Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Buďárková Natálie | VRL1052 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 20:24 | ||
2. | Spilková Magdalena | JIL1151 | OK Jilemnice | 20:46 | + 0:22 | |
3. | Korbelová Tereza | PHK1254 | OK 99 Hradec Králové | 20:49 | + 0:25 | |
4. | Korbelová Eliška | PHK1253 | OK 99 Hradec Králové | 23:24 | + 3:00 | |
5. | Gregorová Magdalena | DKP1158 | Oddíl OB Kotlářka | 23:53 | + 3:29 | |
6. | Pozdílková Kateřina | PHK1251 | OK 99 Hradec Králové | 26:45 | + 6:21 | |
7. | Ladýřová Alžběta | SHK1058 | OK Slavia Hradec Králové | 28:25 | + 8:01 | |
8. | Nováková Věra | STH1055 | SK Studenec | 30:10 | + 9:46 | |
9. | Kutková Sára | JEN1351 | OB Jenišovice | 30:39 | + 10:15 | |
10. | Jakubská Lucie | SHK1250 | OK Slavia Hradec Králové | 32:22 | + 11:58 | |
11. | Novotná Anna | PHK1352 | OK 99 Hradec Králové | 34:11 | + 13:47 | |
12. | Čečková Barbora | xxx | XXX | 37:45 | + 17:21 | |
13. | Zitková Markéta | LPU1251 | OK Lokomotiva Pardubice | 38:52 | + 18:28 | |
14. | Sedláčková Magdaléna | KOR1251 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:38 | + 20:14 | |
Jiroutová Marie | CHC1051 | K.O.B. Choceň | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fenclová Hana | LPU1054 | OK Lokomotiva Pardubice | 13:26 | ||
2. | Hrušová Lucie | PHK1050 | OK 99 Hradec Králové | 16:25 | + 2:59 | |
3. | Jakubcová Karolína | SJC1050 | Sportcentrum Jičín | 17:12 | + 3:46 | |
4. | Zitková Veronika | LPU1051 | OK Lokomotiva Pardubice | 19:41 | + 6:15 | |
5. | Lepšová Julie | SRK1152 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 19:45 | + 6:19 | |
6. | Munzarová Monika | LPU1056 | OK Lokomotiva Pardubice | 19:46 | + 6:20 | |
7. | Nová Klára | VRL1053 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 19:58 | + 6:32 | |
8. | Laštovková Zuzana | JIL1051 | OK Jilemnice | 20:17 | + 6:51 | |
9. | Vítková Eliška | PHK1056 | OK 99 Hradec Králové | 20:47 | + 7:21 | |
10. | Valentová Adriana | STH1057 | SK Studenec | 20:53 | + 7:27 | |
11. | Horáková Eliška | PHK1152 | OK 99 Hradec Králové | 21:52 | + 8:26 | |
12. | Froschová Magdalena | LPU1052 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:41 | + 10:15 | |
13. | Dvorská Veronika | CHC1054 | K.O.B. Choceň | 24:33 | + 11:07 | |
14. | Fukátková Ludmila | LPU1053 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:30 | + 12:04 | |
15. | Vrbatová Barbora | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 25:43 | + 12:17 | |
16. | Kroupová Anna | LPU1154 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:37 | + 13:11 | |
17. | Rozsívalová Kateřina | LTU1051 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 27:29 | + 14:03 | |
18. | Hakenová Petra | STH1251 | SK Studenec | 28:22 | + 14:56 | |
19. | Čapková Kateřina | LTU1050 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 29:36 | + 16:10 | |
20. | Hanousková Michaela | SJC1351 | Sportcentrum Jičín | 30:29 | + 17:03 | |
21. | Vaňátková Theia | LTU1150 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 38:21 | + 24:55 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chrástová Barbora | STH0851 | SK Studenec | 13:24 | ||
2. | Hanušová Markéta | VRL0852 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 15:39 | + 2:15 | |
3. | Čapková Markéta | PHK0850 | OK 99 Hradec Králové | 17:04 | + 3:40 | |
4. | Hančová Karolína | VRL0952 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 17:35 | + 4:11 | |
5. | Balcarová Olga | SNA0851 | TJ START Náchod | 17:52 | + 4:28 | |
6. | Havrdová Selina | SJC0950 | Sportcentrum Jičín | 19:12 | + 5:48 | |
7. | Salabová Pavlína | JIL0954 | OK Jilemnice | 19:34 | + 6:10 | |
8. | Jelínková Eva | PHK0953 | OK 99 Hradec Králové | 20:22 | + 6:58 | |
9. | Lepšová Lucie | SRK0951 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 20:26 | + 7:02 | |
10. | Kunartová Dominika | PHK0888 | OK 99 Hradec Králové | 20:39 | + 7:15 | |
11. | Laštovková Jana | JIL0853 | OK Jilemnice | 20:43 | + 7:19 | |
12. | Vyziblová Viktorie | SJC0853 | Sportcentrum Jičín | 20:57 | + 7:33 | |
13. | Málková Michaela | PHK0853 | OK 99 Hradec Králové | 21:24 | + 8:00 | |
14. | Macková Gita | LPU0961 | OK Lokomotiva Pardubice | 22:58 | + 9:34 | |
15. | Jedličková Veronika | SHK0850 | OK Slavia Hradec Králové | 23:18 | + 9:54 | |
16. | Kynčlová Anna | JIL0852 | OK Jilemnice | 23:24 | + 10:00 | |
17. | Kutlvašrová Pavla | VRL0951 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 23:44 | + 10:20 | |
18. | Lapáčková Šárka | SHK0954 | OK Slavia Hradec Králové | 27:38 | + 14:14 | |
19. | Píšová Tereza | PDY0850 | Běhej Poděbrady | 28:09 | + 14:45 | |
20. | Sochorová Kristýna | SHK0953 | OK Slavia Hradec Králové | 28:26 | + 15:02 | |
21. | Hovorková Elen | LPU0954 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:35 | + 15:11 | |
22. | Šišková Andrea | JIL0855 | OK Jilemnice | 30:46 | + 17:22 | |
23. | Jirsová Tereza | JIL0952 | OK Jilemnice | 34:41 | + 21:17 | |
24. | Seligrová Pavlína | PHK0957 | OK 99 Hradec Králové | 35:35 | + 22:11 | |
25. | Lapáčková Anna | SHK0854 | OK Slavia Hradec Králové | 36:12 | + 22:48 | |
26. | Švíglerová Anna | LPU0952 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:41 | + 24:17 | |
27. | Vltavská Eliška | SJC0850 | Sportcentrum Jičín | 38:07 | + 24:43 | |
28. | Suchá Anežka | PHK0960 | OK 99 Hradec Králové | 41:23 | + 27:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Julišová Kateřina | ZAM0851 | OB TJ Sokol Žamberk | 32:45 | ||
2. | Záveská Eliška | VRL0955 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:44 | + 2:59 | |
3. | Nováková Dita | VRL0957 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 36:11 | + 3:26 | |
4. | Lánská Adéla | STH0954 | SK Studenec | 38:39 | + 5:54 | |
5. | Lánská Dagmar | STH0952 | SK Studenec | 48:13 | + 15:28 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haasová Klára | LPU0655 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:39 | ||
2. | Havrdová Sheila | SJC0750 | Sportcentrum Jičín | 24:01 | + 0:22 | |
3. | Neumannová Alžběta | PHK0650 | OK 99 Hradec Králové | 24:14 | + 0:35 | |
4. | Netuková Anežka | SHK0750 | OK Slavia Hradec Králové | 24:48 | + 1:09 | |
5. | Pipková Karolína | LPU0756 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:08 | + 1:29 | |
6. | Podlešáková Monika | PHK0752 | OK 99 Hradec Králové | 27:01 | + 3:22 | |
7. | Košková Martina | SHK0652 | OK Slavia Hradec Králové | 29:07 | + 5:28 | |
8. | Novotná Vendula | PHK0777 | OK 99 Hradec Králové | 29:57 | + 6:18 | |
9. | Malá Anežka | JIL0751 | OK Jilemnice | 30:50 | + 7:11 | |
10. | Dvořáková Kateřina | LPU0656 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:45 | + 9:06 | |
11. | Gregorová Alice | DKP0758 | Oddíl OB Kotlářka | 33:11 | + 9:32 | |
12. | Příkazská Zuzana | PHK0654 | OK 99 Hradec Králové | 33:14 | + 9:35 | |
13. | Votočková Amélie | JIL0750 | OK Jilemnice | 33:16 | + 9:37 | |
14. | Tichá Alexandra | LPU0757 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:30 | + 9:51 | |
15. | Švíglerová Kateřina | LPU0752 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:38 | + 9:59 | |
16. | Malínská Nela | SJC0650 | Sportcentrum Jičín | 35:19 | + 11:40 | |
17. | Chrtková Anežka | PHK0658 | OK 99 Hradec Králové | 35:50 | + 12:11 | |
18. | Skořepová Lucie | LPU0657 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:13 | + 12:34 | |
19. | Pitrmucová Lucie | JIL0651 | OK Jilemnice | 36:52 | + 13:13 | |
20. | Hamáčková Táňa | STH0754 | SK Studenec | 39:16 | + 15:37 | |
21. | Ballonová Lucie | PHK0664 | OK 99 Hradec Králové | 40:04 | + 16:25 | |
22. | Stavrinou Kristýna | SRK0751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:12 | + 19:33 | |
23. | Kosková Adéla | VLI0656 | Slavia Liberec orienteering | 43:45 | + 20:06 | |
