Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hammová Linda | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 22:16 | ||
2. | Kotenová Markéta | RIC0651 | OB Říčany | 23:53 | + 1:37 | |
3. | Vodičková Veronika | LPU0651 | OK Lokomotiva Pardubice | 27:15 | + 4:59 | |
4. | Pejchalová Veronika | SJI0652 | OK Jihlava | 32:43 | + 10:27 | |
5. | Dittrtová Rozálie | LME0650 | SK Los Mělník | 36:04 | + 13:48 | |
6. | Rybínová Vendula | KOR0651 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 41:57 | + 19:41 | |
7. | Prudičová Tereza | CHC0653 | K.O.B. Choceň | 43:07 | + 20:51 | |
8. | Fialová Eliška | KOR0652 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:54 | + 32:38 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | 25:01 | ||
2. | Srbová Michaela | SJI0551 | OK Jihlava | 28:29 | + 3:28 | |
3. | Brožková Tereza | KUO0451 | KOB Ústí nad Orlicí | 30:52 | + 5:51 | |
4. | Výchová Veronika | KOR0550 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 31:34 | + 6:33 | |
5. | Holubářová Viktorie | KUO0599 | KOB Ústí nad Orlicí | 33:02 | + 8:01 | |
6. | Kotenová Barbora | RIC0452 | OB Říčany | 41:41 | + 16:40 | |
7. | Mudruňková Bára | VAM0555 | OOB Vamberk | 43:50 | + 18:49 | |
8. | Mikysková Adéla | VAM0550 | OOB Vamberk | 49:16 | + 24:15 | |
Smisitelová Elena | KOR0551 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koberová Kateřina | LPU0352 | OK Lokomotiva Pardubice | 19:19 | ||
2. | Vandasová Adéla | PHK0255 | OK 99 Hradec Králové | 19:20 | + 0:01 | |
3. | Poborská Eliška | DKP0358 | Oddíl OB Kotlářka | 22:58 | + 3:39 | |
4. | Kovářová Jana | CET0251 | TJ Loko Česká Třebová | 23:04 | + 3:45 | |
5. | Thýnová Martina | SHK0350 | OK Slavia Hradec Králové | 24:32 | + 5:13 | |
6. | Vodičková Johana | LPU0354 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:02 | + 15:43 | |
7. | Pušová Bára | LPU0357 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:20 | + 22:01 | |
8. | Meierová Bára | BRU0251 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 42:29 | + 23:10 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Thýnová Nikola | SHK0051 | OK Slavia Hradec Králové | 31:46 | ||
2. | Vyhnálková Marie | RIC0151 | OB Říčany | 32:23 | + 0:37 | |
3. | Brožková Lucie | KUO0151 | KOB Ústí nad Orlicí | 37:19 | + 5:33 | |
4. | Kalousková Marie | DKP0151 | Oddíl OB Kotlářka | 42:41 | + 10:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pejšková Eva | JHB9953 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 77:40 | ||
2. | Lišková Hana | KPY9951 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 101:09 | + 23:29 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hepnerová Martina | SHK8152 | OK Slavia Hradec Králové | 63:53 | 0 | ||
2. | Andršová Jana | SRK8756 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 78:26 | + 14:33 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Culková Hana | JHB8951 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 73:46 | 0 | ||
2. | Pilíková Veronika | CET8152 | TJ Loko Česká Třebová | 75:40 | + 1:54 | 0 | |
3. | Venclová Veronika | ZAM8251 | OB T.J. Sokol Žamberk | 81:01 | + 7:15 | 0 | |
4. | Fencíková Vladislava | JHB6553 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 90:56 | + 17:10 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kutlvašrová Vlaďka | VRL7752 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:27 | ||
2. | Šklíbová Jana | SRK7651 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 68:51 | + 6:24 | |
3. | Hrobařová Lenka | ASU7751 | Magnus Orienteering | 74:45 | + 12:18 | |
4. | Vyhnálková Eva | RIC7552 | OB Říčany | 80:55 | + 18:28 | |
5. | Kašparová Eva | LPU7854 | OK Lokomotiva Pardubice | 85:56 | + 23:29 | |
