Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kvapilová Markéta | PHK0950 | C | OK 99 Hradec Králové | 25:44 | |
2. | Zitková Veronika | LPU1051 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 27:31 | + 1:47 |
3. | Bašová Ema | KOR0850 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 27:38 | + 1:54 |
4. | Lepšová Julie | SRK1152 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 28:49 | + 3:05 |
5. | Brinkmanová Tereza | SHK0950 | C | OK Slavia Hradec Králové | 30:19 | + 4:35 |
6. | Schwengerová Anna | SRK0851 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:51 | + 6:07 |
7. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | C | OK Slavia Hradec Králové | 32:03 | + 6:19 |
8. | Švíglerová Anna | LPU0952 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 32:05 | + 6:21 |
9. | Fenclová Hana | LPU1054 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 34:20 | + 8:36 |
10. | Stryková Johana | LPU1151 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 36:24 | + 10:40 |
11. | Froschová Magdaléna | LPU1052 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 36:47 | + 11:03 |
12. | Stolinová Andrea | DOB0990 | C | KOB Dobruška | 40:44 | + 15:00 |
13. | Růžičková Magda | PHK0951 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:57 | + 23:13 |
14. | Besedová Barborka | PHK1051 | C | OK 99 Hradec Králové | 60:55 | + 35:11 |
Netopilová Simona | VAM0950 | C | OOB Vamberk | DISK | ||
Hančová Karolína | VRL0952 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kynčlová Anna | JIL0852 | C | OK Jilemnice | 18:03 | |
2. | Lepšová Lucie | SRK0951 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 18:13 | + 0:10 |
3. | Čapková Markéta | PHK0850 | C | OK 99 Hradec Králové | 19:12 | + 1:09 |
4. | Jelínková Eva | PHK0953 | C | OK 99 Hradec Králové | 19:24 | + 1:21 |
5. | Hanušová Markéta | VRL0852 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 19:38 | + 1:35 |
6. | Havrdová Selina | SJC0950 | C | Sportcentrum Jičín | 19:39 | + 1:36 |
7. | Málková Michaela | PHK0853 | C | OK 99 Hradec Králové | 20:17 | + 2:14 |
8. | Čivrná Eliška | VRL0851 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 20:27 | + 2:24 |
9. | Lapáčková Anna | SHK0854 | C | OK Slavia Hradec Králové | 23:17 | + 5:14 |
10. | Suchardová Ella | JIL0951 | C | OK Jilemnice | 24:16 | + 6:13 |
11. | Hamáčková Šárka | STH0852 | C | SK Studenec | 24:31 | + 6:28 |
12. | Jakubcová Karolína | SJC1050 | C | Sportcentrum Jičín | 25:42 | + 7:39 |
13. | Jelínková Michaela | CTB0851 | C | SK OB Chotěboř | 30:33 | + 12:30 |
14. | Macková Gita | LPU0961 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 34:37 | + 16:34 |
15. | Voborská Valerie | SJC0852 | C | Sportcentrum Jičín | 68:00 | + 49:57 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haasová Klára | LPU0655 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 23:18 | |
2. | Neumannová Alžběta | PHK0650 | B | OK 99 Hradec Králové | 25:04 | + 1:46 |
3. | Havrdová Sheila | SJC0750 | C | Sportcentrum Jičín | 25:22 | + 2:04 |
4. | Pipková Karolína | LPU0756 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 26:16 | + 2:58 |
5. | Dvořáková Kateřina | LPU0656 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 29:07 | + 5:49 |
6. | Novotná Vendula | PHK0777 | C | OK 99 Hradec Králové | 29:24 | + 6:06 |
7. | Pitrmucová Lucie | JIL0651 | B | OK Jilemnice | 30:07 | + 6:49 |
8. | Malá Anežka | JIL0751 | C | OK Jilemnice | 30:16 | + 6:58 |
9. | Rážová Aneta | PHK0662 | C | OK 99 Hradec Králové | 30:25 | + 7:07 |
10. | Netuková Anežka | SHK0750 | C | OK Slavia Hradec Králové | 30:58 | + 7:40 |
11. | Příkazská Zuzana | PHK0654 | B | OK 99 Hradec Králové | 31:23 | + 8:05 |
12. | Hammová Linda | KOR0650 | B | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 31:44 | + 8:26 |
13. | Podlešáková Monika | PHK0752 | C | OK 99 Hradec Králové | 33:25 | + 10:07 |
14. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:43 | + 10:25 |
15. | Zitková Andrea | LPU0751 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 34:23 | + 11:05 |
16. | Vošahlíková Ema | LPU0663 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 35:39 | + 12:21 |
17. | Rybínová Vendula | KOR0651 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 36:31 | + 13:13 |
18. | Stavrinou Kristýna | SRK0751 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 36:56 | + 13:38 |
19. | Chlupáčová Anežka | ZAM0751 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 37:33 | + 14:15 |
20. | Tichá Alexandra | LPU0757 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 37:52 | + 14:34 |
21. | Košková Martina | SHK0652 | C | OK Slavia Hradec Králové | 39:26 | + 16:08 |
22. | Petrásová Michaela | LPU0680 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 41:38 | + 18:20 |
23. | Čečková Karolína | SHK0650 | C | OK Slavia Hradec Králové | 43:35 | + 20:17 |
24. | Holcová Nikola | LPU0660 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 45:56 | + 22:38 |
25. | Bulušková Barbora | STH0750 | C | SK Studenec | 46:46 | + 23:28 |
26. | Zurynková Ema | PHK0655 | C | OK 99 Hradec Králové | 59:51 | + 36:33 |
27. | Hanlová Kristýna | SRK0752 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 70:05 | + 46:47 |
28. | Hájková Marie | VRL0651 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:53 | + 49:35 |
Horáková Karolína | PHK0750 | C | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Barcalová Iva | CHC0655 | C | K.O.B. Choceň | 34:43 | |
2. | Hamáčková Táňa | STH0754 | C | SK Studenec | 37:09 | + 2:26 |
3. | Krummerová Veronika | CHC0652 | C | K.O.B. Choceň | 38:38 | + 3:55 |
4. | Skořepová Lucie | LPU0657 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 40:36 | + 5:53 |
5. | Molingerová Adéla | SNA0651 | C | TJ START Náchod | 42:11 | + 7:28 |
Dušková Tereza | NPA0751 | C | SK LOB Nová Paka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Randáková Adéla | VRL0452 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 31:15 | |
2. | Morávková Zuzana | SRK0551 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:20 | + 0:05 |
3. | Licková Štěpánka | LTU0452 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 31:36 | + 0:21 |
4. | Čapková Anna | PHK0451 | B | OK 99 Hradec Králové | 32:40 | + 1:25 |
5. | Cejpková Karolína | SRK0552 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 33:56 | + 2:41 |
6. | Hanušová Kateřina | VRL0455 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 34:25 | + 3:10 |
7. | Štefanová Markéta | STH0550 | B | SK Studenec | 34:37 | + 3:22 |
8. | Suková Tereza | VRL0454 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:33 | + 4:18 |
9. | Brožková Tereza | KUO0451 | B | KOB Ústí nad Orlicí | 35:42 | + 4:27 |
10. | Knobová Agáta | VRL0453 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 36:32 | + 5:17 |
11. | Gottsteinová Ema | JIL0451 | B | OK Jilemnice | 36:39 | + 5:24 |
12. | Matěásková Šárka | JIL0551 | B | OK Jilemnice | 37:19 | + 6:04 |
13. | Výchová Veronika | KOR0550 | B | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:42 | + 9:27 |
14. | Hošková Kateřina | LTU0451 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 41:14 | + 9:59 |
15. | Smisitelová Elena | KOR0551 | B | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 42:30 | + 11:15 |
16. | Mrskočová Markéta | LPU0553 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 43:08 | + 11:53 |
17. | Kopecká Anna | JIL0552 | B | OK Jilemnice | 43:15 | + 12:00 |
18. | Kuczerová Tereza | PHK0551 | B | OK 99 Hradec Králové | 46:07 | + 14:52 |
19. | Mikysková Adéla | VAM0550 | B | OOB Vamberk | 46:30 | + 15:15 |
20. | Janovská Vendula | JIL0453 | C | OK Jilemnice | 47:30 | + 16:15 |
21. | Tomášová Anna | SRK0554 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:53 | + 16:38 |
22. | Gurinová Gabriela | SJC0557 | B | Sportcentrum Jičín | 48:32 | + 17:17 |
23. | Adámková Klára | JIL0452 | C | OK Jilemnice | 49:49 | + 18:34 |
24. | Kadaníková Tereza | LPU0552 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:57 | + 19:42 |
25. | Vrábelová Hana | PHK0454 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:35 | + 20:20 |
26. | Moskvová Agáta | ZLH0550 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 52:42 | + 21:27 |
27. | Zurynková Jana | PHK0553 | C | OK 99 Hradec Králové | 53:14 | + 21:59 |
28. | Hylmarová Zuzana | ZAM0553 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 54:43 | + 23:28 |
29. | Holubářová Viktorie | KUO0599 | B | KOB Ústí nad Orlicí | 57:40 | + 26:25 |
30. | Růžičková Eliška | SJC0452 | C | Sportcentrum Jičín | 58:10 | + 26:55 |
31. | Suková Majka | LTU0450 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 59:29 | + 28:14 |
32. | Trlidová Agáta | LPU0554 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 61:27 | + 30:12 |
33. | Cachová Mirka | LPU0555 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:42 | + 30:27 |
34. | Messnerová Lucie | VRL0456 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:06 | + 30:51 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Junková Anna | LTU0453 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:10 | |
2. | Dušková Andrea | NPA0451 | C | SK LOB Nová Paka | 44:16 | + 1:06 |
3. | Zajícová Radomíra | LPU0453 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:38 | + 5:28 |
4. | Šlesingerová Sára | KUO0551 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 50:31 | + 7:21 |
5. | Mudruňková Barbora Nikol | VAM0555 | C | OOB Vamberk | 52:04 | + 8:54 |
6. | Kubíková Magdaléna | LPU0566 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:10 | + 9:00 |
7. | Mitkovová Jindřiška | LTU0550 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:11 | + 10:01 |
8. | Dostálová Barbora | VRL0553 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:22 | + 10:12 |
9. | Hanlová Nikola | SRK0553 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:44 | + 13:34 |
