Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Martanová Lea | VLI0555 | C | Slavia Liberec orienteering | 17:15 | |
2. | Kovářová Lucie | MAS0350 | C | KČT Aš | 20:41 | + 3:26 |
3. | Čapková Anna | PHK0451 | C | OK 99 Hradec Králové | 21:45 | + 4:30 |
4. | Bednaříková Emma | VLI0359 | C | Slavia Liberec orienteering | 23:26 | + 6:11 |
5. | Janečková Josefína | EKP0351 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 23:45 | + 6:30 |
6. | Nešporová Marie | TTR0351 | C | OOB Třebíč | 24:46 | + 7:31 |
7. | Nehasilová Veronika | LDC0350 | C | KOB Děčín | 27:38 | + 10:23 |
8. | Komárková Jindra | SJH0453 | C | SJH Jindřichův Hradec | 28:36 | + 11:21 |
9. | Beníšková Klára Barbora | LME0450 | C | SK Los Mělník | 35:00 | + 17:45 |
10. | Havlová Kateřina | VRL0552 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 37:37 | + 20:22 |
11. | Černíková Zuzana | DOB0555 | C | KOB Dobruška | 45:42 | + 28:27 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Martanová Elin | VLI0252 | C | Slavia Liberec orienteering | 13:46 | |
2. | Vyhnálková Marie | MFP0151 | B | VŠSK MFF UK Praha | 13:47 | + 0:01 |
3. | Kalousková Marie | DKP0151 | B | Oddíl OB Kotlářka | 14:19 | + 0:33 |
4. | Jelínková Zuzana | CHC0151 | C | K.O.B. Choceň | 19:00 | + 5:14 |
5. | Brylak Karolina | 19P0050 | C | Tukan Iwiny | 19:13 | + 5:27 |
6. | Suková Hana | PZR0252 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 19:53 | + 6:07 |
7. | Pulda Aleksandra | 19P0200 | C | Tukan Iwiny | 20:42 | + 6:56 |
Havlová Klára | VRL0152 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Firešová Markéta | ZBM9951 | A | SK Žabovřesky Brno | 12:56 | |
2. | Kubecová Kateřina | STB9999 | A | TJ Stadion Nový Bor | 13:28 | + 0:32 |
3. | Dědková Teodora | TAP0051 | B | KOB TRETRA Praha | 14:37 | + 1:41 |
4. | Šklíbová Veronika | SRK0153 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 15:29 | + 2:33 |
5. | Novotná Tereza | ZLH0051 | B | OOB TJ Zlaté Hory | 17:07 | + 4:11 |
6. | Bednaříková Adéla | VLI0059 | C | Slavia Liberec orienteering | 23:04 | + 10:08 |
7. | Lišková Hana | KPY9951 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 26:04 | + 13:08 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fukalová Hana | AOV9850 | A | OOB TJ Baník Ostrava | 15:02 | |
2. | Vyhnálková Barbora | MFP9850 | A | VŠSK MFF UK Praha | 15:10 | + 0:08 |
3. | Vývodová Jana | MOV9852 | A | SKOB Ostrava | 16:13 | + 1:11 |
4. | Zemánková Tereza | SRK9752 | A | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 16:37 | + 1:35 |
5. | Nedbálková Hana | ZBM9755 | B | SK Žabovřesky Brno | 18:04 | + 3:02 |
6. | Veljačiková Hana | SCP9750 | C | OK Sparta Praha | 19:48 | + 4:46 |
7. | Dundáčková Julie | SJH9853 | B | SJH Jindřichův Hradec | 19:49 | + 4:47 |
8. | Novotná Klára | ZLH9851 | B | OOB TJ Zlaté Hory | 20:01 | + 4:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Myslivcová Markéta | SHK9650 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 18:22 | |
2. | Fukalová Martina | AOV9550 | B | OOB TJ Baník Ostrava | 19:57 | + 1:35 |
3. | Košková Anička | LLI9550 | C | TJ Loko Liberec | 20:59 | + 2:37 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jakobová Adélka | UOL9052 | E | SK UP Olomouc | 15:26 | 8830 | |
2. | Hrstková Vladěna | PGP8753 | R | SK Praga | 15:41 | + 0:15 | 8691 |
3. | Rufferová Iva | TUR8354 | E | OOB TJ Turnov | 15:43 | + 0:17 | 8672 |
4. | Hrušková Barbora | ZBM9354 | R | SK Žabovřesky Brno | 15:47 | + 0:21 | 8635 |
5. | Hepnerová Martina | SHK8152 | E | TJ Slavia Hradec Králové | 16:08 | + 0:42 | 8439 |
6. | Folbrechtová Šárka | BOR9051 | C | OK Jiskra Nový Bor | 16:10 | + 0:44 | 8421 |
7. | Haniszewska Angelika | 19P9550 | C | Tukan Iwiny | 16:14 | + 0:48 | |
8. | Dlouhá Marie | DKP8756 | R | Oddíl OB Kotlářka | 16:19 | + 0:53 | 8337 |
9. | Szeliga Małgorzata | 19P9350 | C | Tukan Iwiny | 16:20 | + 0:54 | |
10. | Košárková Iva | AOP8152 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 16:25 | + 0:59 | 8281 |
11. | Teplá Karolína | SHK9251 | R | TJ Slavia Hradec Králové | 16:27 | + 1:01 | 8262 |
12. | Kožinová Jana | PGP6651 | C | SK Praga | 17:03 | + 1:37 | 7927 |
13. | Chmelařová Michaela | SHK9151 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 17:27 | + 2:01 | 7703 |
14. | Kopcová Michaela | KRN8456 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 17:43 | + 2:17 | 7554 |
15. | Rychlá Pavlína | KRN8559 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 17:57 | + 2:31 | 7424 |
16. | Kožinová Zuzana | PGP9650 | A | SK Praga | 18:00 | + 2:34 | 7396 |
17. | Hančová Marie | SNA8255 | C | TJ START Náchod | 18:36 | + 3:10 | 7061 |
18. | Kociánová Lenka | VBM8553 | C | VSK Mendelu Brno | 18:55 | + 3:29 | 6884 |
19. | Zamazalová Kateřina | TAP9053 | C | KOB TRETRA Praha | 19:02 | + 3:36 | 6818 |
20. | Fundová Eliška | SHK9351 | A | TJ Slavia Hradec Králové | 19:07 | + 3:41 | 6772 |
21. | Gabrovská Lucie | TAP8854 | C | KOB TRETRA Praha | 19:14 | + 3:48 | 6707 |
22. | Staňková Lucie | DOB8756 | C | KOB Dobruška | 19:34 | + 4:08 | 6520 |
23. | Petrová Tereza | AOV8750 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 19:38 | + 4:12 | 6483 |
24. | Chumová Jana | SLP7451 | C | OOB Slavia Praha | 19:43 | + 4:17 | 6437 |
