Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spilková Magdalena | JIL1151 | OK Jilemnice | 18:14 | ||
2. | Macháčková Lucie | SHK1155 | OK Slavia Hradec Králové | 18:28 | + 0:14 | |
3. | Horáková Eliška | PHK1152 | OK 99 Hradec Králové | 19:05 | + 0:51 | |
4. | Jedličková Lucie | SHK1050 | OK Slavia Hradec Králové | 20:44 | + 2:30 | |
5. | Korbelová Eliška | PHK1253 | OK 99 Hradec Králové | 22:38 | + 4:24 | |
6. | Šumberová Gabriela | PHK1058 | OK 99 Hradec Králové | 23:58 | + 5:44 | |
7. | Stryková Johana | LPU1151 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:46 | + 6:32 | |
8. | Korbelová Tereza | PHK1254 | OK 99 Hradec Králové | 25:25 | + 7:11 | |
9. | Pozdílková Zuzana | PHK0952 | OK 99 Hradec Králové | 25:36 | + 7:22 | |
10. | Pozdílková Kateřina | PHK1251 | OK 99 Hradec Králové | 26:11 | + 7:57 | |
11. | Kuříková Markéta | STH1052 | SK Studenec | 27:30 | + 9:16 | |
12. | Kroupová Anna | LPU1154 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:06 | + 9:52 | |
13. | Dytrychová Lucie | SHK1055 | OK Slavia Hradec Králové | 29:26 | + 11:12 | |
14. | Šlesingerová Nela | KUO0951 | KOB Ústí nad Orlicí | 30:26 | + 12:12 | |
15. | Linderová Ema | PHK1059 | OK 99 Hradec Králové | 31:16 | + 13:02 | |
16. | Kay Leila | LPU1155 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:59 | + 13:45 | |
17. | Háková Emma | STH1151 | SK Studenec | 32:50 | + 14:36 | |
18. | Stolinová Andrea | DOB0990 | KOB Dobruška | 34:30 | + 16:16 | |
19. | Stryková Zuzana | LPU1351 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:37 | + 20:23 | |
20. | Čížková Hana | PHK0955 | OK 99 Hradec Králové | 41:52 | + 23:38 | |
21. | Zvěřinová Nina | LPU1253 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:22 | + 28:08 | |
22. | Besedová Magdaléna | PHK1252 | OK 99 Hradec Králové | 54:27 | + 36:13 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havrdová Selina | SJC0950 | Sportcentrum Jičín | 20:15 | ||
2. | Grusserová Diana | PHK0999 | OK 99 Hradec Králové | 20:54 | + 0:39 | |
3. | Hančová Karolína | VRL0952 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 21:02 | + 0:47 | |
4. | Nožičková Ema | LPU0953 | OK Lokomotiva Pardubice | 21:05 | + 0:50 | |
5. | Jakubcová Karolína | SJC1050 | Sportcentrum Jičín | 22:25 | + 2:10 | |
6. | Fenclová Hana | LPU1054 | OK Lokomotiva Pardubice | 22:48 | + 2:33 | |
7. | Macháčková Tereza | LPU0951 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:01 | + 2:46 | |
8. | Froschová Magdaléna | LPU1052 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:09 | + 3:54 | |
9. | Munzarová Monika | LPU1056 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:25 | + 4:10 | |
10. | Šimková Lucie | STH0951 | SK Studenec | 25:20 | + 5:05 | |
11. | Lepšová Julie | SRK1152 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 25:29 | + 5:14 | |
12. | Hovorková Elen | LPU0954 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:53 | + 5:38 | |
13. | Vítková Eva | CHT1053 | OOB SK Chrast | 26:39 | + 6:24 | |
14. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | OK Slavia Hradec Králové | 27:06 | + 6:51 | |
15. | Macková Gita | LPU0961 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:39 | + 8:24 | |
16. | Macháčková Eliška | LPU1153 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:50 | + 8:35 | |
17. | Horklová Amálie | LPU0958 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:11 | + 8:56 | |
18. | Špačková Kristýna | KOR0951 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 29:32 | + 9:17 | |
19. | Vítková Eliška | PHK1056 | OK 99 Hradec Králové | 30:24 | + 10:09 | |
20. | Švíglerová Anna | LPU0952 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:52 | + 10:37 | |
21. | Sochorová Kristýna | SHK0953 | OK Slavia Hradec Králové | 31:27 | + 11:12 | |
22. | Rutová Renata | PHK0959 | OK 99 Hradec Králové | 36:58 | + 16:43 | |
23. | Mojžíšová Nela | PHK1053 | OK 99 Hradec Králové | 37:12 | + 16:57 | |
24. | Růžičková Magda | PHK0951 | OK 99 Hradec Králové | 38:43 | + 18:28 | |
25. | Besedová Barborka | PHK1051 | OK 99 Hradec Králové | 39:19 | + 19:04 | |
26. | Kvapilová Simona | PHK1150 | OK 99 Hradec Králové | 39:35 | + 19:20 | |
27. | Čapková Kateřina | LTU1050 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:05 | + 32:50 | |
28. | Seligrová Pavlína | PHK0957 | OK 99 Hradec Králové | 76:57 | + 56:42 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havrdová Sheila | SJC0750 | Sportcentrum Jičín | 22:06 | ||
2. | Pipková Karolína | LPU0756 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:06 | + 1:00 | |
3. | Čapková Markéta | PHK0850 | OK 99 Hradec Králové | 24:23 | + 2:17 | |
4. | Chrástová Barbora | STH0851 | SK Studenec | 25:00 | + 2:54 | |
5. | Malá Anežka | JIL0751 | OK Jilemnice | 25:51 | + 3:45 | |
6. | Podlešáková Monika | PHK0752 | OK 99 Hradec Králové | 26:07 | + 4:01 | |
7. | Netuková Anežka | SHK0750 | OK Slavia Hradec Králové | 27:22 | + 5:16 | |
8. | Hanušová Markéta | VRL0852 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 28:58 | + 6:52 | |
9. | Tichá Alexandra | LPU0757 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:20 | + 7:14 | |
10. | Jelínková Eva | PHK0953 | OK 99 Hradec Králové | 31:03 | + 8:57 | |
11. | Charouzová Eliška | CHT0851 | OOB SK Chrast | 31:05 | + 8:59 | |
12. | Málková Michaela | PHK0853 | OK 99 Hradec Králové | 31:46 | + 9:40 | |
13. | Kynčlová Anna | JIL0852 | OK Jilemnice | 32:21 | + 10:15 | |
14. | Vyziblová Viktorie | SJC0853 | Sportcentrum Jičín | 32:25 | + 10:19 | |
15. | Kunartová Dominika | PHK0888 | OK 99 Hradec Králové | 32:46 | + 10:40 | |
16. | Votočková Amélie | JIL0750 | OK Jilemnice | 33:38 | + 11:32 | |
17. | Čivrná Eliška | VRL0851 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 33:53 | + 11:47 | |
18. | Chlupáčová Anežka | SHK0760 | OK Slavia Hradec Králové | 34:42 | + 12:36 | |
19. | Novotná Vendula | PHK0777 | OK 99 Hradec Králové | 35:23 | + 13:17 | |
20. | Kvapilová Markéta | PHK0950 | OK 99 Hradec Králové | 36:30 | + 14:24 | |
21. | Hamáčková Táňa | STH0754 | SK Studenec | 36:58 | + 14:52 | |
22. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:20 | + 16:14 | |
23. | Stavrinou Kristýna | SRK0751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:35 | + 16:29 | |
24. | Bulušková Barbora | STH0750 | SK Studenec | 39:20 | + 17:14 | |
25. | Lepšová Lucie | SRK0951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 40:13 | + 18:07 | |
26. | Hamáčková Šárka | STH0852 | SK Studenec | 41:17 | + 19:11 | |
27. | Dobiášová Johana | SHK0856 | OK Slavia Hradec Králové | 43:01 | + 20:55 | |
28. | Janáčková Michaela | LPU0759 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:04 | + 24:58 | |
29. | Vltavská Eliška | SJC0850 | Sportcentrum Jičín | 48:58 | + 26:52 | |
30. | Dominová Julie | LPU0857 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:33 | + 27:27 | |
31. | Hlavsová Tereza | SHK0857 | OK Slavia Hradec Králové | 51:28 | + 29:22 | |
32. | Boučková Eva | CHT0751 | OOB SK Chrast | 55:46 | + 33:40 | |
33. | Nožičková Lea | LPU0753 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:22 | + 36:16 | |
34. | Šumpíková Barbora | SHK0759 | OK Slavia Hradec Králové | 59:04 | + 36:58 | |
35. | Pavlová Karolína | STH0752 | SK Studenec | 59:32 | + 37:26 | |
36. | Hanlová Kristýna | SRK0752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 59:41 | + 37:35 | |
37. | Kellerová Alice | CHT0852 | OOB SK Chrast | 61:30 | + 39:24 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Musilová Johana | KUO0899 | KOB Ústí nad Orlicí | 25:11 | ||
2. | Lapáčková Anna | SHK0854 | OK Slavia Hradec Králové | 27:44 | + 2:33 | |
3. | Jedličková Veronika | SHK0850 | OK Slavia Hradec Králové | 28:27 | + 3:16 | |
4. | Kvášovská Ludmila | LTU0753 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 30:16 | + 5:05 | |
5. | Schwengerová Anna | SRK0851 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:14 | + 7:03 | |
6. | Julišová Kateřina | ZAM0851 | OB TJ Sokol Žamberk | 33:26 | + 8:15 | |
7. | Kubíková Adéla | LPU0761 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:47 | + 9:36 | |
8. | Stará Magdalena | LPU0755 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:18 | + 13:07 | |
9. | Němcová Kateřina | ZAM0852 | OB TJ Sokol Žamberk | 44:21 | + 19:10 | |
10. | Panáčková Alžběta | xxx | xxx | 44:33 | + 19:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chrtková Anežka | PHK0658 | OK 99 Hradec Králové | 32:18 | ||
2. | Košková Martina | SHK0652 | OK Slavia Hradec Králové | 33:14 | + 0:56 | |
3. | Haasová Klára | LPU0655 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:16 | + 0:58 | |
4. | Sádovská Anežka | LPU0562 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:20 | + 5:02 | |
5. | Čečková Karolína | SHK0650 | OK Slavia Hradec Králové | 39:15 | + 6:57 | |
6. | Rážová Aneta | PHK0662 | OK 99 Hradec Králové | 39:47 | + 7:29 | |
7. | Skořepová Lucie | LPU0657 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:50 | + 7:32 | |
