Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maděrová Klára | VLI1256 | C | Slavia Liberec orienteering | 27:57 | |
2. | Förster Katharina | 120005 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 28:32 | + 0:35 | |
3. | Feřtová Alžběta | VLI1451 | C | Slavia Liberec orienteering | 34:05 | + 6:08 |
4. | Procházková Sára | TUV1250 | C | SOK TJ Turnov | 43:15 | + 15:18 |
5. | Hübnerová Olivie | STB1351 | C | TJ Stadion Nový Bor | 54:42 | + 26:45 |
Hanušová Lenka | STB1350 | C | TJ Stadion Nový Bor | DISK | ||
Nehasilová Anna | BOR1450 | C | OK Jiskra Nový Bor | DISK | ||
Husníková Julie | 20002 | 2 Sofie a Julča | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pompe Antonia | 50001 | 5 SV Robotron Dresden | 24:53 | ||
2. | Heczková Emma | VLI1252 | C | Slavia Liberec orienteering | 28:47 | + 3:54 |
3. | Horáčková Eliška | VLI1450 | C | Slavia Liberec orienteering | 28:54 | + 4:01 |
4. | Dušková Denisa | TJN1250 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 30:07 | + 5:14 |
5. | Bábková Klára | LDC1251 | C | KOB Děčín | 37:11 | + 12:18 |
MS | Týfová Ella | VLI1150 | C | Slavia Liberec orienteering | 30:46 | + 5:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ouzká Eliška | BOR1051 | B | OK Jiskra Nový Bor | 25:44 | |
2. | Lischková Anežka | BOR1057 | C | OK Jiskra Nový Bor | 26:24 | + 0:40 |
3. | Zítová Kateřina | LDC1150 | C | KOB Děčín | 33:15 | + 7:31 |
4. | Pechová Marie | VLI1050 | C | Slavia Liberec orienteering | 35:27 | + 9:43 |
5. | Michálková Ela | BOR1152 | C | OK Jiskra Nový Bor | 35:58 | + 10:14 |
6. | Feřtová Eliška | VLI1056 | C | Slavia Liberec orienteering | 38:28 | + 12:44 |
7. | Tejkalová Aneta | KDZ1052 | C | Klub dobré zprávy Lysá nad Labem | 38:36 | + 12:52 |
8. | Zenko Rozálie | BOR1052 | C | OK Jiskra Nový Bor | 41:02 | + 15:18 |
9. | Portz Viktoria | KUL1051 | C | KOB Ústí nad Labem | 46:12 | + 20:28 |
10. | Kubešová Eliška | VLI1152 | C | Slavia Liberec orienteering | 47:13 | + 21:29 |
11. | Hoke Lieselotte | 110004 | 11 Club OL Görlitz | 50:06 | + 24:22 | |
12. | Förster Magdalena | 120003 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 50:53 | + 25:09 | |
13. | Válková Adéla | BOR1154 | C | OK Jiskra Nový Bor | 67:23 | + 41:39 |
Straková Kateřina | CHA1052 | C | OK Chrastava | DISK | ||
Prokopová Tereza | CHA1151 | C | OK Chrastava | DISK | ||
Heřmánková Kateřina | TUR1152 | C | OOB TJ Turnov | DISK | ||
Doleželová Jolana | STA1151 | C | OK Střelka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tomášková Matilda | TUR0957 | B | OOB TJ Turnov | 21:02 | |
2. | Kunášková Karolína | VLI0851 | A | Slavia Liberec orienteering | 22:17 | + 1:15 |
3. | Pompe Greta | 50002 | 5 SV Robotron Dresden | 25:46 | + 4:44 | |
4. | Wetzel Emilia | 50006 | 5 SV Robotron Dresden | 25:52 | + 4:50 | |
5. | Soukupová Marie | BOR0952 | B | OK Jiskra Nový Bor | 26:26 | + 5:24 |
6. | Pražáková Nella | JJN0853 | B | Team Jizerky | 26:51 | + 5:49 |
7. | Janatová Violka | TJN0956 | B | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 29:13 | + 8:11 |
8. | Houžvičková Kateřina | TUR0952 | B | OOB TJ Turnov | 29:30 | + 8:28 |
9. | Březinová Antonie | CHA0851 | B | OK Chrastava | 30:45 | + 9:43 |
10. | Zurynková Lenka | TJN0957 | B | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 31:00 | + 9:58 |
11. | Wetzel Jannika | 50007 | 5 SV Robotron Dresden | 31:40 | + 10:38 | |
12. | Mastníková Lenka | JJN0854 | C | Team Jizerky | 32:38 | + 11:36 |
13. | Heřmánková Bára | TUR0850 | C | OOB TJ Turnov | 35:27 | + 14:25 |
14. | Nagyová Zuzana | TJN0863 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 41:37 | + 20:35 |
15. | Špidlová Ester | LLI0861 | C | LOK-o Liberec | 48:45 | + 27:43 |
16. | Gibbons Emily | TUV0955 | C | SOK TJ Turnov | 108:15 | + 87:13 |
17. | Válková Karolína | TUV0951 | C | SOK TJ Turnov | 116:35 | + 95:33 |
Čalounová Klára | VLI0950 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Houžvičková Daniela | TUR0751 | A | OOB TJ Turnov | 24:14 | |
2. | Kocmanová Adéla | BOR0752 | B | OK Jiskra Nový Bor | 24:43 | + 0:29 |
3. | Klymeniuk Iryna | BOR0767 | C | OK Jiskra Nový Bor | 24:57 | + 0:43 |
