Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pozdílková Kateřina | PHK1251 | OK 99 Hradec Králové | 20:06 | ||
2. | Jakubská Lucie | SHK1250 | OK Slavia Hradec Králové | 20:53 | + 0:47 | |
3. | Zvěřinová Nina | LPU1253 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:10 | + 4:04 | |
4. | Nováková Věra | STH1055 | SK Studenec | 24:33 | + 4:27 | |
5. | Horáková Anna Marie | LPU1256 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:53 | + 5:47 | |
6. | Kopecká Eliška | PHK1250 | OK 99 Hradec Králové | 28:20 | + 8:14 | |
7. | Dytrychová Lucie | SHK1055 | OK Slavia Hradec Králové | 28:31 | + 8:25 | |
8. | Kárníková Alžběta | LPU1354 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:01 | + 10:55 | |
9. | Besedová Magdaléna | PHK1252 | OK 99 Hradec Králové | 31:16 | + 11:10 | |
10. | Novotná Anna | PHK1352 | OK 99 Hradec Králové | 33:02 | + 12:56 | |
11. | Kuhnová Šárka | LPU1356 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:10 | + 22:04 | |
12. | Fischerová Tereza | STH1152 | SK Studenec | 43:14 | + 23:08 | |
Jansová Lenka | BRU1050 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fenclová Hana | LPU1054 | OK Lokomotiva Pardubice | 20:40 | ||
2. | Munzarová Monika | LPU1056 | OK Lokomotiva Pardubice | 21:15 | + 0:35 | |
3. | Laštovková Zuzana | JIL1051 | OK Jilemnice | 21:41 | + 1:01 | |
4. | Spilková Magdalena | JIL1151 | OK Jilemnice | 23:06 | + 2:26 | |
5. | Kvapilová Simona | PHK1150 | OK 99 Hradec Králové | 23:29 | + 2:49 | |
6. | Hepnerová Tereza | SHK1150 | OK Slavia Hradec Králové | 23:59 | + 3:19 | |
7. | Macháčková Eliška | LPU1153 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:19 | + 4:39 | |
8. | Hrušová Lucie | PHK1050 | OK 99 Hradec Králové | 25:22 | + 4:42 | |
9. | Horáková Eliška | PHK1152 | OK 99 Hradec Králové | 26:02 | + 5:22 | |
10. | Vrbatová Barbora | HOS1051 | TJ Tatran Hostinné | 27:08 | + 6:28 | |
11. | Kroupová Anna | LPU1154 | OK Lokomotiva Pardubice | 27:55 | + 7:15 | |
12. | Zitková Veronika | LPU1051 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:04 | + 9:24 | |
13. | Rozsívalová Kateřina | LTU1051 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 30:59 | + 10:19 | |
14. | Besedová Barborka | PHK1051 | OK 99 Hradec Králové | 31:00 | + 10:20 | |
15. | Dvorská Veronika | CHC1054 | K.O.B. Choceň | 31:27 | + 10:47 | |
16. | Fukátková Ludmila | LPU1053 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:53 | + 11:13 | |
17. | Hakenová Petra | STH1251 | SK Studenec | 32:09 | + 11:29 | |
18. | Vítková Eliška | PHK1056 | OK 99 Hradec Králové | 34:46 | + 14:06 | |
19. | Zitková Markéta | LPU1251 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:04 | + 17:24 | |
20. | Čapková Kateřina | LTU1050 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 38:10 | + 17:30 | |
21. | Vaňátková Thea | LTU1150 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 38:34 | + 17:54 | |
22. | Lepšová Julie | SRK1152 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:50 | + 26:10 | |
Jodasová Eliška | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chrástová Barbora | STH0851 | SK Studenec | 21:30 | ||
2. | Salabová Pavlína | JIL0954 | OK Jilemnice | 22:46 | + 1:16 | |
3. | Kynčlová Anna | JIL0852 | OK Jilemnice | 23:33 | + 2:03 | |
4. | Hanušová Markéta | VRL0852 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:08 | + 2:38 | |
5. | Hančová Karolína | VRL0952 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:11 | + 2:41 | |
6. | Kutlvašrová Pavla | VRL0951 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:24 | + 2:54 | |
7. | Čapková Markéta | PHK0850 | OK 99 Hradec Králové | 25:33 | + 4:03 | |
8. | Kunartová Dominika | PHK0888 | OK 99 Hradec Králové | 25:37 | + 4:07 | |
9. | Lepšová Lucie | SRK0951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 27:10 | + 5:40 | |
10. | Čivrná Eliška | VRL0851 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 29:18 | + 7:48 | |
11. | Macháčková Tereza | LPU0951 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:45 | + 8:15 | |
12. | Dobiášová Johana | SHK0856 | OK Slavia Hradec Králové | 30:08 | + 8:38 | |
13. | Málková Michaela | PHK0853 | OK 99 Hradec Králové | 30:31 | + 9:01 | |
14. | Sochorová Kristýna | SHK0953 | OK Slavia Hradec Králové | 31:54 | + 10:24 | |
15. | Jelínková Eva | PHK0953 | OK 99 Hradec Králové | 32:04 | + 10:34 | |
16. | Matoušková Markéta | PHK0855 | OK 99 Hradec Králové | 33:21 | + 11:51 | |
17. | Bašová Ema | KOR0850 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 33:49 | + 12:19 | |
18. | Hovorková Elen | LPU0954 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:56 | + 12:26 | |
19. | Kvapilová Markéta | PHK0950 | OK 99 Hradec Králové | 34:28 | + 12:58 | |
20. | Kaplanová Viktorie | HJL0850 | Sokol Horní Jelení | 34:38 | + 13:08 | |
21. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | OK Slavia Hradec Králové | 35:56 | + 14:26 | |
22. | Renská Adéla | SNA0951 | TJ START Náchod | 36:10 | + 14:40 | |
23. | Jedličková Veronika | SHK0850 | OK Slavia Hradec Králové | 37:07 | + 15:37 | |
24. | Hamáková Adéla | HJL0851 | Sokol Horní Jelení | 37:43 | + 16:13 | |
25. | Dvořáková Johanka | VRL0853 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:44 | + 22:14 | |
26. | Čížková Alena | SHK0851 | OK Slavia Hradec Králové | 50:33 | + 29:03 | |
27. | Netopilová Simona | VAM0950 | OB Vamberk | 51:18 | + 29:48 | |
28. | Seligrová Pavlína | PHK0957 | OK 99 Hradec Králové | 59:30 | + 38:00 | |
29. | Rutová Renata | PHK0959 | OK 99 Hradec Králové | 67:12 | + 45:42 | |
Balcarová Olga | SNA0851 | TJ START Náchod | DISK | |||
MS | Vyziblová Viktorie | SJC0853 | Sportcentrum Jičín | 23:41 | + 2:11 | |
MS | Havrdová Selina | SJC0950 | Sportcentrum Jičín | 28:18 | + 6:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bucharová Marie | VRL0954 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 26:19 | ||
2. | Komárková Veronika | CHC0955 | K.O.B. Choceň | 27:09 | + 0:50 | |
3. | Panáčková Alžběta | SHK0859 | OK Slavia Hradec Králové | 28:24 | + 2:05 | |
4. | Julišová Kateřina | ZAM0851 | OB TJ Sokol Žamberk | 31:33 | + 5:14 | |
5. | Bohdanecká Antonie | SHK0960 | OK Slavia Hradec Králové | 32:04 | + 5:45 | |
6. | Kolmanová Anna | JIL0953 | OK Jilemnice | 36:02 | + 9:43 | |
7. | Macháčková Kateřina | CHC0951 | K.O.B. Choceň | 40:46 | + 14:27 | |
8. | Komárková Anna | CHC0852 | K.O.B. Choceň | 44:22 | + 18:03 | |
Němcová Kateřina | ZAM0852 | OB TJ Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Neumannová Alžběta | PHK0650 | OK 99 Hradec Králové | 21:21 | ||
2. | Malá Anežka | JIL0751 | OK Jilemnice | 22:26 | + 1:05 | |
3. | Novotná Vendula | PHK0777 | OK 99 Hradec Králové | 23:27 | + 2:06 | |
4. | Haasová Klára | LPU0655 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:29 | + 2:08 | |
5. | Pipková Karolína | LPU0756 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:44 | + 2:23 | |
6. | Podlešáková Monika | PHK0752 | OK 99 Hradec Králové | 24:00 | + 2:39 | |
7. | Košková Martina | SHK0652 | OK Slavia Hradec Králové | 24:35 | + 3:14 | |
7. | Chrtková Anežka | PHK0658 | OK 99 Hradec Králové | 24:35 | + 3:14 | |
9. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:39 | + 3:18 | |
10. | Čečková Karolína | SHK0650 | OK Slavia Hradec Králové | 24:51 | + 3:30 | |
11. | Netuková Anežka | SHK0750 | OK Slavia Hradec Králové | 25:32 | + 4:11 | |
12. | Votočková Amélie | JIL0750 | OK Jilemnice | 26:31 | + 5:10 | |
13. | Příkazská Zuzana | PHK0654 | OK 99 Hradec Králové | 26:57 | + 5:36 | |
14. | Skořepová Lucie | LPU0657 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:27 | + 7:06 | |
15. | Barcalová Iva | CHC0655 | K.O.B. Choceň | 28:39 | + 7:18 | |
16. | Chlupáčová Anežka | SHK0760 | OK Slavia Hradec Králové | 29:53 | + 8:32 | |
17. | Mimrová Kateřina | CHC0658 | K.O.B. Choceň | 30:30 | + 9:09 | |
18. | Pitrmucová Lucie | JIL0651 | OK Jilemnice | 30:47 | + 9:26 | |
19. | Dvořáková Kateřina | LPU0656 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:19 | + 9:58 | |