25. | Beranová Barbora | BOR9159 | C | OK Jiskra Nový Bor | 20:02 | + 4:36 | 6260 |
26. | Kopáčková Iva | CHT8851 | C | OOB SK Chrast | 20:11 | + 4:45 | 6176 |
27. | Kašparová Šárka | AOP7251 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 20:55 | + 5:29 | 5766 |
28. | Černíková Barbora | DOB7878 | C | KOB Dobruška | 21:15 | + 5:49 | 5580 |
29. | Uhrová Zuzana | VSP8050 | C | USK Praha | 22:05 | + 6:39 | 5114 |
30. | Fólová Martina | TJN8853 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 23:03 | + 7:37 | 4574 |
Smutná Pavla | VAM8651 | C | OOB Vamberk | DISK | 0 | ||
Myslivcová Pavla | SHK9352 | R | TJ Slavia Hradec Králové | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dubnová Kateřina | LDC9151 | C | KOB Děčín | 18:53 | 5530 | |
2. | Hojná Silvie | SCP7950 | C | OK Sparta Praha | 19:37 | + 0:44 | 5332 |
3. | Pavlíková Jitka | LIT8352 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 20:31 | + 1:38 | 5088 |
4. | Peremská Dana | SRK9351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 20:41 | + 1:48 | 5043 |
5. | Kvapilová Jana | TUR7850 | C | OOB TJ Turnov | 21:28 | + 2:35 | 4831 |
6. | Venclová Veronika | ZAM8251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 21:46 | + 2:53 | 4750 |
7. | Hendrychová Zuzana | ZBM8954 | C | SK Žabovřesky Brno | 21:55 | + 3:02 | 4710 |
8. | Kočí Jana | AOP8850 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 22:08 | + 3:15 | 4651 |
9. | Janečková Dagmar | EKP6550 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 23:24 | + 4:31 | 4308 |
10. | Mátlová Pavlína | ASU9392 | C | Magnus Orienteering | 23:26 | + 4:33 | 4299 |
11. | Šponarová Lucie | ZAM9151 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 23:36 | + 4:43 | 4254 |
12. | Šípová Jana | FSP8353 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 23:49 | + 4:56 | 4196 |
13. | Hostinská Jana | VAM8451 | C | OOB Vamberk | 23:58 | + 5:05 | 4155 |
14. | Pavlíková Klára | LIT7451 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 24:53 | + 6:00 | 3907 |
15. | Winklerová Hanna | LPM8051 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 24:58 | + 6:05 | 3885 |
16. | Chloupková Jana | SLP5951 | C | OOB Slavia Praha | 25:09 | + 6:16 | 3835 |
17. | Zitková Radka | LPU7958 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 25:27 | + 6:34 | 3754 |
18. | Borovičková Lenka | FSP7350 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 25:28 | + 6:35 | 3750 |
19. | Procházková Lucie | ADA7651 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 26:21 | + 7:28 | 3511 |
20. | Jirásková Pavla | FSP7950 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 27:27 | + 8:34 | |
21. | Doležalová Lenka | SHK8256 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 27:32 | + 8:39 | 3191 |
22. | Müllerová Petra | VAM9098 | C | OOB Vamberk | 27:43 | + 8:50 | 3141 |
23. | Hruskova Kristyna | YBM9151 | C | Klub turistů a lyžařů Brno | 27:58 | + 9:05 | |
24. | Zajícová Markéta | TAP9054 | C | KOB TRETRA Praha | 29:53 | + 11:00 | 2555 |
25. | Rydlová Eva | FSP8989 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 30:04 | + 11:11 | 2506 |
26. | Dubnová Kateřina | LDC8250 | C | KOB Děčín | 31:08 | + 12:15 | 2217 |
27. | Petrvalská Olívia | LME9150 | C | SK Los Mělník | 32:00 | + 13:07 | 1983 |
28. | Pavlíková Romana | FSP8950 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 32:58 | + 14:05 | 1722 |
Hladká Petra | KOR7950 | C | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | |||
Borovičková Jana | FSP9455 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křivdová Lenka | 2PC1350 | C | 20:18 | ||
2. | Vildmonová Pavla | LBE7451 | C | TJ Lokomotiva Beroun | 20:24 | + 0:06 |
3. | Nehasilová Zuzana | LDC7150 | C | KOB Děčín | 21:41 | + 1:23 |
4. | Růžičková Kamila | PHK7153 | C | OK 99 Hradec Králové | 21:46 | + 1:28 |
5. | Šklíbová Jana | SRK7651 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 21:52 | + 1:34 |
6. | Dvořáčková Jana | TTR7852 | C | OOB Třebíč | 22:05 | + 1:47 |
7. | Filipová Ivana | SRK7373 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 22:09 | + 1:51 |
8. | Vandasová Markéta | VAM7250 | C | OOB Vamberk | 22:30 | + 2:12 |
9. | Myslivcová Lenka | SHK7051 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 24:26 | + 4:08 |
9. | Kovářová Jitka | MAS7350 | C | KČT Aš | 24:26 | + 4:08 |
11. | Rožková Petra | MFP7551 | C | VŠSK MFF UK Praha | 24:48 | + 4:30 |
12. | Kubečková Zdena | PHK7551 | C | OK 99 Hradec Králové | 25:41 | + 5:23 |
13. | Bendáková Jitka | LTU6951 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 26:29 | + 6:11 |
14. | Hrušková Lenka | YBM6251 | C | Klub turistů a lyžařů Brno | 30:48 | + 10:30 |
15. | Nešporová Marie | TTR7251 | C | OOB Třebíč | 33:49 | + 13:31 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šimková Markéta | LME7755 | C | SK Los Mělník | 19:12 | |
2. | Kuželová Michaela | FSP7851 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 19:42 | + 0:30 |
3. | Marečková Kateřina | CHT7551 | C | OOB SK Chrast | 21:10 | + 1:58 |
4. | Kubecová Jana | STB7399 | C | TJ Stadion Nový Bor | 24:52 | + 5:40 |
5. | Bednaříková Daniela | VLI7759 | C | Slavia Liberec orienteering | 25:16 | + 6:04 |
