Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klustová Tereza | CHA0751 | OK Chrastava | 19:47 | ||
2. | Ekertová Jana | VLI0750 | Slavia Liberec orienteering | 21:31 | + 1:44 | |
3. | Krejzová Markéta | TUR0854 | OOB TJ Turnov | 22:04 | + 2:17 | |
4. | Ptácková Hana | PGP0750 | SK Praga | 24:40 | + 4:53 | |
5. | Novotná Karolína | TUR0853 | OOB TJ Turnov | 24:52 | + 5:05 | |
6. | Ferbasová Matylda | TUR0762 | OOB TJ Turnov | 26:20 | + 6:33 | |
7. | Kottíková Lucka | TJN0969 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 26:22 | + 6:35 | |
8. | Holanová Lucie | CHA0655 | OK Chrastava | 26:44 | + 6:57 | |
9. | Strynclová Johanka | VLI0654 | Slavia Liberec orienteering | 28:41 | + 8:54 | |
10. | Zaborilová Anna | JEN0951 | OB Jenišovice | 29:11 | + 9:24 | |
11. | Vanourková Sára | BOR0759 | OK Jiskra Nový Bor | 30:26 | + 10:39 | |
12. | Brezinová Antonie | CHA0851 | OK Chrastava | 31:11 | + 11:24 | |
13. | Nejedlová Karolína | LLI0852 | TJ Loko Liberec | 31:19 | + 11:32 | |
14. | Ehlerová Anna | VSP0854 | USK Praha | 32:17 | + 12:30 | |
15. | Zakourilová Klára | VSP0850 | USK Praha | 32:39 | + 12:52 | |
16. | Houzvicková Katerina | TUR0952 | OOB TJ Turnov | 34:38 | + 14:51 | |
17. | Konopácová Emma | TUR0956 | OOB TJ Turnov | 37:34 | + 17:47 | |
18. | Pechová Alena | VLI0854 | Slavia Liberec orienteering | 38:25 | + 18:38 | |
19. | Vinsová Petra | TJN0967 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 38:31 | + 18:44 | |
20. | Krticková Ester | CHA0754 | OK Chrastava | 38:55 | + 19:08 | |
21. | Tomásková Matilda | TUV0998 | SOK TJ Turnov | 39:36 | + 19:49 | |
22. | Soukupová Marie | BOR0952 | OK Jiskra Nový Bor | 39:44 | + 19:57 | |
23. | Podoubská Adéla | TJN0971 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 41:30 | + 21:43 | |
24. | Rutová Amálka | TJN0951 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 42:50 | + 23:03 | |
24. | Kolátorová Amálka | TJN0966 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 42:50 | + 23:03 | |
26. | Veronika Vokusová | XX2 | 46:22 | + 26:35 | ||
27. | Kostelníková Nikola | TJN0851 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 48:28 | + 28:41 | |
28. | Míková Sofie | TJN0950 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 48:34 | + 28:47 | |
29. | Kucerová Katerina | VSP0950 | USK Praha | 48:55 | + 29:08 | |
30. | Zappová Elisabeth | TJN0952 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 50:53 | + 31:06 | |
31. | Nemsovská Magdalena | VSP0853 | USK Praha | 83:43 | + 63:56 | |
Savruková Adéla | TJN0968 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Háková Eliska | TJN0654 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 25:54 | ||
2. | Cerná Justina | HCE0652 | TJ Hostivice | 25:57 | + 0:03 | |
3. | Folprechtová Julie | VSP0653 | USK Praha | 26:13 | + 0:19 | |
4. | Kocmanová Adéla | BOR0752 | OK Jiskra Nový Bor | 27:35 | + 1:41 | |
5. | Baloghová Mile | TJN0750 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 27:54 | + 2:00 | |
6. | Barbora Lamacová | BOR0750 | OK Jiskra Nový Bor | 28:06 | + 2:12 | |
7. | Stemberová Bára | TJN0650 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 29:04 | + 3:10 | |
8. | Lamacová Katerina | TUR0660 | OOB TJ Turnov | 29:05 | + 3:11 | |
9. | Vamberová Markéta | TUR0657 | OOB TJ Turnov | 29:33 | + 3:39 | |
10. | Waldhauserová Eliska | BOR0757 | OK Jiskra Nový Bor | 30:40 | + 4:46 | |
11. | Malecková Pavlína | PGP0850 | SK Praga | 30:55 | + 5:01 | |
12. | Skalová Jolana | TJN0653 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 32:33 | + 6:39 | |
13. | Nozicková Eva | TJN0852 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 35:44 | + 9:50 | |
14. | Rejmanová Nikola | BOR0656 | OK Jiskra Nový Bor | 36:01 | + 10:07 | |
15. | Lipenská Barbora | CHA0753 | OK Chrastava | 36:19 | + 10:25 | |
16. | Konáková Eliska | TJN0752 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 37:42 | + 11:48 | |
17. | Houzvicková Daniela | TUR0751 | OOB TJ Turnov | 38:37 | + 12:43 | |
18. | Hovorková Marie | LDC0650 | KOB Děčín | 42:20 | + 16:26 | |
19. | Vejrazková Anna | KPY0750 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 45:48 | + 19:54 | |
20. | Pavlova Lenka | TJN0850 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 48:56 | + 23:02 | |
21. | Sklenárová Zuzana | TUR0658 | OOB TJ Turnov | 49:52 | + 23:58 | |
22. | Dusková Viktorie | TJN0655 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 52:43 | + 26:49 | |
23. | Hubácková Lucie | TJN0651 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 52:51 | + 26:57 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Straitová Jolana | VSP0456 | USK Praha | 20:39 | ||
2. | Novotná Michaela | TUR0551 | OOB TJ Turnov | 25:01 | + 4:22 | |
3. | Richtrová Kamila | VPM0451 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 25:30 | + 4:51 | |
4. | Matyásová Kristyna | CHA0555 | OK Chrastava | 26:16 | + 5:37 | |
5. | Beranová Hana | VSP0455 | USK Praha | 29:13 | + 8:34 | |
6. | Malecková Hana | PGP0550 | SK Praga | 29:40 | + 9:01 | |
7. | Prusková Tereza | STB0499 | TJ Stadion Nový Bor | 31:16 | + 10:37 | |
8. | Vilémová Eliska | VLI0655 | Slavia Liberec orienteering | 33:11 | + 12:32 | |
9. | Rumlenová Tereza | BOR0453 | OK Jiskra Nový Bor | 34:47 | + 14:08 | |
10. | Pesnicáková Sona | TJN0451 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 35:52 | + 15:13 | |
11. | Mellanová Judita | TUV0559 | SOK TJ Turnov | 38:20 | + 17:41 | |
12. | Podrábská Alzbeta | VLI0451 | Slavia Liberec orienteering | 40:17 | + 19:38 | |
13. | Skácelová Katerina | VLI0550 | Slavia Liberec orienteering | 41:07 | + 20:28 | |
14. | Nagyová Katerina | TJN0452 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 41:39 | + 21:00 | |
15. | Sestáková Marie | VLI0452 | Slavia Liberec orienteering | 42:20 | + 21:41 | |
16. | Andrlová Lea | VLI0453 | Slavia Liberec orienteering | 42:23 | + 21:44 | |
17. | Hudská Stepánka | TUR0450 | OOB TJ Turnov | 42:30 | + 21:51 | |
18. | Tomanicová Sofie | CHA0450 | OK Chrastava | 44:19 | + 23:40 | |
19. | Novotná Barbora | TUR0552 | OOB TJ Turnov | 44:20 | + 23:41 | |
20. | Hájková Tereza | TUV0558 | SOK TJ Turnov | 44:51 | + 24:12 | |
21. | Kopecká Valentyna | VSP0453 | USK Praha | 46:27 | + 25:48 | |
22. | Zoubková Sárka | TJN0554 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 47:18 | + 26:39 | |
23. | Zanková Natálie | TJN0450 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 49:37 | + 28:58 | |
24. | Ptácková Veronika | PGP0551 | SK Praga | 50:22 | + 29:43 | |
25. | Skácelová Adéla | VLI0454 | Slavia Liberec orienteering | 54:21 | + 33:42 | |
26. | Jakoubková Anna | STB0498 | TJ Stadion Nový Bor | 55:17 | + 34:38 | |
27. | Cabanová Tereza | FYD0450 | Jizerský klub OB Frýdlant | 56:21 | + 35:42 | |
28. | Menclová Anna | JEN0452 | OB Jenišovice | 65:51 | + 45:12 | |
29. | Karpísková Katerina | LTP0450 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 65:57 | + 45:18 | |