10. | Sychrovská Klára | SNA0551 | C | TJ START Náchod | 59:03 | + 15:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pitrmucová Antonie | JIL0251 | C | OK Jilemnice | 40:01 | |
2. | Pilná Natálie | VRL0351 | A | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:34 | + 0:33 |
3. | Randáková Alžběta | VRL0252 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 46:53 | + 6:52 |
4. | Meierová Bára | BRU0251 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 47:26 | + 7:25 |
5. | Kološová Veronika | LPU0351 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 47:35 | + 7:34 |
6. | Janků Anna | SJC0252 | B | Sportcentrum Jičín | 48:33 | + 8:32 |
7. | Hrnčířová Ivana | STH0351 | B | SK Studenec | 49:06 | + 9:05 |
8. | Machová Viktorie | PHK0252 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:21 | + 9:20 |
9. | Horáková Veronika | PHK0353 | B | OK 99 Hradec Králové | 49:34 | + 9:33 |
10. | Petrásová Hana | LPU0380 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 50:15 | + 10:14 |
11. | Kovářová Jana | LPU0251 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 50:20 | + 10:19 |
12. | Suchá Simona | SHK0351 | B | OK Slavia Hradec Králové | 52:45 | + 12:44 |
13. | Houdová Adéla | JIL0356 | C | OK Jilemnice | 54:15 | + 14:14 |
14. | Stohanzlová Kristýna | LPU0356 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 56:20 | + 16:19 |
15. | Zamouřilová Anežka | PHK0354 | C | OK 99 Hradec Králové | 57:46 | + 17:45 |
16. | Kuříková Zuzana | JIL0353 | C | OK Jilemnice | 66:12 | + 26:11 |
17. | Besedová Katka | PHK0351 | C | OK 99 Hradec Králové | 66:31 | + 26:30 |
18. | Tomášová Adéla | CHC0351 | C | K.O.B. Choceň | 67:50 | + 27:49 |
19. | Adamovská Kateřina | VAM0350 | C | OOB Vamberk | 69:53 | + 29:52 |
20. | Kynčlová Jiřina | JIL0354 | C | OK Jilemnice | 73:03 | + 33:02 |
21. | Šafránková Eliška | KOR0350 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 82:27 | + 42:26 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandasová Adéla | PHK0255 | A | OK 99 Hradec Králové | 38:05 | |
2. | Thýnová Nikola | SHK0051 | A | OK Slavia Hradec Králové | 38:09 | + 0:04 |
3. | Škorpíková Barbora | LPU0060 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 45:35 | + 7:30 |
4. | Kejmarová Jana | STH0152 | A | SK Studenec | 46:43 | + 8:38 |
5. | Kosová Tereza | SRK0151 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:44 | + 9:39 |
6. | Chaloupková Kateřina | CHC0051 | A | K.O.B. Choceň | 48:16 | + 10:11 |
7. | Brožková Lucie | KUO0151 | B | KOB Ústí nad Orlicí | 49:33 | + 11:28 |
8. | Gallová Veronika | STH0053 | C | SK Studenec | 51:35 | + 13:30 |
9. | Shánělová Štěpánka | CHC0152 | B | K.O.B. Choceň | 51:51 | + 13:46 |
10. | Rückerová Šárka | HOR0050 | B | TJ Jiskra Hořice | 52:11 | + 14:06 |
11. | Hrnčířová Magda | STH0051 | B | SK Studenec | 53:35 | + 15:30 |
12. | Filipová Tereza | SRK0050 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 59:34 | + 21:29 |
13. | Hamáčková Eliška | STH0153 | C | SK Studenec | 59:54 | + 21:49 |
14. | Nováková Světlana | NPA0151 | B | SK LOB Nová Paka | 61:22 | + 23:17 |
15. | Brancuská Lenka | LPU0159 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 78:57 | + 40:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Randáková Helena | VRL7452 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 38:51 | 8084 | |
2. | Šmidrkalová Monika | NPA9051 | C | SK LOB Nová Paka | 43:44 | + 4:53 | 7217 |
3. | Hermanová Zuzana | LPU8752 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 44:01 | + 5:10 | 7167 |
4. | Vítková Lucie | PHK8055 | C | OK 99 Hradec Králové | 44:26 | + 5:35 | 7093 |
5. | Fundová Eliška | SHK9351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:09 | + 6:18 | 6966 |
6. | Martanová Lea | VLI0555 | A | Slavia Liberec orienteering | 46:08 | + 7:17 | 6791 |
7. | Mervartová Kristýna | SHK9150 | C | OK Slavia Hradec Králové | 46:28 | + 7:37 | 6732 |
8. | Kopáčková Iva | CHT8851 | C | OOB SK Chrast | 49:38 | + 10:47 | 6170 |
9. | Hojná Silvie | SCP7950 | C | OK Sparta Praha | 49:41 | + 10:50 | 6161 |
10. | Horová Pavla | LPU9457 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 51:38 | + 12:47 | 5815 |
11. | Novotná Tereza | PHK9255 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:52 | + 13:01 | 5774 |
12. | Procházková Monika | LPU9153 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:29 | + 13:38 | 5664 |
13. | Jelínková Zora | PGP8851 | C | SK Praga | 52:55 | + 14:04 | 5587 |
14. | Žaloudková Klára | LPU9461 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 53:00 | + 14:09 | 5573 |
15. | Martanová Elin | VLI0252 | A | Slavia Liberec orienteering | 54:15 | + 15:24 | 5351 |
16. | Kopecká Eliška | ASU9299 | C | Magnus Orienteering | 54:21 | + 15:30 | 5333 |
17. | Bialožytová Tereza | PGP9055 | C | SK Praga | 54:52 | + 16:01 | 5241 |
18. | Sedláčková Linda | ROZ0050 | B | OK Roztoky | 57:40 | + 18:49 | 4744 |
19. | Vrbatová Petra | HOS8551 | C | TJ Tatran Hostinné | 57:48 | + 18:57 | 4721 |
20. | Záveská Anna | DOB8851 | C | KOB Dobruška | 57:53 | + 19:02 | 4706 |
21. | Skalická Karolína | ZAM9652 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 58:29 | + 19:38 | 4599 |
22. | Zurynková Jana | EKP7053 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 59:59 | + 21:08 | 4333 |
23. | Hančová Marie | SNA8255 | C | TJ START Náchod | 60:21 | + 21:30 | 4268 |
24. | Sedláčková Petra | ROZ7050 | C | OK Roztoky | 61:37 | + 22:46 | 4043 |
25. | Studničná Lenka | 7QX8650 | C | Neregistrovaní - Studničná | 62:40 | + 23:49 | |
26. | Metelková Taťána | PHK7250 | C | OK 99 Hradec Králové | 62:43 | + 23:52 | 3848 |
27. | Boková Ivana | KUO9951 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 64:29 | + 25:38 | 3535 |
27. | Langrová Anna | SHK9753 | C | OK Slavia Hradec Králové | 64:29 | + 25:38 | 3535 |
29. | Zurynková Michaela | EKP9850 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 65:15 | + 26:24 | 3399 |
30. | Barnetová Veronika | LPU9952 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 68:56 | + 30:05 | 2745 |
31. | Berglová Lucie | TJP8250 | C | TJ Sokol Troja | 74:53 | + 36:02 | 1689 |
Oľhavová Hana | ASU9199 | C | Magnus Orienteering | DISK | 0 | ||
Martincová Kristýna | CHT8551 | C | OOB SK Chrast | DISK | 0 | ||
Smutná Pavla | VAM8651 | C | OOB Vamberk | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klimplová Zuzana | LPU8151 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:32 | 3152 | |
2. | Kmentová Lenka | ZAM8552 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 53:20 | + 2:48 | 2990 |
3. | Horká Marie | ALB9050 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 53:33 | + 3:01 | 2977 |
4. | Koutná Hana | PHK9651 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:34 | + 5:02 | 2860 |
5. | Sokolová Tereza | BRM8451 | C | Sokol Burdych | 57:34 | + 7:02 | 2744 |
6. | Říhová Kateřina | PHK8052 | C | OK 99 Hradec Králové | 59:42 | + 9:10 | 2621 |
7. | Andělová Ivana | LTU8550 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:41 | + 11:09 | 2506 |
8. | Müllerová Petra | BZP9050 | C | Báječné ženy v orientačním běhu | 67:50 | + 17:18 | 2150 |
9. | Krunčíková Kateřina | SRK8751 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 76:01 | + 25:29 | 1676 |
10. | Marková Michaela | KUO8551 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 76:34 | + 26:02 | |
11. | Bendáková Eliška | LTU9250 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 79:28 | + 28:56 | 1476 |
12. | Sojková Petra | ALB8950 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 93:12 | + 42:40 | 680 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stolinová Lenka | DOB8158 | C | KOB Dobruška | 43:18 | |
2. | Křivdová Lenka | CHC7251 | C | K.O.B. Choceň | 43:29 | + 0:11 |
3. | Novotná Petra | PHK6651 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:48 | + 0:30 |
4. | Čečková Martina | SHK7753 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:27 | + 2:09 |
5. | Malá Věra | JIL7752 | C | OK Jilemnice | 46:20 | + 3:02 |
6. | Kovářová Anna | CET7552 | C | TJ Loko Česká Třebová | 46:42 | + 3:24 |
7. | Štěpánová Dita | DOB7956 | C | KOB Dobruška | 47:41 | + 4:23 |
8. | Podlipná Veronika | SJC8152 | C | Sportcentrum Jičín | 48:09 | + 4:51 |
9. | Haasová Renata | LPU7960 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:11 | + 4:53 |
10. | Novotná Martina | PHK8255 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:42 | + 5:24 |
11. | Karlová Kateřina | JIL7553 | C | OK Jilemnice | 48:43 | + 5:25 |
12. | Samková Renáta | PHK7456 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:56 | + 6:38 |
13. | Vandasová Markéta | VAM7250 | C | OOB Vamberk | 50:07 | + 6:49 |
14. | Suchá Eva | SHK7851 | C | OK Slavia Hradec Králové | 50:15 | + 6:57 |
15. | Kubečková Zdena | PHK7551 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:26 | + 8:08 |
16. | Vlastníková Lucie | JIL7554 | C | OK Jilemnice | 55:05 | + 11:47 |
17. | Šklíbová Jana | SRK7651 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 55:28 | + 12:10 |
18. | Sršňová Kateřina | VAM8150 | C | OOB Vamberk | 55:46 | + 12:28 |
19. | Komárková Lucie | LTU7852 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:37 | + 18:19 |
20. | Zemánková Eva | SRK7452 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 63:27 | + 20:09 |
21. | Čapková Petra | PHK7850 | C | OK 99 Hradec Králové | 67:39 | + 24:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šafářová Ivana | CET8051 | C | TJ Loko Česká Třebová | 39:33 | |
2. | Loukotová Andrea | HOR7350 | C | TJ Jiskra Hořice | 42:52 | + 3:19 |
3. | Hájková Ludmila | CET7554 | C | TJ Loko Česká Třebová | 43:24 | + 3:51 |
4. | Hladká Petra | KOR7950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 43:25 | + 3:52 |
5. | Brožková Květa | KUO7451 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 44:46 | + 5:13 |
6. | Šaldová Jana | JIL7555 | C | OK Jilemnice | 47:22 | + 7:49 |