24. | Zitková Andrea | LPU0751 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:51 | + 23:12 | |
25. | Šumpíková Barbora | SHK0759 | OK Slavia Hradec Králové | 48:36 | + 24:57 | |
26. | Bulušková Barbora | STH0750 | SK Studenec | 49:09 | + 25:30 | |
27. | Janáčková Michaela | LPU0759 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:13 | + 26:34 | |
28. | Šafrová Lenka | CHC0654 | K.O.B. Choceň | 53:31 | + 29:52 | |
29. | Mimrová Kateřina | CHC0658 | K.O.B. Choceň | 58:26 | + 34:47 | |
30. | Ondrušová Zuzana | PHK0757 | OK 99 Hradec Králové | 64:58 | + 41:19 | |
31. | Hanlová Kristýna | SRK0752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 77:33 | + 53:54 | |
32. | Matějková Kateřina | PDY0651 | Běhej Poděbrady | 83:08 | + 59:29 | |
33. | Závodná Zuzana | LTU0750 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 95:05 | + 71:26 | |
Čivrná Eliška | VRL0851 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kutková Tereza | JEN0752 | OB Jenišovice | 32:16 | ||
2. | Plecháčová Marie | NPA0652 | SK LOB Nová Paka | 40:41 | + 8:25 | |
3. | Hájková Lucie | CET0751 | TJ Loko Česká Třebová | 42:23 | + 10:07 | |
4. | Kubíková Adéla | LPU0761 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:38 | + 21:22 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Adámková Klára | JIL0452 | OK Jilemnice | 29:21 | ||
2. | Cejpková Karolína | SRK0552 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 29:46 | + 0:25 | |
3. | Chvátilová Johana | PHK0450 | OK 99 Hradec Králové | 30:48 | + 1:27 | |
4. | Kopecká Anna | JIL0552 | OK Jilemnice | 31:52 | + 2:31 | |
5. | Výchová Veronika | SRK0557 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 32:58 | + 3:37 | |
6. | Kopecká Martina | PHK0555 | OK 99 Hradec Králové | 33:56 | + 4:35 | |
7. | Chrástová Magdaléna | STH0551 | SK Studenec | 34:15 | + 4:54 | |
8. | Doudová Alžběta | PHK0554 | OK 99 Hradec Králové | 36:44 | + 7:23 | |
9. | Gurinová Gabriela | SJC0557 | Sportcentrum Jičín | 38:05 | + 8:44 | |
10. | Tomášová Anna | SRK0554 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:34 | + 9:13 | |
11. | Licková Štěpánka | LTU0452 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:57 | + 11:36 | |
12. | Maršounová Jana | SHK0454 | OK Slavia Hradec Králové | 41:00 | + 11:39 | |
13. | Plevová Barbora | SJC0559 | Sportcentrum Jičín | 41:26 | + 12:05 | |
14. | Vrábelová Hana | PHK0454 | OK 99 Hradec Králové | 41:34 | + 12:13 | |
15. | Píšová Zuzana | PDY0451 | Běhej Poděbrady | 41:45 | + 12:24 | |
16. | Zurynková Jana | PHK0553 | OK 99 Hradec Králové | 44:36 | + 15:15 | |
17. | Mudruňková Barbora Nikol | VAM0555 | OB Vamberk | 44:45 | + 15:24 | |
18. | Dostálová Barbora | VRL0553 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 44:56 | + 15:35 | |
19. | Kadaníková Tereza | LPU0552 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:22 | + 16:01 | |
20. | Kubíková Magdaléna | LPU0566 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:35 | + 20:14 | |
21. | Janáčková Tereza | LPU0558 | OK Lokomotiva Pardubice | 53:52 | + 24:31 | |
22. | Buďárková Eliška | VRL0554 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 56:44 | + 27:23 | |
Čapková Anna | PHK0451 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Koberová Kateřina | LPU0352 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:34 | ||
2. | Kodytková Denisa | SHK0252 | OK Slavia Hradec Králové | 33:35 | + 4:01 | |
3. | Raková Petra | SHK0251 | OK Slavia Hradec Králové | 34:44 | + 5:10 | |
4. | Pitrmucová Antonie | JIL0251 | OK Jilemnice | 35:30 | + 5:56 | |
5. | Kovářová Jana | LPU0251 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:00 | + 6:26 | |
5. | Pušová Bára | LPU0357 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:00 | + 6:26 | |
7. | Kološová Veronika | LPU0351 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:40 | + 8:06 | |
8. | Horáková Veronika | PHK0353 | OK 99 Hradec Králové | 38:10 | + 8:36 | |
9. | Vodičková Johana | LPU0354 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:07 | + 9:33 | |
10. | Burešová Karolína | ZAM0352 | OB TJ Sokol Žamberk | 40:25 | + 10:51 | |
11. | Janků Anna | SJC0252 | Sportcentrum Jičín | 40:40 | + 11:06 | |
12. | Klacková Štěpánka | SJC0253 | Sportcentrum Jičín | 42:21 | + 12:47 | |
13. | Petrásová Hana | LPU0380 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:39 | + 13:05 | |
14. | Hrnčířová Ivana | STH0351 | SK Studenec | 47:18 | + 17:44 | |
15. | Stohanzlová Kristýna | LPU0356 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:09 | + 20:35 | |
Míková Klára | PDY0353 | Běhej Poděbrady | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Světlana | NPA0151 | SK LOB Nová Paka | 49:28 | 3568 | ||
2. | Kroniková Štěpánka | SHK0150 | OK Slavia Hradec Králové | 52:04 | + 2:36 | 3399 | |
3. | Filipová Tereza | SRK0050 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 55:01 | + 5:33 | 3207 | |
4. | Zimová Barbora | SHK0151 | OK Slavia Hradec Králové | 58:04 | + 8:36 | 3009 | |
5. | Rückerová Šárka | HOR0050 | TJ Jiskra Hořice | 59:39 | + 10:11 | 2906 | |
6. | Nováková Eliška | PDY0150 | Běhej Poděbrady | 61:39 | + 12:11 | 2776 | |
7. | Gallová Veronika | STH0053 | SK Studenec | 65:19 | + 15:51 | 2538 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nováková Zuzana | NPA9151 | SK LOB Nová Paka | 39:29 | 8243 | ||
2. | Gregorová Kamila | CTB8151 | SK OB Chotěboř | 39:55 | + 0:26 | 8159 | |
3. | Chrástová Tereza | STH0251 | SK Studenec | 43:18 | + 3:49 | 7500 | |
4. | Lučanová Marta | LPU7957 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:41 | + 4:12 | 7425 | |
5. | Benešová Lucie | SJC8951 | Sportcentrum Jičín | 44:39 | + 5:10 | 7237 | |
6. | Semrádová Jana | CHC9951 | K.O.B. Choceň | 46:19 | + 6:50 | 6912 | |
7. | Myslivcová Pavla | 0110002 | Neregistrovaný | 47:03 | + 7:34 | ||
8. | Fenclová Marta | LPU7667 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:52 | + 8:23 | 6610 | |
9. | Zurynková Michaela | EKP9850 | VŠTJ Ekonom Praha | 49:41 | + 10:12 | 6256 | |
10. | Chaloupková Kateřina | CHC0051 | K.O.B. Choceň | 49:50 | + 10:21 | 6227 | |
11. | Shánělová Štěpánka | CHC0152 | K.O.B. Choceň | 52:33 | + 13:04 | 5698 | |
12. | Škodová Šárka | LTU8951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 52:45 | + 13:16 | 5659 | |
13. | Balcarová Jana | PHK8753 | OK 99 Hradec Králové | 53:05 | + 13:36 | 5594 | |
14. | Palasová Petra | SJC8658 | Sportcentrum Jičín | 53:15 | + 13:46 | 5561 | |
15. | Hrnčířová Magda | STH0051 | SK Studenec | 55:33 | + 16:04 | 5113 | |
16. | Chaloupková Veronika | CHC9852 | K.O.B. Choceň | 55:38 | + 16:09 | 5097 | |
17. | Zurynková Jana | EKP7053 | VŠTJ Ekonom Praha | 55:58 | + 16:29 | 5032 | |
18. | Zlámalová Nikola | SJC9951 | Sportcentrum Jičín | 56:21 | + 16:52 | 4958 | |
19. | Henychová Zuzana | VLI6151 | Slavia Liberec orienteering | 56:30 | + 17:01 | 4928 | |
20. | Šádková Lucie | PHK9654 | OK 99 Hradec Králové | 66:02 | + 26:33 | 3071 | |
Peremská Dana | SRK9351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandělíková Marie | ALB9050 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 41:28 | 2522 | ||
2. | Držková Berenika | LPU0151 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:07 | + 5:39 | 2234 | |
3. | Držková Markéta | LPU7670 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:45 | + 6:17 | 2201 | |
4. | Škodová Eliška | LTU9250 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 48:30 | + 7:02 | 2163 | |
5. | Dubská Veronika | XYZ | SJC-Sportcentrum Jičín | 53:57 | + 12:29 | ||
6. | Vejrová Iva | STH8852 | SK Studenec | 56:40 | + 15:12 | 1746 | |
7. | Krunčíková Kateřina | SRK8751 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 60:04 | + 18:36 | 1573 | |
8. | Antalová Terka | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 71:22 | + 29:54 | ||
