | Skryja Bořivoj | PZR6106 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 85:35 | + 32:05 |
24. | Čivrný Pavel | VRL6306 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 115:25 | + 61:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Levý Tomáš | ZAM6801 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 46:47 | |
2. | Novotný Pavel | SHK6104 | C | OK Slavia Hradec Králové | 48:05 | + 1:18 |
3. | Imlauf Martin | SNA6301 | C | TJ START Náchod | 50:59 | + 4:12 |
4. | Klimeš Jiří | SNA6101 | C | TJ START Náchod | 51:40 | + 4:53 |
5. | Tillmann Wolfgang | LPU6104 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:22 | + 5:35 |
6. | Malý Evžen | JIL6102 | C | OK Jilemnice | 52:59 | + 6:12 |
7. | Havel Leoš | VRL6401 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:02 | + 6:15 |
8. | Světnický Alexandr | OOL6300 | C | SK Haná orienteering | 53:03 | + 6:16 |
9. | Řehák Pavel | SJC6001 | C | Sportcentrum Jičín | 53:23 | + 6:36 |
10. | Lux Zdeněk | KUN6201 | C | OB Kunvald | 53:28 | + 6:41 |
11. | Hanuš Pavel | LTU6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:55 | + 8:08 |
12. | Horák Jan | HOR6000 | C | TJ Jiskra Hořice | 57:36 | + 10:49 |
13. | Kološ Oldřich | LPU6003 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 58:46 | + 11:59 |
14. | Hanč Jaroslav | VRL6702 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 59:16 | + 12:29 |
15. | Rykala Karel | VAM6401 | C | OB Vamberk | 59:21 | + 12:34 |
16. | Karel Miloš | JIL6004 | C | OK Jilemnice | 60:53 | + 14:06 |
17. | Svoboda Miloslav | SHK5901 | C | OK Slavia Hradec Králové | 61:01 | + 14:14 |
18. | Čermák Petr | LPU6501 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:25 | + 14:38 |
19. | Ďoubalík Petr | CHT6002 | C | OOB SK Chrast | 61:48 | + 15:01 |
20. | Rücker Petr | HOR6500 | C | TJ Jiskra Hořice | 62:53 | + 16:06 |
21. | Mertlík Jiří | VRL6102 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:04 | + 18:17 |
22. | Vychopeň Tomáš | BRU6800 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 67:29 | + 20:42 |
23. | Širůček Jaromír | SHK6200 | C | OK Slavia Hradec Králové | 67:56 | + 21:09 |
24. | Sombota Jiří | LTU5901 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 70:19 | + 23:32 |
25. | Andrš Milan | ZAM5801 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 70:45 | + 23:58 |
26. | Černý Petr | ALB6000 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 73:54 | + 27:07 |
27. | Hynek Petr | SNA6302 | C | TJ START Náchod | 76:05 | + 29:18 |
28. | Vošlajer Robert | 40001 | Dlouhá Ves - Rychnov nad Kněžnou | 76:41 | + 29:54 | |
29. | Hnyk Petr | SNA5701 | C | TJ START Náchod | 78:42 | + 31:55 |
30. | Novák Pavel | SNA6901 | C | TJ START Náchod | 82:40 | + 35:53 |
31. | Divecký Josef | SHK6102 | C | OK Slavia Hradec Králové | 89:27 | + 42:40 |
Král Martin | JIL6101 | C | OK Jilemnice | DNS | ||
Funda Michal | SHK6403 | C | OK Slavia Hradec Králové | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dušátko Petr | PHK5702 | C | OK 99 Hradec Králové | 38:52 | |
2. | Ditrych Pavel | 250001 | OL Regio Burgdorf | 42:01 | + 3:09 | |
3. | Kalibán Pavel | SNA5649 | C | TJ START Náchod | 42:45 | + 3:53 |
4. | Škorpil Martin | HOR5700 | C | TJ Jiskra Hořice | 45:40 | + 6:48 |