7. | Dvořáková Zuzana | LPU7559 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:25 | + 7:52 |
8. | Rybínová Iva | KOR7551 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 48:03 | + 8:30 |
9. | Málková Šárka | 8FX8350 | C | TJ Kobylisy | 48:52 | + 9:19 |
10. | Junková Petra | STH7451 | C | SK Studenec | 48:57 | + 9:24 |
11. | Zurynková Iva | PHK7650 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:03 | + 9:30 |
12. | Tichá Kateřina | KOR7550 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 49:38 | + 10:05 |
13. | Licková Dana | LTU7350 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:51 | + 10:18 |
14. | Chaloupková Lenka | CHC6951 | C | K.O.B. Choceň | 49:59 | + 10:26 |
15. | Petrásová Simona | LPU7556 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:23 | + 10:50 |
16. | Krejsová Martina | CHT8152 | C | OOB SK Chrast | 50:44 | + 11:11 |
17. | Mádlová Denisa | BRU7550 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 51:44 | + 12:11 |
18. | Moskvová Jitka | ZLH7551 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 53:26 | + 13:53 |
19. | Hančová Alice | VRL7052 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:44 | + 14:11 |
20. | Příkazská Petra | 74C7600 | C | NER | 54:15 | + 14:42 |
21. | Sedláčková Petra | KOR7451 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 55:07 | + 15:34 |
22. | Kašparová Eva | TYN7452 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 55:41 | + 16:08 |
23. | Langrová Lenka | KOR7450 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 55:44 | + 16:11 |
24. | Valachová Jana | LPU6654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:52 | + 16:19 |
25. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:53 | + 16:20 |
26. | Mudruňková Romana | VAM7752 | C | OOB Vamberk | 56:37 | + 17:04 |
27. | Kotenová Klára | RIC7252 | C | OB Říčany | 57:12 | + 17:39 |
28. | Ježková Romana | JIL7552 | C | OK Jilemnice | 57:20 | + 17:47 |
29. | Hájková Eva | VRL7454 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:49 | + 18:16 |
30. | Janků Radka | SJC7353 | C | Sportcentrum Jičín | 58:24 | + 18:51 |
31. | Podlešáková Markéta | PHK7851 | C | OK 99 Hradec Králové | 60:01 | + 20:28 |
32. | Hanušová Monika | VRL7654 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:04 | + 20:31 |
33. | Hrnčířová Lenka | STH7251 | C | SK Studenec | 60:20 | + 20:47 |
34. | Mikysková Ilona | VAM7550 | C | OOB Vamberk | 61:25 | + 21:52 |
35. | Koutná Alena | PHK7052 | C | OK 99 Hradec Králové | 61:26 | + 21:53 |
36. | Vodičková Lenka | LPU7357 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:44 | + 22:11 |
37. | Kašparová Eva | LPU7854 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:01 | + 23:28 |
38. | Jansová Romana | BRU7650 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 64:15 | + 24:42 |
39. | Šedivá Petra | NPA7751 | C | SK LOB Nová Paka | 64:24 | + 24:51 |
40. | Černá Petra | ALB7450 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 67:28 | + 27:55 |
40. | Müllerová Marie | KOR7650 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 67:28 | + 27:55 |
42. | Smisitelová Markéta | KOR7452 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 74:31 | + 34:58 |
43. | Sadílková Michaela | LTU | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 77:53 | + 38:20 |
44. | Krunčíková Iva | SHK7751 | C | OK Slavia Hradec Králové | 80:07 | + 40:34 |
45. | Cichrová Iveta | TAP7752 | C | KOB Tretra Praha | 87:17 | + 47:44 |
46. | Jelínková Hana | CTB8152 | C | SK OB Chotěboř | 104:35 | + 65:02 |
Junková Kateřina | STH7351 | C | SK Studenec | DISK | ||
Matěásková Eva | JIL7651 | C | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Růžičková Kamila | PHK7153 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:14 | |
2. | Kosová Michaela | SRK6752 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:25 | + 0:11 |
3. | Klapalová Jana | VAM6451 | C | OOB Vamberk | 42:56 | + 0:42 |
4. | Rykalová Jitka | VAM7251 | C | OOB Vamberk | 43:25 | + 1:11 |
5. | Myslivcová Lenka | SHK7051 | C | OK Slavia Hradec Králové | 44:36 | + 2:22 |
6. | Šišmová Hana | TYN6850 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 45:21 | + 3:07 |
7. | Kavalírová Kateřina | PHK6756 | C | OK 99 Hradec Králové | 47:25 | + 5:11 |
8. | Zalabová Martina | SJC6657 | C | Sportcentrum Jičín | 48:58 | + 6:44 |
9. | Novotná Ivana | PHK6354 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:37 | + 7:23 |
10. | Azebová Martina | PHK6757 | C | OK 99 Hradec Králové | 50:42 | + 8:28 |
11. | Müllerová Zorka | BZP6750 | C | Báječné ženy v orientačním běhu | 50:57 | + 8:43 |
12. | Bendáková Jitka | LTU6951 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:08 | + 8:54 |
13. | Mutinská Zdeňka | KUO6499 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 52:11 | + 9:57 |
14. | Hindráková Martina | LTU6451 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:28 | + 11:14 |
15. | Rusinová Alena | BRU7152 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 59:52 | + 17:38 |
16. | Lazáková Šárka | LTU6952 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:23 | + 19:09 |
17. | Chmelařová Marie | SHK6352 | C | OK Slavia Hradec Králové | 63:48 | + 21:34 |
18. | Hlaváčková Renata | PHK7060 | C | OK 99 Hradec Králové | 68:32 | + 26:18 |
Čermáková Šárka | 5XC6950 | C | SK Nepoměřice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kavalírová Zuzana | PHK6950 | C | OK 99 Hradec Králové | 38:23 | |
2. | Thýnová Ivana | SHK6651 | C | OK Slavia Hradec Králové | 42:45 | + 4:22 |
3. | Kábrtová Iva | PEN6350 | C | OK RECO Sport | 44:39 | + 6:16 |
4. | Machová Iveta | NPA6851 | C | SK LOB Nová Paka | 45:13 | + 6:50 |
5. | Netuková Hana | SHK7052 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:30 | + 7:07 |
6. | Semrádová Jitka | CHC6651 | C | K.O.B. Choceň | 45:36 | + 7:13 |
7. | Divecká Růžena | SHK6753 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:38 | + 7:15 |
8. | Fundová Hana | SHK6752 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:54 | + 7:31 |
9. | Kulová Jana | VAM6550 | C | OOB Vamberk | 46:25 | + 8:02 |
10. | Filipová Ivana | SRK7373 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:00 | + 8:37 |
11. | Egrtová Jitka | SHK6354 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:43 | + 9:20 |
12. | Veverková Yveta | VAM6452 | C | OOB Vamberk | 48:14 | + 9:51 |
13. | Hančová Hana | VRL5652 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 48:35 | + 10:12 |
14. | Maňáková Silvie | PHK7151 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:46 | + 10:23 |
15. | Dohnálková Jana | SHK7252 | C | OK Slavia Hradec Králové | 50:04 | + 11:41 |
16. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | C | OK Jilemnice | 50:39 | + 12:16 |
17. | Tomášová Petra | CHC7351 | C | K.O.B. Choceň | 51:05 | + 12:42 |
18. | Pannyová Pavla | LTU6550 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:11 | + 14:48 |
19. | Raková Miroslava | SHK7250 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:52 | + 15:29 |
20. | Justová Jana | PHK6153 | C | OK 99 Hradec Králové | 54:38 | + 16:15 |
21. | Kolářová Andrea | BRU7151 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 57:32 | + 19:09 |
22. | Lockerová Milena | SRK7251 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:09 | + 23:46 |
23. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | C | TJ START Náchod | 70:39 | + 32:16 |
24. | Málková Věra | 8FX6550 | C | TJ Kobylisy | 70:47 | + 32:24 |
25. | Záveská Anna | CET6450 | C | TJ Loko Česká Třebová | 72:35 | + 34:12 |
Langrová Monika | SHK7251 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Víchová Ladislava | LPU5851 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:51 | |
2. | Hepnerová Dagmar | SHK5451 | C | OK Slavia Hradec Králové | 37:37 | + 3:46 |
3. | Baštová Alena | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 37:49 | + 3:58 |
4. | Běhounová Jiřina | PHK5651 | C | OK 99 Hradec Králové | 37:51 | + 4:00 |
5. | Lehárová Iva | LPU6152 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 39:30 | + 5:39 |
6. | Fejlková Alice | SHK5351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 40:00 | + 6:09 |
7. | Jiranová Alena | PHK5351 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:37 | + 6:46 |
8. | Nýdrlová Eva | VRL5451 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:55 | + 7:04 |
9. | Mádlová Iva | SHK6351 | C | OK Slavia Hradec Králové | 40:59 | + 7:08 |
10. | Kynčlová Miroslava | JIL5851 | C | OK Jilemnice | 41:18 | + 7:27 |
11. | Hušková Eva | NPA5754 | C | SK LOB Nová Paka | 41:21 | + 7:30 |
12. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | C | OK Jilemnice | 42:24 | + 8:33 |
13. | Novotná Jiřina | LPU5654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 45:54 | + 12:03 |
14. | Zvěřinová Darina | SNA5952 | C | TJ START Náchod | 45:55 | + 12:04 |
15. | Bláhová Luba | SHK5852 | C | OK Slavia Hradec Králové | 46:46 | + 12:55 |
16. | Tichá Jiřina | DOB6050 | C | KOB Dobruška | 50:16 | + 16:25 |
17. | Kalibánová Jiřina | NPA5351 | C | SK LOB Nová Paka | 52:37 | + 18:46 |
18. | Jelínková Radana | PGP5851 | C | SK Praga | 53:16 | + 19:25 |
19. | Šabatková Zdena | SHK5652 | C | OK Slavia Hradec Králové | 55:06 | + 21:15 |
20. | Gazdačková Jana | SHK5851 | C | OK Slavia Hradec Králové | 55:50 | + 21:59 |
21. | Peremská Dana | SRK6351 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:12 | + 28:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hanušová Jitka | LTU6352 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 34:33 | |
2. | Klimplová Alena | LPU5551 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:08 | + 14:35 |
3. | Dusílková Marie | SRK5752 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 49:12 | + 14:39 |
4. | Mikysková Hana | SNA5651 | C | TJ START Náchod | 51:17 | + 16:44 |
5. | Nováková Jana | NPA5552 | C | SK LOB Nová Paka | 51:26 | + 16:53 |