8. | Příkazská Zuzana | PHK0654 | OK 99 Hradec Králové | 40:12 | + 7:54 | |
9. | Kopecká Martina | PHK0555 | OK 99 Hradec Králové | 40:29 | + 8:11 | |
10. | Gurinová Gabriela | SJC0557 | Sportcentrum Jičín | 40:57 | + 8:39 | |
11. | Pitrmucová Lucie | JIL0651 | OK Jilemnice | 41:13 | + 8:55 | |
12. | Mikysková Adéla | VAM0550 | OB Vamberk | 41:20 | + 9:02 | |
13. | Slavíková Tereza | CHT0656 | OOB SK Chrast | 41:40 | + 9:22 | |
14. | Veselá Tereza | CHT0552 | OOB SK Chrast | 42:09 | + 9:51 | |
15. | Cachová Mirka | LPU0555 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:29 | + 10:11 | |
16. | Kay Nathalie | LPU0559 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:39 | + 11:21 | |
17. | Hylmarová Zuzana | ZAM0553 | OB TJ Sokol Žamberk | 43:47 | + 11:29 | |
18. | Doudová Alžběta | PHK0554 | OK 99 Hradec Králové | 45:16 | + 12:58 | |
19. | Losmanová Natálie | LPU0565 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:15 | + 14:57 | |
20. | Holubářová Viktorie | KUO0599 | KOB Ústí nad Orlicí | 48:05 | + 15:47 | |
21. | Barcalová Iva | CHC0655 | K.O.B. Choceň | 49:12 | + 16:54 | |
22. | Kubíková Magdaléna | LPU0566 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:09 | + 17:51 | |
23. | Vošahlíková Ema | LPU0663 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:28 | + 18:10 | |
24. | Šumberová Johana | PHK0565 | OK 99 Hradec Králové | 51:26 | + 19:08 | |
25. | Janáčková Tereza | LPU0558 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:04 | + 19:46 | |
26. | Kynclová Andrea | LTU0651 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 52:29 | + 20:11 | |
27. | Hovadová Iveta | ZAM0552 | OB TJ Sokol Žamberk | 52:36 | + 20:18 | |
28. | Zurynková Jana | PHK0553 | OK 99 Hradec Králové | 53:35 | + 21:17 | |
29. | Malínská Nela | SJC0650 | Sportcentrum Jičín | 54:15 | + 21:57 | |
30. | Bártová Alžběta | LPU0551 | OK Lokomotiva Pardubice | 56:03 | + 23:45 | |
31. | Dostálová Barbora | VRL0553 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 57:38 | + 25:20 | |
32. | Holcová Nikola | LPU0660 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:46 | + 26:28 | |
33. | Hájková Marie | VRL0651 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 61:17 | + 28:59 | |
34. | Kuhnová Alžběta | LPU0652 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:35 | + 35:17 | |
35. | Matušincová Anna | PHK0561 | OK 99 Hradec Králové | 70:12 | + 37:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Holohlavská Ema | JIL0652 | OK Jilemnice | 38:29 | ||
2. | Hanlová Nikola | SRK0553 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 46:29 | + 8:00 | |
3. | Voláková Viktorie | BRU0651 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 51:56 | + 13:27 | |
4. | Šlesingerová Sára | KUO0551 | KOB Ústí nad Orlicí | 71:43 | + 33:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Metelková Michaela | PHK0550 | OK 99 Hradec Králové | 46:20 | ||
2. | Randáková Adéla | VRL0452 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 49:46 | + 3:26 | |
3. | Holasová Barbora | AOP0651 | Orientační Běh Opava | 53:18 | + 6:58 | |
4. | Kropáčková Vendula | CHT0353 | OOB SK Chrast | 62:53 | + 16:33 | |
5. | Hošková Kateřina | LTU0451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 66:32 | + 20:12 | |
6. | Hrnčířová Ivana | STH0351 | SK Studenec | 68:20 | + 22:00 | |
7. | Horáková Veronika | PHK0353 | OK 99 Hradec Králové | 69:31 | + 23:11 | |
8. | Brumlichová Kristýna | NPA0351 | SK LOB Nová Paka | 70:47 | + 24:27 | |
9. | Matoušová Gabriela | VRL0352 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:43 | + 29:23 | |
10. | Vrábelová Hana | PHK0454 | OK 99 Hradec Králové | 76:33 | + 30:13 | |
11. | Maršounová Jana | SHK0454 | OK Slavia Hradec Králové | 78:27 | + 32:07 | |
11. | Besedová Katka | PHK0351 | OK 99 Hradec Králové | 78:27 | + 32:07 | |
13. | Stohanzlová Kristýna | LPU0356 | OK Lokomotiva Pardubice | 80:28 | + 34:08 | |
14. | Licková Štěpánka | LTU0452 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 85:33 | + 39:13 | |
15. | Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | 87:32 | + 41:12 | |
Brožková Tereza | KUO0451 | KOB Ústí nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Světlana | NPA0151 | SK LOB Nová Paka | 67:26 | ||
2. | Brožková Lucie | KUO0151 | KOB Ústí nad Orlicí | 73:08 | + 5:42 | |
3. | Hanušová Kateřina | VRL0455 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 74:56 | + 7:30 | |
4. | Meierová Bára | BRU0251 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 89:17 | + 21:51 | |
5. | Randáková Alžběta | VRL0252 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 93:19 | + 25:53 | |
Zurynková Michaela | EKP | VŠTJ Ekonom Praha | 91:23 | + 23:57 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Semrádová Jana | CHC9951 | K.O.B. Choceň | 60:15 | 7236 | ||
2. | Vítková Lucie | PHK8055 | OK 99 Hradec Králové | 60:45 | + 0:30 | 7179 | |
3. | Fenclová Marta | LPU7667 | OK Lokomotiva Pardubice | 63:56 | + 3:41 | 6814 | |
4. | Randáková Helena | VRL7452 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 64:49 | + 4:34 | 6712 | |
5. | Metelková Taťána | PHK7250 | OK 99 Hradec Králové | 71:08 | + 10:53 | 5987 | |
6. | Tihonová Martina | PHK8651 | OK 99 Hradec Králové | 73:19 | + 13:04 | 5737 | |
7. | Škodová Šárka | LTU8951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 73:27 | + 13:12 | 5721 | |
8. | Novotná Jana | PHK8756 | OK 99 Hradec Králové | 74:42 | + 14:27 | 5578 | |
9. | Peremská Dana | SRK9351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 77:10 | + 16:55 | 5295 | |
10. | Mědílková Iva | SPC7160 | SPORTICUS team | 79:52 | + 19:37 | 4985 | |
11. | Rückerová Šárka | HOR0050 | TJ Jiskra Hořice | 83:24 | + 23:09 | 4579 | |
12. | Potočková Hana | KUO9051 | KOB Ústí nad Orlicí | 85:59 | + 25:44 | 4282 | |
13. | Gallová Veronika | STH0053 | SK Studenec | 86:54 | + 26:39 | 4177 | |
14. | Ducháčková Kateřina | STH9356 | SK Studenec | 88:54 | + 28:39 | 3948 | |
15. | Pokorná Anežka | KUO9099 | KOB Ústí nad Orlicí | 89:05 | + 28:50 | 3927 | |
16. | Bulvová Hana | CHT6655 | OOB SK Chrast | 91:06 | + 30:51 | 3695 | |
17. | Šádková Lucie | PHK9654 | OK 99 Hradec Králové | 107:00 | + 46:45 | 1870 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Skalická Karolína | ZAM9652 | OB TJ Sokol Žamberk | 56:15 | |||
2. | Lamichová Martina | XHK9150 | MTBO Racing team Hradec Králové | 66:39 | + 10:24 | ||
3. | Kmentová Lenka | ZAM8552 | OB TJ Sokol Žamberk | 69:19 | + 13:04 | ||
4. | Koutná Hana | PHK9651 | OK 99 Hradec Králové | 71:25 | + 15:10 | ||
5. | Štemberová Věra | VRL01 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 87:15 | + 31:00 | ||
6. | Klíchová Petra | 0020001 | CEDA Maps | 98:03 | + 41:48 | ||
7. | Krunčíková Kateřina | SRK8751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 101:10 | + 44:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Křivdová Lenka | CHC7251 | K.O.B. Choceň | 54:48 | ||
2. | Havrdová Renata | SJC7756 | Sportcentrum Jičín | 57:23 | + 2:35 | |
3. | Švíglerová Pavla | LPU7658 | OK Lokomotiva Pardubice | 60:19 | + 5:31 | |
4. | Novotná Martina | PHK8255 | OK 99 Hradec Králové | 67:20 | + 12:32 | |
5. | Karlová Kateřina | JIL7553 | OK Jilemnice | 67:49 | + 13:01 | |
6. | Pavelcová Gabriela | NPA7851 | SK LOB Nová Paka | 68:05 | + 13:17 | |
7. | Haasová Renata | LPU7960 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:30 | + 15:42 | |
8. | Hájková Ludmila | CET7554 | TJ Loko Česká Třebová | 71:36 | + 16:48 | |
9. | Mrskočová Dana | LPU7356 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:43 | + 16:55 | |
10. | Wohanková Gabriela | VRL7652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:33 | + 17:45 | |
11. | Kubečková Zdena | PHK7551 | OK 99 Hradec Králové | 73:21 | + 18:33 | |
12. | Filipová Ivana | SRK7373 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:44 | + 20:56 | |
13. | Sýkorová Zuzana | PHK7950 | OK 99 Hradec Králové | 78:51 | + 24:03 | |
14. | Komárková Lucie | LTU7851 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 79:06 | + 24:18 | |
15. | Hladká Petra | KOR7950 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 82:19 | + 27:31 | |
16. | Holasová Šarka | AOP7853 | Orientační Běh Opava | 82:50 | + 28:02 | |
17. | Čapková Eva | LTU7852 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 84:05 | + 29:17 | |
18. | Matušincová Lucie | PHK8152 | OK 99 Hradec Králové | 89:48 | + 35:00 | |
19. | Licková Dana | LTU7350 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 90:33 | + 35:45 | |
20. | Matěásková Eva | JIL7651 | OK Jilemnice | 91:20 | + 36:32 | |
21. | Čížová Andrea | SHK8251 | OK Slavia Hradec Králové | 95:54 | + 41:06 | |
22. | Termerová Jana | LTU7850 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 101:19 | + 46:31 | |
Čečková Martina | SHK7753 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Posoldová Eva | SJC7957 | Sportcentrum Jičín | 51:31 | ||
2. | Šafářová Ivana | CET8051 | TJ Loko Česká Třebová | 53:29 | + 1:58 | |