5. | Hanzl Vlastimil | VBM5329 | C | VSK Mendelu Brno | 47:02 | + 8:10 |
6. | Běhoun Pavel | PHK5701 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:27 | + 9:35 |
7. | Zeman Jaroslav | SJI5901 | C | OK Jihlava | 49:29 | + 10:37 |
8. | Erlebach Josef | JIL5201 | C | OK Jilemnice | 50:30 | + 11:38 |
9. | Trejtnar Pavel | KUN5801 | C | OB Kunvald | 51:19 | + 12:27 |
10. | Kynčl Stanislav | JIL5401 | C | OK Jilemnice | 53:13 | + 14:21 |
11. | Kalibán Jaroslav | NPA5101 | C | SK LOB Nová Paka | 54:54 | + 16:02 |
12. | Juračka Vojtěch | CHT5404 | C | OOB SK Chrast | 55:55 | + 17:03 |
13. | Gazdačko Milan | SHK5702 | C | OK Slavia Hradec Králové | 56:50 | + 17:58 |
14. | Fikejs Vladimír | ZAM5702 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 57:24 | + 18:32 |
15. | Knobloch Jindřich | VRL4901 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:45 | + 18:53 |
16. | Farář Jaroslav | VRL5002 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 58:25 | + 19:33 |
17. | Guga Romuald | CHC5501 | C | K.O.B. Choceň | 58:52 | + 20:00 |
18. | Štěrba Pavel | LPU5408 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:32 | + 20:40 |
19. | Knap Jan | LPU5101 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:48 | + 20:56 |
20. | Tupec Jiří | VAM5801 | C | OB Vamberk | 60:05 | + 21:13 |
21. | Mrštík Václav | CHT5001 | C | OOB SK Chrast | 60:16 | + 21:24 |
22. | Beneš Josef | SJC5801 | C | Sportcentrum Jičín | 60:38 | + 21:46 |
23. | Grundman Martin | CHC5801 | C | K.O.B. Choceň | 60:51 | + 21:59 |
24. | Pilgr Bohuslav | CET5101 | C | TJ Loko Česká Třebová | 61:43 | + 22:51 |
25. | Souček Pavel | PHK5503 | C | OK 99 Hradec Králové | 63:49 | + 24:57 |
26. | Číža Petr | SHK5902 | C | OK Slavia Hradec Králové | 64:36 | + 25:44 |
27. | Orálek Miroslav | TTR5201 | C | OOB Třebíč | 67:04 | + 28:12 |
28. | Langr Stanislav | SNA5403 | C | TJ START Náchod | 67:56 | + 29:04 |
29. | Forst Vlastimil | PZR5603 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 68:53 | + 30:01 |
30. | Třasák Milan | LPU5206 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 70:17 | + 31:25 |
31. | Pohl Zdeněk | SRK5301 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 76:40 | + 37:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Filip Aleš | SHK5501 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:28 | |
2. | Lulay Miloš | LPU5502 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 43:40 | + 1:12 |
3. | Klimpl Petr | LPU5401 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:14 | + 4:46 |
4. | Stárek Jiří | DOB5001 | C | KOB Dobruška | 47:53 | + 5:25 |
5. | Vondrouš Jaroslav | PHK5201 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:51 | + 7:23 |
6. | Doležal Petr | TYN5401 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 49:58 | + 7:30 |
7. | Fejlek Vojtěch | SHK5202 | C | OK Slavia Hradec Králové | 51:03 | + 8:35 |
8. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | C | OB Kunvald | 55:55 | + 13:27 |
9. | Tůma Miloš | DOB5600 | C | KOB Dobruška | 57:31 | + 15:03 |
10. | Zlesák Milan | CHT5101 | C | OOB SK Chrast | 57:32 | + 15:04 |
11. | Šabatka Petr | SHK5703 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:06 | + 15:38 |
12. | Junek Petr | STH5501 | C | SK Studenec | 62:27 | + 19:59 |