6. | Filipová Dagmar | SHK5651 | C | OK Slavia Hradec Králové | 59:03 | + 24:30 |
Nováková Miloslava | ZAM6051 | C | OB TJ Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubíková Květa | LPU4752 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:15 | |
2. | Kutáčková Stanislava | LTU4751 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:52 | + 2:37 |
3. | Martincová Helena | ZAM5051 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 50:28 | + 3:13 |
4. | Kellnerová Stanislava | LPU4950 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 57:00 | + 9:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jakubský David | SHK0905 | C | OK Slavia Hradec Králové | 22:49 | |
2. | Jirout Vilém | SNA1001 | C | TJ START Náchod | 23:42 | + 0:53 |
3. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | C | K.O.B. Choceň | 23:59 | + 1:10 |
4. | Junek Šimon | STH1001 | C | SK Studenec | 24:01 | + 1:12 |
5. | Čihák Jakub | HOR | C | TJ Jiskra Hořice | 24:22 | + 1:33 |
6. | Lučan Matěj | LPU0903 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 27:18 | + 4:29 |
7. | Sychrovský Lukáš | SNA0902 | C | TJ START Náchod | 28:53 | + 6:04 |
8. | Čečka Vojtěch | SHK0804 | C | OK Slavia Hradec Králové | 29:03 | + 6:14 |
9. | Suk Marek | LTU0900 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 31:49 | + 9:00 |
10. | Machač Václav | LPU1149 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:51 | + 9:02 |
11. | Prox Jan | 2HC1000 | C | NNN Px | 34:32 | + 11:43 |
12. | Kobík Kryštof | LTU0901 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 36:20 | + 13:31 |
13. | Juška Vojtěch | LPU1003 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 40:30 | + 17:41 |
14. | Cichra Patrik | TAP0903 | C | KOB Tretra Praha | 47:41 | + 24:52 |
15. | Cach Jan | LPU0805 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:14 | + 26:25 |
16. | Toužil Lukáš | SHK1000 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:02 | + 30:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jelínek František | PHK0900 | C | OK 99 Hradec Králové | 16:03 | |
2. | Junek Matouš | STH0801 | C | SK Studenec | 16:06 | + 0:03 |
3. | Frosch Vítek | LPU0801 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 18:01 | + 1:58 |
4. | Čečka Matěj | SHK0901 | C | OK Slavia Hradec Králové | 18:28 | + 2:25 |
5. | Moskva Vojtěch | ZAM0802 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 18:39 | + 2:36 |
6. | Šedivý Josef | NPA0802 | C | SK LOB Nová Paka | 19:35 | + 3:32 |
7. | Hladký Radovan | KOR0900 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 19:36 | + 3:33 |
8. | Pešek Ondřej | SJC0802 | C | Sportcentrum Jičín | 20:16 | + 4:13 |
9. | Maloch David | LPU0905 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 21:18 | + 5:15 |
10. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 21:34 | + 5:31 |
11. | Karásek Šimon | SJC0804 | C | Sportcentrum Jičín | 22:03 | + 6:00 |
12. | Rémiš Šimon | SHK0801 | C | OK Slavia Hradec Králové | 22:49 | + 6:46 |
13. | Šípek Daniel | LPU0806 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 23:19 | + 7:16 |
14. | Doucha Tomáš | SNA0801 | C | TJ START Náchod | 24:08 | + 8:05 |
15. | Novotný Vít | PHK0901 | C | OK 99 Hradec Králové | 24:35 | + 8:32 |
16. | Rémiš Štěpán | SHK0802 | C | OK Slavia Hradec Králové | 25:12 | + 9:09 |
17. | Kadaně Matěj | LPU1001 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 25:19 | + 9:16 |
18. | Šafář Jakub | CET1103 | C | TJ Loko Česká Třebová | 26:26 | + 10:23 |
19. | Goláň Antonín | LPU0804 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 28:01 | + 11:58 |
20. | Kadaník Petr | LPU0802 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:18 | + 15:15 |
21. | Pleva Stanislav | SJC0805 | C | Sportcentrum Jičín | 32:37 | + 16:34 |
22. | Šeps Miroslav | SRK0801 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 36:17 | + 20:14 |
23. | Vanický Viktor | KOR0803 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 44:11 | + 28:08 |
24. | Držka Filip | LPU0901 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 45:40 | + 29:37 |
25. | Langr Matyáš | KOR0800 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 48:34 | + 32:31 |
Goláň František | LPU0803 | C | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | ||
Baláž Viktor | SHK0803 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
MS | Korecký Tomáš | LPU0707 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 24:40 | + 8:37 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Metelka Tomáš | PHK0801 | C | OK 99 Hradec Králové | 25:38 | |
2. | Třešňák Matěj | JIL0701 | C | OK Jilemnice | 28:34 | + 2:56 |
3. | Hájek Dominik | CET0601 | B | TJ Loko Česká Třebová | 31:17 | + 5:39 |
4. | Vaníček Jan | SJC0705 | C | Sportcentrum Jičín | 31:30 | + 5:52 |
5. | Čihák Jan | HOR0601 | B | TJ Jiskra Hořice | 31:46 | + 6:08 |
6. | Hanák Matěj | LTU0701 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 33:59 | + 8:21 |
7. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 34:25 | + 8:47 |
8. | Sedláček Patrik | ROZ0800 | B | OK Roztoky | 35:35 | + 9:57 |
9. | Hanuš Filip | VRL0604 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:50 | + 10:12 |
10. | Kopecký Matyáš | SJC0702 | C | Sportcentrum Jičín | 36:08 | + 10:30 |
11. | Flos Tomáš | LPU0633 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 38:11 | + 12:33 |
12. | Husák Ondřej | SLA0600 | B | SKOB Slaný | 38:50 | + 13:12 |
13. | Jelínek Jaromír | CTB0603 | C | SK OB Chotěboř | 40:30 | + 14:52 |
14. | Krejčí Martin | KOR0600 | B | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:31 | + 14:53 |
15. | Horáček Dominik | STH0600 | C | SK Studenec | 41:26 | + 15:48 |
16. | Bělohlávek Michal | PHK0604 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:06 | + 16:28 |
17. | Stach Ondřej | JIL0602 | C | OK Jilemnice | 42:16 | + 16:38 |
18. | Šimerda Václav | SRK0605 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:37 | + 16:59 |
19. | Lounek Vít | KOR0601 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 42:40 | + 17:02 |
20. | Vrábel Štěpán | PHK0705 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:18 | + 17:40 |
21. | Kujal Josef | PHK0703 | C | OK 99 Hradec Králové | 43:28 | + 17:50 |
22. | Dlabola Jakub | SJC0602 | C | Sportcentrum Jičín | 44:05 | + 18:27 |
23. | Matěásko Marek | JIL0702 | C | OK Jilemnice | 46:50 | + 21:12 |
24. | Kurka Antonín | SHK0700 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:14 | + 21:36 |
25. | Fajfr Marek | ZAM0602 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 47:24 | + 21:46 |
26. | Horák Filip | PHK0701 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:34 | + 22:56 |
27. | Schejbal Matyáš | LPU0710 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:49 | + 30:11 |
28. | Kadaně Marek | LPU0703 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 57:39 | + 32:01 |
29. | Hlaváček Pavel | PHK0601 | C | OK 99 Hradec Králové | 58:34 | + 32:56 |
30. | Schejbal Filip | LPU0711 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:44 | + 34:06 |
31. | Kutáček Ondřej | LTU0700 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 60:28 | + 34:50 |
32. | Ježek Martin | LPU0701 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 63:08 | + 37:30 |
MS | Novotný Kamil | SJC0600 | C | Sportcentrum Jičín | 37:07 | + 11:29 |
MS | Lukeš Josef | 1EC000 | C | Outdoor PRG | 102:44 | + 77:06 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Buďárek Šimon | STH0703 | C | SK Studenec | 35:28 | |
2. | Hladký Matěj | KOR0700 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 35:54 | + 0:26 |
3. | Štangler Jiří | CHC0602 | C | K.O.B. Choceň | 48:50 | + 13:22 |
4. | Nedoma Edgar | PDY0703 | C | Běhej Poděbrady | 144:52 | + 109:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haas Filip | LPU0401 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 27:34 | |
2. | Neumann Matěj | PHK0400 | B | OK 99 Hradec Králové | 28:25 | + 0:51 |
3. | Choutka Matěj | NPA0402 | B | SK LOB Nová Paka | 29:04 | + 1:30 |
4. | Novák Stanislav | NPA0404 | B | SK LOB Nová Paka | 29:23 | + 1:49 |
5. | Šeps Daniel | SRK0504 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:15 | + 3:41 |
6. | Růžička Jan | SJC0406 | C | Sportcentrum Jičín | 32:59 | + 5:25 |
7. | Fajfer Filip | NPA0401 | B | SK LOB Nová Paka | 33:34 | + 6:00 |
8. | Typlt Tomáš | NPA0406 | B | SK LOB Nová Paka | 35:00 | + 7:26 |
9. | Šedivka Pavel | LTU0401 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:08 | + 7:34 |
10. | Rak Tomáš | SHK0400 | C | OK Slavia Hradec Králové | 37:10 | + 9:36 |
11. | Kodytek Adam | SHK0402 | B | OK Slavia Hradec Králové | 37:50 | + 10:16 |
12. | Stavrinou David | SRK0506 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:12 | + 10:38 |
13. | Čivrný Jan | VRL0501 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 38:15 | + 10:41 |
14. | Stohanzl Patrik | LPU0510 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 38:35 | + 11:01 |
15. | Vitvar Radim | SJC0404 | C | Sportcentrum Jičín | 38:52 | + 11:18 |
16. | Meier Jakub | BRU0501 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 39:46 | + 12:12 |
17. | Čermák Martin | PHK0502 | B | OK 99 Hradec Králové | 39:50 | + 12:16 |
18. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 40:00 | + 12:26 |
19. | Pompach Lukáš | PHK0500 | B | OK 99 Hradec Králové | 40:20 | + 12:46 |
20. | Málek David | PHK0504 | B | OK 99 Hradec Králové | 40:31 | + 12:57 |
21. | Morávek Martin | SRK0503 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 40:36 | + 13:02 |
22. | Jakubský Adam | SHK0406 | C | OK Slavia Hradec Králové | 40:54 | + 13:20 |
23. | Janků Štěpán | SJC0501 | B | Sportcentrum Jičín | 41:17 | + 13:43 |
24. | Schneidewind Richard | HOR0404 | C | TJ Jiskra Hořice | 41:35 | + 14:01 |
25. | Kurka Jaroslav | SHK0501 | B | OK Slavia Hradec Králové | 41:49 | + 14:15 |
26. | Langr Jakub | KOR0401 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 43:26 | + 15:52 |