4. | Heczková Anna | VLI0652 | B | Slavia Liberec orienteering | 24:58 | + 0:44 |
5. | Vilémová Eliška | VLI0655 | B | Slavia Liberec orienteering | 27:04 | + 2:50 |
6. | Hovorková Marie | LDC0650 | B | KOB Děčín | 28:46 | + 4:32 |
7. | Konovalova Daria | BOR0661 | C | OK Jiskra Nový Bor | 30:02 | + 5:48 |
8. | Dušková Viktorie | TJN0655 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 32:14 | + 8:00 |
9. | Rejholcová Tereza | BOR0751 | B | OK Jiskra Nový Bor | 33:22 | + 9:08 |
10. | Rejmanová Nikola | BOR0656 | B | OK Jiskra Nový Bor | 35:29 | + 11:15 |
11. | Háková Eliška | TJN0654 | B | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 35:31 | + 11:17 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Skácelová Kateřina | JJN0550 | B | Team Jizerky | 36:26 | |
2. | Zoubková Šárka | TJN0554 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 49:39 | + 13:13 |
3. | Stehlíková Adéla | BOR0554 | C | OK Jiskra Nový Bor | 64:56 | + 28:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šritrová Lenka | TUR0250 | A | OOB TJ Turnov | 45:29 | ||
2. | Žejdlíková Eliška | LTP0350 | B | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 55:17 | + 9:48 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Žukova Kateřina | LDC9151 | C | KOB Děčín | 47:10 | 848 | |
2. | Macharová Michaela | BOR9450 | C | OK Jiskra Nový Bor | 65:56 | + 18:46 | 631 |
3. | Pěničková Martina | TJN0052 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 67:54 | + 20:44 | 608 |
4. | Neradová Eva | LIT8951 | C | KOB Litvínov | 70:04 | + 22:54 | 584 |
5. | Koubová Lenka | ROU9599 | SKOB Roudnice nad Labem | 82:08 | + 34:58 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rufferová Iva | TUR8354 | E | OOB TJ Turnov | 44:25 | 7578 | |
2. | Knížková Šárka | CHA9850 | C | OK Chrastava | 50:11 | + 5:46 | 6756 |
3. | Poloprutská Markéta | TUR9252 | C | OOB TJ Turnov | 51:45 | + 7:20 | 6533 |
4. | Janatová Lucie | TJN8154 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 52:10 | + 7:45 | 6473 |
4. | Pavlíková Markéta | DOK0053 | C | OK Doksy | 52:10 | + 7:45 | 6473 |
6. | Lepšíková Eva | SJC8765 | C | Sportcentrum Jičín | 53:01 | + 8:36 | 6352 |
7. | Kolaja Ehlerová Jana | VLI8055 | C | Slavia Liberec orienteering | 54:04 | + 9:39 | 6202 |
8. | Neradová Alena | TUR8551 | C | OOB TJ Turnov | 55:03 | + 10:38 | 6062 |
9. | Lošťáková Ivana | PGP7763 | C | SK Praga | 57:14 | + 12:49 | 5751 |
10. | Kožinová Jana | PGP6651 | C | SK Praga | 59:37 | + 15:12 | 5411 |
11. | Pavlová Martina | LTP0151 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 59:40 | + 15:15 | 5404 |
12. | Dolejší Lenka | DOK7450 | C | OK Doksy | 62:17 | + 17:52 | 5031 |
13. | Riby Rose | DOK0052 | C | OK Doksy | 64:22 | + 19:57 | 4734 |
14. | Johnová Lenka | LTP7352 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 65:12 | + 20:47 | 4615 |
15. | Soroka Martyna | TUR9466 | C | OOB TJ Turnov | 72:51 | + 28:26 | 3524 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Heczková Bohdana | VLI7750 | C | Slavia Liberec orienteering | 39:36 | |
2. | Horáčková Kateřina | VLI8150 | C | Slavia Liberec orienteering | 45:53 | + 6:17 |
3. | Pavlíková Jitka | LIT8352 | C | KOB Litvínov | 53:53 | + 14:17 |
4. | Seemann Anna | KDZ8750 | C | Klub dobré zprávy Lysá nad Labem | 63:18 | + 23:42 |
5. | Vaňková Saša | LDC8550 | C | KOB Děčín | 81:29 | + 41:53 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Heřmánková Pavla | TUR7777 | C | OOB TJ Turnov | 43:54 | |
2. | Tomášková Radka | TUV7851 | C | SOK TJ Turnov | 44:55 | + 1:01 |
3. | Pachnerová Dominika | CHA7750 | C | OK Chrastava | 47:29 | + 3:35 |
4. | Hanušová Petra | STB8297 | C | TJ Stadion Nový Bor | 50:10 | + 6:16 |
5. | Feřtová Jitka | VLI7853 | C | Slavia Liberec orienteering | 52:52 | + 8:58 |
6. | Matyášová Jana | CHA7652 | C | OK Chrastava | 52:56 | + 9:02 |
7. | Kmínková Michala | DOK7850 | C | OK Doksy | 54:02 | + 10:08 |
8. | Peteráčová Hyxová Radka | VLI7755 | C | Slavia Liberec orienteering | 57:29 | + 13:35 |
9. | Synková Petra | DOK7950 | C | OK Doksy | 59:01 | + 15:07 |
10. | Kučerková Romana | STB8196 | C | TJ Stadion Nový Bor | 59:49 | + 15:55 |