9. | Prouzová Jitka | DKP9152 | Oddíl OB Kotlářka | 90:31 | + 49:03 | 19 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Havrdová Renata | SJC7756 | Sportcentrum Jičín | 30:26 | ||
2. | Kopecká Marcela | PHK6852 | OK 99 Hradec Králové | 34:49 | + 4:23 | |
3. | Novotná Kateřina | PHK8252 | OK 99 Hradec Králové | 35:27 | + 5:01 | |
4. | Novotná Martina | PHK8255 | OK 99 Hradec Králové | 35:53 | + 5:27 | |
5. | Jiřištová Zuzana | DKP8254 | Oddíl OB Kotlářka | 36:36 | + 6:10 | |
6. | Podlipná Veronika | SJC8152 | Sportcentrum Jičín | 38:29 | + 8:03 | |
7. | Pavelcová Gabriela | NPA7851 | SK LOB Nová Paka | 39:07 | + 8:41 | |
8. | Šklíbová Jana | SRK7651 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:37 | + 13:11 | |
9. | Ticháčková Magdalena | SJC7962 | Sportcentrum Jičín | 44:41 | + 14:15 | |
10. | Čížová Andrea | SHK8251 | OK Slavia Hradec Králové | 45:21 | + 14:55 | |
11. | Samková Renáta | PHK7456 | OK 99 Hradec Králové | 45:50 | + 15:24 | |
12. | Haasová Renata | LPU7960 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:19 | + 15:53 | |
13. | Vrbatová Petra | HOS8551 | TJ Tatran Hostinné | 46:56 | + 16:30 | |
14. | Fukátková Miroslava | VIC7658 | OB Vizovice | 48:18 | + 17:52 | |
15. | Sýkorová Zuzana | PHK7950 | OK 99 Hradec Králové | 49:08 | + 18:42 | |
16. | Komárková Lucie | LTU7851 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 50:22 | + 19:56 | |
17. | Kubečková Terezie | LIP7650 | SOS Mamuti z Lipovky | 52:41 | + 22:15 | |
18. | Chvátilová Pavlína | PHK7450 | OK 99 Hradec Králové | 54:27 | + 24:01 | |
19. | Termerová Jana | LTU7850 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 63:45 | + 33:19 | |
20. | Kosková Třísková Lenka | VLI7554 | Slavia Liberec orienteering | 69:33 | + 39:07 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zitková Radka | LPU7958 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:36 | ||
2. | Nimshausová Hana | CHC8151 | K.O.B. Choceň | 36:37 | + 0:01 | |
3. | Šafářová Ivana | CET8051 | TJ Loko Česká Třebová | 38:56 | + 2:20 | |
4. | Kadaňová Barbora | LPU8253 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:43 | + 3:07 | |
5. | Vörösová Markéta | LPU7868 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:47 | + 3:11 | |
6. | Andělová Ivana | LTU8550 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:06 | + 6:30 | |
7. | Brožová Jana | LTU8250 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:20 | + 6:44 | |
8. | Cejpková Lenka | SRK7652 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:23 | + 6:47 | |
9. | Gallová Helena | STH7750 | SK Studenec | 43:27 | + 6:51 | |
10. | Mudruňková Romana | VAM7752 | OB Vamberk | 43:54 | + 7:18 | |
11. | Příkazská Petra | PHK7651 | OK 99 Hradec Králové | 44:11 | + 7:35 | |
12. | Hrušová Dagmar | PHK8050 | OK 99 Hradec Králové | 44:34 | + 7:58 | |
13. | Čapková Petra | PHK7850 | OK 99 Hradec Králové | 45:42 | + 9:06 | |
14. | Lapáčková Soňa | SHK7651 | OK Slavia Hradec Králové | 47:16 | + 10:40 | |
15. | Pozdílková Alena | PHK8053 | OK 99 Hradec Králové | 47:27 | + 10:51 | |
16. | Podlešáková Markéta | PHK7851 | OK 99 Hradec Králové | 48:20 | + 11:44 | |
17. | Kotyková Libuše | LTU7854 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:03 | + 12:27 | |
18. | Janáčková Kateřina | LPU7664 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:46 | + 13:10 | |
19. | Jelínková Zuzana | PHK7452 | OK 99 Hradec Králové | 50:07 | + 13:31 | |
20. | Kašparová Eva | TYN7452 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 50:24 | + 13:48 | |
21. | Kodytková Karolína | SHK7750 | OK Slavia Hradec Králové | 52:07 | + 15:31 | |
22. | Novotná Andrea | PDY7852 | Běhej Poděbrady | 59:01 | + 22:25 | |
23. | Sedláčková Petra | KOR7451 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 68:22 | + 31:46 | |
Pitrmucová Šárka | JIL7852 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vlastníková Lucie | JIL7554 | OK Jilemnice | 34:34 | ||
2. | Šišmová Hana | TYN6850 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 38:36 | + 4:02 | |
3. | Filipová Ivana | SRK7373 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:55 | + 4:21 | |
4. | Demlová Jitka | LPU6955 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:39 | + 6:05 | |
5. | Melicharová Zdeňka | PHK7551 | OK 99 Hradec Králové | 40:48 | + 6:14 | |
6. | Benešová Iva | SJC6151 | Sportcentrum Jičín | 41:07 | + 6:33 | |
7. | Rykalová Jitka | VAM7251 | OB Vamberk | 42:31 | + 7:57 | |
8. | Karlová Kateřina | JIL7553 | OK Jilemnice | 42:36 | + 8:02 | |
9. | Lazáková Šárka | LTU6952 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 44:50 | + 10:16 | |
10. | Pipková Táňa | LPU7156 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:20 | + 12:46 | |
11. | Janků Radka | SJC7353 | Sportcentrum Jičín | 47:57 | + 13:23 | |
12. | Chmelařová Marie | SHK6352 | OK Slavia Hradec Králové | 47:58 | + 13:24 | |
13. | Němečková Jarmila | VSP6650 | USK Praha | 48:24 | + 13:50 | |
14. | Thýnová Ivana | SHK6651 | OK Slavia Hradec Králové | 50:14 | + 15:40 | |
15. | Úlehlová Monika | TAP6950 | KOB Tretra Praha | 51:27 | + 16:53 | |
16. | Waňková Dita | LPU7158 | OK Lokomotiva Pardubice | 51:53 | + 17:19 | |
17. | Krpatová Zuzana | LPU7558 | OK Lokomotiva Pardubice | 51:54 | + 17:20 | |
18. | Bendáková Jitka | LTU6951 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 51:55 | + 17:21 | |
19. | Hanušová Zdena | SJC7253 | Sportcentrum Jičín | 55:36 | + 21:02 | |
20. | Licková Dana | LTU7350 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 56:41 | + 22:07 | |
21. | Junková Kateřina | STH7351 | SK Studenec | 56:56 | + 22:22 | |
22. | Rybínová Iva | KOR7551 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 59:39 | + 25:05 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petrásová Simona | LPU7556 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:33 | ||
2. | Třešňáková Blanka | JIL7051 | OK Jilemnice | 39:03 | + 4:30 | |
3. | Chaloupková Lenka | CHC6951 | K.O.B. Choceň | 39:21 | + 4:48 | |
4. | Štichhauerová Kateřina | LPU7468 | OK Lokomotiva Pardubice | 40:56 | + 6:23 | |
5. | Dohnálková Jana | SHK7252 | OK Slavia Hradec Králové | 42:26 | + 7:53 | |
6. | Semrádová Jitka | CHC6651 | K.O.B. Choceň | 42:43 | + 8:10 | |
7. | Holečková Zdeňka | SHK6950 | OK Slavia Hradec Králové | 44:37 | + 10:04 | |
8. | Machová Iveta | NPA6851 | SK LOB Nová Paka | 45:25 | + 10:52 | |
9. | Balcarová Eva | PHK5952 | OK 99 Hradec Králové | 45:48 | + 11:15 | |
10. | Kokrdová Věra | PHK6450 | OK 99 Hradec Králové | 45:54 | + 11:21 | |
11. | Pešková Renata | SJC7550 | Sportcentrum Jičín | 47:25 | + 12:52 | |
12. | Kábrtová Iva | PEN6350 | OK RECO Sport | 47:33 | + 13:00 | |
13. | Janovská Věra | JIL7258 | OK Jilemnice | 47:59 | + 13:26 | |
14. | Langrová Monika | SHK7251 | OK Slavia Hradec Králové | 48:07 | + 13:34 | |
15. | Kynčlová Dagmar | JIL7256 | OK Jilemnice | 49:32 | + 14:59 | |
16. | Raková Miroslava | SHK7250 | OK Slavia Hradec Králové | 54:56 | + 20:23 | |
17. | Vodičková Lenka | LPU7357 | OK Lokomotiva Pardubice | 58:29 | + 23:56 | |
18. | Douchová Jaroslava | SNA7155 | TJ START Náchod | 60:51 | + 26:18 | |
19. | Lockerová Milena | SRK7251 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 61:21 | + 26:48 | |
20. | Maňáková Silvie | PHK7151 | OK 99 Hradec Králové | 71:57 | + 37:24 | |
21. | Justová Jana | PHK6153 | OK 99 Hradec Králové | 72:33 | + 38:00 | |
Prázová Kamila | SRK7151 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klapalová Jana | VAM6451 | OB Vamberk | 34:50 | ||
2. | Mádlová Iva | SHK6351 | OK Slavia Hradec Králové | 35:00 | + 0:10 | |
3. | Zlesáková Vlasta | JIL5362 | OK Jilemnice | 39:20 | + 4:30 | |
4. | Bienová Věra | SJC5752 | Sportcentrum Jičín | 40:09 | + 5:19 | |
5. | Veverková Yveta | VAM6452 | OB Vamberk | 40:57 | + 6:07 | |