20. | Hamáčková Táňa | STH0754 | SK Studenec | 32:29 | + 11:08 | |
21. | Kuhnová Alžběta | LPU0652 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:40 | + 12:19 | |
22. | Zitková Andrea | LPU0751 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:10 | + 12:49 | |
23. | Solařová Linda | SHK0758 | OK Slavia Hradec Králové | 36:52 | + 15:31 | |
24. | Hájková Marie | VRL0651 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 37:19 | + 15:58 | |
25. | Šafrová Lenka | CHC0654 | K.O.B. Choceň | 42:25 | + 21:04 | |
26. | Závodná Zuzana | LTU0750 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 42:29 | + 21:08 | |
27. | Hanlová Kristýna | SRK0752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:06 | + 21:45 | |
28. | Šumpíková Barbora | SHK0759 | OK Slavia Hradec Králové | 43:11 | + 21:50 | |
29. | Stavrinou Kristýna | SRK0751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 44:27 | + 23:06 | |
30. | Brdlíková Eliška | VRL0753 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 66:10 | + 44:49 | |
MS | Havrdová Sheila | SJC0750 | Sportcentrum Jičín | 24:17 | + 2:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bílková Karolína | 0020001 | Vojice | 36:25 | ||
2. | Kubíková Adéla | LPU0761 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:14 | + 3:49 | |
3. | Martínková Viola | VRL0754 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 48:39 | + 12:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Janovská Vendula | JIL0453 | OK Jilemnice | 26:48 | ||
2. | Cejpková Karolína | SRK0552 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 27:39 | + 0:51 | |
3. | Matěásková Šárka | JIL0551 | OK Jilemnice | 30:04 | + 3:16 | |
4. | Kopecká Martina | PHK0555 | OK 99 Hradec Králové | 30:58 | + 4:10 | |
5. | Morávková Zuzana | SRK0551 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:04 | + 4:16 | |
6. | Gottsteinová Ema | JIL0451 | OK Jilemnice | 31:52 | + 5:04 | |
7. | Výchová Veronika | SRK0557 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:01 | + 5:13 | |
8. | Chvátilová Johana | PHK0450 | OK 99 Hradec Králové | 32:31 | + 5:43 | |
9. | Doudová Alžběta | PHK0554 | OK 99 Hradec Králové | 32:49 | + 6:01 | |
10. | Adámková Klára | JIL0452 | OK Jilemnice | 33:12 | + 6:24 | |
11. | Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | 33:39 | + 6:51 | |
12. | Tomášová Anna | SRK0554 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 37:28 | + 10:40 | |
13. | Zurynková Jana | PHK0553 | OK 99 Hradec Králové | 38:24 | + 11:36 | |
14. | Hošková Kateřina | LTU0451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:06 | + 13:18 | |
15. | Maršounová Jana | SHK0454 | OK Slavia Hradec Králové | 40:08 | + 13:20 | |
16. | Vrábelová Hana | PHK0454 | OK 99 Hradec Králové | 40:34 | + 13:46 | |
17. | Kopecká Anna | JIL0552 | OK Jilemnice | 41:20 | + 14:32 | |
18. | Kadaníková Tereza | LPU0552 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:07 | + 16:19 | |
19. | Dostálová Barbora | VRL0553 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:20 | + 17:32 | |
20. | Kubíková Magdaléna | LPU0566 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:17 | + 19:29 | |
21. | Licková Štěpánka | LTU0452 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 46:41 | + 19:53 | |
22. | Tučková Anna | LPU0455 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:21 | + 20:33 | |
23. | Hylmarová Zuzana | ZAM0553 | OB TJ Sokol Žamberk | 49:38 | + 22:50 | |
24. | Matušincová Anna | PHK0561 | OK 99 Hradec Králové | 60:58 | + 34:10 | |
25. | Hanlová Nikola | SRK0553 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 82:30 | + 55:42 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kološová Veronika | LPU0351 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:17 | ||
2. | Vodičková Johana | LPU0354 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:27 | + 1:10 | |
3. | Raková Petra | SHK0251 | OK Slavia Hradec Králové | 32:33 | + 2:16 | |
4. | Pitrmucová Antonie | JIL0251 | OK Jilemnice | 32:35 | + 2:18 | |
5. | Pušová Bára | LPU0357 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:46 | + 2:29 | |
6. | Burešová Karolína | ZAM0352 | OB TJ Sokol Žamberk | 33:11 | + 2:54 | |
7. | Kodytková Denisa | SHK0252 | OK Slavia Hradec Králové | 34:11 | + 3:54 | |
8. | Kovářová Jana | LPU0251 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:57 | + 4:40 | |
9. | Brumlichová Kristýna | NPA0351 | SK LOB Nová Paka | 35:05 | + 4:48 | |
10. | Horáková Veronika | PHK0353 | OK 99 Hradec Králové | 35:42 | + 5:25 | |
11. | Pilná Natálie | VRL0351 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 36:00 | + 5:43 | |
12. | Hrnčířová Ivana | STH0351 | SK Studenec | 38:55 | + 8:38 | |
13. | Petrásová Hana | LPU0380 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:33 | + 9:16 | |
14. | Besedová Katka | PHK0351 | OK 99 Hradec Králové | 46:34 | + 16:17 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kroniková Štěpánka | SHK0150 | OK Slavia Hradec Králové | 42:50 | |||
2. | Rückerová Šárka | HOR0050 | TJ Jiskra Hořice | 47:56 | + 5:06 | ||
3. | Nováková Světlana | NPA0151 | SK LOB Nová Paka | 48:57 | + 6:07 | ||
4. | Nováková Eliška | PDY0150 | Běhej Poděbrady | 51:23 | + 8:33 | ||
Filipová Tereza | SRK0050 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hepnerová Martina | PHK8150 | OK 99 Hradec Králové | 38:50 | 7608 | ||
2. | Nováková Zuzana | NPA9151 | SK LOB Nová Paka | 38:56 | + 0:06 | 7589 | |
3. | Thýnová Nikola | SHK0051 | OK Slavia Hradec Králové | 40:13 | + 1:23 | 7344 | |
4. | Škorpíková Barbora | LPU0060 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:18 | + 2:28 | 7137 | |
5. | Vítková Lucie | PHK8055 | OK 99 Hradec Králové | 42:24 | + 3:34 | 6927 | |
6. | Fenclová Marta | LPU7667 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:04 | + 4:14 | 6799 | |
7. | Škodová Šárka | LTU8951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 44:21 | + 5:31 | 6554 | |
8. | Jansová Doubravka | LPU9750 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:34 | + 6:44 | 6322 | |
9. | Justová Eliška | SHK9351 | OK Slavia Hradec Králové | 48:09 | + 9:19 | 5828 | |
10. | Ducháčková Kateřina | STH9356 | SK Studenec | 48:11 | + 9:21 | 5822 | |
11. | Balcarová Jana | PHK8852 | OK 99 Hradec Králové | 49:59 | + 11:09 | 5478 | |
12. | Skalická Karolína | ZAM9652 | OB TJ Sokol Žamberk | 52:10 | + 13:20 | 5061 | |
13. | Goňová Nikola | ZAM9752 | OB TJ Sokol Žamberk | 60:28 | + 21:38 | 3475 | |
14. | Gallová Veronika | STH0053 | SK Studenec | 63:06 | + 24:16 | 2972 | |
15. | Viková Vendula | JIL8951 | OK Jilemnice | 74:44 | + 35:54 | 749 | |
MS | Zlámalová Nikola | SJC9951 | Sportcentrum Jičín | 39:59 | + 1:09 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šilerová Eva | PDY8050 | Běhej Poděbrady | 41:15 | 2611 | ||
2. | Štoková Mariana | DKP8158 | Oddíl OB Kotlářka | 44:50 | + 3:35 | 2408 | |
3. | Stulíková Barbora | SHK8552 | OK Slavia Hradec Králové | 44:55 | + 3:40 | 2403 | |
4. | Vandělíková Marie | ALB9050 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 49:22 | + 8:07 | 2151 | |
5. | Škodová Eliška | LTU9250 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:11 | + 12:56 | 1878 | |
6. | Bartošová Mirka | PHK9151 | OK 99 Hradec Králové | 57:20 | + 16:05 | 1700 | |
7. | Vejrová Iva | STH8852 | SK Studenec | 63:41 | + 22:26 | 1340 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kopecká Marcela | PHK6852 | OK 99 Hradec Králové | 39:10 | ||
2. | Haasová Renata | LPU7960 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:11 | + 1:01 | |
3. | Kovářová Anna | CET7552 | TJ Loko Česká Třebová | 41:11 | + 2:01 | |
4. | Novotná Kateřina | PHK8252 | OK 99 Hradec Králové | 42:08 | + 2:58 | |
5. | Toužilová Martina | SHK8051 | OK Slavia Hradec Králové | 43:19 | + 4:09 | |
6. | Švíglerová Pavla | LPU7658 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:30 | + 6:20 | |
7. | Vrbatová Petra | HOS8551 | TJ Tatran Hostinné | 47:28 | + 8:18 | |