27. | Sucharda Tomáš | JIL0502 | C | OK Jilemnice | 44:01 | + 16:27 |
28. | Doucha Martin | SNA0501 | B | TJ START Náchod | 44:24 | + 16:50 |
29. | Tesař Zdeněk | SJC0401 | C | Sportcentrum Jičín | 44:52 | + 17:18 |
30. | Šípek Ondřej | LPU0505 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 45:25 | + 17:51 |
31. | Kolátor Vojtěch | HOR0402 | B | TJ Jiskra Hořice | 47:05 | + 19:31 |
32. | Sádovský Jáchym | LPU0508 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:59 | + 22:25 |
33. | Kunt Stanislav | ZAM0401 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 52:06 | + 24:32 |
34. | Halač Viktor | 1EC0500 | C | Outdoor PRG | 53:04 | + 25:30 |
35. | Sedláček David | KOR0502 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 56:07 | + 28:33 |
36. | Dvořáček Filip | LPU0420 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 56:39 | + 29:05 |
37. | Lazák Jan | LTU0500 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 57:24 | + 29:50 |
38. | Valenta Ondřej | JIL0401 | C | OK Jilemnice | 58:52 | + 31:18 |
39. | Mádle Kryštof | BRU0400 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 75:28 | + 47:54 |
Mühlbach Ivo | STH0401 | C | SK Studenec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Molinger Matěj | SNA0401 | C | TJ START Náchod | 40:11 | |
2. | Kovář Radim | CET0501 | C | TJ Loko Česká Třebová | 48:10 | + 7:59 |
3. | Novák Jakub | HOR0407 | C | TJ Jiskra Hořice | 50:07 | + 9:56 |
4. | Baše Ondřej | KOR0503 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 50:17 | + 10:06 |
5. | Marhold Stanislav | CHC0402 | C | K.O.B. Choceň | 52:32 | + 12:21 |
6. | Potůček Oto | LTU0501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:50 | + 21:39 |
7. | Lacina Marek | LPU0511 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 73:43 | + 33:32 |
8. | Kadrman Jakub | CET0502 | C | TJ Loko Česká Třebová | 78:37 | + 38:26 |
9. | Lorenc Matyáš | CHC0404 | C | K.O.B. Choceň | 80:10 | + 39:59 |
10. | Ježek Vojtěch | LPU0408 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 85:14 | + 45:03 |
11. | Hájek Matěj | VRL0402 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 88:07 | + 47:56 |
Hylmar Zdeněk | ZAM0504 | C | OB TJ Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vlastník Matouš | JIL0201 | B | OK Jilemnice | 39:57 | |
2. | Mrskoč Marek | LPU0205 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 40:46 | + 0:49 |
3. | Sedláček Jaroslav | DKP0309 | B | Oddíl OB Kotlářka | 41:48 | + 1:51 |
4. | Procinger Jakub | VRL0305 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:44 | + 3:47 |
5. | Zemánek Mikuláš | SRK0201 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:46 | + 3:49 |
6. | Novák Adam | LPU0320 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 44:27 | + 4:30 |
7. | Tichý Lubomír | SHK0303 | B | OK Slavia Hradec Králové | 45:08 | + 5:11 |
8. | Fejfar Lukáš | LPU0310 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 46:19 | + 6:22 |
9. | Malý Evžen | JIL0301 | C | OK Jilemnice | 47:43 | + 7:46 |
10. | Moravec Jan | ZAM0205 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 48:26 | + 8:29 |
11. | Šabata Radek | SRK0202 | B | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:52 | + 8:55 |
12. | Bárta Šimon | PHK0202 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:13 | + 9:16 |
13. | Kroutil Jan | KUO0202 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 49:40 | + 9:43 |
14. | Šimek Jakub | CHC0303 | C | K.O.B. Choceň | 50:46 | + 10:49 |
15. | Tichý Ondřej | KOR0200 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:30 | + 14:33 |
16. | Šitina Tomáš | LTU0300 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 57:01 | + 17:04 |
17. | Zamastil Michal | LTU0203 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 59:22 | + 19:25 |
18. | Kaška Jan | ZAM0301 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 63:10 | + 23:13 |
19. | Vaňura Vít | HOR0203 | C | TJ Jiskra Hořice | 65:44 | + 25:47 |
20. | Krsek Šimon | ZAM0204 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 70:58 | + 31:01 |
21. | Jošt Jakub | LPU0213 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 71:44 | + 31:47 |
22. | Poláček Radim | PHK0201 | C | OK 99 Hradec Králové | 72:12 | + 32:15 |
23. | Hladký Filip | KOR0300 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 74:40 | + 34:43 |
24. | Juška Jiří | LPU0304 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 75:52 | + 35:55 |
25. | Balcar Jiří | SNA0301 | C | TJ START Náchod | 87:10 | + 47:13 |
26. | Müller Matěj | KOR0302 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 111:50 | + 71:53 |
Pávek Ondřej | KUO0301 | C | KOB Ústí nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mühlbach Aleš | STH0104 | B | SK Studenec | 36:03 | |
2. | Zalaba Tomáš | SJC0101 | A | Sportcentrum Jičín | 37:05 | + 1:02 |
3. | Karásek Matěj | SJC0001 | B | Sportcentrum Jičín | 38:18 | + 2:15 |
4. | Dostál Jakub | VRL0104 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:34 | + 4:31 |
5. | Koditek Jonáš | KUO0101 | B | KOB Ústí nad Orlicí | 41:43 | + 5:40 |
6. | Jansa Radek | BRU0002 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 42:06 | + 6:03 |
7. | Kynčl Vojtěch | JIL0101 | C | OK Jilemnice | 42:57 | + 6:54 |
8. | Langr Jan | SHK0101 | B | OK Slavia Hradec Králové | 43:34 | + 7:31 |
9. | Procinger Jan | VRL0102 | B | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 45:30 | + 9:27 |
10. | Urban Michal | KUO0001 | B | KOB Ústí nad Orlicí | 54:38 | + 18:35 |
11. | Semiginovský Šimon | SJC0005 | C | Sportcentrum Jičín | 59:26 | + 23:23 |
12. | Krampera Tomáš | VRL0103 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:29 | + 29:26 |
Kovář Lukáš | CET0102 | C | TJ Loko Česká Třebová | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandas Daniel | PHK9805 | E | OK 99 Hradec Králové | 37:25 | 8846 | |
2. | Flašar Jan | PGP8610 | R | SK Praga | 39:35 | + 2:10 | 8373 |
3. | Vítek Petr | PHK7601 | C | OK 99 Hradec Králové | 39:57 | + 2:32 | 8293 |
4. | Losman Petr | PHK7901 | C | OK 99 Hradec Králové | 40:02 | + 2:37 | 8275 |
5. | Makovský Jakub | TAP8511 | C | KOB Tretra Praha | 40:15 | + 2:50 | 8228 |
6. | Ondráček Radim | EKP7414 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 40:37 | + 3:12 | 8148 |
7. | Kamenický Jeroným | OSN9549 | C | SK Orientační sporty Nové Město na Moravě | 41:55 | + 4:30 | 7864 |
8. | Grundman Vojtěch | CHC8801 | C | K.O.B. Choceň | 42:12 | + 4:47 | 7802 |
9. | Šabatka Zdeněk | PHK8900 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:24 | + 4:59 | 7759 |
10. | Bendák Jan | PHK9800 | R | OK 99 Hradec Králové | 42:25 | + 5:00 | 7755 |
11. | Zelenka Tomáš | PHK9001 | C | OK 99 Hradec Králové | 42:49 | + 5:24 | 7668 |
12. | Švadlena Pavel | CHC7502 | C | K.O.B. Choceň | 44:30 | + 7:05 | 7301 |
13. | Křivda Martin | CHC9501 | C | K.O.B. Choceň | 44:49 | + 7:24 | 7232 |
14. | Zikmund Zdeněk | NPA6705 | C | SK LOB Nová Paka | 45:02 | + 7:37 | 7184 |
15. | Drobník Michal | SJC8709 | C | Sportcentrum Jičín | 45:22 | + 7:57 | 7112 |
16. | Moskva Roman | ZLH7501 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 46:20 | + 8:55 | 6901 |
17. | Kopáček Jan | CHT8510 | C | OOB SK Chrast | 46:33 | + 9:08 | 6854 |
18. | Weiner Jakub | SHK7911 | C | OK Slavia Hradec Králové | 46:35 | + 9:10 | 6846 |
19. | Hovorka Jan | LPU7907 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:18 | + 9:53 | 6690 |
20. | Držka Štěpán | LPU7604 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 47:20 | + 9:55 | 6683 |
21. | Hrouda Matěj | JIL9804 | A | OK Jilemnice | 47:36 | + 10:11 | 6624 |
22. | Vlášek Jakub | TAP9702 | C | KOB Tretra Praha | 48:01 | + 10:36 | 6534 |
23. | Justa Pavel | PHK8701 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:17 | + 10:52 | 6475 |
24. | Locker Tomáš | SRK9802 | A | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:35 | + 11:10 | 6410 |
25. | Krejsa Martin | CHT9001 | C | OOB SK Chrast | 48:38 | + 11:13 | 6399 |
26. | Vítek Tomáš | PHK7702 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:41 | + 11:16 | 6388 |
27. | Šabata Milan | SRK9904 | A | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 49:19 | + 11:54 | 6250 |
28. | Dusílek Adam | SRK8902 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 49:49 | + 12:24 | 6141 |
29. | Krejsa Jan | CHT8701 | C | OOB SK Chrast | 50:39 | + 13:14 | 5959 |
30. | Ježek Jakub | JIL0104 | A | OK Jilemnice | 51:13 | + 13:48 | 5836 |
31. | Oľhava Rastislav | ASU8949 | C | Magnus Orienteering | 51:15 | + 13:50 | 5828 |
32. | Švadlena Michal | CHC0101 | A | K.O.B. Choceň | 51:18 | + 13:53 | 5817 |
33. | Kondrát Martin | PGP6501 | C | SK Praga | 51:40 | + 14:15 | 5737 |
34. | Lauterbach David | KUO9802 | A | KOB Ústí nad Orlicí | 52:07 | + 14:42 | 5639 |
35. | Pokorný David | SRK9701 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:33 | + 15:08 | 5545 |
36. | Karkoš Petr | XCR7300 | C | MTB Chrudim | 52:41 | + 15:16 | 5516 |
37. | Handl Jindřich | SRK9201 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:55 | + 15:30 | 5465 |
38. | Hanč Petr | VRL8001 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:09 | + 15:44 | 5414 |
39. | Souček Tomáš | SHK8200 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:48 | + 16:23 | 5272 |
40. | Doucha Jiří | SNA7105 | C | TJ START Náchod | 54:18 | + 16:53 | 5163 |
41. | Šitina Jakub | LTU0001 | B | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 55:04 | + 17:39 | 4996 |
42. | Tichý Radomír | SHK0000 | A | OK Slavia Hradec Králové | 55:52 | + 18:27 | 4821 |
43. | Hrouda Martin | FSP7612 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 56:06 | + 18:41 | 4770 |
44. | Kupka Jaroslav | ALB7800 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 56:41 | + 19:16 | 4643 |
45. | Ježek Vít | JIL9903 | B | OK Jilemnice | 56:43 | + 19:18 | 4636 |
46. | Martinec Petr | CHT8502 | C | OOB SK Chrast | 57:07 | + 19:42 | 4548 |