3. | Linková Eva | STH7753 | SK Studenec | 58:51 | + 7:20 | |
4. | Besedová Petra | PHK7654 | OK 99 Hradec Králové | 63:43 | + 12:12 | |
5. | Krpatová Zuzana | LPU7558 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:05 | + 13:34 | |
6. | Lapáčková Soňa | SHK7651 | OK Slavia Hradec Králové | 66:37 | + 15:06 | |
7. | Krejsová Martina | CHT8152 | OOB SK Chrast | 68:39 | + 17:08 | |
8. | Šedivá Petra | NPA7751 | SK LOB Nová Paka | 71:32 | + 20:01 | |
9. | Hančová Alice | VRL7052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 72:02 | + 20:31 | |
10. | Kadaňová Barbora | LPU8253 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:14 | + 20:43 | |
11. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | OK 99 Hradec Králové | 76:48 | + 25:17 | |
12. | Kašparová Eva | LPU7854 | OK Lokomotiva Pardubice | 80:20 | + 28:49 | |
13. | Kubátová Dana | VRL6851 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 81:14 | + 29:43 | |
14. | Müllerová Marie | KOR7650 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 84:21 | + 32:50 | |
15. | Janáčková Kateřina | LPU7588 | OK Lokomotiva Pardubice | 88:16 | + 36:45 | |
16. | Zurynková Iva | PHK7650 | OK 99 Hradec Králové | 89:04 | + 37:33 | |
17. | Kašparová Eva | TYN7452 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 91:10 | + 39:39 | |
18. | Stará Petra | VRL7354 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 99:56 | + 48:25 | |
19. | Podlešáková Markéta | PHK7851 | OK 99 Hradec Králové | 102:06 | + 50:35 | |
20. | Hanušová Monika | VRL7654 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 103:08 | + 51:37 | |
21. | Kvapilová Zuzana | PHK7853 | OK 99 Hradec Králové | 104:23 | + 52:52 | |
22. | Kubištová Lenka | KUN7650 | TJ Sokol Kunvald | 121:01 | + 69:30 | |
Pešková Renata | SJC7550 | Sportcentrum Jičín | DISK | |||
Šlesingerová Jitka | KUO7851 | KOB Ústí nad Orlicí | DISK | |||
Poláková Lucie | VRL8254 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | |||
Pitrmucová Šárka | JIL7852 | OK Jilemnice | DISK | |||
Venclová Veronika | ZAM8251 | OB TJ Sokol Žamberk | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Růžičková Kamila | PHK7153 | OK 99 Hradec Králové | 56:46 | ||
2. | Myslivcová Lenka | SHK7051 | OK Slavia Hradec Králové | 60:54 | + 4:08 | |
3. | Čermáková Renata | LPU6553 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:08 | + 4:22 | |
4. | Zurynková Jana | EKP7053 | VŠTJ Ekonom Praha | 62:06 | + 5:20 | |
5. | Stodůlková Lenka | LTU6752 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 63:49 | + 7:03 | |
6. | Juračková Jana | LPU6051 | OK Lokomotiva Pardubice | 64:45 | + 7:59 | |
7. | Chmelařová Marie | SHK6352 | OK Slavia Hradec Králové | 65:07 | + 8:21 | |
8. | Loukotová Andrea | HOR7350 | TJ Jiskra Hořice | 65:25 | + 8:39 | |
9. | Demlová Jitka | LPU6955 | OK Lokomotiva Pardubice | 67:58 | + 11:12 | |
10. | Pipková Táňa | LPU7156 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:24 | + 12:38 | |
11. | Benešová Iva | SJC6151 | Sportcentrum Jičín | 70:19 | + 13:33 | |
12. | Bendáková Jitka | LTU6951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 71:46 | + 15:00 | |
13. | Kroniková Jana | SHK7350 | OK Slavia Hradec Králové | 72:46 | + 16:00 | |
14. | Šišmová Hana | TYN6850 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 75:28 | + 18:42 | |
15. | Janků Radka | SJC7353 | Sportcentrum Jičín | 75:47 | + 19:01 | |
16. | Koutná Alena | PHK7052 | OK 99 Hradec Králové | 76:54 | + 20:08 | |
17. | Zemánková Eva | SRK7452 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 81:05 | + 24:19 | |
18. | Čivrná Karolína | VRL7355 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 83:18 | + 26:32 | |
19. | Junková Kateřina | STH7351 | SK Studenec | 87:38 | + 30:52 | |
20. | Lazáková Šárka | LTU6952 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 92:04 | + 35:18 | |
21. | Hrnčířová Lenka | STH7251 | SK Studenec | 94:19 | + 37:33 | |
22. | Kučerová Vladimíra | CHT6460 | OOB SK Chrast | 103:45 | + 46:59 | |
23. | Brožková Květa | KUO7451 | KOB Ústí nad Orlicí | 127:26 | + 70:40 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dohnálková Jana | SHK7252 | OK Slavia Hradec Králové | 62:30 | ||
2. | Maňáková Silvie | PHK7151 | OK 99 Hradec Králové | 66:53 | + 4:23 | |
3. | Mašatová Zora | 0140001 | Český Brod | 70:27 | + 7:57 | |
4. | Semrádová Jitka | CHC6651 | K.O.B. Choceň | 71:37 | + 9:07 | |
5. | Nožková Dagmar | ZAM6251 | OB TJ Sokol Žamberk | 71:43 | + 9:13 | |
6. | Bienová Věra | SJC5752 | Sportcentrum Jičín | 72:47 | + 10:17 | |
7. | Kokrdová Věra | PHK | OK 99 Hradec Králové | 74:26 | + 11:56 | |
8. | Raková Miroslava | SHK7250 | OK Slavia Hradec Králové | 75:42 | + 13:12 | |
9. | Egrtová Jitka | SHK6354 | OK Slavia Hradec Králové | 75:47 | + 13:17 | |
10. | Holečková Zdeňka | SHK6950 | OK Slavia Hradec Králové | 76:50 | + 14:20 | |
11. | Hančová Hana | VRL5652 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 77:20 | + 14:50 | |
12. | Divecká Růžena | SHK6753 | OK Slavia Hradec Králové | 78:29 | + 15:59 | |
13. | Třešňáková Blanka | JIL7051 | OK Jilemnice | 79:02 | + 16:32 | |
14. | Justová Jana | PHK6153 | OK 99 Hradec Králové | 84:03 | + 21:33 | |
15. | Kološová Jana | LPU6653 | OK Lokomotiva Pardubice | 84:55 | + 22:25 | |
16. | Kalousová Dana | ZAM5951 | OB TJ Sokol Žamberk | 87:02 | + 24:32 | |
17. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | OK Jilemnice | 88:05 | + 25:35 | |
18. | Macháčková Jana | SHK6450 | OK Slavia Hradec Králové | 92:32 | + 30:02 | |
19. | Vaňurová Marcela | HOR6850 | TJ Jiskra Hořice | 98:12 | + 35:42 | |
20. | Procingerová Ilona | VRL7053 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:55 | + 40:25 | |
21. | Kolářová Andrea | BRU7151 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 106:22 | + 43:52 | |
22. | Čermáková Lucie | PHK7150 | OK 99 Hradec Králové | 109:18 | + 46:48 | |
23. | Smisitelová Markéta | KOR7452 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 109:29 | + 46:59 | |
24. | Dostálová Kateřina | VRL7254 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 124:47 | + 62:17 | |
Janovská Věra | JIL7258 | OK Jilemnice | DISK | |||
Lamichová Iva | PHK6353 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hindráková Martina | LTU6451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 66:39 | ||
2. | Hušková Eva | NPA5754 | SK LOB Nová Paka | 67:20 | + 0:41 | |
3. | Lehárová Iva | LPU6152 | OK Lokomotiva Pardubice | 77:05 | + 10:26 | |
4. | Nýdrlová Eva | VRL5451 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 77:12 | + 10:33 | |
5. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | OK Jilemnice | 81:01 | + 14:22 | |
6. | Hanušová Jitka | LTU6352 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 82:10 | + 15:31 | |
7. | Kábrtová Iva | PEN6350 | OK RECO Sport | 82:11 | + 15:32 | |
8. | Mutinská Zdeňka | KUO6499 | KOB Ústí nad Orlicí | 83:14 | + 16:35 | |
9. | Kynčlová Miroslava | JIL5851 | OK Jilemnice | 85:07 | + 18:28 | |
10. | Novotná Jiřina | LPU5654 | OK Lokomotiva Pardubice | 85:55 | + 19:16 | |
11. | Tichá Jiřina | DOB6050 | KOB Dobruška | 97:32 | + 30:53 | |
Bláhová Luba | SHK5852 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Filipová Dagmar | SHK5651 | OK Slavia Hradec Králové | 71:11 | ||
2. | Smrčková Olga | LPU6055 | OK Lokomotiva Pardubice | 95:59 | + 24:48 | |
3. | Dusílková Marie | SRK5752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 100:05 | + 28:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kutáčková Stanislava | LTU4751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:43 | ||
2. | Kalibánová Jiřina | NPA5351 | SK LOB Nová Paka | 55:15 | + 1:32 | |
3. | Martincová Helena | ZAM5051 | OB TJ Sokol Žamberk | 58:17 | + 4:34 | |
4. | Kellnerová Stanislava | LPU4950 | OK Lokomotiva Pardubice | 68:30 | + 14:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dohnálek Vojtěch | SRK0903 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 19:17 | ||
2. | Polák Vlastimil | VRL1001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 20:10 | + 0:53 | |
3. | Nonner Hynek | JIL0903 | OK Jilemnice | 20:36 | + 1:19 | |
4. | Posolda Lukáš | SJC1100 | Sportcentrum Jičín | 22:42 | + 3:25 | |
5. | Jirout Jáchym | SNA1201 | TJ START Náchod | 24:54 | + 5:37 | |
6. | Jičínský Antonín | SRK1101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 25:42 | + 6:25 | |
7. | Pešek Matěj | SJC1002 | Sportcentrum Jičín | 26:28 | + 7:11 | |
8. | Seidl Josef | LTU1100 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 28:05 | + 8:48 | |
9. | Macháček Jakub | SHK1202 | OK Slavia Hradec Králové | 31:25 | + 12:08 | |
10. | Čihák Matěj | HOR | TJ Jiskra Hořice | 32:24 | + 13:07 | |
11. | Mojžíš Radovan | PHK1200 | OK 99 Hradec Králové | 38:53 | + 19:36 | |
12. | Nonner Prokop | JIL1101 | OK Jilemnice | 44:02 | + 24:45 | |
13. | Peška Ondřej | LPU1006 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:22 | + 34:05 | |
14. | Domin Ondřej | LPU1103 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:07 | + 38:50 | |
