Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kay Leila | LPU1155 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:04 | ||
2. | Neyrinck Nina | VSP1350 | USK Praha | 44:56 | + 1:52 | |
3. | Jedličková Michaela | SHK1350 | OK Slavia Hradec Králové | 46:37 | + 3:33 | |
4. | Zahrádková Anna | JIL1352 | OK Jilemnice | 55:34 | + 12:30 | |
5. | Vondroušová Laura | JIL1251 | OK Jilemnice | 65:52 | + 22:48 | |
6. | Saturová Eliška | VRL1254 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 117:44 | + 74:40 | |
Košťálová Gabriela | SHK1353 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Hakenová Kateřina | STH1451 | SK Studenec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spilková Magdalena | JIL1151 | OK Jilemnice | 34:48 | ||
2. | Lepšová Julie | SRK1152 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 35:29 | + 0:41 | |
3. | Korbelová Tereza | PHK1254 | OK 99 Hradec Králové | 35:36 | + 0:48 | |
4. | Korbelová Eliška | PHK1253 | OK 99 Hradec Králové | 37:17 | + 2:29 | |
5. | Maráková Sofie | SNA1151 | TJ START Náchod | 38:25 | + 3:37 | |
6. | Macháčková Eliška | LPU1153 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:59 | + 5:11 | |
7. | Hanousková Michaela | SJC1351 | Sportcentrum Jičín | 42:52 | + 8:04 | |
8. | Horáková Eliška | PHK1152 | OK 99 Hradec Králové | 44:28 | + 9:40 | |
9. | Jakubská Lucie | SHK1250 | OK Slavia Hradec Králové | 46:42 | + 11:54 | |
10. | Šolcová Elsa | SJC1152 | Sportcentrum Jičín | 49:45 | + 14:57 | |
11. | Veselá Josefína | SJC1251 | Sportcentrum Jičín | 50:36 | + 15:48 | |
12. | Kroupová Anna | LPU1154 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:08 | + 17:20 | |
13. | Wohanková Michaela | VRL1151 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:43 | + 22:55 | |
14. | Cyrany Anežka | SJC1253 | Sportcentrum Jičín | 58:39 | + 23:51 | |
15. | Hostinská Barbora | LPU1162 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:09 | + 25:21 | |
16. | Krykorková Zuzana | SJC1153 | Sportcentrum Jičín | 68:11 | + 33:23 | |
17. | Tomešová Evelína | SJC1150 | Sportcentrum Jičín | 89:49 | + 55:01 | |
Matějková Eliška | SNA1153 | TJ START Náchod | DISK | |||
Cyrany Magdalena | SJC1453 | Sportcentrum Jičín | DISK | |||
Vaňátková Thea | LTU1150 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Hakenová Petra | STH1251 | SK Studenec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havrdová Selina | SJC0950 | Sportcentrum Jičín | 31:08 | ||
2. | Hančová Karolína | VRL0952 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 34:36 | + 3:28 | |
3. | Fenclová Hana | LPU1054 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:57 | + 4:49 | |
4. | Jelínková Eva | PHK0953 | OK 99 Hradec Králové | 37:07 | + 5:59 | |
5. | Šimková Lucie | STH0951 | SK Studenec | 38:35 | + 7:27 | |
6. | Kutlvašrová Pavla | VRL0951 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:04 | + 8:56 | |
7. | Macháčková Tereza | LPU0951 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:01 | + 10:53 | |
8. | Sochorová Kristýna | SHK0953 | OK Slavia Hradec Králové | 42:53 | + 11:45 | |
9. | Salabová Pavlína | JIL0954 | OK Jilemnice | 44:39 | + 13:31 | |
10. | Jedličková Lucie | SHK1050 | OK Slavia Hradec Králové | 44:45 | + 13:37 | |
11. | Jakubcová Karolína | SJC1050 | Sportcentrum Jičín | 45:46 | + 14:38 | |
12. | Munzarová Monika | LPU1056 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:40 | + 15:32 | |
13. | Buďárková Laura | STH1051 | SK Studenec | 47:57 | + 16:49 | |
14. | Švíglerová Anna | LPU0952 | OK Lokomotiva Pardubice | 48:31 | + 17:23 | |
15. | Macháčková Lucie | SHK1155 | OK Slavia Hradec Králové | 51:15 | + 20:07 | |
16. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | OK Slavia Hradec Králové | 52:31 | + 21:23 | |
17. | Brožíková Barbora | JIL0955 | OK Jilemnice | 55:03 | + 23:55 | |
18. | Lepšová Lucie | SRK0951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 57:39 | + 26:31 | |
19. | Nová Klára | VRL1053 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:58 | + 29:50 | |
20. | Hovorková Elen | LPU0954 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:53 | + 31:45 | |
21. | Vrbatová Barbora | VRL1054 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:51 | + 32:43 | |
22. | Jirsová Tereza | JIL0952 | OK Jilemnice | 69:30 | + 38:22 | |
23. | Macková Gita | LPU0961 | OK Lokomotiva Pardubice | 73:26 | + 42:18 | |
24. | Nováková Dita | VRL0957 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:40 | + 44:32 | |
25. | Lánská Adéla | STH0954 | SK Studenec | 77:41 | + 46:33 | |
26. | Bohdanecká Antonie | SHK0960 | OK Slavia Hradec Králové | 80:29 | + 49:21 | |
27. | Laštovková Zuzana | JIL1051 | OK Jilemnice | 83:56 | + 52:48 | |
28. | Záveská Eliška | VRL0955 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 84:29 | + 53:21 | |
29. | Říhová Eliška | SRK0952 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 84:30 | + 53:22 | |
30. | Jodasová Eliška | VRL1055 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 86:53 | + 55:45 | |
Froschová Magdalena | LPU1052 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Buďárková Natálie | VRL1052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fukátková Ludmila | LPU1053 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:36 | ||
2. | Holingerová Alžběta | CHC0953 | K.O.B. Choceň | 60:57 | + 7:21 | |
3. | Lánská Dagmar | STH0952 | SK Studenec | 63:02 | + 9:26 | |
4. | Valentová Adriana | STH1057 | SK Studenec | 69:38 | + 16:02 | |
5. | Kubíčková Nela | LPU0969 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:44 | + 17:08 | |
6. | Macháčková Kateřina | CHC0951 | K.O.B. Choceň | 75:41 | + 22:05 | |
7. | Nováková Věra | STH1055 | SK Studenec | 83:43 | + 30:07 | |
8. | Kopecká Cecilie | ZAM0951 | OB TJ Sokol Žamberk | 121:52 | + 68:16 | |
Kuříková Markéta | STH1052 | SK Studenec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Novotná Vendula | PHK0777 | OK 99 Hradec Králové | 35:23 | ||
2. | Podlešáková Monika | PHK0752 | OK 99 Hradec Králové | 36:04 | + 0:41 | |
2. | Pipková Karolína | LPU0756 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:04 | + 0:41 | |
4. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:48 | + 1:25 | |
5. | Netuková Anežka | SHK0750 | OK Slavia Hradec Králové | 36:55 | + 1:32 | |
6. | Havrdová Sheila | SJC0750 | Sportcentrum Jičín | 36:58 | + 1:35 | |