8. | Vandasová Markéta | VAM7250 | OB Vamberk | 47:41 | + 8:31 | |
9. | Fukátková Miroslava | VIC7658 | OB Vizovice | 48:33 | + 9:23 | |
10. | Mrskočová Dana | LPU7356 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:14 | + 10:04 | |
11. | Komárková Lucie | LTU7851 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:41 | + 10:31 | |
12. | Čížová Andrea | SHK8251 | OK Slavia Hradec Králové | 50:20 | + 11:10 | |
13. | Kunartová Lenka | PHK7852 | OK 99 Hradec Králové | 50:36 | + 11:26 | |
14. | Šklíbová Jana | SRK7651 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 50:56 | + 11:46 | |
15. | Sýkorová Zuzana | PHK7950 | OK 99 Hradec Králové | 51:55 | + 12:45 | |
16. | Matěásková Eva | JIL7651 | OK Jilemnice | 52:30 | + 13:20 | |
17. | Suchá Eva | SHK7851 | OK Slavia Hradec Králové | 53:28 | + 14:18 | |
18. | Pecharová Michaela | TJP6550 | TJ Sokol Troja | 53:30 | + 14:20 | |
19. | Chvátilová Pavlína | PHK7450 | OK 99 Hradec Králové | 54:23 | + 15:13 | |
20. | Besedová Petra | PHK7654 | OK 99 Hradec Králové | 56:37 | + 17:27 | |
21. | Kubečková Terezie | LIP7650 | SOS Mamuti z Lipovky | 58:24 | + 19:14 | |
Novotná Martina | PHK8255 | OK 99 Hradec Králové | DISK | |||
Čapková Eva | LTU7852 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kodytková Iva | VAM7751 | OB Vamberk | 35:58 | ||
2. | Venclová Veronika | ZAM8251 | OB TJ Sokol Žamberk | 40:46 | + 4:48 | |
3. | Šafářová Ivana | CET8051 | TJ Loko Česká Třebová | 40:53 | + 4:55 | |
4. | Zitková Radka | LPU7958 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:03 | + 6:05 | |
5. | Nimshausová Hana | CHC8151 | K.O.B. Choceň | 42:32 | + 6:34 | |
6. | Slavíková Jana | SHK7352 | OK Slavia Hradec Králové | 44:23 | + 8:25 | |
7. | Tomandlová Radka | 0140002 | HoRa | 46:09 | + 10:11 | |
8. | Kadaňová Barbora | LPU8253 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:42 | + 10:44 | |
9. | Čapková Petra | PHK7850 | OK 99 Hradec Králové | 47:43 | + 11:45 | |
10. | Linková Eva | STH7753 | SK Studenec | 47:58 | + 12:00 | |
11. | Vörösová Markéta | LPU7868 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:04 | + 14:06 | |
12. | Kmentová Lenka | ZAM8552 | OB TJ Sokol Žamberk | 50:14 | + 14:16 | |
13. | Dvořáková Zuzana | LPU7559 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:41 | + 14:43 | |
14. | Příkazská Petra | PHK7651 | OK 99 Hradec Králové | 51:20 | + 15:22 | |
15. | Jitka Jakubská | 0090002 | Jakubsky | 51:38 | + 15:40 | |
16. | Šedivá Petra | NPA7751 | SK LOB Nová Paka | 52:02 | + 16:04 | |
17. | Kodytková Karolína | SHK7750 | OK Slavia Hradec Králové | 52:08 | + 16:10 | |
18. | Kašparová Eva | TYN7452 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 52:51 | + 16:53 | |
19. | Hrušová Dagmar | PHK8050 | OK 99 Hradec Králové | 53:33 | + 17:35 | |
20. | Brožová Jana | LTU8250 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:04 | + 18:06 | |
21. | Andělová Ivana | LTU8550 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:13 | + 18:15 | |
22. | Drhlíková Markéta | VAM8250 | OB Vamberk | 57:33 | + 21:35 | |
23. | Zurynková Iva | PHK7650 | OK 99 Hradec Králové | 58:21 | + 22:23 | |
24. | Sedláčková Petra | KOR7451 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 58:38 | + 22:40 | |
25. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | OK 99 Hradec Králové | 58:55 | + 22:57 | |
26. | Gallová Helena | STH7750 | SK Studenec | 61:49 | + 25:51 | |
27. | Kárníková Kamila | LPU8153 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:15 | + 26:17 | |
28. | Kvapilová Zuzana | PHK7853 | OK 99 Hradec Králové | 65:37 | + 29:39 | |
29. | Poláková Lucie | VRL8254 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 66:30 | + 30:32 | |
30. | Müllerová Marie | KOR7650 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 67:19 | + 31:21 | |
31. | Brožková Květa | KUO7451 | KOB Ústí nad Orlicí | 67:35 | + 31:37 | |
32. | Kotyková Libuše | LTU7854 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 80:31 | + 44:33 | |
33. | Věříšová Lenka | 0010001 | Věříšovi | 90:07 | + 54:09 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kosová Michaela | PHK6752 | OK 99 Hradec Králové | 34:47 | ||
2. | Hájková Ludmila | CET7554 | TJ Loko Česká Třebová | 35:38 | + 0:51 | |
3. | Melicharová Zdeňka | PHK7551 | OK 99 Hradec Králové | 37:31 | + 2:44 | |
4. | Horáková Jindra | LPU6854 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:42 | + 4:55 | |
5. | Vlastníková Lucie | JIL7554 | OK Jilemnice | 39:45 | + 4:58 | |
6. | Stodůlková Lenka | LTU6752 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:30 | + 5:43 | |
7. | Filipová Ivana | SRK7373 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 41:36 | + 6:49 | |
8. | Demlová Jitka | LPU6955 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:49 | + 7:02 | |
9. | Karlová Kateřina | JIL7553 | OK Jilemnice | 43:45 | + 8:58 | |
10. | Petrásová Simona | LPU7556 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:58 | + 9:11 | |
11. | Krpatová Zuzana | LPU7558 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:49 | + 10:02 | |
12. | Loukotová Andrea | HOR7350 | TJ Jiskra Hořice | 45:24 | + 10:37 | |
13. | Rykalová Jitka | VAM7251 | OB Vamberk | 47:19 | + 12:32 | |
14. | Rusinová Alena | BRU7152 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 48:19 | + 13:32 | |
15. | Thýnová Ivana | SHK6651 | OK Slavia Hradec Králové | 48:49 | + 14:02 | |
16. | Šišmová Hana | TYN6850 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 48:51 | + 14:04 | |
17. | Bendáková Jitka | LTU6951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 50:46 | + 15:59 | |
18. | Lazáková Šárka | LTU6952 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:40 | + 16:53 | |
19. | Licková Dana | LTU7350 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:23 | + 18:36 | |
20. | Netuková Hana | SHK7052 | OK Slavia Hradec Králové | 56:55 | + 22:08 | |
21. | Smith Lucie | VRL7353 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:13 | + 22:26 | |
22. | Hrnčířová Lenka | STH7251 | SK Studenec | 67:46 | + 32:59 | |
Novotná Ivana | PHK6354 | OK 99 Hradec Králové | DISK | |||
Čivrná Karolína | VRL7355 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Machová Iveta | NPA6851 | SK LOB Nová Paka | 40:59 | ||
2. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | OK Jilemnice | 41:16 | + 0:17 | |
3. | Janovská Věra | JIL7258 | OK Jilemnice | 42:11 | + 1:12 | |
4. | Třešňáková Blanka | JIL7051 | OK Jilemnice | 43:19 | + 2:20 | |
5. | Kokrdová Věra | PHK6450 | OK 99 Hradec Králové | 44:51 | + 3:52 | |
6. | Hančová Alice | VRL7052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 45:20 | + 4:21 | |
7. | Lockerová Milena | SRK7251 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:07 | + 6:08 | |
8. | Justová Jana | PHK6153 | OK 99 Hradec Králové | 53:59 | + 13:00 | |
9. | Semrádová Jitka | CHC6651 | K.O.B. Choceň | 54:58 | + 13:59 | |
10. | Vodičková Lenka | LPU7357 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:11 | + 20:12 | |
11. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | TJ START Náchod | 63:14 | + 22:15 | |
12. | Procingerová Ilona | VRL7053 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 67:32 | + 26:33 | |
13. | Smisitelová Markéta | KOR7452 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 69:52 | + 28:53 | |
14. | Nováková Martina | PDY7350 | Běhej Poděbrady | 76:49 | + 35:50 | |
15. | Dudková Lada | PDY7250 | Běhej Poděbrady | 93:00 | + 52:01 | |
MS | Vaňurová Marcela | HOR6850 | TJ Jiskra Hořice | 55:58 | + 14:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klapalová Jana | VAM6451 | OB Vamberk | 37:54 | ||
2. | Běhounová Jiřina | PHK5651 | OK 99 Hradec Králové | 38:33 | + 0:39 | |
3. | Novotná Jiřina | LPU5654 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:07 | + 4:13 | |
4. | Hausvaterová Marcela | SHK6152 | OK Slavia Hradec Králové | 42:48 | + 4:54 | |
5. | Víchová Ladislava | LPU5851 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:24 | + 7:30 | |
6. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | OK Jilemnice | 46:34 | + 8:40 | |
7. | Langrová Eva | SNA5351 | TJ START Náchod | 47:38 | + 9:44 | |
8. | Nýdrlová Eva | VRL5451 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 47:55 | + 10:01 | |
9. | Kynčlová Miroslava | JIL5851 | OK Jilemnice | 48:17 | + 10:23 | |
10. | Mutinská Zdeňka | KUO6499 | KOB Ústí nad Orlicí | 49:31 | + 11:37 | |
11. | Hančová Hana | VRL5652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 51:57 | + 14:03 | |
12. | Jiřištová Hana | JIL6052 | OK Jilemnice | 52:28 | + 14:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Filipová Dagmar | SHK5651 | OK Slavia Hradec Králové | 47:07 | ||
2. | Peremská Dana | SRK6351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:01 | + 0:54 | |
3. | Vondráčková Zdeňka | SNA6251 | TJ START Náchod | 50:35 | + 3:28 | |
4. | Dusílková Marie | SRK5752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:44 | + 4:37 | |
5. | Záveská Anna | CET6450 | TJ Loko Česká Třebová | 56:16 | + 9:09 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hepnerová Dagmar | SHK5451 | OK Slavia Hradec Králové | 37:22 | ||
2. | Kalibánová Jiřina | NPA5351 | SK LOB Nová Paka | 42:21 | + 4:59 | |
3. | Martincová Helena | ZAM5051 | OB TJ Sokol Žamberk | 43:41 | + 6:19 | |
4. | Nováková Jana | NPA5552 | SK LOB Nová Paka | 53:17 | + 15:55 | |
5. | Kellnerová Stanislava | LPU4950 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:35 | + 16:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vrbata Alan | HOS1201 | TJ Tatran Hostinné | 23:42 | ||
2. | Klabzuba Jan | SRK1207 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 24:38 | + 0:56 | |
3. | Pavel Jakubský | 0090003 | Jakubsky | 27:20 | + 3:38 | |
4. | Červinka Dominik | HJL1202 | Sokol Horní Jelení | 34:35 | + 10:53 | |
5. | Bohdanecký František | SHK1104 | OK Slavia Hradec Králové | 39:41 | + 15:59 | |
6. | Šumpík Filip | SHK1109 | OK Slavia Hradec Králové | 45:36 | + 21:54 | |
7. | Filip Jakubský | 0090004 | Jakubsky | 47:45 | + 24:03 | |
8. | Fiala Matyáš | SHK1102 | OK Slavia Hradec Králové | 59:16 | + 35:34 | |
9. | Řehák Jan | 0100001 | SJC | 64:58 | + 41:16 | |
Hauschwitz Roman | JIL1102 | OK Jilemnice | DISK | |||
MS | Kopecký Mikuláš | SJC1204 | Sportcentrum Jičín | 27:49 | + 4:07 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lukeš Josef | SHK1005 | OK Slavia Hradec Králové | 19:21 | ||
2. | Chrtek Jan | PHK1100 | OK 99 Hradec Králové | 19:53 | + 0:32 | |
3. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | K.O.B. Choceň | 20:12 | + 0:51 | |
4. | Kadaně Matěj | LPU1001 | OK Lokomotiva Pardubice | 22:04 | + 2:43 | |
5. | Novotný Kryštof | PHK1002 | OK 99 Hradec Králové | 22:06 | + 2:45 | |
6. | Kunart Lukáš | PHK1010 | OK 99 Hradec Králové | 22:15 | + 2:54 | |
7. | Šafář Jakub | CET1103 | TJ Loko Česká Třebová | 22:35 | + 3:14 | |
8. | Toužil Lukáš | SHK1000 | OK Slavia Hradec Králové | 24:22 | + 5:01 | |
9. | Pouchlý Matěj | SHK1009 | OK Slavia Hradec Králové | 24:38 | + 5:17 | |
10. | Kárník Štěpán | LPU1002 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:42 | + 5:21 | |
11. | Polák Vlastimil | VRL1001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 25:10 | + 5:49 | |
12. | Kopecký Matěj | PHK1001 | OK 99 Hradec Králové | 25:41 | + 6:20 | |
13. | Juška Vojtěch | LPU1003 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:53 | + 7:32 | |
14. | Čihák Matěj | HOR1100 | TJ Jiskra Hořice | 26:59 | + 7:38 | |
15. | Košťál Antonín | SHK1004 | OK Slavia Hradec Králové | 27:08 | + 7:47 | |
16. | Macek Dan | LPU1104 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:35 | + 9:14 | |
17. | Pavelec Daniel | NPA1101 | SK LOB Nová Paka | 28:49 | + 9:28 | |
18. | Brož Jiří | LTU1101 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 29:52 | + 10:31 | |
19. | Jičínský Antonín | SRK1101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:49 | + 13:28 | |
20. | Ducháček Vojtěch | JIL1001 | OK Jilemnice | 47:16 | + 27:55 | |
MS | Vošvrda Václav | SJC1203 | Sportcentrum Jičín | 28:39 | + 9:18 | |
MS | Hanousek Jan | SJC1005 | Sportcentrum Jičín | 29:23 | + 10:02 | |
MS | Podlipný Filip | SJC1202 | Sportcentrum Jičín | 41:25 | + 22:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Metelka Tomáš | PHK0801 | OK 99 Hradec Králové | 18:42 | ||
2. | Čečka Matěj | SHK0901 | OK Slavia Hradec Králové | 22:51 | + 4:09 | |
3. | Jakubský David | SHK0905 | OK Slavia Hradec Králové | 24:12 | + 5:30 | |
4. | Jelínek František | PHK0900 | OK 99 Hradec Králové | 25:37 | + 6:55 | |
5. | Kubeček Antonín | LIP0800 | SOS Mamuti z Lipovky | 26:36 | + 7:54 | |
6. | Novotný Vít | PHK0901 | OK 99 Hradec Králové | 26:52 | + 8:10 | |
7. | Čihák Jakub | HOR0901 | TJ Jiskra Hořice | 30:46 | + 12:04 | |
8. | Goláň František | LPU0803 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:47 | + 12:05 | |
9. | Sochor Jakub | SHK0903 | OK Slavia Hradec Králové | 32:51 | + 14:09 | |
10. | Šeps Miroslav | SRK0801 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 33:07 | + 14:25 | |
11. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:42 | + 15:00 | |
12. | Pochop Václav | STH0902 | SK Studenec | 33:45 | + 15:03 | |
13. | Čapek Karel | LTU0801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 34:08 | + 15:26 | |
14. | Matušinec Jakub | PHK0802 | OK 99 Hradec Králové | 34:54 | + 16:12 | |
15. | Gottstein Matouš | JIL0901 | OK Jilemnice | 35:02 | + 16:20 | |
16. | Kotyk Šimon | LTU0802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:09 | + 16:27 | |
17. | Brož Jindřich | LTU0903 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:11 | + 16:29 | |
18. | Šedivý Josef | NPA0802 | SK LOB Nová Paka | 36:01 | + 17:19 | |
19. | Pavelec Michal | NPA0801 | SK LOB Nová Paka | 36:22 | + 17:40 | |
20. | Kutlvašr Vladimír | VRL1002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 36:30 | + 17:48 | |
21. | Doucha Tomáš | SNA0801 | TJ START Náchod | 37:30 | + 18:48 | |
22. | Spilka Petr | JIL0803 | OK Jilemnice | 38:02 | + 19:20 | |
23. | Bezvoda Jakub | SHK0807 | OK Slavia Hradec Králové | 40:55 | + 22:13 | |
24. | Kobík Kryštof | LTU0901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 42:52 | + 24:10 | |
25. | Renský Matěj | SNA0903 | TJ START Náchod | 43:36 | + 24:54 | |
26. | Goláň Antonín | LPU0804 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:45 | + 25:03 | |
27. | Valenta Jakub | JIL0902 | OK Jilemnice | 44:52 | + 26:10 | |
28. | Šípek Daniel | LPU0806 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:57 | + 26:15 | |
29. | Baláž Viktor | SHK0803 | OK Slavia Hradec Králové | 47:33 | + 28:51 | |
30. | Držka Filip | LPU0901 | OK Lokomotiva Pardubice | 48:40 | + 29:58 | |
Bernard Mikuláš | HOR0902 | TJ Jiskra Hořice | DISK | |||
MS | Pleva Stanislav | SJC0805 | Sportcentrum Jičín | 41:25 | + 22:43 | |
MS | Karásek Šimon | SJC0804 | Sportcentrum Jičín | 42:16 | + 23:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vích Ondřej | CHC0801 | K.O.B. Choceň | 27:16 | ||
2. | John Martin | VRL0902 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 32:30 | + 5:14 | |
3. | Kadaník Petr | LPU0802 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:46 | + 10:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čihák Jan | HOR0601 | TJ Jiskra Hořice | 22:37 | ||
2. | Votoček Michal | JIL0601 | OK Jilemnice | 23:16 | + 0:39 | |
3. | Fajfr Marek | ZAM0602 | OB TJ Sokol Žamberk | 23:21 | + 0:44 | |
4. | Třešňák Matěj | JIL0701 | OK Jilemnice | 23:34 | + 0:57 | |
5. | Stach Ondřej | JIL0602 | OK Jilemnice | 23:47 | + 1:10 | |
6. | Hanuš Filip | VRL0604 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 24:35 | + 1:58 | |
7. | Hájek Dominik | CET0601 | TJ Loko Česká Třebová | 25:33 | + 2:56 | |
8. | Buďárek Šimon | STH0703 | SK Studenec | 26:05 | + 3:28 | |
9. | Matěásko Marek | JIL0702 | OK Jilemnice | 27:27 | + 4:50 | |
10. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 27:35 | + 4:58 | |