13. | Vlček Josef | TYN5602 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 67:51 | + 25:23 |
Novák Karel | NPA5001 | C | SK LOB Nová Paka | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chmelík Aleš | VBM4732 | C | VSK Mendelu Brno | 43:25 | |
2. | Tobiška Václav | ZAM4401 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 44:30 | + 1:05 |
3. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:14 | + 3:49 |
4. | Procházka Jiří | LTU4802 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 48:35 | + 5:10 |
5. | Jirásek Josef | LTU4600 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 52:20 | + 8:55 |
6. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 53:15 | + 9:50 |
7. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | C | OK Jilemnice | 58:14 | + 14:49 |
8. | Sokolář Zdeněk | SNA4501 | C | TJ START Náchod | 61:56 | + 18:31 |
9. | Šponar Josef | ZAM4701 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 65:29 | + 22:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hájek Aleš | CET1501 | C | TJ Loko Česká Třebová | 21:26 | |
2. | Vostrovský Josef | CHT1604 | C | OOB SK Chrast | 23:51 | + 2:25 |
3. | Koleš Eduard | 460002 | Kolešovi | 24:05 | + 2:39 | |
4. | Forstová Viola | PZR1551 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 24:37 | + 3:11 |
5. | Bilek ml. Tomáš | 70001 | Vojice | 24:45 | + 3:19 | |
6. | Potštejnský Jiří | SRK1603 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 25:57 | + 4:31 |
7. | Palasová Tina | SJC1777 | C | Sportcentrum Jičín | 26:24 | + 4:58 |
8. | Teplý Lukáš | OOS Tj Spartak Vrchlabi | 27:39 | + 6:13 | ||
9. | Cimala Filip | PHK1504 | C | OK 99 Hradec Králové | 27:47 | + 6:21 |
10. | Srbová Julie | LPU1852 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 28:13 | + 6:47 |
11. | Kazda Mikuláš | SJC1717 | C | Sportcentrum Jičín | 29:17 | + 7:51 |
12. | Sedlák Jiří | VRL1701 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 30:13 | + 8:47 |
13. | Milský Antonín | SRK1701 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 30:18 | + 8:52 |
14. | Vybíhalová Eliška | HJL1451 | C | Sokol Horní Jelení | 30:32 | + 9:06 |
15. | Hovorková Žofie | LPU1752 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:05 | + 9:39 |
16. | Medková Františka | 440001 | 044 - Medková | 31:16 | + 9:50 | |
17. | Sobotka Ondřej | TTR1401 | C | OOB Třebíč | 31:27 | + 10:01 |
18. | Hájek Martin | CET1801 | C | TJ Loko Česká Třebová | 31:42 | + 10:16 |
19. | Kroupová Elen | LPU1851 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:45 | + 10:19 |
20. | Kysilko Antonín | CHT1602 | C | OOB SK Chrast | 32:24 | + 10:58 |
20. | Zlámal Jakub | LTU1700 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 32:24 | + 10:58 |
22. | Zlámalová Barbora | LTU1650 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 32:26 | + 11:00 |
23. | Mikuláš Retka | n | 32:32 | + 11:06 | ||
24. | Řoutil Jakub | 320001 | NRG | 32:49 | + 11:23 | |
25. | Maclová Adina | LPU1951 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:32 | + 12:06 |
26. | Grusser Jan | PHK1717 | C | OK 99 Hradec Králové | 34:29 | + 13:03 |
27. | Votroubek Dan | SRK1515 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 34:37 | + 13:11 | |
28. | Vostrovská Anna | CHT1852 | C | OOB SK Chrast | 34:46 | + 13:20 |