7. | Kvášovská Ludmila | LTU0753 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 37:13 | + 1:50 | |
8. | Hanušová Markéta | VRL0852 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 37:42 | + 2:19 | |
9. | Čapková Markéta | PHK0850 | OK 99 Hradec Králové | 38:16 | + 2:53 | |
10. | Malá Anežka | JIL0751 | OK Jilemnice | 41:34 | + 6:11 | |
11. | Chrástová Barbora | STH0851 | SK Studenec | 44:13 | + 8:50 | |
12. | Kunartová Dominika | PHK0888 | OK 99 Hradec Králové | 47:11 | + 11:48 | |
13. | Balcarová Olga | SNA0851 | TJ START Náchod | 48:14 | + 12:51 | |
14. | Málková Michaela | PHK0853 | OK 99 Hradec Králové | 49:25 | + 14:02 | |
15. | Kynčlová Anna | JIL0852 | OK Jilemnice | 49:59 | + 14:36 | |
16. | Jedličková Veronika | SHK0850 | OK Slavia Hradec Králové | 51:47 | + 16:24 | |
17. | Vltavská Eliška | SJC0850 | Sportcentrum Jičín | 53:46 | + 18:23 | |
18. | Votočková Amélie | JIL0750 | OK Jilemnice | 54:29 | + 19:06 | |
19. | Hamáčková Táňa | STH0754 | SK Studenec | 55:10 | + 19:47 | |
20. | Bulušková Barbora | STH0750 | SK Studenec | 57:51 | + 22:28 | |
21. | Čivrná Eliška | VRL0851 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 58:58 | + 23:35 | |
22. | Bašová Ema | KOR0850 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 64:41 | + 29:18 | |
23. | Dobiášová Johana | SHK0856 | OK Slavia Hradec Králové | 65:59 | + 30:36 | |
24. | Brdlíková Eliška | VRL0753 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 73:45 | + 38:22 | |
25. | Laštovková Jana | JIL0853 | OK Jilemnice | 78:24 | + 43:01 | |
26. | Hanlová Kristýna | SRK0752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 91:18 | + 55:55 | |
Vyziblová Viktorie | SJC0853 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Martínková Viola | VRL0754 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 64:34 | ||
2. | Kubíková Adéla | LPU0761 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:30 | + 2:56 | |
3. | Hamáčková Amálie | VRL0854 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 74:14 | + 9:40 | |
4. | Nimshausová Helena | CHC0854 | K.O.B. Choceň | 82:09 | + 17:35 | |
5. | Julišová Kateřina | ZAM0851 | OB TJ Sokol Žamberk | 120:46 | + 56:12 | |
Šírková Charlotte | JIL0857 | OK Jilemnice | DISK | |||
Sisrová Eliška | JIL0856 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Morávková Zuzana | SRK0551 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 50:47 | ||
2. | Příkazská Zuzana | PHK0654 | OK 99 Hradec Králové | 56:06 | + 5:19 | |
3. | Cejpková Karolína | SRK0552 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 57:14 | + 6:27 | |
4. | Výchová Veronika | SRK0557 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 61:29 | + 10:42 | |
5. | Kopecká Anna | JIL0552 | OK Jilemnice | 63:32 | + 12:45 | |
6. | Skořepová Lucie | LPU0657 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:23 | + 19:36 | |
7. | Dvořáková Kateřina | LPU0656 | OK Lokomotiva Pardubice | 79:47 | + 29:00 | |
8. | Tomášová Anna | SRK0554 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 86:53 | + 36:06 | |
9. | Plecháčová Marie | NPA0652 | SK LOB Nová Paka | 87:59 | + 37:12 | |
10. | Kubíková Magdaléna | LPU0566 | OK Lokomotiva Pardubice | 90:55 | + 40:08 | |
11. | Mimrová Kateřina | CHC0658 | K.O.B. Choceň | 92:30 | + 41:43 | |
12. | Kubcová Anna | DOB0550 | KOB Dobruška | 94:54 | + 44:07 | |
13. | Holohlavská Ema | JIL0652 | OK Jilemnice | 102:48 | + 52:01 | |
14. | Šmídová Terezie | LPU0659 | OK Lokomotiva Pardubice | 103:37 | + 52:50 | |
Chrtková Anežka | PHK0658 | OK 99 Hradec Králové | DISK | |||
Mrskočová Markéta | LPU0553 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Holcová Nikola | LPU0660 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fejfarová Tereza | LPU0360 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:50 | ||
2. | Koberová Kateřina | LPU0352 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:33 | + 6:43 | |
3. | Brožková Tereza | LPU0457 | OK Lokomotiva Pardubice | 74:12 | + 20:22 | |
4. | Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | 75:54 | + 22:04 | |
5. | Pušová Bára | LPU0357 | OK Lokomotiva Pardubice | 78:42 | + 24:52 | |
6. | Bártová Adéla | LPU0353 | OK Lokomotiva Pardubice | 78:50 | + 25:00 | |
7. | Horáková Veronika | PHK0353 | OK 99 Hradec Králové | 86:40 | + 32:50 | |
8. | Vodičková Johana | LPU0354 | OK Lokomotiva Pardubice | 87:49 | + 33:59 | |
9. | Vrábelová Hana | PHK0454 | OK 99 Hradec Králové | 90:31 | + 36:41 | |
10. | Hošková Kateřina | LTU0451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 91:39 | + 37:49 | |
11. | Brumlichová Kristýna | NPA0351 | SK LOB Nová Paka | 92:12 | + 38:22 | |
12. | Tučková Anna | LPU0455 | OK Lokomotiva Pardubice | 92:37 | + 38:47 | |
13. | Hrnčířová Ivana | STH0351 | SK Studenec | 102:45 | + 48:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Omová Michaela | TUR8153 | OOB TJ Turnov | 63:28 | 7968 | ||
2. | Svobodová Lenka | PHK9551 | OK 99 Hradec Králové | 65:50 | + 2:22 | 7689 | |
3. | Kulhavá Šárka | LPU9357 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:22 | + 3:54 | 7508 | |
4. | Jedličková Zuzana | SHK8150 | OK Slavia Hradec Králové | 67:36 | + 4:08 | 7481 | |
5. | Nováková Zuzana | NPA9151 | SK LOB Nová Paka | 68:22 | + 4:54 | 7390 | |
6. | Fenclová Marta | LPU7667 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:51 | + 9:23 | 6862 | |
7. | Vítková Lucie | PHK8055 | OK 99 Hradec Králové | 78:29 | + 15:01 | 6199 | |
8. | Doležalová Libuše | SNA8851 | TJ START Náchod | 85:46 | + 22:18 | 5341 | |
9. | Chaloupková Veronika | CHC9852 | K.O.B. Choceň | 87:53 | + 24:25 | 5092 | |
10. | Rückerová Šárka | HOR0050 | TJ Jiskra Hořice | 93:55 | + 30:27 | 4381 | |
11. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:05 | + 38:37 | 3419 | |
12. | Balcarová Jana | PHK8753 | OK 99 Hradec Králové | 106:25 | + 42:57 | 2909 | |
13. | Novotná Barbora | SHK8658 | OK Slavia Hradec Králové | 114:32 | + 51:04 | 1953 | |
14. | Nováková Světlana | NPA0151 | SK LOB Nová Paka | 115:06 | + 51:38 | 1886 | |
15. | Kotrčová Lenka | PDY9350 | Běhej Poděbrady | 124:38 | + 61:10 | 763 | |
Losmanová Zuzana | LPU8752 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | 0 | |||
Gallová Veronika | STH0053 | SK Studenec | DISK | 0 | |||
Viková Vendula | JIL8951 | OK Jilemnice | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Peremská Dana | SRK9351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 74:45 | 3076 | ||