6. | Kašparová Eva | TYN7452 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 111:11 | + 48:44 | |
Weberová Zuzana | PHK6961 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kovářová Anna | CET7552 | TJ Loko Česká Třebová | 58:12 | ||
2. | Kulhavá Jarmila | SRK6751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:43 | + 4:31 | |
3. | Zemánková Eva | SRK7452 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 81:13 | + 23:01 | |
4. | Kotenová Klára | RIC7252 | OB Říčany | 83:28 | + 25:16 | |
5. | Suková Renata | PZR7352 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 96:51 | + 38:39 | |
6. | Kolářová Michaela | SLA7351 | SKOB Slaný | 100:02 | + 41:50 | |
7. | Boháčová Alena | KUN7450 | TJ Sokol Kunvald | 104:19 | + 46:07 | |
8. | Lockerová Milena | SRK7251 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 105:29 | + 47:17 | |
9. | Müllerová Marie | KOR7650 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 133:19 | + 75:07 | |
10. | Klangová Bohumila | ZBM7676 | SK Žabovřesky Brno | 139:52 | + 81:40 | |
11. | Rybínová Iva | KOR7551 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 145:08 | + 86:56 | |
12. | Suchánková Věra | PHK | OK 99 Hradec Králové | 161:14 | + 103:02 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kopecká Marcela | PHK6852 | OK 99 Hradec Králové | 42:04 | ||
2. | Knapová Iva | LPU6052 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:01 | + 1:57 | |
3. | Kosová Michaela | SRK6752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:05 | + 4:01 | |
4. | Horáková Jindra | LPU6854 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:38 | + 7:34 | |
5. | Králová Zdenka | SSU6091 | SK Severka Šumperk | 50:01 | + 7:57 | |
6. | Kavalírová Kateřina | PHK6756 | OK 99 Hradec Králové | 66:47 | + 24:43 | |
7. | Demlová Jitka | LPU6955 | OK Lokomotiva Pardubice | 74:11 | + 32:07 | |
8. | Bartáková Eva | CHA7051 | OK Chrastava | 80:33 | + 38:29 | |
Dittrtová Lucie | LME6852 | SK Los Mělník | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hrstková Dana | SJI6051 | OK Jihlava | 49:09 | ||
2. | Thýnová Ivana | SHK6651 | OK Slavia Hradec Králové | 51:07 | + 1:58 | |
3. | Vlachová Hana | VRL6251 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 54:42 | + 5:33 | |
4. | Julínková Dana | LPU6555 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:06 | + 9:57 | |
5. | Vondráčková Zdeňka | SNA6251 | TJ START Náchod | 65:01 | + 15:52 | |
Veljačiková Markéta | SCP6451 | OK Sparta Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Balcarová Eva | PHK5952 | OK 99 Hradec Králové | 53:46 | ||
2. | Bláhová Luba | SHK5852 | OK Slavia Hradec Králové | 54:07 | + 0:21 | |
3. | Hausvaterová Marcela | SHK6152 | OK Slavia Hradec Králové | 59:50 | + 6:04 | |
4. | Jansová Alena | CHT5852 | OOB SK Chrast | 62:39 | + 8:53 | |
5. | Svobodná Eva | DKP5851 | Oddíl OB Kotlářka | 69:07 | + 15:21 | |
Nováková Miloslava | ZAM6051 | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Běhounová Jiřina | PHK5651 | OK 99 Hradec Králové | 31:34 | ||
2. | Slámová Hana | TBM4951 | KOS TJ Tesla Brno | 37:14 | + 5:40 | |
3. | Kolaříková Věra | SBK5251 | KOB Start Blansko | 37:40 | + 6:06 | |
4. | Fejlková Alice | SHK5351 | OK Slavia Hradec Králové | 38:51 | + 7:17 | |
5. | Tvrdková Eva | TUR5151 | OOB TJ Turnov | 43:12 | + 11:38 | |
6. | Eremiášová Jana | TBM5451 | KOS TJ Tesla Brno | 44:51 | + 13:17 | |
7. | Ševčíková Alena | CHA5351 | OK Chrastava | 44:55 | + 13:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křížová Zdenka | PZR5051 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 47:31 | ||