6. | Kynčlová Miroslava | JIL5851 | OK Jilemnice | 42:15 | + 7:25 | |
7. | Panchártková Jitka | PHK5951 | OK 99 Hradec Králové | 42:19 | + 7:29 | |
8. | Langrová Eva | SNA5351 | TJ START Náchod | 43:55 | + 9:05 | |
9. | Hušková Eva | NPA5754 | SK LOB Nová Paka | 44:44 | + 9:54 | |
10. | Šabatková Zdena | SHK5652 | OK Slavia Hradec Králové | 59:07 | + 24:17 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lenka Zelenková | 0100002 | Zelenkovi | 38:10 | ||
2. | Dusílková Marie | SRK5752 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 39:55 | + 1:45 | |
3. | Filipová Dagmar | SHK5651 | OK Slavia Hradec Králové | 44:13 | + 6:03 | |
4. | Prouzová Zuzana | DKP6250 | Oddíl OB Kotlářka | 75:57 | + 37:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Martincová Helena | ZAM5051 | OB TJ Sokol Žamberk | 40:56 | ||
2. | Kutáčková Stanislava | LTU4751 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 42:39 | + 1:43 | |
3. | Kubíková Květa | LPU4752 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:59 | + 2:03 | |
4. | Kalibánová Jiřina | NPA5351 | SK LOB Nová Paka | 46:07 | + 5:11 | |
5. | Nováková Jana | NPA5552 | SK LOB Nová Paka | 49:09 | + 8:13 | |
Kellnerová Stanislava | LPU4950 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Posolda Lukáš | SJC1100 | Sportcentrum Jičín | 24:43 | ||
2. | Částek Adam | SHK1201 | OK Slavia Hradec Králové | 28:08 | + 3:25 | |
3. | Vlk Vojtěch | SRK1202 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 28:22 | + 3:39 | |
4. | Klabzuba Jan | SRK1207 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:05 | + 6:22 | |
5. | Pompach Tobiáš | PHK1201 | OK 99 Hradec Králové | 33:48 | + 9:05 | |
6. | Podlipný Filip | SJC1202 | Sportcentrum Jičín | 34:00 | + 9:17 | |
7. | Makovec Martin | PDY1302 | Běhej Poděbrady | 35:26 | + 10:43 | |
8. | Votroubek Jan | SRK1206 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 39:38 | + 14:55 | |
9. | Hauschwitz Roman | JIL1102 | OK Jilemnice | 44:21 | + 19:38 | |
10. | Peths Sebastian | KRN1200 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 53:34 | + 28:51 | |
Hanousek Jan | SJC1005 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šimek Vojtěch | CHC1002 | K.O.B. Choceň | 14:30 | ||
2. | Novotný Kryštof | PHK1002 | OK 99 Hradec Králové | 15:43 | + 1:13 | |
3. | Kunart Lukáš | PHK1010 | OK 99 Hradec Králové | 16:12 | + 1:42 | |
4. | Kadaně Matěj | LPU1001 | OK Lokomotiva Pardubice | 16:27 | + 1:57 | |
5. | Šafář Jakub | CET1103 | TJ Loko Česká Třebová | 17:02 | + 2:32 | |
6. | Kárník Štěpán | LPU1002 | OK Lokomotiva Pardubice | 17:03 | + 2:33 | |
7. | Chrtek Jan | PHK1100 | OK 99 Hradec Králové | 17:56 | + 3:26 | |
8. | Macek Dan | LPU1104 | OK Lokomotiva Pardubice | 19:10 | + 4:40 | |
9. | Brož Jiří | LTU1101 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 20:56 | + 6:26 | |
10. | Čihák Matěj | HOR1100 | TJ Jiskra Hořice | 22:22 | + 7:52 | |
11. | Lučan Ondřej | LPU1101 | OK Lokomotiva Pardubice | 22:43 | + 8:13 | |
12. | Retka Jakub | LTU1000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 23:02 | + 8:32 | |
13. | Pešek Matěj | SJC1002 | Sportcentrum Jičín | 23:22 | + 8:52 | |
14. | Pouchlý Matěj | SHK1009 | OK Slavia Hradec Králové | 23:32 | + 9:02 | |
15. | Pavelec Daniel | NPA1101 | SK LOB Nová Paka | 25:13 | + 10:43 | |
16. | Šíma Antonín | SRK1001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 26:07 | + 11:37 | |
17. | Mrva Tomáš | LPU1009 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:26 | + 11:56 | |
18. | Makovec Tadeáš | PDY1001 | Běhej Poděbrady | 26:54 | + 12:24 | |
19. | Vošvrda Václav | SJC1203 | Sportcentrum Jičín | 28:58 | + 14:28 | |
20. | Trnka Jiří | PDY1102 | Běhej Poděbrady | 31:13 | + 16:43 | |
21. | Peška Ondřej | LPU1006 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:50 | + 17:20 | |
22. | Vrbata Alan | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 35:00 | + 20:30 | |
23. | Jičínský Antonín | SRK1101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 41:32 | + 27:02 | |
24. | Molič Jan | PDY1002 | Běhej Poděbrady | 42:25 | + 27:55 | |
Polák Vlastimil | VRL1001 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK | |||
Toužil Lukáš | SHK1000 | OK Slavia Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jelínek František | PHK0900 | OK 99 Hradec Králové | 16:46 | ||
2. | Kubeček Antonín | LIP0800 | SOS Mamuti z Lipovky | 16:50 | + 0:04 | |
3. | Frosch Vítek | LPU0801 | OK Lokomotiva Pardubice | 18:18 | + 1:32 | |
4. | Škorpil Marek | HOR 0900 | TJ Jiskra Hořice | 18:19 | + 1:33 | |
5. | Čihák Jakub | HOR0901 | TJ Jiskra Hořice | 18:52 | + 2:06 | |
6. | Pavelec Michal | NPA0801 | SK LOB Nová Paka | 19:35 | + 2:49 | |
7. | Pešek Ondřej | SJC0802 | Sportcentrum Jičín | 19:36 | + 2:50 | |
8. | Jakubský David | SHK0905 | OK Slavia Hradec Králové | 20:10 | + 3:24 | |
9. | Vlach Antonín | SJC0903 | Sportcentrum Jičín | 20:36 | + 3:50 | |
10. | Kobík Kryštof | LTU0901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 21:15 | + 4:29 | |
11. | Kotyk Šimon | LTU0802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 21:25 | + 4:39 | |
12. | Šlambora Kryštof | SHK0806 | OK Slavia Hradec Králové | 21:44 | + 4:58 | |
13. | Gregor Marek | DKP0914 | Oddíl OB Kotlářka | 21:47 | + 5:01 | |
14. | Doucha Tomáš | SNA0801 | TJ START Náchod | 22:06 | + 5:20 | |
14. | Čapek Karel | LTU0801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:06 | + 5:20 | |
16. | Hladký Radovan | KOR0900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 22:11 | + 5:25 | |
17. | Novotný Vít | PHK0901 | OK 99 Hradec Králové | 22:21 | + 5:35 | |
18. | Kutlvašr Vladimír | VRL1002 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 22:42 | + 5:56 | |
19. | Brož Jindřich | LTU0903 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 22:56 | + 6:10 | |
20. | Rémiš Štěpán | SHK0802 | OK Slavia Hradec Králové | 23:07 | + 6:21 | |
21. | Posolda Tomáš | SJC0803 | Sportcentrum Jičín | 23:18 | + 6:32 | |
22. | Šípek Daniel | LPU0806 | OK Lokomotiva Pardubice | 23:47 | + 7:01 | |
23. | Jirouš Matouš | JIL0805 | OK Jilemnice | 24:27 | + 7:41 | |
24. | Kroupa Matyáš | LPU0902 | OK Lokomotiva Pardubice | 24:37 | + 7:51 | |
25. | Lučan Matěj | LPU0903 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:42 | + 8:56 | |
26. | Šeps Miroslav | SRK0801 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 26:19 | + 9:33 | |
27. | Vilém Štěpán | VLI0902 | Slavia Liberec orienteering | 26:29 | + 9:43 | |
28. | Rémiš Šimon | SHK0801 | OK Slavia Hradec Králové | 26:43 | + 9:57 | |
28. | Maloch David | LPU0905 | OK Lokomotiva Pardubice | 26:43 | + 9:57 | |
30. | Spilka Petr | JIL0803 | OK Jilemnice | 26:52 | + 10:06 | |
31. | Baláž Viktor | SHK0803 | OK Slavia Hradec Králové | 29:05 | + 12:19 | |
32. | Nonner Hynek | JIL0903 | OK Jilemnice | 30:01 | + 13:15 | |
33. | Sedláček Benedikt | KOR0902 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 30:36 | + 13:50 | |
34. | Čečka Vojtěch | SHK0804 | OK Slavia Hradec Králové | 32:34 | + 15:48 | |
35. | Držka Filip | LPU0901 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:50 | + 19:04 | |
36. | Gottstein Matouš | JIL0901 | OK Jilemnice | 38:53 | + 22:07 | |
37. | Pleva Stanislav | SJC0805 | Sportcentrum Jičín | 39:17 | + 22:31 | |
38. | Bernard Mikuláš | HOR0902 | TJ Jiskra Hořice | 41:23 | + 24:37 | |
39. | Procházka Ondřej | PHK0902 | OK 99 Hradec Králové | 52:23 | + 35:37 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Šafr Vít | CHC0901 | K.O.B. Choceň | 21:57 | ||
2. | Vích Ondřej | CHC0801 | K.O.B. Choceň | 22:19 | + 0:22 | |
3. | Kadaník Petr | LPU0802 | OK Lokomotiva Pardubice | 22:37 | + 0:40 | |
4. | John Martin | VRL0902 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 25:20 | + 3:23 | |
5. | Flos David | LPU0920 | OK Lokomotiva Pardubice | 25:24 | + 3:27 | |