6. | Junková Petra | STH7451 | C | SK Studenec | 25:31 | + 6:19 |
7. | Langrová Monika | SHK7251 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 27:01 | + 7:49 |
8. | Hájková Michaela | BBM7750 | C | BETA URSUS Orienteering | 27:06 | + 7:54 |
9. | Ždimerová Monika | LME6950 | C | SK Los Mělník | 29:28 | + 10:16 |
10. | Rydlová Jana | VIC7752 | C | OB Vizovice | 39:18 | + 20:06 |
Martanová Daniela | VLI7452 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK | ||
Zemánková Eva | SRK7452 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kosová Michaela | SRK6752 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 18:03 | |
2. | Hlavová Miroslava | KON6389 | C | KOB Konice | 18:26 | + 0:23 |
3. | Hrstková Dana | SJI6051 | C | OK Jihlava | 20:13 | + 2:10 |
4. | Němečková Jarmila | OKP6650 | C | SK OK 24 Praha | 21:15 | + 3:12 |
5. | Jakubecz Andrea | 18H6750 | C | 22:11 | + 4:08 | |
6. | Chmelařová Marie | SHK6352 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 23:25 | + 5:22 |
7. | Kavková Dana | SCP6150 | C | OK Sparta Praha | 24:23 | + 6:20 |
8. | Müllerová Zorka | VAM6767 | C | OOB Vamberk | 24:51 | + 6:48 |
9. | Kettnerová Lenka | HCE6450 | C | TJ Sokol Hostivice | 25:40 | + 7:37 |
10. | Mrázová Pavla | DCE5550 | C | KOB Dobřichovice | 25:51 | + 7:48 |
Tichá Jana | TJH6451 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | DISK | ||
Procházková Miluše | DCE5450 | C | KOB Dobřichovice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jašková Monika | TBM6363 | C | KOS TJ Tesla Brno | 19:37 | |
2. | Jelínková Marta | CHC6751 | C | K.O.B. Choceň | 20:14 | + 0:37 |
3. | Veverková Yveta | VAM6452 | C | OOB Vamberk | 22:12 | + 2:35 |
4. | Nožková Dagmar | ZAM6251 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 22:50 | + 3:13 |
5. | Vlachová Hana | VRL6251 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 23:09 | + 3:32 |
6. | Kulová Jana | VAM6550 | C | OOB Vamberk | 23:13 | + 3:36 |
7. | Rückerová Olga | LTU6751 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 23:18 | + 3:41 |
8. | Peřinková Irena | BBM6550 | C | BETA URSUS Orienteering | 23:23 | + 3:46 |
9. | Syslová Iva | TTR6151 | C | OOB Třebíč | 23:56 | + 4:19 |
10. | Cabalková Ivana | ZAM6351 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 24:04 | + 4:27 |
11. | Zimmermannová Milena | KRE6851 | C | OOB TJ Sokol Křemže | 26:53 | + 7:16 |
12. | Zelenková Lenka | PHK6152 | C | OK 99 Hradec Králové | 27:33 | + 7:56 |
13. | Mudrová Martina | HCE6451 | C | TJ Sokol Hostivice | 28:06 | + 8:29 |
14. | Dubnová Lenka | LDC6651 | C | KOB Děčín | 28:21 | + 8:44 |
15. | Peremská Dana | SRK6351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 31:59 | + 12:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jansová Alena | CHT5852 | C | OOB SK Chrast | 23:04 | |
2. | Novotná Jiřina | LPU5654 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 23:06 | + 0:02 |
3. | Doležalová Vlasta | PGP5550 | C | SK Praga | 23:54 | + 0:50 |
4. | Eremiášová Jana | TBM5451 | C | KOS TJ Tesla Brno | 24:37 | + 1:33 |
5. | Procházková Helena | TBM5351 | C | KOS TJ Tesla Brno | 24:55 | + 1:51 |
6. | Křížová Zdenka | PZR5051 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 25:23 | + 2:19 |
7. | Kolaříková Věra | SBK5251 | C | KOB Start Blansko | 26:18 | + 3:14 |
8. | Martincová Helena | ZAM5051 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 28:04 | + 5:00 |
9. | Seifertová Marie | SBK5555 | C | KOB Start Blansko | 30:16 | + 7:12 |
10. | Smičková Eva | KON5887 | C | KOB Konice | 30:58 | + 7:54 |
11. | Šilerová Zdena | NNN5050 | C | NNN/Neregistrovaní | 32:44 | + 9:40 |
12. | Jelínková Dagmar | TZL5757 | C | SKOB Zlín | 34:36 | + 11:32 |
13. | Podhorská Věra | FJI5252 | C | SK FREE Jihlava | 35:47 | + 12:43 |
14. | Slámová Hana | TBM4951 | C | KOS TJ Tesla Brno | 47:59 | + 24:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kohoutová Jitřenka | UVP4850 | C | Slovan Praha | 26:10 | |
2. | Suchánková Libuše | SOP4851 | C | OOB TJ Slezan Opava | 26:32 | + 0:22 |
3. | Malá Marie | LPU4753 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 33:21 | + 7:11 |
4. | Nejezchlebová Věra | KAS4551 | C | KOB Kamenický Šenov | 37:02 | + 10:52 |
5. | Lhotská Hana | ZAM4651 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 39:16 | + 13:06 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kožina Štěpán | PGP0300 | C | SK Praga | 13:35 | |
2. | Pachnik Stanisław | 19P0300 | C | Tukan Iwiny | 16:34 | + 2:59 |
3. | Novotný Erik | ZLH0301 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 18:18 | + 4:43 |
4. | Dundáček Karel | SJH0401 | C | SJH Jindřichův Hradec | 19:38 | + 6:03 |
5. | Kužel Jan | FSP0400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 19:40 | + 6:05 |
6. | Rožek Vojtěch | MFP0501 | C | VŠSK MFF UK Praha | 21:19 | + 7:44 |
7. | Černík David | DOB0303 | C | KOB Dobruška | 22:02 | + 8:27 |
8. | Bukovác Filip | 27S0501 | C | Farmaceut Bratislava | 24:36 | + 11:01 |
9. | Martínek Jaroslav | KPY0300 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 24:47 | + 11:12 |
10. | Doucha Martin | SNA0501 | C | TJ START Náchod | 25:17 | + 11:42 |
11. | Dvořáček Jakub | TTR0302 | C | OOB Třebíč | 26:19 | + 12:44 |