29. | Škoda Matěj | LTU1701 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:23 | + 13:57 | |
30. | Adéla Koberová | OK99 Hradec Kralove | 35:25 | + 13:59 | ||
31. | Jiran Tomáš | XHK1600 | MTBO Hradec Králové | 35:30 | + 14:04 | |
32. | Sodomka Vojtěch | PHK1406 | C | OK 99 Hradec Králové | 36:06 | + 14:40 |
33. | Kolešová Veronika | 460001 | Kolešovi | 36:47 | + 15:21 | |
34. | Elbl Jindřich | PHK8557 | C | OK 99 Hradec Králové | 37:23 | + 15:57 |
35. | Klícha Kryštof | SRK1602 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:21 | + 16:55 |
35. | Hrdinka Václav | SHK1701 | C | OK Slavia Hradec Králové | 38:21 | + 16:55 |
37. | Krunčíková Anna | SRK1752 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:29 | + 17:03 |
38. | Kuban Daniel | CHT1601 | C | OOB SK Chrast | 39:02 | + 17:36 |
39. | Pražák Josef | SHK1900 | C | OK Slavia Hradec Králové | 39:25 | + 17:59 |
40. | Balcarová Anna | PHK1850 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:05 | + 18:39 |
40. | Macháček Jakub | KOR1600 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:05 | + 18:39 |
42. | Balcarová Klára | PHK1650 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:33 | + 19:07 |
43. | Beneš Eda | SJC1712 | C | Sportcentrum Jičín | 41:18 | + 19:52 |
44. | Puš Kryštof | STH1801 | C | SK Studenec | 41:30 | + 20:04 |
45. | Kubanová Karolína | CHT1751 | C | OOB SK Chrast | 42:17 | + 20:51 |
46. | Dubrovská Julie | SHK8753 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:25 | + 20:59 |
47. | Pacák Jakub | PHK1503 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:30 | + 21:04 |
48. | Hovorková Hedvika | LPU2052 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 42:33 | + 21:07 |
49. | Stejskalová Eliška | 430002 | Stejskalovi | 42:34 | + 21:08 | |
50. | Nachtigall Marek | LPU1704 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 46:20 | + 24:54 |
51. | Hruška Tadeáš | TJ Loko Česká Třebová | 46:59 | + 25:33 | ||
52. | Nachtigall Lukáš | LPU1705 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:29 | + 26:03 |
53. | Císařová Viktorie | SHK1552 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:54 | + 26:28 |
54. | Brožová Jolana | PHK1751 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:19 | + 26:53 |
55. | Kubíček Radek | PHK1701 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:14 | + 27:48 |
56. | Janeček Tomáš | PHK9205 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:47 | + 28:21 |
57. | Vychopeň Matyáš | 100001 | Park Na Větvi | 50:13 | + 28:47 | |
58. | Štemberová Anet | VRL1751 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 50:50 | + 29:24 |
59. | Tihonová Ester | PHK1855 | C | OK 99 Hradec Králové | 50:58 | + 29:32 |
60. | Kysilko Janek | CHT1901 | C | OOB SK Chrast | 52:22 | + 30:56 |
61. | Klára Koberová | OK99 Hradec Kralove | 55:37 | + 34:11 | ||
62. | Málková Berenika | CST1950 | C | OB Strakonice | 55:44 | + 34:18 |
63. | Vojtěch František | Hořice | 56:35 | + 35:09 | ||
64. | Matysová Barbora | 340002 | RodinaOK | 57:08 | + 35:42 | |
65. | Šafránková Markéta | 350002 | VRL | 59:50 | + 38:24 | |
66. | Horčičková Šárka | UOL1750 | C | SOB Olomouc | 60:05 | + 38:39 |
67. | Dvořáková Lucie | CHT1652 | C | OOB SK Chrast | 60:20 | + 38:54 |
68. | Štěpánková Marie | TBM1999 | C | KOS TJ Tesla Brno | 62:34 | + 41:08 |