6. | Cháma Ondřej | PDY0902 | Běhej Poděbrady | 33:36 | + 11:39 | |
Tomčík František | VRL0901 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Votoček Michal | JIL0601 | OK Jilemnice | 27:11 | ||
2. | Čihák Jan | HOR0601 | TJ Jiskra Hořice | 27:49 | + 0:38 | |
3. | Třešňák Matěj | JIL0701 | OK Jilemnice | 29:03 | + 1:52 | |
4. | Fajfr Marek | ZAM0602 | OB TJ Sokol Žamberk | 29:55 | + 2:44 | |
5. | Hájek Dominik | CET0601 | TJ Loko Česká Třebová | 30:21 | + 3:10 | |
6. | Hanuš Filip | VRL0604 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 31:56 | + 4:45 | |
7. | Ticháček Jakub | SJC0704 | Sportcentrum Jičín | 32:57 | + 5:46 | |
8. | Stach Ondřej | JIL0602 | OK Jilemnice | 33:01 | + 5:50 | |
8. | Vlach František | SJC0603 | Sportcentrum Jičín | 33:01 | + 5:50 | |
10. | Flos Tomáš | LPU0633 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:31 | + 7:20 | |
11. | Metelka Tomáš | PHK0801 | OK 99 Hradec Králové | 35:08 | + 7:57 | |
12. | Jiroušek Dominik | SRK0602 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 35:42 | + 8:31 | |
13. | Štichhauer Adam | LPU0603 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:53 | + 8:42 | |
14. | Matěásko Marek | JIL0702 | OK Jilemnice | 36:30 | + 9:19 | |
15. | Vaníček Jan | SJC0705 | Sportcentrum Jičín | 37:00 | + 9:49 | |
16. | Suchý Štěpán | PHK0607 | OK 99 Hradec Králové | 38:36 | + 11:25 | |
17. | Vrábel Štěpán | PHK0705 | OK 99 Hradec Králové | 40:16 | + 13:05 | |
18. | Horák Filip | PHK0701 | OK 99 Hradec Králové | 42:09 | + 14:58 | |
19. | Setunský Jan | VRL0608 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 42:15 | + 15:04 | |
20. | Pochop Petr | STH0701 | SK Studenec | 42:24 | + 15:13 | |
21. | Termer Štěpán | VSP0807 | USK Praha | 46:02 | + 18:51 | |
22. | Kadaně Marek | LPU0703 | OK Lokomotiva Pardubice | 46:26 | + 19:15 | |
23. | Kubát Vojtěch | VRL0701 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 47:08 | + 19:57 | |
24. | Volejník Ondřej | PDY0601 | Běhej Poděbrady | 47:39 | + 20:28 | |
25. | Anýž Edward | STH0711 | SK Studenec | 48:19 | + 21:08 | |
26. | Krejčí Martin | KOR0600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 50:09 | + 22:58 | |
27. | Ježek Martin | LPU0701 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:39 | + 23:28 | |
28. | Hladký Matěj | KOR0700 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 52:47 | + 25:36 | |
29. | Novotný Kamil | SJC0600 | Sportcentrum Jičín | 54:04 | + 26:53 | |
30. | Jirout Jan | CHC0601 | K.O.B. Choceň | 55:25 | + 28:14 | |
31. | Sýkora Jakub | PHK0708 | OK 99 Hradec Králové | 56:21 | + 29:10 | |
32. | Seligr Lukáš | PHK0709 | OK 99 Hradec Králové | 61:59 | + 34:48 | |
33. | Kutáček Ondřej | LTU0700 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 66:12 | + 39:01 | |
Hanák Matěj | LTU0701 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | DISK | |||
Beneda Vojtěch | SHK0703 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Buďárek David | VRL0703 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lánský Jan | STH0709 | SK Studenec | 28:35 | ||
2. | Meduna Ondřej | STH0707 | SK Studenec | 33:24 | + 4:49 | |
3. | Nedoma Edgar | PDY0703 | Běhej Poděbrady | 35:35 | + 7:00 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Malý Antonín | JIL0501 | OK Jilemnice | 29:07 | ||
2. | Typlt Tomáš | NPA0406 | SK LOB Nová Paka | 30:44 | + 1:37 | |
3. | Fajfer Filip | NPA0401 | SK LOB Nová Paka | 30:48 | + 1:41 | |
4. | Valenta Ondřej | JIL0401 | OK Jilemnice | 31:36 | + 2:29 | |
5. | Šeps Daniel | SRK0504 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 31:40 | + 2:33 | |
6. | Dohnálek Tomáš | SHK0403 | OK Slavia Hradec Králové | 32:08 | + 3:01 | |
7. | Salaba Dan | JIL0404 | OK Jilemnice | 33:03 | + 3:56 | |
8. | Jakubský Adam | SHK0406 | OK Slavia Hradec Králové | 33:40 | + 4:33 | |
9. | Choutka Matěj | NPA0402 | SK LOB Nová Paka | 34:31 | + 5:24 | |
10. | Vališ Vojtěch | LPU0512 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:14 | + 6:07 | |
11. | Pavelec Matěj | NPA0501 | SK LOB Nová Paka | 36:24 | + 7:17 | |
12. | Málek David | PHK0504 | OK 99 Hradec Králové | 36:29 | + 7:22 | |
13. | Podolský Petr | SHK0507 | OK Slavia Hradec Králové | 36:43 | + 7:36 | |
14. | Pulc Ondřej | ZAM0505 | OB TJ Sokol Žamberk | 36:47 | + 7:40 | |
15. | Doucha Martin | SNA0501 | TJ START Náchod | 36:51 | + 7:44 | |
16. | Rak Tomáš | SHK0400 | OK Slavia Hradec Králové | 37:16 | + 8:09 | |
17. | Pompach Lukáš | PHK0500 | OK 99 Hradec Králové | 38:07 | + 9:00 | |
18. | Krpata Michal | LPU0403 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:15 | + 10:08 | |
19. | Langr Jakub | KOR0401 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 40:33 | + 11:26 | |
19. | Novák Stanislav | NPA0404 | SK LOB Nová Paka | 40:33 | + 11:26 | |
21. | Lazák Jan | LTU0500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:52 | + 11:45 | |
22. | Janků Štěpán | SJC0501 | Sportcentrum Jičín | 40:58 | + 11:51 | |
23. | Kotyk Vojtěch | LTU0502 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 41:20 | + 12:13 | |
24. | Stavrinou David | SRK0506 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 42:31 | + 13:24 | |
25. | Dvořáček Filip | LPU0420 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:07 | + 15:00 | |
26. | Kodytek Adam | SHK0402 | OK Slavia Hradec Králové | 44:11 | + 15:04 | |
27. | Stohanzl Patrik | LPU0510 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:25 | + 15:18 | |
28. | Meier Jakub | BRU0501 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 44:43 | + 15:36 | |
29. | Marhold Stanislav | CHC0402 | K.O.B. Choceň | 46:00 | + 16:53 | |
30. | Morávek Martin | SRK0503 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:05 | + 17:58 | |
31. | Zounar Adam | SRK0507 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:17 | + 18:10 | |
31. | Pirožek Vojtěch | LTU0400 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 47:17 | + 18:10 | |
33. | Novák Marek | SHK0505 | OK Slavia Hradec Králové | 50:20 | + 21:13 | |
34. | Nimshaus Viktor | CHC0502 | K.O.B. Choceň | 52:40 | + 23:33 | |
35. | Sedláček David | SRK0508 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 53:37 | + 24:30 | |
36. | Retek David | LTU0402 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 58:31 | + 29:24 | |
37. | Kokrda Adam | PHK0503 | OK 99 Hradec Králové | 59:08 | + 30:01 | |
38. | Ježek Vojtěch | LPU0408 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:52 | + 30:45 | |
39. | Pekárek Tomáš | LPU0515 | OK Lokomotiva Pardubice | 61:05 | + 31:58 | |
40. | Novák Tomáš | PHK0507 | OK 99 Hradec Králové | 62:49 | + 33:42 | |
41. | Pirkl Jakub | CHC0503 | K.O.B. Choceň | 63:05 | + 33:58 | |
Kokrda Vojtěch | PHK0402 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Macek Ondřej | LPU0209 | OK Lokomotiva Pardubice | 31:03 | ||
2. | Váňa Vojtěch | LPU0312 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:20 | + 2:17 | |
3. | Balcar Jiří | SNA0301 | TJ START Náchod | 35:10 | + 4:07 | |
4. | Šitina Tomáš | LTU0300 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 35:28 | + 4:25 | |
5. | Mrskoč Marek | LPU0205 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:42 | + 6:39 | |
6. | Moravec Jan | ZAM0205 | OB TJ Sokol Žamberk | 39:14 | + 8:11 | |
7. | Zamastil Michal | LTU0203 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 42:00 | + 10:57 | |
8. | Vališ Jan | LPU0210 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:10 | + 11:07 | |
9. | Novák Adam | LPU0320 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:16 | + 11:13 | |
10. | Šišma Vojtěch | LPU0204 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:57 | + 12:54 | |
11. | Poláček Radim | PHK0201 | OK 99 Hradec Králové | 48:08 | + 17:05 | |