30. | Schröterová Adéla | CHA0551 | OK Chrastava | 67:18 | + 46:39 | |
31. | Konáková Martina | TJN0555 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 81:25 | + 60:46 | |
32. | Houdová Veronika | CHA0552 | OK Chrastava | 81:57 | + 61:18 | |
33. | Cihlárová Barbora | CHA0451 | OK Chrastava | 94:12 | + 73:33 | |
34. | Stehlíková Adéla | BOR0554 | OK Jiskra Nový Bor | 96:25 | + 75:46 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Podrábská Marie | VLI0251 | Slavia Liberec orienteering | 26:34 | ||
2. | Vitebská Eliska | TJN0350 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 33:25 | + 6:51 | |
3. | Pekarová Jana | TUR0252 | OOB TJ Turnov | 35:20 | + 8:46 | |
4. | Titzová Adéla | VSP0250 | USK Praha | 37:42 | + 11:08 | |
5. | Linková Lucie | TUR0251 | OOB TJ Turnov | 39:08 | + 12:34 | |
6. | Janecková Josefína | EKP0351 | VŠTJ Ekonom Praha | 41:31 | + 14:57 | |
7. | Nejedlová Josefína | LLI0350 | TJ Loko Liberec | 43:20 | + 16:46 | |
8. | Budská Anna | TJN0253 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 45:35 | + 19:01 | |
9. | Zejdlíková Eliska | LTP0350 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 46:22 | + 19:48 | |
10. | Beranová Eva | VSP0254 | USK Praha | 46:45 | + 20:11 | |
11. | Lisková Adélka | CHA0254 | OK Chrastava | 47:59 | + 21:25 | |
12. | Jerábková Andrea | CHA0253 | OK Chrastava | 48:20 | + 21:46 | |
13. | Mrkvicková Veronika | TJN0355 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 48:30 | + 21:56 | |
14. | Mehammer Maria Gammelsaet | 19N0250 | Porsgrunn OL | 49:00 | + 22:26 | |
15. | Ríhová Eliska | CHA0351 | OK Chrastava | 55:27 | + 28:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vassend Hanne | 19N0051 | Porsgrunn OL | 31:46 | ||
2. | Ausen Elise | 19N0150 | Porsgrunn OL | 38:08 | + 6:22 | |
3. | Pavlová Martina | LTP0151 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 43:30 | + 11:44 | |
4. | Meen Anna | 19N0050 | Porsgrunn OL | 53:01 | + 21:15 | |
5. | Baloghová Lída | TJN0150 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 53:38 | + 21:52 | |
6. | Míchalová Sárka | KPY0050 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 53:56 | + 22:10 | |
7. | Koucká Barbora | EKP0050 | VŠTJ Ekonom Praha | 81:10 | + 49:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zejdlíková Karolína | LTP9950 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 43:52 | ||
2. | Poloprutská Lucie | VLI9950 | Slavia Liberec orienteering | 45:20 | + 1:28 | |
3. | Fürstová Anna | LLI9854 | TJ Loko Liberec | 47:02 | + 3:10 | |
4. | Thorová Markéta | TUR9952 | OOB TJ Turnov | 48:25 | + 4:33 | |
5. | Rosenvold Camilla L. | 19N9950 | Porsgrunn OL | 55:06 | + 11:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pustaiová Zuzana | TJN9650 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 71:40 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Zuzana | NPA9151 | SK LOB Nová Paka | 41:04 | 7889 | ||
2. | Svobodová Barbora | TJN8952 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 43:05 | + 2:01 | 7528 | |
3. | Setínková Eva | SJC8765 | Sportcentrum Jičín | 43:35 | + 2:31 | 7439 | |
4. | Kozinová Anna | PGP9350 | SK Praga | 44:51 | + 3:47 | 7212 | |
5. | Mateju Katerina | VLI8054 | Slavia Liberec orienteering | 45:44 | + 4:40 | 7054 | |
6. | Plochová Dominika | DKP8651 | Oddíl OB Kotlářka | 47:00 | + 5:56 | 6827 | |
7. | Klinkerová Tereza | ROZ9350 | OK Roztoky | 48:11 | + 7:07 | 6616 | |
8. | Burdová Adéla | BOR9161 | OK Jiskra Nový Bor | 48:14 | + 7:10 | 6607 | |
9. | Dundrová Lucie | TUR8951 | OOB TJ Turnov | 49:18 | + 8:14 | 6416 | |
10. | Sokolárová Sárka | TUR9999 | OOB TJ Turnov | 49:49 | + 8:45 | 6323 | |
11. | Kopcová Michaela | KRN8456 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 50:34 | + 9:30 | 6189 | |
12. | Westin Emilie | 19N9850 | Porsgrunn OL | 52:39 | + 11:35 | ||
13. | Posseltová Tereza | TJN9252 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 54:41 | + 13:37 | 5453 | |
14. | Kozinová Jana | PGP6651 | SK Praga | 55:09 | + 14:05 | 5369 | |
15. | Klinkerová Jitka | ROZ6450 | OK Roztoky | 56:16 | + 15:12 | ||
16. | Knoblochová Kamila | SJC8356 | Sportcentrum Jičín | 56:57 | + 15:53 | 5047 | |
17. | Westin Kjersti | PGP9255 | SK Praga | 57:25 | + 16:21 | 4963 | |
18. | Janecková Dagmar | EKP6550 | VŠTJ Ekonom Praha | 63:00 | + 21:56 | 3964 | |
19. | Kohlová Zuzana | KPY8852 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 63:29 | + 22:25 | 3878 | |
20. | Henychová Zuzana | VLI6151 | Slavia Liberec orienteering | 63:42 | + 22:38 | 3839 | |
21. | Jirásková Katerina | PGP8852 | SK Praga | 72:37 | + 31:33 | 2244 | |
22. | Zelená Markéta | PGP5850 | SK Praga | 76:47 | + 35:43 | 1498 | |
23. | Králová Vanda | BZP8750 | Báječné ženy v orientačním běhu | 80:37 | + 39:33 | 812 | |
24. | Freyová Michaela | KPY6050 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 99:27 | + 58:23 | 0 | |
25. | Poláková Ivana | 8TX7950 | VŠAK Punk | 124:43 | + 83:39 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Krticková Michaela | CHA7952 | OK Chrastava | 44:09 | 4525 | ||
2. | Pachnerová Dominika | CHA7750 | OK Chrastava | 47:52 | + 3:43 | 4187 | |
3. | Kopecká Johana | VSP9950 | USK Praha | 48:52 | + 4:43 | 4096 | |
4. | Masínová Anna | TJN0152 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 51:14 | + 7:05 | 3881 | |
5. | Hanusová Petra | STB8297 | TJ Stadion Nový Bor | 56:05 | + 11:56 | 3440 | |
6. | Riby Rose | LTP0051 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 56:37 | + 12:28 | 3392 | |
7. | Saffková Zuzana | CHA5150 | OK Chrastava | 57:20 | + 13:11 | 3327 | |
8. | Sákrová Michaela | BOR8850 | OK Jiskra Nový Bor | 58:19 | + 14:10 | 3237 | |
9. | Dolejsí Katerina | STB0199 | TJ Stadion Nový Bor | 59:02 | + 14:53 | 3172 | |
10. | Sklíbová Mísa | TJN0153 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 61:18 | + 17:09 | 2966 | |
11. | Stemberová Natálie | TJN9851 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 61:33 | + 17:24 | 2943 | |
12. | Forstereviczová Jana | DOR7653 | OK Dobříš | 66:38 | + 22:29 | 2481 | |
13. | Bartáková Eva | CHA7051 | OK Chrastava | 69:29 | + 25:20 | 2222 | |
14. | Synková Petra | DOK7950 | OK Doksy | 70:02 | + 25:53 | 2172 | |
15. | Poláková Veronika | CHA8150 | OK Chrastava | 71:21 | + 27:12 | 2052 | |
16. | Jirku Martina | TUR8750 | OOB TJ Turnov | 71:38 | + 27:29 | 2026 | |
17. | Kucerková Romana | STB8196 | TJ Stadion Nový Bor | 73:34 | + 29:25 | 1851 | |
18. | Neradová Eva | LIT8951 | KOB Chemopetrol Litvínov | 78:23 | + 34:14 | 1413 | |
19. | Heinlová Iva | RUM8551 | ZOOB Rumburk | 79:47 | + 35:38 | 1285 | |
20. | Matyásová Jana | CHA7652 | OK Chrastava | 83:57 | + 39:48 | 907 | |
21. | Kadavá Eva | CHA5750 | OK Chrastava | 84:40 | + 40:31 | 841 | |
22. | Sevcíková Alena | CHA5351 | OK Chrastava | 85:21 | + 41:12 | 779 | |
23. | Smetanová Alzbeta | CHA9450 | OK Chrastava | 87:15 | + 43:06 | 607 | |