69. | Šturc Vítek | CHT1903 | C | OOB SK Chrast | 63:30 | + 42:04 |
70. | Šturc Petr | CHT1904 | C | OOB SK Chrast | 63:31 | + 42:05 |
71. | Lžíčařová Valerie | DOB1888 | C | KOB Dobruška | 65:59 | + 44:33 |
72. | Doležalová Karolína | SHK2150 | C | OK Slavia Hradec Králové | 66:29 | + 45:03 |
73. | Lžíčař Marek | DOB2112 | C | KOB Dobruška | 66:33 | + 45:07 |
74. | Naňková Ella | CHT2051 | C | OOB SK Chrast | 71:10 | + 49:44 |
75. | Dvořák Antonín | CHT2001 | C | OOB SK Chrast | 71:12 | + 49:46 |
76. | Kalousková Miriam | n | 84:28 | + 63:02 | ||
Farská Emma | SHK1362 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Majasow Ina | 17P1950 | WKS Śląsk | DISK | |||
Chmelař Jakub | 470001 | Chmelařovi | DISK | |||
Stehlíková Julie | 220001 | DISK | ||||
Solařová Karolína | SHK1360 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Dvořáková Tereza | CHT1353 | C | OOB SK Chrast | DISK | ||
Hodková Zora | SHK1361 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Andrle Andrle | 150002 | Troscy Club | DNS | |||
Rybanská Eliška | PHKXXX1 | OK 99 Hradec Králové | DNS | |||
Zatloukalová Jana | TUR8651 | OOB TJ Turnov | DNS | |||
Nováková Julie | NPA1950 | C | SK LOB Nová Paka | DNS | ||
Martinec Kryštof | KOR2249 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DNS | ||
Elbl Marek | PHK8506 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS | ||
Novák Tadeáš | NPA1701 | C | SK LOB Nová Paka | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pouchlý Jan | 160001 | JP | 22:45 | ||
2. | Hanslík Martin | 200001 | Canicross Hradec Králové | 23:40 | + 0:55 | |
3. | Hladký Tomáš | KOR7600 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 29:06 | + 6:21 |
4. | Čechová Martina | 390002 | Hradecká kometa | 29:22 | + 6:37 | |
5. | Vejvoda Michal | 240001 | Jičín | 31:19 | + 8:34 | |
6. | Matys Lukáš | 340001 | RodinaOK | 31:44 | + 8:59 | |
7. | Čapek Karel | LTU7803 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 32:44 | + 9:59 |
8. | Tillmannová Stanislava | 290001 | GTC Čáslav | 33:00 | + 10:15 | |
9. | Kejvalová Kamila | Sportcentrum Jicin | 33:15 | + 10:30 | ||
10. | Maclová Kristýna | LPU9155 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:20 | + 10:35 |
11. | Munzar Martin | OK Lokomotiva Pardubice | 33:28 | + 10:43 | ||
12. | Zdenka Bílková | 70002 | Vojice | 34:24 | + 11:39 | |
13. | Kašpar Jan | TYN9801 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 34:39 | + 11:54 | |
14. | Komárek Josef | CHC8001 | C | K.O.B. Choceň | 36:29 | + 13:44 |
15. | Borovičková Vendula | 370001 | Ostružno | 36:42 | + 13:57 | |
16. | Krejčí Milan | KOR7400 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 36:51 | + 14:06 |
17. | Nachtigallová Alena | LPU8155 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 37:00 | + 14:15 |
18. | Mikysková Kristýna | n | 37:47 | + 15:02 | ||
19. | Lžíčařová Iveta | DOB9090 | C | KOB Dobruška | 38:07 | + 15:22 |
20. | Havlová Hana | 40XXXX | Neregistrovaný | 38:33 | + 15:48 | |
21. | Juška Jiří | 230001 | Nereg | 39:35 | + 16:50 | |
22. | Vošvrda Michal | 140002 | Kbelnice u Jičína | 39:36 | + 16:51 | |
23. | Hušková Jana | 60002 | Run4fun | 39:43 | + 16:58 | |
24. | Hušek Jaroslav | 60001 | Run4fun | 41:00 | + 18:15 | |