2. | Procházková Štěpánka | LPU9460 | OK Lokomotiva Pardubice | 78:43 | + 3:58 | 2934 | |
3. | Vandělíková Marie | ALB9050 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 87:36 | + 12:51 | 2616 | |
4. | Vejrová Iva | STH8852 | SK Studenec | 107:01 | + 32:16 | 1921 | |
5. | Zurynková Michaela | EKP9850 | VŠTJ Ekonom Praha | 113:08 | + 38:23 | 1703 | |
6. | Vojtěchová Eva | HOR8851 | TJ Jiskra Hořice | 115:13 | + 40:28 | 1628 | |
Nováková Eliška | PDY0150 | Běhej Poděbrady | DISK | 0 | |||
Sedloňová Aneta | SNA9450 | TJ START Náchod | DISK | 0 | |||
Bašová Hana | PHK8556 | OK 99 Hradec Králové | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Randáková Helena | VRL7452 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 60:23 | ||
2. | Kutlvašrová Vlaďka | VRL7752 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:54 | + 2:31 | |
3. | Novotná Martina | PHK8255 | OK 99 Hradec Králové | 69:45 | + 9:22 | |
4. | Čížová Andrea | SHK8251 | OK Slavia Hradec Králové | 70:24 | + 10:01 | |
5. | Vandasová Markéta | VAM7250 | OB Vamberk | 77:59 | + 17:36 | |
6. | Jiroutová Eva | SNA8051 | TJ START Náchod | 78:43 | + 18:20 | |
7. | Suchá Eva | SHK7851 | OK Slavia Hradec Králové | 81:34 | + 21:11 | |
8. | Komárková Lucie | LTU7851 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 81:40 | + 21:17 | |
9. | Sýkorová Zuzana | PHK7950 | OK 99 Hradec Králové | 83:38 | + 23:15 | |
10. | Šklíbová Jana | SRK7651 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 84:19 | + 23:56 | |
11. | Ježková Dana | SNA7850 | TJ START Náchod | 85:28 | + 25:05 | |
12. | Vrbatová Petra | VRL8552 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 86:59 | + 26:36 | |
13. | Nimshausová Hana | CHC8151 | K.O.B. Choceň | 87:34 | + 27:11 | |
14. | Kašparová Eva | LPU7854 | OK Lokomotiva Pardubice | 92:32 | + 32:09 | |
15. | Janečková Markéta | 0090002 | PBK | 98:46 | + 38:23 | |
16. | Čapková Petra | PHK7850 | OK 99 Hradec Králové | 113:31 | + 53:08 | |
17. | Bohdanecká Barbora | SHK7950 | OK Slavia Hradec Králové | 133:10 | + 72:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kmentová Lenka | ZAM8552 | OB TJ Sokol Žamberk | 74:16 | ||
2. | Venclová Veronika | ZAM8251 | OB TJ Sokol Žamberk | 76:17 | + 2:01 | |
3. | Šilerová Eva | PDY8050 | Běhej Poděbrady | 79:40 | + 5:24 | |
4. | Brožová Jana | LTU8250 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 79:49 | + 5:33 | |
5. | Podlešáková Markéta | PHK7851 | OK 99 Hradec Králové | 84:12 | + 9:56 | |
6. | Kadaňová Barbora | LPU8253 | OK Lokomotiva Pardubice | 85:39 | + 11:23 | |
7. | Hladká Petra | KOR7950 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 87:56 | + 13:40 | |
8. | Sedláčková Petra | KOR7451 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 93:34 | + 19:18 | |
9. | Slavíková Jana | SHK7352 | OK Slavia Hradec Králové | 95:02 | + 20:46 | |
10. | Vörösová Markéta | LPU7868 | OK Lokomotiva Pardubice | 96:40 | + 22:24 | |
11. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | OK 99 Hradec Králové | 103:03 | + 28:47 | |
12. | Nedomová Iva | PDY7851 | Běhej Poděbrady | 106:34 | + 32:18 | |
13. | Mrázková Jana | DKP7857 | Oddíl OB Kotlářka | 106:59 | + 32:43 | |
14. | Jakubská Naděžda | SHK7652 | OK Slavia Hradec Králové | 110:29 | + 36:13 | |
15. | Kotyková Libuše | LTU7854 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 120:47 | + 46:31 | |
16. | Knedlíková Zuzana | SNA8052 | TJ START Náchod | 128:00 | + 53:44 | |
Lukešová Klára | SHK7850 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Gallová Helena | STH7750 | SK Studenec | DISK | |||
Kodytková Karolína | SHK7750 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Lánská Dagmar | STH8151 | SK Studenec | DISK | |||
Buďárková Eva | STH7851 | SK Studenec | DISK | |||
Věříšová Lenka | LPU7761 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Kroupová Kateřina | LPU8154 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Wohanková Kateřina | VRL7955 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horáková Jindra | LPU6854 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:37 | ||
2. | Švíglerová Pavla | LPU7658 | OK Lokomotiva Pardubice | 54:56 | + 1:19 | |
3. | Smutná Jana | VAM6251 | OB Vamberk | 56:03 | + 2:26 | |
4. | Vlastníková Lucie | JIL7554 | OK Jilemnice | 59:10 | + 5:33 | |
5. | Čivrná Karolína | VRL7355 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 59:44 | + 6:07 | |
6. | Kosová Michaela | PHK6752 | OK 99 Hradec Králové | 62:44 | + 9:07 | |
7. | Štreglová Andrea | VRL7552 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 62:47 | + 9:10 | |
8. | Zurynková Jana | EKP7053 | VŠTJ Ekonom Praha | 63:11 | + 9:34 | |
9. | Mrskočová Dana | LPU7356 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:28 | + 13:51 | |
10. | Karlová Kateřina | JIL7553 | OK Jilemnice | 68:41 | + 15:04 | |
11. | Matěásková Eva | JIL7651 | OK Jilemnice | 76:04 | + 22:27 | |
12. | Licková Dana | LTU7350 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 76:14 | + 22:37 | |
13. | Macháčková Markéta | XHK7650 | MTBO Racing team Hradec Králové | 76:56 | + 23:19 | |
14. | Šišmová Hana | TYN6850 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 77:11 | + 23:34 | |
15. | Bendáková Jitka | LTU6951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 78:59 | + 25:22 | |
16. | Krpatová Zuzana | LPU7558 | OK Lokomotiva Pardubice | 80:05 | + 26:28 | |
17. | Rybínová Iva | KOR7551 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 80:38 | + 27:01 | |
17. | Tomandlová Radka | 0010002 | NOK HoRa | 80:38 | + 27:01 | |
19. | Nová Martina | VRL7690 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 80:40 | + 27:03 | |
20. | Lazáková Šárka | LTU6952 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 84:43 | + 31:06 | |
21. | Junková Kateřina | STH7351 | SK Studenec | 85:16 | + 31:39 | |
22. | Waňková Dita | LPU7158 | OK Lokomotiva Pardubice | 90:35 | + 36:58 | |
23. | Novotná Ivana | PHK6354 | OK 99 Hradec Králové | 101:16 | + 47:39 | |
Brožková Květa | KUO7451 | KOB Ústí nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maňáková Silvie | PHK7151 | OK 99 Hradec Králové | 60:45 | ||
2. | Rykalová Jitka | VAM7251 | OB Vamberk | 61:44 | + 0:59 | |
3. | Hančová Alice | VRL7052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:33 | + 11:48 | |
4. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | OK Jilemnice | 74:16 | + 13:31 | |
5. | Semrádová Jitka | CHC6651 | K.O.B. Choceň | 75:06 | + 14:21 | |
6. | Machová Iveta | NPA6851 | SK LOB Nová Paka | 77:58 | + 17:13 | |
7. | Smith Lucie | VRL7353 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 82:05 | + 21:20 | |
8. | Kubcová Lenka | DOB7451 | KOB Dobruška | 84:04 | + 23:19 | |
9. | Loukotová Andrea | HOR7350 | TJ Jiskra Hořice | 84:19 | + 23:34 | |
10. | Vaňurová Marcela | HOR6850 | TJ Jiskra Hořice | 85:25 | + 24:40 | |
11. | Langrová Lenka | KOR7450 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 88:05 | + 27:20 | |
12. | Azebová Martina | PHK6757 | OK 99 Hradec Králové | 91:57 | + 31:12 | |
13. | Mutinská Zdeňka | KUO6499 | KOB Ústí nad Orlicí | 92:55 | + 32:10 | |
14. | Vodičková Lenka | LPU7357 | OK Lokomotiva Pardubice | 93:52 | + 33:07 | |
15. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | TJ START Náchod | 95:31 | + 34:46 | |
16. | Justová Jana | PHK6153 | OK 99 Hradec Králové | 97:43 | + 36:58 | |
17. | Fialová Radmila | SHK7653 | OK Slavia Hradec Králové | 102:54 | + 42:09 | |
18. | Hájková Eva | VRL7454 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 107:06 | + 46:21 | |
19. | Čiháková Olga | HOR7651 | TJ Jiskra Hořice | 109:07 | + 48:22 | |
20. | Procingerová Inka | VRL7053 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 111:56 | + 51:11 | |
21. | Nosek Martina | DLT7251 | KrOB Rozmarýn Litoměřice | 115:47 | + 55:02 | |
22. | Nováková Martina | PDY7350 | Běhej Poděbrady | 166:51 | + 106:06 | |
Čermáková Lucie | PHK7150 | OK 99 Hradec Králové | DISK | |||
Stará Petra | VRL7354 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | |||
Lockerová Milena | SRK7251 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | |||
Vítová Eva | KOR6950 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | |||
Kokrdová Věra | PHK6450 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klapalová Jana | VAM6451 | OB Vamberk | 55:53 | ||
2. | Hindráková Martina | LTU6451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:26 | + 5:33 | |
3. | Jiřištová Hana | JIL6052 | OK Jilemnice | 64:33 | + 8:40 | |
4. | Thýnová Ivana | SHK6651 | OK Slavia Hradec Králové | 65:24 | + 9:31 | |
5. | Mádlová Iva | SHK6351 | OK Slavia Hradec Králové | 66:52 | + 10:59 | |
6. | Hanušová Jitka | LTU6352 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 68:35 | + 12:42 | |
7. | Novotná Jiřina | LPU5654 | OK Lokomotiva Pardubice | 73:02 | + 17:09 | |
8. | Langrová Eva | SNA5351 | TJ START Náchod | 73:18 | + 17:25 | |
9. | Hausvaterová Marcela | SHK6152 | OK Slavia Hradec Králové | 74:05 | + 18:12 | |
10. | Kábrtová Iva | PEN6350 | OK RECO Sport | 86:51 | + 30:58 | |
11. | Šilerová Zdena | KNC5750 | Sokol Kostelec n. Č. l. | 101:49 | + 45:56 | |
12. | Vlachová Hana | VRL6251 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 103:04 | + 47:11 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Veverková Yveta | VAM6452 | OB Vamberk | 74:28 | ||
2. | Vondráčková Zdeňka | SNA6251 | TJ START Náchod | 85:47 | + 11:19 | |
3. | Leníková Jana | DLT6151 | KrOB Rozmarýn Litoměřice | 87:54 | + 13:26 | |
4. | Smrčková Olga | LPU6055 | OK Lokomotiva Pardubice | 97:19 | + 22:51 | |
5. | Šabatková Zdeňka | SHK5652 | OK Slavia Hradec Králové | 100:31 | + 26:03 | |
6. | Peremská Dana | SRK6351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 100:44 | + 26:16 | |
7. | Remešová Alena | SRK6150 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 100:54 | + 26:26 | |
8. | Filipová Dagmar | LTU5650 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 108:53 | + 34:25 | |
Hančová Hana | VRL5652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Běhounová Jiřina | PHK5651 | OK 99 Hradec Králové | 52:58 | ||
2. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | OK Jilemnice | 55:16 | + 2:18 | |
3. | Hepnerová Dagmar | SHK5451 | OK Slavia Hradec Králové | 62:59 | + 10:01 | |
4. | Kohoutová Jitřenka | UVP4850 | Slovan Praha | 69:13 | + 16:15 | |
5. | Kubíková Květoslava | LPU4752 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:28 | + 17:30 | |
6. | Fejlková Alice | SHK5351 | OK Slavia Hradec Králové | 72:59 | + 20:01 | |
7. | Kutáčková Stanislava | LTU4751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 77:05 | + 24:07 | |
8. | Martincová Helena | ZAM5051 | OB TJ Sokol Žamberk | 79:33 | + 26:35 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klabzuba Jan | SRK1207 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 35:37 | ||
2. | Kopecký Šimon | JIL1302 | OK Jilemnice | 39:33 | + 3:56 | |
3. | Kopecký Mikuláš | SJC1204 | Sportcentrum Jičín | 42:54 | + 7:17 | |
4. | Mrázek Václav | DKP1202 | Oddíl OB Kotlářka | 43:32 | + 7:55 | |
5. | Koupil Štěpán | LPU1206 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:58 | + 9:21 | |
6. | Škopek Ondřej | PDY1104 | Běhej Poděbrady | 45:28 | + 9:51 | |
7. | Jirout Filip | SNA1401 | TJ START Náchod | 47:46 | + 12:09 | |
8. | Sýkora Jan | SRK1204 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 48:59 | + 13:22 | |
9. | Stránský Filip | SHK1302 | OK Slavia Hradec Králové | 49:45 | + 14:08 | |
10. | Satur Jakub | VRL1204 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 52:46 | + 17:09 | |
11. | Kubíček Jonáš | JIL1301 | OK Jilemnice | 67:52 | + 32:15 | |
12. | Fukátko Václav | LPU1302 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:08 | + 36:31 | |
13. | Štučka Štěpán | VRL1303 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 107:00 | + 71:23 | |
Mrázek Emil | SJC1300 | Sportcentrum Jičín | DISK | |||
Kazda Albert | SJC1401 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vošvrda Václav | SJC1203 | Sportcentrum Jičín | 29:23 | ||
2. | Pavelec Daniel | NPA1101 | SK LOB Nová Paka | 35:37 | + 6:14 | |
3. | Janeček Tomáš | 0090001 | PBK | 36:27 | + 7:04 | |
4. | Fiala Matyáš | SHK1102 | OK Slavia Hradec Králové | 47:05 | + 17:42 | |
5. | Urbanec Patrik | STH1101 | SK Studenec | 50:05 | + 20:42 | |
6. | Vejvoda Martin | SJC1102 | Sportcentrum Jičín | 51:30 | + 22:07 | |
7. | Čihák Matěj | HOR1100 | TJ Jiskra Hořice | 51:56 | + 22:33 | |
8. | Řehák Jan | SJC1103 | Sportcentrum Jičín | 52:47 | + 23:24 | |
9. | Posolda Lukáš | SJC1100 | Sportcentrum Jičín | 54:08 | + 24:45 | |
10. | Pompach Tobiáš | PHK1201 | OK 99 Hradec Králové | 55:33 | + 26:10 | |