24. | Korejcíková Dáda | LLI5550 | TJ Loko Liberec | 88:50 | + 44:41 | 463 | |
25. | Svorcová Lenka | CHA7550 | OK Chrastava | 88:53 | + 44:44 | 458 | |
26. | Lipenská Eva | CHA7951 | OK Chrastava | 89:17 | + 45:08 | 422 | |
27. | Houdová Miloslava | CHA7653 | OK Chrastava | 95:45 | + 51:36 | 0 | |
28. | Poláková Lucie | VRL8254 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 103:21 | + 59:12 | 0 | |
29. | Vokálová Pavla | CHA4951 | OK Chrastava | 114:41 | + 70:32 | 0 | |
30. | Lusková Olga | CHA5650 | OK Chrastava | 116:02 | + 71:53 | 0 | |
31. | Brezinová Michaela | CHA7751 | OK Chrastava | 121:08 | + 76:59 | 0 | |
32. | Danková Irena | CHA7551 | OK Chrastava | 122:20 | + 78:11 | 0 | |
33. | Kasková Eva | CHA4650 | OK Chrastava | 155:10 | + 111:01 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mestková Katerina | VSP7650 | USK Praha | 31:40 | ||
2. | Kucerová Marie | VSP7551 | USK Praha | 37:42 | + 6:02 | |
3. | Podrábská Marie | VLI7451 | Slavia Liberec orienteering | 39:42 | + 8:02 | |
4. | Posseltová Romana | TJN7050 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 40:35 | + 8:55 | |
5. | Mathisen Sara | 19N7350 | Porsgrunn OL | 41:09 | + 9:29 | |
6. | Skácelová Marie | VLI7552 | Slavia Liberec orienteering | 41:36 | + 9:56 | |
7. | Zuková Marcela | VLI7351 | Slavia Liberec orienteering | 42:57 | + 11:17 | |
8. | Houzvicková Karolína | TUR7254 | OOB TJ Turnov | 43:18 | + 11:38 | |
9. | Dvorská Marie | VLI7454 | Slavia Liberec orienteering | 44:46 | + 13:06 | |
10. | Ptácková Katerina | PGP7350 | SK Praga | 44:49 | + 13:09 | |
11. | Prusová Markéta | VSP7256 | USK Praha | 46:38 | + 14:58 | |
12. | Vrestálová Lucie | TUR7450 | OOB TJ Turnov | 47:15 | + 15:35 | |
13. | Novotná Jana | VLI7350 | Slavia Liberec orienteering | 47:20 | + 15:40 | |
14. | Mairichová Radka | TJN7450 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 50:05 | + 18:25 | |
15. | Novotná Hedvika | TUR7454 | OOB TJ Turnov | 50:14 | + 18:34 | |
16. | Riby Katerina | LTP7252 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 52:05 | + 20:25 | |
17. | Míková Markéta | TJN7351 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 54:26 | + 22:46 | |
18. | Dejnozková Blanka | TJN7651 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 56:51 | + 25:11 | |
19. | Malecková Iva | PGP7559 | SK Praga | 58:38 | + 26:58 | |
20. | Pesnicáková Kristyna | TJN7653 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 62:01 | + 30:21 | |
21. | Janousková Iveta | BOR7457 | OK Jiskra Nový Bor | 62:02 | + 30:22 | |
22. | Smith Lucie | VRL7353 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:58 | + 34:18 | |
23. | Rehorová Lenka | TJN7250 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 73:17 | + 41:37 | |
24. | Severynová Popková Klára | VLI7455 | Slavia Liberec orienteering | 77:54 | + 46:14 | |
25. | Vitebská Lenka | TJN7051 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 81:40 | + 50:00 | |
26. | Tomandlová Radka | 5IX7550 | NOK HoRa | 89:15 | + 57:35 | |
27. | Pavlova Irena | TJN7650 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 101:11 | + 69:31 | |
28. | Sasková Petra | SOB7451 | SOBSA | 107:31 | + 75:51 | |
Peterková Viktorie | LLI7551 | TJ Loko Liberec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Eichlerová Jana | KAS7051 | KOB Kamenický Šenov | 44:14 | ||
2. | Marková Jana | LLI7152 | TJ Loko Liberec | 46:43 | + 2:29 | |
3. | Ulehlová Monika | TAP6950 | KOB TRETRA Praha | 48:04 | + 3:50 | |
4. | Linková Iva | TUR6850 | OOB TJ Turnov | 48:57 | + 4:43 | |
5. | Nemecková Jarmila | VSP6650 | USK Praha | 50:15 | + 6:01 | |
6. | Vassend Hilde | 19N6850 | Porsgrunn OL | 50:58 | + 6:44 | |
7. | Westin Lenka | 19N7150 | Porsgrunn OL | 52:05 | + 7:51 | |
8. | Pustaiová Romana | TJN6851 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 52:09 | + 7:55 | |
9. | Fürstová Katka | LLI6950 | TJ Loko Liberec | 54:41 | + 10:27 | |
10. | Zuzánková Ruzena | TJN6051 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 56:33 | + 12:19 | |
11. | Nováková Irena | OKP6651 | SK OK 24 Praha | 58:09 | + 13:55 | |
12. | Picková Helena | TJN6952 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 65:54 | + 21:40 | |
13. | Forstová Lenka | MFP6850 | VŠSK MFF UK Praha | 70:00 | + 25:46 | |
14. | Koucká Ivana | EKP6850 | VŠTJ Ekonom Praha | 70:08 | + 25:54 | |
15. | Burdová Simona | LDC6851 | KOB Děčín | 74:27 | + 30:13 | |
16. | Nejezchlebová Ivana | TUR6851 | OOB TJ Turnov | 78:24 | + 34:10 | |
17. | Kyselová Jana | ROU7050 | SKOB Roudnice nad Labem | 95:36 | + 51:22 | |
18. | Míchalová Marcela | KPY6850 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 96:30 | + 52:16 | |
19. | Pokorná Hana | TJN6950 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 110:45 | + 66:31 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pávková Jana | BOR6550 | OK Jiskra Nový Bor | 35:02 | ||
2. | Rosenvold Hilde Kristine | 19N6650 | Porsgrunn OL | 35:17 | + 0:15 | |
3. | Jedlicková Zdena | BOR | OK Jiskra Nový Bor | 43:32 | + 8:30 | |
4. | Benesová Iva | SJC6151 | Sportcentrum Jičín | 45:51 | + 10:49 | |
5. | Kocibová Ivana | TJN6354 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 47:00 | + 11:58 | |
6. | Krákorová Iva | XX7 | 70:55 | + 35:53 | ||
7. | Svobodová Lenka | ROU6650 | SKOB Roudnice nad Labem | 117:57 | + 82:55 | |
Poloscuková Monika | SMB6551 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ulehlová Ivana | BOR5150 | OK Jiskra Nový Bor | 38:24 | ||
2. | Tvrdková Eva | TUR5151 | OOB TJ Turnov | 40:24 | + 2:00 | |
3. | Neradová Alena | LIT5051 | KOB Chemopetrol Litvínov | 46:24 | + 8:00 | |
4. | Malá Jitka | KAS5451 | KOB Kamenický Šenov | 55:50 | + 17:26 | |
5. | Matousková Marie | LJN5550 | OOB TJ LIAZ Jablonec nad Nisou | 55:52 | + 17:28 | |
6. | Bartonová Marie | BOR5351 | OK Jiskra Nový Bor | 61:57 | + 23:33 | |
7. | Böhmová Eva | TJN5450 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 73:53 | + 35:29 | |
8. | Richtrová Jaroslava | JEN5251 | OB Jenišovice | 83:21 | + 44:57 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kohoutová Jitrenka | UVP4850 | Slovan Praha | 39:57 | ||
2. | Karmazínová Ivana | VLI5150 | Slavia Liberec orienteering | 43:04 | + 3:07 | |
3. | Mestková Eva | TEP4851 | Tempo Praha | 48:31 | + 8:34 | |
4. | Kubíková Hela | LLI4851 | TJ Loko Liberec | 54:50 | + 14:53 | |
5. | Bednaríková Olga Marie | VLI5151 | Slavia Liberec orienteering | 103:03 | + 63:06 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Krtenská Leontina | BOR4650 | OK Jiskra Nový Bor | 47:37 | ||
2. | Strojsová Jaroslava | KAS4350 | KOB Kamenický Šenov | 53:29 | + 5:52 | |
3. | Pospísilová Jana | LDC4451 | KOB Děčín | 55:55 | + 8:18 | |
4. | Krausová Marie | LLI4451 | TJ Loko Liberec | 58:44 | + 11:07 | |
5. | Nejezchlebová Vera | KAS4551 | KOB Kamenický Šenov | 66:10 | + 18:33 | |
6. | Folprechtová Marie | TUR4250 | OOB TJ Turnov | 93:56 | + 46:19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Drahonovsky Tomás | TUR0701 | OOB TJ Turnov | 15:03 | ||