47. | Gottstein Jonáš | JIL0107 | A | OK Jilemnice | 59:06 | + 21:41 | 4116 |
48. | Štěpánek Milan | KUO8301 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 59:49 | + 22:24 | 3959 |
49. | Andrš Jiří | VAM8601 | C | OOB Vamberk | 59:52 | + 22:27 | 3949 |
50. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:24 | + 22:59 | 3832 |
51. | Krunčík Pavel | SRK8501 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:43 | + 25:18 | 3327 |
52. | Sýkora Bohumil | CHC8601 | C | K.O.B. Choceň | 64:29 | + 27:04 | 2941 |
53. | Lžíčař Martin | DOB8803 | C | KOB Dobruška | 66:08 | + 28:43 | 2581 |
54. | Preininger Luděk | DOB8001 | C | KOB Dobruška | 71:31 | + 34:06 | 1407 |
55. | Bartoň Zdeněk | NPA8301 | C | SK LOB Nová Paka | 73:40 | + 36:15 | 938 |
56. | Musil Marek | CHT8801 | C | OOB SK Chrast | 75:15 | + 37:50 | 593 |
57. | Sourada Tomáš | ZAM9902 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 77:20 | + 39:55 | 138 |
58. | Vaněk Martin | CHC9905 | C | K.O.B. Choceň | 77:41 | + 40:16 | 62 |
59. | Remeš Petr | SHK9403 | C | OK Slavia Hradec Králové | 80:45 | + 43:20 | 0 |
60. | Veverka Tomáš | VAM8401 | C | OOB Vamberk | 86:04 | + 48:39 | 0 |
61. | Friml Dominik | ZAM9901 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 90:13 | + 52:48 | 0 |
62. | Jelínek Jaromír | CTB7702 | C | SK OB Chotěboř | 98:39 | + 61:14 | 0 |
63. | Šabatka Jan | SHK9001 | C | OK Slavia Hradec Králové | 98:41 | + 61:16 | 0 |
Martan Jiří | VLI7300 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK | 0 | ||
Pátek Michal | CHC8603 | C | K.O.B. Choceň | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Andrš Petr | ZAM8401 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 46:34 | 2628 | |
2. | Filip Filip | SHK9000 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:28 | + 0:54 | 2582 |
3. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 52:07 | + 5:33 | 2341 |
4. | Janeček Tomáš | PHK9205 | C | OK 99 Hradec Králové | 54:20 | + 7:46 | 2227 |
5. | Kutílek Jakub | LPU8609 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 55:29 | + 8:55 | 2167 |
6. | Růžička Daniel | KOR9000 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 58:12 | + 11:38 | 2027 |
7. | Vandělík Michal | ALB8501 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 59:11 | + 12:37 | 1976 |
8. | Roll Martin | ALB8401 | C | OOB Albrechtice nad Orlicí | 60:29 | + 13:55 | 1909 |
9. | Hanousek Martin | CTB7910 | C | SK OB Chotěboř | 61:47 | + 15:13 | 1842 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Netopil Libor | VAM7401 | C | OOB Vamberk | 42:25 | |
2. | Cych Piotr | 33P6800 | C | Echo Twardogóra | 43:16 | + 0:51 |
3. | Vandas Luděk | VAM6601 | C | OOB Vamberk | 44:20 | + 1:55 |
4. | Novotný Milan | PHK6502 | C | OK 99 Hradec Králové | 45:03 | + 2:38 |
5. | Šabatka Petr | LPU8106 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 46:01 | + 3:36 |
6. | Šindelka Antonín | DLP7200 | C | OOB TJ Dukla Praha | 48:20 | + 5:55 |
7. | Hladký Viktor | VAM8201 | C | OOB Vamberk | 50:25 | + 8:00 |
8. | Koblížek Kamil | KUO8001 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 51:18 | + 8:53 |
9. | Jiran Jan | PHK7701 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:30 | + 9:05 |
10. | Šklíba Jan | SRK7501 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:29 | + 10:04 |
11. | Koten Pavel | RIC7200 | C | OB Říčany | 53:33 | + 11:08 |
12. | Tomeš Petr | SJC7531 | C | Sportcentrum Jičín | 54:38 | + 12:13 |
13. | Tesař Zdeněk | SJC7401 | C | Sportcentrum Jičín | 54:52 | + 12:27 |
14. | Sychrovský Martin | SNA7601 | C | TJ START Náchod | 55:58 | + 13:33 |
15. | Vrbata Alan | HOS7801 | C | TJ Tatran Hostinné | 56:02 | + 13:37 |
16. | Čečka Jiří | SHK7600 | C | OK Slavia Hradec Králové | 56:22 | + 13:57 |
17. | Lán Filip | SHK8003 | C | OK Slavia Hradec Králové | 57:25 | + 15:00 |
18. | Junek Petr | STH7801 | C | SK Studenec | 58:44 | + 16:19 |
19. | Pleva Stanislav | SJC7601 | C | Sportcentrum Jičín | 59:37 | + 17:12 |
20. | Kolář Zdeněk | BRU7101 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 60:10 | + 17:45 |
21. | Rusin Jan | BRU7601 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 62:36 | + 20:11 |
22. | Toužil Karel | SHK7602 | C | OK Slavia Hradec Králové | 63:37 | + 21:12 |
23. | Červinka Jiří | VRL7001 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:35 | + 23:10 |
24. | Morávek Martin | SRK7701 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 69:02 | + 26:37 |
25. | Podlešák Marek | PHK7802 | C | OK 99 Hradec Králové | 70:40 | + 28:15 |
26. | Kunt Stanislav | ZAM7401 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 74:38 | + 32:13 |
27. | Trlida Vratislav | LPU7516 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 90:44 | + 48:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Melichar Igor | PHK6504 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:56 | |
2. | Panáček Aleš | NER | C | 50:24 | + 0:28 | |
3. | Charvát František | SHK7501 | C | OK Slavia Hradec Králové | 52:24 | + 2:28 |
4. | Hovorka Pavel | LPU7908 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:29 | + 2:33 |
5. | Kašpar Václav | TYN7001 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 55:39 | + 5:43 |
6. | Macháček Lubomír | LPU7515 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 56:04 | + 6:08 |
7. | Šimek Jiří | CHC7901 | C | K.O.B. Choceň | 57:06 | + 7:10 |
8. | Ĺafář Miroslav | CET7001 | C | TJ Loko Česká Třebová | 59:21 | + 9:25 |
9. | Adamovský Michal | TYN7200 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 60:20 | + 10:24 |
10. | Müller Kamil | TYN7500 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 61:26 | + 11:30 |
11. | Frosch Petr | LPU7514 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 62:13 | + 12:17 |
12. | Puš Roman | STH7501 | C | SK Studenec | 63:07 | + 13:11 |
13. | Jakubec Petr | SJC8106 | C | Sportcentrum Jičín | 63:49 | + 13:53 |
14. | Čapek Miroslav | PHK7603 | C | OK 99 Hradec Králové | 66:48 | + 16:52 |
15. | Mička Aleš | TJP7300 | C | TJ Sokol Troja | 68:10 | + 18:14 |
16. | Zemánek Miroslav | SRK7401 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 69:53 | + 19:57 |
17. | Dvořáček Pavel | LPU7608 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 71:37 | + 21:41 |
18. | Koutný Pavel | PHK7108 | C | OK 99 Hradec Králové | 72:20 | + 22:24 |
19. | Hladký Tomáš | KOR7600 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 72:40 | + 22:44 |
20. | Šedivý Josef | NPA8003 | C | SK LOB Nová Paka | 72:49 | + 22:53 |
21. | Hanuš Vladimír | VRL7508 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 73:12 | + 23:16 |
22. | Macek Pavel | LPU7517 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 75:05 | + 25:09 |
23. | Hanl Vratislav | SRK7402 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 76:39 | + 26:43 |
24. | Stohanzl Jan | LPU7600 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 80:09 | + 30:13 |
25. | Příkazský Jakub | PHK8000 | C | OK 99 Hradec Králové | 80:17 | + 30:21 |
26. | Šišma Pavel | TYN6901 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 80:36 | + 30:40 |
27. | Meier Jiří | BRU7400 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 80:42 | + 30:46 |
28. | Jakubský Radek | SHK7603 | C | OK Slavia Hradec Králové | 85:19 | + 35:23 |
29. | Sršeň Tomáš | VAM8001 | C | OOB Vamberk | 86:46 | + 36:50 |
30. | Stavrinou Marios | SRK7901 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 87:50 | + 37:54 |
31. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | C | OK Jilemnice | 88:22 | + 38:26 |
32. | Mádle Miroslav | BRU7600 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 94:38 | + 44:42 |
33. | Daněk Petr | TYN7900 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 106:24 | + 56:28 |
Suchý Petr | SHK7800 | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kamenický Jan | PHK6601 | C | OK 99 Hradec Králové | 46:15 | |
2. | Chaloupský David | PHK7103 | C | OK 99 Hradec Králové | 46:17 | + 0:02 |
3. | Kavalír Karel | PHK6503 | C | OK 99 Hradec Králové | 47:13 | + 0:58 |
4. | Hausvater Karel | SHK5801 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:21 | + 1:06 |
5. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 47:52 | + 1:37 |
6. | Vláčil Daniel | JPV7307 | C | Oddíl OS SK Prostějov | 49:26 | + 3:11 |
7. | Háp Pavel | PHK7101 | C | OK 99 Hradec Králové | 50:36 | + 4:21 |
8. | Málek Martin | 8FX6500 | C | TJ Kobylisy | 50:41 | + 4:26 |
9. | Doubek Petr | SLA7000 | C | SKOB Slaný | 51:00 | + 4:45 |
10. | Langr Jan | SHK6701 | C | OK Slavia Hradec Králové | 51:07 | + 4:52 |
11. | Netuka Jan | SHK7001 | C | OK Slavia Hradec Králové | 53:16 | + 7:01 |
12. | Křivda Ivan | CHC6701 | C | K.O.B. Choceň | 54:46 | + 8:31 |
13. | Slavík Pavel | SNA7349 | C | TJ START Náchod | 57:24 | + 11:09 |
14. | Vávra Radek | HOR6301 | C | TJ Jiskra Hořice | 57:27 | + 11:12 |
15. | Běhoun Pavel | PHK5701 | C | OK 99 Hradec Králové | 58:42 | + 12:27 |
16. | Chmelař Pavel | SHK6402 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:49 | + 12:34 |
16. | Růžička Ivan | PHK6702 | C | OK 99 Hradec Králové | 58:49 | + 12:34 |
18. | Mutinský Viktor | KUO6501 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 58:51 | + 12:36 |
19. | Půlpán Roman | CHC6501 | C | K.O.B. Choceň | 58:53 | + 12:38 |
20. | Trejtnar Pavel | KUN5801 | C | TJ Sokol Kunvald | 60:15 | + 14:00 |
21. | Locker Martin | SRK7001 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 60:26 | + 14:11 |
22. | Halač Jaroslav | 1EC6700 | C | Outdoor PRG | 63:48 | + 17:33 |
23. | Brancuský Zdeněk | LPU6803 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 64:27 | + 18:12 |
24. | Věříš Jan | LPU7103 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 66:21 | + 20:06 |
25. | Kohout Josef | SHK6902 | C | OK Slavia Hradec Králové | 67:07 | + 20:52 |
26. | Sokol Milan | BRM7201 | C | Sokol Burdych | 69:30 | + 23:15 |