25. | Kološová Jana | LPU6653 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 41:21 | + 18:36 |
26. | Vrbatová Jana | CHT9754 | C | OOB SK Chrast | 41:41 | + 18:56 |
27. | Horák Pavel | 380001 | PH | 41:48 | + 19:03 | |
28. | Šolc Jakub | 310001 | Čeřovka Jičín | 42:28 | + 19:43 | |
29. | Štemberová Věra | VRL8358 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:39 | + 19:54 |
30. | Věříšová Lenka | LPU7761 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 42:47 | + 20:02 |
31. | Tintěra Vít | n | 42:48 | + 20:03 | ||
32. | Krunčíková Kateřina | SRK8751 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:56 | + 21:11 |
33. | Tejnora David | 50001 | Klub | 44:23 | + 21:38 | |
34. | Pavla Vlčková | OK 99 Hradec Králové | 45:52 | + 23:07 | ||
35. | Vošvrdová Šárka | 140001 | Kbelnice u Jičína | 46:16 | + 23:31 | |
36. | Filipová Lucie | SRK0351 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:04 | + 24:19 |
37. | Chrtek Jiří | 41XXXX | 041 - Chrtek | 47:06 | + 24:21 | |
38. | Kovačičová Ivona | OSN6850 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 47:29 | + 24:44 |
39. | Stolinová Andrea | SNA0952 | C | TJ START Náchod | 48:14 | + 25:29 |
40. | Peterka Josef | LLI4702 | C | LOK-o Liberec | 49:25 | + 26:40 |
41. | Kaplanová Alena | HJL7550 | C | Sokol Horní Jelení | 51:24 | + 28:39 |
42. | Bucharová Marie | VRL0954 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:31 | + 28:46 |
43. | Balcar Denis | ZAM1201 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 51:39 | + 28:54 |
43. | Balcar Štěpán | n | 51:39 | + 28:54 | ||
45. | Bílková Lenka | OK99 Hradec Kralove | 52:59 | + 30:14 | ||
46. | Helmeczi Kateřina | LPU7869 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 53:07 | + 30:22 |
47. | Gríša Hrab | OK 99 Hradec Králové | 55:16 | + 32:31 | ||
48. | Kynčlová Mirka | n | 56:21 | + 33:36 | ||
49. | Balcar Michal | n | 58:21 | + 35:36 | ||
50. | Fejtová Blanka | PHK7550 | C | OK 99 Hradec Králové | 58:29 | + 35:44 |
51. | Stejskalová Lucie | 430003 | Stejskalovi | 61:55 | + 39:10 | |
52. | Čížková Dana | SHK7752 | C | OK Slavia Hradec Králové | 62:29 | + 39:44 |
53. | Tučková Markéta | HOR8750 | C | TJ Jiskra Hořice | 64:57 | + 42:12 |
54. | Vítová Eva | KOR6950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 69:47 | + 47:02 |
55. | Bušovský Damián | n | 70:13 | + 47:28 | ||
56. | Dostálová Tereya | n | 70:14 | + 47:29 | ||
57. | Vošlajerová Eva | 40002 | Dlouhá Ves - Rychnov nad Kněžnou | 74:07 | + 51:22 | |
58. | Podolský Petr | n | 75:42 | + 52:57 | ||
59. | Mádle Petr | SHK6101 | C | OK Slavia Hradec Králové | 76:25 | + 53:40 |
60. | Koutová Darja | PHK8450 | C | OK 99 Hradec Králové | 77:44 | + 54:59 |
61. | Schröterová Ladislava | 170001 | SHK | 86:01 | + 63:16 | |
Vostrovská Kristýna | CHT1252 | C | OOB SK Chrast | DISK | ||
Procházka Miloš | SHK9999 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Chrtková Anežka | PHK0658 | B | OK 99 Hradec Králové | DNS | ||
Jindrová Anna | HOR0950 | C | TJ Jiskra Hořice | DNS |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lima Tomas | KAM0114 | R | OK Kamenice | 34:38 | |
2. | Semrád Ladislav | CHC9701 | C | K.O.B. Choceň | 41:51 | + 7:13 |
3. | Šmídová Terezie | 450001 | Šmídová | 48:23 | + 13:45 | |
4. | Brožková Tereza | OK Lokomotiva Pardubice | 56:32 | + 21:54 | ||