Karban Mikuláš | HOR0301 | TJ Jiskra Hořice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ježek Jakub | JIL0104 | OK Jilemnice | 55:37 | |||
2. | Porkert Jan | SHK0100 | OK Slavia Hradec Králové | 56:29 | + 0:52 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Palas Jan | SJC8507 | Sportcentrum Jičín | 37:37 | 8102 | ||
2. | Metelka Ondřej | PHK0101 | OK 99 Hradec Králové | 39:56 | + 2:19 | 7641 | |
3. | Chvátil Šimon | PHK9908 | OK 99 Hradec Králové | 40:01 | + 2:24 | 7625 | |
4. | Beneš Jan | SJC8703 | Sportcentrum Jičín | 40:20 | + 2:43 | 7562 | |
5. | Tichý Radomír | SHK0000 | OK Slavia Hradec Králové | 40:33 | + 2:56 | 7519 | |
6. | Panchártek Jan | PHK8802 | OK 99 Hradec Králové | 41:19 | + 3:42 | 7366 | |
7. | Vítek Petr | PHK7601 | OK 99 Hradec Králové | 41:24 | + 3:47 | 7350 | |
8. | Novák Jiří | NPA7502 | SK LOB Nová Paka | 41:29 | + 3:52 | 7333 | |
9. | Novotný Tomáš | PHK8101 | OK 99 Hradec Králové | 42:00 | + 4:23 | 7231 | |
10. | Jedlička Michal | SHK7309 | OK Slavia Hradec Králové | 42:13 | + 4:36 | 7187 | |
11. | Zlámal David | SJC9603 | Sportcentrum Jičín | 43:19 | + 5:42 | 6969 | |
12. | Tihon Michal | PHK7905 | OK 99 Hradec Králové | 43:59 | + 6:22 | 6836 | |
13. | Novotný Radek | PHK7402 | OK 99 Hradec Králové | 44:38 | + 7:01 | 6707 | |
14. | Švadlena Michal | CHC0101 | K.O.B. Choceň | 45:13 | + 7:36 | 6591 | |
15. | Bravený Adam | VBM8801 | VSK Mendelu Brno | 45:17 | + 7:40 | 6578 | |
16. | Paleček Ondřej | STH0105 | SK Studenec | 45:24 | + 7:47 | 6555 | |
17. | Držka Štěpán | LPU7604 | OK Lokomotiva Pardubice | 45:43 | + 8:06 | 6492 | |
18. | Šitina Jakub | LTU0001 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 46:08 | + 8:31 | 6409 | |
19. | Kopec Tomáš | VLI8203 | Slavia Liberec orienteering | 46:11 | + 8:34 | 6399 | |
20. | Pátek Michal | CHC8603 | K.O.B. Choceň | 46:32 | + 8:55 | 6329 | |
20. | Balcar Aleš | PHK8602 | OK 99 Hradec Králové | 46:32 | + 8:55 | 6329 | |
22. | Lučan Vladimír | LPU7710 | OK Lokomotiva Pardubice | 47:23 | + 9:46 | 6161 | |
23. | Šklíba Jan | SRK7501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 47:27 | + 9:50 | 6147 | |
24. | Klaška Pavel | DKP9301 | Oddíl OB Kotlářka | 47:53 | + 10:16 | 6061 | |
25. | Novák Zdeněk | NPA7701 | SK LOB Nová Paka | 48:06 | + 10:29 | 6018 | |
26. | Henych Petr | VLI6001 | Slavia Liberec orienteering | 48:32 | + 10:55 | 5932 | |
26. | Kos Oldřich | LPU9302 | OK Lokomotiva Pardubice | 48:32 | + 10:55 | 5932 | |
28. | Bartoň Zdeněk | NPA8301 | SK LOB Nová Paka | 52:21 | + 14:44 | 5173 | |
29. | Peteráč Zdeněk | VLI7802 | Slavia Liberec orienteering | 52:36 | + 14:59 | 5124 | |
30. | Gregor Martin | DKP7705 | Oddíl OB Kotlářka | 55:13 | + 17:36 | 4604 | |
31. | Žák Jan | LPU9802 | OK Lokomotiva Pardubice | 55:51 | + 18:14 | 4478 | |
32. | Maňák Matěj | PHK9302 | OK 99 Hradec Králové | 56:01 | + 18:24 | 4445 | |
33. | Deml Tomáš | LPU9502 | OK Lokomotiva Pardubice | 56:08 | + 18:31 | 4421 | |
34. | Krunčík Pavel | SRK8501 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 56:14 | + 18:37 | 4401 | |
35. | Důrek Milan | 0110001 | Neregistrovaný | 56:24 | + 18:47 | ||
36. | Svoboda Ondřej | SHK7605 | OK Slavia Hradec Králové | 56:35 | + 18:58 | 4332 | |
37. | Němeček Jan | VSP6201 | USK Praha | 57:12 | + 19:35 | 4209 | |
38. | Vilém Stanislav | VLI7703 | Slavia Liberec orienteering | 57:43 | + 20:06 | 4107 | |
39. | Kupka Jaroslav | ALB7800 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 58:46 | + 21:09 | 3898 | |
40. | Hanzl Tomáš | SJC8205 | Sportcentrum Jičín | 60:13 | + 22:36 | 3610 | |
41. | Antoš Filip | NPA8001 | SK LOB Nová Paka | 62:23 | + 24:46 | 3179 | |
42. | Jirků Václav | 0080001 | VJ | 64:52 | + 27:15 | ||
43. | Zelinka Jan | LPU9405 | OK Lokomotiva Pardubice | 65:07 | + 27:30 | 2636 | |
44. | Šabatka Jan | SHK9001 | OK Slavia Hradec Králové | 65:47 | + 28:10 | 2503 | |
45. | Kynčl Vojtěch | JIL0101 | OK Jilemnice | 70:57 | + 33:20 | 1476 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
Points
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vandělík Michal | ALB8501 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 42:31 | 2793 | ||
2. | Janeček Tomáš | PHK9205 | OK 99 Hradec Králové | 43:22 | + 0:51 | 2739 | |
3. | Procházka Tomáš | LPU9110 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:05 | + 1:34 | 2694 | |
4. | Kober Michal | LPU6702 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:32 | + 7:01 | 2349 | |
5. | Macl Jan | LPU9102 | OK Lokomotiva Pardubice | 50:16 | + 7:45 | 2303 | |
6. | Šunda Marek | VSP9200 | USK Praha | 56:40 | + 14:09 | 1898 | |
7. | Prouza Jaromír | DKP8705 | Oddíl OB Kotlářka | 87:16 | + 44:45 | 0 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hovorka Jan | LPU7907 | OK Lokomotiva Pardubice | 36:34 | ||
2. | Filip Libor | SRK7101 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 39:09 | + 2:35 | |
3. | Zikmund Zdeněk | NPA6705 | SK LOB Nová Paka | 39:49 | + 3:15 | |
4. | Rusin Jan | BRU7601 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 43:13 | + 6:39 | |
5. | Toužil Karel | SHK7602 | OK Slavia Hradec Králové | 44:55 | + 8:21 | |
6. | Jakubec Petr | SJC8106 | Sportcentrum Jičín | 49:05 | + 12:31 | |
7. | Korbel Michal | CHC7703 | K.O.B. Choceň | 49:13 | + 12:39 | |
8. | Kubeček Štěpán | LIP7600 | SOS Mamuti z Lipovky | 49:39 | + 13:05 | |
9. | Zitka Adam | LPU8402 | OK Lokomotiva Pardubice | 51:09 | + 14:35 | |
10. | Slovák Miroslav | SHK7704 | OK Slavia Hradec Králové | 51:54 | + 15:20 | |
11. | Jakubský Radek | SHK7603 | OK Slavia Hradec Králové | 52:01 | + 15:27 | |
12. | Václavek Jan | LPU7816 | OK Lokomotiva Pardubice | 52:16 | + 15:42 | |
13. | Pleva Stanislav | SJC7601 | Sportcentrum Jičín | 55:16 | + 18:42 | |
14. | Ježek Vladimír | LPU7311 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:02 | + 20:28 | |
15. | Chvátil Jiří | PHK7200 | OK 99 Hradec Králové | 58:30 | + 21:56 | |
16. | Podlešák Marek | PHK7802 | OK 99 Hradec Králové | 65:00 | + 28:26 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nekvapil Ondřej | LPU7403 | OK Lokomotiva Pardubice | 42:11 | ||
2. | Hladký Viktor | VAM8201 | OB Vamberk | 42:13 | + 0:02 | |
3. | Vrábel Petr | PHK7604 | OK 99 Hradec Králové | 42:15 | + 0:04 | |
4. | Nymsa Zdeněk | TYN8502 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 42:43 | + 0:32 | |
5. | Šnokhous Jan | SJC8002 | Sportcentrum Jičín | 42:50 | + 0:39 | |
6. | Kotyk Pavel | LTU7901 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 46:42 | + 4:31 | |
7. | Šafář Miroslav | CET7001 | TJ Loko Česká Třebová | 47:06 | + 4:55 | |
8. | Čapek Miroslav | PHK7603 | OK 99 Hradec Králové | 48:27 | + 6:16 | |
9. | Kašpar Václav | TYN7001 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 49:11 | + 7:00 | |
10. | Pozdílek Martin | PHK7803 | OK 99 Hradec Králové | 50:34 | + 8:23 | |
11. | Šišma Pavel | TYN6901 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 51:13 | + 9:02 | |
12. | Příkazský Jakub | PHK8000 | OK 99 Hradec Králové | 51:44 | + 9:33 | |
13. | Šíma Jiří | SRK8304 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 52:03 | + 9:52 | |
14. | Műller Kamil | TYN7500 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 52:59 | + 10:48 | |
15. | Erbert Ladislav | PEN7700 | OK RECO Sport | 53:18 | + 11:07 | |
16. | Šafr Jiří | CHC7706 | K.O.B. Choceň | 54:24 | + 12:13 | |
16. | Brož Michal | LTU8000 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 54:24 | + 12:13 | |
18. | Pavlík Mojmír | PDY8102 | Běhej Poděbrady | 56:53 | + 14:42 | |
19. | Pitrmuc Jan | JIL7703 | OK Jilemnice | 57:05 | + 14:54 | |
20. | Kadaně Miroslav | LPU7817 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:15 | + 17:04 | |
21. | Trnka Ondřej | PDY7802 | Běhej Poděbrady | 59:23 | + 17:12 | |
22. | Macek Pavel | LPU7517 | OK Lokomotiva Pardubice | 59:45 | + 17:34 | |