12. | Rožek Vilém | MFP0301 | C | VŠSK MFF UK Praha | 27:01 | + 13:26 |
13. | Zelenka Vincent | KPY0400 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 30:44 | + 17:09 |
14. | Dvořáček Tomáš | TTR0503 | C | OOB Třebíč | 40:24 | + 26:49 |
Pavlík Matěj | LIT0401 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | DISK | ||
Pulda Eryk | 19P0500 | C | Tukan Iwiny | DISK | ||
Bednařík Vilém | VLI0509 | C | Slavia Liberec orienteering | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mareček Šimon | CHT0202 | B | OOB SK Chrast | 13:05 | |
2. | Langr Jan | SHK0101 | B | TJ Slavia Hradec Králové | 14:28 | + 1:23 |
3. | Paleček Ondřej | SRK0103 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 14:33 | + 1:28 |
4. | Locker Daniel | SRK0200 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 18:13 | + 5:08 |
5. | Kovář Ondřej | MAS0200 | C | KČT Aš | 19:37 | + 6:32 |
6. | Nešpor Jan | TTR0101 | B | OOB Třebíč | 22:37 | + 9:32 |
Pavlík Ondřej | LIT0101 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tryzna Matěj | VRL0004 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 23:52 | |
2. | Jelínek Tomáš | CHC9903 | C | K.O.B. Choceň | 32:48 | + 8:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Netuka Vojtěch | SHK9701 | A | TJ Slavia Hradec Králové | 12:53 | |
2. | Wieczorek Marcin | 19P9600 | C | Tukan Iwiny | 13:29 | + 0:36 |
3. | Ptáček Patrik | BBM9800 | B | BETA URSUS Orienteering | 14:06 | + 1:13 |
4. | Locker Tomáš | SRK9802 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 14:29 | + 1:36 |
5. | Hájek Jakub | SHK9802 | B | TJ Slavia Hradec Králové | 14:54 | + 2:01 |
6. | Borovička Tomáš | FSP9801 | B | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 18:19 | + 5:26 |
7. | Drozd Michal | BBM9701 | B | BETA URSUS Orienteering | 18:22 | + 5:29 |
8. | Peřinka Šimon | BBM9700 | C | BETA URSUS Orienteering | 18:32 | + 5:39 |
9. | Rusz Vratislav | KUN9801 | C | TJ Sokol Kunvald | 24:17 | + 11:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křivda Martin | CHC9501 | A | K.O.B. Choceň | 13:52 | |
2. | Záděra Pavel | BBM9500 | A | BETA URSUS Orienteering | 14:02 | + 0:10 |
3. | Ptáček Pavel | BBM9600 | A | BETA URSUS Orienteering | 14:22 | + 0:30 |
4. | Slíva Jan | LCE9602 | A | OOB TJ Slovan Luhačovice | 15:01 | + 1:09 |
5. | Landovský Jakub | PGP9601 | B | SK Praga | 16:35 | + 2:43 |
6. | Ptáček Martin | SRK9509 | B | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 19:31 | + 5:39 |
7. | Dušek Martin | ZAM9602 | B | OB T.J. Sokol Žamberk | 20:15 | + 6:23 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kamenický Jakub | PHK9104 | C | OK 99 Hradec Králové | 13:45 | 9530 | |
2. | Udržal Tomáš | LPU8002 | E | OK Lokomotiva Pardubice | 14:31 | + 0:46 | 9036 |
3. | Mudrák Štěpán | LCE9601 | A | OOB TJ Slovan Luhačovice | 14:33 | + 0:48 | 9014 |
4. | Minář Marek | ASU9444 | A | Magnus Orienteering | 14:43 | + 0:58 | 8907 |
5. | Dvořáček Radek | ASU9445 | A | Magnus Orienteering | 14:54 | + 1:09 | 8789 |
6. | Hubáček Jonáš | LCE9501 | A | OOB TJ Slovan Luhačovice | 14:57 | + 1:12 | 8756 |
7. | Kettner Lukáš | KAM9403 | A | SK Kamenice | 15:01 | + 1:16 | 8714 |
8. | Kořínek Tomáš | BOR9007 | C | OK Jiskra Nový Bor | 15:09 | + 1:24 | 8628 |
9. | Losman Petr | PHK7901 | E | OK 99 Hradec Králové | 15:10 | + 1:25 | 8617 |
10. | Jurczyk Tomasz | 51P9400 | C | 15:12 | + 1:27 | ||
11. | Henych Martin | SJC8601 | R | Sportcentrum Jičín | 15:15 | + 1:30 | |
12. | Veselý Jakub | PGP9503 | A | SK Praga | 15:27 | + 1:42 | 8434 |
12. | Makovský Jakub | TAP8511 | C | KOB TRETRA Praha | 15:27 | + 1:42 | 8434 |
14. | Hepner David | SHK7601 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 15:28 | + 1:43 | 8423 |
15. | Pavlovec Jan | BOR9503 | A | OK Jiskra Nový Bor | 15:35 | + 1:50 | 8348 |
16. | Grundmann Jan | LPU9410 | A | OK Lokomotiva Pardubice | 15:39 | + 1:54 | 8305 |
16. | Pachnik Wojciech | 19P9100 | C | Tukan Iwiny | 15:39 | + 1:54 | |
18. | Vlach Jiří | AOV7900 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 15:40 | + 1:55 | 8294 |
19. | Kettner Vojtěch | KAM9601 | A | SK Kamenice | 15:41 | + 1:56 | 8284 |
20. | Komanec Václav | SHK8406 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 15:43 | + 1:58 | 8262 |
21. | Rychlý Pavel | KRN8505 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 15:51 | + 2:06 | 8176 |
22. | Terpai Dmytro | 45P8500 | C | 15:53 | + 2:08 | ||
23. | Navrátil Tomáš | ASU8817 | C | Magnus Orienteering | 15:54 | + 2:09 | 8144 |
24. | Váňa Martin | TUR8401 | C | OOB TJ Turnov | 15:57 | + 2:12 | 8112 |
25. | Justa Pavel | PHK8701 | C | OK 99 Hradec Králové | 16:02 | + 2:17 | 8058 |
26. | Veverka Tomáš | VAM8401 | C | OOB Vamberk | 16:09 | + 2:24 | 7983 |
27. | Azeb Karim | PHK9110 | C | OK 99 Hradec Králové | 16:11 | + 2:26 | 7961 |
28. | Kopec Tomáš | KRN8203 | C | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 16:14 | + 2:29 | 7929 |
29. | Grundman Vojtěch | CHC8801 | C | K.O.B. Choceň | 16:22 | + 2:37 | 7843 |
30. | Baier Martin | TUR7603 | R | OOB TJ Turnov | 16:23 | + 2:38 | 7832 |
31. | Zelenka Tomáš | PHK9001 | C | OK 99 Hradec Králové | 16:24 | + 2:39 | 7822 |
31. | Pospíšil Ondra | DKP8717 | C | Oddíl OB Kotlářka | 16:24 | + 2:39 | 7822 |