5. | Haas Karel | OK Lokomotiva Pardubice | 57:01 | + 22:23 | ||
6. | Grusser Jan | PHK7505 | C | OK 99 Hradec Králové | 57:45 | + 23:07 |
7. | Hruša Petr | PHK7806 | C | OK 99 Hradec Králové | 57:52 | + 23:14 |
8. | Macl Jan | LPU9102 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:42 | + 27:04 |
9. | Martina Koberová | OK99 Hradec Kralove | 62:10 | + 27:32 | ||
10. | Janků Štěpán | SJC0501 | C | Sportcentrum Jičín | 63:45 | + 29:07 |
11. | Jahoda Jiří | 270002 | 65:42 | + 31:04 | ||
12. | Doležal Lukáš | SHK8800 | C | OK Slavia Hradec Králové | 67:22 | + 32:44 |
13. | Hrušová Dagmar | PHK8050 | C | OK 99 Hradec Králové | 67:41 | + 33:03 |
14. | Košková Martina | SHK0652 | B | OK Slavia Hradec Králové | 67:54 | + 33:16 |
15. | Zlesák Matyáš | CHT0601 | C | OOB SK Chrast | 70:02 | + 35:24 |
16. | Flousek Petr | VRL8704 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:16 | + 37:38 |
17. | Sommer Jaroslav | 270001 | 72:33 | + 37:55 | ||
18. | Munzar Petr | 360002 | OBR | 75:34 | + 40:56 | |
19. | Votroubek Jan | SRK8201 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:37 | + 40:59 |
20. | Munzar Petr | 360004 | OBR | 76:54 | + 42:16 | |
21. | Foltýn Tomáš | SJI9801 | C | OK Jihlava | 76:59 | + 42:21 |
22. | Masák Lukáš | 270003 | 77:48 | + 43:10 | ||
23. | Hladký Filip | KOR0300 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 80:12 | + 45:34 |
24. | Sedláček David | SRK0508 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 83:06 | + 48:28 |
24. | Ivan Hrab | OK 99 Hradec Králové | 83:06 | + 48:28 | ||
26. | Trejbalová Lohová Monika | DKL8052 | C | KOB Kladno | 85:12 | + 50:34 |
27. | Durdová Miroslava | 300001 | KB Kapslovna | 87:42 | + 53:04 | |
28. | Trejbal Lukáš | DKL8501 | C | KOB Kladno | 88:13 | + 53:35 |
29. | Najmanová Marcela | n | 96:22 | + 61:44 | ||
30. | Přibyl Václav | LPU9009 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 98:49 | + 64:11 |
31. | Solánská Jana | 330001 | HK | 98:51 | + 64:13 | |
32. | Válek Lukáš | KOR8249 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 113:43 | + 79:05 |
33. | Sedláčková Petra | KOR7451 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 114:11 | + 79:33 |
34. | Klícha Tomáš | SRK8401 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 115:53 | + 81:15 |
35. | Stejskal Petr | 430001 | Stejskalovi | 116:22 | + 81:44 | |
36. | Tilňáková Kristýna | n | 118:33 | + 83:55 | ||
37. | Černíková Tereza | ALB9999 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 123:28 | + 88:50 | |
Jireš Frantisek | 180002 | Zelenkovi | DISK | |||
Císař Jan | SHKXXXX | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Novotný Leoš | 42XXXX | Hradecká hvězda | DISK | |||
Žabčík Marek | LPU8005 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | ||
Chmelařová Michaela | SHK9151 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Jedlinský Radek | 110001 | RHJ | DISK | |||
Tatarnikov Dmytro | PHK7500 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS | ||
Kubanová Kateřina | CHT8451 | C | OOB SK Chrast | DNS | ||
Valachová Martina | LPU9054 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DNS | ||
Čapek Miroslav | PHK7603 | C | OK 99 Hradec Králové | DNS | ||
Šafránková Zuzana | 350001 | VRL | DNS |