11. | Hanák Matěj | LTU0701 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 32:22 | + 9:45 | |
12. | Pochop Petr | STH0701 | SK Studenec | 33:20 | + 10:43 | |
13. | Kurka Antonín | SHK0700 | OK Slavia Hradec Králové | 33:45 | + 11:08 | |
14. | Horák Filip | PHK0701 | OK 99 Hradec Králové | 34:44 | + 12:07 | |
15. | Vrábel Štěpán | PHK0705 | OK 99 Hradec Králové | 37:59 | + 15:22 | |
16. | Beneda Vojtěch | SHK0703 | OK Slavia Hradec Králové | 38:02 | + 15:25 | |
17. | Krejčí Martin | KOR0600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:35 | + 17:58 | |
18. | Kubát Vojtěch | VRL0701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 41:40 | + 19:03 | |
19. | Šimerda Václav | SRK0605 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:26 | + 19:49 | |
20. | Hladký Matěj | KOR0700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 43:40 | + 21:03 | |
21. | Seligr Lukáš | PHK0709 | OK 99 Hradec Králové | 46:11 | + 23:34 | |
22. | Hrůza Ondřej | LTU0703 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 47:21 | + 24:44 | |
MS | Vaníček Jan | SJC0705 | Sportcentrum Jičín | 25:31 | + 2:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kunt Martin | ZAM0701 | OB TJ Sokol Žamberk | 41:21 | ||
2. | Votruba Štěpán | CHT0702 | OOB SK Chrast | 63:31 | + 22:10 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Malý Antonín | JIL0501 | OK Jilemnice | 24:17 | ||
2. | Typlt Tomáš | NPA0406 | SK LOB Nová Paka | 26:08 | + 1:51 | |
3. | Haas Filip | LPU0401 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:24 | + 2:07 | |
4. | Fajfer Filip | NPA0401 | SK LOB Nová Paka | 26:35 | + 2:18 | |
5. | Salaba Dan | JIL0404 | OK Jilemnice | 26:41 | + 2:24 | |
6. | Valenta Ondřej | JIL0401 | OK Jilemnice | 26:52 | + 2:35 | |
7. | Jakubský Adam | SHK0406 | OK Slavia Hradec Králové | 28:20 | + 4:03 | |
8. | Novák Stanislav | NPA0404 | SK LOB Nová Paka | 29:45 | + 5:28 | |
9. | Šeps Daniel | SRK0504 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 29:50 | + 5:33 | |
10. | Choutka Matěj | NPA0402 | SK LOB Nová Paka | 29:58 | + 5:41 | |
11. | Kodytek Adam | SHK0402 | OK Slavia Hradec Králové | 30:12 | + 5:55 | |
12. | Pulc Ondřej | ZAM0505 | OB TJ Sokol Žamberk | 30:36 | + 6:19 | |
13. | Čermák Martin | PHK0502 | OK 99 Hradec Králové | 30:37 | + 6:20 | |
14. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:04 | + 6:47 | |
15. | Podolský Petr | SHK0507 | OK Slavia Hradec Králové | 31:16 | + 6:59 | |
16. | Morávek Martin | SRK0503 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:46 | + 8:29 | |
17. | Langr Jakub | KOR0401 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 32:56 | + 8:39 | |
18. | Doucha Martin | SNA0501 | TJ START Náchod | 33:24 | + 9:07 | |
19. | Hájek Matěj | VRL0402 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 34:06 | + 9:49 | |
20. | Pirožek Vojtěch | LTU0400 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:07 | + 10:50 | |
21. | Pavelec Matěj | NPA0501 | SK LOB Nová Paka | 35:49 | + 11:32 | |
22. | Lazák Jan | LTU0500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 36:08 | + 11:51 | |
23. | Stavrinou David | SRK0506 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 37:01 | + 12:44 | |
24. | Šípek Ondřej | LPU0505 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:05 | + 12:48 | |
25. | Kokrda Adam | PHK0503 | OK 99 Hradec Králové | 37:45 | + 13:28 | |
26. | Kurka Jaroslav | SHK0501 | OK Slavia Hradec Králové | 38:48 | + 14:31 | |
27. | Málek David | PHK0504 | OK 99 Hradec Králové | 39:08 | + 14:51 | |
28. | Nimshaus Viktor | CHC0502 | K.O.B. Choceň | 39:11 | + 14:54 | |
29. | Kokrda Vojtěch | PHK0402 | OK 99 Hradec Králové | 40:10 | + 15:53 | |
30. | Kotyk Vojtěch | LTU0502 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:47 | + 16:30 | |
31. | Sedláček David | SRK0508 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 40:56 | + 16:39 | |
32. | Baše Ondřej | KOR0503 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 41:39 | + 17:22 | |
33. | Kerhát David | LTU0403 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 42:05 | + 17:48 | |
34. | Čivrný Jan | VRL0501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:56 | + 18:39 | |
35. | Potůček Oto | LTU0501 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:09 | + 18:52 | |
36. | Kuhn Vojtěch | LPU0404 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:37 | + 19:20 | |
37. | Novák Marek | SHK0505 | OK Slavia Hradec Králové | 46:16 | + 21:59 | |
38. | Hylmar Zdeněk | ZAM0504 | OB TJ Sokol Žamberk | 46:17 | + 22:00 | |
39. | Dudek Daniel | PDY0502 | Běhej Poděbrady | 98:51 | + 74:34 | |
MS | Šťovíček Pavel | 34:40 | + 10:23 | |||
MS | Vojtíšek Martin | 63:02 | + 38:45 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macek Ondřej | LPU0209 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:07 | ||
2. | Váňa Vojtěch | LPU0312 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:36 | + 0:29 | |
3. | Mrskoč Marek | LPU0205 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:15 | + 1:08 | |
4. | Fejfar Lukáš | LPU0310 | OK Lokomotiva Pardubice | 27:38 | + 2:31 | |
5. | Procinger Jakub | STH0302 | SK Studenec | 28:02 | + 2:55 | |
6. | Šišma Vojtěch | LPU0204 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:19 | + 3:12 | |
7. | Šitina Tomáš | LTU0300 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 30:12 | + 5:05 | |
8. | Moravec Jan | ZAM0205 | OB TJ Sokol Žamberk | 30:44 | + 5:37 | |
9. | Vališ Jan | LPU0210 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:28 | + 6:21 | |
10. | Balcar Jiří | SNA0301 | TJ START Náchod | 34:48 | + 9:41 | |
11. | Zamastil Michal | LTU0203 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:54 | + 10:47 | |
12. | Šimek Jakub | CHC0303 | K.O.B. Choceň | 38:24 | + 13:17 | |
13. | Karban Mikuláš | HOR0301 | TJ Jiskra Hořice | 47:04 | + 21:57 | |
14. | Dudek Jan | PDY0200 | Běhej Poděbrady | 57:02 | + 31:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dostál Jakub | STH0106 | SK Studenec | 54:22 | |||
2. | Porkert Jan | SHK0100 | OK Slavia Hradec Králové | 65:00 | + 10:38 | ||
3. | Krampera Tomáš | VRL0103 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 82:42 | + 28:20 | ||
Kovář Lukáš | CET0102 | TJ Loko Česká Třebová | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fencl Jonáš | LPU9902 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:35 | 8248 | ||
2. | Losman Petr | PHK7901 | OK 99 Hradec Králové | 39:47 | + 1:12 | 8012 | |
3. | Kolář Šimon | SHK0405 | OK Slavia Hradec Králové | 42:33 | + 3:58 | 7469 | |
4. | Vítek Petr | PHK7601 | OK 99 Hradec Králové | 43:01 | + 4:26 | 7378 | |
5. | Gottstein Jonáš | JIL0107 | OK Jilemnice | 43:22 | + 4:47 | 7309 | |
6. | Paleček Ondřej | STH0105 | SK Studenec | 43:38 | + 5:03 | 7257 | |
7. | Hepner David | SHK7601 | OK Slavia Hradec Králové | 43:43 | + 5:08 | 7240 | |
8. | Jedlička Michal | SHK7309 | OK Slavia Hradec Králové | 44:16 | + 5:41 | 7132 | |
9. | Novák Jiří | NPA7502 | SK LOB Nová Paka | 44:35 | + 6:00 | 7070 | |
10. | Polák Vlastimil | VRL7702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:45 | + 6:10 | 7038 | |
11. | Janda Martin | DOB8002 | KOB Dobruška | 44:47 | + 6:12 | 7031 | |
12. | Novotný Radek | PHK7402 | OK 99 Hradec Králové | 45:22 | + 6:47 | 6917 | |
13. | Vlastník Matouš | JIL0201 | OK Jilemnice | 45:52 | + 7:17 | 6818 | |
14. | Šklíba Jan | SRK7501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:45 | + 8:10 | 6645 | |
15. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 46:54 | + 8:19 | 6616 | |
16. | Šitina Jakub | LTU0001 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 47:20 | + 8:45 | 6531 | |
17. | Vodička Oldřich | LPU7715 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:23 | + 8:48 | 6521 | |
17. | Tihon Michal | PHK7905 | OK 99 Hradec Králové | 47:23 | + 8:48 | 6521 | |
19. | Justa Pavel | PHK8701 | OK 99 Hradec Králové | 48:58 | + 10:23 | 6210 | |