2. | Kellnerová Stanislava | LPU4950 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:40 | + 2:09 | |
3. | Kubíková Květa | LPU4752 | OK Lokomotiva Pardubice | 63:03 | + 15:32 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Srb Vladimír | SJI0701 | OK Jihlava | 16:14 | ||
2. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 24:52 | + 8:38 | |
3. | Marek Bořivoj | KOR0701 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 35:14 | + 19:00 | |
4. | Hladký Matěj | KOR0700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 46:33 | + 30:19 | |
5. | Krejčí Martin | KOR0600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 49:10 | + 32:56 | |
6. | Hladký Radovan | KOR0900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 52:58 | + 36:44 | |
Vanický Viktor | KOR0803 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Langr Jakub | KOR0401 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 30:24 | ||
2. | Kunt Stanislav | ZAM0401 | OB T.J. Sokol Žamberk | 51:07 | + 20:43 | |
3. | Sedláček David | KOR0502 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:11 | + 23:47 | |
Meier Jakub | BRU0501 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | DISK | |||
Zemánek Adam | SRK0502 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macek Ondřej | LPU0209 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:43 | ||
2. | Locker Daniel | SRK0200 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 35:38 | + 2:55 | |
3. | Kolář Šimon | HOR0400 | TJ Jiskra Hořice | 36:45 | + 4:02 | |
4. | Šípek Stanislav | SRK0304 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:28 | + 5:45 | |
5. | Flegl Martin | SRK0300 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 39:52 | + 7:09 | |
6. | Růžička Radek | LPU0201 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:05 | + 10:22 | |
7. | Pokorný Dominik | SRK0301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 44:24 | + 11:41 | |
8. | Kolář Matyáš | PGP0304 | SK Praga | 44:36 | + 11:53 | |
9. | Zemánek Mikuláš | SRK0201 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:17 | + 19:34 | |
10. | Šabata Radek | SRK0202 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 55:27 | + 22:44 | |
11. | Müller Matěj | KOR0302 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 111:36 | + 78:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Roudný Václav | LPU0001 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:40 | ||
2. | Dittrt Štěpán | LME0001 | SK Los Mělník | 82:56 | + 33:16 | |
3. | Kulhavý Tadeáš | LPU0005 | OK Lokomotiva Pardubice | 90:32 | + 40:52 | |
Rusz Rostislav | KUN0101 | TJ Sokol Kunvald | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Roudný Martin | LPU0002 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:37 | ||
2. | Semerád Antonín | DKP9801 | Oddíl OB Kotlářka | 62:50 | + 2:13 | |
3. | Šabata Milan | SRK9904 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 84:29 | + 23:52 | |
4. | Locker Tomáš | SRK9802 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 86:21 | + 25:44 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hepner David | SHK7601 | OK Slavia Hradec Králové | 67:53 | 8065 | ||
2. | Horvát Petr | ASU9447 | Magnus Orienteering | 73:08 | + 5:15 | 7507 | |
3. | Srb Vladimír | SJI7801 | OK Jihlava | 74:37 | + 6:44 | 7349 | |
4. | Veselý Jakub | PGP9503 | SK Praga | 75:55 | + 8:02 | 7211 | |
5. | Krejsa Martin | CHT9001 | OOB SK Chrast | 85:57 | + 18:04 | 6144 | |
6. | Pokorný David | SRK9701 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 103:18 | + 35:25 | 4300 | |
7. | Lesák Jakub | ZAM9603 | OB T.J. Sokol Žamberk | 122:44 | + 54:51 | 2235 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vodička Oldřich | LPU7715 | OK Lokomotiva Pardubice | 56:13 | 6115 | ||