33. | Zháňal Jan | ZBM8721 | C | SK Žabovřesky Brno | 16:33 | + 2:48 | 7725 |
34. | Johanovský Tomáš | DKP8500 | C | Oddíl OB Kotlářka | 16:38 | + 2:53 | 7671 |
35. | Pýcha Lukáš | SNA8402 | C | TJ START Náchod | 16:40 | + 2:55 | 7650 |
35. | Kalous Vladislav | EKP7702 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 16:40 | + 2:55 | 7650 |
37. | Klícha Martin | VAM8811 | C | OOB Vamberk | 16:41 | + 2:56 | 7639 |
38. | Krmaš Václav | SRK8001 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 16:42 | + 2:57 | 7628 |
39. | Babych Serhiy | 45P8300 | C | 16:44 | + 2:59 | ||
40. | Khýn Vítězslav | DOB8304 | C | KOB Dobruška | 16:46 | + 3:01 | 7585 |
41. | Košárek Pavel | AOP7102 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 16:50 | + 3:05 | 7542 |
42. | Vrabec Ondřej | SCP8303 | C | OK Sparta Praha | 16:52 | + 3:07 | 7521 |
43. | Sokalski Dariusz | 46F8400 | C | 16:55 | + 3:10 | ||
44. | Doucha Jiří | SNA7105 | C | TJ START Náchod | 16:57 | + 3:12 | 7467 |
45. | Pašek František | KAM7600 | C | SK Kamenice | 17:01 | + 3:16 | 7424 |
46. | Suchý Petr | LPM7820 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 17:05 | + 3:20 | 7381 |
47. | Mrázek Jiří | DKP7911 | C | Oddíl OB Kotlářka | 17:13 | + 3:28 | 7295 |
48. | Bašus Petr | SCP7400 | C | OK Sparta Praha | 17:19 | + 3:34 | 7231 |
49. | Karvánek Matouš | BOR9006 | C | OK Jiskra Nový Bor | 17:22 | + 3:37 | 7199 |
50. | Moskva Roman | ZLH7501 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 17:26 | + 3:41 | 7156 |
51. | Čech Jan | FSP7900 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 17:27 | + 3:42 | 7145 |
52. | Hanč Petr | VRL8001 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 17:49 | + 4:04 | 6908 |
53. | Rožek David | MFP7403 | C | VŠSK MFF UK Praha | 17:56 | + 4:11 | 6833 |
54. | Hodek Michal | TAP8808 | C | KOB TRETRA Praha | 17:57 | + 4:12 | 6823 |
55. | Martan Jiří | VLI7300 | C | Slavia Liberec orienteering | 17:59 | + 4:14 | 6801 |
56. | Uhlíř Marek | LBE9400 | A | TJ Lokomotiva Beroun | 18:08 | + 4:23 | 6704 |
57. | Pavlík Libor | LIT7605 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 18:14 | + 4:29 | 6640 |
58. | Zajíc Vítězslav | TAP8610 | C | KOB TRETRA Praha | 18:22 | + 4:37 | 6554 |
59. | Kočí Martin | VBM8702 | C | VSK Mendelu Brno | 18:29 | + 4:44 | 6479 |
60. | Rohel Marek | AOV9401 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 18:44 | + 4:59 | 6318 |
60. | Jansa Jiří | CHT8402 | C | OOB SK Chrast | 18:44 | + 4:59 | 6318 |
62. | Khel Richard | SCP7500 | C | OK Sparta Praha | 18:55 | + 5:10 | 6199 |
63. | Sedlák Radek | SNA7501 | C | TJ START Náchod | 19:07 | + 5:22 | 6070 |
64. | Loniewski Grzegorz | 46F8200 | C | 19:13 | + 5:28 | ||
64. | Stoszek Jakub | AOP8300 | C | Přátelé orientačního běhu Opava | 19:13 | + 5:28 | 6006 |
66. | Komárek Arnošt | TJH7701 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 19:22 | + 5:37 | 5909 |
67. | Lepšík Petr | BOR8202 | C | OK Jiskra Nový Bor | 20:15 | + 6:30 | 5340 |
68. | Janeček Jura | EKP6701 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 20:17 | + 6:32 | 5318 |
68. | Tichý Martin | TJH6401 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 20:17 | + 6:32 | 5318 |
70. | Vondra Jiří | FSP7600 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 20:34 | + 6:49 | 5136 |
70. | Matoušek Petr | EKP7503 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 20:34 | + 6:49 | 5136 |
72. | Zaoral Pedros | TJN7904 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 21:37 | + 7:52 | |
73. | Pavlík Bronislav | LIT8201 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 22:48 | + 9:03 | 3696 |
74. | Bukovác Maroš | 27S7601 | C | Farmaceut Bratislava | 34:51 | + 21:06 | |
75. | Kavan Tomáš | TBM8603 | C | KOS TJ Tesla Brno | 56:17 | + 42:32 | 0 |
Beneš Jan | SJC8703 | C | Sportcentrum Jičín | DISK | 0 | ||
Kalous Antonín | KON7708 | C | KOB Konice | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koblížek Kamil | KUO8001 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 16:05 | 5811 | |
2. | Dneboský František | 24C8000 | C | OK Vršovice | 17:31 | + 1:26 | |
2. | Hladký Viktor | VAM8201 | C | OOB Vamberk | 17:31 | + 1:26 | 5355 |
4. | Remeš Petr | SHK9999 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 17:52 | + 1:47 | |
5. | Fukátko Jan | LPU8105 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 17:56 | + 1:51 | 5223 |
6. | Suchomel Vít | MBM8448 | C | O-mikron | 18:27 | + 2:22 | 5058 |
7. | Kovács Boldizsár | 18H9100 | C | 18:30 | + 2:25 | ||
8. | Duben Jiří | LDC8101 | C | KOB Děčín | 18:43 | + 2:38 | 4974 |
9. | Vlach Oldřich | AOV7700 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 18:50 | + 2:45 | 4937 |
10. | Kořan Pavel | VBM7401 | C | VSK Mendelu Brno | 19:01 | + 2:56 | 4878 |
11. | Slavík Pavel | SNA7349 | C | TJ START Náchod | 19:06 | + 3:01 | 4852 |
12. | Jašek Otakar | ZBM9422 | C | SK Žabovřesky Brno | 19:18 | + 3:13 | 4788 |
13. | Zitka Adam | LPU8402 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 19:27 | + 3:22 | 4741 |
14. | Procházka Jiří | ADA7512 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 19:39 | + 3:34 | 4677 |
15. | Vančura Martin | TJN8002 | C | OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou | 20:13 | + 4:08 | 4497 |