11. | Votroubek Jan | SRK1206 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:42 | + 27:19 | |
12. | Makovec Martin | PDY1302 | Běhej Poděbrady | 57:35 | + 28:12 | |
13. | Vrbata Alan | VRL1203 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 58:17 | + 28:54 | |
14. | Kazda František | SJC1201 | Sportcentrum Jičín | 59:29 | + 30:06 | |
15. | Vlk Vojtěch | SRK1202 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 62:06 | + 32:43 | |
16. | Částek Adam | SHK1201 | OK Slavia Hradec Králové | 63:02 | + 33:39 | |
17. | Šimek Oldřich | STH1104 | SK Studenec | 67:49 | + 38:26 | |
18. | Liška Albert | PHK1313 | OK 99 Hradec Králové | 73:53 | + 44:30 | |
19. | Slavík František | SHK1110 | OK Slavia Hradec Králové | 77:55 | + 48:32 | |
20. | Šafář Martin | PHK1102 | OK 99 Hradec Králové | 78:51 | + 49:28 | |
21. | Jirout Jáchym | SNA1201 | TJ START Náchod | 86:52 | + 57:29 | |
Bohdanecký František | SHK1104 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Hauschwitz Roman | JIL1102 | OK Jilemnice | DISK | |||
Macháček Jakub | SHK1202 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jelínek František | PHK0900 | OK 99 Hradec Králové | 33:22 | ||
2. | Kvášovský Filip | LTU0902 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 34:31 | + 1:09 | |
3. | Valenta Jakub | JIL0902 | OK Jilemnice | 38:33 | + 5:11 | |
4. | Kutlvašr Vladimír | VRL1002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 38:55 | + 5:33 | |
5. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:56 | + 8:34 | |
6. | Hladký Radovan | KOR0900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 46:07 | + 12:45 | |
7. | Jakubský David | SHK0905 | OK Slavia Hradec Králové | 46:56 | + 13:34 | |
8. | Čihák Jakub | HOR0901 | TJ Jiskra Hořice | 47:04 | + 13:42 | |
9. | Chrtek Jan | PHK1100 | OK 99 Hradec Králové | 54:34 | + 21:12 | |
10. | Gottstein Matouš | JIL0901 | OK Jilemnice | 55:14 | + 21:52 | |
11. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | K.O.B. Choceň | 56:24 | + 23:02 | |
12. | Ticháček Jáchym | SJC1004 | Sportcentrum Jičín | 57:02 | + 23:40 | |
13. | Toužil Lukáš | SHK1000 | OK Slavia Hradec Králové | 62:49 | + 29:27 | |
14. | Košťál Antonín | SHK1004 | OK Slavia Hradec Králové | 63:01 | + 29:39 | |
15. | Maloch David | LPU0905 | OK Lokomotiva Pardubice | 64:00 | + 30:38 | |
16. | Kobík Kryštof | LTU0901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 70:26 | + 37:04 | |
17. | Kadaně Matěj | LPU1001 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:27 | + 37:05 | |
18. | Nonner Hynek | JIL0903 | OK Jilemnice | 70:50 | + 37:28 | |
19. | John Martin | VRL0902 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:32 | + 42:10 | |
20. | Kárník Štěpán | LPU1002 | OK Lokomotiva Pardubice | 76:00 | + 42:38 | |
21. | Kubec Adam | DOB0900 | KOB Dobruška | 79:18 | + 45:56 | |
22. | Hanousek Jan | SJC1005 | Sportcentrum Jičín | 79:55 | + 46:33 | |
23. | Wohanka Antonín | VRL1201 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 83:32 | + 50:10 | |
24. | Jirout Vilém | SNA1001 | TJ START Náchod | 114:05 | + 80:43 | |
25. | Molič Jan | PDY1002 | Běhej Poděbrady | 114:23 | + 81:01 | |
26. | Držka Filip | LPU0901 | OK Lokomotiva Pardubice | 118:29 | + 85:07 | |
Částek Filip | SHK1006 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Sochor Jakub | SHK0903 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Šíma Antonín | SRK1001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | |||
Retka Jakub | LTU1000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Cháma Ondřej | PDY0902 | Běhej Poděbrady | 69:57 | ||
Nedoma Oliver | PDY1000 | Běhej Poděbrady | DISK | |||
Kuklík Tobiáš | JIL0904 | OK Jilemnice | DISK | |||
Sisr František | JIL1003 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kurka Antonín | SHK0700 | OK Slavia Hradec Králové | 48:49 | ||
2. | Kopecký Matyáš | SJC0702 | Sportcentrum Jičín | 49:03 | + 0:14 | |
3. | Frosch Vítek | LPU0801 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:11 | + 9:22 | |
4. | Ticháček Jakub | SJC0704 | Sportcentrum Jičín | 58:28 | + 9:39 | |
5. | Buďárek Šimon | STH0703 | SK Studenec | 61:06 | + 12:17 | |
6. | Matěásko Marek | JIL0702 | OK Jilemnice | 63:12 | + 14:23 | |
7. | Horák Filip | PHK0701 | OK 99 Hradec Králové | 63:55 | + 15:06 | |
8. | Pešek Ondřej | SJC0802 | Sportcentrum Jičín | 64:14 | + 15:25 | |
9. | Posolda Tomáš | SJC0803 | Sportcentrum Jičín | 65:21 | + 16:32 | |
10. | Spilka Petr | JIL0803 | OK Jilemnice | 66:16 | + 17:27 | |
11. | Macháček Tomáš | SHK0811 | OK Slavia Hradec Králové | 74:20 | + 25:31 | |
12. | Kadaně Marek | LPU0703 | OK Lokomotiva Pardubice | 82:09 | + 33:20 | |
13. | Pavelec Michal | NPA0801 | SK LOB Nová Paka | 83:59 | + 35:10 | |
14. | Kotyk Šimon | LTU0802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 88:27 | + 39:38 | |
15. | Doucha Tomáš | SNA0801 | TJ START Náchod | 90:03 | + 41:14 | |
16. | Hladký Matěj | KOR0700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 95:09 | + 46:20 | |
17. | Šlambora Kryštof | SHK0806 | OK Slavia Hradec Králové | 102:11 | + 53:22 | |
18. | Buďárek David | VRL0703 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 104:53 | + 56:04 | |
19. | Kubát Vojtěch | VRL0701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 107:10 | + 58:21 | |
20. | Hanák Matěj | LTU0701 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 107:12 | + 58:23 | |
21. | Beneda Vojtěch | SHK0703 | OK Slavia Hradec Králové | 110:18 | + 61:29 | |
Šípek Daniel | LPU0806 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Pleva Stanislav | SJC0805 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pachel Jiří | ZAM0801 | OB TJ Sokol Žamberk | 63:26 | ||
2. | Pochop Petr | STH0701 | SK Studenec | 68:53 | + 5:27 | |
3. | Lánský Jan | STH0709 | SK Studenec | 79:27 | + 16:01 | |
Nedoma Edgar | PDY0703 | Běhej Poděbrady | DISK | |||
Vít Petr | KOR0805 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Podolský Petr | SHK0507 | OK Slavia Hradec Králové | 53:17 | ||
2. | Pompach Lukáš | PHK0500 | OK 99 Hradec Králové | 59:14 | + 5:57 | |
3. | Doucha Martin | SNA0501 | TJ START Náchod | 62:05 | + 8:48 | |
4. | Šípek Ondřej | LPU0505 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:06 | + 11:49 | |
5. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 66:14 | + 12:57 | |
6. | Kotyk Vojtěch | LTU0502 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 67:14 | + 13:57 | |