23. | Hruša Petr | 0130002 | Vysoká nad Labem | 59:56 | + 17:45 | |
24. | Souček Karel | SHK6601 | OK Slavia Hradec Králové | 64:11 | + 22:00 | |
25. | Kutek Pavel | JEN7701 | OB Jenišovice | 68:22 | + 26:11 | |
26. | Kroupa Jan | LPU8103 | OK Lokomotiva Pardubice | 69:18 | + 27:07 | |
27. | Vaňátko Jakub | LTU8100 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 70:31 | + 28:20 | |
28. | Havelka Josef | SJC8402 | Sportcentrum Jičín | 71:20 | + 29:09 | |
29. | Koutný Pavel | PHK7108 | OK 99 Hradec Králové | 71:51 | + 29:40 | |
30. | Stohanzl Jan | LPU7600 | OK Lokomotiva Pardubice | 73:06 | + 30:55 | |
31. | Jirout Milan | CHC7604 | K.O.B. Choceň | 75:12 | + 33:01 | |
32. | Dvořáček Pavel | LPU7608 | OK Lokomotiva Pardubice | 76:38 | + 34:27 | |
33. | Zlesák Ondřej | JIL7601 | OK Jilemnice | 91:00 | + 48:49 | |
Hladký Tomáš | KOR7600 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vlastník Zdeněk | JIL6901 | OK Jilemnice | 35:05 | ||
2. | Chrást Tomáš | STH7401 | SK Studenec | 40:34 | + 5:29 | |
3. | Belej Jiří | LPU7421 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:52 | + 6:47 | |
4. | Langr Jan | SHK6701 | OK Slavia Hradec Králové | 42:18 | + 7:13 | |
5. | Chmelař Pavel | SHK6402 | OK Slavia Hradec Králové | 42:56 | + 7:51 | |
6. | Locker Martin | SRK7001 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 43:21 | + 8:16 | |
7. | Pipek Kamil | LPU7310 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:50 | + 8:45 | |
8. | Fencl Petr | LPU6901 | OK Lokomotiva Pardubice | 44:28 | + 9:23 | |
9. | Metelka Pavel | PHK6800 | OK 99 Hradec Králové | 45:30 | + 10:25 | |
10. | Czagan Jan | LPU7106 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:15 | + 14:10 | |
11. | Kohout Josef | SHK6902 | OK Slavia Hradec Králové | 49:18 | + 14:13 | |
12. | Bendák Petr | LTU6500 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 49:46 | + 14:41 | |
13. | Beneš Josef | SJC5801 | Sportcentrum Jičín | 50:08 | + 15:03 | |
14. | Zemánek Mojmír | JIL7103 | OK Jilemnice | 52:03 | + 16:58 | |
15. | Lazák Jan | LTU6900 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 53:43 | + 18:38 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bílek Tomáš | SJC7307 | Sportcentrum Jičín | 32:46 | ||
2. | Kunt Stanislav | ZAM7401 | OB TJ Sokol Žamberk | 36:19 | + 3:33 | |
3. | Kadaník Libor | PHK7204 | OK 99 Hradec Králové | 36:32 | + 3:46 | |
4. | Ptáček Miloš | BRU7000 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 36:53 | + 4:07 | |
5. | Semrád Pavel | CHC6602 | K.O.B. Choceň | 38:45 | + 5:59 | |
6. | Pešek Vladimír | 0090001 | TJ Sokol Košov | 40:47 | + 8:01 | |
7. | Rémiš Jaromír | SHK7200 | OK Slavia Hradec Králové | 40:56 | + 8:10 | |
8. | Meier Jiří | BRU7400 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 41:05 | + 8:19 | |
9. | Kubín Jan | HOR7400 | TJ Jiskra Hořice | 41:22 | + 8:36 | |
10. | Vališ Jan | LPU7104 | OK Lokomotiva Pardubice | 41:26 | + 8:40 | |
11. | Justa Jaromír | PHK6101 | OK 99 Hradec Králové | 42:19 | + 9:33 | |
12. | Třešňák Miloš | JIL6902 | OK Jilemnice | 43:34 | + 10:48 | |
13. | Vychopeň Tomáš | BRU6800 | Ulita-HOBRA Orienteering Broumov | 43:43 | + 10:57 | |
14. | Vach Vladimír | KOR6900 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 46:17 | + 13:31 | |
15. | Puš Roman | STH7501 | SK Studenec | 47:43 | + 14:57 | |
16. | Košek Martin | SHK7301 | OK Slavia Hradec Králové | 53:38 | + 20:52 | |
17. | Krejčí Milan | KOR7400 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 54:05 | + 21:19 | |
18. | Loukota Josef | HOR7100 | TJ Jiskra Hořice | 55:31 | + 22:45 | |
19. | Vrba Josef | ZAM6802 | OB TJ Sokol Žamberk | 56:58 | + 24:12 | |
20. | Šípek Jaroslav | LPU7422 | OK Lokomotiva Pardubice | 70:58 | + 38:12 | |
Lapáček Jiří | SHK6600 | OK Slavia Hradec Králové | DISK | |||
Janovský Petr | JIL7202 | OK Jilemnice | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kalibán Jaroslav | NPA5101 | SK LOB Nová Paka | 37:24 | ||
2. | Kalibán Pavel | SNA5649 | TJ START Náchod | 37:39 | + 0:15 | |
3. | Prášil Jan | NPA5601 | SK LOB Nová Paka | 40:19 | + 2:55 | |
4. | Gazdačko Milan | SHK5702 | OK Slavia Hradec Králové | 41:48 | + 4:24 | |
5. | Vydra Pavel | PEN6200 | OK RECO Sport | 44:28 | + 7:04 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Melichar Igor | PHK6504 | OK 99 Hradec Králové | 28:30 | ||
2. | Řehák Pavel | SJC6001 | Sportcentrum Jičín | 32:18 | + 3:48 | |
3. | Cinkan Zdeněk | LPU6201 | OK Lokomotiva Pardubice | 33:33 | + 5:03 | |
4. | Lulay Miloš | LPU5502 | OK Lokomotiva Pardubice | 35:47 | + 7:17 | |
5. | Balcar Aleš | PHK5703 | OK 99 Hradec Králové | 36:06 | + 7:36 | |
6. | Imlauf Martin | SNA6301 | TJ START Náchod | 36:28 | + 7:58 | |
7. | Rücker Petr | HOR6500 | TJ Jiskra Hořice | 38:01 | + 9:31 | |
8. | Rykala Karel | VAM6401 | OB Vamberk | 38:26 | + 9:56 | |
9. | Zákravský Zdeněk | SNA5702 | TJ START Náchod | 38:42 | + 10:12 | |
10. | Jánek Ladislav | LPU6103 | OK Lokomotiva Pardubice | 39:49 | + 11:19 | |
11. | Karel Miloš | JIL6004 | OK Jilemnice | 42:33 | + 14:03 | |
12. | Hnyk Petr | SNA5701 | TJ START Náchod | 46:48 | + 18:18 | |
13. | Holeček Petr | SHK5900 | OK Slavia Hradec Králové | 49:45 | + 21:15 | |
14. | Dvořák Vladimír | LPU6004 | OK Lokomotiva Pardubice | 55:59 | + 27:29 | |
15. | Černý Petr | ALB6000 | OOB Albrechtice nad Orlicí | 60:17 | + 31:47 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Erlebach Josef | JIL5201 | OK Jilemnice | 25:42 | ||
2. | Kynčl Stanislav | JIL5401 | OK Jilemnice | 28:28 | + 2:46 | |
3. | Třasák Milan | LPU5206 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:15 | + 6:33 | |
4. | Langr Stanislav | SNA5403 | TJ START Náchod | 36:03 | + 10:21 | |
5. | Rejmont Milan | LTU4801 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 36:35 | + 10:53 | |
6. | Novák Karel | NPA5001 | SK LOB Nová Paka | 43:41 | + 17:59 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Klimpl Petr | LPU5401 | OK Lokomotiva Pardubice | 29:10 | ||
2. | Procházka Jiří | LTU4802 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 31:02 | + 1:52 | |
3. | Junek Petr | STH5501 | SK Studenec | 32:25 | + 3:15 | |
4. | Jirásek Josef | LTU4600 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 33:00 | + 3:50 | |
5. | Filip Aleš | SHK5501 | OK Slavia Hradec Králové | 35:12 | + 6:02 | |
6. | Zlesák Zdeněk | JIL4701 | OK Jilemnice | 36:17 | + 7:07 | |
7. | Sikora Miroslav | BOV4802 | TJ Baník Ostrava OKD | 37:04 | + 7:54 | |
8. | Šponar Josef | ZAM4701 | OB TJ Sokol Žamberk | 37:37 | + 8:27 | |
9. | Tobiška Václav | ZAM4401 | OB TJ Sokol Žamberk | 40:00 | + 10:50 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Seidl Karel | SRK4301 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 34:11 |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vítek Michal | PHK1402 | OK 99 Hradec Králové | 18:38 | ||
2. | Šumpík Filip | SHK1109 | OK Slavia Hradec Králové | 26:25 | + 7:47 | |
3. | Melicharová Nina | PHK1451 | OK 99 Hradec Králové | 26:55 | + 8:17 | |
4. | Fukátko Václav | LPU1302 | OK Lokomotiva Pardubice | 27:07 | + 8:29 | |
5. | Čonka Jindřich | xxx | XXX | 27:13 | + 8:35 | |
6. | Nymsa Matyáš | TYN1300 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 27:19 | + 8:41 | |
7. | Nymsová Marie Ema | TYN1350 | OOB SK Týniště nad Orlicí | 27:20 | + 8:42 | |
8. | Hakenová Kateřina | STH1451 | SK Studenec | 28:06 | + 9:28 | |
9. | Hájek Aleš | CET1501 | TJ Loko Česká Třebová | 29:01 | + 10:23 | |
10. | Poláková Gabriela | VRL1351 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 29:10 | + 10:32 | |
11. | Kutlvašrová Marta | VRL1451 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 29:45 | + 11:07 | |
12. | Kubeček Matouš | xxx | XXX | 29:46 | + 11:08 | |
13. | Holas Martin | xxx | XXX | 30:26 | + 11:48 | |