11. | Patková Kateřina | BOR7853 | C | OK Jiskra Nový Bor | 60:42 | + 16:48 |
12. | Jakubská Jitka | TAP8152 | C | KOB Tretra Praha | 60:54 | + 17:00 |
13. | Lipenská Eva | CHA7951 | C | OK Chrastava | 66:45 | + 22:51 |
14. | Březinová Michaela | CHA7751 | C | OK Chrastava | 69:12 | + 25:18 |
15. | Zítová Pavla | LDC8151 | C | KOB Děčín | 71:16 | + 27:22 |
16. | Murswieková Kateřina | BOR7951 | C | OK Jiskra Nový Bor | 78:41 | + 34:47 |
17. | Spieszová Lucie | KDZ8050 | C | Klub dobré zprávy Lysá nad Labem | 84:03 | + 40:09 |
Nováková Zuzana | TUR7950 | C | OOB TJ Turnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pompe Katja | 50005 | 5 SV Robotron Dresden | 42:37 | ||
2. | Tučková Monika | BOR7650 | C | OK Jiskra Nový Bor | 43:03 | + 0:26 |
3. | Weinert Ruta | 100002 | 10 Post SV Dresden | 44:28 | + 1:51 | |
4. | Waldhauserová Irena | BOR7459 | C | OK Jiskra Nový Bor | 46:31 | + 3:54 |
5. | Houžvičková Karolína | TUR7254 | C | OOB TJ Turnov | 47:36 | + 4:59 |
6. | Skácelová Marie | VLI7552 | C | Slavia Liberec orienteering | 49:09 | + 6:32 |
7. | Jeřábková Tereza | BOR7563 | C | OK Jiskra Nový Bor | 54:07 | + 11:30 |
8. | Wetzel Annegret | 50008 | 5 SV Robotron Dresden | 55:36 | + 12:59 | |
9. | Benešová Radka | VLI7653 | C | Slavia Liberec orienteering | 57:12 | + 14:35 |
10. | Borrmann Bianca | 110003 | 11 Club OL Görlitz | 62:41 | + 20:04 | |
11. | Karafiátová Lucie | BOR7658 | C | OK Jiskra Nový Bor | 62:57 | + 20:20 |
12. | Dejnožková Blanka | TJN7651 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 66:49 | + 24:12 |
13. | Lesáková Věra | TJN7152 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 66:52 | + 24:15 |
14. | Gibbonsová Jitka | TUV7252 | C | SOK TJ Turnov | 84:15 | + 41:38 |
15. | Válková Martina | TUV7051 | C | SOK TJ Turnov | 98:32 | + 55:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rejholcová Andrea | BOR6951 | C | OK Jiskra Nový Bor | 39:36 | |
2. | Eichlerová Jana | KAS7051 | C | KOB Kamenický Šenov | 40:19 | + 0:43 |
3. | Patzeltová Beatrice | LDC6850 | C | KOB Děčín | 41:40 | + 2:04 |
4. | Marková Jana | LLI7152 | C | LOK-o Liberec | 44:32 | + 4:56 |
5. | Miklasová Markéta | VLI6850 | C | Slavia Liberec orienteering | 48:12 | + 8:36 |
6. | Nehasilová Zuzana | LDC7150 | C | KOB Děčín | 48:41 | + 9:05 |
7. | Bartáková Eva | CHA7051 | C | OK Chrastava | 57:47 | + 18:11 |
8. | Fürstová Katka | LLI6950 | C | LOK-o Liberec | 68:12 | + 28:36 |
9. | Nožičková Renata | JJN6950 | C | Team Jizerky | 68:17 | + 28:41 |
Riby Kateřina | LTP7252 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | DISK | ||
Pavlíková Pavla | CHA6551 | C | OK Chrastava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Halířová Eva | BOR6654 | C | OK Jiskra Nový Bor | 48:32 | |
2. | Švarcová Lenka | JEN6451 | C | OB Jenišovice | 53:03 | + 4:31 |
3. | Kábrtová Iva | PEN6350 | C | OK RECO Sport | 56:21 | + 7:49 |
4. | Kröber Andrea | 12 OL-Team Wehrsdorf | 60:16 | + 11:44 | ||
5. | Kočibová Ivana | TJN6354 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 75:53 | + 27:21 |
6. | Krömer Ines | 70003 | 7 HSG Turbine Zittau | 91:57 | + 43:25 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stibalová Věra | LDC6051 | C | KOB Děčín | 57:30 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Korejčíková Dáďa | LLI5550 | C | LOK-o Liberec | 48:36 | |
2. | Úlehlová Ivana | BOR5150 | C | OK Jiskra Nový Bor | 56:10 | + 7:34 |
Lusková Olga | CHA5650 | C | OK Chrastava | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ender Irina | 70004 | 7 HSG Turbine Zittau | 58:16 | ||
2. | Busch Bärbel | 100001 | 10 Post SV Dresden | 73:43 | + 15:27 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Krausová Marie | LLI4451 | C | LOK-o Liberec | 56:54 | |
2. | Křtěnská Leontina | BOR4650 | C | OK Jiskra Nový Bor | 71:02 | + 14:08 |
3. | Štrojsová Jaroslava | KAS4350 | C | KOB Kamenický Šenov | 78:37 | + 21:43 |
4. | Kašková Eva | CHA4650 | C | OK Chrastava | 79:50 | + 22:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Votava Jan | VLI1400 | C | Slavia Liberec orienteering | 31:29 | |
2. | Stránský Jakub | DOK1300 | C | OK Doksy | 34:03 | + 2:34 |