15. | Duben Jan | LDC8501 | C | KOB Děčín | 20:13 | + 4:08 | 4497 |
17. | Denemarek Ivo | BBM7901 | C | BETA URSUS Orienteering | 20:24 | + 4:19 | 4439 |
18. | Hegner Lukáš | LPM8104 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 21:24 | + 5:19 | 4121 |
19. | Tejkal Jan | ADA8110 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 21:53 | + 5:48 | 3967 |
20. | Kutlvašr Ruda | VRL7601 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 22:01 | + 5:56 | 3925 |
21. | Procházka Martin | LTU8101 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:03 | + 5:58 | 3914 |
22. | Ryjáček Jan | LPM8004 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 22:11 | + 6:06 | 3872 |
23. | Kubec Pavel | STB6601 | C | TJ Stadion Nový Bor | 22:48 | + 6:43 | 3676 |
24. | Kohl Jiří | KPY6201 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 23:04 | + 6:59 | 3591 |
25. | Kalousek Tomáš | ZAM8901 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 25:32 | + 9:27 | 2807 |
26. | Thiemel Jiří | ASU8948 | C | Magnus Orienteering | 26:11 | + 10:06 | 2601 |
27. | Dlouhý Josef | 97C9100 | C | 26:45 | + 10:40 | ||
28. | Havlůj František | DKP8308 | C | Oddíl OB Kotlářka | 28:55 | + 12:50 | 1732 |
29. | Chum Jaroslav | SLP6601 | C | OOB Slavia Praha | 31:58 | + 15:53 | 763 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švadlena Pavel | CHC7502 | C | K.O.B. Choceň | 14:38 | |
2. | Junek Petr | STH7801 | C | SK Studenec | 14:45 | + 0:07 |
3. | Nehasil David | BOR7713 | C | OK Jiskra Nový Bor | 14:47 | + 0:09 |
4. | Nehasil Vladislav | LDC7101 | C | KOB Děčín | 15:46 | + 1:08 |
5. | Pachnik Dariusz | 19P6900 | C | Tukan Iwiny | 15:53 | + 1:15 |
6. | Skripnik Ondřej | FSP7502 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 16:18 | + 1:40 |
7. | Kurfürst Pavel | FSP7400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 16:22 | + 1:44 |
8. | Kužel Tomáš | FSP7610 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 16:38 | + 2:00 |
9. | Berger Tomáš | MOV6901 | C | SKOB Ostrava | 16:44 | + 2:06 |
10. | Novotný Tomáš | ZLH7001 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 16:56 | + 2:18 |
11. | Kovář Vladimír | MAS7200 | C | KČT Aš | 17:13 | + 2:35 |
12. | Kraus Petr | SJC7303 | C | Sportcentrum Jičín | 17:14 | + 2:36 |
13. | Mareček Petr | CHT6901 | C | OOB SK Chrast | 17:18 | + 2:40 |
14. | Šklíba Jan | SRK7501 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 17:22 | + 2:44 |
15. | Killar Marek | LTU6801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 17:39 | + 3:01 |
16. | Müller Kamil | VAM7501 | C | OOB Vamberk | 18:56 | + 4:18 |
17. | Pecka Jan | EKP6800 | C | VŠTJ Ekonom Praha | 19:30 | + 4:52 |
18. | Müller Robert | VAM6900 | C | OOB Vamberk | 19:55 | + 5:17 |
19. | Žitný Tomáš | SMB6401 | C | SKOB Sig-Mat Mladá Boleslav | 21:37 | + 6:59 |
20. | Adamovský Michal | VAM7200 | C | OOB Vamberk | 22:12 | + 7:34 |
21. | Choutka Jaroslav | SOB6301 | C | SOBSA | 24:34 | + 9:56 |
Myslivec Tomáš | SHK7002 | C | TJ Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Liška Jindřich | KPY6700 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kalousek Jiří | DKP6901 | C | Oddíl OB Kotlářka | 14:32 | |
2. | Dundáček Milan | SJH6902 | C | SJH Jindřichův Hradec | 15:49 | + 1:17 |
3. | Jirous Jiří | TAP7201 | C | KOB TRETRA Praha | 15:53 | + 1:21 |
4. | Svěchota Milan | MOV7202 | C | SKOB Ostrava | 15:55 | + 1:23 |
5. | Locker Martin | SRK7001 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 16:23 | + 1:51 |
6. | Rusz Roman | KUN7201 | C | TJ Sokol Kunvald | 17:29 | + 2:57 |
7. | Čapek Miroslav | PHK7603 | C | OK 99 Hradec Králové | 17:33 | + 3:01 |
8. | Dvořáček Jan | TTR7701 | C | OOB Třebíč | 17:36 | + 3:04 |
9. | Procházka Pavel | KUO6901 | C | KOB Ústí nad Orlicí | 18:11 | + 3:39 |
10. | Eisner Leo | PVP7003 | C | VSK Přírodověda | 19:13 | + 4:41 |
11. | Ždimera Zdeněk | LME7000 | C | SK Los Mělník | 19:37 | + 5:05 |
12. | Bednařík Aleš | VLI7309 | C | Slavia Liberec orienteering | 20:16 | + 5:44 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Novák Ivo | OKP6200 | C | SK OK 24 Praha | 16:15 | |
2. | Němeček Jan | VSP6201 | C | USK Praha | 16:27 | + 0:12 |
3. | Ptáček Pavel | BBM6508 | C | BETA URSUS Orienteering | 16:40 | + 0:25 |
4. | Grepl Ladislav | KON6111 | C | KOB Konice | 16:48 | + 0:33 |
5. | Urválek Jiří | TBM6107 | C | KOS TJ Tesla Brno | 16:52 | + 0:37 |
6. | Křivda Ivan | 2PC6700 | C | 16:59 | + 0:44 | |
7. | Veljačik Pavel | SCP6200 | C | OK Sparta Praha | 17:04 | + 0:49 |
8. | Langr Jan | SHK6701 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 17:54 | + 1:39 |
9. | Nešpor Jan | TTR6101 | C | OOB Třebíč | 18:07 | + 1:52 |
10. | Kožina Petr | PGP6000 | C | SK Praga | 18:16 | + 2:01 |
11. | Zimmermann Pavel | KRE6401 | C | OOB TJ Sokol Křemže | 18:26 | + 2:11 |
11. | Vávra Martin | HOR6302 | C | TJ Jiskra Hořice | 18:26 | + 2:11 |
13. | Kovács Gábor | 18H6700 | C | 18:27 | + 2:12 | |
14. | Chmelař Pavel | SHK6402 | C | TJ Slavia Hradec Králové | 18:39 | + 2:24 |
15. | Růžička Ivan | PHK6702 | C | OK 99 Hradec Králové | 18:46 | + 2:31 |
16. | Kaňák Petr | SJI6115 | C | OK Jihlava | 18:49 | + 2:34 |