20. | Antoš Filip | NPA8001 | SK LOB Nová Paka | 49:27 | + 10:52 | 6115 | |
21. | Doucha Jiří | SNA7105 | TJ START Náchod | 49:37 | + 11:02 | 6082 | |
22. | Hájek Jakub | SHK9802 | OK Slavia Hradec Králové | 50:12 | + 11:37 | 5968 | |
23. | Málek Martin | CST8902 | OB Strakonice | 50:46 | + 12:11 | 5857 | |
24. | Deml Tomáš | LPU9502 | OK Lokomotiva Pardubice | 51:59 | + 13:24 | 5618 | |
25. | Kupka Jaroslav | ALB7800 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 53:53 | + 15:18 | 5245 | |
26. | Souček Tomáš | SHK8200 | OK Slavia Hradec Králové | 54:29 | + 15:54 | 5127 | |
27. | Lžíčař Martin | DOB8803 | KOB Dobruška | 55:25 | + 16:50 | 4944 | |
28. | Mašata Roman | PHK7107 | OK 99 Hradec Králové | 55:42 | + 17:07 | 4889 | |
29. | Jirků Václav | 0160001 | VJ | 57:01 | + 18:26 | ||
30. | Klapal Michal | VAM8802 | OB Vamberk | 57:31 | + 18:56 | 4532 | |
31. | Veselý Jiří | PHK8700 | OK 99 Hradec Králové | 63:10 | + 24:35 | 3423 | |
32. | Procinger Jan | VRL0102 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:42 | + 25:07 | 3319 | |
33. | Šabatka Jan | SHK9001 | OK Slavia Hradec Králové | 67:59 | + 29:24 | 2478 | |
34. | Haas Karel | LPU7304 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:01 | + 31:26 | 2079 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lenner Miroslav | LPU8605 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:01 | 2035 | ||
2. | Vandělík Michal | ALB8501 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 42:03 | + 2:02 | 1945 | |
3. | Janeček Tomáš | PHK9205 | OK 99 Hradec Králové | 46:40 | + 6:39 | 1740 | |
4. | Roll Martin | ALB8401 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 49:12 | + 9:11 | 1627 | |
5. | Macl Jan | LPU9102 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:16 | + 18:15 | 1224 | |
6. | Záveský Jan | 0060001 | Česká Třebová | 77:04 | + 37:03 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hovorka Jan | LPU7907 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:45 | ||
2. | Bláha Jan | HJL8200 | Sokol Horní Jelení | 34:59 | + 0:14 | |
3. | Filip Libor | SRK7101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 35:20 | + 0:35 | |
4. | Netopil Libor | VAM7401 | OB Vamberk | 35:40 | + 0:55 | |
5. | Koblížek Kamil | KUO8001 | KOB Ústí nad Orlicí | 37:41 | + 2:56 | |
6. | Šabatka Petr | LPU8106 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:02 | + 3:17 | |
7. | Vandas Luděk | VAM6601 | OB Vamberk | 38:20 | + 3:35 | |
8. | Fukátko Jan | LPU8105 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:08 | + 4:23 | |
9. | Andrš Petr | ZAM8401 | OB TJ Sokol Žamberk | 41:01 | + 6:16 | |
10. | Albrecht David | 0040001 | HO Skol | 42:12 | + 7:27 | |
11. | Václavek Jan | LPU7816 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:23 | + 7:38 | |
12. | Toužil Karel | SHK7602 | OK Slavia Hradec Králové | 43:22 | + 8:37 | |
13. | Zaydlar Michal | JLI7100 | OB Jizerky | 45:08 | + 10:23 | |
14. | Červinka Jiří | VRL7001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 45:11 | + 10:26 | |
15. | Zitka Adam | LPU8402 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:44 | + 10:59 | |
16. | Bartoň Zdeněk | NPA8301 | SK LOB Nová Paka | 46:08 | + 11:23 | |
17. | Kutlvašr Ruda | VRL7601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 46:44 | + 11:59 | |
18. | Čečka Jiří | SHK7600 | OK Slavia Hradec Králové | 47:16 | + 12:31 | |
19. | Panáček Aleš | SHK7604 | OK Slavia Hradec Králové | 47:32 | + 12:47 | |
20. | Rusin Jan | BRU7601 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 48:01 | + 13:16 | |
21. | Jakubský Radek | SHK7603 | OK Slavia Hradec Králové | 49:07 | + 14:22 | |
22. | Podlešák Marek | PHK7802 | OK 99 Hradec Králové | 50:07 | + 15:22 | |
23. | Choutka Jaroslav | SOB6301 | SOBSA | 50:35 | + 15:50 | |
24. | Chvátil Jiří | PHK7200 | OK 99 Hradec Králové | 53:15 | + 18:30 | |
25. | Jakubský Ondřej | 0090001 | Jakubsky | 58:13 | + 23:28 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Erbert Ladislav | PEN7700 | OK RECO Sport | 36:55 | ||
2. | Hovorka Pavel | LPU7908 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:44 | + 0:49 | |
3. | Šimek Jiří | CHC7901 | K.O.B. Choceň | 42:04 | + 5:09 | |
4. | Kuhn Jiří | LPU7718 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:09 | + 5:14 | |
5. | Pozdílek Martin | PHK7803 | OK 99 Hradec Králové | 43:00 | + 6:05 | |
6. | Brož Michal | LTU8000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:02 | + 6:07 | |
7. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 44:51 | + 7:56 | |
8. | Drhlík Petr | VAM8301 | OB Vamberk | 45:12 | + 8:17 | |
9. | Kašpar Václav | TYN7001 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 45:46 | + 8:51 | |
10. | Matoušek Josef | PHK7900 | OK 99 Hradec Králové | 46:08 | + 9:13 | |
11. | Vrábel Petr | PHK7604 | OK 99 Hradec Králové | 46:21 | + 9:26 | |
12. | Macek Pavel | LPU7517 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:02 | + 10:07 | |
13. | Šafář Miroslav | CET7001 | TJ Loko Česká Třebová | 47:24 | + 10:29 | |
14. | Příkazský Jakub | PHK8000 | OK 99 Hradec Králové | 47:35 | + 10:40 | |
15. | Koutný Pavel | PHK7108 | OK 99 Hradec Králové | 48:53 | + 11:58 | |
16. | Hruša Petr | 0150002 | Vysoká nad Labem | 48:58 | + 12:03 | |
17. | Čapek Miroslav | PHK7603 | OK 99 Hradec Králové | 49:17 | + 12:22 | |
18. | Műller Kamil | TYN7500 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 50:27 | + 13:32 | |
19. | Goláň Oldřich | LPU7417 | OK Lokomotiva Pardubice | 51:00 | + 14:05 | |
20. | Nekvapil Ondřej | LPU7403 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:11 | + 15:16 | |
21. | Čapek Karel | LTU7803 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 52:49 | + 15:54 | |
22. | Šafr Jiří | CHC7706 | K.O.B. Choceň | 55:01 | + 18:06 | |
23. | Kvapil Ondřej | PHK7804 | OK 99 Hradec Králové | 55:29 | + 18:34 | |
24. | Hanousek Martin | CTB7910 | SK OB Chotěboř | 55:31 | + 18:36 | |
25. | Kadaně Miroslav | LPU7817 | OK Lokomotiva Pardubice | 56:03 | + 19:08 | |
26. | Adamovský Michal | TYN7200 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 56:30 | + 19:35 | |
27. | Šišma Pavel | TYN6901 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 61:13 | + 24:18 | |
28. | Vaňátko Jakub | LTU8100 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:29 | + 32:34 | |
29. | Komárek Josef | CHC8001 | K.O.B. Choceň | 76:42 | + 39:47 | |
30. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | OK Jilemnice | 79:14 | + 42:19 | |
Kotyk Pavel | LTU7901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Baše Petr | KOR7701 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | |||
Macháček Milan | CHC7701 | K.O.B. Choceň | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Belej Jiří | LPU7421 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:25 | ||
2. | Netuka Jan | SHK7001 | OK Slavia Hradec Králové | 40:16 | + 0:51 | |
3. | Šístek Daniel | SCP7507 | OK Sparta Praha | 40:32 | + 1:07 | |
4. | Bendák Petr | LTU6500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:50 | + 1:25 | |
5. | Fencl Petr | LPU6901 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:50 | + 3:25 | |
6. | Vlastník Zdeněk | JIL6901 | OK Jilemnice | 43:57 | + 4:32 | |
7. | Tomandl Jan | 0140001 | HoRa | 44:14 | + 4:49 | |
8. | Mutinský Viktor | KUO6501 | KOB Ústí nad Orlicí | 44:25 | + 5:00 | |
9. | Chrást Tomáš | STH7401 | SK Studenec | 44:38 | + 5:13 | |
10. | Brožek Tomáš | KUO6902 | KOB Ústí nad Orlicí | 45:34 | + 6:09 | |
11. | Lazák Jan | LTU6900 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 45:50 | + 6:25 | |
12. | Matěásko Dušan | JIL7503 | OK Jilemnice | 46:23 | + 6:58 | |
13. | Kolář Viktor | SHK7300 | OK Slavia Hradec Králové | 47:12 | + 7:47 | |
14. | Czagan Jan | LPU7106 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:39 | + 8:14 | |
15. | Metelka Pavel | PHK6800 | OK 99 Hradec Králové | 48:52 | + 9:27 | |
16. | Locker Martin | SRK7001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 49:39 | + 10:14 | |
17. | Kohout Josef | SHK6902 | OK Slavia Hradec Králové | 54:17 | + 14:52 | |
18. | Věříš Jan | LPU7103 | OK Lokomotiva Pardubice | 54:54 | + 15:29 | |
19. | Pipek Kamil | LPU7310 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:44 | + 18:19 | |
20. | Dudek Jan | PDY7200 | Běhej Poděbrady | 82:46 | + 43:21 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zamouřil Petr | PHK6808 | OK 99 Hradec Králové | 31:40 | ||
2. | Kunt Stanislav | ZAM7401 | OB TJ Sokol Žamberk | 31:47 | + 0:07 | |
3. | Vališ Jan | LPU7104 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:01 | + 1:21 | |
4. | Macháček Lubomír | LPU7515 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:09 | + 1:29 | |
5. | Kadaník Libor | PHK7204 | OK 99 Hradec Králové | 33:54 | + 2:14 | |
6. | Puš Roman | STH7501 | SK Studenec | 35:49 | + 4:09 | |
7. | Munzar Martin | LPU7313 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:03 | + 5:23 | |
8. | Hanč Jaroslav | VRL6702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 37:17 | + 5:37 | |
9. | Loukota Josef | HOR7100 | TJ Jiskra Hořice | 38:23 | + 6:43 | |
10. | Háp Petr | PHK7201 | OK 99 Hradec Králové | 38:41 | + 7:01 | |
11. | Janovský Petr | JIL7202 | OK Jilemnice | 39:47 | + 8:07 | |
12. | Kubín Jan | HOR7400 | TJ Jiskra Hořice | 41:02 | + 9:22 | |
13. | Semrád Pavel | CHC6602 | K.O.B. Choceň | 41:46 | + 10:06 | |
14. | Votruba Petr | CHT7502 | OOB SK Chrast | 42:27 | + 10:47 | |
15. | Hanuš Vladimír | VRL7508 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:55 | + 11:15 | |
16. | Tichý Pavel | KOR6801 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 43:06 | + 11:26 | |
17. | Buchar Marcel | VRL7408 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:23 | + 11:43 | |
18. | Dostál Dalibor | VRL7308 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 47:03 | + 15:23 | |
19. | Justa Jaromír | PHK6101 | OK 99 Hradec Králové | 50:21 | + 18:41 | |
20. | Ptáček Miloš | BRU7000 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 50:31 | + 18:51 | |
21. | Vrba Josef | ZAM6802 | OB TJ Sokol Žamberk | 52:10 | + 20:30 | |
22. | Košek Martin | SHK7301 | OK Slavia Hradec Králové | 52:38 | + 20:58 | |
23. | Šípek Jaroslav | LPU7422 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:17 | + 21:37 | |
24. | Krejčí Milan | KOR7400 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:47 | + 23:07 | |
25. | Hájek Tibor | VRL7202 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:10 | + 30:30 | |
Třešňák Miloš | JIL6902 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Škorpil Martin | HOR5700 | TJ Jiskra Hořice | 32:05 | ||
2. | Kalibán Jaroslav | NPA5101 | SK LOB Nová Paka | 36:01 | + 3:56 | |
3. | Kopecký Zdeněk | SJI6002 | OK Jihlava | 36:28 | + 4:23 | |
4. | Hausvater Karel | SHK5801 | OK Slavia Hradec Králové | 36:45 | + 4:40 | |
5. | Běhoun Pavel | PHK5701 | OK 99 Hradec Králové | 37:08 | + 5:03 | |
6. | Grundman Martin | CHC5801 | K.O.B. Choceň | 37:40 | + 5:35 | |
7. | Farář Václav | LPU5201 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:11 | + 7:06 | |
8. | Štěrba Pavel | LPU5408 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:12 | + 7:07 | |
9. | Novotný Miroslav | LPU5905 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:03 | + 7:58 | |
10. | Tupec Jiří | VAM5801 | OB Vamberk | 40:49 | + 8:44 | |
11. | Prášil Jan | NPA5601 | SK LOB Nová Paka | 41:10 | + 9:05 | |
12. | Nožička Miroslav | LPU5405 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:19 | + 9:14 | |
13. | Záveský Richard | CET6301 | TJ Loko Česká Třebová | 46:30 | + 14:25 | |
14. | Hošek Ladislav | SCP6001 | OK Sparta Praha | 47:51 | + 15:46 | |
15. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | OK 99 Hradec Králové | 49:25 | + 17:20 | |
16. | Čermák Libor | PHK5600 | OK 99 Hradec Králové | 51:57 | + 19:52 | |
17. | Čivrný Pavel | VRL6306 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 52:39 | + 20:34 | |
18. | Vlček Josef | TYN5602 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 66:43 | + 34:38 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zákravský Zdeněk | SNA5702 | TJ START Náchod | 29:39 | ||
2. | Cinkan Zdeněk | LPU6201 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:47 | + 1:08 | |
3. | Lulay Miloš | LPU5502 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:55 | + 1:16 | |
4. | Karel Miloš | JIL6004 | OK Jilemnice | 31:00 | + 1:21 | |
5. | Souček Pavel | PHK5503 | OK 99 Hradec Králové | 31:36 | + 1:57 | |
6. | Melichar Igor | PHK6504 | OK 99 Hradec Králové | 32:00 | + 2:21 | |
7. | Imlauf Martin | SNA6301 | TJ START Náchod | 32:06 | + 2:27 | |
8. | Rykala Karel | VAM6401 | OB Vamberk | 32:14 | + 2:35 | |
9. | Hynek Petr | SNA6302 | TJ START Náchod | 32:44 | + 3:05 | |
10. | Jánek Ladislav | LPU6103 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:08 | + 3:29 | |
11. | Balcar Aleš | PHK5703 | OK 99 Hradec Králové | 33:19 | + 3:40 | |
12. | Procházka Radek | LPU6504 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:55 | + 8:16 | |
13. | Hnyk Petr | SNA5701 | TJ START Náchod | 38:57 | + 9:18 | |
14. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 39:25 | + 9:46 | |
15. | Dvořák Vladimír | LPU6004 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:18 | + 10:39 | |
16. | Divecký Josef | SHK6102 | OK Slavia Hradec Králové | 40:21 | + 10:42 | |
17. | Černý Petr | ALB6000 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 43:10 | + 13:31 | |
Vícha Vladimír | LPU5801 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Erlebach Josef | JIL5201 | OK Jilemnice | 31:36 | ||
2. | Škoda Přemek | VLI5301 | Slavia Liberec orienteering | 32:47 | + 1:11 | |
3. | Knobloch Jindřich | VRL4901 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 34:25 | + 2:49 | |
4. | Farář Jaroslav | VRL5002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:08 | + 3:32 | |
5. | Kynčl Stanislav | JIL5401 | OK Jilemnice | 35:20 | + 3:44 | |
6. | Vondrouš Jaroslav | PHK5201 | OK 99 Hradec Králové | 38:22 | + 6:46 | |
7. | Čípa Jiří | CET5002 | TJ Loko Česká Třebová | 39:23 | + 7:47 | |
8. | Mrštík Václav | LPU5002 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:45 | + 8:09 | |
9. | Buriánek Jaromír | SCP4700 | OK Sparta Praha | 40:26 | + 8:50 | |
10. | Švadlena Jiří | CHC4601 | K.O.B. Choceň | 44:16 | + 12:40 | |
11. | Langr Stanislav | SNA5403 | TJ START Náchod | 44:51 | + 13:15 | |
12. | Štregl Tomáš | VRL5001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 49:43 | + 18:07 | |
13. | Pohl Zdeněk | SRK5301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 51:35 | + 19:59 | |
14. | Novák Karel | NPA5001 | SK LOB Nová Paka | 55:11 | + 23:35 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tobiška Václav | ZAM4401 | OB TJ Sokol Žamberk | 31:19 | ||
2. | Filip Aleš | SHK5501 | OK Slavia Hradec Králové | 31:40 | + 0:21 | |
3. | Stárek Jiří | DOB5001 | KOB Dobruška | 32:46 | + 1:27 | |
4. | Klimpl Petr | LPU5401 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:10 | + 3:51 | |
5. | Jirásek Josef | LTU4600 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:16 | + 8:57 | |
6. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | OK Jilemnice | 44:41 | + 13:22 | |
7. | Šponar Josef | ZAM4701 | OB TJ Sokol Žamberk | 44:44 | + 13:25 | |
8. | Procházka Jiří | LTU4802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 47:39 | + 16:20 | |
9. | Rakovec Miloš | SCP4500 | OK Sparta Praha | 51:53 | + 20:34 | |
10. | Vávra Jaroslav | LPU4601 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:45 | + 26:26 | |
11. | Čepelka Petr | LPU4701 | OK Lokomotiva Pardubice | 91:49 | + 60:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Seidl Karel | SRK4301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 37:30 | ||
2. | Weber Petr | PHK3901 | OK 99 Hradec Králové | 46:57 | + 9:27 | |
3. | Novotný Petr | PHK3802 | OK 99 Hradec Králové | 54:36 | + 17:06 | |
4. | Málek Josef | LPU3901 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:18 | + 31:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šafář Jan | CET1402 | TJ Loko Česká Třebová | 19:28 | ||
2. | Ruta Jiří | PHK1202 | OK 99 Hradec Králové | 22:55 | + 3:27 | |
3. | Kubeček Matouš | 23:41 | + 4:13 | |||
4. | Košťálová Gabriela | SHK1353 | OK Slavia Hradec Králové | 26:48 | + 7:20 | |
5. | Hájek Aleš | CET1501 | TJ Loko Česká Třebová | 27:44 | + 8:16 | |
6. | Bezvodová Elen | SHK1352 | OK Slavia Hradec Králové | 27:52 | + 8:24 | |
7. | Lukešová Hana | SHK1351 | OK Slavia Hradec Králové | 28:00 | + 8:32 | |
8. | Fukátko Václav | LPU1302 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:04 | + 8:36 | |
9. | Dytrych Josef | SHK9999 | OK Slavia Hradec Králové | 28:25 | + 8:57 | |
10. | Toužil Jan | SHK1300 | OK Slavia Hradec Králové | 28:37 | + 9:09 | |
11. | Nymsová Marie Ema | TYN1350 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 28:40 | + 9:12 | |
12. | Nymsa Matyáš | TYN1300 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 28:52 | + 9:24 | |
13. | Málková Dominika | PHK1350 | OK 99 Hradec Králové | 29:10 | + 9:42 | |
14. | Franc Martin | SHK1204 | OK Slavia Hradec Králové | 29:13 | + 9:45 | |
15. | Tihonová Magdalena | PHK1450 | OK 99 Hradec Králové | 29:25 | + 9:57 | |
16. | Zvěřina Radim | LPU1501 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:40 | + 10:12 | |
17. | Šimek Jan | CHC1301 | K.O.B. Choceň | 30:00 | + 10:32 | |
18. | Palas Tomáš | SJC1501 | Sportcentrum Jičín | 30:54 | + 11:26 | |
19. | Melicharová Nina | PHK1451 | OK 99 Hradec Králové | 30:55 | + 11:27 | |
20. | Vítek Michal | PHK1402 | OK 99 Hradec Králové | 31:14 | + 11:46 | |
21. | Hovorková Nikol | LPU1353 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:29 | + 12:01 | |
22. | Bílek Tomáš | 31:38 | + 12:10 | |||
23. | Pouchlý Jáchym | 33:35 | + 14:07 | |||
24. | Rozdolská Adéla | SHK9998 | OK Slavia Hradec Králové | 34:22 | + 14:54 | |
25. | Hepner Martin | SHK1500 | OK Slavia Hradec Králové | 34:39 | + 15:11 | |
26. | Makovský Jonáš | HJL1400 | Sokol Horní Jelení | 35:40 | + 16:12 | |
27. | Neyrinck Nina | VSP1350 | USK Praha | 37:15 | + 17:47 | |
28. | Vošurdová Eliška | 37:21 | + 17:53 | |||
29. | Weinerová Eliška | SHK | OK Slavia Hradec Králové | 37:41 | + 18:13 | |
30. | Hamáková Zuzana | HJL1050 | Sokol Horní Jelení | 37:58 | + 18:30 | |
31. | Hrušová Kateřina | 0150001 | Vysoká nad Labem | 38:48 | + 19:20 | |
32. | Červinková Michaela | HJL1350 | Sokol Horní Jelení | 38:50 | + 19:22 | |
33. | Kutlvašrová Marta | VRL1451 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:18 | + 20:50 | |
34. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:36 | + 21:08 | |
35. | Hakenová Kateřina | STH1451 | SK Studenec | 41:17 | + 21:49 | |
36. | Dvorský Michal | CHC1401 | K.O.B. Choceň | 41:48 | + 22:20 | |
37. | Fischer Pavel | STH1302 | SK Studenec | 42:11 | + 22:43 | |
38. | Bláhová Edita | HJL1550 | Sokol Horní Jelení | 42:23 | + 22:55 | |
39. | Stejskalová Eliška | 43:04 | + 23:36 | |||
40. | Jedlička Michal | SHK1600 | OK Slavia Hradec Králové | 45:56 | + 26:28 | |
41. | Čížek Antonín | SHK1105 | OK Slavia Hradec Králové | 46:35 | + 27:07 | |
42. | Čapek Samuel | PHK1600 | OK 99 Hradec Králové | 47:28 | + 28:00 | |
43. | Horák Vojtěch | JIL1501 | OK Jilemnice | 54:05 | + 34:37 | |
44. | Haken Václav | STH1651 | SK Studenec | 54:12 | + 34:44 | |
45. | Kohoutová Jasmine | 59:41 | + 40:13 | |||
46. | Hovorková Žofie | LPU1752 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:34 | + 41:06 | |
47. | Doudová Marie | 62:16 | + 42:48 | |||
48. | Kohoutová Natalie | 66:02 | + 46:34 | |||
49. | Maclová Adina | LPU1880 | OK Lokomotiva Pardubice | 116:08 | + 96:40 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubát Miroslav | VRL6701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 26:09 | ||
2. | Spilka Petr | 28:58 | + 2:49 | |||
3. | Neyrinck Noel | VSP7012 | USK Praha | 32:47 | + 6:38 | |
4. | Hanousek Václav | 0110001 | Jičín 002 | 33:08 | + 6:59 | |
5. | Šumpíková Kateřina | 33:16 | + 7:07 | |||
6. | Jansová Romana | BRU7650 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 33:18 | + 7:09 | |
7. | Hladká Petra | KOR7950 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 33:19 | + 7:10 | |
8. | Lukešová Klára | 34:57 | + 8:48 | |||
9. | Zurynková Ema | PHK0655 | OK 99 Hradec Králové | 35:47 | + 9:38 | |
10. | Jakubská Naděžda | SHK7652 | OK Slavia Hradec Králové | 36:30 | + 10:21 | |
11. | Kerhátová Lenka | 37:05 | + 10:56 | |||
12. | Chrtek Tomáš | PHK0804 | OK 99 Hradec Králové | 37:48 | + 11:39 | |
13. | Kratochvílová Adéla | 38:48 | + 12:39 | |||
14. | Spilková Marcela | 39:55 | + 13:46 | |||
15. | Šumpík Michal | 40:24 | + 14:15 | |||
16. | Suchá Simona | SHK0351 | OK Slavia Hradec Králové | 40:50 | + 14:41 | |
17. | Pouchlá Klára | 42:15 | + 16:06 | |||
18. | Filipová Lucie | SRK0351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:32 | + 16:23 | |
19. | Hrůzová Martina | LTU7751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:14 | + 17:05 | |
20. | Kratochvílová Anna | 44:19 | + 18:10 | |||
21. | Sedloňová Aneta | SNA | TJ START Náchod | 44:42 | + 18:33 | |
22. | Makovská Lenka | HJL8650 | Sokol Horní Jelení | 44:52 | + 18:43 | |
23. | Langrová Lenka | KOR7450 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 48:38 | + 22:29 | |
24. | Horák Pavel | 0080001 | PH | 49:08 | + 22:59 | |
25. | Sedloň Josef | SNA | TJ START Náchod | 50:43 | + 24:34 | |
26. | Zástava Marek | SHK0908 | OK Slavia Hradec Králové | 53:18 | + 27:09 | |
27. | Stejskalová Lucie | 53:48 | + 27:39 | |||
28. | Pozdílková Alena | PHK8053 | OK 99 Hradec Králové | 54:16 | + 28:07 | |
29. | Rutová Romana | 55:41 | + 29:32 | |||
30. | Nováčková Vendulka | 57:24 | + 31:15 | |||
31. | Věříšová Lucie | 0010002 | Věříšovi | 57:57 | + 31:48 | |
32. | Dvorská Renata | CHC8152 | K.O.B. Choceň | 58:38 | + 32:29 | |
33. | Kubík Dušan | LPU2222 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:02 | + 32:53 | |
34. | Fialová Radmila | SHK7653 | OK Slavia Hradec Králové | 60:40 | + 34:31 | |
35. | Kubíková Irena | LPU6956 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:42 | + 36:33 | |
36. | Lorencová Martina | CHC7951 | K.O.B. Choceň | 63:18 | + 37:09 | |
37. | Bohdanecká Barbora | SHK7950 | OK Slavia Hradec Králové | 67:51 | + 41:42 | |
38. | Malá Marie | LPU4753 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:50 | + 44:41 | |
39. | Šípková Petra | LPU8058 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:46 | + 45:37 | |
40. | Tomášová Majda | SRK6753 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 79:22 | + 53:13 | |
41. | Ehlová Iva | SRK3951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 102:36 | + 76:27 | |
Hradilová Anna | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kopecký Martin | PHK8001 | OK 99 Hradec Králové | 37:33 | ||
2. | Pešík Michal | JLI7701 | OB Jizerky | 41:40 | + 4:07 | |
3. | Kubeček Lukáš | 44:56 | + 7:23 | |||
4. | Jahoda Jiří | 0180001 | (j)Elita | 54:11 | + 16:38 | |
5. | Stejskal Petr | 54:45 | + 17:12 | |||
6. | Sommer Jaroslav | 0180000 | (j)Elita | 55:50 | + 18:17 | |
7. | Košťál Pavel | 0030001 | Dlouhé Dvory | 56:24 | + 18:51 | |
8. | Procházka Martin | 0050001 | Tatrmani | 57:15 | + 19:42 | |
9. | Matušincová Lucie | PHK8152 | OK 99 Hradec Králové | 60:03 | + 22:30 | |
10. | Štoková Sofie | DKP0750 | Oddíl OB Kotlářka | 60:22 | + 22:49 | |
11. | Keltner Marek | 65:32 | + 27:59 | |||
12. | Choutková Lenka | SOB6350 | SOBSA | 68:01 | + 30:28 | |
13. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 69:31 | + 31:58 | |
14. | Melíšek Vojtěch | PDY8401 | Běhej Poděbrady | 77:28 | + 39:55 | |
15. | Kubínová Marcela | HOR7550 | TJ Jiskra Hořice | 78:27 | + 40:54 | |
16. | Tereza Kopecká | 0120001 | Sovy Bělečko | 79:20 | + 41:47 | |
17. | Kopecká Šárka Matesová | DLP8350 | OOB TJ Dukla Praha | 81:21 | + 43:48 | |
18. | Pokorný Jan | SRK6401 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 99:01 | + 61:28 |