14. | Čapek Samuel | PHK1600 | OK 99 Hradec Králové | 30:43 | + 12:05 | |
15. | Leštínský Vojtěch | VRL1616 | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 30:55 | + 12:17 | |
16. | Chrtek Tomáš | PHK0804 | OK 99 Hradec Králové | 31:03 | + 12:25 | |
17. | Hladká Emma | KOR1350 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 31:05 | + 12:27 | |
18. | Toužil Jan | SHK1300 | OK Slavia Hradec Králové | 32:36 | + 13:58 | |
19. | Malochová Lenka | LPU1362 | OK Lokomotiva Pardubice | 32:48 | + 14:10 | |
20. | Tihonová Magdalena | PHK1450 | OK 99 Hradec Králové | 33:04 | + 14:26 | |
21. | Štučka Štěpán | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 33:21 | + 14:43 | |
22. | Stohanzlová Vilma | LPU1551 | OK Lokomotiva Pardubice | 34:14 | + 15:36 | |
23. | Vošvrdová Eliška | SJC | Sportcentrum Jičín | 34:21 | + 15:43 | |
24. | Palas Tomáš | SJC1501 | Sportcentrum Jičín | 34:47 | + 16:09 | |
25. | Drápal Štěpán | STH1501 | SK Studenec | 35:55 | + 17:17 | |
26. | Dvorský Michal | CHC1401 | K.O.B. Choceň | 36:00 | + 17:22 | |
27. | Fialová Elen | PDY | Běhej Poděbrady | 36:42 | + 18:04 | |
28. | Ticháček Jonáš | SJC1302 | Sportcentrum Jičín | 36:50 | + 18:12 | |
29. | Hrušová Kateřina | 0130001 | Vysoká nad Labem | 37:45 | + 19:07 | |
30. | Fenclová Zuzana | LPU1454 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:46 | + 19:08 | |
31. | Bašová Justýna | PHK | OK 99 Hradec Králové | 38:20 | + 19:42 | |
32. | Šlambora Vít | xxx | XXX | 39:09 | + 20:31 | |
33. | Jirešová Anna | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 39:27 | + 20:49 | |
34. | Jedlička Michal | SHK1600 | OK Slavia Hradec Králové | 39:35 | + 20:57 | |
35. | Miláčková Eva | PDY | Běhej Poděbrady | 39:52 | + 21:14 | |
36. | Retková Adina | LTU | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 40:02 | + 21:24 | |
37. | Chrástová Markéta | STH1551 | SK Studenec | 40:06 | + 21:28 | |
38. | Votroubek Dan | SRK1111 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 40:08 | + 21:30 | |
39. | Martincová Daniela Sofie | VAM1351 | OB Vamberk | 40:11 | + 21:33 | |
40. | Škopek Ondřej | PDY1104 | Běhej Poděbrady | 40:46 | + 22:08 | |
41. | Pethsová Isabella | KRN1051 | KOS TJ Lokomotiva Krnov | 41:49 | + 23:11 | |
42. | Hauschwitz Radim | JIL | OK Jilemnice | 42:24 | + 23:46 | |
43. | Hovorková Žofie | LPU1752 | OK Lokomotiva Pardubice | 43:06 | + 24:28 | |
44. | Maclová Adina | LPU | OK Lokomotiva Pardubice | 43:07 | + 24:29 | |
45. | Flosová Nikol | xxx | XXX | 43:27 | + 24:49 | |
46. | Stejskalová Eliška | XXX | XXX | 43:53 | + 25:15 | |
47. | Haken Václav | xxx | XXX | 45:41 | + 27:03 | |
48. | Doudová Marie | xxx | XXX | 48:54 | + 30:16 | |
49. | Balcarová Klára | PHK | OK 99 Hradec Králové | 50:00 | + 31:22 | |
50. | Jílek Benjamin | xxx | XXX | 51:17 | + 32:39 | |
51. | Novák Tadeáš | XXX | XXX | 54:01 | + 35:23 | |
52. | Brejšová Iva | xxx | XXX | 56:15 | + 37:37 | |
53. | Čečka Eduard | xxx | XXX | 58:34 | + 39:56 | |
54. | Votoček Martin | JIL | OK Jilemnice | 68:27 | + 49:49 | |
Šafář Jan | CET1402 | TJ Loko Česká Třebová | DISK | |||
Lučan Jakub | LPU1401 | OK Lokomotiva Pardubice | DISK | |||
Podlipná Klára | SJC1451 | Sportcentrum Jičín | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spilka Petr | 0030002 | Spilkovi | 25:14 | ||
2. | Šimková Klára | CHC0054 | K.O.B. Choceň | 27:20 | + 2:06 | |
3. | Flos Radek | LPU7314 | OK Lokomotiva Pardubice | 28:13 | + 2:59 | |
4. | Hladký Filip | KOR0300 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 28:39 | + 3:25 | |
5. | Hladká Petra | KOR7950 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 29:16 | + 4:02 | |
6. | Kroupová Kateřina | LPU8154 | OK Lokomotiva Pardubice | 30:18 | + 5:04 | |
7. | Havlík Poláková Pavlína | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 30:26 | + 5:12 | |
8. | Martinec Petr | XXX | XXX | 30:28 | + 5:14 | |
9. | Tichá Kateřina | KOR7550 | OB DDM Kostelec nad Orlicí | 31:24 | + 6:10 | |
10. | Hanousek Václav | 0070001 | Jičín 002 | 31:59 | + 6:45 | |
11. | Lánský Jan | STH8002 | SK Studenec | 32:49 | + 7:35 | |
12. | Kutková Hana | JEN8050 | OB Jenišovice | 33:31 | + 8:17 | |
13. | Karamonová Anežka | PDY0399 | Běhej Poděbrady | 33:41 | + 8:27 | |
14. | Trnková Petra | PDY7699 | Běhej Poděbrady | 33:45 | + 8:31 | |
15. | Čapek Karel | LTU7803 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 34:01 | + 8:47 | |
16. | Čiháková Olga | HOR7651 | TJ Jiskra Hořice | 34:44 | + 9:30 | |
17. | Pohlová Kateřina | xxx | XXX | 35:13 | + 9:59 | |
18. | Kroniková Jana | SHK7350 | OK Slavia Hradec Králové | 35:20 | + 10:06 | |
18. | Kadečková Kristýna | xxx | XXX | 35:20 | + 10:06 | |
20. | Kakrda Matěj | PDY0602 | Běhej Poděbrady | 36:29 | + 11:15 | |
21. | Maclová Kristýna | LPU9155 | OK Lokomotiva Pardubice | 37:09 | + 11:55 | |
22. | Viková Vendula | JIL8951 | OK Jilemnice | 37:19 | + 12:05 | |
23. | Háp Petr | PHK7201 | OK 99 Hradec Králové | 37:22 | + 12:08 | |
24. | Šumpíková Kateřina | xxx | XXX | 37:42 | + 12:28 | |
25. | Doudová Gabriela | xxx | XXX | 38:03 | + 12:49 | |
26. | Filipová Lucie | SRK0351 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 38:07 | + 12:53 | |
27. | Víchová Sára | CHC0455 | K.O.B. Choceň | 39:46 | + 14:32 | |
28. | Topol Milan | xxx | XXX | 39:51 | + 14:37 | |
29. | Langová Majka | xxx | XXX | 40:12 | + 14:58 | |
30. | Vyziblo Oldřich | xxx | XXX | 40:17 | + 15:03 | |
31. | Nová Martina | VRL | OOS TJ Spartak Vrchlabí | 40:40 | + 15:26 | |
32. | Šumpík Michal | xxx | XXX | 41:44 | + 16:30 | |
32. | Horák Pavel | 0060001 | PH | 41:44 | + 16:30 | |
34. | Šafářová Anna | SHK9999 | OK Slavia Hradec Králové | 43:41 | + 18:27 | |
35. | Jakubská Naděžda | SHK7652 | OK Slavia Hradec Králové | 44:27 | + 19:13 | |
36. | Novotná Josefína | PDY0899 | Běhej Poděbrady | 44:52 | + 19:38 | |
37. | Lánská Dagmar | STH8151 | SK Studenec | 46:13 | + 20:59 | |
38. | Nonner Jan | xxx | XXX | 47:22 | + 22:08 | |
39. | Nováková Martina | PDY7350 | Běhej Poděbrady | 49:20 | + 24:06 | |
40. | Kubíková Irena | LPU6956 | OK Lokomotiva Pardubice | 49:44 | + 24:30 | |
41. | Stejskalová Lucie | xxx | XXX | 50:54 | + 25:40 | |
42. | Záveská Ladislava | xxx | XXX | 52:36 | + 27:22 | |
43. | Spilková Marcela | 0030001 | Spilkovi | 55:46 | + 30:32 | |
44. | Kubík Dušan | LPU2222 | OK Lokomotiva Pardubice | 57:50 | + 32:36 | |
45. | Dvorská Renata | CHC8152 | K.O.B. Choceň | 77:29 | + 52:15 | |
46. | Vlk Lukáš | 0120001 | DKP | 94:26 | + 69:12 | |
47. | Tomášová Majda | SRK6753 | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 101:26 | + 76:12 | |
48. | Růžičková Lada | XXX | XXX | 190:04 | + 164:50 | |
49. | Palová Anna | XXX | XXX | 191:28 | + 166:14 | |
Háp Pavel | PHK7101 | OK 99 Hradec Králové | DISK |
Place
|
Name
|
Reg. number
|
Licence
|
Club
|
Time
|
Loss
|
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ticháček Radek | SJC7801 | Sportcentrum Jičín | 34:01 | ||
2. | Šmejc Jakub | SJC9401 | Sportcentrum Jičín | 35:47 | + 1:46 | |
3. | Panchártková Tereza | LTU8950 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 43:14 | + 9:13 | |
4. | Šír Tomáš | XXX | XXX | 49:18 | + 15:17 | |
5. | Kubeček Lukáš | xxx | XXX | 55:07 | + 21:06 | |
6. | Zamouřil Petr | PHK6808 | OK 99 Hradec Králové | 57:25 | + 23:24 | |
7. | Stejskal Petr | xxx | XXX | 59:56 | + 25:55 | |
8. | Skalka Michal | LTU6700 | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 60:11 | + 26:10 | |
9. | Jireš Františk | 0100001 | Zelenkovi | 72:05 | + 38:04 | |
10. | Procházka Martin | 0140001 | Tatrmani | 73:58 | + 39:57 | |
11. | Machová Bára | xxx | XXX | 77:48 | + 43:47 | |
12. | Sokolář Zdeněk | SNA4501 | TJ START Náchod | 83:40 | + 49:39 | |
13. | Kubínová Marcela | HOR7550 | TJ Jiskra Hořice | 95:05 | + 61:04 |