17. | Havel Leoš | VRL6401 | C | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 18:55 | + 2:40 |
18. | Hošek Ladislav | SCP6001 | C | OK Sparta Praha | 19:58 | + 3:43 |
19. | Lohr Ivo | SCP6801 | C | OK Sparta Praha | 20:09 | + 3:54 |
20. | Jeřábek Luboš | JPV6112 | C | Oddíl OS SK Prostějov | 20:38 | + 4:23 |
21. | Suchý Jiří | SJI6601 | C | OK Jihlava | 20:47 | + 4:32 |
22. | Jelínek Roman | CHC6301 | C | K.O.B. Choceň | 21:15 | + 5:00 |
23. | Pavlů Jaroslav | DCE6100 | C | KOB Dobřichovice | 21:28 | + 5:13 |
24. | Kettner Pavel | HCE5900 | C | TJ Sokol Hostivice | 21:56 | + 5:41 |
25. | Bendák Petr | LTU6500 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:38 | + 6:23 |
26. | Vrabec Martin | SCP6100 | C | OK Sparta Praha | 24:22 | + 8:07 |
27. | Borovička Milan | FSP6104 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 25:18 | + 9:03 |
28. | Novotný Miroslav | LPU5905 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 29:59 | + 13:44 |
Teplý Jiří | SHK6401 | C | TJ Slavia Hradec Králové | DISK | ||
Zeman Jaroslav | CHT5901 | C | OOB SK Chrast | DISK | ||
Kavka Jiří | SCP5900 | C | OK Sparta Praha | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Melichar Igor | PHK6504 | C | OK 99 Hradec Králové | 13:56 | |
2. | Patočka Petr | BBM6300 | C | BETA URSUS Orienteering | 14:21 | + 0:25 |
3. | Holec Jan | MOV6701 | C | SKOB Ostrava | 15:31 | + 1:35 |
4. | Sysel Svatobor | TTR6202 | C | OOB Třebíč | 16:21 | + 2:25 |
5. | Jašek Milan | TBM6201 | C | KOS TJ Tesla Brno | 16:27 | + 2:31 |
6. | Šimek Miroslav | LME6300 | C | SK Los Mělník | 16:32 | + 2:36 |
7. | Hruška Tomáš | YBM6401 | C | Klub turistů a lyžařů Brno | 18:13 | + 4:17 |
8. | Lux Zdeněk | KUN6201 | C | TJ Sokol Kunvald | 18:41 | + 4:45 |
9. | Suk Marek | PZR6701 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 20:51 | + 6:55 |
10. | Dobeš Václav | KPY5701 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 21:52 | + 7:56 |
Hanuš Pavel | LTU6501 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Uher Petr | VSP5001 | C | USK Praha | 15:40 | |
2. | Grundman Martin | CHC5801 | C | K.O.B. Choceň | 16:35 | + 0:55 |
3. | Ryšavý Jiří | MOV5803 | C | SKOB Ostrava | 16:39 | + 0:59 |
4. | Jelínek Petr | TZL4902 | C | SKOB Zlín | 17:19 | + 1:39 |
5. | Kolařík Zdeněk | SBK5406 | C | KOB Start Blansko | 18:01 | + 2:21 |
6. | Peterka František | TJP4900 | C | TJ Sokol Troja | 19:12 | + 3:32 |
7. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | C | TJ Sokol Kunvald | 19:37 | + 3:57 |
8. | Trejtnar Pavel | KUN5801 | C | TJ Sokol Kunvald | 19:43 | + 4:03 |
9. | Fikejs Vladimír | ZAM5702 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 20:28 | + 4:48 |
10. | Rejmont Milan | LTU4801 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:07 | + 6:27 |
11. | Doležal Miroslav | PGP5501 | C | SK Praga | 22:15 | + 6:35 |
12. | Hořínek Jaroslav | VSP5000 | C | USK Praha | 22:37 | + 6:57 |
13. | Ďoubal Jaromír | 66C5500 | C | 24:34 | + 8:54 | |
14. | Kolorenč Pavel | LDC5101 | C | KOB Děčín | 32:39 | + 16:59 |
Balcar Pavel | 3HC5600 | C | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vlk Josef | LDC5801 | C | KOB Děčín | 19:26 | |
2. | Denemarek Oldřich | BBM5100 | C | BETA URSUS Orienteering | 21:20 | + 1:54 |
3. | Blecha Ladislav | FJI5106 | C | SK FREE Jihlava | 21:40 | + 2:14 |
4. | Procházka Jan | TBM4907 | C | KOS TJ Tesla Brno | 22:29 | + 3:03 |
5. | Hnyk Petr | SNA5701 | C | TJ START Náchod | 22:34 | + 3:08 |
6. | Stárek Jiří | SRK5002 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 22:50 | + 3:24 |
7. | Jelínek Vít | TZL5102 | C | SKOB Zlín | 23:45 | + 4:19 |
8. | Duben Jiří | LDC5601 | C | KOB Děčín | 23:52 | + 4:26 |
9. | Sláma Dušan | TBM4730 | C | KOS TJ Tesla Brno | 24:05 | + 4:39 |
10. | Ptáček Ladislav | BBM5300 | C | BETA URSUS Orienteering | 24:21 | + 4:55 |
11. | Dvořák Vlastimil | BOV4901 | C | TJ Baník Ostrava OKD | 29:12 | + 9:46 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švadlena Jiří | CHC4601 | C | K.O.B. Choceň | 15:59 | |
2. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 17:05 | + 1:06 |
3. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 17:06 | + 1:07 |
4. | Tobiška Václav | ZAM4401 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 18:59 | + 3:00 |
5. | Kříž Pavel | PZR4800 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 19:21 | + 3:22 |
6. | Novák Miloš | SCP4600 | C | OK Sparta Praha | 20:46 | + 4:47 |
7. | Šponar Josef | ZAM4701 | C | OB T.J. Sokol Žamberk | 21:12 | + 5:13 |
8. | Nosál Stanislav | LBE4600 | C | TJ Lokomotiva Beroun | 21:22 | + 5:23 |
9. | Procházka Jiří | LTU4802 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 21:27 | + 5:28 |
10. | Málek Josef | LPU3901 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 23:34 | + 7:35 |
11. | Paul Josef | DCE4401 | C | KOB Dobřichovice | 23:59 | + 8:00 |
12. | Nejezchleba Jiří | KAS4600 | C | KOB Kamenický Šenov | 24:55 | + 8:56 |
13. | Vávra Jaroslav | LPU4601 | C | OK Lokomotiva Pardubice | 26:59 | + 11:00 |
14. | Chloupek Radek | SLP4001 | C | OOB Slavia Praha | 30:46 | + 14:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Novotný Petr | PHK3802 | C | OK 99 Hradec Králové | 26:55 | |
2. | Kohout Tomáš | UVP3700 | C | Slovan Praha | 31:12 | + 4:17 |
3. | Hanák Milan | FSP3400 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 32:24 | + 5:29 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kubecová Magdalena | STB0550 | C | TJ Stadion Nový Bor | 10:08 | |
2. | Adamovská Kateřina | VAM0350 | C | OOB Vamberk | 10:40 | + 0:32 |
3. | Pachnik Jędrzej | 19P0600 | C | Tukan Iwiny | 12:20 | + 2:12 |
4. | Doucha Tomáš | SNA0801 | C | TJ START Náchod | 13:21 | + 3:13 |
5. | Růžičková Magdalena | C | 13:30 | + 3:22 | ||
6. | Nešpor Jiří | TTR0502 | C | OOB Třebíč | 13:36 | + 3:28 |
7. | Čapková Markéta | C | 13:55 | + 3:47 | ||
8. | Denemarek Max | BBM0800 | C | BETA URSUS Orienteering | 14:47 | + 4:39 |
9. | Müllerová Kateřina | VAM0750 | C | OOB Vamberk | 15:13 | + 5:05 |
10. | Eisner Flora | PVP1050 | C | VSK Přírodověda | 15:51 | + 5:43 |
11. | Marečková Ema | CHT0451 | C | OOB SK Chrast | 16:17 | + 6:09 |
12. | Filipová Lucie | SRK0351 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 17:19 | + 7:11 |
13. | Beníšek Vojtěch | LME0905 | C | SK Los Mělník | 18:04 | + 7:56 |
14. | Skripniková Kateřina | FSP8051 | C | VŠTJ Stavební fakulta Praha | 18:10 | + 8:02 |
15. | Ruszová Svatava | KUN0751 | C | TJ Sokol Kunvald | 18:49 | + 8:41 |
16. | Komárková Zbyňka | TJH0751 | C | TJ OK Tolar Jindřichův Hradec | 19:04 | + 8:56 |
17. | Nešporová Terezie | TTR0852 | C | OOB Třebíč | 20:35 | + 10:27 |
18. | Chumová Adéla | SLP0950 | C | OOB Slavia Praha | 20:39 | + 10:31 |
19. | Dvořáček Jan | TTR0701 | C | OOB Třebíč | 22:03 | + 11:55 |
20. | Kašpar Adam | LPM0402 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 22:38 | + 12:30 |
21. | Hegnerová Adéla | LPM0450 | C | OK Lokomotiva Plzeň | 23:57 | + 13:49 |
22. | Procházková Doubravka | ADA0651 | C | OOB TJ Spartak Adamov | 29:50 | + 19:42 |
23. | Pavlík Tobiáš | LIT1111 | C | KOB Chemopetrol Litvínov | 31:21 | + 21:13 |
24. | Vlach Antonín | AOV0700 | C | OOB TJ Baník Ostrava | 43:55 | + 33:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čičák | C | 14:32 | |||
2. | Pavlíček Daniel | MOV7100 | C | SKOB Ostrava | 15:03 | + 0:31 |
3. | Kolář Viktor | HOR7300 | C | TJ Jiskra Hořice | 15:08 | + 0:36 |
4. | Zemánek Miroslav | SRK0049 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 16:23 | + 1:51 |
5. | Firešová Andrea | ZBM | C | SK Žabovřesky Brno | 16:38 | + 2:06 |
6. | Šváb Jan | VSP5801 | C | USK Praha | 16:48 | + 2:16 |
7. | Vývoda Zdeněk | MOV6702 | C | SKOB Ostrava | 18:09 | + 3:37 |
8. | Motyčková Miroslava | C | 19:49 | + 5:17 | ||
9. | Pavlíčková Lenka | MOV7151 | C | SKOB Ostrava | 19:52 | + 5:20 |
10. | Lounková Zuzana | C | 20:32 | + 6:00 | ||
11. | Balázs Anna | 18H9150 | C | 21:05 | + 6:33 | |
12. | Dundáčková Hana | SJH7052 | C | SJH Jindřichův Hradec | 21:20 | + 6:48 |
13. | František Jireš | NNN0000 | C | NNN/Neregistrovaní | 21:34 | + 7:02 |
14. | Novotná Jitka | ZLH7050 | C | OOB TJ Zlaté Hory | 21:40 | + 7:08 |
15. | Kazdová Dana | 24C8150 | C | OK Vršovice | 22:14 | + 7:42 |
16. | Lišková Hana | KPY6650 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 23:27 | + 8:55 |
17. | Kříž Martin | PZR7801 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | 23:44 | + 9:12 |
18. | Svěchotová Hana | MOV7150 | C | SKOB Ostrava | 24:45 | + 10:13 |
19. | Ryšavá Ilona | MOV6251 | C | SKOB Ostrava | 29:59 | + 15:27 |
20. | Vývodová Zuzana | MOV6952 | C | SKOB Ostrava | 30:02 | + 15:30 |
21. | Paulová Mirka | DCE5250 | C | KOB Dobřichovice | 30:06 | + 15:34 |
22. | Lockerová Milena | SRK7251 | C | SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou | 30:58 | + 16:26 |
23. | Tejkalová Aneta | ADA | C | OOB TJ Spartak Adamov | 55:09 | + 40:37 |
Bolková Petra | C | DISK | ||||
Suková Renata | PZR7352 | C | UNITOP SKP Žďár nad Sázavou | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hnilica Přemek | ASU9141 | C | Magnus Orienteering | 14:37 | |
2. | Novotná Klára | PHK9751 | A | OK 99 Hradec Králové | 15:10 | + 0:33 |
3. | Jurczyk Maciej | 51P9800 | C | 16:19 | + 1:42 | |
4. | Zelenka Martin | NNN0001 | C | NNN/Neregistrovaní | 19:51 | + 5:14 |
5. | Grundmannová Hana | LTU9251 | C | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 20:32 | + 5:55 |
6. | Karásek Martin | ZPV7301 | C | KOB ZPV Prostějov | 20:44 | + 6:07 |
7. | Tarnawa Szymon | 55P0000 | C | 20:45 | + 6:08 | |
8. | Karásková Marcela | ZPV6970 | C | KOB ZPV Prostějov | 21:18 | + 6:41 |
9. | Bukovácová Alena | 27S7451 | C | Farmaceut Bratislava | 22:18 | + 7:41 |
10. | Košková Vlasta | LLI6351 | C | TJ Loko Liberec | 22:58 | + 8:21 |
11. | Kutálek Jan | TAP8301 | C | KOB TRETRA Praha | 24:57 | + 10:20 |
12. | Košek Jan | LLI9801 | C | TJ Loko Liberec | 26:56 | + 12:19 |
13. | Růžková Romana | SCP8250 | C | OK Sparta Praha | 27:11 | + 12:34 |
14. | Martínková Kateřina | KPY7350 | C | SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. | 27:12 | + 12:35 |
15. | Eva Vyhnálková | MFP7599 | C | VŠSK MFF UK Praha | 27:42 | + 13:05 |
16. | Arnold Jindřich | HOR4701 | C | TJ Jiskra Hořice | 37:38 | + 23:01 |
17. | Serban Ivett | PVP7750 | C | VSK Přírodověda | 45:14 | + 30:37 |
Lounek Jakub | C | DISK | ||||
Košek Ladislav | LLI5903 | C | TJ Loko Liberec | DISK |