2. | Horácek Jakub | JEN0800 | OB Jenišovice | 24:10 | + 9:07 | |
3. | Stembera Vítek | TJN0801 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 24:54 | + 9:51 | |
4. | Matous Marek | JEN0602 | OB Jenišovice | 25:20 | + 10:17 | |
5. | Horácek Dominik | JEN0804 | OB Jenišovice | 27:09 | + 12:06 | |
6. | Kucera Radek | CHA0700 | OK Chrastava | 27:10 | + 12:07 | |
7. | Polák Tomás | CHA0801 | OK Chrastava | 28:04 | + 13:01 | |
8. | Válek Matej | BOR0703 | OK Jiskra Nový Bor | 29:07 | + 14:04 | |
9. | Kolnik Petr | TJN0806 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 30:05 | + 15:02 | |
10. | Zanka Albert | TJN0803 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 31:22 | + 16:19 | |
11. | Vacek Teodor | TJN0910 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 32:00 | + 16:57 | |
12. | Folprecht Lukás | VSP0802 | USK Praha | 32:43 | + 17:40 | |
13. | Skácel Jan | VLI0901 | Slavia Liberec orienteering | 33:35 | + 18:32 | |
14. | Gomolák Jan | CHA0603 | OK Chrastava | 36:12 | + 21:09 | |
15. | Harakal Antonín | TJN0911 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 37:11 | + 22:08 | |
16. | Kucera Jakub | VSP0900 | USK Praha | 41:06 | + 26:03 | |
17. | Krupka Daniel | CHA0703 | OK Chrastava | 42:08 | + 27:05 | |
18. | Vrestál Frantisek | TUR0906 | OOB TJ Turnov | 45:34 | + 30:31 | |
19. | Houda Lukás | CHA0800 | OK Chrastava | 54:09 | + 39:06 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Strait Vilém | VSP0701 | USK Praha | 15:50 | ||
2. | Míka Albert | TJN0601 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 20:40 | + 4:50 | |
3. | Mestka Václav | VSP0600 | USK Praha | 23:34 | + 7:44 | |
4. | Mairich Martin | TJN0812 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 23:39 | + 7:49 | |
5. | Tomásek Prokop | TUV0701 | SOK TJ Turnov | 24:30 | + 8:40 | |
6. | Strelba Antonín | PGP0605 | SK Praga | 26:35 | + 10:45 | |
7. | Brezina Karel | CHA0605 | OK Chrastava | 27:18 | + 11:28 | |
8. | Vávra Tomás | BOR0700 | OK Jiskra Nový Bor | 28:00 | + 12:10 | |
9. | Mertlík Vojtech | TUR0704 | OOB TJ Turnov | 28:20 | + 12:30 | |
10. | Skorpil Marek | SJC0901 | Sportcentrum Jičín | 28:27 | + 12:37 | |
11. | Vesely Václav | TUV0601 | SOK TJ Turnov | 28:41 | + 12:51 | |
12. | Dolejsí Jan | STB0601 | TJ Stadion Nový Bor | 28:45 | + 12:55 | |
13. | Riby Philip | LTP0702 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 29:06 | + 13:16 | |
14. | Klust Jan | CHA0702 | OK Chrastava | 29:43 | + 13:53 | |
15. | Heczko Erik | VLI0804 | Slavia Liberec orienteering | 29:58 | + 14:08 | |
16. | Habán Eduard | VLI0800 | Slavia Liberec orienteering | 30:19 | + 14:29 | |
17. | Simek Vojtech | LTP0601 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 31:16 | + 15:26 | |
18. | Kouril Vojta | KPY0700 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 32:45 | + 16:55 | |
19. | Sálek Richard | TUR0702 | OOB TJ Turnov | 33:11 | + 17:21 | |
20. | Nozicka Jan | TJN0809 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 34:13 | + 18:23 | |
21. | Vrestál Antonín | TUR0604 | OOB TJ Turnov | 36:18 | + 20:28 | |
22. | Hubácek David | TJN0602 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 37:42 | + 21:52 | |
23. | Rehor Hynek | TJN0700 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 40:16 | + 24:26 | |
24. | Miklas Ondrej | VLI0701 | Slavia Liberec orienteering | 63:52 | + 48:02 | |
Sychra Marek | CHA0604 | OK Chrastava | DISK | |||
Bukvic Krystof | TUV0802 | SOK TJ Turnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mairich Filip | TJN0603 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 22:56 | ||
2. | Waldhauser Stepán | BOR0409 | OK Jiskra Nový Bor | 23:56 | + 1:00 | |
3. | Dejnozka Martin | TJN0600 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 26:36 | + 3:40 | |
4. | Zakouril Matyás | VSP0400 | USK Praha | 27:00 | + 4:04 | |
5. | Titz Adam | VSP0401 | USK Praha | 27:05 | + 4:09 | |
6. | Sork Dominik | TAP0504 | KOB TRETRA Praha | 29:10 | + 6:14 | |
7. | Hoetzel Hugo | JEN0503 | OB Jenišovice | 29:44 | + 6:48 | |
8. | Bernat Matej | TUV0400 | SOK TJ Turnov | 30:04 | + 7:08 | |
9. | Pokorny Jan | TJN0400 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 32:50 | + 9:54 | |
10. | Janousek Slávek | BOR0400 | OK Jiskra Nový Bor | 35:20 | + 12:24 | |
11. | Habán Oliver | VLI0600 | Slavia Liberec orienteering | 41:08 | + 18:12 | |
12. | Nemsovsky Filip | VSP0500 | USK Praha | 41:42 | + 18:46 | |
13. | Rokos Marek | TJN0500 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 42:06 | + 19:10 | |
14. | Michálek Michal | KPY0500 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 43:31 | + 20:35 | |
15. | Sykora Oliver | TJN0504 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 44:46 | + 21:50 | |
16. | Vesely Jakub | BOR0406 | OK Jiskra Nový Bor | 44:51 | + 21:55 | |
17. | Sasek Martin | SOB0501 | SOBSA | 45:19 | + 22:23 | |
18. | Nejezchleb Vojtech | TUR0503 | OOB TJ Turnov | 47:45 | + 24:49 | |
19. | Vávra Jan | BOR0500 | OK Jiskra Nový Bor | 50:49 | + 27:53 | |
20. | Bicík Stepán | TUV0405 | SOK TJ Turnov | 54:06 | + 31:10 | |
21. | Houzvicka David | TUR0501 | OOB TJ Turnov | 56:17 | + 33:21 | |
22. | Blazkovan Matej | BOR0504 | OK Jiskra Nový Bor | 73:39 | + 50:43 | |
23. | Potmesil Matyás | TJN0434 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 78:07 | + 55:11 | |
24. | Janousek Albert | CHA0400 | OK Chrastava | 100:50 | + 77:54 | |
Kucera Filip | CHA0501 | OK Chrastava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Synek Petr | DOK0200 | OK Doksy | 28:09 | ||
2. | Vitebsky Lukás | TJN0302 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 28:41 | + 0:32 | |
3. | Tkác Matej | TJN0401 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 32:48 | + 4:39 | |
4. | Dejnozka Vojtech | TJN0300 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 35:19 | + 7:10 | |
5. | Lesák Ondrej | TJN0306 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 35:40 | + 7:31 | |
6. | Kolár Simon | HOR0400 | TJ Jiskra Hořice | 36:16 | + 8:07 | |
7. | Prusa Dominik | VSP0406 | USK Praha | 38:07 | + 9:58 | |
8. | Zaboril Ondrej | JEN0401 | OB Jenišovice | 38:17 | + 10:08 | |
9. | Mellan Jonás | TUV0308 | SOK TJ Turnov | 39:35 | + 11:26 | |
10. | Rehor Vojta | TJN0303 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 40:47 | + 12:38 | |
11. | Kozina Stepán | PGP0300 | SK Praga | 41:56 | + 13:47 | |
12. | Matyás Vojtech | CHA0202 | OK Chrastava | 44:40 | + 16:31 | |
13. | Hájek Krystof | TUV0203 | SOK TJ Turnov | 45:37 | + 17:28 | |
14. | Mathisen Tobias | 19N0300 | Porsgrunn OL | 45:43 | + 17:34 | |
15. | Bradác David | LLI0203 | TJ Loko Liberec | 47:35 | + 19:26 | |
16. | Mencl Jan | JEN0201 | OB Jenišovice | 52:07 | + 23:58 | |
17. | Husák Martin | CHA0300 | OK Chrastava | 53:48 | + 25:39 | |
18. | Kornmo Halvard | 19N0200 | Porsgrunn OL | 55:46 | + 27:37 | |