Svejštil Martin | ZAM1001 | OB TJ Sokol Žamberk | DISK | |||
Šlambora Vít | SHK1101 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | OK Lokomotiva Pardubice | 20:18 | ||
2. | Jakubský David | SHK0905 | OK Slavia Hradec Králové | 22:06 | + 1:48 | |
3. | Sochor Jakub | SHK0903 | OK Slavia Hradec Králové | 22:21 | + 2:03 | |
4. | Novotný Vít | PHK0901 | OK 99 Hradec Králové | 23:04 | + 2:46 | |
5. | Kobík Kryštof | LTU0901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 23:28 | + 3:10 | |
6. | Kárník Štěpán | LPU1002 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:33 | + 3:15 | |
7. | Kvášovský Filip | LTU0902 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 24:16 | + 3:58 | |
8. | Vlach Antonín | SJC0903 | Sportcentrum Jičín | 24:26 | + 4:08 | |
9. | Kunart Lukáš | PHK1010 | OK 99 Hradec Králové | 24:32 | + 4:14 | |
10. | Čihák Jakub | HOR0901 | TJ Jiskra Hořice | 24:42 | + 4:24 | |
11. | Kadaně Matěj | LPU1001 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:53 | + 4:35 | |
12. | Gottstein Matouš | JIL0901 | OK Jilemnice | 25:23 | + 5:05 | |
13. | Maloch David | LPU0905 | OK Lokomotiva Pardubice | 27:07 | + 6:49 | |
14. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | K.O.B. Choceň | 27:12 | + 6:54 | |
15. | Jirout Vilém | SNA1001 | TJ START Náchod | 28:08 | + 7:50 | |
16. | Šafář Jakub | CET1103 | TJ Loko Česká Třebová | 29:06 | + 8:48 | |
17. | Lukeš Josef | SHK1005 | OK Slavia Hradec Králové | 30:41 | + 10:23 | |
18. | Chrtek Jan | PHK1100 | OK 99 Hradec Králové | 31:50 | + 11:32 | |
19. | Košťál Antonín | SHK1004 | OK Slavia Hradec Králové | 32:50 | + 12:32 | |
20. | Sedláček Benedikt | KOR0902 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 34:50 | + 14:32 | |
21. | Kopecký Vojtěch | CHT1001 | OOB SK Chrast | 36:59 | + 16:41 | |
22. | Macek Dan | LPU1104 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:48 | + 17:30 | |
23. | Brož Jindřich | LTU0903 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:24 | + 20:06 | |
24. | Wohanka Antonín | VRL1201 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 43:12 | + 22:54 | |
25. | Macek Vojtěch | SNA0901 | TJ START Náchod | 43:44 | + 23:26 | |
26. | Částek Filip | SHK1006 | OK Slavia Hradec Králové | 43:54 | + 23:36 | |
27. | Štefanik Marek | SHK1007 | OK Slavia Hradec Králové | 50:20 | + 30:02 | |
28. | Pavelec Daniel | NPA1101 | SK LOB Nová Paka | 63:45 | + 43:27 | |
29. | Šíma Antonín | SRK1001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 67:47 | + 47:29 | |
30. | Pochop Václav | STH0902 | SK Studenec | 69:16 | + 48:58 | |
31. | Bernard Mikuláš | HOR0902 | TJ Jiskra Hořice | 77:37 | + 57:19 | |
32. | Podlešák Martin | 0090001 | neregistrovaný | 95:38 | + 75:20 | |
Severa Matyáš | PHK1004 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Třešňák Matěj | JIL0701 | OK Jilemnice | 25:38 | ||
2. | Metelka Tomáš | PHK0801 | OK 99 Hradec Králové | 26:11 | + 0:33 | |
3. | Vaníček Jan | SJC0705 | Sportcentrum Jičín | 26:59 | + 1:21 | |
4. | Kopecký Matyáš | SJC0702 | Sportcentrum Jičín | 27:03 | + 1:25 | |
5. | Frosch Vítek | LPU0801 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:26 | + 2:48 | |
6. | Buďárek Šimon | STH0703 | SK Studenec | 29:14 | + 3:36 | |
7. | Jelínek František | PHK0900 | OK 99 Hradec Králové | 29:31 | + 3:53 | |
8. | Horák Filip | PHK0701 | OK 99 Hradec Králové | 30:41 | + 5:03 | |
9. | Škorpil Marek | HOR0900 | TJ Jiskra Hořice | 32:28 | + 6:50 | |
10. | Pešek Ondřej | SJC0802 | Sportcentrum Jičín | 33:18 | + 7:40 | |
11. | Matěásko Marek | JIL0702 | OK Jilemnice | 33:33 | + 7:55 | |
12. | Ticháček Jakub | SJC0704 | Sportcentrum Jičín | 33:43 | + 8:05 | |
13. | Čečka Matěj | SHK0901 | OK Slavia Hradec Králové | 34:01 | + 8:23 | |
14. | Goláň František | LPU0803 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:32 | + 8:54 | |
15. | Vrábel Štěpán | PHK0705 | OK 99 Hradec Králové | 36:02 | + 10:24 | |
16. | Rémiš Štěpán | SHK0802 | OK Slavia Hradec Králové | 36:03 | + 10:25 | |
17. | Rémiš Šimon | SHK0801 | OK Slavia Hradec Králové | 36:59 | + 11:21 | |
18. | Šlambora Kryštof | SHK0806 | OK Slavia Hradec Králové | 37:51 | + 12:13 | |
19. | Termer Štěpán | VSP0807 | USK Praha | 38:16 | + 12:38 | |
20. | Goláň Antonín | LPU0804 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:17 | + 12:39 | |
21. | Matušinec Jakub | PHK0802 | OK 99 Hradec Králové | 39:08 | + 13:30 | |
22. | Sýkora Jakub | PHK0708 | OK 99 Hradec Králové | 39:43 | + 14:05 | |
23. | Pochop Petr | STH0701 | SK Studenec | 39:58 | + 14:20 | |
24. | Štefanik Jan | SHK0705 | OK Slavia Hradec Králové | 40:00 | + 14:22 | |
25. | Holas Štěpán | AOP0900 | Orientační Běh Opava | 40:10 | + 14:32 | |
26. | Macháček Tomáš | SHK0811 | OK Slavia Hradec Králové | 41:35 | + 15:57 | |
27. | Šedivý Josef | NPA0802 | SK LOB Nová Paka | 42:13 | + 16:35 | |
28. | Kadaně Marek | LPU0703 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:15 | + 16:37 | |
29. | Vítek Vojtěch | CHT0801 | OOB SK Chrast | 42:46 | + 17:08 | |
30. | Šípek Daniel | LPU0806 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:45 | + 18:07 | |
31. | Pavelec Michal | NPA0801 | SK LOB Nová Paka | 44:43 | + 19:05 | |
32. | Ježek Martin | LPU0701 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:33 | + 19:55 | |
33. | Hrůza Ondřej | LTU0703 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 46:44 | + 21:06 | |
34. | Seligr Lukáš | PHK0709 | OK 99 Hradec Králové | 47:44 | + 22:06 | |
35. | Moskva Vojtěch | ZAM0802 | OB TJ Sokol Žamberk | 48:28 | + 22:50 | |
36. | Kujal Josef | PHK0703 | OK 99 Hradec Králové | 48:29 | + 22:51 | |
37. | Hladký Matěj | KOR0700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 48:58 | + 23:20 | |
38. | Kutáček Ondřej | LTU0700 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 50:02 | + 24:24 | |
39. | Šeps Miroslav | SRK0801 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:45 | + 27:07 | |
40. | Kurka Antonín | SHK0700 | OK Slavia Hradec Králové | 52:54 | + 27:16 | |
41. | Kubát Vojtěch | VRL0701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 53:27 | + 27:49 | |
42. | Beneda Vojtěch | SHK0703 | OK Slavia Hradec Králové | 60:22 | + 34:44 | |
43. | Čapek Karel | LTU0801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 71:06 | + 45:28 | |
44. | Vít Petr | KOR0805 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 77:19 | + 51:41 | |
Karásek Šimon | SJC0804 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spilka Petr | JIL0803 | OK Jilemnice | 34:14 | ||
2. | Čečka Vojtěch | SHK0804 | OK Slavia Hradec Králové | 34:20 | + 0:06 | |
3. | Vích Ondřej | CHC0801 | K.O.B. Choceň | 35:49 | + 1:35 | |
4. | Jirouš Matouš | JIL0805 | OK Jilemnice | 37:18 | + 3:04 | |
5. | Baláž Viktor | SHK0803 | OK Slavia Hradec Králové | 39:03 | + 4:49 | |
6. | Lánský Jan | STH0709 | SK Studenec | 39:38 | + 5:24 | |
7. | Kunt Martin | ZAM0701 | OB TJ Sokol Žamberk | 41:35 | + 7:21 | |
8. | Cach Jan | LPU0805 | OK Lokomotiva Pardubice | 104:13 | + 69:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čihák Jan | HOR0601 | TJ Jiskra Hořice | 32:22 | ||
2. | Šípek Ondřej | LPU0505 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:06 | + 1:44 | |
3. | Hanuš Filip | VRL0604 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:30 | + 3:08 | |
4. | Stach Ondřej | JIL0602 | OK Jilemnice | 36:12 | + 3:50 | |
5. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:21 | + 4:59 | |
6. | Janků Štěpán | SJC0501 | Sportcentrum Jičín | 38:01 | + 5:39 | |
7. | Pulc Ondřej | ZAM0505 | OB TJ Sokol Žamberk | 38:16 | + 5:54 | |
8. | Čermák Martin | PHK0502 | OK 99 Hradec Králové | 39:14 | + 6:52 | |
9. | Podolský Petr | SHK0507 | OK Slavia Hradec Králové | 39:26 | + 7:04 | |
10. | Pompach Lukáš | PHK0500 | OK 99 Hradec Králové | 40:24 | + 8:02 | |
11. | Hájek Dominik | CET0601 | TJ Loko Česká Třebová | 40:34 | + 8:12 | |
12. | Votoček Michal | JIL0601 | OK Jilemnice | 42:34 | + 10:12 | |
13. | Meier Jakub | BRU0501 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 43:57 | + 11:35 | |
14. | Stavrinou David | SRK0506 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 44:06 | + 11:44 | |
15. | Čivrný Jan | VRL0501 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:31 | + 12:09 | |
16. | Flos Tomáš | LPU0633 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:59 | + 15:37 | |
16. | Potůček Oto | LTU0501 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 47:59 | + 15:37 | |
18. | Málek David | PHK0504 | OK 99 Hradec Králové | 49:03 | + 16:41 | |
19. | Pirkl Jakub | CHC0503 | K.O.B. Choceň | 49:15 | + 16:53 | |
20. | Fajfr Marek | ZAM0602 | OB TJ Sokol Žamberk | 49:23 | + 17:01 | |
21. | Červinka Lukáš | FSP0603 | VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha | 49:47 | + 17:25 | |
22. | Lazák Jan | LTU0500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:10 | + 21:48 | |
23. | Sádovský Jáchym | LPU0508 | OK Lokomotiva Pardubice | 54:49 | + 22:27 | |
24. | Hostinský Matěj | LPU0604 | OK Lokomotiva Pardubice | 55:30 | + 23:08 | |
25. | Hylmar Zdeněk | ZAM0504 | OB TJ Sokol Žamberk | 55:59 | + 23:37 | |
26. | Horáček Dominik | STH0600 | SK Studenec | 56:51 | + 24:29 | |
27. | Bělohlávek Michal | PHK0604 | OK 99 Hradec Králové | 57:13 | + 24:51 | |
28. | Novák Marek | SHK0505 | OK Slavia Hradec Králové | 60:12 | + 27:50 | |
29. | Munzar Jakub | LPU0606 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:23 | + 30:01 | |
30. | Sedláček David | KOR0502 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 62:37 | + 30:15 | |
31. | Krejčí Martin | KOR0600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 63:07 | + 30:45 | |
32. | Nimshaus Viktor | CHC0502 | K.O.B. Choceň | 63:53 | + 31:31 | |
33. | Šimerda Václav | SRK0605 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 64:28 | + 32:06 | |
34. | Kerhát David | LTU0502 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:26 | + 37:04 | |
35. | Zounar Adam | SRK0507 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 75:30 | + 43:08 | |
Stohanzl Patrik | LPU0510 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Suchý Štěpán | PHK0607 | OK 99 Hradec Králové | 45:40 | ||
2. | Kotyk Vojtěch | LTU0503 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 60:36 | + 14:56 | |
3. | Zemánek Adam | SRK0502 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 68:34 | + 22:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dohnálek Tomáš | SHK0403 | OK Slavia Hradec Králové | 48:45 | ||
2. | Haas Filip | LPU0401 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:19 | + 0:34 | |
3. | Váňa Vojtěch | LPU0312 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:19 | + 3:34 | |
4. | Novotný Tomáš | TTR0305 | OOB Třebíč | 55:24 | + 6:39 | |
5. | Orany Vojtěch | SJI0401 | OK Jihlava | 55:55 | + 7:10 | |
6. | Černík Adam | SHK0404 | OK Slavia Hradec Králové | 57:05 | + 8:20 | |
7. | Krpata Michal | LPU0403 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:04 | + 9:19 | |
8. | Typlt Tomáš | NPA0406 | SK LOB Nová Paka | 60:20 | + 11:35 | |
9. | Choutka Matěj | NPA0402 | SK LOB Nová Paka | 61:09 | + 12:24 | |
10. | Šitina Tomáš | LTU0300 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:59 | + 13:14 | |
11. | Fajfer Filip | NPA0401 | SK LOB Nová Paka | 62:21 | + 13:36 | |
12. | Salaba Dan | JIL0404 | OK Jilemnice | 63:01 | + 14:16 | |
13. | Rak Tomáš | SHK0400 | OK Slavia Hradec Králové | 63:31 | + 14:46 | |
14. | Langr Jakub | KOR0401 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 66:03 | + 17:18 | |
15. | Kolátor Vojtěch | HOR0402 | TJ Jiskra Hořice | 66:10 | + 17:25 | |
16. | Šimek Jakub | CHC0303 | K.O.B. Choceň | 67:57 | + 19:12 | |
17. | Novák Stanislav | NPA0404 | SK LOB Nová Paka | 68:03 | + 19:18 | |
18. | Hybeš Michal | CHT0401 | OOB SK Chrast | 68:15 | + 19:30 | |
19. | Jakubský Adam | SHK0406 | OK Slavia Hradec Králové | 69:59 | + 21:14 | |
20. | Retek David | LTU0402 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 72:05 | + 23:20 | |
21. | Hájek Matěj | VRL0402 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:19 | + 26:34 | |
22. | Dvořáček Filip | LPU0420 | OK Lokomotiva Pardubice | 81:14 | + 32:29 | |
23. | Kaška Jan | ZAM0301 | OB TJ Sokol Žamberk | 81:44 | + 32:59 | |
24. | Kuhn Vojtěch | LPU0404 | OK Lokomotiva Pardubice | 98:18 | + 49:33 | |
25. | Oberreiter Matyáš | LPU0411 | OK Lokomotiva Pardubice | 98:28 | + 49:43 | |
26. | Marhold Stanislav | CHC0402 | K.O.B. Choceň | 107:03 | + 58:18 | |
27. | Růžička Jan | SJC0406 | Sportcentrum Jičín | 117:20 | + 68:35 | |
28. | Filsak Rafael | SJC0301 | Sportcentrum Jičín | 120:36 | + 71:51 | |
Pirožek Vojtěch | LTU0400 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Karban Mikuláš | HOR0301 | TJ Jiskra Hořice | DISK | |||
Flegl Martin | SRK0300 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | |||
Kunt Stanislav | ZAM0401 | OB TJ Sokol Žamberk | DISK | |||
Kokrda Vojtěch | PHK0402 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šišma Vojtěch | LPU0204 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:51 | ||
2. | Dostál Jakub | VRL0104 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:28 | + 12:37 | |
3. | Locker Daniel | SRK0200 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 73:06 | + 14:15 | |
4. | Zamastil Michal | LTU0203 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 73:38 | + 14:47 | |
5. | Zemánek Mikuláš | SRK0201 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 76:24 | + 17:33 | |
6. | Krampera Tomáš | VRL0103 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 89:08 | + 30:17 | |
7. | Vaňura Vít | HOR0203 | TJ Jiskra Hořice | 93:18 | + 34:27 | |
Vališ Jan | LPU0210 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Prášil Marek | SJI7313 | OK Jihlava | 57:02 | 8275 | ||
2. | Fencl Jonáš | LPU9902 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:56 | + 0:54 | 8148 | |
3. | Chaloupský Jakub | PHK0302 | OK 99 Hradec Králové | 58:29 | + 1:27 | 8070 | |
4. | Losman Petr | PHK7901 | OK 99 Hradec Králové | 58:56 | + 1:54 | 8007 | |
5. | Zvěřina Petr | LPU8208 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:25 | + 2:23 | 7938 | |
6. | Novotný Tomáš | PHK8101 | OK 99 Hradec Králové | 60:36 | + 3:34 | 7771 | |
7. | Šmehlík Eduard | SHK8702 | OK Slavia Hradec Králové | 63:07 | + 6:05 | 7416 | |
8. | Vítek Petr | PHK7601 | OK 99 Hradec Králové | 63:10 | + 6:08 | 7409 | |
9. | Křivda Martin | CHC9501 | K.O.B. Choceň | 64:27 | + 7:25 | 7228 | |
10. | Metelka Ondřej | PHK0101 | OK 99 Hradec Králové | 64:58 | + 7:56 | 7155 | |
11. | Šabatka Zdeněk | PHK8900 | OK 99 Hradec Králové | 65:43 | + 8:41 | 7049 | |
12. | Krejsa Jan | CHT8701 | OOB SK Chrast | 67:38 | + 10:36 | 6778 | |
13. | Klícha Martin | 0010001 | Rafkarna IDEA Cycling Team | 68:03 | + 11:01 | ||
14. | Hrdinka Daniel | VRL9701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 68:35 | + 11:33 | 6644 | |
15. | Tichý Radomír | SHK0000 | OK Slavia Hradec Králové | 69:23 | + 12:21 | 6531 | |
16. | Zvěřinová Martina | LPU8357 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:38 | + 15:36 | 6072 | |
17. | Holas Tomáš | AOP7802 | Orientační Běh Opava | 73:30 | + 16:28 | 5950 | |
18. | Polák Vlastimil | VRL7702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 73:35 | + 16:33 | 5938 | |
19. | Tichý Lubomír | SHK0303 | OK Slavia Hradec Králové | 73:45 | + 16:43 | 5914 | |
20. | Šitina Jakub | LTU0001 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 74:32 | + 17:30 | 5804 | |
21. | Svoboda Ondřej | SHK7605 | OK Slavia Hradec Králové | 74:50 | + 17:48 | 5761 | |
22. | Kadeřávek Petr | PHK7605 | OK 99 Hradec Králové | 75:05 | + 18:03 | 5726 | |
23. | Mrskoč Marek | LPU0205 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:57 | + 18:55 | 5604 | |
24. | Matras Tomáš | CHT8001 | OOB SK Chrast | 78:19 | + 21:17 | 5269 | |
25. | Hanzl Tomáš | SJC8205 | Sportcentrum Jičín | 81:10 | + 24:08 | 4867 | |
26. | Handl Jindřich | SRK9201 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 81:28 | + 24:26 | 4825 | |
27. | Mašata Roman | PHK7107 | OK 99 Hradec Králové | 82:29 | + 25:27 | 4681 | |
28. | Zlámal David | SJC9603 | Sportcentrum Jičín | 83:17 | + 26:15 | 4568 | |
29. | Lehár Adam | LPU9114 | OK Lokomotiva Pardubice | 83:51 | + 26:49 | 4488 | |
30. | Procinger Jakub | VRL0305 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 85:19 | + 28:17 | 4281 | |
31. | Kupka Jaroslav | ALB7800 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 85:56 | + 28:54 | 4194 | |
32. | Krunčík Pavel | SRK8501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 88:16 | + 31:14 | 3864 | |
33. | Lžíčař Martin | DOB8803 | KOB Dobruška | 93:40 | + 36:38 | 3102 | |
34. | Šabatka Jan | SHK9001 | OK Slavia Hradec Králové | 105:54 | + 48:52 | 1374 | |
35. | Hybeš David | CHT9903 | OOB SK Chrast | 121:31 | + 64:29 | 0 | |
Škoda Jáchym | LTU8700 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | 0 | |||
Štembera Petr | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maňák Matěj | PHK9302 | OK 99 Hradec Králové | 61:46 | 2775 | ||
2. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 65:44 | + 3:58 | 2619 | |
3. | Procházka Tomáš | LPU9110 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:08 | + 9:22 | 2407 | |
4. | Sojka Lukáš | ALB8500 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 73:39 | + 11:53 | 2308 | |
5. | Vandělík Michal | ALB8501 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 73:57 | + 12:11 | 2296 | |
6. | Tomalík Ondřej | SHK8904 | OK Slavia Hradec Králové | 79:27 | + 17:41 | 2080 | |
Jansa Radek | BRU0002 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šabatka Petr | LPU8106 | OK Lokomotiva Pardubice | 56:55 | ||
2. | Vodička Oldřich | LPU7715 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:41 | + 0:46 | |
3. | Filip Libor | SRK7101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 60:36 | + 3:41 | |
4. | Koblížek Kamil | KUO8001 | KOB Ústí nad Orlicí | 65:02 | + 8:07 | |
5. | Souček Tomáš | SHK8200 | OK Slavia Hradec Králové | 65:25 | + 8:30 | |
6. | Rusin Jan | BRU7601 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 66:18 | + 9:23 | |
7. | Vávra Jaroslav | LPU7308 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:11 | + 13:16 | |
8. | Korbel Michal | CHC7703 | K.O.B. Choceň | 70:12 | + 13:17 | |
9. | Andrš Petr | ZAM8401 | OB TJ Sokol Žamberk | 70:38 | + 13:43 | |
10. | Čečka Jiří | SHK7600 | OK Slavia Hradec Králové | 76:30 | + 19:35 | |
11. | Šnokhous Jan | SJC8002 | Sportcentrum Jičín | 78:23 | + 21:28 | |
12. | Podlešák Marek | PHK7802 | OK 99 Hradec Králové | 78:30 | + 21:35 | |
13. | Ježek Vladimír | LPU7311 | OK Lokomotiva Pardubice | 79:18 | + 22:23 | |
14. | Keller Ivo | CHT7703 | OOB SK Chrast | 83:04 | + 26:09 | |
15. | Jakubec Petr | SJC8106 | Sportcentrum Jičín | 85:30 | + 28:35 | |
16. | Kolář Zdeněk | BRU7101 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 89:06 | + 32:11 | |
17. | Matěásko Dušan | JIL7503 | OK Jilemnice | 104:54 | + 47:59 | |
18. | Stohanzl Jan | LPU7600 | OK Lokomotiva Pardubice | 113:36 | + 56:41 | |
19. | Jakubský Radek | SHK7603 | OK Slavia Hradec Králové | 117:10 | + 60:15 | |
20. | Stavrinou Marios | SRK7901 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 117:22 | + 60:27 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hovorka Pavel | LPU7908 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:36 | ||
2. | Slovák Miroslav | SHK7704 | OK Slavia Hradec Králové | 62:56 | + 0:20 | |
3. | Panáček Aleš | SHK7604 | OK Slavia Hradec Králové | 63:41 | + 1:05 | |
4. | Kvášovský Jakub | LTU7802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:15 | + 6:39 | |
5. | Procházka Martin | LTU8101 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:17 | + 6:41 | |
6. | Brož Michal | LTU8000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 70:14 | + 7:38 | |
7. | Śafář Miroslav | CET7001 | TJ Loko Česká Třebová | 70:44 | + 8:08 | |
8. | Erbert Ladislav | 0130001 | NER TJ Harant Pecka | 71:57 | + 9:21 | |
9. | Sedlák Radek | LIP7500 | SOS Mamuti z Lipovky | 72:09 | + 9:33 | |
10. | Šimek Jiří | CHC7901 | K.O.B. Choceň | 73:22 | + 10:46 | |
11. | Vrábel Petr | PHK7604 | OK 99 Hradec Králové | 77:22 | + 14:46 | |
12. | Macháček Lubomír | LPU7515 | OK Lokomotiva Pardubice | 77:25 | + 14:49 | |
13. | Pozdílek Martin | PHK7803 | OK 99 Hradec Králové | 77:26 | + 14:50 | |
14. | Kašpar Václav | TYN7001 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 79:46 | + 17:10 | |
15. | Goláň Oldřich | LPU7417 | OK Lokomotiva Pardubice | 80:29 | + 17:53 | |
16. | Falta Radim | KUO7802 | KOB Ústí nad Orlicí | 84:18 | + 21:42 | |
17. | Souček Karel | SHK6601 | OK Slavia Hradec Králové | 84:38 | + 22:02 | |
18. | Koutný Pavel | PHK7108 | OK 99 Hradec Králové | 84:42 | + 22:06 | |
19. | Příkazský Jakub | PHK8000 | OK 99 Hradec Králové | 85:32 | + 22:56 | |
20. | Maloch Pavel | LPU7719 | OK Lokomotiva Pardubice | 85:46 | + 23:10 | |
21. | Nekvapil Ondřej | LPU7403 | OK Lokomotiva Pardubice | 87:03 | + 24:27 | |
22. | Puš Roman | STH7501 | SK Studenec | 87:06 | + 24:30 | |
23. | Műller Kamil | TYN7500 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 87:53 | + 25:17 | |
24. | Šišma Pavel | TYN6901 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 88:08 | + 25:32 | |
25. | Kvapil Ondřej | PHK7804 | OK 99 Hradec Králové | 92:29 | + 29:53 | |
26. | Macek Pavel | LPU7517 | OK Lokomotiva Pardubice | 92:58 | + 30:22 | |
27. | Hanuš Vladimír | VRL7508 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 102:01 | + 39:25 | |
28. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | OK Jilemnice | 105:43 | + 43:07 | |
29. | Mojžíš Robert | 0110001 | OK99 neregistrovany | 113:19 | + 50:43 | |
30. | Dvořáček Pavel | LPU7608 | OK Lokomotiva Pardubice | 116:48 | + 54:12 | |
31. | Horkel Jan | LPU7911 | OK Lokomotiva Pardubice | 123:32 | + 60:56 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chaloupský David | PHK7103 | OK 99 Hradec Králové | 53:18 | ||
2. | Vávra Martin | HOR6302 | TJ Jiskra Hořice | 55:46 | + 2:28 | |
3. | Netuka Jan | SHK7001 | OK Slavia Hradec Králové | 57:54 | + 4:36 | |
4. | Kunart Tomáš | PHK7205 | OK 99 Hradec Králové | 58:19 | + 5:01 | |
5. | Valach Petr | LPU6505 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:18 | + 6:00 | |
6. | Belej Jiří | LPU7421 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:09 | + 7:51 | |
7. | Fencl Petr | LPU6901 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:10 | + 7:52 | |
8. | Trejtnar Pavel | KUN5801 | TJ Sokol Kunvald | 63:44 | + 10:26 | |
9. | Červinka Jiří | VRL7001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 65:13 | + 11:55 | |
10. | Křivda Ivan | CHC6701 | K.O.B. Choceň | 65:52 | + 12:34 | |
11. | Filičko Marek | LPU7102 | OK Lokomotiva Pardubice | 66:06 | + 12:48 | |
12. | Fencl Jiří | LPU6301 | OK Lokomotiva Pardubice | 66:53 | + 13:35 | |
13. | Chrást Tomáš | STH7401 | SK Studenec | 67:53 | + 14:35 | |
14. | Kober Michal | LPU6702 | OK Lokomotiva Pardubice | 68:06 | + 14:48 | |
15. | Vávra Radek | HOR6301 | TJ Jiskra Hořice | 68:16 | + 14:58 | |
16. | Chmelař Pavel | SHK6402 | OK Slavia Hradec Králové | 69:06 | + 15:48 | |
17. | Metelka Pavel | PHK6800 | OK 99 Hradec Králové | 69:33 | + 16:15 | |
18. | Lazák Jan | LTU6900 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 69:52 | + 16:34 | |
19. | Bendák Petr | LTU6500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 71:15 | + 17:57 | |
20. | Kubát Miroslav | VRL6701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:24 | + 18:06 | |
21. | Myslivec Tomáš | SHK7002 | OK Slavia Hradec Králové | 71:53 | + 18:35 | |
22. | Mutinský Viktor | KUO6501 | KOB Ústí nad Orlicí | 71:54 | + 18:36 | |
23. | Volák Pavel | BRU7001 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 73:41 | + 20:23 | |
24. | Brožek Tomáš | KUO6902 | KOB Ústí nad Orlicí | 74:04 | + 20:46 | |
25. | Čihák Petr | HOR6900 | TJ Jiskra Hořice | 74:43 | + 21:25 | |
26. | Vališ Jan | LPU7104 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:06 | + 21:48 | |
27. | Procházka Tomáš | LPU6503 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:07 | + 21:49 | |
28. | Růžička Ivan | PHK6702 | OK 99 Hradec Králové | 75:16 | + 21:58 | |
29. | Czagan Jan | LPU7106 | OK Lokomotiva Pardubice | 78:50 | + 25:32 | |
30. | Hanl Vratislav | SRK7402 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 81:04 | + 27:46 | |
31. | Faltejsek Pavel | PHK7003 | OK 99 Hradec Králové | 82:12 | + 28:54 | |
32. | Pipek Kamil | LPU7310 | OK Lokomotiva Pardubice | 87:21 | + 34:03 | |
33. | Tesař Zdeněk | SJC7401 | Sportcentrum Jičín | 90:50 | + 37:32 | |
34. | Janáček Tomáš | LPU7312 | OK Lokomotiva Pardubice | 116:36 | + 63:18 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bílek Tomáš | SJC7307 | Sportcentrum Jičín | 53:35 | ||
2. | Řehák Pavel | SJC6001 | Sportcentrum Jičín | 55:53 | + 2:18 | |
3. | Kunt Stanislav | ZAM7401 | OB TJ Sokol Žamberk | 59:21 | + 5:46 | |
4. | Melichar Igor | PHK6504 | OK 99 Hradec Králové | 60:30 | + 6:55 | |
5. | Ptáček Miloš | BRU7000 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 61:52 | + 8:17 | |
6. | Hanuš Karel | HOS6701 | TJ Tatran Hostinné | 62:54 | + 9:19 | |
7. | Hanč Jaroslav | VRL6702 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:47 | + 10:12 | |
8. | Semrád Pavel | CHC6602 | K.O.B. Choceň | 64:31 | + 10:56 | |
9. | Beseda Pavel | PHK6910 | OK 99 Hradec Králové | 65:15 | + 11:40 | |
10. | Meier Jiří | BRU7400 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 65:23 | + 11:48 | |
11. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 66:37 | + 13:02 | |
12. | Lux Zdeněk | KUN6201 | TJ Sokol Kunvald | 67:37 | + 14:02 | |
13. | Jelínek Roman | CHC6301 | K.O.B. Choceň | 69:29 | + 15:54 | |
14. | Cinkan Zdeněk | LPU6201 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:42 | + 16:07 | |
15. | Hanuš Pavel | LTU6501 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 72:42 | + 19:07 | |
16. | Šimek Oldřich | STH7101 | SK Studenec | 73:07 | + 19:32 | |
17. | Loukota Josef | HOR7111 | TJ Jiskra Hořice | 73:21 | + 19:46 | |
18. | Kubín Jan | HOR7400 | TJ Jiskra Hořice | 74:21 | + 20:46 | |
19. | Věříš Jan | LPU7103 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:17 | + 21:42 | |
20. | Gernert Alan | JIL7001 | OK Jilemnice | 75:34 | + 21:59 | |
21. | Dostál Dalibor | VRL7308 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 78:23 | + 24:48 | |
22. | Vaňura Tomáš | HOR6800 | TJ Jiskra Hořice | 79:31 | + 25:56 | |
23. | Pompach Martin | PHK7207 | OK 99 Hradec Králové | 79:52 | + 26:17 | |
24. | Munzar Martin | LPU7313 | OK Lokomotiva Pardubice | 80:16 | + 26:41 | |
25. | Třešňák Miloš | JIL6902 | OK Jilemnice | 81:44 | + 28:09 | |
26. | Krejčí Milan | KOR7400 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 82:17 | + 28:42 | |
27. | Musil Marek | KUO7301 | KOB Ústí nad Orlicí | 83:07 | + 29:32 | |
28. | Vach Vladimír | KOR6900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 83:26 | + 29:51 | |
29. | Maršoun Petr | SHK7303 | OK Slavia Hradec Králové | 85:44 | + 32:09 | |
30. | Justa Jaromír | PHK6101 | OK 99 Hradec Králové | 87:20 | + 33:45 | |
31. | Lapáček Jiří | SHK6600 | OK Slavia Hradec Králové | 88:13 | + 34:38 | |
32. | Vojtěch Libor | HOR7303 | TJ Jiskra Hořice | 88:21 | + 34:46 | |
33. | Tichý Pavel | KOR6801 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 90:41 | + 37:06 | |
34. | Dohnálek Pavel | SHK7100 | OK Slavia Hradec Králové | 95:36 | + 42:01 | |
35. | Krummer Jiří | CHC7301 | K.O.B. Choceň | 99:42 | + 46:07 | |
36. | Divecký Josef | SHK6102 | OK Slavia Hradec Králové | 103:12 | + 49:37 | |
37. | Šípek Jaroslav | LPU7422 | OK Lokomotiva Pardubice | 110:53 | + 57:18 | |
38. | Hájek Tibor | VRL7202 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 117:50 | + 64:15 | |
Mikyska Alan | VAM7149 | OB Vamberk | DISK | |||
Marhold Stanislav | CHC6603 | K.O.B. Choceň | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Škorpil Martin | HOR5700 | TJ Jiskra Hořice | 50:06 | ||
2. | Kalibán Jaroslav | NPA5101 | SK LOB Nová Paka | 57:36 | + 7:30 | |
3. | Erlebach Josef | JIL5201 | OK Jilemnice | 61:31 | + 11:25 | |
4. | Beneš Josef | SJC5801 | Sportcentrum Jičín | 61:34 | + 11:28 | |
5. | Štěrba Pavel | LPU5408 | OK Lokomotiva Pardubice | 63:39 | + 13:33 | |
6. | Farář Václav | LPU5201 | OK Lokomotiva Pardubice | 63:51 | + 13:45 | |
7. | Novotný Miroslav | LPU5905 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:13 | + 15:07 | |
8. | Hrobař Rudolf | SRK4702 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 70:49 | + 20:43 | |
9. | Kološ Oldřich | LPU6003 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:00 | + 20:54 | |
10. | Vydra Pavel | PEN6200 | OK RECO Sport | 72:12 | + 22:06 | |
11. | Chládek Josef | ZAM5901 | OB TJ Sokol Žamberk | 73:38 | + 23:32 | |
12. | Starý Pavel | VRL6301 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 75:34 | + 25:28 | |
13. | Tichý Boris | DOB5500 | KOB Dobruška | 77:58 | + 27:52 | |
14. | Hanč Pavel | VRL5601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 82:39 | + 32:33 | |
15. | Hlaváček Lubomír | PHK6401 | OK 99 Hradec Králové | 91:19 | + 41:13 | |
16. | Čivrný Pavel | VRL6306 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 92:35 | + 42:29 | |
17. | Záveský Richard | CET6301 | TJ Loko Česká Třebová | 104:25 | + 54:19 | |
18. | Vlček Josef | TYN5602 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 109:52 | + 59:46 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lulay Miloš | LPU5502 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:55 | ||
2. | Vícha Vladimír | LPU5801 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:48 | + 6:53 | |
3. | Krejčí Jaroslav | LTU5801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 72:40 | + 9:45 | |
4. | Sáňka Bedřich | LPU5102 | OK Lokomotiva Pardubice | 74:08 | + 11:13 | |
5. | Čermák Libor | PHK5600 | OK 99 Hradec Králové | 77:13 | + 14:18 | |
6. | Karel Miloš | JIL6004 | OK Jilemnice | 88:43 | + 25:48 | |
7. | Hostinský Jiří | LPU5501 | OK Lokomotiva Pardubice | 125:35 | + 62:40 | |
8. | Šabatka Petr | SHK5703 | OK Slavia Hradec Králové | 130:18 | + 67:23 | |
Junek Petr | STH5501 | SK Studenec | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Knobloch Jindřich | VRL4901 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 61:44 | ||
2. | Rejmont Milan | LTU4801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 62:05 | + 0:21 | |
3. | Čípa Jiří | CET5002 | TJ Loko Česká Třebová | 63:27 | + 1:43 | |
4. | Farář Jaroslav | VRL5002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 63:59 | + 2:15 | |
5. | Matras Jaroslav | CHT5301 | OOB SK Chrast | 64:46 | + 3:02 | |
6. | Pilgr Bohuslav | CET5101 | TJ Loko Česká Třebová | 71:29 | + 9:45 | |
7. | Vítek Josef | CHT4802 | OOB SK Chrast | 73:20 | + 11:36 | |
8. | Šroler Zdeněk | KUN5201 | TJ Sokol Kunvald | 73:49 | + 12:05 | |
9. | Mrštík Václav | LPU5002 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:04 | + 13:20 | |
10. | Švadlena Jiří | CHC4601 | K.O.B. Choceň | 78:22 | + 16:38 | |
11. | Zlesák Milan | CHT5101 | OOB SK Chrast | 79:15 | + 17:31 | |
12. | Pohl Zdeněk | SRK5301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 92:27 | + 30:43 | |
13. | Štregl Tomáš | VRL5001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 101:03 | + 39:19 | |
Stárek Jiří | DOB5001 | KOB Dobruška | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fridrich Jaroslav | LPU4501 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:52 | ||
2. | Klimpl Petr | LPU5401 | OK Lokomotiva Pardubice | 72:46 | + 0:54 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bílek Vratislav | SJC4801 | Sportcentrum Jičín | 44:29 | ||
2. | Šponar Josef | ZAM4701 | OB TJ Sokol Žamberk | 45:54 | + 1:25 | |
3. | Havlík Jaroslav | SJC3601 | Sportcentrum Jičín | 46:52 | + 2:23 | |
4. | Vítek Zdeněk | SRK4701 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 50:00 | + 5:31 | |
5. | Procházka Jiří | LTU4802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:54 | + 7:25 | |
6. | Seidl Karel | SRK4301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:13 | + 11:44 | |
7. | Tobiška Václav | ZAM4401 | OB TJ Sokol Žamberk | 57:58 | + 13:29 | |
8. | Vodrážka Oldřich | CHT4701 | OOB SK Chrast | 58:31 | + 14:02 | |
9. | Málek Josef | LPU3901 | OK Lokomotiva Pardubice | 62:53 | + 18:24 | |
10. | Starka František | CHT4801 | OOB SK Chrast | 66:26 | + 21:57 | |
11. | Novotný Petr | PHK3802 | OK 99 Hradec Králové | 69:13 | + 24:44 | |
12. | Mikulecký Jan | PHK3801 | OK 99 Hradec Králové | 71:14 | + 26:45 | |
13. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | OK Jilemnice | 76:15 | + 31:46 | |
14. | Vávra Jaroslav | LPU4601 | OK Lokomotiva Pardubice | 77:20 | + 32:51 | |
15. | Wenke Josef | SRK4703 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 78:51 | + 34:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Flos David | xxx | xxx | 19:06 | ||
2. | Pouchlý Matěj | xxx | xxx | 19:35 | + 0:29 | |
3. | Pokorný Marian | NER | xxx | 19:54 | + 0:48 | |
4. | Bohdanecký František | SHK1104 | OK Slavia Hradec Králové | 22:00 | + 2:54 | |
5. | Brož Jiří | LTU1101 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:38 | + 3:32 | |
6. | Kubíček Ondřej | PHK1005 | OK 99 Hradec Králové | 22:56 | + 3:50 | |
7. | Bouček Jakub | 0151201 | SKI Police nad metují | 23:14 | + 4:08 | |
8. | Košťálová Gabriela | xxx | xxx | 23:23 | + 4:17 | |
9. | Jakubská Lucie | SHK1250 | OK Slavia Hradec Králové | 23:26 | + 4:20 | |
10. | Macek Matěj | SNA1202 | TJ START Náchod | 23:55 | + 4:49 | |
11. | Lánská Adéla | STH0954 | SK Studenec | 24:20 | + 5:14 | |
12. | Fiala Matyáš | SHK1102 | OK Slavia Hradec Králové | 24:24 | + 5:18 | |
13. | Bernard Jonatan | HOR | TJ Jiskra Hořice | 25:05 | + 5:59 | |
14. | Panáčková Johana | xxx | xxx | 25:16 | + 6:10 | |
15. | Fialová Šárka | xxx | xxx | 25:26 | + 6:20 | |
16. | Stolina David | DOB1111 | KOB Dobruška | 25:57 | + 6:51 | |
17. | Vrchotová Vanda | xxx | xxx | 26:37 | + 7:31 | |
18. | Bohdanecká Antonie | SHK0960 | OK Slavia Hradec Králové | 27:49 | + 8:43 | |
19. | Bouček Jan | 0150901 | SKI Police nad metují | 28:10 | + 9:04 | |
20. | Retka Jakub | LTU | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 28:17 | + 9:11 | |
21. | Hladká Emma Viktorie | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 28:25 | + 9:19 | |
22. | Hovorková Nikol | LPU1353 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:37 | + 9:31 | |
23. | Hájek Aleš | CET1501 | TJ Loko Česká Třebová | 28:53 | + 9:47 | |
24. | Sedláčková Magdaléna | KOR1251 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 28:56 | + 9:50 | |
25. | Šafář Jan | CET1402 | TJ Loko Česká Třebová | 28:58 | + 9:52 | |
26. | Vlk Vojtěch | SRK1202 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 29:28 | + 10:22 | |
27. | Pelán Vojtěch | BRU0900 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 30:07 | + 11:01 | |
28. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:32 | + 12:26 | |
29. | Jedličková Michaela | SHK1350 | OK Slavia Hradec Králové | 32:07 | + 13:01 | |
30. | Nymsa Matyáš | Tyn | TYN-OOB SK Týniště nad Orlicí | 32:18 | + 13:12 | |
31. | Lukešová Hana | SHK | OK Slavia Hradec Králové | 32:30 | + 13:24 | |
32. | Zapletalová Jana | xxx | xxx | 32:33 | + 13:27 | |
33. | Vojtová Julie | xxx | xxx | 33:01 | + 13:55 | |
34. | Kárníková Alžběta | LPU1354 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:49 | + 16:43 | |
35. | Hostinská Barbora | LPU1162 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:19 | + 17:13 | |
36. | Andrlová Barbora | xxx | xxx | 36:32 | + 17:26 | |
37. | Stohanzlová Vilma | LPU1551 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:45 | + 17:39 | |
38. | Hrdinka Josef | SHK1205 | OK Slavia Hradec Králové | 38:26 | + 19:20 | |
39. | Straková Kamila | LPU | OK Lokomotiva Pardubice | 39:27 | + 20:21 | |
40. | Poláková Gabriela | VRL1351 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:20 | + 21:14 | |
41. | Zvěřina Radim | LPU1501 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:52 | + 21:46 | |
42. | Jirout Filip | SNA1401 | TJ START Náchod | 41:07 | + 22:01 | |
43. | Hamáček Jan | STH1301 | SK Studenec | 44:42 | + 25:36 | |
44. | Lánská Dagmar | STH0952 | SK Studenec | 47:01 | + 27:55 | |
44. | Stejskalová ELiška | xxx | xxx | 47:01 | + 27:55 | |
46. | Venclová Dorota | KOB | KOR-OB DDM Kostelec nad Orlicí | 50:44 | + 31:38 | |
47. | Štemberová Elena | VRL02 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 55:57 | + 36:51 | |
48. | Wohanka Metoděj | VRL1601 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:10 | + 37:04 | |
49. | Vítek Michal | PHK1402 | OK 99 Hradec Králové | 58:03 | + 38:57 | |
50. | Leštínský Vojtěch | VRL1616 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 58:17 | + 39:11 | |
51. | Svejštil Dominik | ZAM1501 | OB TJ Sokol Žamberk | 58:26 | + 39:20 | |
52. | Tihonová Magda | PHK1401 | OK 99 Hradec Králové | 58:37 | + 39:31 | |
53. | Novák Michal | ZAM1101 | OB TJ Sokol Žamberk | 59:40 | + 40:34 | |
54. | Retková Adina | LTU | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 61:35 | + 42:29 | |
55. | Bejrová Anita | xxx | xxx | 64:49 | + 45:43 | |
56. | Vencl Dorián | KOB | KOR-OB DDM Kostelec nad Orlicí | 66:14 | + 47:08 | |
57. | Soukup Matyáš | SRK | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 69:26 | + 50:20 | |
58. | Malochová Lenka | LPU1362 | OK Lokomotiva Pardubice | 71:59 | + 52:53 | |
59. | Vrábel Ondřej | PHK | OK 99 Hradec Králové | 72:40 | + 53:34 | |
60. | Matras Štěpán | CHT1402 | OOB SK Chrast | 74:34 | + 55:28 | |
61. | Matrasová Marie | CHT1451 | OOB SK Chrast | 74:52 | + 55:46 | |
62. | Jedlička Michal | SHK1600 | OK Slavia Hradec Králové | 78:11 | + 59:05 | |
63. | Rybářová Kristýna | LTU | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 81:13 | + 62:07 | |
64. | Sedláková Anna | LIP1550 | SOS Mamuti z Lipovky | 81:20 | + 62:14 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zamouřil Jáchym | xxx | xxx | 22:57 | ||
2. | Vejrová Iva | STH8852 | SK Studenec | 26:42 | + 3:45 | |
3. | Stejskal Petr | xxx | xxx | 27:39 | + 4:42 | |
4. | Hladký Filip | KOR0300 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 27:40 | + 4:43 | |
5. | Hanzl Patrik | xxx | xxx | 29:24 | + 6:27 | |
6. | Šíma Matěj | CHT0502 | OOB SK Chrast | 29:48 | + 6:51 | |
7. | Vojtěchová Eva | HOR | TJ Jiskra Hořice | 29:51 | + 6:54 | |
8. | Sadílková Michaela | xxx | xxx | 30:24 | + 7:27 | |
9. | Mojžíšová Jana | xxx | xxx | 30:27 | + 7:30 | |
9. | Hladký Tomáš | KOR7600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 30:27 | + 7:30 | |
11. | Pozdílková Alena | PHK8053 | OK 99 Hradec Králové | 32:24 | + 9:27 | |
12. | Burešová Karolína | ZAM0352 | OB TJ Sokol Žamberk | 32:53 | + 9:56 | |
13. | Pouchlý Ondřej | xxx | xxx | 32:54 | + 9:57 | |
14. | Stará Marta | LPU7557 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:27 | + 10:30 | |
15. | Kadaně Miroslav | LPU7817 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:43 | + 11:46 | |
16. | Lukešová Klára | SHK | OK Slavia Hradec Králové | 34:54 | + 11:57 | |
17. | Hrůzová Martina | LTU7751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:02 | + 12:05 | |
18. | Müller Matěj | KOR0302 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 35:26 | + 12:29 | |
19. | Stará Tereza | VRL0051 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:32 | + 12:35 | |
19. | Hošek Richard | NER | xxx | 35:32 | + 12:35 | |
21. | Košťálová Eva | xxx | xxx | 36:36 | + 13:39 | |
22. | Jirásková Barbora | BRU0352 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 36:39 | + 13:42 | |
23. | Spilka Petr | xxx | xxx | 37:12 | + 14:15 | |
24. | Meierová Lenka | BRU7551 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 37:26 | + 14:29 | |
25. | Kynclová Petra | LTU7853 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 38:05 | + 15:08 | |
26. | Kuříková Zuzana | STH8452 | SK Studenec | 38:44 | + 15:47 | |
27. | Kerhátová Lenka | xxx | xxx | 38:52 | + 15:55 | |
28. | Kubínová Marcela | HOR7550 | TJ Jiskra Hořice | 39:24 | + 16:27 | |
29. | Sadílek Radovan | xxx | xxx | 40:14 | + 17:17 | |
30. | Flos Radek | xxx | xxx | 40:34 | + 17:37 | |
31. | Kubíková Irena | LPU6956 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:26 | + 18:29 | |
32. | Pešek Vladimír | 0120001 | TJ Sokol Košov | 41:33 | + 18:36 | |
33. | Korbelová Petra | xxx | xxx | 41:59 | + 19:02 | |
34. | Brezáni Vojtěch | xxx | xxx | 42:02 | + 19:05 | |
35. | Stejskalová Lucie | xxx | xxx | 43:04 | + 20:07 | |
36. | Michalíková Sára | DOB0850 | KOB Dobruška | 43:18 | + 20:21 | |
37. | Novák Michal | SHK9999 | OK Slavia Hradec Králové | 43:29 | + 20:32 | |
38. | Beneda Jan | 0090005 | neregistrovaný | 43:34 | + 20:37 | |
39. | Štěpánová Dita | DOB7956 | KOB Dobruška | 43:54 | + 20:57 | |
40. | Jirásek Petr | BRU | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 44:18 | + 21:21 | |
41. | Pelán Kamil | BRU6601 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 44:49 | + 21:52 | |
42. | Spilková Marcela | xxx | xxx | 46:15 | + 23:18 | |
43. | Rösslerová Lucie | NER | xxx | 46:18 | + 23:21 | |
44. | Vrba Josef | ZAM | OB TJ Sokol Žamberk | 46:40 | + 23:43 | |
45. | Svejštilová Radka | xxx | xxx | 47:24 | + 24:27 | |
45. | Věříšová Lenka | 0080001 | OB Lenka | 47:24 | + 24:27 | |
47. | Hájková Eva | VRL7454 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 47:40 | + 24:43 | |
48. | Horák Pavel | 0100001 | PH | 47:44 | + 24:47 | |
49. | Kay Kateřina | LPU7963 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:56 | + 24:59 | |
50. | Bryscejnová Marietka | ZAM0751 | OB TJ Sokol Žamberk | 48:02 | + 25:05 | |
51. | Kubík Dušan | LPU2222 | OK Lokomotiva Pardubice | 48:27 | + 25:30 | |
52. | Cepr Vojta | xxx | xxx | 48:41 | + 25:44 | |
53. | Dobiášová Milada | xxx | xxx | 49:06 | + 26:09 | |
54. | Filipová Lucie | SRK0351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 50:33 | + 27:36 | |
55. | Krummerová Veronika | CHC0652 | K.O.B. Choceň | 51:16 | + 28:19 | |
56. | Štefaniková Markéta | 0030001 | Turisti | 52:13 | + 29:16 | |
57. | Rutová Romana | xxx | xxx | 54:41 | + 31:44 | |
58. | Krummerová Martina | CHC7854 | K.O.B. Choceň | 55:01 | + 32:04 | |
59. | Rückerová Věra | HOR7450 | TJ Jiskra Hořice | 57:32 | + 34:35 | |
60. | Macháčková Markéta | 0050002 | HO Stěžery | 57:51 | + 34:54 | |
61. | Maršounová Michaela | xxx | xxx | 57:56 | + 34:59 | |
62. | Dobiášová Vendula | xxx | xxx | 59:41 | + 36:44 | |
63. | Šabatková Zdena | SHK5652 | OK Slavia Hradec Králové | 62:16 | + 39:19 | |
64. | Malá Marie | LPU4753 | OK Lokomotiva Pardubice | 64:37 | + 41:40 | |
65. | Lhotská Hana | ZAM4651 | OB TJ Sokol Žamberk | 66:13 | + 43:16 | |
66. | Čepelka Petr | LPU4701 | OK Lokomotiva Pardubice | 75:16 | + 52:19 | |
67. | Farkašová Barbora | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 158:33 | + 135:36 | |
Jirásek Karel | xxx | xxx | DISK | |||
Ehlová Iva | SRK3951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | |||
Zapletal Tomáš | xxx | xxx | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Neumann Matěj | PHK0400 | OK 99 Hradec Králové | 53:43 | ||
2. | Stolinová Lenka | DOB8158 | KOB Dobruška | 67:59 | + 14:16 | |
3. | Zamouřil Petr | PHK6808 | OK 99 Hradec Králové | 71:40 | + 17:57 | |
4. | Zamouřilová Anežka | PHK0354 | OK 99 Hradec Králové | 76:11 | + 22:28 | |
5. | Vencl Vojtěch | KOB | KOR-OB DDM Kostelec nad Orlicí | 79:16 | + 25:33 | |
6. | Věříš Michal | xxx | xxx | 80:52 | + 27:09 | |
7. | Skalka Michal | LTU6700 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 81:45 | + 28:02 | |
8. | Doležalová Libuše | 0060001 | Nové Město nad Metují | 82:44 | + 29:01 | |
9. | Rybářová Jana | LTU8451 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 83:03 | + 29:20 | |
10. | Gernert Marek | JIL9801 | OK Jilemnice | 84:11 | + 30:28 | |
11. | Hanzl Jaroslav | xxx | xxx | 84:14 | + 30:31 | |
12. | Macháček Jiří | 0050001 | HO Stěžery | 86:47 | + 33:04 | |
13. | Šír Tomáš | xxx | xxx | 88:16 | + 34:33 | |
14. | Zapletal Michal | xxx | xxx | 89:48 | + 36:05 | |
15. | Jirásek Josef | LTU4600 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 94:46 | + 41:03 | |
16. | Čičovský Daniel | xxx | xxx | 118:11 | + 64:28 | |
17. | Sodomková Andrea | xxx | xxx | 125:17 | + 71:34 | |
18. | Dostál Jan | LTU | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 125:37 | + 71:54 | |
19. | Kubínová Kateřina | 009021 | neregistrovaný | 150:07 | + 96:24 | |
20. | Janák Ladislav | 009020 | neregistrovaný | 151:02 | + 97:19 | |
21. | Procházka Martin | xxx | xxx | 151:20 | + 97:37 | |
22. | Čičovský Jiří | xxx | xxx | 158:19 | + 104:36 | |
Baše Petr | KOR | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK | |||
Částek Michal | SHK | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Šlambora Ondřej | xxx | xxx | DISK |