27. | Brožek Tomáš | KUO6902 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 69:40 | + 23:25 |
28. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | C | OK 99 Hradec Králové | 77:27 | + 31:12 |
29. | Sedláček Jaroslav | ROZ6801 | C | OK Roztoky | 89:56 | + 43:41 |
30. | Blažek Vladimír | 5XC6900 | C | SK Nepoměřice | 93:47 | + 47:32 |
31. | Lazák Jan | LTU6900 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 101:19 | + 55:04 |
Ježek Zdenek | JIL7301 | C | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Novotný Pavel | SHK6104 | C | OK Slavia Hradec Králové | 45:06 | |
2. | Řehák Pavel | SJC6001 | C | Sportcentrum Jičín | 46:50 | + 1:44 |
3. | Valach Petr | LPU6505 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:26 | + 3:20 |
4. | Hanuš Karel | HOS6701 | C | TJ Tatran Hostinné | 48:33 | + 3:27 |
4. | Mikyska Alan | VAM7149 | C | OOB Vamberk | 48:33 | + 3:27 |
6. | Molinger Luděk | SNA7249 | C | TJ START Náchod | 49:44 | + 4:38 |
7. | Kadaník Libor | PHK7204 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:47 | + 4:41 |
8. | Rücker Petr | HOR6500 | C | TJ Jiskra Hořice | 49:57 | + 4:51 |
9. | Hanuš Pavel | LTU6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:02 | + 5:56 |
10. | Zamouřil Petr | PHK6808 | C | OK 99 Hradec Králové | 51:12 | + 6:06 |
11. | Semrád Pavel | CHC6602 | C | K.O.B. Choceň | 51:23 | + 6:17 |
12. | Čihák Petr | HOR6900 | C | TJ Jiskra Hořice | 51:34 | + 6:28 |
13. | Lapáček Jiří | SHK6600 | C | OK Slavia Hradec Králové | 52:04 | + 6:58 |
14. | Holubář David | KUO7101 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 53:19 | + 8:13 |
15. | Marhold Stanislav | CHC6603 | C | K.O.B. Choceň | 53:47 | + 8:41 |
16. | Vých Luboš | KOR7300 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:36 | + 9:30 |
17. | Vychodil Tomáš | SHK6301 | C | OK Slavia Hradec Králové | 55:04 | + 9:58 |
18. | Jelínek Roman | CHC6301 | C | K.O.B. Choceň | 55:06 | + 10:00 |
19. | Imlauf Martin | SNA6301 | C | TJ START Náchod | 55:22 | + 10:16 |
20. | Zákravský Zdeněk | SNA5702 | C | TJ START Náchod | 58:06 | + 13:00 |
21. | Dudášek Karel | DOB7001 | C | KOB Dobruška | 58:22 | + 13:16 |
22. | Rémiš Jaromír | SHK7200 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:50 | + 13:44 |
23. | Divecký Josef | SHK6102 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:52 | + 13:46 |
24. | Ptáček Miloš | BRU7000 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 59:28 | + 14:22 |
25. | Vaňura Tomáš | HOR6800 | C | TJ Jiskra Hořice | 63:03 | + 17:57 |
26. | Hanč Jaroslav | VRL6702 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:47 | + 18:41 |
27. | Vojtěch Libor | HOR7303 | C | TJ Jiskra Hořice | 64:32 | + 19:26 |
28. | Czagan Jan | LPU7149 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 65:02 | + 19:56 |
29. | Lux Zdeněk | KUN6201 | C | TJ Sokol Kunvald | 66:30 | + 21:24 |
30. | Funda Michal | SHK6403 | C | OK Slavia Hradec Králové | 68:02 | + 22:56 |
31. | Vach Vladimír | KOR6900 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 68:36 | + 23:30 |
32. | Justa Jaromír | PHK6101 | C | OK 99 Hradec Králové | 70:54 | + 25:48 |
33. | Šváb Pavel | BRU6701 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 71:13 | + 26:07 |
34. | Košek Martin | SHK7301 | C | OK Slavia Hradec Králové | 74:08 | + 29:02 |
35. | Tichý Pavel | KOR6801 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 83:10 | + 38:04 |
36. | Hnyk Petr | SNA5701 | C | TJ START Náchod | 85:23 | + 40:17 |
37. | Krummer Jiří | CHC7301 | C | K.O.B. Choceň | 86:31 | + 41:25 |
38. | Kos Radovan | LPU7110 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 86:38 | + 41:32 |
39. | Hájek Tibor | VRL7202 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 100:13 | + 55:07 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kalibán Pavel | SNA5649 | C | TJ START Náchod | 43:06 | |
2. | Chládek Josef | ZAM5901 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 47:04 | + 3:58 |
3. | Tupec Jiří | VAM5801 | C | OOB Vamberk | 48:45 | + 5:39 |
4. | Farář Václav | LPU5201 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:24 | + 7:18 |
5. | Erlebach Josef | JIL5201 | C | OK Jilemnice | 51:20 | + 8:14 |
6. | Tichý Boris | DOB5500 | C | KOB Dobruška | 51:52 | + 8:46 |
7. | Kynčl Stanislav | JIL5401 | C | OK Jilemnice | 52:41 | + 9:35 |
8. | Grundman Martin | CHC5801 | C | K.O.B. Choceň | 52:44 | + 9:38 |
9. | Knap Jan | LPU5101 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:45 | + 9:39 |
10. | Kološ Oldřich | LPU6003 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 54:13 | + 11:07 |
11. | Gazdačko Milan | SHK5702 | C | OK Slavia Hradec Králové | 55:02 | + 11:56 |
12. | Filip Aleš | SHK5501 | C | OK Slavia Hradec Králové | 56:53 | + 13:47 |
13. | Koč Lumír | MKP5401 | C | SK GORDIC Praha Kačerov | 60:07 | + 17:01 |
14. | Vydra Pavel | PEN6200 | C | OK RECO Sport | 63:08 | + 20:02 |
15. | Hanč Pavel | VRL5601 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:19 | + 20:13 |
16. | Čivrný Pavel | VRL6306 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 68:05 | + 24:59 |
17. | Vlček Josef | TYN5602 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 87:10 | + 44:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Malý Evžen | JIL6102 | C | OK Jilemnice | 44:55 | |
2. | Vykysalý Miroslav | PHK5902 | C | OK 99 Hradec Králové | 45:05 | + 0:10 |
3. | Vícha Vladimír | LPU5801 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 46:53 | + 1:58 |
4. | Souček Pavel | PHK5503 | C | OK 99 Hradec Králové | 48:45 | + 3:50 |
5. | Sáňka Bedřich | LPU5102 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 50:47 | + 5:52 |
6. | Fridrich Jaroslav | LPU4501 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 51:04 | + 6:09 |
7. | Klimpl Petr | LPU5401 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 52:11 | + 7:16 |
8. | Andrš Milan | ZAM5801 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 56:31 | + 11:36 |
9. | Čermák Libor | PHK5600 | C | OK 99 Hradec Králové | 59:05 | + 14:10 |
10. | Doležal Petr | TYN5401 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 60:25 | + 15:30 |
11. | Junek Petr | STH5501 | C | SK Studenec | 63:20 | + 18:25 |
12. | Dvořák Vladimír | LPU6004 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 70:40 | + 25:45 |
13. | Beňo Miroslav | TYN5301 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 73:39 | + 28:44 |
14. | Šabatka Petr | SHK5703 | C | OK Slavia Hradec Králové | 76:30 | + 31:35 |
Krejčí Jaroslav | LTU5801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vondrouš Jaroslav | PHK5201 | C | OK 99 Hradec Králové | 41:10 | |
2. | Knobloch Jindřich | VRL4901 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 41:58 | + 0:48 |
3. | Farář Jaroslav | VRL5002 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:40 | + 1:30 |
4. | Švadlena Jiří | CHC4601 | C | K.O.B. Choceň | 43:17 | + 2:07 |
5. | Jelínek Martin | PGP5103 | C | SK Praga | 47:53 | + 6:43 |
6. | Rejmont Milan | LTU4801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 48:32 | + 7:22 |
7. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | C | TJ Sokol Kunvald | 50:16 | + 9:06 |
8. | Stárek Jiří | SRK5002 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:03 | + 9:53 |
9. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:39 | + 11:29 |
10. | Novák Karel | NPA5001 | C | SK LOB Nová Paka | 56:09 | + 14:59 |
11. | Fejlek Vojtěch | SHK5202 | C | OK Slavia Hradec Králové | 58:22 | + 17:12 |
12. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 58:44 | + 17:34 |
13. | Pohl Zdeněk | SRK5301 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 65:09 | + 23:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havlík Jaroslav | SJC3601 | C | Sportcentrum Jičín | 35:33 | |
2. | Šponar Josef | ZAM4701 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 37:23 | + 1:50 |
3. | Tobiška Václav | ZAM4401 | C | OB TJ Sokol Žamberk | 42:58 | + 7:25 |
4. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | C | OK Jilemnice | 47:27 | + 11:54 |
5. | Sokolář Zdeněk | SNA4501 | C | TJ START Náchod | 47:41 | + 12:08 |
6. | Novotný Petr | PHK3802 | C | OK 99 Hradec Králové | 49:17 | + 13:44 |
7. | Seidl Karel | SRK4301 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 50:46 | + 15:13 |
8. | Wenke Josef | SRK4703 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 54:54 | + 19:21 |
9. | Mikulecký Jan | PHK3801 | C | OK 99 Hradec Králové | 55:15 | + 19:42 |
10. | Rakovec Miloš | SCP4500 | C | OK Sparta Praha | 62:12 | + 26:39 |
11. | Vykysalý František | PHK3002 | C | OK 99 Hradec Králové | 62:44 | + 27:11 |
12. | Jiran Václav | PHK4701 | C | OK 99 Hradec Králové | 76:13 | + 40:40 |
13. | Vondra Jaroslav | FSP3300 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 79:18 | + 43:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Podlešák Martin | PHK | C | OK 99 Hradec Králové | 21:15 | |
2. | Kujal Jan | PHKxxx | C | OK 99 Hradec Králové | 22:19 | + 1:04 |
3. | Vondrová Eliška | FSP0850 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 24:46 | + 3:31 |
4. | Lučan Ondřej | LPU1101 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 25:32 | + 4:17 |
5. | Hostinská Bára | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 26:06 | + 4:51 |
6. | Brinkmanová Nela | SHK1152 | C | OK Slavia Hradec Králové | 26:27 | + 5:12 |
7. | Horáková Viktorie | PHK | C | OK 99 Hradec Králové | 26:34 | + 5:19 |
8. | Semerád Vít | LPU0906 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 27:04 | + 5:49 |
9. | Semerád Jan | LPU1205 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 27:40 | + 6:25 |
10. | Jakubská Lucie | SHK1250 | C | OK Slavia Hradec Králové | 28:09 | + 6:54 |
11. | Panáčková Alžběta | NER | C | 28:12 | + 6:57 | |
12. | Stolina David | DOB | C | KOB Dobruška | 28:13 | + 6:58 |
13. | Ondráček Lubor | EKP1111 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 28:14 | + 6:59 |