2. | Šabatka Petr | LPU8106 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:36 | + 9:23 | 5299 | |
3. | Culka Josef | JHB8607 | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 67:58 | + 11:45 | 5093 | |
4. | Fišer Jiří | SLP8503 | OOB Slavia Praha | 72:28 | + 16:15 | 4702 | |
5. | Štěpánek Milan | KUO8301 | KOB Ústí nad Orlicí | 75:58 | + 19:45 | 4397 | |
6. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 81:06 | + 24:53 | 3951 | |
7. | Uhlíř Marek | PGP9405 | SK Praga | 82:58 | + 26:45 | 3788 | |
8. | Kula Tadeáš | VAM9749 | OOB Vamberk | 90:03 | + 33:50 | 3172 | |
9. | Andrš Petr | ZAM8401 | OB T.J. Sokol Žamberk | 99:03 | + 42:50 | 2389 | |
10. | Roll Martin | ALB8401 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 112:58 | + 56:45 | 1179 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Starosta Pavel | VIC7938 | OB Vizovice | 63:46 | ||
2. | Šklíba Jan | SRK7501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 68:05 | + 4:19 | |
3. | Svoboda Ondřej | SHK7605 | OK Slavia Hradec Králové | 70:52 | + 7:06 | |
4. | Toužil Karel | SHK7602 | OK Slavia Hradec Králové | 71:02 | + 7:16 | |
5. | Kolář Tomáš | SLA7103 | SKOB Slaný | 71:06 | + 7:20 | |
6. | Vébr Radek | HAV7103 | OB Havířov | 73:26 | + 9:40 | |
7. | Koblížek Kamil | KUO8001 | KOB Ústí nad Orlicí | 80:10 | + 16:24 | |
8. | Valenta Jiří | SSU6301 | SK Severka Šumperk | 86:58 | + 23:12 | |
9. | Žitný Tomáš | SMB6401 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 87:23 | + 23:37 | |
10. | Vančura Martin | ASU8049 | Magnus Orienteering | 89:46 | + 26:00 | |
11. | Kašpar Václav | TYN7001 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 93:21 | + 29:35 | |
12. | Kutlvašr Ruda | VRL7601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 93:53 | + 30:07 | |
13. | Dvořáček Jan | TTR7701 | OOB Třebíč | 94:21 | + 30:35 | |
14. | Betlach Michal | CET7801 | TJ Loko Česká Třebová | 144:21 | + 80:35 | |
Lán Filip | SHK8003 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Nečas David | TBM7611 | KOS TJ Tesla Brno | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Poborský Petr | EKP7500 | VŠTJ Ekonom Praha | 64:27 | ||
2. | Koten Pavel | RIC7200 | OB Říčany | 68:38 | + 4:11 | |
3. | Froš Štěpán | LPU7309 | OK Lokomotiva Pardubice | 68:52 | + 4:25 | |
4. | Kolář Viktor | HOR7300 | TJ Jiskra Hořice | 72:38 | + 8:11 | |
5. | Zemánek Miroslav | SRK7401 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 86:15 | + 21:48 | |
6. | Čapek Miroslav | PHK7603 | OK 99 Hradec Králové | 97:24 | + 32:57 | |
7. | Meier Jiří | BRU7400 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 98:32 | + 34:05 | |
8. | Rusz Roman | KUN7201 | TJ Sokol Kunvald | 125:34 | + 61:07 | |
Belej Jiří | LPU7421 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Skryja Bořivoj | PZR6106 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 58:40 | ||
2. | Locker Martin | SRK7001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 63:23 | + 4:43 | |
3. | Kalousek Jiří | DKP6901 | Oddíl OB Kotlářka | 63:31 | + 4:51 | |
4. | Kober Michal | LPU6702 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:19 | + 11:39 | |
5. | Lohr Ivo | SCP6801 | OK Sparta Praha | 75:46 | + 17:06 | |
6. | Věříš Jan | LPU7103 | OK Lokomotiva Pardubice | 81:00 | + 22:20 | |
7. | Liška Jindřich | KPY6700 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 81:26 | + 22:46 | |
8. | Suk Marek | PZR6701 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 86:44 | + 28:04 | |
9. | Holubář David | KUO7101 | KOB Ústí nad Orlicí | 90:21 | + 31:41 | |