7. | Kurka Jaroslav | SHK0501 | OK Slavia Hradec Králové | 68:14 | + 14:57 | |
8. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | OK Lokomotiva Pardubice | 68:21 | + 15:04 | |
9. | Meier Jakub | BRU0501 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 68:29 | + 15:12 | |
10. | Lazák Jan | LTU0500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 70:15 | + 16:58 | |
11. | Málek David | PHK0504 | OK 99 Hradec Králové | 71:59 | + 18:42 | |
12. | Pekárek Tomáš | LPU0515 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:47 | + 19:30 | |
13. | Baše Ondřej | KOR0503 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 73:09 | + 19:52 | |
14. | Stavrinou David | SRK0506 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 73:50 | + 20:33 | |
15. | Nimshaus Viktor | CHC0502 | K.O.B. Choceň | 76:01 | + 22:44 | |
16. | Morávek Martin | SRK0503 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 79:01 | + 25:44 | |
17. | Pavelec Matěj | NPA0501 | SK LOB Nová Paka | 83:49 | + 30:32 | |
18. | Kokrda Adam | PHK0503 | OK 99 Hradec Králové | 88:22 | + 35:05 | |
19. | Sedláček David | SRK0508 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 89:47 | + 36:30 | |
20. | Pirkl Jakub | CHC0503 | K.O.B. Choceň | 92:03 | + 38:46 | |
21. | Setunský Jan | VRL0608 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 93:44 | + 40:27 | |
22. | Hostinský Matěj | LPU0604 | OK Lokomotiva Pardubice | 94:21 | + 41:04 | |
23. | Novák Marek | SHK0505 | OK Slavia Hradec Králové | 98:38 | + 45:21 | |
24. | Čivrný Jan | VRL0501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 106:03 | + 52:46 | |
25. | Krejčí Martin | KOR0600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 113:09 | + 59:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Váňa Vojtěch | LPU0312 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:40 | ||
2. | Šitina Tomáš | LTU0300 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 71:51 | + 6:11 | |
3. | Fajfer Filip | NPA0401 | SK LOB Nová Paka | 74:43 | + 9:03 | |
4. | Šimek Jakub | CHC0303 | K.O.B. Choceň | 76:10 | + 10:30 | |
5. | Choutka Matěj | NPA0402 | SK LOB Nová Paka | 78:08 | + 12:28 | |
6. | Salaba Dan | JIL0404 | OK Jilemnice | 78:37 | + 12:57 | |
7. | Balcar Jiří | SNA0301 | TJ START Náchod | 79:49 | + 14:09 | |
8. | Malý Evžen ml. | JIL0301 | OK Jilemnice | 81:46 | + 16:06 | |
9. | Novák Stanislav | NPA0404 | SK LOB Nová Paka | 83:30 | + 17:50 | |
10. | Langr Jakub | KOR0401 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 86:58 | + 21:18 | |
11. | Kodytek Adam | SHK0402 | OK Slavia Hradec Králové | 95:00 | + 29:20 | |
12. | Karban Mikuláš | HOR0301 | TJ Jiskra Hořice | 109:17 | + 43:37 | |
13. | Dvořáček Filip | LPU0420 | OK Lokomotiva Pardubice | 112:58 | + 47:18 | |
14. | Kerhát David | LTU0403 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 136:12 | + 70:32 | |
15. | Čičovský Daniel | SRK0406 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 159:23 | + 93:43 | |
Pirožek Vojtěch | LTU0400 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Kokrda Vojtěch | PHK0402 | OK 99 Hradec Králové | DISK | |||
Hájek Matěj | VRL0402 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Losman Petr | PHK7901 | OK 99 Hradec Králové | 78:11 | 8173 | ||
2. | Novotný Tomáš | PHK8101 | OK 99 Hradec Králové | 79:45 | + 1:34 | 8021 | |
3. | Bravený Adam | VBM8801 | VSK Mendelu Brno | 85:23 | + 7:12 | 7473 | |
4. | Balcar Aleš | PHK8602 | OK 99 Hradec Králové | 87:08 | + 8:57 | 7303 | |
5. | Waněk Adam | LPU9505 | OK Lokomotiva Pardubice | 92:31 | + 14:20 | 6779 | |
6. | Mrázek Jiří | DKP7911 | Oddíl OB Kotlářka | 97:22 | + 19:11 | 6307 | |
7. | Hrouda Matěj | JIL9804 | OK Jilemnice | 98:09 | + 19:58 | 6231 | |
8. | Remeš Petr | SHK9403 | OK Slavia Hradec Králové | 101:36 | + 23:25 | 5896 | |
9. | Wohanka Pavel | VRL7501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 107:11 | + 29:00 | 5352 | |
10. | Doucha Jiří | SNA7105 | TJ START Náchod | 112:10 | + 33:59 | 4868 | |
11. | Šišma Vojtěch | LPU0204 | OK Lokomotiva Pardubice | 113:45 | + 35:34 | 4714 | |
12. | Leštínský Tomáš | OAV7801 | Orienteering Adventure | 118:37 | + 40:26 | 4240 | |
13. | Vodička Oldřich | LPU7715 | OK Lokomotiva Pardubice | 118:39 | + 40:28 | 4237 | |
14. | Wohanka Petr | VRL7305 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 123:01 | + 44:50 | 3812 | |
15. | Moravec Jan | ZAM0205 | OB TJ Sokol Žamberk | 133:43 | + 55:32 | 2772 | |
16. | Šabatka Jan | SHK9001 | OK Slavia Hradec Králové | 135:26 | + 57:15 | 2605 | |
17. | Mrskoč Marek | LPU0205 | OK Lokomotiva Pardubice | 135:58 | + 57:47 | 2553 | |
Šabatka Zdeněk | PHK8900 | OK 99 Hradec Králové | DISK | 0 | |||
Pátek Michal | CHC8603 | K.O.B. Choceň | DISK | 0 | |||
Schulhof Jan | TUR8900 | OOB TJ Turnov | DISK | 0 | |||
Vališ Jan | LPU0210 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | 0 | |||
Zamastil Michal | LTU0203 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | 0 | |||
Fojtů Petr | PDY8700 | Běhej Poděbrady | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandělík Michal | ALB8501 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 106:31 | |||
2. | Procházka Tomáš | LPU9110 | OK Lokomotiva Pardubice | 114:09 | + 7:38 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vítek Petr | PHK7601 | OK 99 Hradec Králové | 72:42 | ||
2. | Polák Vlastimil | VRL7702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 73:01 | + 0:19 | |
3. | Hladký Viktor | VAM8201 | OB Vamberk | 82:19 | + 9:37 | |
4. | Šklíba Jan | SRK7501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 86:45 | + 14:03 | |
5. | Korbel Michal | PHK7703 | OK 99 Hradec Králové | 90:58 | + 18:16 | |
6. | Souček Tomáš | SHK8200 | OK Slavia Hradec Králové | 93:48 | + 21:06 | |
7. | Andrš Petr | ZAM8401 | OB TJ Sokol Žamberk | 105:48 | + 33:06 | |
8. | Baše Petr | KOR7701 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 106:55 | + 34:13 | |
9. | Macháček Jiří | XHK7601 | MTBO Racing team Hradec Králové | 108:17 | + 35:35 | |
10. | Václavek Jan | LPU7816 | OK Lokomotiva Pardubice | 119:25 | + 46:43 | |
Fukátko Jan | LPU8105 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Janeček Petr | 0090004 | PBK | DISK | |||
MS | Morávek Martin | SRK7701 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 126:37 | + 53:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šafář Jan | PHK7700 | OK 99 Hradec Králové | 78:49 | ||