14. | Zvěřinová Nina | LPU1253 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 29:55 | + 8:40 |
15. | Besedová Magdaléna | CHT1251 | C | OOB SK Chrast | 30:43 | + 9:28 |
16. | Macek Dan | LPU1104 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 31:07 | + 9:52 |
17. | Panáčková Johana | NER | C | 32:01 | + 10:46 | |
18. | Podlipný Filip | SJC1202 | C | Sportcentrum Jičín | 32:16 | + 11:01 |
19. | Hála Tomáš | PDI0900 | C | 33:01 | + 11:46 | |
20. | Proxová Veronika | 2HC1350 | C | NNN Px | 33:45 | + 12:30 |
21. | Vítková Eliška | PHK1056 | C | OK 99 Hradec Králové | 33:56 | + 12:41 |
22. | Potůček Josef | LPU1102 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 35:34 | + 14:19 |
23. | Šlambora Vít | SHK | C | OK Slavia Hradec Králové | 35:39 | + 14:24 |
24. | Čtvrtečková Natálie | TYN | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 36:08 | + 14:53 |
25. | Sehnoutková Anna | KOR0950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 36:43 | + 15:28 |
26. | Čečková Barbora | SHK1151 | C | OK Slavia Hradec Králové | 36:52 | + 15:37 |
26. | Sychrovský Tomáš | SNA1102 | C | TJ START Náchod | 36:52 | + 15:37 |
28. | Langrová Tereza | KOR1250 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 36:54 | + 15:39 |
29. | Tomešová Evelína | SJC1150 | C | Sportcentrum Jičín | 36:55 | + 15:40 |
30. | Korecká Anna | LPU1254 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 38:03 | + 16:48 |
31. | Dvořáková Marie | LPU1452 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 38:16 | + 17:01 |
32. | Horáková Eliška | 2UX1150 | C | Horáková | 38:38 | + 17:23 |
33. | Kadrmanová Nela | CET | C | TJ Loko Česká Třebová | 38:47 | + 17:32 |
34. | Hamáček Jan | STHxxx | C | SK Studenec | 41:03 | + 19:48 |
35. | Kroupová Anna | LPU1154 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 41:37 | + 20:22 |
36. | Jirout Jáchym | SNA1201 | C | TJ START Náchod | 42:13 | + 20:58 |
37. | Šafář Jan | CETxxx | C | TJ Loko Česká Třebová | 42:53 | + 21:38 |
38. | Jarošová Tereza | LPU1161 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 43:42 | + 22:27 |
39. | Nymsová Marie Ema | TYN1350 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 43:46 | + 22:31 |
40. | Jan Matěj | NER | C | 43:47 | + 22:32 | |
41. | Bláhová Klára | SHK | C | OK Slavia Hradec Králové | 44:32 | + 23:17 |
41. | Řoutil Matěj | NER | C | 44:32 | + 23:17 | |
43. | Holingerová Alžběta | CHC0953 | C | K.O.B. Choceň | 44:41 | + 23:26 |
44. | Bláha Štěpán | SHKxxx | C | OK Slavia Hradec Králové | 44:49 | + 23:34 |
45. | Čtrvrtečka Jakub | TYN | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 44:52 | + 23:37 |
46. | Kubíková Adéla | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 45:14 | + 23:59 |
47. | Chvojková Vendula | LPU1199 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 45:17 | + 24:02 |
48. | Dobiášová Johana | SHK0856 | C | OK Slavia Hradec Králové | 47:12 | + 25:57 |
49. | Hálová Barbora | PDYxxx | C | Běhej Poděbrady | 48:08 | + 26:53 |
50. | Potůčková Jana | LPU1361 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:11 | + 26:56 |
51. | Hlavsová Tereza | SHK0857 | C | OK Slavia Hradec Králové | 48:14 | + 26:59 |
52. | Stohanzlová Vilma | LPU1551 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:34 | + 28:19 |
53. | Hála Jan | PDYxxx | C | Běhej Poděbrady | 49:45 | + 28:30 |
54. | Šírová Klára | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 51:22 | + 30:07 |
55. | Junek Kryštof | STH1201 | C | SK Studenec | 53:03 | + 31:48 |
56. | Daněk Tomáš | TYN0900 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 54:19 | + 33:04 |
57. | Kuchyňka Matyáš | NER | C | 54:48 | + 33:33 | |
58. | Ryppelová Anna | TAP0954 | C | KOB Tretra Praha | 56:41 | + 35:26 |
59. | Kučera Tomáš | TAP0907 | C | KOB Tretra Praha | 57:31 | + 36:16 |
60. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 61:53 | + 40:38 |
61. | Žemličková Viky | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 62:27 | + 41:12 |
62. | Hančová Alice | VRLxxx | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 66:07 | + 44:52 |
63. | Holata Vojtěch | TAP | C | KOB Tretra Praha | 69:10 | + 47:55 |
Mandlíková Leontýna | SHK | C | OK Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Nymsa Matyáš | TYN1300 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Baše Petr | KOR7701 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 28:39 | |
2. | Držková Berenika | LPU0151 | B | OK Lokomotiva Pardubice | 28:49 | + 0:10 |
3. | Kubín Jan | HOR7400 | C | TJ Jiskra Hořice | 29:51 | + 1:12 |
4. | Mattiviová Světlana | SJCxxx | C | Sportcentrum Jičín | 30:15 | + 1:36 |
5. | Krejčí Milan | KOR7400 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 32:43 | + 4:04 |
6. | Potůček Jiří | NERxxx | C | 33:02 | + 4:23 | |
7. | Molingerová Pavlína | SNA7951 | C | TJ START Náchod | 33:25 | + 4:46 |
8. | Hostinský Matěj | LPU0604 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:41 | + 5:02 |
9. | Lapáčková Soňa | SHK7651 | C | OK Slavia Hradec Králové | 33:42 | + 5:03 |
10. | Holinger Jiří | CHC | C | K.O.B. Choceň | 33:43 | + 5:04 |
11. | Jahodová Jirka | NERxxx | C | 34:31 | + 5:52 | |
12. | Janovská Věra | NERxxx | C | 34:39 | + 6:00 | |
13. | Tichý Radomír | NER | C | 35:07 | + 6:28 | |
14. | Chalupný Václav | 1JC9300 | C | Klub přátel kofoly | 35:38 | + 6:59 |
15. | Pompach Martin | PHK7207 | C | OK 99 Hradec Králové | 36:20 | + 7:41 |
16. | Kynčl Stanislav | JIL6401 | C | OK Jilemnice | 36:34 | + 7:55 |
17. | Fejfar Libor | NER | C | 36:35 | + 7:56 | |
18. | Vaštová Slávka | NER | C | 37:26 | + 8:47 | |
19. | Lacina Jindřich | LPU0211 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 37:27 | + 8:48 |
20. | Proxová Lada | 2HC8350 | C | NNN Px | 37:53 | + 9:14 |
21. | Pancová Lenka | NERxxx | C | 39:59 | + 11:20 | |
22. | Brumlichová Kristýna | NPA0351 | C | SK LOB Nová Paka | 40:38 | + 11:59 |
23. | Šafránek Daniel | KOR9700 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:40 | + 12:01 |
24. | Vaňurová Marcela | HOR6850 | C | TJ Jiskra Hořice | 40:42 | + 12:03 |
25. | Neumannová Blanka | NER | C | 41:21 | + 12:42 | |
26. | Udržal Patrik | NER | C | 42:22 | + 13:43 | |
27. | Husáková Petra | SLA7452 | C | SKOB Slaný | 42:45 | + 14:06 |
28. | Lounek Jaroslav | KOR6901 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 43:39 | + 15:00 |
29. | Tichá Anna | NER | C | 45:15 | + 16:36 | |
30. | Balážová Petra | SHK | C | OK Slavia Hradec Králové | 46:33 | + 17:54 |
31. | Prox Jakub | 2HC7400 | C | NNN Px | 47:05 | + 18:26 |
32. | Doležalová Ivana | TYN6451 | C | OOB SK Týniště nad Orlicí | 47:47 | + 19:08 |
33. | Hruška Matyáš | NERxxx | C | 47:48 | + 19:09 | |
34. | Růžková Kamila | C | 48:10 | + 19:31 | ||
35. | Kubíková Irena | LPU | C | OK Lokomotiva Pardubice | 48:41 | + 20:02 |
36. | Růžek Tomáš | LPUxxx | C | OK Lokomotiva Pardubice | 49:01 | + 20:22 |
37. | Nedomová Iva | PDY7851 | C | Běhej Poděbrady | 51:06 | + 22:27 |
38. | Sommer Jarda | NERxxx | C | 51:19 | + 22:40 | |
39. | Vondrová Jitka | FSP | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 51:52 | + 23:13 |
40. | Věříšová Lenka | 2SC7750 | C | NEREG - Věříšovi | 51:55 | + 23:16 |
41. | Vondra Tomáš | FSP0500 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 52:38 | + 23:59 |
42. | Krummerová Martina | CHC7854 | C | K.O.B. Choceň | 54:56 | + 26:17 |
43. | Vaštová Lucie | NER | C | 56:36 | + 27:57 | |
44. | Jahodová Andrea | NERxxx | C | 57:24 | + 28:45 | |
45. | Kosová Leona | LPU7153 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 57:35 | + 28:56 |
46. | Šmídová Maya | JIL | C | OK Jilemnice | 59:11 | + 30:32 |
47. | Lacina Martin | LPU7105 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 59:49 | + 31:10 |
48. | Mádle Ondřej | BRU0701 | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 60:47 | + 32:08 |
49. | Ehlová Iva | SRK3951 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 64:19 | + 35:40 |
50. | Kvapilová Simona | PHK1150 | C | OK 99 Hradec Králové | 66:44 | + 38:05 |
51. | Filipová Lucie | SRK0351 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 68:43 | + 40:04 |
52. | Posejpal Kryštof | BRU | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 75:43 | + 47:04 |
53. | Hammová Dita | KOR7050 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 78:45 | + 50:06 |
54. | Tomášová Petra | SRK0556 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 93:15 | + 64:36 |
55. | Tomášová Majda | SRK6753 | C | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 94:12 | + 65:33 |
56. | Heerkens Luna | BRU | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 106:58 | + 78:19 |
Malochová Romana | LPUxxx | C | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | ||
Věříšová Lucie | 2SC0350 | C | NEREG - Věříšovi | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kavalír Jáchym | PHK9901 | A | OK 99 Hradec Králové | 32:27 | |
2. | Fleischmann Aleš | 1JC8900 | C | Klub přátel kofoly | 47:31 | + 15:04 |
3. | Málek Martin | 8FX8900 | C | TJ Kobylisy | 49:04 | + 16:37 |
4. | Kodytková Denisa | SHK0252 | A | OK Slavia Hradec Králové | 51:27 | + 19:00 |
5. | Kolář Adam | BRU | C | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 51:41 | + 19:14 |
6. | Hejtmánková Kateřina | TAP8462 | C | KOB Tretra Praha | 57:08 | + 24:41 |
7. | Vrábel Petr | PHK7604 | C | OK 99 Hradec Králové | 68:28 | + 36:01 |
8. | Udržal Marek | NER | C | 72:26 | + 39:59 | |
9. | Zurynek Pavel | PHK | C | OK 99 Hradec Králové | 72:44 | + 40:17 |
10. | Michálek Marcel | NERxxx | C | 75:32 | + 43:05 | |
11. | Jireš František | 3IX5900 | C | Zelenkovi | 86:32 | + 54:05 |
12. | Kubínová Marcela | HOR7550 | C | TJ Jiskra Hořice | 87:33 | + 55:06 |
13. | Vašta Karel | NER | C | 91:21 | + 58:54 | |
14. | Zelenková Lenka | 3IX6150 | C | Zelenkovi | 99:38 | + 67:11 |
15. | Zmeškalová Lenka | SHK | C | OK Slavia Hradec Králové | 110:58 | + 78:31 |