10. | Ptáček Miloš | BRU7000 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 109:13 | + 50:33 | |
11. | Dobeš Václav | KPY5701 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 145:49 | + 87:09 | |
Levý Tomáš | ZAM6801 | OB T.J. Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Veljačik Pavel | SCP6200 | OK Sparta Praha | 50:07 | ||
2. | Betlach Miroslav | DKP6300 | Oddíl OB Kotlářka | 57:28 | + 7:21 | |
3. | Hartman Petr | 21C9997 | BK Douleby n.O. | 58:34 | + 8:27 | |
4. | Chládek Josef | ZAM5901 | OB T.J. Sokol Žamberk | 59:51 | + 9:44 | |
5. | Kulhavý Josef | SRK5701 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:57 | + 12:50 | |
6. | Širuček Jaromír | PHK | OK 99 Hradec Králové | 68:16 | + 18:09 | |
Trejtnar Pavel | KUN5801 | TJ Sokol Kunvald | DISK | |||
Lux Zdeněk | KUN6201 | TJ Sokol Kunvald | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hausvater Karel | SHK5801 | OK Slavia Hradec Králové | 40:01 | ||
2. | Běhoun Pavel | PHK5701 | OK 99 Hradec Králové | 41:06 | + 1:05 | |
3. | Kula Jiří | VAM6100 | OOB Vamberk | 45:21 | + 5:20 | |
4. | Roudný Václav | LPU6102 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:58 | + 6:57 | |
5. | Souček Pavel | PHK5503 | OK 99 Hradec Králové | 62:27 | + 22:26 | |
6. | Kološ Oldřich | LPU6003 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:17 | + 27:16 | |
7. | Balcar Aleš | PHK5703 | OK 99 Hradec Králové | 69:27 | + 29:26 | |
8. | Andrš Milan | ZAM5801 | OB T.J. Sokol Žamberk | 76:41 | + 36:40 | |
9. | Pross Josef | KOR6100 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 77:21 | + 37:20 | |
10. | Svobodný Petr | DKP5800 | Oddíl OB Kotlářka | 78:56 | + 38:55 | |
11. | Janeba Petr | CHC6001 | K.O.B. Choceň | 83:01 | + 43:00 | |
Tupec Jiří | VAM5801 | OOB Vamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kolařík Zdeněk | SBK5406 | KOB Start Blansko | 40:28 | ||
2. | Knap Jan | LPU5101 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:55 | + 1:27 | |
3. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | TJ Sokol Kunvald | 44:36 | + 4:08 | |
4. | Farář Václav | LPU5201 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:56 | + 9:28 | |
5. | Zlesák Milan | CHT5101 | OOB SK Chrast | 52:04 | + 11:36 | |
6. | Sáňka Bedřich | LPU5102 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:17 | + 19:49 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Valter Petr | KBP4500 | KBP Praha | 40:10 | ||
2. | Ševčík Milan | CHA5003 | OK Chrastava | 40:55 | + 0:45 | |
3. | Barták Jiří | CHA5100 | OK Chrastava | 44:16 | + 4:06 | |
4. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:23 | + 8:13 | |
5. | Stárek Jiří | SRK5002 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 49:13 | + 9:03 | |
6. | Šponar Josef | ZAM4701 | OB T.J. Sokol Žamberk | 50:32 | + 10:22 | |
7. | Švadlena Jiří | CHC4601 | K.O.B. Choceň | 53:37 | + 13:27 | |
8. | Sláma Dušan | TBM4730 | KOS TJ Tesla Brno | 55:32 | + 15:22 | |
9. | Kříž Pavel | PZR4800 | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 57:49 | + 17:39 | |
10. | Tvrdek Vojtěch | TUR4949 | OOB TJ Turnov | 61:41 | + 21:31 | |
11. | Farář Jaroslav | VRL5002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:00 | + 21:50 | |
12. | Havlík Jaroslav | SJC3601 | Sportcentrum Jičín | 66:28 | + 26:18 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klawun Kendray | NER | NER | 33:03 | ||
2. | Nosál Stanislav | LBE4600 | TJ Lokomotiva Beroun | 47:50 | + 14:47 | |
Seidl Karel | SRK4301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Weber Petr | PHK3901 | OK 99 Hradec Králové | 44:56 | ||
2. | Vykysalý František | PHK3002 | OK 99 Hradec Králové | 68:28 | + 23:32 | |
3. | Novotný Petr | PHK3802 | OK 99 Hradec Králové | 73:56 | + 29:00 | |
4. | Hanák Milan | FSP3400 | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 89:46 | + 44:50 | |
5. | Máslo Miroslav | SHK4001 | OK Slavia Hradec Králové | 120:49 | + 75:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chlupáčová Anežka | ZAM0751 | OB T.J. Sokol Žamberk | 25:18 | ||
2. | Tejkl Štěpán | 81C0800 | Cirkus Čakovice | 27:09 | + 1:51 | |
3. | Sobotková Klára | SRK1061 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 28:55 | + 3:37 | |
4. | Prudič Vít | 21C9996 | BK Douleby n.O. | 30:51 | + 5:33 | |
5. | Sobotka Alexander | SRK1301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 34:07 | + 8:49 | |
6. | Ruszová Svatava | KUN0751 | TJ Sokol Kunvald | 36:44 | + 11:26 | |
7. | Veljačik Jonáš | SCP0800 | OK Sparta Praha | 37:34 | + 12:16 | |
8. | Čapková Markéta | PHK0850 | OK 99 Hradec Králové | 39:11 | + 13:53 | |
9. | Langrová Tereza | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 41:32 | + 16:14 | |
10. | Pejchalová Zuzana | SJI0850 | OK Jihlava | 43:08 | + 17:50 | |
11. | Kunt Martin | ZAM0701 | OB T.J. Sokol Žamberk | 48:15 | + 22:57 | |
12. | Šabatka Filip | LPU | OK Lokomotiva Pardubice | 53:08 | + 27:50 | |
13. | Nymsová Marie | TYN8651 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 80:32 | + 55:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Potštejnský Jan | SRK7807 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 30:30 | ||
2. | Šabata Milan | SRK6901 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:10 | + 15:40 | |
3. | Marek Robert | KOR7700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 52:08 | + 21:38 | |
4. | Fejlek Vojtěch | SHK5202 | OK Slavia Hradec Králové | 58:24 | + 27:54 | |
5. | Šabatová Jana | SRK6853 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 60:37 | + 30:07 | |
6. | Mudruňková Romana | NER | NER | 65:22 | + 34:52 | |
7. | Kolářová Johana | SLA9950 | SKOB Slaný | 66:44 | + 36:14 | |
8. | Krejčí Milan | KOR7400 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 67:08 | + 36:38 | |
9. | Čapková Petra | PHK7850 | OK 99 Hradec Králové | 68:20 | + 37:50 | |
10. | Vach Vladimír | KOR6900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 69:56 | + 39:26 | |
11. | Lišková Hana | KPY6650 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 74:50 | + 44:20 | |
12. | Pejchalová Petra | SJI7950 | OK Jihlava | 75:19 | + 44:49 | |
13. | Dachovský Radovan | 49C6900 | Tempo Malšovice | 87:11 | + 56:41 | |
14. | Sedláčková Petra | KOR7451 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 87:48 | + 57:18 | |
15. | Mikolášek David | NER | NER | 88:24 | + 57:54 | |
16. | Svobodová Veronika | NER | NER | 88:33 | + 58:03 | |
17. | Smisitelová Markéta | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 93:12 | + 62:42 | |
18. | Ujevičová Jůlie | NER | NER | 104:15 | + 73:45 | |
19. | Kašpar Jiří | KOR7100 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 142:53 | + 112:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tejkl Jiří | 81C7700 | Cirkus Čakovice | 62:07 | ||
2. | Procházka Radek | LPU | OK Lokomotiva Pardubice | 62:12 | + 0:05 | |
3. | Škorpil Jaromír | NER | NER | 75:33 | + 13:26 | |
4. | Kunt Stanislav | ZAM7401 | OB T.J. Sokol Žamberk | 82:34 | + 20:27 | |
5. | Rusz Vratislav | KUN9801 | TJ Sokol Kunvald | 88:22 | + 26:15 | |
6. | Zelenková Lenka | 3IX6150 | Zelenkovi | 90:35 | + 28:28 | |
7. | Jireš František | 3IX5900 | Zelenkovi | 92:57 | + 30:50 | |
8. | Jirásková Dora | 21C9999 | BK Douleby n.O. | 94:50 | + 32:43 | |
9. | Novotný Petr | 21C9995 | BK Douleby n.O. | 100:48 | + 38:41 | |
10. | Chadim Dušan | NER | NER | 115:00 | + 52:53 |