2. | Příkazský Jakub | PHK8000 | OK 99 Hradec Králové | 79:44 | + 0:55 | |
3. | Kvášovský Jakub | LTU7802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 81:25 | + 2:36 | |
4. | Nekvapil Ondřej | LPU7403 | OK Lokomotiva Pardubice | 82:21 | + 3:32 | |
5. | Jedlička Lukáš | XHK8100 | MTBO Racing team Hradec Králové | 82:43 | + 3:54 | |
6. | Šimek Jiří | CHC7901 | K.O.B. Choceň | 83:59 | + 5:10 | |
7. | Brož Michal | LTU8000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 88:35 | + 9:46 | |
8. | Vrábel Petr | PHK7604 | OK 99 Hradec Králové | 88:53 | + 10:04 | |
9. | Kadaně Miroslav | LPU7817 | OK Lokomotiva Pardubice | 96:10 | + 17:21 | |
10. | Čapek Miroslav | PHK7603 | OK 99 Hradec Králové | 100:17 | + 21:28 | |
11. | Macek Pavel | LPU7517 | OK Lokomotiva Pardubice | 100:30 | + 21:41 | |
12. | Novák Michal | SHK7802 | OK Slavia Hradec Králové | 101:37 | + 22:48 | |
13. | Kroupa Jan | LPU8103 | OK Lokomotiva Pardubice | 102:39 | + 23:50 | |
14. | Kotyk Pavel | LTU7901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 104:14 | + 25:25 | |
15. | Šišma Pavel | TYN6901 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 122:01 | + 43:12 | |
16. | Hanousek Václav | 0050001 | Jičín | 153:45 | + 74:56 | |
Erbert Ladislav | PEN7700 | OK RECO Sport | DISK | |||
Vaňátko Jakub | LTU8100 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Matějka Luboš | SNA7602 | TJ START Náchod | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Novák Jiří | NPA7502 | SK LOB Nová Paka | 65:41 | ||
2. | Netopil Libor | VAM7401 | OB Vamberk | 67:11 | + 1:30 | |
3. | Toužil Karel | SHK7602 | OK Slavia Hradec Králové | 76:13 | + 10:32 | |
4. | Fencl Petr | LPU6901 | OK Lokomotiva Pardubice | 83:09 | + 17:28 | |
5. | Bendák Petr | LTU6500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 90:40 | + 24:59 | |
6. | Kubec Martin | DOB7002 | KOB Dobruška | 91:32 | + 25:51 | |
7. | Tomandl Jan | 0010001 | NOK HoRa | 92:12 | + 26:31 | |
8. | Haas Karel | LPU7304 | OK Lokomotiva Pardubice | 94:27 | + 28:46 | |
9. | Czagan Jan | LPU7106 | OK Lokomotiva Pardubice | 94:49 | + 29:08 | |
10. | Mutinský Viktor | KUO6501 | KOB Ústí nad Orlicí | 94:57 | + 29:16 | |
11. | Kos Michal | SRK6802 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 94:58 | + 29:17 | |
12. | Čihák Petr | HOR6900 | TJ Jiskra Hořice | 95:24 | + 29:43 | |
13. | Lazák Jan | LTU6900 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 103:12 | + 37:31 | |
14. | Pipek Kamil | LPU7310 | OK Lokomotiva Pardubice | 104:48 | + 39:07 | |
15. | Hanl Vratislav | SRK7402 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 108:33 | + 42:52 | |
16. | Killar Marek | LTU6801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 108:43 | + 43:02 | |
17. | Zemánek Mojmír | JIL7103 | OK Jilemnice | 108:59 | + 43:18 | |
18. | Filičko Marek | LPU7102 | OK Lokomotiva Pardubice | 110:27 | + 44:46 | |
19. | Věříš Jan | LPU7103 | OK Lokomotiva Pardubice | 111:23 | + 45:42 | |
20. | Panáček Aleš | SHK7604 | OK Slavia Hradec Králové | 116:53 | + 51:12 | |
21. | Jakubský Radek | SHK7603 | OK Slavia Hradec Králové | 118:01 | + 52:20 | |
22. | Brožek Tomáš | KUO6902 | KOB Ústí nad Orlicí | 120:44 | + 55:03 | |
Kutlvašr Ruda | VRL7601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | |||
Horák Václav | JIL7504 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macháček Lubomír | LPU7515 | OK Lokomotiva Pardubice | 66:53 | ||
2. | Semrád Pavel | CHC6602 | K.O.B. Choceň | 71:49 | + 4:56 | |
3. | Adamovský Michal | TYN7200 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 72:51 | + 5:58 | |
4. | Jirous Jiří | TAP7201 | KOB Tretra Praha | 73:48 | + 6:55 | |
5. | Vališ Jan | LPU7104 | OK Lokomotiva Pardubice | 76:53 | + 10:00 | |
6. | Hanuš Karel | STH6701 | SK Studenec | 76:55 | + 10:02 | |
7. | Pompach Martin | PHK7207 | OK 99 Hradec Králové | 79:00 | + 12:07 | |
8. | Hanč Jaroslav | VRL6702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 86:24 | + 19:31 | |
9. | Nosek Petr | DLT6901 | KrOB Rozmarýn Litoměřice | 87:13 | + 20:20 | |
10. | Kubín Jan | HOR7400 | TJ Jiskra Hořice | 88:13 | + 21:20 | |
11. | Ptáček Miloš | BRU7000 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 92:18 | + 25:25 | |
12. | Loukota Josef | HOR7100 | TJ Jiskra Hořice | 93:23 | + 26:30 | |
13. | Šimek Oldřich | STH7101 | SK Studenec | 95:38 | + 28:45 | |
14. | Kohout Josef | SHK6902 | OK Slavia Hradec Králové | 97:26 | + 30:33 | |
15. | Puš Roman | STH7501 | SK Studenec | 98:36 | + 31:43 | |
16. | Buchar Marcel | VRL7408 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:42 | + 35:49 | |
17. | Vach Vladimír | KOR6900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 102:49 | + 35:56 | |
18. | Hanuš Vladimír | VRL7508 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 107:01 | + 40:08 | |
19. | Vých Luboš | SRK7300 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 113:01 | + 46:08 | |
20. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | OK Jilemnice | 124:58 | + 58:05 | |
21. | Sehnal Tomáš | PDY6700 | Běhej Poděbrady | 141:33 | + 74:40 | |
Frosch Petr | LPU7514 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Krejčí Milan | KOR7400 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | |||
Slavík Jan | SHK7549 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Hájek Tibor | VRL7202 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dušátko Petr | PHK5702 | OK 99 Hradec Králové | 58:34 | ||
2. | Kalibán Pavel | SNA5649 | TJ START Náchod | 63:57 | + 5:23 | |
3. | Vávra Martin | HOR6302 | TJ Jiskra Hořice | 65:16 | + 6:42 | |
4. | Půlpán Roman | CHC6501 | K.O.B. Choceň | 67:02 | + 8:28 | |
5. | Běhoun Pavel | PHK5701 | OK 99 Hradec Králové | 71:51 | + 13:17 | |
6. | Hausvater Karel | SHK5801 | OK Slavia Hradec Králové | 81:25 | + 22:51 | |
7. | Roudný Václav | LPU6102 | OK Lokomotiva Pardubice | 81:34 | + 23:00 | |
8. | Štěrba Pavel | LPU5408 | OK Lokomotiva Pardubice | 83:12 | + 24:38 | |
9. | Starý Pavel | VRL6301 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 87:12 | + 28:38 | |
10. | Fikejs Vladimír | ZAM5702 | OB TJ Sokol Žamberk | 89:29 | + 30:55 | |
11. | Grundman Martin | CHC5801 | K.O.B. Choceň | 90:47 | + 32:13 | |
12. | Novotný Miroslav | LPU5905 | OK Lokomotiva Pardubice | 91:10 | + 32:36 | |