19. | Hejna Hynek | LLI0300 | TJ Loko Liberec | 59:17 | + 31:08 | |
20. | Rosenvold Anders L. | 19N0301 | Porsgrunn OL | 60:15 | + 32:06 | |
21. | Ekert Tomás | VLI0302 | Slavia Liberec orienteering | 61:19 | + 33:10 | |
22. | Mertlík Jakub | TUR0307 | OOB TJ Turnov | 74:48 | + 46:39 | |
23. | Riby Thomas | LTP0202 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 79:44 | + 51:35 | |
24. | Danko Stepán | CHA0301 | OK Chrastava | 84:59 | + 56:50 | |
25. | Kodejs Ondrej | VSP0200 | USK Praha | 87:12 | + 59:03 | |
26. | Novotny Jaromír | VLI0300 | Slavia Liberec orienteering | 89:09 | + 61:00 | |
Ausen Martin | 19N0302 | Porsgrunn OL | DISK | |||
Zukov Jakub | TJN0305 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nagy Josef | TJN0006 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 28:57 | ||
2. | Bíly Jakub | LTP0104 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 32:19 | + 3:22 | |
3. | Zalaba Tomás | SJC0101 | Sportcentrum Jičín | 34:30 | + 5:33 | |
4. | Storemyr Alexander Repsta | 19N0001 | Porsgrunn OL | 40:50 | + 11:53 | |
5. | Mathisen Rasmus | 19N0000 | Porsgrunn OL | 44:42 | + 15:45 | |
6. | Ruta Matyás | TJN0102 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 45:04 | + 16:07 | |
7. | Pavel Martin | TJN0004 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 51:00 | + 22:03 | |
8. | Pohoraly Hugo | ROU0103 | SKOB Roudnice nad Labem | 56:07 | + 27:10 | |
9. | Forst Antonín | MFP0101 | VŠSK MFF UK Praha | 58:17 | + 29:20 | |
10. | Budsky Ondrej | TJN0105 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 59:15 | + 30:18 | |
11. | Zaboril Vojta | JEN0101 | OB Jenišovice | 61:21 | + 32:24 | |
12. | Tománek Josef | BOR0102 | OK Jiskra Nový Bor | 61:42 | + 32:45 | |
Prusa Krystof | VSP0102 | USK Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sedivy Jan | PGP8409 | SK Praga | 39:27 | 9407 | ||
2. | Hradec Pavel | TUR8801 | OOB TJ Turnov | 41:24 | + 1:57 | 8981 | |
3. | Janata Martin | DKP8306 | Oddíl OB Kotlářka | 42:51 | + 3:24 | 8664 | |
4. | Fürst Matous | LLI9603 | TJ Loko Liberec | 43:48 | + 4:21 | 8456 | |
5. | Svihovsky Jaromír | SJC8005 | Sportcentrum Jičín | 44:30 | + 5:03 | 8303 | |
6. | Horácek Michal | VLI7700 | Slavia Liberec orienteering | 45:13 | + 5:46 | 8146 | |
7. | Holas Ondrej | TUR8501 | OOB TJ Turnov | 46:13 | + 6:46 | 7927 | |
8. | Pospísil Vítek | PGP6803 | SK Praga | 47:59 | + 8:32 | 7541 | |
9. | Novák Jirí | NPA7502 | SK LOB Nová Paka | 48:48 | + 9:21 | 7362 | |
10. | Zaloudek Petr | SJC8309 | Sportcentrum Jičín | 49:00 | + 9:33 | 7319 | |
11. | Peterka Vojtech | LLI7502 | TJ Loko Liberec | 50:00 | + 10:33 | 7100 | |
12. | Henych Petr | VLI6001 | Slavia Liberec orienteering | 50:36 | + 11:09 | 6969 | |
13. | Thor Tomás | TUR9904 | OOB TJ Turnov | 50:43 | + 11:16 | 6943 | |
14. | Wolf Daniel | TUR9100 | OOB TJ Turnov | 50:57 | + 11:30 | 6892 | |
15. | Habán Ivo | VLI7707 | Slavia Liberec orienteering | 51:07 | + 11:40 | 6856 | |
16. | Kucera Jan | VSP7302 | USK Praha | 51:49 | + 12:22 | 6703 | |
17. | Vána Martin | TUR8401 | OOB TJ Turnov | 51:51 | + 12:24 | 6695 | |
18. | Kobr Tomás | VLI8901 | Slavia Liberec orienteering | 52:29 | + 13:02 | 6557 | |
19. | Cechlovsky Jan | CHA9300 | OK Chrastava | 54:19 | + 14:52 | 6156 | |
20. | Polák Vlastimil | VRL7702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:02 | + 16:35 | 5781 | |
21. | Leos Janecek | NER | 56:44 | + 17:17 | |||
22. | Nemecek Jan | VSP6201 | USK Praha | 57:51 | + 18:24 | 5383 | |
23. | Basus Petr | SCP7400 | OK Sparta Praha | 58:45 | + 19:18 | 5187 | |
23. | Hanzl Tomás | SJC8205 | Sportcentrum Jičín | 58:45 | + 19:18 | 5187 | |
25. | Krejcí Jaroslav | BOR6302 | OK Jiskra Nový Bor | 58:52 | + 19:25 | 5161 | |
26. | Lusticky Martin | TUR8700 | OOB TJ Turnov | 59:32 | + 20:05 | 5015 | |
27. | Macek Jirí | LIT8401 | KOB Chemopetrol Litvínov | 59:41 | + 20:14 | 4982 | |
28. | Michek David | TJN9802 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 60:09 | + 20:42 | 4880 | |
29. | Cech Jan | FSP7900 | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 60:11 | + 20:44 | 4873 | |
30. | Semík Jan | VSP6507 | USK Praha | 60:17 | + 20:50 | 4851 | |
31. | László David | ROZ9502 | OK Roztoky | 60:20 | + 20:53 | 4840 | |
32. | Masata Roman | PHK7107 | OK 99 Hradec Králové | 61:32 | + 22:05 | 4578 | |
33. | Sedivy Jirí | EKP5500 | VŠTJ Ekonom Praha | 62:23 | + 22:56 | 4392 | |
34. | Bolehovsky Pavel | EKP7103 | VŠTJ Ekonom Praha | 62:52 | + 23:25 | 4286 | |
35. | Vondra Jirí | FSP7600 | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 63:01 | + 23:34 | 4253 | |
36. | Hyka Jan | TUR9002 | OOB TJ Turnov | 63:44 | + 24:17 | 4097 | |
37. | Kurfürst Pavel | FSP7400 | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 65:14 | + 25:47 | 3769 | |
38. | Krticka Jan | PLU7931 | TJ SOKOL Plumlov | 65:44 | + 26:17 | 3659 | |
39. | Kopec Tomás | KRN8203 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 66:24 | + 26:57 | 3514 | |
40. | Karatsiolis Krystof | TUR9901 | OOB TJ Turnov | 66:51 | + 27:24 | 3415 | |
41. | Uhlík Michal | SJC8007 | Sportcentrum Jičín | 69:33 | + 30:06 | 2825 | |
42. | Peths Jan | KRN8101 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 71:10 | + 31:43 | 2471 | |
43. | Ptácek Jan | PVP7200 | VSS Přírodověda Praha | 72:33 | + 33:06 | 2169 | |
44. | Bernásek Jirí | STB8101 | TJ Stadion Nový Bor | 72:50 | + 33:23 | 2107 | |
45. | Vokurka Jan | TJN7501 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 73:59 | + 34:32 | 1855 | |
46. | Eiselt Jan | LTP8801 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 75:33 | + 36:06 | 1513 | |
47. | Hickethier Manfred | VLI5201 | Slavia Liberec orienteering | 75:49 | + 36:22 | 1454 | |
48. | Kucerka David | LIT8202 | KOB Chemopetrol Litvínov | 77:02 | + 37:35 | 1188 | |
49. | Koucky Martin | EKP9700 | VŠTJ Ekonom Praha | 84:51 | + 45:24 | 0 | |
50. | Strelba Ondrej | KTA7501 | SK Kotnov Tábor | 87:34 | + 48:07 | 0 | |
51. | Janecek Jura | EKP6701 | VŠTJ Ekonom Praha | 92:21 | + 52:54 | 0 | |
52. | Vilém Stanislav | VLI7703 | Slavia Liberec orienteering | 93:21 | + 53:54 | 0 | |
53. | Cupák Jirí | VRL7201 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 95:55 | + 56:28 | 0 | |
54. | Kohl Jirí | KPY6201 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 101:06 | + 61:39 | 0 | |
55. | Farár Jaroslav | VRL5002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:14 | + 62:47 | 0 | |
56. | Francke Jan | DOK8400 | OK Doksy | 105:13 | + 65:46 | 0 | |
57. | Hanslian David | LCE7835 | OOB TJ Slovan Luhačovice | 106:40 | + 67:13 | 0 | |
58. | Wagner Libor | DKP8511 | Oddíl OB Kotlářka | 110:49 | + 71:22 | 0 | |
59. | Procházka Vít | KPY8000 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 111:06 | + 71:39 | 0 | |
Koucky Roman | EKP6301 | VŠTJ Ekonom Praha | DISK | 0 | |||
Galbavy Matej | CHA0000 | OK Chrastava | DISK | 0 | |||
Nerad Jaroslav | LIT9001 | KOB Chemopetrol Litvínov | DISK | 0 | |||
Bolehovsky Daniel | EKP0508 | VŠTJ Ekonom Praha | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Drahonovsky Ales | TUR7201 | OOB TJ Turnov | 35:36 | 5831 | ||
2. | Kadavy Petr | CHA7800 | OK Chrastava | 40:38 | + 5:02 | 5140 | |
3. | Krafková Lucie | TUR8650 | OOB TJ Turnov | 40:53 | + 5:17 | 5106 | |
4. | Vydra Ivan | CHA6600 | OK Chrastava | 43:28 | + 7:52 | 4751 | |
5. | Bek Ondrej | CHA9904 | OK Chrastava | 44:23 | + 8:47 | 4625 | |
6. | Poloprutsky Tomás | VLI6205 | Slavia Liberec orienteering | 44:24 | + 8:48 | 4623 | |
7. | Vejstrk Daniel | CHA9105 | OK Chrastava | 44:39 | + 9:03 | 4589 | |
8. | Synek Antonín | DOK0001 | OK Doksy | 44:58 | + 9:22 | 4545 | |
9. | Pustai David | TJN9301 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 46:20 | + 10:44 | 4358 | |
10. | Polák Jaroslav | CHA7500 | OK Chrastava | 46:27 | + 10:51 | 4342 | |
11. | Schröter Pavel | CHA7203 | OK Chrastava | 47:53 | + 12:17 | 4145 | |
12. | Kasková Katerina | CHA7850 | OK Chrastava | 48:01 | + 12:25 | 4127 | |
13. | Hlavác Michal | CHA7902 | OK Chrastava | 50:14 | + 14:38 | ||
14. | Forst Jakub | DOR7501 | OK Dobříš | 51:14 | + 15:38 | 3685 | |
15. | Vejstrková Zuzana | CHA8852 | OK Chrastava | 55:55 | + 20:19 | 3042 | |
16. | Pavlíková Markéta | CHA0050 | OK Chrastava | 56:38 | + 21:02 | 2944 | |
17. | Sychra Zdenek | CHA7302 | OK Chrastava | 58:14 | + 22:38 | 2724 | |
18. | Bek Jirí | CHA0103 | OK Chrastava | 58:37 | + 23:01 | 2671 | |
19. | Smolka Ondrej | TJP9401 | TJ Sokol Troja | 58:40 | + 23:04 | 2665 | |
20. | Tomanica Vojtech | CHA7601 | OK Chrastava | 58:49 | + 23:13 | 2644 | |
21. | Král Lubos | PVP8400 | VSS Přírodověda Praha | 60:28 | + 24:52 | ||
22. | Kucerka Jan | LIT8002 | KOB Chemopetrol Litvínov | 61:03 | + 25:27 | 2337 | |
23. | Synek Antonín | DOK7800 | OK Doksy | 61:46 | + 26:10 | 2239 | |
24. | Hájek Vojtech | TJN9502 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 62:09 | + 26:33 | 2186 | |
25. | Kaska Rudolf | CHA5500 | OK Chrastava | 65:21 | + 29:45 | 1747 | |
26. | Mokry Pavel | VLI7501 | Slavia Liberec orienteering | 67:54 | + 32:18 | 1397 | |
27. | Pavlíková Pavla | CHA6551 | OK Chrastava | 69:28 | + 33:52 | 1182 | |
28. | Kubícek Zdenek | 5BC7200 | OK Mnichovo Hradiště | 69:34 | + 33:58 | ||
29. | Brezina Jan | CHA7604 | OK Chrastava | 70:30 | + 34:54 | 1040 | |
30. | Danko Tomás | CHA7200 | OK Chrastava | 75:03 | + 39:27 | 416 | |
31. | Barták Jirí | CHA5100 | OK Chrastava | 76:53 | + 41:17 | 164 | |
32. | Kadavy Zdenek | CHA4901 | OK Chrastava | 76:59 | + 41:23 | 150 | |
33. | Hulha Lukás | LTP9405 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 78:07 | + 42:31 | 0 | |
34. | Barton Jaroslav | PGP8708 | SK Praga | 80:28 | + 44:52 | 0 | |
35. | Matyás Libor | CHA7603 | OK Chrastava | 81:04 | + 45:28 | 0 | |
36. | Pavlík Milan | CHA5400 | OK Chrastava | 94:48 | + 59:12 | 0 | |
37. | Lusk Karel | CHA5002 | OK Chrastava | 96:36 | + 61:00 | 0 | |
Lipensky Robert | CHA7201 | OK Chrastava | DISK | 0 | |||
Bradác Jakub | LLI0002 | TJ Loko Liberec | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Balogh Jan | TJN7500 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 50:09 | ||
2. | Pachner Pavel | CHA7501 | OK Chrastava | 52:33 | + 2:24 | |
3. | Zitny Tomás | SMB6401 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 66:14 | + 16:05 | |
4. | Sasek Ludek | SOB6901 | SOBSA | 72:16 | + 22:07 | |
5. | Duda Miroslav | ROU8009 | SKOB Roudnice nad Labem | 98:36 | + 48:27 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zuzánek Zdenek | TJN5901 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 38:30 | ||
2. | Mathisen Magne W. | 19N7200 | Porsgrunn OL | 45:49 | + 7:19 | |
3. | Bradác Stanislav | LLI7201 | TJ Loko Liberec | 48:34 | + 10:04 | |
4. | Sesták Marek | VLI7403 | Slavia Liberec orienteering | 48:46 | + 10:16 | |
5. | Novotny Dusan | TJN7002 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 50:27 | + 11:57 | |
6. | Schindler Jirí | TJN6301 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 52:03 | + 13:33 | |
7. | Posselt Martin | TJN6802 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 53:28 | + 14:58 | |
8. | Mrkvicka Jirí | TJN7101 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 58:09 | + 19:39 | |
9. | Prucha Miloslav | BOR5800 | OK Jiskra Nový Bor | 60:26 | + 21:56 | |
10. | Stembera Jan | TJN7513 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 60:38 | + 22:08 | |
11. | Kolár Viktor | HOR7300 | TJ Jiskra Hořice | 60:41 | + 22:11 | |
12. | Würz Bohuslav | LTP7307 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 64:05 | + 25:35 | |
13. | Dejnozka Jirí | TJN7503 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 66:21 | + 27:51 | |
14. | Picek Jan | TJN6500 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 67:47 | + 29:17 | |
15. | Severyn Otto | VLI7402 | Slavia Liberec orienteering | 70:30 | + 32:00 | |
16. | Ekert Vladimír | VLI7600 | Slavia Liberec orienteering | 74:00 | + 35:30 | |
17. | Müller Marko | 18D7500 | Post SV Dresden | 80:54 | + 42:24 | |
18. | Kocman Jindrich | BOR7612 | OK Jiskra Nový Bor | 87:34 | + 49:04 | |
19. | Vambera Filip | TUR7305 | OOB TJ Turnov | 96:12 | + 57:42 | |
20. | Vejrazka Jirí | KPY7400 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 96:49 | + 58:19 | |
21. | Prusa Michal | VSP7310 | USK Praha | 136:37 | + 98:07 | |
Lisy Ondrej | NER | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kornmo Thore | 19N6900 | Porsgrunn OL | 32:13 | ||
2. | Westin Kjell | 19N5600 | Porsgrunn OL | 39:26 | + 7:13 | |
3. | Ausen Dag | 19N6902 | Porsgrunn OL | 40:22 | + 8:09 | |
4. | Skorpil Martin | HOR5700 | TJ Jiskra Hořice | 43:39 | + 11:26 | |
5. | Bíly Petr | LTP6805 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 47:09 | + 14:56 | |
6. | Kozina Petr | PGP6000 | SK Praga | 48:15 | + 16:02 | |
7. | Forst Libor | MFP6301 | VŠSK MFF UK Praha | 56:25 | + 24:12 | |
8. | Bruner Lubos | LTP6501 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 56:52 | + 24:39 | |
9. | Furst Ales | LLI6801 | TJ Loko Liberec | 58:34 | + 26:21 | |
10. | Prusek Petr | STB7000 | TJ Stadion Nový Bor | 59:59 | + 27:46 | |
11. | Skriubakken Jon | 19N6701 | Porsgrunn OL | 61:24 | + 29:11 | |
12. | Tomandl Jan | 5IX7001 | NOK HoRa | 62:47 | + 30:34 | |
13. | Rehor Jirí | TJN7004 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 66:03 | + 33:50 | |
14. | Pavel Petr | LTP6806 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 67:35 | + 35:22 | |
15. | Zaboril Michal | JEN7101 | OB Jenišovice | 70:38 | + 38:25 | |
16. | Cerny Radomír | HCE6901 | TJ Hostivice | 73:34 | + 41:21 | |
16. | Malecek Vít | PGP6801 | SK Praga | 73:34 | + 41:21 | |
18. | Pavel Jirí | TJN7100 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 73:59 | + 41:46 | |
19. | Hejna Stanislav | LLI6900 | TJ Loko Liberec | 74:02 | + 41:49 | |
20. | Hovorka Ladislav | LDC6802 | KOB Děčín | 75:18 | + 43:05 | |
21. | Kovár Boris | LTP6710 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 81:56 | + 49:43 | |
22. | Eichler Petr | KAS6900 | KOB Kamenický Šenov | 94:03 | + 61:50 | |
23. | Dobes Václav | KPY5701 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 104:34 | + 72:21 | |
Mehammer Jostein | 19N6901 | Porsgrunn OL | DISK | |||
Bukvic Martin | TUV7000 | SOK TJ Turnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Richtr Ales | VPM6601 | KOS Slavia VŠ Plzeň | 40:52 | ||
2. | Svarc Jirí | TUR6204 | OOB TJ Turnov | 41:16 | + 0:24 | |
3. | Subrt Pavel | SMB6301 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 51:29 | + 10:37 | |
4. | Smutny Martin | TUV6303 | SOK TJ Turnov | 53:13 | + 12:21 | |
5. | Pustai Josef | TJN6300 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 54:10 | + 13:18 | |
6. | Simek Stanislav | LTP6602 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 72:13 | + 31:21 | |
7. | Pohoraly Dobroslav | ROU6401 | SKOB Roudnice nad Labem | 80:27 | + 39:35 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hudsky Vlastimil | TUR5100 | OOB TJ Turnov | 33:20 | ||
2. | Konopác Jirí | TUR5803 | OOB TJ Turnov | 42:37 | + 9:17 | |
3. | Eiselt Milos | LTP5802 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 45:29 | + 12:09 | |
4. | Hoidekr Pavel | LLI5901 | TJ Loko Liberec | 45:53 | + 12:33 | |
5. | Pávek Milos | BOR5801 | OK Jiskra Nový Bor | 47:05 | + 13:45 | |
6. | Benes Josef | SJC5801 | Sportcentrum Jičín | 47:57 | + 14:37 | |
7. | Mares Hynek | TUR6100 | OOB TJ Turnov | 48:23 | + 15:03 | |
8. | Böhm Karel | TJN5101 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 69:07 | + 35:47 | |
9. | Hulha Karel | LTP6001 | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 84:11 | + 50:51 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Horák Petr | TJN5602 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 39:55 | ||
2. | Pospísil Jaromír | LDC5301 | KOB Děčín | 42:17 | + 2:22 | |
3. | Sikola Alexej | LJN5301 | OOB TJ LIAZ Jablonec nad Nisou | 52:08 | + 12:13 | |
4. | Jedlicka Miroslav | JEN5301 | OB Jenišovice | 69:55 | + 30:00 | |
5. | Bednarík Libor | VLI5200 | Slavia Liberec orienteering | 74:36 | + 34:41 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jakubec Jindrich | TUR4801 | OOB TJ Turnov | 38:22 | ||
2. | Babicky Tomás | RUM5001 | ZOOB Rumburk | 39:35 | + 1:13 | |
3. | Smetana Radim | CHA4700 | OK Chrastava | 46:17 | + 7:55 | |
4. | Hlavác Jaroslav | SMB4801 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 51:35 | + 13:13 | |
5. | Jezek Ladislav | VLI4900 | Slavia Liberec orienteering | 52:09 | + 13:47 | |
6. | Svihovsky Jaroslav | BOR5003 | OK Jiskra Nový Bor | 58:11 | + 19:49 | |
7. | Tvrdek Vojtech | TUR4949 | OOB TJ Turnov | 66:19 | + 27:57 | |
8. | Richtr Jirí | JEN5001 | OB Jenišovice | 68:32 | + 30:10 | |
9. | Matousek Lubos | LJN4700 | OOB TJ LIAZ Jablonec nad Nisou | 73:36 | + 35:14 | |
10. | Kadecka Jirí | JEN5002 | OB Jenišovice | 90:15 | + 51:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ulehla Zdenek | BOR4001 | OK Jiskra Nový Bor | 42:49 | ||
2. | Krtensky Jaroslav | BOR3600 | OK Jiskra Nový Bor | 43:03 | + 0:14 | |
3. | Picek Jan | TJN4000 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 45:50 | + 3:01 | |
4. | Petrzelka Pavel | TJN3800 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 45:55 | + 3:06 | |
5. | Kraus Jan | LLI4501 | TJ Loko Liberec | 48:29 | + 5:40 | |
6. | Novotny Frantisek | PUL4200 | OOB USK Slavie Ústí n.L. | 49:39 | + 6:50 | |
7. | Beránek Miroslav | BOR3900 | OK Jiskra Nový Bor | 54:41 | + 11:52 | |
8. | Dohnal Josef | VSP4300 | USK Praha | 55:24 | + 12:35 | |
9. | Nejezchleba Jirí | KAS4600 | KOB Kamenický Šenov | 60:18 | + 17:29 | |
10. | Folprecht Eduard | TUR4301 | OOB TJ Turnov | 61:23 | + 18:34 | |
11. | Venus Jaroslav | BOR3800 | OK Jiskra Nový Bor | 61:33 | + 18:44 | |
12. | Lukás Zdenek | LLI4502 | TJ Loko Liberec | 68:58 | + 26:09 | |
13. | Duda Frantisek | KPY4600 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 94:36 | + 51:47 | |
Kohout Tomás | UVP3700 | Slovan Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zoubek Stepán | TJNxxx1 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 20:35 | ||
2. | Votava Vojtech | VLI1201 | Slavia Liberec orienteering | 20:42 | + 0:07 | |
3. | Berka Ondrej | TJN1100 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 22:21 | + 1:46 | |
4. | Vítek Lamac | BOR1100 | OK Jiskra Nový Bor | 22:56 | + 2:21 | |
5. | Kucerka Radek | STB1101 | TJ Stadion Nový Bor | 23:07 | + 2:32 | |
6. | Nagyová Zuzana | TJN | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 23:59 | + 3:24 | |
7. | Fertová Anezka | NER | 24:23 | + 3:48 | ||
8. | Hrdá Kristyna | VLI0953 | Slavia Liberec orienteering | 25:23 | + 4:48 | |
9. | Horácek Jáchym | VLI1111 | Slavia Liberec orienteering | 26:10 | + 5:35 | |
10. | Kubant Krystof | NER | 26:40 | + 6:05 | ||
11. | Drahonovsky Jakub | TUR1006 | OOB TJ Turnov | 27:33 | + 6:58 | |
12. | Válková Karolína | TUV0951 | SOK TJ Turnov | 27:39 | + 7:04 | |
13. | Fertová Eliska | NER | 27:49 | + 7:14 | ||
14. | Kalousek Dominik | JEN0901 | OB Jenišovice | 29:08 | + 8:33 | |
15. | Nováková Barborka | TUV0852 | SOK TJ Turnov | 29:30 | + 8:55 | |
16. | Ehlerová Michaela | VSP1050 | USK Praha | 30:19 | + 9:44 | |
17. | Lazar David | NER | 30:52 | + 10:17 | ||
18. | Rysavá Katerina | TJNxx15 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 31:20 | + 10:45 | |
19. | Krticka Jáchym | CHA1000 | OK Chrastava | 32:27 | + 11:52 | |
20. | Lazar Tomás | NER | 33:06 | + 12:31 | ||
21. | Sychra Simon | CHA0802 | OK Chrastava | 33:07 | + 12:32 | |
22. | Berka Tadeás | 4UX0900 | Green Farm | 34:10 | + 13:35 | |
23. | Hlavác Simon | CHA1002 | OK Chrastava | 34:34 | + 13:59 | |
24. | Kocman Lukás | BOR1102 | OK Jiskra Nový Bor | 34:35 | + 14:00 | |
25. | Calounová Klára | VLI0950 | Slavia Liberec orienteering | 34:36 | + 14:01 | |
26. | Diener Jannik | CHA1001 | OK Chrastava | 34:59 | + 14:24 | |
27. | Berková Leontyna | 4UX1150 | Green Farm | 36:44 | + 16:09 | |
28. | Pechová Marie | VLI1050 | Slavia Liberec orienteering | 38:48 | + 18:13 | |
28. | Trojanová Vendula | VLI | Slavia Liberec orienteering | 38:48 | + 18:13 | |
30. | Procházková Anicka | KPY1550 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 39:07 | + 18:32 | |
31. | Forst Albert | MFP0901 | VŠSK MFF UK Praha | 39:26 | + 18:51 | |
32. | Dusková Denisa | NER | 39:47 | + 19:12 | ||
33. | Oravec Viktor | TJNxx22 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 40:23 | + 19:48 | |
34. | Lederová Aneta | TJNxxx9 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 40:47 | + 20:12 | |
35. | Grofová Barbora | TJNxx14 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 41:07 | + 20:32 | |
36. | Podoubská Klára | TJNxx20 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 41:21 | + 20:46 | |
37. | Zakouril Frantisek | TUV1201 | SOK TJ Turnov | 41:36 | + 21:01 | |
38. | Cabanová Eva | FYD0951 | Jizerský klub OB Frýdlant | 42:03 | + 21:28 | |
39. | Mateju Eda | VLI1200 | Slavia Liberec orienteering | 42:16 | + 21:41 | |
40. | Docekal Stepán | TJNxxx7 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 43:09 | + 22:34 | |
41. | Danesová Ivanka | KPY0950 | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 43:25 | + 22:50 | |
42. | Stryncl Vilda | VLI0806 | Slavia Liberec orienteering | 46:14 | + 25:39 | |
43. | Vilém Stepán | VLI0902 | Slavia Liberec orienteering | 46:47 | + 26:12 | |
44. | Jirásková Laura | VSP0952 | USK Praha | 48:52 | + 28:17 | |
45. | Jirásková Mia | VSP1150 | USK Praha | 48:55 | + 28:20 | |
46. | Jirásková Viola | VSP1151 | USK Praha | 48:57 | + 28:22 | |
47. | Cupáková Anicka | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 66:06 | + 45:31 | |
48. | Pethsová Isabella | KRN1051 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 88:02 | + 67:27 | |
49. | Petra+Marek Adolph | NER | 106:18 | + 85:43 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubantová Marie | NER | 21:05 | |||
2. | Folprechtová Katerina | NER | 21:33 | + 0:28 | ||
3. | Waldhauser Vojtech | BOR0006 | OK Jiskra Nový Bor | 22:18 | + 1:13 | |
4. | Waldhauserová Irena | BOR7459 | OK Jiskra Nový Bor | 25:16 | + 4:11 | |
5. | Dedek Martin | NER | 25:49 | + 4:44 | ||
6. | Gomolák Jan | CHA7605 | OK Chrastava | 26:03 | + 4:58 | |
7. | Rejman Josef | NER | 26:26 | + 5:21 | ||
8. | Berka Miroslav | NER | 27:01 | + 5:56 | ||
9. | Vambera Matyás | TUR0111 | OOB TJ Turnov | 28:17 | + 7:12 | |
10. | Miklasová Markéta | VLI6850 | Slavia Liberec orienteering | 28:24 | + 7:19 | |
11. | Petra Drahonovská | XX4 | 28:42 | + 7:37 | ||
12. | Titzová Pavlína | VSP7463 | USK Praha | 28:43 | + 7:38 | |
13. | Válková Martina | TUV7051 | SOK TJ Turnov | 28:45 | + 7:40 | |
14. | Nagy Josef | TJN | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 29:30 | + 8:25 | |
15. | Vojácková Sárka | NER | 29:31 | + 8:26 | ||
16. | Lukás Teply | VRL8030 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 30:51 | + 9:46 | |
17. | Vejrazka David | KPY | SOOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 31:43 | + 10:38 | |
18. | Berková Monika | NER | 32:08 | + 11:03 | ||
19. | Potmesil Simon | TJNxxx3 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 32:37 | + 11:32 | |
20. | Dana Vokusová | XX2 | 33:00 | + 11:55 | ||
21. | Lamacová Dana | TUR7451 | OOB TJ Turnov | 33:41 | + 12:36 | |
22. | Cimbál Bohumil | NER | 33:53 | + 12:48 | ||
23. | Nejedlová Lucie | LLI7350 | TJ Loko Liberec | 33:56 | + 12:51 | |
24. | Fojt Antonín | NER | 34:06 | + 13:01 | ||
25. | Krupková Martina | CHA7552 | OK Chrastava | 35:33 | + 14:28 | |
26. | Stemberová Iva | TJN7550 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 35:34 | + 14:29 | |
27. | Cimbálová Irena | NER | 38:34 | + 17:29 | ||
28. | Cimbál Filip | NER | 38:44 | + 17:39 | ||
29. | Kodejsová Alena | VSP7152 | USK Praha | 39:09 | + 18:04 | |
30. | Mencl Jan | JEN7707 | OB Jenišovice | 39:16 | + 18:11 | |
31. | Kodejsová Markéta | VSP0458 | USK Praha | 39:52 | + 18:47 | |
32. | Sucharda Jirí | NER | 40:22 | + 19:17 | ||
33. | Kucerová Lucie | CHA7950 | OK Chrastava | 40:23 | + 19:18 | |
34. | Mencl Miloslav | VSP6505 | USK Praha | 41:29 | + 20:24 | |
35. | Uhlikova Sarka | XX5 | 43:02 | + 21:57 | ||
36. | Rückerová Petra | 18D9250 | Post SV Dresden | 43:45 | + 22:40 | |
37. | Sálek Jaromír | TUR65xx | OOB TJ Turnov | 44:45 | + 23:40 | |
38. | Cabanová Lenka | FYD0151 | Jizerský klub OB Frýdlant | 51:26 | + 30:21 | |
39. | Cihlár Robert | CHAXXX2 | OK Chrastava | 51:32 | + 30:27 | |
40. | Dolejsí Milos | STB6701 | TJ Stadion Nový Bor | 52:29 | + 31:24 | |
41. | Sestáková Eva | NER | 62:35 | + 41:30 | ||
42. | Cervenková Pavlína | NER | 67:29 | + 46:24 | ||
43. | Gregorová Andrea | NER | 67:33 | + 46:28 | ||
44. | Heinl Ondrej | RUM8501 | ZOOB Rumburk | 81:48 | + 60:43 | |
45. | Budská Zuzana | TJNxxx8 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 83:54 | + 62:49 | |
Nedvídková Jitka | RUM5151 | ZOOB Rumburk | DISK | |||
Docekalová Pavlína | TJNxxx6 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | DISK | |||
Vokálová Markéta | NER | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stryncl Pavel | 92X7700 | Jizerky | 34:05 | ||
2. | Titz Pavel | VSP7400 | USK Praha | 40:56 | + 6:51 | |
3. | Marek Martin | LLI7000 | TJ Loko Liberec | 43:12 | + 9:07 | |
4. | Táborsky Ondrej | TJN5605 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 44:31 | + 10:26 | |
5. | Wurzová Anna | FYD | Jizerský klub OB Frýdlant | 45:47 | + 11:42 | |
6. | Smutná Katerina | TUR | OOB TJ Turnov | 46:18 | + 12:13 | |
7. | Sedivá Mirka | EKP | VŠTJ Ekonom Praha | 46:33 | + 12:28 | |
8. | Novotny Jirí | VLI7102 | Slavia Liberec orienteering | 49:08 | + 15:03 | |
9. | Veselá Jitka | NER | 53:45 | + 19:40 | ||
10. | Vesely Pavel | NER | 58:51 | + 24:46 | ||
11. | Kodejs Zdenek | VSP7202 | USK Praha | 59:00 | + 24:55 | |
12. | Machová Vera | NER | 59:04 | + 24:59 | ||
13. | Skal Jaroslav | TJN7504 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 59:17 | + 25:12 | |
14. | Waldhauser Martin | BOR7106 | OK Jiskra Nový Bor | 60:04 | + 25:59 | |
15. | Kasse Jakub | NER | 60:51 | + 26:46 | ||
16. | Votava David | 4HX7100 | DSVJ | 60:56 | + 26:51 | |
17. | Poloscuková Michaela | SMB9202 | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 64:07 | + 30:02 | |
18. | Trojan Miroslav | NER | 64:47 | + 30:42 | ||
19. | Beranová Iva | VSP7150 | USK Praha | 64:57 | + 30:52 | |
20. | Krejcí Lukás | NER | 67:17 | + 33:12 | ||
21. | Eichler Jan | KAS9800 | KOB Kamenický Šenov | 67:53 | + 33:48 | |
22. | Novák Jirí | NER | 69:47 | + 35:42 | ||
23. | Vokál David | NER | 74:29 | + 40:24 | ||
24. | Mairich Vít | TJN7200 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 74:35 | + 40:30 | |
25. | Pohoralá Anna | ROU9954 | SKOB Roudnice nad Labem | 76:51 | + 42:46 | |
26. | Mikula Petr | JEN8102 | OB Jenišovice | 78:35 | + 44:30 | |
27. | Jeff Adolph | NER | 78:44 | + 44:39 | ||
28. | Karpísek Tomás | NER | 79:41 | + 45:36 | ||
29. | Berková Kveta | TJN7350 | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 80:54 | + 46:49 | |
30. | Thor Milos | TUV | SOK TJ Turnov | 85:01 | + 50:56 | |
31. | Bradácová Marie | LLI7550 | TJ Loko Liberec | 85:39 | + 51:34 | |
32. | Lazar Jindrich | NER | 90:40 | + 56:35 | ||
33. | David Pospísil | XX3 | 96:47 | + 62:42 | ||
34. | Katerina Cerná | XX1 | 99:06 | + 65:01 | ||
35. | Zdenka Adolph | NER | 106:36 | + 72:31 | ||
36. | Subrtová Vendula | NER | 109:47 | + 75:42 | ||
37. | Splíchal Jirí | OKP4500 | SK OK 24 Praha | 124:11 | + 90:06 | |
38. | Halková Jarka | 5RC7753 | Báječné ženy v orientačním běhu - neregistrovaní | 154:41 | + 120:36 | |
39. | Lenka Oumrtová | XX6 | 171:29 | + 137:24 | ||
Knízek Milan | NER | DISK | ||||
Ostrá Katerina | NER | DISK | ||||
Caloun Michal | NER | DISK | ||||
Kadecková Jana | NER | DISK |