3. | Válek Štěpán | BOR1301 | C | OK Jiskra Nový Bor | 38:04 | + 6:35 |
4. | Lischka Antonín | BOR1402 | C | OK Jiskra Nový Bor | 40:06 | + 8:37 |
5. | Pavlík Přemek | LIT1414 | C | KOB Litvínov | 45:14 | + 13:45 |
6. | Kolaja Bedřich | VLI1301 | C | Slavia Liberec orienteering | 49:14 | + 17:45 |
7. | Průcha Florián | BOR1401 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:48 | + 18:19 |
8. | Honzátko Václav | BOR1206 | C | OK Jiskra Nový Bor | 66:57 | + 35:28 |
9. | Zachar Daniel | BOR1400 | C | OK Jiskra Nový Bor | 91:20 | + 59:51 |
Klíma Matouš | STA1303 | C | OK Střelka | DISK | ||
Klíma Albert | STA1501 | C | OK Střelka | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuma Benjamin | VLI1204 | C | Slavia Liberec orienteering | 28:13 | |
2. | Matějů Eda | VLI1200 | C | Slavia Liberec orienteering | 29:46 | + 1:33 |
3. | Průcha Kvido | BOR1205 | C | OK Jiskra Nový Bor | 31:53 | + 3:40 |
4. | Špidla Josef | LLI1206 | C | LOK-o Liberec | 32:24 | + 4:11 |
5. | Zít Václav | LDC1300 | C | KOB Děčín | 38:19 | + 10:06 |
6. | Fanta Michal | TJN1304 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 38:44 | + 10:31 |
7. | Fedorčák Viktor | BOR1204 | C | OK Jiskra Nový Bor | 43:09 | + 14:56 |
8. | Jakubský Filip | TAP1304 | C | KOB Tretra Praha | 49:20 | + 21:07 |
9. | Šmídl Matěj | LIT1202 | C | KOB Litvínov | 51:35 | + 23:22 |
10. | Handrk Adam | VLI1206 | C | Slavia Liberec orienteering | 74:35 | + 46:22 |
Matějů Josef | VLI1300 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Janata Matěj | TJN1111 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 18:25 | |
2. | Horáček Jáchym | VLI1111 | C | Slavia Liberec orienteering | 18:47 | + 0:22 |
3. | Kocman Lukáš | BOR1102 | C | OK Jiskra Nový Bor | 21:45 | + 3:20 |
4. | Lamač Vítek | BOR1100 | B | OK Jiskra Nový Bor | 21:48 | + 3:23 |
5. | Šebelka Jakub | VLI1002 | B | Slavia Liberec orienteering | 22:47 | + 4:22 |
6. | Votava Vojtěch | VLI1201 | B | Slavia Liberec orienteering | 24:28 | + 6:03 |
7. | Kmínek Ondřej | DOK1000 | B | OK Doksy | 27:01 | + 8:36 |
8. | Nehasil František | BOR1101 | C | OK Jiskra Nový Bor | 27:56 | + 9:31 |
9. | Hähnel Ron | 120007 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 31:20 | + 12:55 | |
10. | Kučerka Radek | STB1101 | C | TJ Stadion Nový Bor | 31:21 | + 12:56 |
11. | Beneš Max | VLI1100 | B | Slavia Liberec orienteering | 31:51 | + 13:26 |
12. | Erben Vojtěch | STB1100 | C | TJ Stadion Nový Bor | 31:56 | + 13:31 |
13. | Förster Johann | 120004 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 35:20 | + 16:55 | |
14. | Jakubský Pavel | TAP1109 | C | KOB Tretra Praha | 35:41 | + 17:16 |
15. | Kolařík Jakub | BOR1103 | C | OK Jiskra Nový Bor | 37:54 | + 19:29 |
16. | Klíma Štěpán | STA1003 | C | OK Střelka | 48:41 | + 30:16 |
17. | Pavlík Tobiáš | LIT1111 | C | KOB Litvínov | 52:08 | + 33:43 |
18. | Kubišta Anton | VLI1103 | C | Slavia Liberec orienteering | 74:59 | + 56:34 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šebelka Matěj | VLI0805 | B | Slavia Liberec orienteering | 22:17 | |
2. | Šašek Jakub | LTP0801 | B | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 22:21 | + 0:04 |
3. | Nožička Jan | JJN0800 | B | Team Jizerky | 23:59 | + 1:42 |
4. | Lesák Marek | TJN0811 | B | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 26:24 | + 4:07 |
5. | Maděra Jakub | VLI0906 | B | Slavia Liberec orienteering | 27:33 | + 5:16 |
6. | Weinert Tim | 100005 | 10 Post SV Dresden | 27:47 | + 5:30 | |
7. | Skácel Jan | VLI0901 | B | Slavia Liberec orienteering | 28:27 | + 6:10 |
8. | Lamač František | TUR0901 | B | OOB TJ Turnov | 28:42 | + 6:25 |
9. | Žemlík Eduard | TUR0909 | B | OOB TJ Turnov | 28:58 | + 6:41 |
10. | Murswiek Jan | BOR0901 | C | OK Jiskra Nový Bor | 34:07 | + 11:50 |
11. | Pohoretskyi Maksym | BOR0805 | C | OK Jiskra Nový Bor | 35:22 | + 13:05 |
12. | Dielitzsch Timm | 110010 | 11 Club OL Görlitz | 37:48 | + 15:31 | |
13. | Mitiska Matěj | BOR0905 | C | OK Jiskra Nový Bor | 38:47 | + 16:30 |
14. | Týfa Daniel | VLI0811 | C | Slavia Liberec orienteering | 39:56 | + 17:39 |
15. | Pešík Matouš | VLI0903 | C | Slavia Liberec orienteering | 40:14 | + 17:57 |
16. | Brill Valentin | 110009 | 11 Club OL Görlitz | 41:34 | + 19:17 | |
17. | Votýpka Štěpán | BOR0900 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:46 | + 27:29 |
18. | Vakula Vít | BOR0908 | C | OK Jiskra Nový Bor | 55:20 | + 33:03 |
Lyko Wilhlem | 110007 | 11 Club OL Görlitz | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zurynek Jan | TJN0605 | A | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 20:42 | |
2. | Hyxa Jan | VLI0702 | A | Slavia Liberec orienteering | 22:43 | + 2:01 |
3. | Dolejší Jan | DOK0602 | A | OK Doksy | 25:04 | + 4:22 |
4. | Miklas Ondřej | VLI0701 | C | Slavia Liberec orienteering | 32:08 | + 11:26 |
5. | Beneš Filip | VLI0708 | B | Slavia Liberec orienteering | 34:47 | + 14:05 |
6. | Jareš Ondřej | KUL0600 | C | KOB Ústí nad Labem | 35:19 | + 14:37 |
7. | Studničný Adam | BOR0701 | C | OK Jiskra Nový Bor | 35:22 | + 14:40 |
8. | Šimek Vojtěch | LTP0601 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 35:32 | + 14:50 |
9. | Meier David | VLI0606 | C | Slavia Liberec orienteering | 36:48 | + 16:06 |
10. | Zeman Jakub | BOR0704 | C | OK Jiskra Nový Bor | 37:51 | + 17:09 |
11. | Hübner Ondřej | STB0700 | C | TJ Stadion Nový Bor | 50:18 | + 29:36 |
12. | Riby Philip | LTP0702 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 51:58 | + 31:16 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Weinert Florian | 100004 | 10 Post SV Dresden | 52:04 | ||
2. | Jelínek Šimon | BOR0510 | B | OK Jiskra Nový Bor | 57:57 | + 5:53 |
3. | Pěnička Jan | TJN0501 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 62:22 | + 10:18 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hradec Pavel | TUR8801 | C | OOB TJ Turnov | 45:06 | 8155 | |
2. | Procházka David | LPU9113 | R | OK Lokomotiva Pardubice | 46:13 | + 1:07 | 7964 |
3. | Bogar Kryštof | BOR9402 | C | OK Jiskra Nový Bor | 47:51 | + 2:45 | 7685 |
4. | Bílý Jakub | DOK0104 | C | OK Doksy | 48:44 | + 3:38 | 7534 |
5. | Pavlovec Dan | BOR0001 | C | OK Jiskra Nový Bor | 48:53 | + 3:47 | 7508 |
6. | Dlabaja Tomas | TUR8303 | R | OOB TJ Turnov | 49:16 | + 4:10 | 7443 |
7. | Horáček Michal | VLI7700 | C | Slavia Liberec orienteering | 49:25 | + 4:19 | 7417 |
8. | Baier Martin | TUR7603 | C | OOB TJ Turnov | 49:51 | + 4:45 | 7343 |
9. | Pavlovec Jan | BOR9503 | C | OK Jiskra Nový Bor | 50:10 | + 5:04 | 7289 |
10. | Janata Martin | TJN8306 | R | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 50:25 | + 5:19 | 7246 |
11. | Žemlík Pavel | TUR7135 | C | OOB TJ Turnov | 50:30 | + 5:24 | 7232 |
12. | Bormann Malte | 110001 | 11 Club OL Görlitz | 54:10 | + 9:04 | ||
13. | Váňa Martin | TUR8401 | C | OOB TJ Turnov | 54:32 | + 9:26 | 6542 |
14. | Synek Petr | DOK0200 | B | OK Doksy | 55:21 | + 10:15 | 6402 |
15. | Kolařík Tomáš | BOR7809 | C | OK Jiskra Nový Bor | 55:31 | + 10:25 | 6373 |
16. | Dittmann Robert | 60001 | 6 SSV Planeta Radebeul | 56:50 | + 11:44 | ||
17. | Pompe Marek | 50003 | 5 SV Robotron Dresden | 58:11 | + 13:05 | ||
18. | Schöne André | 120009 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 59:14 | + 14:08 | ||
19. | Zakouřil Vít | TUR9301 | C | OOB TJ Turnov | 59:19 | + 14:13 | 5723 |
20. | Macek Jiří | LIT8401 | C | KOB Litvínov | 60:03 | + 14:57 | 5598 |
21. | Zátka Josef | PVP0100 | C | VSK Přírodní vědy Praha | 60:27 | + 15:21 | 5530 |
22. | Buk Petr | ROU0001 | C | SKOB Roudnice nad Labem | 61:57 | + 16:51 | 5273 |
23. | Dudík Petr | TUR8917 | C | OOB TJ Turnov | 62:09 | + 17:03 | 5239 |
24. | Vogt Moritz | 110011 | 11 Club OL Görlitz | 63:44 | + 18:38 | ||
25. | Nehasil Vladislav | LDC7101 | C | KOB Děčín | 63:57 | + 18:51 | 4931 |
26. | Najman Jaroslav | BOR7909 | C | OK Jiskra Nový Bor | 67:00 | + 21:54 | 4409 |
27. | Duben Jiří Šumík | LDC8800 | C | KOB Děčín | 70:15 | + 25:09 | 3853 |
28. | Buk Michal | ROU9601 | C | SKOB Roudnice nad Labem | 73:00 | + 27:54 | 3383 |
29. | Buzek Martin | PGP8401 | C | SK Praga | 73:36 | + 28:30 | 3280 |
Riby Thomas | LTP0202 | B | OOB TJ Lokomotiva Teplice | DISK | 0 | ||
Nerad Jaroslav | LIT9001 | C | KOB Litvínov | DISK | 0 | ||
Trilč Jakub | LDC | KOB Děčín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Němec Jan | CHA8606 | C | OK Chrastava | 62:22 | ||
2. | Tejkal Jan | ADA8110 | C | OOB Spartak Adamov | 64:34 | + 2:12 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šálek Jan | LDC8502 | C | KOB Děčín | 42:51 | |
2. | Lepšík Petr | SJC8203 | C | Sportcentrum Jičín | 44:25 | + 1:34 |
3. | Nehasil David | BOR7713 | C | OK Jiskra Nový Bor | 50:21 | + 7:30 |
4. | Janata Pavel | TJN8400 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 52:03 | + 9:12 |
5. | Ledecký Vladimír | BOR8402 | C | OK Jiskra Nový Bor | 54:03 | + 11:12 |
6. | Maděra Josef | VLI7900 | C | Slavia Liberec orienteering | 56:08 | + 13:17 |
7. | Doležel Antonín | STA7501 | C | OK Střelka | 56:34 | + 13:43 |
8. | Žitný Tomáš | SMB6401 | C | SKOB Mladá Boleslav | 66:06 | + 23:15 |
9. | Klíma David | STA7902 | C | OK Střelka | 83:35 | + 40:44 |
10. | Doležel Tomáš | STA7701 | C | OK Střelka | 97:58 | + 55:07 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pražák Michal | JJN7900 | C | Team Jizerky | 44:49 | |
2. | Březina Jan | CHA7604 | C | OK Chrastava | 46:41 | + 1:52 |
3. | Peteráč Zdeněk | VLI7802 | C | Slavia Liberec orienteering | 47:21 | + 2:32 |
4. | Vilém Stanislav | VLI7703 | C | Slavia Liberec orienteering | 48:17 | + 3:28 |
5. | Synek Antonín | DOK7800 | C | OK Doksy | 48:53 | + 4:04 |
6. | Kmínek Jan | DOK7801 | C | OK Doksy | 55:13 | + 10:24 |
7. | Matyáš Libor | CHA7603 | C | OK Chrastava | 56:05 | + 11:16 |
8. | Zít Jan | LDC8200 | C | KOB Děčín | 58:50 | + 14:01 |
9. | Kučerka Jan | LIT8002 | C | KOB Litvínov | 61:11 | + 16:22 |
10. | Duda Miroslav | ROU8009 | C | SKOB Roudnice nad Labem | 61:13 | + 16:24 |
11. | Kozel Jiří | SLA8101 | C | SKOB Slaný | 63:25 | + 18:36 |
12. | Lipenský Robert | CHA7201 | C | OK Chrastava | 79:02 | + 34:13 |
13. | Karafiát Filip | BOR7900 | C | OK Jiskra Nový Bor | 81:57 | + 37:08 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wetzel Hendryk | 50009 | 5 SV Robotron Dresden | 42:52 | ||
2. | Šrůta Milan | BOR7703 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:47 | + 6:55 |
3. | Vácha Tomáš | BOR7409 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:50 | + 6:58 |
4. | Krejčí Jaroslav | BOR6302 | C | OK Jiskra Nový Bor | 51:39 | + 8:47 |
5. | Patka Miroslav | BOR7715 | C | OK Jiskra Nový Bor | 53:52 | + 11:00 |
6. | Švarc Jiří | JEN6201 | C | OB Jenišovice | 54:28 | + 11:36 |
7. | Špidla Kryštof | LLI7608 | C | LOK-o Liberec | 66:26 | + 23:34 |
8. | Kocman Jindřich | BOR7612 | C | OK Jiskra Nový Bor | 66:30 | + 23:38 |
9. | Feřt Martin | VLI7704 | C | Slavia Liberec orienteering | 66:36 | + 23:44 |
10. | Jakubský Ondřej | TAP7700 | C | KOB Tretra Praha | 67:49 | + 24:57 |
11. | Kubeša Vladimír | VLI7507 | C | Slavia Liberec orienteering | 68:26 | + 25:34 |
12. | Rejman Josef | BOR7415 | C | OK Jiskra Nový Bor | 70:42 | + 27:50 |
13. | Štěpán Petr | LDC7301 | C | KOB Děčín | 73:45 | + 30:53 |
14. | Tomášek Ondřej | TUV7001 | C | SOK TJ Turnov | 74:13 | + 31:21 |
15. | Šašek Jan | LTP7308 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 86:54 | + 44:02 |
16. | Houda Vítězslav | CHA7300 | C | OK Chrastava | 104:56 | + 62:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pompe Tilo | 50004 | 5 SV Robotron Dresden | 37:09 | ||
2. | Vydra Ivan | CHA6600 | C | OK Chrastava | 40:26 | + 3:17 |
3. | Žejdlík Michal | LTP7001 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 41:10 | + 4:01 |
4. | Wedlich Stefan | 120002 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 44:33 | + 7:24 | |
5. | Šritr Martin | TUV6802 | C | SOK TJ Turnov | 46:58 | + 9:49 |
6. | Zurynek Jan | EKP7003 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 47:49 | + 10:40 |
7. | Waldhauser Martin | BOR7106 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:10 | + 12:01 |
8. | Beránek Petr | BOR6701 | C | OK Jiskra Nový Bor | 49:29 | + 12:20 |
9. | Hovorka Ladislav | LDC6802 | C | KOB Děčín | 51:42 | + 14:33 |
10. | Pavel Petr | LTP6806 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 51:48 | + 14:39 |
11. | Weinert Rolf | 100003 | 10 Post SV Dresden | 51:51 | + 14:42 | |
12. | Průšek Petr | STB7000 | C | TJ Stadion Nový Bor | 51:56 | + 14:47 |
13. | Hinterholzinger Petr | KUL6702 | C | KOB Ústí nad Labem | 53:13 | + 16:04 |
14. | Borrmann Sven | 110002 | 11 Club OL Görlitz | 53:47 | + 16:38 | |
15. | Bruner Luboš | LTP6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 54:03 | + 16:54 |
16. | Eichler Petr | KAS6900 | C | KOB Kamenický Šenov | 56:18 | + 19:09 |
17. | Kruschina Jan | LTP7202 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 57:40 | + 20:31 |
18. | Fürst Aleš | LLI6801 | C | LOK-o Liberec | 58:50 | + 21:41 |
19. | Müller Rico | STB6400 | C | TJ Stadion Nový Bor | 59:08 | + 21:59 |
20. | Cupák Jiří | VRL7201 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 59:18 | + 22:09 |
21. | Jareš Daniel | KUL6900 | C | KOB Ústí nad Labem | 59:24 | + 22:15 |
22. | Bílý Petr | DOK6800 | C | OK Doksy | 61:17 | + 24:08 |
23. | Čaloun Michal | VLI6801 | C | Slavia Liberec orienteering | 61:34 | + 24:25 |
24. | Jeřábek Petr | BOR7105 | C | OK Jiskra Nový Bor | 64:38 | + 27:29 |
25. | Kindermann Mike | 120008 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 70:33 | + 33:24 | |
Lisý Ondřej | JJN7101 | C | Team Jizerky | DISK | ||
Machara Martin | BOR6900 | C | OK Jiskra Nový Bor | DISK | ||
Krausz Milan | FSP6700 | C | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pavlovec Petr | BOR6303 | C | OK Jiskra Nový Bor | 50:18 | |
2. | Schierz Holger | 110005 | 11 Club OL Görlitz | 57:17 | + 6:59 | |
3. | Pustai Josef | TJN6300 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 59:06 | + 8:48 |
4. | Šubrt Pavel | SMB6301 | C | SKOB Mladá Boleslav | 63:12 | + 12:54 |
5. | Krömer Michael | 70002 | 7 HSG Turbine Zittau | 82:15 | + 31:57 | |
6. | Šimek Stanislav | LTP6602 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 91:38 | + 41:20 |
Hickethier Manfred | VLI5201 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vydra Pavel | PEN6200 | C | OK RECO Sport | 53:13 | |
2. | Eiselt Miloš | LTP5802 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 58:55 | + 5:42 |
3. | Pěnička Libor | TJN6000 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 64:28 | + 11:15 |
Průcha Miloslav | BOR5800 | C | OK Jiskra Nový Bor | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Männel Harald | 120001 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 46:09 | ||
2. | Kaška Rudolf | CHA5500 | C | OK Chrastava | 48:08 | + 1:59 |
3. | Stibal Ivan | LDC5701 | C | KOB Děčín | 60:00 | + 13:51 |
4. | Pavlík Milan | CHA5400 | C | OK Chrastava | 65:55 | + 19:46 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Provazník Jiří | TUR5102 | C | OOB TJ Turnov | 43:30 | |
2. | Barták Jiří | CHA5100 | C | OK Chrastava | 53:48 | + 10:18 |
3. | Ender Volker | 70001 | 7 HSG Turbine Zittau | 61:15 | + 17:45 | |
4. | Ježek Ladislav | VLI4900 | C | Slavia Liberec orienteering | 65:41 | + 22:11 |
5. | Lusk Karel | CHA5002 | C | OK Chrastava | 90:52 | + 47:22 |
6. | Juřina Robert | FYD4900 | C | Jizerský klub OB Frýdlant | 102:26 | + 58:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kraus Jan | LLI4501 | C | LOK-o Liberec | 71:26 | |
2. | Nejezchleba Jiří | KAS4600 | C | KOB Kamenický Šenov | 72:16 | + 0:50 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havlík Jaroslav | SJC3601 | C | Sportcentrum Jičín | 44:35 | |
2. | Úlehla Zdeněk | BOR4001 | C | OK Jiskra Nový Bor | 58:10 | + 13:35 |
3. | Petrželka Pavel | TJN3800 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 58:58 | + 14:23 |
4. | Beránek Miroslav | BOR3900 | C | OK Jiskra Nový Bor | 63:17 | + 18:42 |
5. | Picek Jan | TJN4000 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 85:45 | + 41:10 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Müller Ronja | STB1453 | C | TJ Stadion Nový Bor | 26:25 | |
2. | Hanušová Eva | STB1550 | C | TJ Stadion Nový Bor | 34:39 | + 8:14 |
3. | Kolaja Jaromír | VLI1501 | C | Slavia Liberec orienteering | 34:47 | + 8:22 |
4. | Žílová Johana | STB1152 | C | TJ Stadion Nový Bor | 37:27 | + 11:02 |
5. | Stephan Albert | 90001 | 9 SV Robotron Dresden 2 | 40:52 | + 14:27 | |
6. | Maděrová Andrea | VLI1550 | C | Slavia Liberec orienteering | 41:20 | + 14:55 |
7. | Förster Luise | 120006 | 12 OL-Team Wehrsdorf | 41:41 | + 15:16 | |
8. | Erbenová Marina | STB1451 | C | TJ Stadion Nový Bor | 43:30 | + 17:05 |
9. | Pincová Zuzana | STA1852 | OK Střelka | 45:21 | + 18:56 | |
10. | Janatová Ester | TJN1450 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 46:47 | + 20:22 |
11. | Janatová Sára | TJN1650 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 48:25 | + 22:00 |
12. | Pavlík Eliáš | LIT1717 | C | KOB Litvínov | 48:28 | + 22:03 |
13. | Matějů Emil | VLI1500 | C | Slavia Liberec orienteering | 52:36 | + 26:11 |
14. | Rakoušová Gabriela | STB1452 | C | TJ Stadion Nový Bor | 52:43 | + 26:18 |
15. | Štíchová Klára | TJN1453 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 53:59 | + 27:34 |
16. | Limon Johana Mia | TJN1356 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 57:38 | + 31:13 |
17. | Havlová Aneta | LDC1750 | C | KOB Děčín | 60:45 | + 34:20 |
18. | Vašáková Kateřina | 30001 | 3 Káťa a Petr | 62:02 | + 35:37 | |
19. | Žukov Jurij | LDC1801 | C | KOB Děčín | 65:51 | + 39:26 |
20. | Pincová Ivana | STA1651 | OK Střelka | 69:27 | + 43:02 | |
21. | Hradcová Žofie | CHA1881 | C | OK Chrastava | 73:08 | + 46:43 |
22. | Němcová Beata | CHA1650 | C | OK Chrastava | 73:43 | + 47:18 |
23. | Lorenz Eliaš | LDC1301 | C | KOB Děčín | 76:35 | + 50:10 |
24. | Kolompár Matěj | Jiříkov | 79:01 | + 52:36 | ||
Zajíček Matěj | TJN1400 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | DISK | ||
Našincová Ella | STB1851 | C | TJ Stadion Nový Bor | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Válek Ondřej | 40001 | 4 Aktivit | 22:14 | ||
2. | Kameníková Kateřina | BOR7758 | C | OK Jiskra Nový Bor | 23:59 | + 1:45 |
3. | Krafková Ita | BOR8156 | C | OK Jiskra Nový Bor | 24:15 | + 2:01 |
4. | Mitisková Hana | BOR7460 | C | OK Jiskra Nový Bor | 28:10 | + 5:56 |
5. | Kocmanová Kateřina | BOR8050 | C | OK Jiskra Nový Bor | 30:22 | + 8:08 |
6. | Jirgesová Leontýna | BOR0653 | C | OK Jiskra Nový Bor | 30:35 | + 8:21 |
6. | Kunášková Markéta | VLI1057 | C | Slavia Liberec orienteering | 30:35 | + 8:21 |
8. | Kunášek Martin | VLI7405 | C | Slavia Liberec orienteering | 30:44 | + 8:30 |
9. | Kalašová Anna | DOK0353 | C | OK Doksy | 30:45 | + 8:31 |
10. | Procházková Lenka | TUV7650 | C | SOK TJ Turnov | 32:16 | + 10:02 |
11. | Průšková Gabriela | STB7650 | C | TJ Stadion Nový Bor | 33:14 | + 11:00 |
12. | Janatová Dana | TJN8450 | C | OOB TJ Tatran Jablonec n. N. | 35:54 | + 13:40 |
13. | Vrabcová Anna | BOR0961 | C | OK Jiskra Nový Bor | 35:55 | + 13:41 |
14. | Kruschinová Jana | LTP0551 | C | OOB TJ Lokomotiva Teplice | 36:06 | + 13:52 |
15. | Vaňková Dominika | NER | 36:07 | + 13:53 | ||
16. | Kuťková Petra | STB7850 | C | TJ Stadion Nový Bor | 38:21 | + 16:07 |
17. | Wilfert Otakar | KUL7500 | C | KOB Ústí nad Labem | 39:24 | + 17:10 |
18. | Přibyl Luboš | Konkordia Děčín | 47:12 | + 24:58 | ||
19. | Leginová Tereza | LDC0952 | C | KOB Děčín | 50:27 | + 28:13 |
20. | Přibylová Erika | Konkordia Děčín | 54:46 | + 32:32 | ||
21. | Špidlová Andrea | LLI7750 | C | LOK-o Liberec | 55:26 | + 33:12 |
22. | Neradová Alena | LIT5051 | C | KOB Litvínov | 55:50 | + 33:36 |
23. | Leginová Lucie | LDC1153 | C | KOB Děčín | 59:04 | + 36:50 |
24. | Lyko Katrin | 110006 | 11 Club OL Görlitz | 60:33 | + 38:19 | |
25. | Přibyl Adam | Konkordia Děčín | 97:51 | + 75:37 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Erben Jiří | STB7700 | C | TJ Stadion Nový Bor | 80:44 | |
2. | Skácel Dalibor | HO Ještěd | 85:48 | + 5:04 | ||
3. | Světla Votavová | 10002 | 1 DSVJ | 104:42 | + 23:58 | |
4. | Vokušová Tereza | JJN0453 | C | Team Jizerky | 104:48 | + 24:04 |
5. | Vokušová Dana | JJN7750 | C | Team Jizerky | 105:29 | + 24:45 |
6. | Vokuš Zdeněk | JJN5601 | C | Team Jizerky | 106:20 | + 25:36 |
7. | Vokušová Veronika | JJN0752 | C | Team Jizerky | 121:26 | + 40:42 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pešík Michal | JLI7701 | C | OB Jizerky | 92:25 | |
2. | Votava David | 10001 | 1 DSVJ | 120:45 | + 28:20 |