13. | Čivrný Pavel | VRL6306 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 92:20 | + 33:46 | |
14. | Košťál Pavel | 0020001 | DD | 94:39 | + 36:05 | |
15. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | OK 99 Hradec Králové | 95:35 | + 37:01 | |
16. | Tupec Jiří | VAM5801 | OB Vamberk | 101:29 | + 42:55 | |
17. | Hanč Pavel | VRL5601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:53 | + 44:19 | |
18. | Číža Petr | SHK5902 | OK Slavia Hradec Králové | 118:22 | + 59:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hanuš Pavel | LTU6501 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 76:28 | ||
2. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 78:01 | + 1:33 | |
3. | Procházka Radek | LPU6504 | OK Lokomotiva Pardubice | 83:20 | + 6:52 | |
4. | Hynek Petr | SNA6302 | TJ START Náchod | 86:07 | + 9:39 | |
5. | Rykala Karel | VAM6401 | OB Vamberk | 86:41 | + 10:13 | |
6. | Vydra Pavel | PEN6200 | OK RECO Sport | 87:31 | + 11:03 | |
7. | Širůček Jaromír | SHK6200 | OK Slavia Hradec Králové | 87:46 | + 11:18 | |
8. | Cinkan Zdeněk | LPU6201 | OK Lokomotiva Pardubice | 89:28 | + 13:00 | |
9. | Hnyk Petr | SNA5701 | TJ START Náchod | 97:31 | + 21:03 | |
10. | Dvořák Vladimír | LPU6004 | OK Lokomotiva Pardubice | 99:42 | + 23:14 | |
11. | Divecký Josef | SHK6102 | OK Slavia Hradec Králové | 106:38 | + 30:10 | |
12. | Mertlík Jiří | VRL6102 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 111:49 | + 35:21 | |
13. | Justa Jaromír | PHK6101 | OK 99 Hradec Králové | 115:20 | + 38:52 | |
14. | Šabatka Petr | SHK5703 | OK Slavia Hradec Králové | 163:05 | + 86:37 | |
Lulay Miloš | LPU5502 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Andrš Milan | ZAM5801 | OB TJ Sokol Žamberk | DISK | |||
Čičovský Jiří | SRK6502 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | |||
Lapáček Jiří | SHK6600 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Knobloch Jindřich | VRL4901 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 52:29 | ||
2. | Farář Václav | LPU5201 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:59 | + 0:30 | |
3. | Kalibán Jaroslav | NPA5101 | SK LOB Nová Paka | 53:45 | + 1:16 | |
4. | Erlebach Josef | JIL5201 | OK Jilemnice | 58:48 | + 6:19 | |
5. | Kynčl Stanislav | JIL5401 | OK Jilemnice | 59:21 | + 6:52 | |
6. | Stárek Jiří | DOB5001 | KOB Dobruška | 74:08 | + 21:39 | |
7. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 74:18 | + 21:49 | |
8. | Farář Jaroslav | VRL5002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 79:55 | + 27:26 | |
9. | Štregl Tomáš | VRL5001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 85:47 | + 33:18 | |
10. | Langr Stanislav | SNA5403 | TJ START Náchod | 88:25 | + 35:56 | |
11. | Novák Karel | NPA5001 | SK LOB Nová Paka | 91:15 | + 38:46 | |
12. | Třasák Milan | LPU5206 | OK Lokomotiva Pardubice | 91:21 | + 38:52 | |
Souček Pavel | PHK5503 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Filip Aleš | SHK5501 | OK Slavia Hradec Králové | 48:54 | ||
2. | Sáňka Bedřich | LPU5102 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:54 | + 9:00 | |
3. | Klimpl Petr | LPU5401 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:41 | + 20:47 | |
4. | Procházka Jiří | LTU4802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 71:55 | + 23:01 | |
5. | Fejlek Vojtěch | SHK5202 | OK Slavia Hradec Králové | 73:22 | + 24:28 | |
6. | Hostinský Jiří | LPU5501 | OK Lokomotiva Pardubice | 76:11 | + 27:17 | |
7. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | OK Jilemnice | 93:02 | + 44:08 | |
Junek Petr | STH5501 | SK Studenec | DISK | |||
Sedloň Josef | SNA5600 | TJ START Náchod | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mikulecký Jan | PHK3801 | OK 99 Hradec Králové | 69:00 | ||
2. | Sokolář Zdeněk | SNA4501 | TJ START Náchod | 72:34 | + 3:34 | |
3. | Kohout Tomáš | UVP3700 | Slovan Praha | 84:01 | + 15:01 | |
4. | Vávra Jaroslav | LPU4601 | OK Lokomotiva Pardubice | 99:45 | + 30:45 | |
5. | Málek Josef | LPU3901 | OK Lokomotiva Pardubice | 143:12 | + 74:12 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lukešová Hana | SHK1351 | OK Slavia Hradec Králové | 28:09 | ||
2. | Vítek Michal | PHK1402 | OK 99 Hradec Králové | 31:48 | + 3:39 | |
3. | Vošvrdová Eliška | 0070001 | Kbelnice | 34:50 | + 6:41 | |
4. | Kazdová Rozárie | SJC1350 | Sportcentrum Jičín | 36:06 | + 7:57 | |
5. | Kazda Matěj | SJC1515 | Sportcentrum Jičín | 36:09 | + 8:00 | |
6. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:11 | + 8:02 | |
7. | Palas Tomáš | SJC1501 | Sportcentrum Jičín | 37:10 | + 9:01 | |
8. | Sokolář Vojtěch | SNA1601 | TJ START Náchod | 37:34 | + 9:25 | |
9. | Dvořáková Marie | LPU1452 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:41 | + 9:32 | |
10. | Čapek Samuel | PHK1600 | OK 99 Hradec Králové | 37:49 | + 9:40 | |
11. | Melicharová Nina | PHK1451 | OK 99 Hradec Králové | 38:18 | + 10:09 | |
12. | Toužil Jan | SHK1300 | OK Slavia Hradec Králové | 39:12 | + 11:03 | |
13. | Schulhof Matěj | TUR2020 | OOB TJ Turnov | 41:49 | + 13:40 | |
14. | Janečková Eliška | 0090003 | PBK | 42:05 | + 13:56 | |
15. | Ticháček Jonáš | SJC1302 | Sportcentrum Jičín | 44:41 | + 16:32 | |
16. | Kárníková Alžběta | LPU1354 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:50 | + 17:41 | |
17. | Wohanka Metoděj | VRL1601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 49:35 | + 21:26 | |
18. | Drápal Štěpán | STH1501 | SK Studenec | 50:48 | + 22:39 | |
19. | Mrázková Barbora | DKP1451 | Oddíl OB Kotlářka | 53:26 | + 25:17 | |
20. | Tomeš Maxmilián | SJC1400 | Sportcentrum Jičín | 53:33 | + 25:24 | |
21. | Klíma Mikuláš | SJC9999 | Sportcentrum Jičín | 53:58 | + 25:49 | |
22. | Vébrová Dominika | PDY1351 | Běhej Poděbrady | 57:17 | + 29:08 | |
23. | Haken Václav | STH1651 | SK Studenec | 59:05 | + 30:56 | |
24. | Jindra Jáchym | PDY1105 | Běhej Poděbrady | 61:19 | + 33:10 | |
25. | Palasová Tina | SJC1777 | Sportcentrum Jičín | 66:28 | + 38:19 | |
26. | Vrábel Ondřej | PHK1500 | OK 99 Hradec Králové | 67:58 | + 39:49 | |
27. | Votroubek Dan | SRK9999 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 70:06 | + 41:57 | |
28. | Jakubec Jan | SJC1503 | Sportcentrum Jičín | 104:51 | + 76:42 | |
Horák Vojtěch | JIL1501 | OK Jilemnice | DISK | |||
Částek Michal | SHK7504 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |